„ARNHEM H B B B LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Stad en Omgeving. a meest °Pgcwekte stemming bleven ue naltervrienden na afwerking van het Programma nog een poos gezellig bijeen "et nalterbestuur zal zeker ten volle tevre den gen. Spoct Afdeeling 1 2e klasse A s sz co Z. V. V. 0-4 3-0 2-3 2-2 1-3 V. V. A. l-l 3-7 2-0 0-5 4-0 2-3 5-2 D. W. S. 2-1 m 4-1 2-4 0-1 4-2 1-0 3-0 5-1 Kinheim 4-3 6-0 3-5 4-2 3-1 3-2 1-3 1-4 Haarlem 104 3-2 2-1 2-2 6-1 8-0 3-1 2-0 H. R. C. 3-4 3-1 2-1 41 0-0 4-1 2-1 W, F. C. l-l 2-2 0-3*3-3 5-0 0-1 3-2 Spartaan j 0-2 I l-l 2-1 2-3 Bloemendaal 6-1 3 1 2-2 3-1 2-2 4-0 2-2 Alcmaria 5-1 80 3-2 3-5 5-0 4-3 1-0 l waarborgt U en Uw gezin een onbezorgde toekomst. steidijk aan dep schoot der aarde toe vertrouwd. De zwarte, met de driekleur bedekte plaatijzeren kist, die het stoffelijk hul sel omsluit en welke Zaterdagmiddag, pa de aankomst per auto uit Rotterdam, geolaatst was in de als chapelle ardente ingerichte rouwkamer van de nieuwe aula der begraafplaats, was gister over gebracht naar de groote middenzaal. Geheel door een groot zwart kleed be dekt, waarop slechts twee kransen la gen, een van de weuuwe en de beide jonge kinderen en een van de Koninklij ke Luchtvaart Maatschappij, stond zij daar in het midden der ruimte op een 1"U,alk De rouwdienst Het was in deze zaal, dat de zeer ve len, die behoefte gevoeld hadden, aan het zoo beminde lid van het vlieger corps der K L. M. de laatste eer te be wijzen, ter bijwoning van den rouw dienst waren bijeen gekomen. Waar deze in een besloten ruimte geschiedde, kon slechts aan hen, die in het bezit waren van een kaart, toegang worden verleend; zeer zeker ware anders de belangstelling nog grooter geweest. Thans waren onge veer tweehonderdvijftig belangstellen den en autoriteiten bij de plechtigheid aanwezig. Onder de laatsten merkten wij, behalve de hierna te noemen spre kers o.m. op den heer ir. A. Wurfbain, die den Raad van Bestuur van de K. L. M. vertegenwoordigde, den heer Van Ede v. d. Palts, vertegenwoordiger van den luchtvaartdienst van het Departe ment van Waterstaat en den heer W. N. van de Poll, havenmeester te Amster dam. Verschillenden der aanwezigen waren hun ontroering nauwelijks meester, toen, kort nadat men zich om de baar had geschaard, de echtgenoote van den overledene, zijn ouders en nog eenige familieleden de rouwzaal werden bin nen geleid. Onmiddellijk daarna begaf, als eerste van de rij der sprekers, de heer A. Plesman, directeur der Kon. Luchtvaart Mij. zich naar den tegen over de baar geplaatsten katheder en voerde op treffende wijze het woord. Vervolgens getuigden van hun groote 'deelneming in dit zoo droevig verlies de heeren E. Enthoven, voorzitter van den Raad van Bestuur der Kon. Ned. Indi sche Luchtvaart Mij., A. Colijn, burge meester van Nieuwer Air-stel, op het grondgebied waarvan piloot Wiersma gewoond heeft, kapitein Schlimmer, na mens de militaire Luchtvaartafdeeling te Soesterberg, luitenant Boogh, namens de Luchtvaartafdeeling Andir in Ned.