Agenda £uchtvaact J$ucqedij£e Stad. en Omgeving. Sfuxct DE POSTVLUCHTEN OF INDIE. De Ekster naai Indië ver trokken. De „Specht" te Bagdad VERMISTE AFRIKA-VLIEGERS TERECHT, Wedstrijd te Alkmaar. Donderdag 4 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Afvalligen (sens.); 2 Zijn belooning (Holl. éprekend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden. 8 uur, Harmonie, opvoering Droomko ninkje, door Het groot volkstooneel. 8 uur, A. B. T., voor de Volksuniversiteit, vertooning film Alledagsmenschen, levens schets uit Amerika. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, con cert gemengd koor „Harmonie". Vrijdag 5 Februari. 2 uur, Gulden Vlies, vergadering land- en tuinbouwers, sprekers de heeren rikse, A. Braat e.a. 7—10 uur, tentoonstelling tand- en mond hygiëne in de Handelsschool8 uur causerie over schooltandheeikunde, van den heer On- stein uit Heemstede. 8 uur. Waakt en Bidt, rede ds. Kooiman voor de Vereen tot bevordering van chr. be langen. 3) Het terugtrekken der gedebarkeerde Ja- pansche troepen van plaatsen waar zich een groot aantal Japansche onderdanen bevindt, is onmogelijk zoolang niet eerst de Chinee zen zelf hun troepen terugtrekken; 4) Japan gaat accoord met de instelling eener neutrale zone te Sjanghai en zal stre ven naar een mogelijk permanente overeen komst waarbij zich geen Chineesche troepen mogen ophouden binnen een vast te stellen afstand van de internationale nederzetting; 5) Japan is onder geen omstandigheden In staat zich bereid te verklaren onder deel neming van een derde mogendheid met Chi na onderhandelingen te voeren voor zoover zulks de Mantsjoerijsche kwestie betreft Men verwacht dat de antwoordnota Don derdag aan de mogendheden zal worden overhandigd. Van toonaangevende zijde wordt verze kerd dat Japan bij de onderhandelingen zal streven naar de instelling van een neutrale zone rond alle Chineesche verdragshavens. Sir John Simon over den toestand in het Verre Oosten. In het Lagerhuis heeft de minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon na dere mededeelingen verstrekt nopens den toe stand in het Verre Oosten. Hij zeide dat de „Beiwick" te Sjanghai was aangekomen en dat heden een detache ment Hooglanders en een batterij bergartil- lerie aan land is gegaan. De toestand te Sjanghai blijft zeer deli caat. Volgens de laatste berichten werken de internationale bevelhebbers op hartelijke wij ze samen bij de handhaving van de orde in de nederzetting. Op dit punt schijnt de toe stand thans meer bevredigend. De consul- generaal van Groot Brittannië rapporteert dat de gemeentelijke politie opnieuw in func tie is getreden in deelen van de Japansche sectie der internationale nederzetting. Aan den anderen kant zeide Simon te betreuren te moeten bevestigen dat gisteren opnieuw te Sjanghai gevechten zijn geleverd. Er werd opnieuw op Japansche verkenningsvliegtui gen gevuurd, waarna de Chineesche stellin gen op hevige wijze werden beschoten. Voor zoover de minister verklaarde te zijn inge licht hebben de Japanners hun linies niet kunnen vooruitschuiven. De Japansche consul-generaal te Sjanghai heeft de andere consulaire vertegenwoordi- fers er van op de hoogte gesteld, dat een es ader torpedojagers dat de Woesoengforten passeerde gistermorgen onder vuur werd ge nomen. De torpedojagers beantwoordden het vuur. Japansche aanval op Tsjapei, afgeslagen. De nieuwe Japansche aanval op Tsjapei. die speciaal was geconcentreerd op het Noorderstation te Shanghai, is door de Chineesche troepen, nadat zij versterking hadden gekregen en gebruik hadden gemaakt van een pantsertrein, afgeslagen. De Chinee- zen gingen daarop terstond over tot een tegenaanval. Twee Japansche bataljons aan de Woesoengrivier loopen gevaar van de Japansche hoofdmacht te worden afgesneden. Japansche torpedobooten hebben opnieuw de Woesoengforten gebombardeerd. kansen krijgt, doordat het alleen vergeleken wordt met die paren, die dezelfde kaarten hebben gespeeld. Spoedige aanmelding aan de Harmonie is beslist gewenscht