Binnenland RecfUswAen Radionieuws Mac&tlecicfUen 458e STAATSLOTERIJ Andere uitslagen. Hollandia heeft gisteren niet gedaan, waarop gerekend was. Het werd thuis door de Kennemers met 42 geklopt en zal dus wel een jaartje in de derde klas blijven. Andere uitslagen zijn* O.S.V.—Meervogels 52 ZaandijkAssendelft 21 4e k 1 a s s e. UitgeestPurmersteyn 61 VerkadeSchagen 33 A.D.W.—RCA. 2—0 AhrendsJ.O.S. 11 W.MS.Heemskerck 120 R e s. 2e k 1 a s s e. H.R.C. IIK.F.G II 2-0 R.C.H. IIAlc. Victrix II 81 W F-C IIBI. Wit III 4—3 Res. 3eklasse. Q.S.C. IIMeervogels II 30 W.F.C III—Helder II 4—0 West-Frisia IIHollandia II 61 D.E.C—III-A.F.C III 3-0 Hockey. Alkmaar wint met 51 van H.B.S. Alkmaar heeft gisteren op H.B.S. een mooie overwinning t haald, die misschien Iets te geflatteerd is, maar de overwinning was in ieder geval verdiend. Alkmaars spel was beter dan dat van H.B.S. Het afwerken der aanvallen was zwak bij H.B.S., terwijl de Alkmaarsche voorhoede met Schuurman aan 't hoofd alle aandacht eischte der H.B S.- achterhoede en heeft zeer veel gered. De mid- denlinie was zeer verdienstelijk. H.B.S. nam in den wedstrijd de leiding uit een straf-bully, een wel wat zware straf. Alk maar maakte echter spoedig gelijk en nam zelfs de leiding, terwijl zij door uitstekend Bamenspel voor de rust den stand nog wist op te voeren tot 41, dank zij fraaie goals van Schuurman. Na de rust was Alkmaar'r overwicht minder groot. Maar de achter hoede gaf niets cadeau. Eén doelpunt wist •Alkmaar nog te maken en met onveranderde stand kwam het einde. Bij H.B.S. diverse oede spelers. De keeper was niet beslissend zijn optreden. Door deze overwinning heeft Alkmaar nog slechts een gelijk spel noodig tegen Leiden om definitief kampioen te zijn. Alkmaar speelde gisteres in de volgende opstelling: Offers; Dijkhuizen en Krom; van Hilten, Ockhuysen en van Dijk; A. Beek, Maters, Schuurman, Makkink en Roos. Moge dit elftal spoedig het verdiende kam pioenschap behalen. De Groote Prijs der Republiek. Een van de belangrijkste jachtcour- ses van het internationale ruitertour- nooi in Berlijn is de „Groote Prijs der Republiek" welke prijsafdeelingen, een dressuurproef, een veelzijdigheidswed strijd en een jachtcoicours gister het voornaamste gedeelte vormden van het programma. Aan het jachtconcours werd deelgenomen door Nederlandsche, Duit- 6che, Hongaarsche, Deensche, Zwitser- sche en Tsjechische paarden. Op het be slissende oogenblik werden de sprongen over de verhoogde hindernissen door den Duitschen luitenant Brandt op Tora zonder fouten gedaan, zoodat deze win naar werd van den Grooten Prijs der Republiek. Tweede werd de Duitsche eerste luitenant Hasse op „Derby", der de werd Freese op Blaecker. VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Zaterdag is te 's-Gravenhage vanwege de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede een openbare vergadering gehouden in verband met de opening van de ontwapeningsconfe rentie. Jhr. mr dr. H. A. van Karnebeek, voorzitter van het hoofdbestuur, presideerde de bijeenkomst. Dr. H. Colijn, voorzitter der anti-revolu tlonnaire fractie van de Tweede Kamer, stel de de vraag, of de jitslag der conferentie van invloed zal zijn op den economischen toestand. Het belangrijkste economische ele ment is, aldus spr., de mogelijkheid, dat een gunstige uitkomst der conferentie een heil- zam^n invloed zou kunnen oefenen op den tegenwoordigen economischen toestand der wereld. Prof. dr. J