Agenda Stad en Omgeving. DOET ALLEN MEE Aan Ï.0.P/S BAL-MASQUE. Jieck Sehool Weec&eticht föucgeclijkeStand Ondertrouwd: Mackt&etichten f%f Vrtï'i" H L' karwiJzaa<i 15— Om teleurstellingen te voorkomen worden zoowel toeschouwers als deelnemers aangeraden de AAN VRAAGFORMULIEREN ten spoedig ste in te leveren bij één der adres sen, op de circulaires en biljetten vermeld. geboren: Vrijdag 29 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain, eerste hoofd nummer Afvalligen (sens.), hoofdrollen Warner Baxter, Myrna Loy, Noah Beery; tweede hoofdnummer Zijn belooning (Holl. sprekend), spelers Lou Bandy, Jac. v. Bijle- veldt, Jan Stuurop. Toegang voor personen boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, eerste hoofdnummer Saluut (sportfilm), hoofdrol George O'Brien; tweede hoofdnum mer Kemphanen der liefde (kom.); hoofd rollen Victor Mac Laglen en Edmund Löwe Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Victoria und ihr Husar (operette) hoofdrol len Friedl Schuster en Gretl Theimer. Toe gang voor personen van eiken leeftijd. 8 uur, Harmonie, protestvergadering te len het wetsontwerp-Terpstra; sprekers ds Rappold en S. N. Postumus. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond, spreker ds. Straatsma uit Den Haag. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, ver tooning van de oogstfilm door den hr D. J van der Ven. Zaterdag 30 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Afvalli gen (sens.); 2. Zijn belooning (Holl. spre kend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering De Hal ter. 8 uur, Gulden Vlies, feestavond Ned Reis- vereeniging, afd. Alkmaar. Zondag 31 Januari. In Cinema Americain van 2 uur n.m. a? doorloopende voorstelling van 1. Afvalligen (sens.); 2. Zijn fcelooning (Holl. sprekend); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom); boven 18 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Victoria und ihr Husar (operette); eiken leeftijd In Bioscoop Harmonie, half 3 en half 8, hoofdnummer Nooit meer liefde (rom hoofdrollen Harry Liedtke en Lilian Har- vey; voor alle leeftijden. Maandag 1 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Afvalli gen (sens.); 2. Zijn belooning (Holl. spre kend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom.): boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Nooit meer liefde (rom.); elke leeftijd. EEN MEEVALLER VAN EEN 54 MILLIOEN! Het bestuur van de arbeiders-aandeelen bakkerij te Odense kon dezer dagen, naar we in de N.R.Crt. lezen, aan hare aandeel houders de blijde mededeeling doen, dat men over een extra-kapitaal van 'A millioen kro nen kon beschikken, van welks bestaan men niet afwist. Voor eenigen tijd was de be stuurder Carl Rasmussen overleden, die bij zijn dood aan zijne familie gezegd had, dat een verzegelde brief aan zijn bestuur gericht, in zijn schrijftafel geborgen was. Rasmus sen, oorspronkelijk timmermansknecht, had in den loop van 40 jaren de bakkerij met zoo'n bekwaamheid en nauwgezetheid be stuurd, dat het bestuur hem ten volle ver trouwde, waardoor hij als het ware alleen- heerscher werd Hij heeft in dien brief zijn bestuur medegedeeld, dat in een geheim vak van de brandkast een opgespaard bedrag van V2 millioen geborgen lag. Toen het be stuur met behulp van een achtergelaten sleu tel het vakje in de brandkast opende, vond het dan ook werkelijk voor een bedrag van ca. V2 millioen aan obligaties en spaarbank boekjes. Rasmussen schijnt vooral in den oorlog en de na-oorlogsche jaren groote sommen voor zijne onderneming verdiend te hebben. Hij heeft niet al deze