- Indië en W. M. O. A. Beekman, namens de piloten der K. L. M. Naar het graf. Na dezen rouwdienst werd de kist met het stoffelijk hulsel, gevolgd door den langen stoet van treurenden, naar het op het nieuwe gedeelte van de begraaf plaats gelegen graf gedragen, dat den nabestaanden van den overledene door de gemeente Nieuwer Amstel is aange boden. Om den gapenden kuil, welke met groen was afgezet, waren de an dere in den vorm vati kransen en bloem stukken o.a. door de directie van den Rotterdamschen Lloyd gezonden blij ken van deelneming in het verlies, neer gelegd. Omwikkeld met de driekleur, stille hulde van net gansche vaderland werd de kist in de groeve neergela ten, welke daarna met de weelde van groen en bloemen werd dichtgedekt. Velen, die niet in de aula konden zijn, hadden in de omgeving van het graf ge wacht, om deze oogenblikken te kunnen bijwonen. Een familielid van de weduwe dankte met eer. kort woord voor de aan den overledene bewezen eer. Zeer onder den indruk verliet men den doodenakker. UITVOERING DE HALTER. Onder buitengewoon groote belangstel ling en met niet minder succes dan vorige week, herhaalde de Gymnastiekvereeniging de Halter hare uitvoering van 23 Januari. Er werd na het openingswoord van den heer Molenaar weer met de grootste animo ge werkt. De cursussen, dames- en heerenafdee- hng mochten telkenmaal hun werken met applaus beloond zien. Het brugnummer van de heeren, het springtafelwerk van de mid delklas verdienden zeer de aandacht. De dames gaven nog een succesvol dansnum- mer, dat ook op den feestavond zoo in den smaak viel. De leiding van den heer Ran was uitste kend. zijn over het verloop van de uitvoerin- l ijdagavond werkte de Ueerenploeg van e r alter ook mede op den avond voor de erkloozen in het Gulden Vlies. Zij gaf schitterend nummer hoogturnen, bijzonder in den smaak viel. JAARFEEST N. R. V. AFD. ALKMAAR. i.i/w-2fdeelin8 Alkmaar der N. R. V. heeft oertijd met een soort traditie gebroken; in avTmi? Van. aa? iaai'vergadering een feest- teh in ,V n te kno°Pen> heeft men deze twee avond» 8jn 'hans verdeeld over twee •ot h,,,n en.daarmee bereikt, dat beide beter Qciin-T tornen. De gewone jaarverga- een week geleden gehouden was gen is van de dringendheid. Voor zijn keurig best bezet en kon rustig afgewerkt worden, de feestavond Zaterdagavond gehouden was uitstekend bezet en het programma kon eveneens rustig afgewerkt worden. Uitstekend bezet, schreven we. Maar eigen lijk is dat nog te zwak uitgedrukt, want nog nimmer is bij een bijeenkomst der N. R. V. de zaal van 't Gulden Vlies zoo vol geweest als Zaterdagavond. Geen stoel bleef onbezet, geen hoekje was nog vrij. Er heerschte vanaf het begin een uitmun tende stemming. Wellicht vond dat mede zijn oorzaak in het feit, dat de zaal op gezellige wijze versierd was. En dank zij de muziek van het ijverige stri'kje van Melchert Schuur man c.s. duurde het wachten niet te lang. Want het Alkmaarsch kwartiertje was al ruim overschreden, toen de nieuwe afdelings voorzitter, de heer J. Cloeck, het gebabbel deed zwijgen en zelf het woord nam. Over den feestavond zelf zeide de heer Cloeck weinig, maar wel trachtte hij aan iedereen duidelijk te maken, wat de N. R. V. doet en wat men leert, als men N. R. V.-er is. Misschien zal de out-sider denken, dat dit niet noodig was, omdat er toch allemaal N. R. V.-leden waren, maar dit is niet ;:uist. Er waren er zeker een 50 menschen, die zich hadden laten inschrij ven als lid en die dus nu voor het eerst kennis maakten met een N. R. V.