om teleur stelling te voorkomen. De inschrijving sluit onherroepelijk Zaterdag 13 Febr. Er wordt niet om geld gespeeld. In elke groep zijn twee winnende paren (één in de oneven rij en één in de even rij) waarvoor 4 prijzen. H een: Hedenmorgen om 7.40 is de Ekster van de K.L.M. naar Indië vertrokken. Eerste be stuurder is J. J. E. Duimelaar, tweede be stuurder Boots, mecanicien J. J. Ruben en marconist C. v. Bruggen. Het vliegtuig ver voerd een passagier tot Calcutta en verder 243.865 K G. post en 148.05 K.G. goederen. Terug: Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de K.L.M bericht is binnengekomen, dat de „Specht gister om 5.56 van Djask is vertrokken en om 10.54 te Boeshir is aangekomen. Vandaar vertrok het toestel weer om 11.44 en arri veerde te 16.05 te Bagdad. Aan boord is at les wel. Heden wordt de reis voortgezet. Door het draadlooze station te Bordeaux is een draadloos bericht opgevangen van de sedert eenige dagen vermiste Afrikavliegers Zij deelen mede door gebrek aan brandstof te hebben moeten dalen en thans naar water te zoeken. Vermoedelijk zijn zij niet ver van bewoonde streken, aangezien zij sporen van kameelmest hebben gevonden. GETROUWD: Hendrik Bernardus Mors en Stanislawa Jaworski. Pieter den Boer en Elizabeth Stemmerik. Bernardus Gerardus Lammers en Alida de Vet. Lambertus Niero.p Groot en Aafje Molenaar. Petrus Nicolaas Schel- lings en Theresia Stinauer. GEBOREN: Anna Johanna d. v. Wilhelm Smit en Aaltje Stapel. COMMUNISTEN TE SAARBRUCKEN GEARRESTEERD. Aan de Duitsche douanegrens bij Bruch- tnühlbach zijn vier communistische leiders uit Saarbrücken en het communistische rijks daglid Kohlmann gearresteerd. Zij maakten een autotocht en er zouden tal van belang rijke documenten in beslag zijn genomen. Ook de auto is in beslag genomen. Terwijl de chauffeur eveneens werd gearresteerd. De ge arresteerden zijn naar het huis van bewaring te Zweibrücke overgebracht. Voetbal. Het Nederlandsch elftal. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 14 Februari in het Stadion te Amsterdam tegen België zal uitkomen, is als volgt samen gesteld Doel: Van der Meulen (H. F. C.) aan voerder. Achter: van Run (P. S. V.) en Lelvveld (V. U. C.) Midden: Paauwe Sr. (Feyenoord), Ande- riessen Jr. (Ajax) en van Heel (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H. V. V.), Lagendaal (Xerxes), Mol (K F. C.) en van Nellen (D. H. C.) Reserves: Odijk (De Holiandiaan). Diepenbeek (Ajax), van der Wildt (V. U. C Kools (N. A. C) en v. d. Broek (B. S V.) De A. D. O.-speler Weber is als achter speler niet gekozen, omdat hij zich niet fit voelt. DIENSTREGELING SPOORWEGEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier bericht ons heden, dat de laatste besprekingen in den Spoorwegraad gehouden, het vermoeden wettigen, dat met ingang van de zomer dienstregeling eenige belangrijke verbeterin gen zullen worden ingevoerd, welke de Ka mer bij voortduring bepleitte. O.a. zullen door versnelling van den treinenloop vanaf Amsterdam naar het zuiden en oosten, al daar 26 betere aansluitingen in de verbin ding naar Alkmaar worden verkregen. Bovendien zal naar alle waarschijnlijkheid op het baanvak AlkmaarHaarlem buurt verkeer worden ingevoerd. Tot het invoeren van billijker en betere spoorwegboekjes, waarop de Kamer her haaldelijk heeft aangedrongen wordt nog niet overgegaan, doch zal het lettertype der goedkoopere boekjes worden verbeterd. Tenslotte zal trein no. 2483, vertrek van Amsterdam 20.59, na 22 Mei op werkdagen doorloopen naar Den Helder. Vertrek Alk maar 21.48, aankomst Den Helder 22.38. Op het verkrijgen van buurtverkeer op het traject AlkmaarDen Helder, hetgeen de Kamer eveneens verzocht, bestaat nog geen uitzicht, doch de Kamer blijft terzake diligent. Bridge. Op Dinsdag 16 Februari zal in de Harmo nie wederom een bridge-wedstrijd gehouden worden voor paren, volgens het bekende wedstrijdsysteem, waarbij elk paar gelijke DE ALKMAARSCHE BRANDWEER. Het heele personeel der Alkmaarsche brand weer had gisteravond