WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN wesloot voor gebouw Loger W. Dirks, Schietsalon, 446, Ged. Nieuwesloot, plaats van vorig jaar, zonder concur rentie; N. v. d. Abeele, Schietsalon, 410, Ged. Nieuwesloot, t/o. gebouw Loge zonder concurentie; J. Schuurman, Schietsalon, 256.20, Ged. Nieuwesloot, t/o. gebouw Loge, zonder concurrentie; Zwaan en Vissel, Schietsalon, 45, Ged. Nieuwesloot of Korte Nieuwesloot G. D. Boon, Assendelft 20, 20, 20, 20. 5 20, 20, T 20, 20, 20; J. W. Bottenberg, Kampen, 1 28.50, 30, 15, 7 18, 5, 35, 34; Mej. J. Corjanus. Kampen, 1 25, 13, 4 8, 15, T 6, 32, 48: G. Gerver. Hoorn, 52.50, 20.50, 30 50, 40: Joh. van der Haar. Genemuiden 59 50; A Jansen. Arnhem, met witte manden 5.per dasr; J J. Kal (er, IJssel- muiden 1 37.8 6. 8 40, 4 21. 16. 20, 7 15, 40. 36; Mej. M Kro- ne. Kampen, 10, 10. 10. 10, 10, 10, 7 10. 10 10; Jan Smit, Alkmaar, 36 80, 33.40, 32; A. Zentveld, Egmondbinnen, 10. 1 Ged. Nieuwesloot bi Stoomcar., Korte Nieuwesloot bij Stoomcaroussel, Kleine Kaasmarkt, Steenenbrug, Laat t/o. Boterstr., Laat b. d. Ridder straat, 7 Laat b. d. Brillensteeg, Laat t. o. Schoutenstraat, Paardenmarkt. Jan Dirks, Vliegbomapparaten, 1531, Ged. Nieuwesloot; \V. Dirks, Vliegbom apparaten, 1276, Ged. Nieuwesloot; H. M. Vale, Vliegbomapparaten, 850, Ged. Nieuwesloot; Dezelfde, Vliegbom apparaten met oefeningspel 1175, Ged. Nieuwesloot; E. Kreekel, Vliegbomap paraten, 1025, Ged. Nieuwesloot of f 500 Ged. Nieuwesloot; F. Slieker, Vlieg- bommen en torpedobootsport, 710, Ged. Nieuwesloot; C. Vader, Vliegbomsport, f 150, Ged. Nieuwesloot: P. W'iers, Vlieg bomsport 150, Ged. Nieuwesloot; S. de Winter, Snelfotosalon, 118, Hofplein; A. G do Jongh, Torpedosport, 100, Ged. Nieuwesloot of 110 Paarden markt; A. SC.de Jongh, Lichtsport, f 105, Paardenmarkt; E. Elings, Sigaren en Entoskraam, 25, Ged. Nieuwesloot; L van Dam, Fruitkraam. 25, Ged. Nieuwesloot; P. Krouwe', IJsauto, 25, Paardenmarkt. Algemeene Nederl. Geheelonth. bond, Consumptietent, 54, Ged. Nieuwesloot. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85; uitleening aan kinderen des Woensdags van 2—2*$; minimum contribu tie 0.50 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. S56.9 Selleger—Elout, J. M. Laurien- tje. (Tot 11 jaar.) SóOhw Siebe, fosephine, Harlekijntje is weer terug. VI. (Tot 11 jaar.) 11—14 jaar. *A33 5 Andritssen, S. J. De page van Napoleon. B35w Been. H. Walvischje. K40ad Kieviet, C. J. Avonturen van Dik Trom. *K40jo Jongens van Oudt-Holland. K40ww De „Woelwater". 14 jaar en ouder. B92.3m Bruyn, C. Michel, de strooper Gll.5 Oail, O. W. Per raketvliegtuig naar de maan. K82b Koster, Maren. De branie. L70w Lofting, H. Doctor Dolittle's woonwagen. VI. 04 M43 Meisjesjaarboek, Het; eerste jaar. V76d Vollewens—Zeyelemaker, Greta. Duvel. Engelsche boeken. 82 B79 Bowen, Marjorie. I will maintain. 82 D40 p Dickens, Ch. The personal history of David Copperfield. 82 D40 s Scenes from Dickens. 82 G52 Goldsmith, O. She stoos to conquer. 82 H61 Hornung, E. W. Dead men teil no tales. 82 H82 Harraden, Beatrice, Things will take a turn. 82 M27t Marryat, Capt. The three cutters. 82 035 Orczy, Bar.esse. I will repay. 82 S59 Shakespeare, W. Julius Caesar. 82 S59m The merchant of Venice. 