-avond. De heer Cloeck dan sprak, hoe men door de N. R. V. ook zijn eigen land be*er leert ken nen en hij herinnerde er aan, hoe hij zelf Alkmaar „ontdekte", d.w.z. hoe hij merkte, dat Alkmaar en omgeving zeer zeker kunnen wedijveren met tal van plekjes in binnen- en buitenland. En, zeide spr., door de N. R. V. leert men de waarde van het natuurschoon, van Nederland vooral, kenner- Na vervolgens eenige medtdeelingen te hebben gedaan, gaf hij de leiding over aan de feestcommissie van den avond en het was de heer Nordemann als voorzitter dier commis sie, die een kort inleidend woord hield en al len een prettigen, gezelligen avond toe- wenschte. Het spel kon dus beginnen. De feestcommissie had beslag kunnen leg gen op de „Vrije Werkkring", een cabaretge zelschap uit Amsterdam. En dit gezelschap heeft Alkmaar op spontane wijze veroverd! Een programma werd gegeven, dat klonk als een klcx en zelden of nooit hebben wij een mooieren avond meegemaakt. 't Begon ai direct goed. En de leider, de conferencier, sprak een proloog uit, waarin hij het werk en het doel der N. R. V. huldigde en kondigde vervolgens de andere nummers aan. Daarna kregen we een „internationaal cabaret", dat buitengewoon verrassend was, niet alleen door het gegevene, niet ook slechts door de kwaliteit van het gebodene, maar meer nog door de ongelooflijke vindingrijk heid van het gezelschap. Een drietal liederen van de sopraan mej. C Visser had een dankbaar gehoor en de dans „When the clock in playing" was al even succesvol. Als zeer dramatisch werd bet nummer „Op manoeuvre" aangekondigd en het resultaat vrs.. het glanspunt van den avond! Zoo groot was het succes, dat het publiek mee zong en dat zonder te „halen" het trio er niet af kwam. Even goed was de „dramatische" schets „Het Mes", dat, dank zij een aantal handig heden, dank zij de verrassende wendingen, dank zij „de regie" en „de critiek" een dave rend applaus ontving. De heer Sciiatens, tenorzanger, bleek ook al uit het goede hout gesneden en zong op prettige wijze eenige nummers en kwam er zonder een toegift natuurlijk niet af. En dan de heer Klijnveld in zijn repertoire. Wellicht mag men de opmerking maken, dat hij „zijn stem niet mee heeft", maar zijn mi miek (èn als etalagepop èn in zijn nummers na de pauze) was meer dan gelukkig. Er is dan ook hartelijk gelachen om hem! Tenslotte het „trio Liebermann". Het zong verschillende liederen en bracht daarbij zulke hilariteit te weeg, dat het eigenlijk jammer was, dat het doek zich sloot Het spreekt vanzelf, dat van zoo'n pro gramma niet elk nummer vermeld kan wor den, maar als we alles resumeeren, dan moe ten wij wel tot de conclusie komen, dat de dames en heeren van het gezelschap ons bui tengewoon verrast hebben. Hoe hun kracht was blijkt wel uit de meening van velen, die dachten, dat hier beroepsspelers aan 't werk waren. En in werkelijkheid waren het „dood gewone" dilettanten. Maar dan met dit ver schil, dat deze dilettanten een programma faven, dat kon wedijveren met het beste, wat un beroeps-collega's op dit gebied geven. En misschien was het in sommige gevallen nog wel beter! Aan het slot sprak de heer Cloeck het ge zelschap toe en erkende, dat hij niet gedacht had, zulk spel te zien te krijgen. Hij sprak zeker namens alle aanwezigen, toen hij zeide, dat er hartelijk genoten was. Het is bijna onnoodig te zeggen, dat er nog eenige uren heerlijk en vroolijk gedanst werd En dat de afd. Alkmaar der N. R. V. op een avond terugzien kan, zooals zij zelden of nooit beleefd heeft. FEDERATIE ALKMAAR VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Zondagmorgen hield de federatie Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarvergadering in café Expeditie van den heer C. Breed aan de Paardcmarkt alhier. Even over 10 uur opende de heer H Bruin van Alkmaar deze eerste vergadering in 1932. Hij riep den talrijk opgekomen afge vaardigden een hartelijk welkom toe en sprak den wensch uit, dat de Ontwapeningsconfe rentie in alle deelen zou moge slagen, omdat een groote besparing op militaire uitgaven gebruikt kan worden voor meer mensch- lievende doeleinden, waarbij men vooral de ouden van dagen niet moet vergeten. En nu het van zoo'n groot internationaal belang is geworden, mogen wij hopen dat niet alles verkiegen zal worden, maar dat men toch evenmin met leege handen huiswaarts zal keeren. Van de ingekomen stukken betreffende de inwendige bondspropaganda hoopte de voor zitter, dat allen een goed gebruik zullen maken, omdat het idee staatspensionneering zooats de Bond dat wil, nog lang niet bij ieder bekend is en men nog minder doordron- Mijnhardt's Laxeertab letten regelen zonder Kramp of Pijn, Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten jaarverslag had de secretaris, de heer J. Boo- kamp uit St. Pancras, een welverdiend ap plaus te incasseeren. Jaarverslag penningmeester. Ontvangen was 225.93, uitgegeven f 131.12, saldo 94.83. Namens de kascommissie werd den penningmeester dank gezegd voor zijn be houden beheer. Het volgende punt was bespreking van de Bondsfilm, die thans gereed was gekomen, en nu reeds avond aan avond in Friesland draait. Da voorzitter sprak de hoop uit, dat alle afgevaardigden hier aanwezig, zullen zorgen, dat onze propagandafilm ook in Noord- Holland behendigheid mag verwerven. De secretaris werd met op één na alge- meene stemmen herkozen en was wederom bereid deze functie te vervullen. Punten voor den beschrijvingsbrief voor de a.s. jaarverga dering waren er niet. We! werd door den heer Jimmink te Alkmaar een voorstel ge daan om de onkosten, welke zoo'n jaarver gadering met zich brengt, ponds-gewijze om te slaan. Men nam genoegen met de toezeg ging van den voorzitter, dat men dit zou laten voorstellen door de gecombineerde federatie in Noord-Holland. Alzoo besloten. Daarna sluiting. Voetbal. De wedstrijden van Zondag. Ajax kampioen! Ziedaar het feit, dat wel allereerst genoemd mag worden. 't Heeft wel langer geduurd, dan oorspron kelijk verwacht werd, maar dat het komen zou, stond vast! Trouwens, wie zou er nog aan getwijfeld hebben? Wie zou zelfs maar een «ogenblik gedacht hebben, dat West- Frisia alles zou winnen en Ajax alles zou verliezen? Toch niemand! West Frisia kwam gisteren naar Amster dam en vond daar een totaal uitverkocht huis. Het begon vol moed te spelen, maar ontdekte al ras, dat Ajax stukken beter was. Vanaf het begin werd het W.F.-doel onder vuur genomen en spoedig was het 10. En na 20 minuten was het reeds 20. Toen kreeg W.F. een strafschop te nemen en werd het 2—1, maar aangeJen ook Ajax zoo'n cadeautje kreeg, werd het even later 3—1. Met dezen stand ging de rust in en was het zaakje dus zoo goed als voor elkaar. Ten slotte zorgden de Ajaxieden nog voor vijf doelpunten en toen werd oe kampioensvlag geheschen. Voor de derde keer in successie was (en is) Ajax nu kampioen en voor de achtste keer sinds haar eerste kla^serschap. Daarna is het drie keer gelukt, om den hoogsten titel te ver everen. „Dit kampioenschap is het vijfde, dat ik met Ajax heb mogen behalen en ik speel nu negen jaar achtereen in het eerste elftal", al