A. Cramer, voorzitter der Ne derlandsche Afdeeling van den Wereldbond der Kerken, was de volgende spreker. Wij kunnen niets doen, zeide hij o.a zonder idealisme, maar dat moet zijn oorsprong vin den in het geloof aan God. Zoo ook moet de wereld streven naar vrede en ontwapening onder opzien tot God! Volgende spreker was mr. C. M. J. F. Goseling, voorzitter van de Roomsch-Katho- lieke Staatspartij en lid van de Tweede Ka mer. Hij zei o.m.: Het werk, dat hier gedaan moet worden, staat in het teeken des woords van de Kerstboodschap. Vervolgens voerde het woord mr. J. Lim burg, lid van den Raad van State en oud voorzitter van de Union van Volkenbondsver - eenigingen. Als deze conferentie zou misluk ken, zou dat een ramp zijn voor vrede, Vol kenbond en elk land afzonderlijk, meende bi Dr. J. Schokking, voorzitter der Christe lijk-historische fractie van de Tweede Kamer, daarna het woord nemende, betoogde dat de volkeren zeiven moeten inzien, dat hun be langen slechts worden gediend door een be slechting van geschillen niet door den oorlog maar door het recht. Dr. F M Wibaut, lid der Eerste Kamer, verklaarde, dat het pacifisme geen kracht is, die het wereldgebeuren beheerscht, nu de landen hun militaire weermacht nog hebben versterkt en elkander het leven economisch ondragelijk moeilijk maken. Wel was spr geneigd, bevestigend te beantwoorden de vraag, of wij kunnen verwachten, dat de conferentie een begin zal zijn van een stelsel matige bewapeningsbeperking om te komen tot ontwapening. De voorzitter, jhr. Van Karnebeek, zeide vervolgens: Weest niet ontmoedigd. Want er is het feit eener dagelijks groeiende gebon denheid en saamhoorigheid tusschen ae vol keren De werking in de geesten wordt ver sterkt door het feit, dat de volgende oorlog een verdelging in korten tijd zal brengen, die de dertigjarige oorlog in zijn dertig jaren niet gekend heeft Het koor van „Die Haghe-Sanghers" on der leiding van J. Vranken Jr. had medewer king verleend. GASVERGIFTIGING TE TILBURG. Ook het tweede slachtoffer over leden. Ook het tweede slachtoffer van de gasver giftiging in de van Gobbendonckstraat, de heer De Nijs is Zaterdag, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleden. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM BEGINT WEER Madame Sylvia, de helderziende, bezit on danks het weinig succes van den vorigen keer, zoo zeer de overtuiging, dat Zaa.tdam een grooten schat verborgen houdt, dat zij c. nieuw een aanvrage heeft ingediend om naar dien schat te mogen zoeken. B. en w. van Zaandam hebben Zaterdag hiertoe toestem ming gegeven. DE ROOFOVERVAL TE HELMOND De vermoedelijke daders aange houden. Zaterdagavond laat zijn te Tilburg, ver dacht van den roofoverval te Helmond op den 63-jarigen wissellooper M. v. d. Bragt. wien een portefeuille, inhoudende 1230 ont stolen werd, gearresteerd de 25-jarige A. B van Lieshout en de 21-jarige H. J. C. van Lieshout, twee gebroeders, die te Helmond woonachtig zijn. BRAND. Gistermorgen omstreeks 6 uur brak brand uit in het woonhuis van den slager M. Rijke- boer te Meppel. Rijkeboer werd wakker door een verstikkenden rook. Hij bemerkte sooedig wat er aan de hand was en schreeuwde om hulp. Spoedig schoten een paar omwonenden toe, die met behulp van een ladder R. met vrouw en kind uit het brandend perceel wis ten te redden. Het geheele perceel, dat be stond uit woonhuis en winkel, is uitgebrand De inboedel ging geheel verloren, de slagerij