82 S56t Twelfth night; or, Wat you will. 82 S59.3 Sheridan, R. B. The school for scandal. historisch. FEESTAVOND VAN DE BURGER IJSCLUB. Gezelschap Faveur in de Harmonie. Gisteravond had in de Harmonie de feest avond plaats van de Burger IJsclub. De voorzitter, de heer Jb. Pels, opende met het uitspreken van zijn spijt over het geval dat de feestavond nu moest worden gegeven voor het ijsfeest, al betwijfelde hij dat dit laatste nog komen zou. Spr. herinnerde aan het mooie doel van de Burger IJsclub, n.1. het steunen van de armen; hiervoor worden zooals bekend levensmiddelen beschikbaar ge steld. Spr. verzocht vervolgens winkeliers, die mogelijk bonnen wilden uitgeven, deze eerst dcor het bestuur van de IJsclub te laten stempelen, ter voorkoming van ongemak. Nadat spreker dank had gebracht aan den heer Nomen voor de reclame op zijn ijswagen en aan den heer de Lange voor het vrijwillig afstaan van zijn schouwburgzaal, werd begonnen met het uitgebreide pro gramma. Het eerst tTaden op de Cavelli Brothers acccordeonvirtuozen, waama de caricaturist Rodi Roeters de zaal verbaasde met zijn amu sante teckeningen. Tot groot vermaak werden natuurlijk weer een paar kaalhoofdige heeren tot model gekozen, wat ze zelf overigens heelemaa' niet naar schenen te vinden. Het Delysia ballet toonde grazieuze dan sen en mooie costuums, maar de geestdrift werd pas goed merkbaar toen Willy Derby het tooneel betrad. Men heeft maar rond zich te zien om op de hoogte te raken van de popu lariteit, die hij geniet. Natuur ijk was Indië ook weer even onderwerp van gesprek en na- urliik zong Willy Derby eenige van zijn liedjes. Enfin, de manier waarop hij zijn publiek bezig houdt, mogen we nu wel bekend veronderstellen. Hij oogstte een ware ovatie. De Tibor Gomerg Company liet zien, dat zij op het gebied van evenwichtskunsten tot heel wat in staat was; buitengewone toeren werden verricht, ze oogstte dan ook een wel verdiend applaus. Na de pauze, er kwam schier geen eind aan, trachtte men er achter te komen, wat de trucjes waren van Rodi Roeters' goochelkun sten, zonder succes evenwel. Met daverend applaus trad vervolgens wil ly Derby weer voor het voetlicht; hij zong hu liedjes op verzoek. Nadat men nog de kunsten van een koord danser had bewonderd en had gelachen om de wou'd-be-pogingen van zijn partner, was dit sterk gevarieerde programma ten einde en kon men blijven voor het bal De Burger IJsclub beeft zeker het publiex geen verveling bezorgd door het gezelschap Faveur te laten komen. HEILOO. De Neutrale Middenstandsbond hield Maandagavond een goed bezochte jaarver gadering in café van Gemeren. De voorzitter, de heer A. Greeuw Jr. open de met een inleiding, waarin hij er op wees dat het in dezen tijd meer dan noodig is aan een te sluiten opdat we in de crisis die we doormaken nog niet dieper in den put ra ken. Namens de financieele commissie bracht de heer D. A. Bakker rapport uit en ver klaarde alles in orde. De heer van Gemeren deed rekening en verantwoording. De ont vangsten waren ƒ145 de uitgaven f5877*$, het saldo 86,22*$. De heer Keuris bracht het jaarvers'ag uit Niet minder dan 7 bestuursvergaderingen zijn gehouden en een gecombineerde verga dering met „De Hanze". Het vele werk cta1 de jonge vereeniging had gepresteerd, werd juist belicht. Bestuursverkiezing, aftredend de heer C Klopper. De heer Klopper werd herkozen, doch zag liever dat een ander zijn plaats in nam. Daarna werd gekozen de heer D. A Bakker. Voorstel verlaging contributie. Het be stuur stelde voor om voor dit jaar de con tributie te verlagen van 5 op 3. De heer J. Rus Czn. meende dat het beter was om de vakgroepen recht te laten weder varen, terwijl de heer Maselé liever klasse- indeel ing zag. De voorzitter zeide dat men het idee-Rus