winst geboekt, maar een deel opzij gelegd. In deze tijden van geldgebrek is het een meevallertje ook voor het rijk en voor de stad Odense, daar er 78.000 kronen aan den staat vervallen en 8000 kronen "aan gemeentebelasting betaald moeten worden. EEN GOUDEN PAAR. Het echtpaar H. J. Pullenaar, A. M. Pul lenaarHaberstock herdacht heden den dag waarop het voor 50 jaar door den echt werd verbonden. Beiden zijn geboren Alkmaarders en aangezien de heer Pullenaar de Alkmaar- sche gemeenschap 32 jaar als brugwachter heeft gediend en 42 jaar hetzelfde huisje aan het Luttikoudorp bewoont, lag het voor de hand, dat het ook aan belangstelling buiten de familiekring niet zou ontbreken. Temidden van de kinderen en k'einkinderen troffen wij het bruidspaar hedenmiddag in hun versierde woning, waarvoor, zeer toepas selijk, een eerepoort, in den vorm van een oude stadspoort, stond geplaa'st. Midden voor het gouden paar stond naast vele andere bloemstukken een fraai bloemstuk van de buren, die hen bovendien met een en veloppe met inhoud hadden verblijd, terwijl ter eere van het gouden feest van enkele wo ningen ook de driekleur wapperde. De 70-jarige bruid en den 73-jarigen brui degom. genieten een goede gezondheid en waren dan ook vol moed om ook des avonds het feest voort te zetten. Ook op deze plaats aan het echtpaar onzen gelukwensch. denden vrachtauto, gemerkt G 83595 aange reden. De handwagen botste tegen een lan taarnpaal en werd beschadigd. De 13-jarige C. B. liep schaaf- en vleesdi- wonden op aan linkerbeen, rechterarm en lin kerkaak. Hij werd door de politie voorloopig verbonden. Een onderzoek wordt ingesteld. EEN LEELÏJKE VAL. Gistermiddag kwam de 64 jarige mei- 5 wonende op een schip dat in het afgesneden kanaal vak gemeerd ligt, zoodanig te vallen, dat ze vermoedelijk haar rechterpols heeft ge broken. Per auto werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, na eerst voorloopig door de politie te zijn verbonden. GESLAAGD. Bij de examens voor Stenografie en Ma- chineschrijven, gehouden op 28 Januari, te Amsterdam, onder leiding van den Ontwer per den heer A. W. Groote slaagden: Voor Reporter Stenograaf, 200 lettergr. per minuut, de heer J. Helsland te Heiloo. Voor Kantoorstenograaf, 130 lettergr. per minuut, Mej. R. Westra, Alkmaar (met lof), Mej. A. Waagmeester, Uitgeest, Mej. A. Wiese te Alkmaar en Mej. L. Jonker te Ber- gen. Voor Machineschrijven. mej. K. Kater te Alkmaar, met een snelheid van 64 lettergr. per minuut, mej. T. Bouma, Alkmaar met een snelheid van 56 lettergr. per minuut, mej. A. Waagmeester Uitgeest met een snelheid van 57 lettergr. per minuut, mej A. Wagenaar, Alkmaar, met een snelheid van 59 lettergr per minuut, mej. L. Jonker te Bergen, met een snelheid van 57 lettergr. per minuut, mej. R. Westra, Alkmaar, met een snelheid van 59 lettergr. per minuut en de heer D Roet, te Alkmaar, met een snelheid van 62 lettergr. per minuut. EEN NIEUW MUZIEKINSTRUMENT Vijfentwintig jaar geleden was het café van den heer A. Bakkum, Ritsevoort 60, liet eerste in Alkmaar, waar een or- chestrion werd geplaatst; morgen zal het weer het eerste zijn waar een orches- strion met ingebouwden en zelfspelend en beweegbaar accordeon wordt ge plaatst. Niemand in Alkmaar heeft nog een dergelijke nieuwigheid, wat dus wel pleit voor de handigheid van den eigenaar, niet alleen voor de streeling van het oor is gezorgd, de eigenaar heeft er aan gedacht dat het oog ook wat heb ben wil en zoo wordt dan, zoodra het ac cordeon begint te spelen het geheel af- wisseldn schitterend verlicht. Het instrument is ingericht door de firma A. Stöbert te Amsterdam. DE FEESTAVOND DER N. R. V. De afd. Alkmaar der N. R. V. houdt mor genavond in 't Gulden Vlies haar jaariijk- sche feestavond. Om eventuëele vergissingen te voorkomen, meenen wij goed te doen, be langhebbenden er op te wijzen, dat slechts leden, candidaat-leu<*n en donateurs toegang hebben tot de zaal en niemand anders. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad .hr -emeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: De ondergeteekenden, al een kooplieden en industriëelen, wier zaken zijn gevestigd aan den Schermerweg te Alkmaar, hebben de eer zich tot Uwen Raad te wenden met het ver zoek, het voorstel vervat in bijlage 13, welke bijlage in de volgend? Raadsvergadering in behandeling zal 'komen, niet aan te nemen, en wel op ae volgende gronden: 1. Door het aannemen van bovengenoemd voorstel wordt de Schermerweg een doodloo- pende weg, en is de rechtstreeksche commu nicatie met de Schermer, (waaraan de weg zijn naam ontleen4) vervallen; 2. Een van de oorzaken, die er toe hebben geleid de industrieën aan 'en Schermerweg te vestigen is juist geweest de gemakkelijke rechtstreeksche directe verbinding met de Schermer; 3. Door het omleggen van den weg ko men hun zaken tot belangrijk hoogere trans portkosten, welke kosten niet te verhalen zijn en hun bedrijven wederom zwaarder belas ten. 4. Bovendien lijden hun zaken uit een handelsoogpunt schade; èn door het feit da4 de bewoners van de Schermer en het achter land hun zaken niet meer zullen passeeren langs den Schermerweg. èn door het feit dat hun koopers de gelegenheid benomen wordt, bij het bezoeken van Alkmaar, hun benoo- digdheden direct bij hen aan te schaffen. Tegenover al deze nadeelen, en er zijn uit den aard der zaak meer op te noemen, staan niet de minste voordeelen en is ontegenzeg gelijk het oude plan, verbetering van den Schermerweg met een behoorlijke brug aan den Omval, de beste oplossing van het we- genvraagstuk voor dit deel van de gemeente, Redenen waarom zij Uwen Raad in ernsti ge overweging geven het ingediende plan te verwerpen en t.z.t. over te gaan tot uitvoe ring van het oorspronkelijke iplan. 't welk doende, enz. N.V. LANDBOUWKANTOOR NOORD-HOLLAND. A. P. C. Fa. S. KROM. Fa. H. K. E. HAIJTEMA. Fa. STOEL. dit te zijn, weet met weinig kosten toch te bereiken een goed figuur te slaan. Voora! den dames wordt verzocht om in dit schrikkel jaar nu eens goed voor den dag te komen. Moge ook deze T. O. P.-avond, evenais voorheen, een avond van gepaste feest vreugde worden. AANRIJDING BIJ DE ZILVERSTRAAT. Gisteravond te ongeveer 6 uur had op den hoek Oudegracht—Zilverstraat een aanrij ding plaats. Oe brandstoffenhandelaar W. B en zijn zoon C. B. duwden een handkar voort en werden door een hen tegemoet rij HET BAL-MASQUE VAN T. O. P. De gloriedag van T. O. P., de dag van het bal-masque gesteld op 6 Februari, na dert met rasse schreden. Voor deelnemers, hetzij als groep, hetzij als paar of individueel, bestaal nog gele genheid voor aangifte, bij de bestuursleden van T. O. P. of aan de Harmonie. Men ge lieve zich, met het oog op een goede organi satie, evenwel te haasten. Het bestuur van T. O. P. blijft in Alk maar deze dag van amusement hoog houden en dit verdient waardeering. Prach tige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Om deze machtig te worden is het volstrekt niet noodig zich in een kostbaar costumm te ste ken. Wie vindingrijk is. en de Alkmaarders hebben op de vorige bal-masque's getoond EEN OPVOERING VAN DROOM KONINKJE. Donderdag 4 Februari, 's avonds 8 uur, zal het Groot