bleef behouden. De oorzaak van den branc is onbekend. Alles was laag verzekerd. VEREENIGING VOOR GEESTELIJKE GEZONDHEID. Zaterdagnamiddag hield in de collegezaal van prof. K. H. Bouman in het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam de Nederlandsche Vereeniging voor geestelijke volksgezondheid een bijeenkomst. In het wetenschappelijk ge deelte dezer vergadering hield in de eerste plaats de arts J. H. Pameijer een voordracl van den volgenden inhoud, over: Beteekenis en organisatie van de voor- en nazorg voor geesteszieken. Dr. M. Westerterp sprak daarna over: Gezinsverpleging van zenuw- en zielszieken rondom een centrale observatie-inrichting. De derde spreker, de heer L. Boaaan, hield een beschouwing over: De nazorg voor zwakzinnigen. VERKEERSONGEVALLEN. Autobotsing op den Midderstraat- weg. Gistermiddag te omstreeks drie uur reed dr Boerebach uit Naarden met ziin auto oo den Brediusweg te Bussum en wilde den Rijks weg oprijden bij „Jan Tabak". Een motor rijder, die uit de richting Naarden kwam, stopte voor hem. Uit de richting Laren kwam op dat moment met groote snelheid een auto, die bestuurd werd door W. L. G. uit Zeist, zoodat zij tegelijkertijd op het kruispunt wa ren. G. haalde om een botsing te voorkomen naar rechts uit en remde met alle kracht, maar kon niet verhinderen, dat dr. B. van achteren werd aangereden, terwijl tevens een boom, die naast het rijwielpad stond en een verkeersbord werden omvergereden. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Dr. Boere bach en de bestuurder van de auto uit Zeist, alsmede de inzittende van laatstgenoemde auto, bleven ongedeerd. Auto verbrand na over den kop te zijn geslagen. Gistermorgen omstreeks negen uur is op den rijksweg tusschen de Gooische Boer en Crailo tengevolge van de gladheid een auto van Pool'sgarage te Amsterdam en op weg naa. Laren, geslipt en over den kop gesla gen. De vier inzittenden wisten zich uit hun benarde positie te bevrijden. Hoewel de ruiten waren gebroken, zijn hun verwondingen niet van ernstigen aard. Een der dames klaagde over inwendige pijn en moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Terwijl de inzittenden den wagen verliet, vatte de ben zine, die uit den motor was geloopen, vlam, waarna de geheele wagen in vlammen op ging. Hoewel de Bussumsche politie-brand- weer spoedig ter plaatse was, viel er niets meer te redden. ZWARE IJZEREN PAAL OVER DE RAILS. Tijdig ontdekt door wegwerker. Zatterdagavond ongeveer 10.30 uur is te Best (N.-B.) door een wegarbeider der spoorwegen een erns.ig feil ontdekt, zegt De Crt. Op weg naar zijn woning langs de spoorbaan loopend, vona hij ter hoogte van de eerste signaalpalen van het station Best en Boxtel een zwaren ijzeren paal op de rails, die er dwars overheen lag. Terstond verwijderde hij het obstakel, dat een onge veer 3 M. lange rail blijkt tezijn, waaraan een gegoten ijzeren bord is bevestigd waar op aankondigingen als „Halt enKM..