had besproken en ook de klasseindeeling was onder de loupe genomen. Beiden lijken ons niet best uitvoerbaar, temeer daar het hoofdbestuur per individueel lid contributie heft. Na een uitvoerige discussie werd het be stuursvoorstel aanvaard. De voorzitter zeide dat men een bespre king had gehad met het bestuur van „De Hanze". Zoo als men heeft kunnen lezen was 't bestuur van de Hanze opgevallen dat men met geld, verdiend in de werkverschaffing, naar Alkmaar ging, terwijl ook feiten wer den ter kenins gebracht dat het geld op een wijze was besteed, dat niet door den beugel kon. De Hanze wilde den Raad verzoeken om het bedrag in bonnen te verstrekken, inwis selbaar in Heiloo, terwijl men daarvan ook huishuur, fondsen e.d kon betalen. Wij hebben, zeide het bestuur, een compromis tot stand gebracht en stellen U voor aan den Raad te verzoeken om het bedrag te ver strekken voor 910 aan bonnen en de rest aan contanten. Het gaat toch niet aan dat die loonen, voor een groot deel opge bracht door den Middenstand ergens anders worden besteed en zeker niet aan onnutte uit gaven. De heer Modder kon zich best met het voorstel vereenigen, alleen vond hij het wat laat. De heer van Gemeren: „Dan zijn we weer voor het volgend jaar klaar". De heer Rus vond het prachtig, als men maar bij den Raad met argumenten komt aandragen dat het geld werkelijk onproductief is besteed. Spr. vroeg is dat wel juist? De voorzitter antwoordde bevestigend, terwijl de heer van Gemeren betoogde dat het geen bevoogding van den werknemer is. Het voorstel werd goedgekeurd en de uitvoering aan het be stuur opgedragen. De voorzitter zeide, dat het in 't bestuur een punt van overweging uitmaakte, om in dit seizoen wat te doen. Eén tentoonstelling, winkelweek of iets dergelijks. Er is gedacht aan iets dat niet op een fiasco moet uit- loopen en dat onze draagkracht niet te boven gaat. Verschillende heeren vonden den tijd niet bijzonder rooskleurig en enkelen betwijfelden of de H. A. B. wel eenig financieel esultaat opleverde, wat van andere zijde een enthou siaste herinnering opwekte. Een drukke en langdurige discussie was het gevolg en tegenover de pessimisten, die de toestand zoo donker inzien, bepleitte de heer van Gemeren om niet bij de pakken neer te zitten, anders zou de middenstand eerder aan hulp van de gemeente toe zijn dan de arbeiders. Een winkelweek met verkoopcentrale, bijv. in „De Rustende Jager" leek den heer van Gemeren niet onpractisch. Het zou wel eens kunnen zijn, dat het weer niet gunstig was en dan is een verkoop-punt noodig. Na een uitvoerige bespreking werd in principe be sloten om in September een 3-daagsche win kelweek te houden. De heer G Koning miste de bespreking over de wet op de Zondagsluihng. De voor zitter zeide dat onze gemeente een derde rangs seizoenplaats is en de concessies zullen niet overvloedig zijn. Niettemin zal het be stuur zich in contact stellen met de autori teiten Naar het schijnt za! de wet met Maart inwerking treden. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Onder presidium van den heer J. Admi raal Nzq. hield bovengenoemde bond jaar vergadering in café Admiraal. Van het hoofdbestuur was een missive in gekomen over het crisiscomité. In opdracht van genoemde hoofdbestuur werd in overwe ging gegeven, daar waar nood is, zich in verbinding te stellen met het nationaal cri siscomité en met de burgemeester der ge meente. De secretaris had een onderhoud met den burgemeester gehad, doch hij zag de noodzakelijkheid ter plaatse niet in, welke meening de secretaris onderschreef. De ver gadering oordeelde geheel anders en sprak de wenschelijkheid uit om de organisaties bij een te roepen om tot oprichting van een co mité te komen. In de commissie van uitvoe ring werd benoemd het bestuur en de heer A. Olgers van het hoofdbestuur. Aan de wensch der vergadering om voor de mobilisatieslachtoffers zooveel mogelijk te doen, kon geen gevolg worden gegeven, om dat het Kon. Besluit die materie regelt. Het jaarverslag werd onder dank goedge keurd. De heer A. Olgers bracht verslag uit namens de financieele commissie en ver klaarde alles in orde. De ontvangsten wa ren 532.70, de uitgaven 293.50, het sal do 239.20. De penningmeester merkte op, dat het ba tig saldo heden was ruim 100, zoodat men er geen overdreven voorstelling van moest maken. De bestuursleden, de heeren J M. Zonne veld, W. van Dijk en C. Houtenbos werden herkozen. Een voorstel om geen donateur van den Oranjebond te blijven werd z.h.st. aangenomen. Een voorstel om het kassaldo te besteden voor verstrekking van levensmiddelen en (of) brandstoffen, werd goedgekeurd en de uit voering aan het dagelijks bestuur opgedra gen. De verhooging van 3 niet afgehaalde prijzen bracht 2.80 op. De secretaris deelde mede, dat de heer ten Bruggecate bereid was om met de projectie- lantaarn beelden te vertoonen van „Een reis door Indië". Dit aanbod voor leden, dona teurs en hunne huisgenooten werd in dank aanvaard.. Een voorstel van den heer C. Snip om, in afwijking van het genomen besluit, niet bij die leden te vergaderen, die een café hebben, doch steeds bij den heer Admiraal, werd door het bestuur bestreden. Gevolg was, dat het voorstel-Snip aan de agenda werd toege voegd en met 19 tegen 6 stemmen werd aan genomen. Bij de rondvraag uitte de heer Homan (Schoori) de wenschelijkheid om de mobili- satiekruisen uit te reiken, opdat men de leden door dit dragen kan herkennen. De secretaris merkte op, dat de kruisen ver krijgbaar zijn voor 0.35. Als de tijdscm standigheden gunstig zijn, zal hier de plech tige uitreiking geschieden. De heer Olgers vroeg of er financieele voordeelen aan zijn verbonden voor de mobi lisatie-slachtoffers. Spr. meende, dat uit de radiorede vas generaal Snijders te beluiste ren. De secretaris antwoordde ontkennend. Een vergoeding heeft daarmede niet te maken. Na behandeling van huishoudelijke zaken reikte de heer Zonneveld aan den secretaris een cadeau uit voor zijn actief werken, wat onder dank werd geaccepteerd. Daarna slui ting. In het verslag van de Onderlinge Be- graf- nisver. „Heiloo", staat dat de contri butie werd bepaald op f 4 per gezin. Dit is onjuist. De contributie is, gezien het batig saldo, ongewijzigd aangenomen op f 1 per gezin. DE MACHT VAN HET KLEINE. De halve stuivers vereeniging voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekten „De macht van het Kleine" te Heemstede mocht o.m. over het 4e kwartaal 1931 de navolgende bijdragen van onderstaande af- deelingen ontvangen: Alkmaar 149.67; Bergen f 120.70; Broek op Langendijk 114.60; Egmond 128; Heiloo f 115; St. Pancras 27.95; Purmerend, Beemster 34.85. ZUIDSCHARWOUDE. Contante betaling. Vanwege de Langedijker Winkeliers-, Ne ring- en Vakvereeniging behandelde de heer H. Hart, eere-lid, van St. Pancras, het on derwerp: „Invoering van contante betaling", in het lokaal van den heer P. Kramer. De voorzitter, de heer S. Timmerman, verwel komde de ongeveer zestig leden, in het bij zonder den heer H. Hart, en sprak er