dienst. Gelukkig betee- kende dat niet, dat er ergens een felle brand was uitgebroken, zoodat al het materiaal moest uitrukken; het beteekende alleen, dat de leden werden opgeroepen ter jaarver gadering. In 't algemeen worden vergaderingen zeer slecht bezocht. Het bestuur komt zeer vol tallig op en een of twee leden geven acte de présence. Er komt een openingsrede, de verschillende punten van de agenda worden afgehandeld, de rondvraag levert niets op en het slui- tingswoord is kort. Maar nu de brandweer. Niet alleen een voltallig „bestuur", maar zoo ongeveer 98 van alle leden komt op. En verder komen er een aantal officieele personen, die als gasten worden beschouwd. Deze gasten bestonden gisteravond uit burgemeester Wen- delaar, secretaris mr. Koelma commissaris Walraven, inspecteur Stienstra.t oud-comman dant Frayman, oud-brandmeester van Dijk, en mevr. en mej. M. Ringers. Dat er verder nog een paar gasten waren, mag bekend worden ondersteld! Het nieuwe zaaltje van den heer London aan het Verdronkenoord zag er gisteravond gezellig uit er, mag inderdaad als een aan winst beschouwd worden. Gezelligheid heerschte er ook onder de aanwezigen, die drukke gesprekken voerden of luisterden naar het strijkje van den heer Gerritsen. Totdat een zware slag van den hamer door de zaal dreunde Alles zweeg, behalve commandant Ringers, die in een hartelijk en handig speechie tiet welkom toeriep aan de gasten en aan do brandweerlieden. Hij maakte van de schoone gelegenheid gebruik, om burgemeester Wendelaar nogmaals na mens de geheele brandweer mei zijn zilveren huwelijksfeest te feliciteeren. Verder herinnerde spr. aan de gezellige samenwerking tusschen politie en brandweer en wees er op. dat hij in het eerste jaar van zijn commandantschap ondervonden had. dat iedereen meewerkte en dat op iedereen te re kenen viel. Daarvoor bracht spr. dank. Dank ook werd gebracht aan den chef van 't materiaal, den heer Hamstra, die ook nu weer dankbaar was spr dat het afgeloopen jaar zorg droeg ,dat alles piek-fijn in orde was. En zonder groote ongevallen was voorbij gegaan. Daarna gaf spr. het woord aan burge meester Wendelaar, die allereerst den heer London feliciteerde met de jongste verbou wing. waardoor een buitengewoon gezellige zaal geschapen was. Spr. dankte voor de feli citaties en bood een feestdronk aan, welke onder enorm applaus werd geaccepteerd. Vervolgens hoorden wij een keurig jaar overzicht van den secretaris, den heer Lutje harms. Flet jaarverslag bevatte enkele datums die we hier nog even memoreeren: 15 Januari: de heer Ringers benoemd tot commandant der brandweer. 10 Februari: brand te Heiloo. 10 Maart: brand bij den heer v. Gijzen in de Breeastraat. 21 Mei: brand in de Pieterstraat. 7 Aug.: brand in Egmond-Binnen; hooi broei; assistentie verleend (en tot nog toe geen overeenkomst gesloten met de gemeente Egmond-Binnen, hoewel onderhandelingen gaande zijn!) 27 Sept.: brand in de koekfabriek der fa Buisman, Groot Nieuwland. 28 Oct.: brand in hooiberg in den Kras- polder. 22 Nov.: brand in de sigarenmakerswerk plaats in de Fnidsen. In totaal zijn er 25 branden geweest waarvan het grootste deel door de politie gebluscht werd. Drie keer rukte de brand weer uit buiten de gemeente Alkmaar. Met de gemeenten Oudorp en Oterleek heeft men een overeenkomst gesloten, terwijl met Koedijk en Egmond-Binnen onderhandeld wordt Verder herinnerde het verslag aan de aanschaffing van een tweede autobrandspuit (juist deze week werd een nieuwe auto-lad derwagen in gebruik genomen), terwijl voorts gewezen wera op de regelmatig terugkeeren de controle, enz. En tenslotte wees de secr. er op, dat Alk maar en de buitengemeenten gerust kunnen zijn, omdat de brandweer thans uitstekend is uitgerust en zeer mobiel geworden is. Als belooning vragen de brandweerlieden van de bevolking slecnts één ding: „v e r t r o u w e n". Commandant Ringers dankte den secreta ris voor het fraaie verslag en vervolgens sprak burgemeester Wendelaar nog eenige woorden naar aanleiding van het aanschaf