Volkstooneel onder leiding van Herman Bouber en Ben Groeneveld voor het Instituut voor arbeidersontwikkeling en V. A. R. A. in de Harmonie een opvoering van „Droomkoninkje" geven. Wij mogen aanne men, dat dit werk van Heijermans, dat als boek reeds meerdere malen herdrukt is en ook als film reeds in Alkmaar vertoond werd van algemeene bekendheid is, zoodat een aanbeveling met dit kunstwerk kennis te ma ken, overbodig mag heeten. VOOR DE ALGEMEENE ARMEN. Zaterdag 6 Februari wordt het biljart, dat de fabrikant de heer J. Hoed te Urk in zee liet werpen door een vliegmachine en al daar door een visschers werd opgepikt, ver loot. Het biljart heeft eenige dagen in de etalage van den heer Klinkert, Langestraat, geëxposeerd gestaan en de opbrengst van de verloting is voor de algemeene armen. Het is de wensch van den heer Hoed, dat het re sultaat zoo groot mogelijk zal zijn, waarom hij zich met de plaatselijke muziekgezelschap pen in verbinding heeft gesteld om dien dag te muciseeren. Deze gezelschappen, ten geta le van vier, hebben zich daartoe bereid ver klaard, zoodat Zaterdag 6 Februari in het teeken van de muziek zal staan. Men hoopt dien dag 4000 lootjes van 25 cent te verkoo- pen en een mooie collecte te maken. Hiervoor wordt gerekend op de hulp van 100 collectrices, die bereid zijn dien dag van 2.30 tot 6 uur de loten te verkoopen en te collecteeren. De dames en meisjes, die zich voor dit mooie doel van naastenliefde beschikbaar willen stellen, worden verzocht zich op te geven bij de volgende heeren, voorzitters en secretarissen, muziekvereenigingen, die zich ook allen vrijwillig bfcstfiikbaar hebben ge steld. H. Groot, Eendrachtstraat 10, St. Cacilia; J. Alfrink, Rochdalestraat 10, Excelsior; J. Vermeer, Kinheimstraat 6. Soli Deo Glo ria; J. P. Besteman, Marktstraat 19, Sint Louis en J. Hoed, Scharloo 1. N. B. A. S. AFD. ALKMAAR. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de verloting ten bate van het Bondshuis, heeft plaats gehad en de trekkingslijst gepubli ceerd is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,05 uur licht op. Langedijk, R.K., caféhouder, en kinderen. Nieuwesloot 85, van Abbekerk. H. M. M Veltman, R.K.. fröbelonderwijzeres, Emma- straat 23, van Bergen (N.-H.) C. Breed, N.H., caféhouder, Koorstraat 6, van Amster dam. P. Visser, N.H., timmerman, Nieuw- poortslaan 74, van Ztrid- en Noord-Schermer. M. Louw, N.H., dienstbode, Zilverstraat 3a, van Winkel. A. J. Struve, E.L., fa brieksarbeider, Achterweg 31a, van Bever wijk. W. B. Bruin, X.H., tuinman. Aster straat 19, van Pijnacker. C. E- Fesell, verpleegster, Spoorstraat 83, van s-Graven- hage. J. M van Velzen, R.K., slager, Rit sevoort 26. van Koudekerk. CM. Klaver, R.K., dienstbode, Laat 194. van Zijpe. J- Rubers, R.K., z.b., Fnidsen 68, van s-Graven- hage. G. de Jong, R.K.. religieuse, van Everdingenstraat 18, van Soest. C. A. Smith, R.K., bakker. Liefdelaan 10, van Heiloo. W. van der Woude, N.Hhuis houdster, Nieuwesloot 79a, van Leiden. E. Leufigen, R.K., huishoudster, woonwagen „Alkmaar 162", woonwagen-48 park. J- Hendriks, N.H., slager. Fnidsen 101, van Nijkerk. C. Meijne, R.K.. dienstbode. Cos- terstiaat 3, van Velsen. m. Renooi», D.G., onderwijzeres, Wilhelminalaan 19, van WinkeL VERTROKKEN PERSONEN. P. J. Zut, R.K., boekdrukker van Verdron- kenoord 12 naar Rotterdam. H. C. Hille, N.H., dienstbode van Nassaulaan 51 naar Heiloo. L. M. Ekrut, D.E., z. b., van Horfstraat 1 naar Heerlen. A. A. van Mourik, echtg. van W. G. J. van Empel, N.H., van Nassaulaan 10 naar Amsterdam. J. de Vries, R.K., dienstbode, van Oude gracht 46 naar Haarlem. A. G. Jarings, N.H., leerl. verpleegster, van Wilhelmina laan 11 naar Opsterland. E. W. M. van Mansfeld, R.K., afd. chef V. D., van Prins Hendrikstraat 12 naar Bergen op Zoom. P- J- M. Potgieser, wed. A. F. Thomsen, N.H., en kinderen, van Ritsevoort 27 naar Bergen (N.