zijn spijt over uit dat dit onderwerp moet behan deld worden. Spreker, die zijn onderwerp voorlas, zette dit in met eene erkenning dat door de L. W. N. en V. reeds veel tot stand gebracht is, en weidde in het bijzonder uit over het nut van het incassobureau, dat reeds veel verloren geachte posten wist te in nen, hoewel dit natuurlijk met een gering fi nancieel offer moest gepaard gaan. De heer P. Tuin had als uitvoerder van het incasso-bureau hierbij een woord van den heer Hart in ontvangst te nemen, waar op een applaus volgde. Spreker citeerde ook uit eigen ervaring dat het zwarte vakje in Ons Weekblad steeds was en nog is een suc ces voor den neringdoende. Verder releveer de hij hoe reeds een paar jaar geleden ge poogd is aat van regeeringswege zou ingegre pen worden om het invorderen van z.g. kwa de posten mogelijk te maken. Helaas laat tot op dit oogenblik zelfs een ontwerp van wer in deze op zich wachten. De vereeniging heeft nu reeds lang aangepakt en is de regee ring' voor. Het zou voor de neringdoenden een zegen zijn als het credietwezen in dit verband niet meer bestond. Het zwarte vakje blijkt nog altijd de beste taktiek om kwade posten te kunnen innen. Ontkend kan niet worden, dat het gevoel van menige nering- doede verder strekt dan het verstand. Zaken doen gebeurt nu eenmaal niet op philantro- pisch terrein. Verder wees hij er op dat de tarief muren het zakenleven omringen en dat de winkelier onderhevig is aan de schommelingen des tijds, aan de hoog- en Iaag-conjunctuur. Hij kenschetste de bestaansmogelijkheid van den winkelier van voor eenige jaren terug en nu Vroeger waren er meer gunstige factoren, ter wijl er nu geen enkel perspectief zichtbaar is. A's noodzakelijk gevolg van den hedendaag se hen critieken toestand noemde spr. o.m den oor'og. waarbij hij even stilstond en uit riep: liever armoede met vrede, dan rijkdom met oorlog. In het beginstadium van mijn zaken'cven werden er ook schulden gemaakt, doch toen kwam alles tpn slotte to-h nog te recht. Maar wat nu? vraagt hij: De winke lier wii toch zijn 100 hebben, wat hij nu veelal bij credietgeving niet krijgt. Het mid del nu of aanstonds geen crediet meer, be val hij aan. Vele menschen koopen op cre diet. en de winkelier kan dat niet volhouden, want hij raakt door zijn bedrijfskapitaal heen. Een opgaande tijd heeft spr. medege maakt en nu is het een afgaande tijd, waar bij hij het bestaan van den fabrieksarbeider, hoewel niet benijdenswaardig, toch prefereert boven dat van den winkelier, die zaken doet met credietgeving, en moet toezien dat steuntrekker meer voorkeur genieten dan zij en van wien bovendien nog verwacht wordt dat men iets geeft aan crisis-comité's enz. Men zal de poging voor contante betaling moeten toejuichen, welke spr. zich als volgt voorstelt: Geen crediet meer aan nieuwe cliënten, en van de debiteu ren b.v. een kleine wekelijksche aflossing, al was dit slechts 0.25. Laat men de bakens toch verzetten, alvorens het getij verloopt. Spreker spoorde zijn toehoorders aan te ijveren voor contante betaling en met den uitroep: Voorwaarts, marsch! eindigde hij zijn belangrijk en met aandacht gevolgd betoog, waarop een dankbaar applaus volg de. Over het verhandelde ontstond begrijpelij kerwijs eene uitgebreide gedachtenwisseling. Tegen de stelling: „contante betaling" werd niets aangevoerd, echter over de mogelijkheid daarvan kwamen een paar bedenkingen, wijl anderen weer het betoog onderstreepten. Een besluit kon dan ook zoo maar niet genomen