* worden aangegeven. Deze zijn aangebracht bij eiken spoorbaanoverweg. De paal in kwestie is te voren bij den overweg, die zich op ongeveer vijf en twintig meter afstand bevindt van de plaats waar het voorwerp werd aangetroffen, uit den grond gerukt. De moeilijkheden, die dit uit rukken moet opgeleverd hebben wijzen er op, dat het hier geen kwajongensstreek be treft. Een groot geluk in dit geval is de om standigheid, dat de paal op dat spoor was geleed wa-rover het ver'ieer Boxte'—Best plaats heeft. Op dit traject passeert hier om 9.50 uur trein No. 193, de sneltrein, die de latste groote verbinding vormt tusschen Noord- en Zuid-Nederland. Deze trein, die vooral Zaterdags zeer veel menschen ver voert, heeft geen enkele hindernis ontmoet. Van dit tijdstip tot 11.15 uur passeert hier niets meer in die richting; eerst dan volgt weer een goederentrein. Op het tegenovergestelde spoor passeeren echter, gedurende dien tijd, verschillende treinen. De euveldaad moet dus tusschen 9.15 en 1030 uur geschied zijn. Een uitge breid onderzoek werd onmiddellijk door de zoo spoedig mogelijk gewaarschuwde ge meentepolitie en marechaussee ingesteld Van den dader of daders was echter geen spoor te vinden. Gistermorgen waren reeds vroeg verschillende politie- en spoorweg autoriteiten en deskundigen ter plaatse. Het terrein van den aanslag werd afgezet, ter bescherming van mogelijke sporen. MONUMENT JOH. H. BEEN. Het comité tot plaatsing van een monu ment in Den Brief, gewijd aan de nagedach tenis van den heer Joh. H. Been, heeft beslo ten, en monumentale bank te plaatsen op het asyl tegenover zijn laatste woning. De bank zal worden uitgevoerd in baksteen, waarin een bronzen plaquette met beeltenis van Been zal worden aangebracht. KORTE BERICHTEN. In de Turmacfabrieken te Nijmegen is ingebroken. Een ijzeren geldkistje is ingebro ken en waaruit is 1650 gestolen. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente drong de heer dr. ir. C. F. Stork er bij het bureau op aan, studie te maken van de mogelijkheid tot het sluiten van een tolunie met Ned.-Indië en daarna zoo mogelijk met Engelan den België en hierop bij de regeering aan te dringen. De Bond van Jonge Liberalen heeft Za terdagmiddag te Arnhem een algemeene vergadering gehouden. De koningin is voor enkele dagen uit E>en Haag naar Het Loo vertrokken. De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. J. R. H. van Schaik, die sedert 1917 lid van die Kamer is en sedert 1929 haar voor zitter is Zaterdag vijftig jaar geworden. DOODELIJK BEDRIJFSONGEVAL. Zaterdagmorgen gleed in de margarine- fabriek N.V. Pasman's Slachterijen en Fa brieken te Steenwijk een ongeveer 30-jarige arbeider, A. v. d. Heijden, die werkzaam was op de boterkarn, uit en viel van een hoogte van ongeveer twee meter met zijn hoofd op een machinedeel, waardoor hij een schedel breuk bekwam. Ondanks het toepassen ge durende een uur van kunstmatige ademha ling en van zuurstofapparaten, mochten de pogingen om de levensgeesten op te wekken, niet baten. Het lijk werd voorloopig naar het politiebureau vervoerd. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. EEN VERHEUGEND BIJZONDER HEID. Een geheele geladen schip naar lndiè. Het snelvarende passagiers- en vracht schip „Poelau Laut" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", is Zaterdagmid dag naar Indië vertrokken. Het merkwaar dige is, dat het vaartuig tot den grootsten diepgang is afgeladen, dat het dus veel lading in heeft. In normale tijden is dat niets ongewoons, maar nu in de crisis periode, waarin de meeste schepen slechts gedeeltelijk geladen uitvaren is het een verheugend unicum. NATIONA AL-SOCIALISTEN. Een afdeeling Amsterdam gesticht. Vrijdagavond hield in het gebouw „De Harmonie" op de Rozengracht, de Natio naai Socialistische Arbeiders Partij in Neder land een vergadering tot stichting van een afdeeling Amsterdam. Onder de 32aanwezigen bevonden zich ook Nationaal-Socialisten uit