fen van een nieuwen auto-ladderwagen, dien hij als een mooie aanwinst beschouwde. Onmiddellijk daarop werd de heer M. Rin gers voor het front geroepen Deze brand meester had den 60-jarigen leeftijd bereikt en moest dus thans aftreden, na 35 jaren werkzaam te zijn geweest en verschillende rangen te hebben doorloopen. In een harte lijke speech herinnerde burgemeester Wen delaar aan het werk en de opoffering van den scheidenden brandmeester en overhan digde hem namens de Kon. Ned. Brandweer Vereen, het kruis van verdienste met het di ploma. (Van de leden van zijn corps kreeg de heer Ringers een fraaie oorkonde). De heeren de Groot en Bakkum hadden eveneens den 60-jarigen leeftijd bereikt en ontvingen uit de handen van mr. Wendelaar de zilveren medaille met diploma van de K N. B. V., terwijl de heeren Ris en Stadegaard ook al tot de scheidenden moesten worden ge rekend. Wegens hun 25-jarigen staat van dienst werden ook aan hen de medaille en het diploma uitgereikt. Al deze plechtigheden gingen vergezeld van een toepasselijke speech. De heer M. Ringers dankte, mede namens de anderen, voor de waardeerende woorden van den burgemeester en voor de onderschei dingen en vroeg, den dank aan de K. N. B V. te willen overbrengen. In de plaats van den heer M. Ringers was benoemd tot brandmeester de heer Lutje harms en in diens plaats tot adjunct-brand meester de heer Haasbroek. Beide heeren werden nu door den burge meester officieel geïnstalleerd. De heer Lutjeharms dankte mede namens den heer Haasbroek voor deze benoeming en verzekerde, dat beiden hun best zullen doen en zullen hoipen, dat het vertrouwen, in hen gesteld, niet beschaamd zou worden. Brandmeester J. Lind van „Plicht" felici teerde de scheidenden met hun onderschei dingen en wenschte de nieuw-benoemden ge luk met hun promotie. Na nog enkele mededeelingen sloot com mandant Ringers het officieele gedeelte en werd de vergadering op eenigszins andere wijze nog enkele minuten voortgezet. In ons verslag maakten wij gewag van een nieuwen auto-ladderwagen en het lijkt ons niet onaardig, om hier even bij stil te staan. Het materiaal der brandweer bestaat thans uit: 2 aufomobielbrandspruiten, 3 motor brandspuiten, 1 auto-manschappenwagen, te vens tractor, 1 mechanische (magirus-) ladder en 1 auto-ladderwagen, tevens tractor voor den magirusiadder. De ladderwagen was tot nu toe een zwaar model handwagen zonder veeren. Hij moest door minstens vier man getrokken worden. Met het transport van den mechanischen ladder was het precies eender: vijf menschen moesten het gevaarte trekken, 't Gevolg was, dat dit materiaal te langzaam werkte. Er moest dus verandering in komen. Nu had het laddercorps eenige jaren geleden een auto aangekocht en deze zes-cylinder „Hudson" werd overgenomen. Door het genoemde corps werd de wagen gehee' omgebouwd, waardoor het mogelijk werd, dat de brandweer een stuk deugdelijk materiaal rijker is geworden voor nog geen 500 gulden. En dit dank zij de be langeloosheid, waarmee de leden van het lad dercorps zich opoffering getroostten en getim merd, gesmeed en geschilderd hebben, zon der dat werkloon betaald behoefde te wor den! Zie daar de brandweer. Zij is vrijwillig, zij gaat vrijwillig naar den brand en bovendien heeft zij tijd beschikbaar, om het materiaal „af" te maken. Alkmaar en omgeving kunnen dus inderdaad gerust zijn! BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secfetarie, afdeeling bevolking: Engelhart van het Hul, gekomen van Bever wijk. EEN NIEUWE ZAAK Op den hoek KennemerstraatwegComan straat is thans een winkel verrezen, welks eigenaar de heer M. Opdam zich er op kan beroemen, dat hij een goeden kijk heeft want de stand is heel gelukkig gekozen Nergens in de buurt, die sterk groeit, staat immers een winkelpand en in dit geval is het dus wel zeker, dat „er in een behoefte voor zien" wordt! De heer Opdam, die zes jaar lang een handel in grutters- en koloniale waren en comestibles en fijne vleeschwaren dreef aan de Oudegracht, had te weinig gelegenheid daar, om