worden, maar de voorzitter beval den leden aan het gesprokene ten zeerste te willen over wegen, en sprak een hartelijk woord van dank. Nader vernemen wij van bestuurszijde, dat in de a s. jaarvergadering het punt „contan te betaling" aan de orde komt. BERGEN. Door het Rijk is bij de garage „Centraal" aan de Breelaan voor het publiek de gelegen heid opengesteld om in de sluitingstijden van het Rijkstelefoonkantoor zonder extra kosten ook op Zon- en Feestdagen inter'.ocale en in ternationale telefoongesprekken te voeren. Voor Bergen aan Zee bestaat dezelfde ge legenheid bij»den Kantoorhouder aldaar te gen een extra vergoeding van f 0.10 in de sluitingstijden op werkdagen overdag en van f 0.20 's nachts (na eindsluiting), alsmede op Zon- en feestdagen. Met toestemming van den minister van Arbeid is door B. en W. de vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor café Hilbrand aan de Dorpsstraat no. 25 alhier, van J. Koopman overgeschreven ten name van D. Grolman. Gedurende het jaar 1931 is door de gas fabriek te Alkmaar in de gemeente Bergen afgeleverd 328.450 M». gas tegen 258,170 M8 in 1930 en 233.120 M8. in 1929. SCHOORL. De Gymnastiekvereeniging „Olympia" al hier vierde Zondagavond haar vijfjarig be staan. De groote zaal van den heer Schuijt was voor deze gelegenheid, vanwege de groote belangstelling geheel uitverkocht, en gevuld met een schare menschen, welke vol verwachting de dingen welke komen zouden verbeiden. Te stipt half acht kregen we de opmarsch en vulde het geheele tooneel zich met groote cn kleine turners en turnsters en hcid de ge bruikelijke vaandelgroet plaats. Vervolgens opende de heer Zuurbier, voorzitter van „Olympia" in een keurig ge stelde rede den feestavond en had dadelijk oaarop de officieele huldiging plaats vanwe ge de bevriende verenigingen en personen. We noemen m dit verband den Noordhol- lanckche Turnbond Be Quick uit Bergen, en n lofc r°rrl de k°r,fbalcIub de Duinstreek, de plaatselijke voetbalvereeniging, de tooneel- verceniging Nieuw Leven, de zangvereni ging Schcoris Gemengd Koor, de familie Schuijt enz., wier afgevaardigden met mooie woorden en met prachtige bloemen allen hun best hebben gedaan om te getuigen, dat in 't verenigingsleven, en in de verenigingen onderling, vrede en vriendschap bestaat. De voorzitter beantwoordde de sprekers stuk voor stuk, en natuurlijk vol dankbaarheid, en had, zooals dat op zulk een avond voor een voorzitter onherroepelijk is weggelegd, een drukke doch mooie avond. Ook later op den avond hadden nog huldi gingen plaats, o.a. van dm beschermheer, de hr. Smits, van den voorzitter van den ijveri- gen leider van Olympia, den werkzamen heer van Zoonen enz. We hoorden lange en wel meenende redevoeringen, we zagen mooie ca- deaux en bloemen offreeren. We willen niet in bijzonderheden afdalen in 't gewone programma, we achten ons niet voldoende deskundig, doch we willen wel zeggen dat het turnen van groot en klein, van oud en jong, getuigde van vooruitgang. Het geheel gaf den indruk, dat de leiding in goede handen is, en Olympia ijverig heeft gestudeerd. De drie slotnummers waren eveneens keu rig, eigenlijk het glanspunt van den avond. Ze beelden uit de drie opvolgende bloemen corso's en Schoori, voorzoover Olympia hier aan heeft mede gedaan Mooie costumea, mooie dansen goedverzorgde verlichting en ensceneering in een woord, een lust voor de oogen. Ook hier was 't weer de heer van Zoonen, welke voor het goede ver- loop zorgde, doch 't was mevr. Leijsen—de Leeuw, welke