Alkmaar, Haarlem en Utrecht, in welke plaatsen binnenkort tot oprichting van afdeelingen zal worden over gegaan. De vergadering, die een zeer rustig karak ter droeg, was oorspronkelijk uitgeschreven in hotel Krasnapolskv, doch door bedrei ging van socialistische en communistische zijde aan het adres van den eigenaar, afbe steld. Ook de zaal van hotel De Pool, op het Damrak onderging onder dwang en bedrei ging hetzelfde lot, waarop besloten werd de oprichtingsvergadering in het Vereenigings gebouw „de Harmonie" te houden. DE RAMP BIJ DE ENGELSCHE MARINE. De chef van den marinestaf heeft een tele gram gezonden aan den Britschen marine attaché te Parijs die tevens hier te lande is geaccrediteerd om deelneming te betui gen met het ongeval, dat de Engelsche marine heeft getroffen door het verlies van de M. 2. is her te lan Canadeesche Deze emigratie mo, de bekend gemaakt staatsspoorwegen. In verband met de minder gunstige toe standen in den landbouw in Nederland is den rijkslandbouwconsulent te Washington, ir. L. A. H. Peters, verzocht, een onderzoek ter plaatse in te stellen en omtrent de mo gelijkheden te rapporteeren. KANTONGERECHT TE ALKMAAR, Mondelinge uitspraak 29 Januari 1932, J. M. te IJmuiden, overtreding Visscherijwet, 4.boete of 4 dagen hechtenis. C. N. te de Rijp, dronkenschap, 3.boete of 3 dagen hechtenis. J. A. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 6.boete of 6 dagen hechtenis. R. D. te Warmenhuizen, overtreding Spoor wegwet, 6.boete of 6 dagen hechtenis. C. S. te Wognum, H. C. te Anna Paulowna, overtreding der wet van openbare middelen van vervoer, de le 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 12.boete of 12 dagen hechtenis. P. G. en A. B. te Egmond aan Zee, overtre ding Jachtwet, de le 14 dagen hechtenis, de 2e 15.boete of 15 dagen hechtenis. E. N. te Schoorl, W. G. te Egmond aan Zee, W. J. v. S. te Haarlem, A. H„ J. de N. te Hei- loo, G. D. te Wijk aan Zee en Duin, A. S., P. E. D., E. de V. te Beverwijk, C. B., C. M., J. H., C. J. v. 't S. te Bergen, C. v. F., J. H. P., F. C. L. te Alkmaar, P. S. te Broek op Langendijk, S. de G., C. T. te Heerhugowaard, P. B. te Sint- Pancras, J. v. d. L., G. B. te Amsterdam, C. Z. te Akersloot, C. G. L. v, D. te Laren, J. v. E. te Utrecht, A. J. B. te 's Gravenhage, G. A. v, S. te Zaandam, J. W. F. te Andijk, D. G., A. B., C. B., G. de M. te Koedijk, overtreding Motor en Rijwielwet, de le geen straf toegepast, de 2e en 8e ieder 12.boete of 12 dagen hech tenis, de 3e 2.boete of 2 dagen hechtenis, de 4, 5, 11, 12e, 14e, 15e, 16e, 17e, 19e, 21e, 22e, 25e, 26e, 31e ieder 4.boete of 4 dagen hechtenis, de 6e, 18e ieder 5.boete of 5 dagen hechtenis, de 7e 10.boete of 10 da gen hechtenis, de 3e ontslag van rechtsvervol ging, de 10e, 23e, 24e ieder 7.boete of 7 dagen hechtenis, de 13e 35 boete of 35 da gen hechtenis, de 20e 30.boete of 30 da gen hechtenis, de 27e 6.8.en 4. boete of 6, 8 en 4 dagen hechtenis, de 28e, 27e, 30e ieder 4.boete of 1 week tuchtschool. J. M. te Limmen, G. V., J. H. te Bergen, J. J. H. H. te Haarlem, P. K., J. O. te Heiloo, W. D. te Amsterdam, J. R., M. v. D., G. K. te Alk maar, overtreding Politieverordening, de le geen straf toegepast, de 2e 5.boete of 1 week tuchtschool, de 3e 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 4e, 10e ieder 2.boete of 2 dagen hechtenis, de 5e, 6e, 9e ieder 4.boe te of 4 dagen hechtenis, de 7e 3.boete of i 3 dagen hechtenis, de 8e 4.boete of 1 week tuchtschool. M. J. K., J. D. te IJmuiden, J. P. D. te Wijk aan Zee, L. A. D„ L. P., K. Z„ C. Th. B„ A. G. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, de le en 2e ieder 4.boete of 4 da gen hechtenis, de 3e 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 4e 7.boete of 7 dagen hech tenis, de 5e en 6e ieder f 5.boete of 1 week tuchtschool, de 7e en 8e ieder 8.boete of 2 weken tuchtschool. vette varkens 3435 cent per K.G., slarht gewicht; 121 Paarden 60—110; 17 wa" gons geslachte runderen uit EÏenemarken. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEï PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Febr. 1932. Op de het den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladinoen zijnde 4240 H.L. gea BROEK OP LANGENDIJK, 1 Febr. Langendijker Groentenveiling. 46000 K.g' Roode Kool le s. 0.701.40, 2e s. 06Ó 0.90; 30000 K G. Gele Kool 0.6O-! 143000 K G. Deensche Witte Kool 0 60 1.20; 9000 K.G. Uien, Uien 8.20— 8.50, Grove Uien 7.507.70, Drielin. gen 7.908.4C en Nep 9; 1800 K.G Peen 2.602.80 en Kleine Peen 1.50 alles per 100 K.G. PROEVEN OP MENSCHEN VOOR DE RADIO. Het bestuur van de stichting: Anti-vivfc sectie-Bond te 's-Gravenhage verzoekt mede te deelen, dat het niet doorgaan van de radio-lezing: „Vivisectie op Menschen?", welke lezing o.a. behelsde nieuwe mededee- lingen over proeven op kinderen in Neder- land gedaan, niet aan de stichting te wijten is. Deze rede, die door den voorzitter der Stichting, den heer P. Pijl, arts, zou wor den uitgesproken, en die reeds officieus en officieel was goedgekeurd, is te elfder ure op advies van den medischen adviseur, afgelast. EMIGRATIE NAAR CANADA. Voor een beperkt aantal Neder landers opengesteld. De stichting „Landverhuizing Nederland", Bezuidenhout 97, deelt het volgende mede: Na een tijdperk van practisch geheele stopzetting van de immigratie in Canada, heeft de federale regeering van dat land be sloten om de toelating goed te keuren van een beperkt aantal immigranten van enkele nationaliteiten, waaronder de Nederlanders, indie provincies, waarvan de regeering im migranten wenscht te ontvangen. Thans hebebn de provnciale regeeringen van Nova Scotia en in zeer bescheiden mate van New Brunswick besloten enkele bona fi- de landbouwers toe te laten, die bereid en in staat zijn, direct na aankomst in Canada een boerderij aan te koopen en over een ka pitaal van minstens 1000 dollar beschikken en die overigens voldoen aan de Canadee- i sche immigratievoorschrifteft „NOOIT MEER LIEFDE!" Een vroolijke Ufa-geschie- denis in de Harmonie. Het programma van de Harmonie be vat deze week allereerst een aantal voorstukjes, die alleraardigst zijn. Daar is bijvoorbeeld een geestige Mondschein- sonate en een niet minder goed geslaag de teekenfilm, terwijl het Ufa-journal interessant nieuws brengt. Maar het spreekt vanzelf, dat de tal rijke bezoekers gisteravond niet bepaald om deze een-actertjes kwamen, maar wel om de hoofdfilm .Nooit meer liefde En zij zullen van dit bezoek geen berouw gehad hebben, want deze rolprent is bui tengewoon amusant en geeft een actie te zien on te hooren, dat je als 't ware mee gesleept wordt in de gezellige sfeer vanmannen onder elkaar! De geschiedenis kent men natuurlijk uit ons vorig nummer, zoodat wij thans niet meer in herhaling zullen treden Maar we nog wel op willen wijzen, is het zeer geslaagde spel dei hoofdfiguren in dit stuk: Lilian Hervey, Harry Liedt- ke enniet te vergeten, Felix Bres- sart als Jean, de bediende. Deze drie heb ben geboeid door hun vergassend spel ei. zij vooral zorgden er voor, dat men steeds in de beste stemming bleef. Echter, ook de andere medespelenden mogen er zijn, zooals dat trouwens bij de Ufa steeds de gewoonte is. En mede daardoor is dit een rolprent geworden, die wij met veel genoegen hebben ge- z»en en gehoord, en die we aan elke bioscoopliefhebber gerust durven aan raden. Men ga dus zien.