dus vertelde Volkers, de aanvoerder, aan een Tel verslaggever en hij vervolgde aldus: Waaraan ik het succes toeschrijf? De ani mo waarmede alle spelers de training van Jack Reynolds volgen, waardoor ons elftal dat mag ik zonder bluf zeggen een combinatie vormt, dieoverwinningen kan behalen. Terwijl vele andere clubs drijven op één of meer uitblinkers, kunnen wij ons verheugen een elftal te bezitten, bestaande uit spelers van vrijwel dezelfde spee!sterkte. Natuurlijk, de een is wel eens iets beter dan de ander, maar het is toch wel opvallend dat wanneer er één minder goed op dreef is, de ander als 't ware dit tekort aanvult. Den wedstrijd tegen HBS. zullen we maar als een uitzondering beschouwen. Inderdaad, onze voorhoede verstaat dit seizoen de kunst om doelpunten te maken, maar ik denk altijd maar; wat richt een goe de voorhoede uit, wanneer er geen behoor lijke middenlinie als steun achter zit? Waar mede ik maar zeggen wil, dat onze midden linie zeker in niet geringe mate tot het succes heeft bijgedragen. Onze verdediging is mis schien niet zoo sterk als voorheen, maar Bonneveld trekt het zich nog te veel aan, wanneer hij in de verslagen leest, dat hij een bal heeft doorgelaten, die gemakkelijk te houden was geweest. Wat dat betreft, zou ik u wel eenige staaltjes kunnen vertellen; eenige van die z.g. gemakkelijke ballen zou geen enkele keeper gehouden hebben. En hij heeft toch ook menigmaal ballen gestopt, die volgens menschewjke berekening goals moes ten zijn! Op vrijwel alle clubs hebben wij ons uit houdingsvermogen voor. Dat komt natuurlijk door de training. Neen hoor, gemakkelijk maakt Jack het ons niet, maar we voelen na afloop van een wedstrijd geen val allen een groote vermoeidheid Na de training ben je dikwijls méér vermoeid. Is die werkelijk zoo zwaar? We beginnen met een paar meestal vier sprints van 40/50 Meter. Na een oogenbük volgt dan hard loopen rondom het veld, drie of vier maal aan één stuk. Daar krijg je „Ausdauer" van. Voetballen doen we dan een 15 a 20 minuten en daarnh moet je nog zoo'n 200 maal touwtje springen. Afge zien nog van het stompen met een box-bal, het intrekken van je lichaam in een soort roeiboot etc. Bij elkaar zijn we dan zoo'n 1 A uur oip een avond bezig. En komen de spelers regelmatig op? Wanneer ze maar eenigszins kunnen, ja. Daarover hebben we werkelijk niet te kla gen. Een voordeel voor ons is ook, dat we nu al geruitnen tijd over dezelfde spelers de beschikking hebben. En de vaste invallers passen ook uitstekend in het kader Dan hebben we een elftalcommissie, die kijk op het heeft; de namen zeggen al voldoende: Brockmann, Couton en H. Delsen. Drie spe lers uit de vorige glorie-periode. Tusschen twee haakjes: ik ben de eenige uit het tegenwoordige elftal, die nog met hen gespeeld heeft. Of wij nu een sterker elftal hebben dan in de vorige succes-periode? Dat kan ik zelf niet beoordeelen, maar we hebben het er on der elkander wel eens over gehad. En één van de toenmalige spelers, aie tot oordeelen in staat is, is van meening, dat de tegen C/5 *55 E rt ei cc O ui C cd cd &- 3 "O s <D E ai <u 'E (U E IM d SÉ cu OL CO 1-1 0-1 2-1 81 1-2 - 1-6 U-lj 2-6 2-2 standers in die jaren zwakker waren. In dien tijd hadden de eerste klasse-ciubs lang niet allemaal een trainer en het is dan ook eigenlijk wel aan te nemen, dat de eerste klassers over het geheel genomen nu sterker zijn. Ik had er alle hoop