de leiding heeft gehad bij het maken der costumes en verdere ingrediënten. Voorwaar een heele prestatie, het bedankje van den voorzitter was wel door haar ver diend. Deze avond als geheel genomen, was een waardige bekroning ap het goede werk dat Olympia in de vijf jaar welke achter haar liggen, heeft volbracht. URSEM. Door de R.K. Tooneel vereeniging „Een dracht Maakt Macht" werd Zondagavond alhier met groot succes opgevoerd het blij- spel „Het Duistere Punt". Alle rollen wer den door de spelers op uitstekende wijze ver tolkt. Dinsdagavond werd hetzelfde stuk nog maals gegeven. De ingezetenen dezer ge meente hadden hierbij vrijen toegang. De spelers verwierven ook nu grooten bijval. Door den Minister van Defensie is aan den dienstplichtige uit deze gemeente, Jacob de Boer, voorgoed vrijstelling verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. UITGEEST. Zaterdagavond hield de afd. Uitgeest van de Comm. Partij Holland een groote openbare vergadering in de zaal van den heer J. Rol Czn. alhier. Spreker voor dien avond was de heer David Wijnkoop, die als onderwerp had gekozen „De internationale situatie" en Kunnen de strijdwillende ar beiders lid der S.D.A.P. blijven?" De zaal was tot in alle hoeken bezet. Nadat de heer Wijnkoop zijn rede beëindigd had kwamen verschillende personen in debat. De avond had een regelmatig en kalm verloop. Op uitnoodiging van de afd. Uitgeest van de Ned. Fabrieksarbeiders(sters) had Zondagmiddag en -avond een filmvertooning plaats in het hotel de Ooievaar alhier. Des middags was het uitsluitend een kindervoor stelling met ais hoofdnummer „de Kalief van Bagdad" en des avonds uitsluitend voor personen boven 18 j. met als hoofdnummer liet bekende filmwerk „Westfront 1918". Beide malen was de groote zaal vol, zoo dat de afdeeling hiermede zeer zeker succes heeft behaald. OUDE NIF.DORP. Naar wij vernemen is in een gehouden bijeenkomst van het gemeentelijk crisiscomi té besloten cm zoo spoedig mogelijk geldin zamelingen te houden bij de ingezetenen om de crisisnood te lenigen. De leden van het crisiscomité zullen per soonlijk de inwoners bezoeken om hen op te wekken een gift te schenken bij voorkeur in eens of zoo noodig in maandelijksche termij nen. De geldinzamelingen zullen 3 Febr. a.s. zijn beëindigd op welken dag het crisis comité wederom bijeenkomt ten einde te be raadslagen omtrent de verdeeling der gel den. Dat de nood nijpend begint te worden, blijkt wel hieruit, dat een aantal tuinbou wers reeds om steun heeft gevraagd. HOOGKARSPEL. De rekening van het Burgerlijk Arrabe» stuur over 1931 sluit met een tekort van van 129.08*$. De ontvangsten bedroegen 2774.75, de uitgaven 2903.83*$. Bij het gemeentebestuur zijn 84 aanvra gen ingekomen om toekenning van regee- ringscrediet, welke aanvragen door de plaat selijke commissie zullen worden behandeld. 77. En alsof het kikvorschenland sinds dë tegen woordigheid van Tuimeltje steeds opnieuw rampen moest beleven, zonk de koning toen hij zoo hard op den vloer stampte eensklaps naar beneden en kwam toevallig terecht in een kamer, waar Tuimeltje en kikker Karei zaten te eten, van een groote schotel rijstebrei. ^..P' ar5?d Loning zag er verschrikkelijk uit. Tui- mnürV11!, Wllden hem Leipen en afkloppen, ™?rde Za\ng- Werd dlk van kwaadheid en kon zich niet m^er bedwingen Hij wilde op Tuimeltje aanvlie gen en toen Karei dit zag snelde hij als een gek het paleis door, Tuimeltje roepend hem te volgen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6