( welke rol de liefde in deze geschiedenis speelt! ALKMAAR, 1 Febr. 1932. Op de heden gehouden veemarkt werd betaald voor: 54 vette koeien 150310, handel matig; 3 vette kalveren 60—100; Vette kalveren per K.G. 0.801.20; 35 Nuchtere ka veren, slacht 6—16, fok 12—20; 659 Vette varkens (zware) per K.G. 30—35 ct., Zouters per K.G. 26—27 cent. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 1 Febr. 1932 Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 360 vette koeien, le kw. 76 —82 cent, 2e kw. 70—76 cent, 3e kw. 58—70 cent en mindere soorten 44—54 cent p KG slachtgewicht; 80 Melk- en kalfkoeien 210 per stuk; 152 Vette kalveren, le kw. 7074 cent, 2e kw. 6068 cent en 3e kw. 4656 cent per K.G., levendgewicht; 52 Nuchtere kal veren 711; 52 Schapen 18—23" 900 Varkens, wegende van 90—110 K G 37 —38 cent; zware varkens 36—37 centen (Niet Officieel) Trekking van Maandag I Februari 1932 Se KLASSE, 9e LIJST. HOOGE PRIJZEN: 7265 1500. 1378. 20359 400. 5398. 5951, 9905, 13846 200. 200, 2010 6106, 6555, 10518, 11450, 14401 14952 19349 100 PRIJZEN VAN 1 70.-. 87 239 249 338 382 421 446 492 705 839 884 902 1053 1314 1377 1405 1548 1563 1704 1807 1830 1869 1900 1910 1988 2047 2062 2105 2106 2176 2187 2280 2318 2326 2347 2353 2428 2437 2507 2602 2710 2735 2829 3051 3089 "111 3208 3285 3314 3514 3527 3532 3608 3698 3780 3919 3925 3998 4014 4018 4025 4097 4156 4302 4432 4512 4532 4551 4604 4641 4656 4720 4729 4786 4845 4890 4964 5029 5059 5071 5088 5170 5219 5259 5359 5390 5587 5687 5768 5843 5891 5905 5981 5986 6208 6394 6399 6472 6521 6551 6604 6878 6948 7072 7281 7339 7365 7400 7461 7597 7804 8104 8108 8149 8175 8295 8548 8605 8680 8881 8882 8886 8927 9287 9354 9425 9450 9474 9481 9482 9540 9717 9735 9755 9879 10273 10292 10348 10677 10697 10850 10900 10952 10965 10984 10986 11053 11329 11356 11443 11781 12227 12281 12516 12782 12831 12981 12992 13014 13078 13242 13273 13282 13461 13519 13545 13558 13580 13688 14009 14107 14115 14133 14260 14325 14565 14715 14725 14743 14901 14910 15062 15124 15188 15247 15412 15610 15628 15648 15695 15716 15772 15878 15833 15976 16002 16038 16137 16479 16664 16985 17440 17484 17508 17657 17763 17867 17915 18222 18294 18529 18557 18730 18734 18764 18791 18903 18939 19006 19079 19253 19431 19574 19641 19981 20081 20085 20.07 20169 20303 20314 20323 20341 20368 20430 20716 20720 20767 20872 20968 NIETEN. 13 72 124 125 204 220 305 342 376 390 521 559 560 572 613 695 716 757 776 784 836 867 886 894 895 947 1036 1039 1098 1104 1110 1125 1170 1185 1228 1232 1235 1258 1260 1269 1298 1332 1356 1357 1369 1382 1385 1409 1498 1520 1521 1539 1565 1572 1597 1616 1717 1743 1744 1752 1774 1786 1788 1906 1873 1901 1906 1916 1960 1973 1987 2039 2171 2204 2270 2281 2305 2376 2393 2400 2423 2490 2494 2518 2558 2560 2590 2592 2595 2665 2670 2697 2706 2708 2804 2856 2928 2959 2987 3027 3049 3098 3237 3247 3289 3292 3297 3306 3316 3327 3505 3521 3541 3553 3584 3647 3762 3763 3764 3775 3796 3809 3820 3849 3864 3935 3988 3995 4000 