op, dat we een onge slagen kampioenschap zouden halen, vertel de de kleine Ajax-aanvoerder, die nu reeds 32 jaar oud is. Zoo lang als ik aanvoerder ben van den kampioenswedstrijd :t vorig jaar tegen Go ahead af waren we in com petitiewedstrijden nog niet verslagen. Tot dat H. B. S. daar ineens roet in het eten heeft gegooid. Intusschen, ik heb alle hoop, dat 't voor mij dit jaar een dubbel kampioenschap wordt! Het landskampioenschap? Wanneer ik dat er bij tel wordt het een driedubbel! Neen, ik bedoel een kampioen schap van m'n tweede club: het elftal van de Amsterdamsche burgerweezen, in de A. V. B.-competitie, die ik regelmatig voor m'n liefhebberij oefen. Daar heb ik toch zoo'n genoegen van. Ja, u moet me maar niet kwa lijk nemen, dat ik bij het Ajax-fees* ook een oo?enb!ik aan m'n jonge vrienden denk? West-Frisia staat nog steeds op de tweede plaats, maar zal hard moeten werken om deze te behouden. K. F. C. en R. C. H. zijn n.1. ook nog gegadigden. Vooral eerstge noemde, dat gisteren thuis 't Gooi met 50 klopte. Voor 't Gooi wordt het dus oopussen, vooral ook, omdat Sp3rta thuis van H. V. V. won. En aangezien H. D. V. S. van HBS won, zijn er thans nog zeker vier, misschien vijf candidaten voor de onderste plaats, al zal de wedstrijd 't Gooi—H. V, V. allicht de be slissing brengen. De stand in deze afdeeling is ihans: Ajax 16 12 3 1 65—27 27 West-Frisia 16 6 7 3 47—40 19 K. F C. 15 7 3 5 39—28 17 R. C. H. 15 8 1 6 41—36 17 Stormvogels 15 6 3 6 39—34 15 H. D. V. S. 15 5 4 6 31—32 14 H. B. S. 16 4 5 7 41—46 13 Sparta 16 4 4 8 27—43 12 't Gooi 16 4 3 9 33—53 11 H. V. V. 16 3 5 8 34—58 11 In afd. II is de strijd om de eerste plaats grooter dan ooit geworden, dank zij de meest verrassende resultaten. D. F. C. deed al heel dom, om thuis den gemakkelijken wedstrijd tegen Blauw-Wit te verliezen. Gelukkig voor haar wist Feyenoord tegen V. U. C. ook al niet anders te doen dan te verliezen en ten slotte verloor Z. F. C. in Hilversum ook al AUeen V. S. V. deed beter en klopte H. F C. met 32. Voor deze laatste club is de toestand nu wel hopeloos geworden, en dat niettegen staande A. D. van Xerxes verlbor. Men zie onderstaande stand maar: D. F. C. 15 10 1 4 45—21 21 V. S. V. 15 9 3 3 29—27 21 Z. F. C. 16 9 3 4 38—28 21 Feyenoord 16 10 1 5 34—28 21 Hilversum 16 7 1 8 3639 15 BI. Wit 16 4 6 6 31—32 14 Xerxes 16 5 3 8 28—36 13 V. U. C. 16 4 4 8 33—36 12 A. D. O. 16 5 2 9 31—39 12 H. F. C. 16 3 2 11 17—36 8 In hel Oosten ook al verrassende uitslagen, zoowel in de bovenste a's in de onderste regionen. Enschedé deed best werk, door thuis Heracles te kloppen en aangezien Go- ahead van A. G O. V. V. verloor (nog wel op eigen terrein!) is Enschedé nu drie punten uitgeloopen en reeds voor ÊO pCt. kampioen. In de onderste regionen keert de spanning terug. Z. A- C., door de overwinning op P. E C. weer op adem gekomen deed best werk en klopte thuis Wageningen, maar Tubantia deed minstens zoo goed, door op eigen terrein P. E. C. te kloppen! 