-H.) K. Velleman, N.I., koop man in heerenkleeding, van Magdalenenstr. 10 naar Maastricht. C. Karsten, R.K., liefdezuster, van Van Everdingenstraat 18 naar Delft. J. C A. van Schie, R.K., reli gieuse, van Van Everdingenstraat 18 naar Rotterdam. L. óe Reus, R.K., religieuse, van Van Everdingenstraat 18 naar Baarn, T, Schoehuys, N.H., z. b. van Langestraai 88 naar 's-Gravenhage. F. de Hoogh, feen, kellner, van Snaarmanslaan 111, naar nkhuizen. M. Buis, N.H., dienstbode, v Ridderstraat 14 naar Schagen. J. van Os. N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Den Helder. G. L. van der Kamp, R.K., typograaf, van Landstraat 27 naar Utrecht. T. A. Langedijk, geen, werktuig kundige, van Corfstraat 17 naar N. O- Indië. wed. J. Bus, N.H., z. b., van Ken- nemerstraatweg 70 naar Bergen (N.H.) M. H. C. van Meerwijk, R.K., z. b., van Helderscheweg 33 naar 's-Hertogenbosch. S Kreijger, geen, slager, van Zevenhuizen 8 naar Den Helder. L. A. de Jongh, geen, dienstbode, van Kinheimstraat 39 naar Scha gen. wed. Kl. Jonker, G.K., z. b., van Spoorstraat 37 naar Warmenhuizen. J. de Groot, N.H., van Gi oenelaantje 13 naar Zeist. M. Winder, R.K., van Lindenlaan 19 naar Limmen. A. Mekken. R.K., dienstbode, van Oudegracht 74 naar Bergen. A. G. de Vries, peen, dienstbode, van Langestraat 79 i a-r Lanerbroek. INGEKOMEN. J. Blokdijk, wed. C. Greeuw. D.G., z.b en kinderen, Druivenlaan 16, van Oudorp P. Langedijk. R.K.. koopman, en echtg en kin deren, Nieuwesloot 85, van Abbekerk. J DE CHISTELIJKE SCHOOL- VEREENIGING TE HEILOO. Nog meer versnippering. Ter plaatse is een comité gevormd om te komen tot een Christelijke school, welk comité bestaat uit eenige heeren, waarvan de heeren Hellinga en Dirkmaat voorzitter en secreta ris zijn. Genoemd comité had Donderdagavond in het Gebouw der Ned. Herv. Evang. Ver. een openbare bijeenkomst belegd, waar ds. Kloos terman, N.H predikant te Amsterdam, voor heen te Alkmaar, het woord veerde. Het bezoek was niet groot, ongeveer een 50 personen. Hieronder waren eenige onderwij zers en ds. Rapperd, predikante bij de Remonstr. Gemeente te Alkmaar. De voorzitter, de heer Hellinga, opende en zette het doel van de bijeenkomst uiteen. Daarna werd gezongen het 5e vers van psalm 9, waarna ds. Kloosterman in gebed voorging. Daarna zeide de spreker, dat hij in een groote stad met zijn vele werk moeilijk tijd kon vinden om hier te komen. Maar het Christelijk onderwijs ligt hem na aan het hart en daarom was spr. gekomen. Toen hij hier aan de kinderen catechisatie-onderricht af, had spr. meermalen gevraagd „moet ier geen Christelijke school gesticht wor den", doch het antwoord was weifelend en spr. was er niet op in gegaan Thans was het anders en dat is gelukkig. Het oprichten van een Christelijke 9chool moet niet geforceerd worden, zij moet groeien en de behoefte is thans meer dan ooit geble ken. Spr. zou zijn woord richten naar aanlei ding van Spreuken 3, vers 6 in wat Salamon zegt tot zijn Zoon „Ken Hem in al Uwe wegen en Hij zal U den rechten weg wiizen" Als gij Hem kent in al Zijne wegen, dan is het verklaarbaar, dat gij voor Uw kinderen Christelijk onderwijs verlangt. Hij, die gij moet kennen, moet al Uw wegen leiden, van af de wieg tot het graf. Men kan niet hinken op twee gedachten en als het ware een krijt streep plaatsen