4024 4030 4059 4074 4089 4124 4151 4170 4195 4210 4279 4295 4314 4329 4340 4429 4458 4526 4545 4591 4594 4598 4627 4691 4705 4710 4713 4721 4739 4822 4843 4930 4933 4955 4992 5017 5072 5094 5095 5102 5115 5116 ^123 5154 5167 5199 5205 5209 5233 5235 5239 5231 5298 5368 5382 5501 5558 5561 5617 5644 5670 5753 5774 5797 5820 5833 .,840 5890 5953 6014 6048 6058 6064 6067 6126 6.30 6211 6238 6256 5263 6354 6423 6427 5436 6451 6491 6519 6520 6610 6624 6643 6671 C 599 6727 6753 6768 6771 6780 6820 6829 6844 6882 6892 6973 6991 7045 7111 7137 7150 7152 7269 7353 7372 7376 7438 7440 7450 7540 7563 7680 7738 7759 7814 7852 7886 7981 8064 8121 8129 8154 8162 8176 8184 8195 8211 8272 8278 8292 8313 8317 8340 8347 8375 8384 8491 8492 8519 8527 8555 8602 8620 8623 8629 8651 8652 8672 8734 8748 8754 8816 8838 8848 8889 8935 9040 9078 9089 9119 9157 9165 9206 9240 9278 9283 9288 9290 9292 9349 9429 9470 9472 9489 9491 9493 9515 9676 9685 9724 9774 9799 9806 9818 9875 9913 9927 9988 9994 10036 10062 1007» 10088 10108 10110 10154 10214 10226 10252 10287 10291 10338 10377 10419 10433 10458 10460 10470 10519 10545 10549 10565 10584 10609 10613 10650 10651 10656 10691 10740 10758 10790 10854 10858 10864 10870 10932 10960 10983 11012 11029 11036 11080 11140 11251 11277 11285 11318 11357 11416 11434 11475 11483 11488 11492 11503 11506 11572 11577 11608 11627 11660 11691 11719 11789 11797 11798 11814 11835 11837 11984 12001 12003 12025 12026 12054 12069 12081 12082 12133 12232 12256 12291 12306 12335 12351 12356 12394 12399 12412 12458 12500 12511 12556 12574 12624 12638 12674 12701 12731 12/54 12790 12800 12809 12816 12838 12868 12930 12295 13099 13,13 l3I57 3185 13192 13206 I333® 13260 13266 13305 13341 13372 13400 13425 13493 13499 13502 13576 13579 13582 13585 13o„S 13596 13608 13626 13660 13728 13778 13803 13821 13857 13867 13949 14016 14036 14052 14062 14092 14143 14172 14190 14212 14233 14249 14307 14581 14594 14441 14502 14530 14550 14558 14570 1111» 14618 14705 14706 14776 14779 14826 14834 14869 14897 14928 14975 14992 15034 15047 15115 15135 15141 15165 15178 15226 15235 15245 15257 15261 15283 1Ö294 15310 15329 15339 15362 15393 15491 15493 15503 15569 15572 15595 15596 15604 15616 15622 15696 15748 15749 15778 15792 15807 15809 15841 15899 15901 15928 15935 15969 16003 16010 16040 16064 16109 16150 16189 16204 16235 16247 16249 16261 16282 16320 16325 16376 16400 16438 16452 16458 16461 16496 16512 16554 16558 16657 16684 16692 16768 16809 16815 16909 16931 15983 17004 17010 17034 17040 17042 17087 17105 17108 17119 17145 17148 17168 17206 17229 17256 17287 17318 17358 17374 17385 17428 17506 17526 17537 17605 17719 17738 17772 17780 17883 17940 17947 17993 18050 18052 18055 18080 18118 18129 18138 18144 18208 18212 18216 18225 18284 18343 18353 18376 18523 18601 18635 18656 18691 18738 18792 18836 18839 18848 18883 18905 18928 18943 18970 18981 18995 1903C 19060 19075 19093 19104 19129 19162 19175 19227 19237 19239 19271 19302 19341 19354 19412 19455 19499 19500 19521 19551 19573 19599 19627 19646 19680 19690 19695 19739 19764 19782 19836 19952 19957 19969 20074 20095 20159 20164 20216 20242 20279 20344 2035S 20391 20397 20436 20458 20462 20503 30506 20628 30633 20702 20708 20751 20761 20817 20818 20821 20897 20898 20901 20907 20931 20972 20981 Verbetetirgen 5e Klasse. 8e lijst: 14468 met fel» LAibfc mei i ?<t 16ÖS3 ®.z. 1583.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8