't Wordt dus een nek-aan-nek-race en als het zoo door gaat, moet Wageningen nog danig oppassen. Vitesse stelde zich definitief in veiligheid, door Robur te kloppen, nog wel op het ter rein van laatstgenoemde! De stand is: Enschede 15 12 0 3 40—12 24 Go ahead 15 10 1 4 42—20 21 A. G. O. V. V. 15 8 2 5 52—33 18 Heracles 15 7 4 4 30—28 18 P. E. C. 15 8 2 5 28—29 18 Vitesse 15 6 2 7 29—41 14 Robur 15 5 1 9 31—45 11 Wageningen 15 4 2 9 2740 10 Tubantia 15 3 2 10 38—44 8 Z. A. C. 15 3 2 10 19—39 8 In het Zuiden was het een beste dag voor P. S. V. Zelf ging het naar B. V. V. en keerde thuis met een 51 overwinning, maar haar concurrente N. A. C. kon thuis tegen M. V. V. niet een keer doelpunten en verloor daardoor een punt. Noad-Biijerheide werd eveneens geëin digd, zooals men begonnen was, dus 0—0. De stand is: Eindhoven 16 11 0 5 4430 22 P. S. V. 15 9 2 4 47—30 20 N. A. C. 14 8 2 4 32—28 18 N O. A D. 15 0 5 4 37—28 17 M. V. V. 15 7 3 5 39—36 17 Willem II 14 6 0 8 36—29 12 Longa 14 4 4 6 33—31 12 De valk 15 5 1 9 26—59 11 Bleijer heide 15 3 4 8 23—34 10 B. V. V. 15 4 1 10 36—48 9 In het Noorden heeft Be Quick zijn best ge daan, om Vcendam te kloppen, maar 't is niet gelukt. Met 2—1 bleven de gasten overwin naars en bedreigen dus nog steeds Velocitas. Dit Velocitas deed al weer goed werk en sloeg Friesland op het terrein in Leeuwarden met 8—0. Nog 12 doelpunten in drie wed strijden en de 100 zijn er! F. V. C. deed een wanhopige poging, om uit het gedrang te komen en bevocht in Assen tegen AchiKes een gelijk spel. En Alcides ver- everde op Leeuwarden een kostbaar puntje, door tegen de Friezen gelijk te spelen. De stand is: Velocitas 15 14 O 1 88—16 28 Veendam 15 13 1 1 51—18 27 GV.A.V. 14 6 5 3 47—38 17 Leeuwarden 16 6 5 5 41—41 17 Be Quick 5 3 7 32—45 13 Frisia 15 6 1 8 34—50 13 Achilles 15 4 3 8 30—37 II Alcides 15 4 2 9 32—39 10 Friesland 14 3 1 11 22—66 7 F V. C. 15 1 5 9 19—46 7 De uitslagen luiden: A-deeling I. H. B. S.Hermes D. V. S. O2 Ajax—West Frisia 8—1 Sparta H. V. V. 41 K. F. C.-'t Gooi 5—0 Afdeeling II Hilversum—Z. F. C. 2—0 Xerxes—A D. O. 4—3 D. F. C—Blauw Wit 1—3 V U. C.—Feijenoord 2—1 H F. C—V. S. V. 2-3 Afdeeling III. Robur et Vel Vitesse 23 TubantiaP. E. C. 2O Z A. C—Wageningen 20 Go Ahead—A. G. O. V. V. 1—2 Enschede—Heracles 21 Afdeeling IV. N O. A. D Bleverheidie 0—0 B V. V—P. S. V. 1-5 N A. C—M. V. V. 0—0 Afdee.ling V. Be QuickVeendam 12 FrieslandVelocitas 08 AchillesF. V. C O0 Leeuwarden—Alcides 11 Onze tweede klassers. Haarlem heeft gisteren getoond, dat het den kampioenstitel waardig is, want het klopte gisteren Spartaan met 6—2. Een der zwaarste nederlagen, die Spartaan op eigeti terrein te slikken kreeg. Kinheim deed grootsch werk, door thuis V.V.A. met 60 te kloppen. Bloemendaal en W.F.C. deelden de puntjes (22) en Z.V. en H.R.C. deden precies zoo. 't Gevolg is, dat Spartaan zich wel gereed kan maken voor den strijd om de degradatie! In de B-klasse won E.D.O. thuis van Zee- burgia met 5—1 en mag nu met Haarlem een poging doen, om het eersteklasser schap te heroveren. Wie zou de derde candi- daat zijn? A.F.C. won gisteren met flinke cijfers van D.E.C. en krijgt dus nog een klein kansje. De Utrechtsche clubs wonnen beide: Her cules thuis van Zandvoort en Velox uit van B.F.C. Tenslotte speelden Baarn en T.O.G. gelijk. De stand in 2 A is nu: Haarlem 16 13 2 1 66—28 28 D.W.S. 15 9 1 5 43-25 19 Alcmaria 16 9 1 6 47—34 19 Kinheim 16 7 2 7 35—37 16 Blioemendaal 14 6 3 5 30—24 15 H.R.C. 15 6 3 6 24—29 1 5 W.F.C. 15 4 5 6 26—34 13 V.V.A. 15 5 1 9 26—44 1H Z.V.V. 15 3 4 8 30—45 10 Spartaan 15 2 2 11 17—44 6 De uitslagen luiden: Bloemendaal—W.F.C. 2—2 KinheimV.V.A. 6O SpartaanHaarlem 2—6 Z.V.V—H.R.C. 1—J! Hercules—Zandvoort 4—«li E.D.O— Zeeburgia 5—1 A.F.CD.E.C. 5—2 BaarnT.O.G. O—O B.F.C.Velox O-K

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7