voor dat gene wat van Hem en van U is. Als gij voor Uwe kinderen een Christelijke levensbeschouwing wenscht, dan moet dat streng doorgevoerd worden. Niet alleen in huis, doch ook in de school. Niet een gedeelte (het opvoeden in huis) is van Hem, maar alles. Geen halfslachtigheid, maar alles voor Hem. Spr erkende, dat de op voeding der ouders de ideale was, doch helaas missen de ouders den tijd en de kennis om het kind voor te bereiden voor het leven. En nu is het ons niet onverschillig of het kind op school Gods woord hoort. Ken Hem, wil zeggen: Mij neemt geheel Uw leven in beslag, Hij heeft recht op ons volle leven, een leven van de jeugd tot het graf. Er zijn er ook onder ons diez eggen, de jeugd moet wat hebben en later „men kan ze met alles onthouden". Neen, zegt spr., wij zijn kinde ren Gods en Zijn eigendom. Niet het restant van ons leven is voor Hem, doch geheel. In den breede ging spr. na, dat de ouders bij den doop der kinderen de belofte hebben afgelegd om hun kind op te voeden en die opvoeding houdt in, dat men Hem op al zijn wegen, dus voor het geheele leven, erkent We zijn van Hem. maar Hij heeft een deel van Zijn taak aan de ouders opgedragen. In de jeugd vertegenwoordigen de ouders Hem en als zij zelf kunnen oordeelen is de kennis tot Hem tot de kinderen doorgedrongen. Is aan de ouders die heerliike taak op gelegd, de taak om het kind in de jeugd zijn naam te leeren en al hun gedachten en ver langens op Hém te concentreeren, dan legt het ook een zware verplichting op. En als de ouders die taak niet meer k.nnen vervul len. dan komt de school. En in die school moeten ze Zijn naam hooren en de openbare school voldoet niet onze wenschen en de eisch en de in te lossen belofte bij den doop afgelegd. „Kent Hem in al Zijne wegenkan op die school niet in vervulling gaan. En dan kan geen excuus van de ouders „ik ben ook niet op een Christelijke school geweest" gelden. Er is geen tusschenweg voor Hem of tegen Hem. Het is noodig om Christelijk on derwijs te geven, het gaat om het heil van Uw kind. Het kind moet opgroeien in de vreeze des Heeren en in Zijne overtuiging en daarvoor moet geen offer te zwaar zijn. Hoeveel menschen kennen Hem niet. Hoeveel menschen komt men niet tegen die zeggen „ik geloof niets". Is het niet vreeselijk, zeide spr., dat hun leven doelloos is. Spr. zou niet zeggen dat de Christelijke school volmaakt is. Niets is volmaakt, maar een school, waarin het kind van Hem hoort spreken, is een eisch geworden. In die school wordt het kind eerbied voor God ingeprent en moed om voor Hem te leven en te werken. Velen missen dat Godsvertrouwen en zijn banger voor het leven dan voor den dood. Zij missen Hem in hun leven. Ken Hem in al Uw wegen en Hij zal U den rechten weg wijzen. Het is geen weg van gemakzucht, doch de zekere weg tot Hem. Zoo moeten wij Hem zien in al ons doen en laten. Even- MUS naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.3 te Mün- chen. Laagste barometerstand 734.9 te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 30 Januari: Zwakke tot matige Zuidwestelijk tot Wes telijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waar» schijnlijk droog weer; iets zachter; nog tem peratuur om het vriespunt in het Zuidoos ten. Overzicht. Het maximum van den luchtdruk ligt nog steeds boven de Alpen Geleidelijk dalen overal de barometers, terwijl het luchtdruk- verval weinig verandert. De diepe depressie, die gisteren bij IJsland lag, wordt thans In Noord-Scandinavië gevonden en doet de warme luchtstroom over het Oostzeegebied, die de dooi in Finland nog deed toenemen en zomerwarmte brengt boven het gebied van mist en in Scandinavië, dat geheel centraal- Europa en de kustlanden bedekt (de Schnee- koppe 1600 M. in het Boheemsche Ertsge bergte meldt plus 6 graden Celsius) aanhou den. Van uit het Noordwesten nadert echter 'n koude-inval, die reeds afkoeling bracht op de Noorsche zee en die waarschijnlijk in onze omgeving bij rüimenden wind opklaring zal brengen en de vorst zal doen verdwijnen. als de roeiers roeien met den rug naar het doel, doch met het oog op den stuurman, zoo moet ook ons oog gericht zijn op Hem, die onze naden recht zal maker. Daarna werd gezongen en bracht.de voor zitter ds. Kloosterman dank, omdat hij ant woordde dat het Christelijk onderwijs nood zakelijk was. Ds. Rappold, voor de meesten een onbe kende, stond op en vroeg of er nog gelegen heid was om iets op te merken. Zij maakte van de gelegenheid gebruik om voor de openbare school te pleiten, die volgens haar ook eerbied voor God en de Overheid bij de kinderen bijbracht. De voorzitter interrumpeerde en ook ds. Kloosterman zeide. dat hij niets ten nadeele van de openbare school zeide, doch Christe lijk onderwijs noodzakelijk achtte. Daarna gingen zij, die met Christelijk onderwijs sympathiseerde, in comité-vergadering. Jacob Heertjes en Marijtje Smit. Sikko Zijlstra en Guurtje Peereboom. Simon de Jong en Wilhelmina van Vliet Jacob Bol en Trijntje Pilkes. Hermann Meyberg en Anna Schoonhoven. Johannes van Zwanenburg en Sijtje de Vet. Johannes Jonker en Bregje Snijder. Cornelia d. v. Jacobus Stolk en Gertrud Jeensma. Willem z. v. Hugo Finkensieper en Elisabeth Kerkmeer. Jacob z. v. Hendrikus Bruin en Baukje Otten. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 29 Jan. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 64 stapels, wegende 65000 K G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: Fa- briekskaas44 stapels Kleine 30; 4 stapels Commissie 28. Boerenkaas: 4 stapels Klei ne 30; 12 stapels Commissie 28 Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 29 Jan. 1932. Óp de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 617 H.L.'s aangevoerd, als: 5 H.L. tarwe 4; rofSe 660298 H.L. gerst chav. 6 7; 180 H.L. haver 7—8.50; 52 H.L. boonen, w.o.: paaraeboonen 7.50, bruine b,Tm1''-50- citroen boonen 'b 24; duiven boonen 9.75; witte boo- J 22, 14 H.L. blauwmaanzaad 26; tuin- boonen 50—53; 24 H.L. erwten w.o.: groene: groote 23—33 en kleine 5.50— 11.50, grauwe 8—40, vale 25—40, Alles per 100 K G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Jan. '32. Langendijker Groentenveiling. 50000 K G. Roode Kod les./ 0.60—1.60, doorschot f 44000 K.G. Gele Kool le s 70.60—1; 90000 K.G. Deensche Witte Kool 0.60—1.40;. 19000 K.G. Uien V'cn/8-30—8.60, Grove Uien 7.30 7.70, Drielingen 8—8.20; 3400 K.G- Bieten 0.90—2.60; 500 K.G. Peen Peen 2.60, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 28 Jan. 1932. 26400 K.G. Uien, Gele Nep 8.80, Drielin gen 8.90-/ 9.50, Uien 8 5r 9 10, Grove Uien 7.60—8.10; 90: i Kro ten 2.30; 103000 K.G. Roode kwi 0.60 1.70, doorschot 0.60—1.50; 122200 K.G. Deensche Witte Kool 0.601.40, doorschot 0.60—1.10; 28200 K.G. Gele Kool 0.601.30, doorschot 0.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN. 28 Jan. 1932. Roo de Kool le s. 0.70—1.70, 2e s. 0.60— 0.70; Gele Kool les0.60—J 1.10, 2e s. 0.60; Deensche Witte Ko:l le s. 0.60— 1.10; 2e s. 0.60; Drielingen 8—/ 8.60; Uien 88.70; Grove Uien 7.30 7.80. Aanvoer: 27800 K G. Roode Kool; 3700 K.G. Gele Kool; 24700 K G. Deensche Witte Kool; 14075 K.G. Uien,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2