uit te breiden en zocht dus iets anders. Hij heeft nu zijn oog laten vallen op bovenstaand hoekje en in betrekkelijk korten tijd is daar een pand verrezen, dat er wezen mag. Twee kloeke etalages trekken de aanaacht. Mooi, rustig uitgevoerd, geven zij gelegen heid tot etaleeren van diverse waren. En de winkel zelf is flink ruim en frisch. Groo te, ruime toonbanken met marmeren bladen en daarachter de tallooze vakken, gevuld met de te verkoopen waar. Een moderne vleesch- snijmachine zorgt, dat de huisvrouw niet te klagen heeft over te *dik gesneden rook- vleesch e.d., de koffie wordt gemalen op hy- giënischt wijze en de bedragen krijgt men voorgeteld uit een vierkante moderne cassa. Onder den winkel is een groote kelder en boven ligt een ruime, droge zolder. Tenslote is er nog een groot' pakhuis en een garage, zoodat alles flink onder handen genomen is. Wij gelooven dan ook, dat de heer Opdam, die het pand liet bouwen door den heer C. J Opdam uit Haarlem, niet teleurgesteld zal zijn en dat de klandizie voortdurend grooter zal worden. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Genefaas, Verdronkenoord, voor de verlich ting zorgde. EEN DUINBOSCHJE OP HET STRAND Men verzoekt ons opname van het vol gende: Aangezien het mogelijk een deel uwer lezers interesseeren zal, bericht ik U, dat ik gisteren op het strand ongeveer midden tus schen Bergen aan Zee en Camperduin vlak bezuiden paal 29 bij laag water be halve zoo'n groote onregelmatige veen- bank de stronken van een duinbosch (je) bo ven het strand zag uitsteken (tot 50 cM hoog) totaal vergaan, maar uiterlijk nog gaaf. Het waren er minstens 50 op een opper vlak van een 50 vierkante meter. Voor de liefhebbers bepaald interessant. KAN DE KLOK VERLICHTING NOG GROOTER DIENST DOEN. Een lezer vraagt ons waarom de verlich ting van de Groote Kerkklok steeds „een uur' te laat wordt aangestoken? Juist tegen schemer zijn er, zegt hij, zeer veel menschen op straat (die nog wel eens even willen we ten of ze laat zijn en net nog even tijd heb ben (ze zijn dan op weg naar huis) om nog een of andere boodschap te doen. Het behoeft niet meer te kosten. De tijd van verlichting moet enkel een uur vroeger verschoven worden. DE SOC.-DEM. EN HET CRISISCOM1TE. In verband mei het feit, dat de burge meester zoowel een vertrouwensman van den Alkmaarschen Bestuurdersbond, als van de afd. Alkmaar der S. D. A. P. had uitge- noodigd, om zitting te nemen in het heden avond te vormen crisicccmité, werd gister avond een buitengewone vergadering van de afd. der S. D. A. P. gehouden waarin be sloten werd om zitting te nemen in het op te richten crisis-comité. Het besluit werd ge nomen na langdurige besprekingen, waarbij voor- en tegenstanders hun standpunt ver dedigden. Hoewel allen op het standpunt zijn blijven staan, dat werkloorenzorg overheids zorg is. meende een groote meerderheid uit practischt overwegingen tot zitting nemen te moeten overgaan. In een Dinsdagavond gehouden vergade ring van den Alkmaarschen Bestuurdersbond werd na een rede van den heer Berger, be stuurslid van het N. V. V., eveneens met groote meerderheid besloten, in een te vormen crisis-comité zitting te nemen Zooals men weet, besloot de A. B. B in een aan het einde van het vorig iaar gehouden vergadering om dit niet te doen. Het betref fende punt stond toen evenwel niet op de convocatie, waarom het besluit niet bindend werd geacht. Door de thans gevallen beslissingen staat vast, dat zoowel de modern georganiseerden als de :Soc.-Dem. werkloozen, door het vertegenwoordigd zijn van die organisaties in het crisis-comité, eventueele uitkeeringen via hun organisaties zullen ontvangen. Voor de A. B. B. zal de heer N. Schats en voor de S. D. A. Pwethouder Bonsema in het crisis comité zitting nemen. N.V. NOORDER BANK ALKMAAR Naar wij vernemen zal in de op 24 Febr. a.s. te houden algemeene vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Noorder Bank re Alkmaar worden voorgesteld over het boek jaar 1931 een dividend uit te keeren van 5 pCt. (vorig jaar 9 pCt). REVUE „T KAN ER NIET AF!" Het bestuur van de buurtvereeniging S. I. C. W. Bruinvisstraat e. o., heeft resloten de revue ,,'t Kan er niet af", voor een tweede maal op te voeren vanwege het groote succes en de vele aanvragen. Wij verwachten, dat Dinsdag a.s. de zaal van den heer van Gijzen weer geheel gevuld zal zijn. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de heeren W. de Moei, Eikelenbergstraat 33e, G. Klaver, sigarenmagazijn C. W. Bruinvisstraat 4, J. Jonker, kapper, Boomkampstraat 9 en Piet Raat, Nieuwpoortslaan 86, en 's avonds aan de zaal. Na afloop wordt een bal gehouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,18 uur licht op. naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.3 te Croydon Laagste barometerstand 745.3 te Helsing. fors in Finland. Verwachting: Meest matige, Noordweste lijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk eenige regen of motregen; zelfde temperatuur. Overzicht. Het gebied van hoogen druk, dat gedu- rende ruim 10 dagen over een deel van het vasteland en de Britsche eilanden heeft ge legen en waarbij over West-Europa zeer hooge barometerstanden zijn voorgekomen, is nu sterk afnemende. De kern, die de laat ste dagen boven Ierland lag, viel uiteen in twee deelen, één ten Zuidoosten van IJsland en één over het Kanaal-gebied. Zoowel de depressie over den Oceaan als die in het Noordoosten drongen op in de richting van den hoogen druk. Het is te verwachten, dat de druk bij IJsland sterk zal gaan dalen, evenals in Oost-Finland, waardoor de hooge druk naar het Zuiden wordt teruggedron gen. Ook bij een verder krimpen van den wind, die voor volgende dagen te wachten is, is een groote verandering in de tempera tuur niet te voorzien. In het Noorden van Finland hield de vorst stand, doch in Scan dinavië, vooral aan den oostkant, steeg de temperatuur. Vorst, hier en daar zelfs mati- ge vorst (5 graden), komt in Zuid- en Oost- Frankrijk en in Zuid-Duitschiand voor als gevolg van de nachtelijke uitstraling. BUURTVEREENIGING „S.I.S." C. W. BRUINVISSTRAAT E. O. Nadat Dinsdagavond de feestavond voor de kinderen boven de 8 jaar was gehouden, werd Woensdagmiddag voor de kleineren een aparte middag gegeven. Even half drie opende de voorzitter, de heer W. de Moei, dit feest en riep het we'kom toe aan de kinderen en de aanwezige ouders. Hierbij wees spr. vooral op het groote succes van den vorigen avond en liet uitkomen dat de propaganda- maand goed is ingezet. Hij hoopte dat het het stoere werken van het bestuur beloond mocht worden door vele nieuwe leden en do nateurs en de Vereeniging „S I.S." groot en sterk mag worden. Hij wenschte de kinderen en de ouders een pleizierigen middag toe, (applaus). Door enkele jongens van ..S.I.S." werd wederom het Negerlied gezongen, wat vele kleintjes deed herinneren aan Zwarte Piet, die daarvan ook duidelijk F/ijk gaven. Hierna trad op de bekendt goochelaar F.mil Moretti, die verbluffende staaltjes van goochelkunst vertoonde, waarbij de kinderen groote belang stelling aan den dag legden. In de pauze en ^p het einrle werden de kin deren getracteerd en nadat de heer Raat nog een klein éénactertie in elkaar had gezet met ennke'e artisten van „S.I.S." behoorde dit feest weer tot het verleden. De muziek was d«i gebeden middag in veilige handen bij den heer Nico Snel. De voorzitter bracht al len een woord var crink en uit het applaus bleek wel dat „S.'. S een ooed geslaagd feest had gehouden, wat veel tot hare populairiteit zal bijdragen. BOND VAN ZIEKENKASSEN NOORD HOLLAND BOVEN HET IJ. Gistermiddag vergaderde de bond van Ziekenkassen „N.-Tlo land boven het IJ." in het „Gulden Vlies" te Alkmaar. De vergadering stond onder leiding van den heer Rijs te Wagenhuizen, die het ver scheiden van den heer Visser te Nieuwe Nie- dorp memoreere'e, die voorzitter was van den bonce Als een stille hulde aan den overlede- wiens adviezen en voorlichting steeds op hoogen prijs werden gesteld, werd deze een oogenblik staande herdacht. Betreurende het heengaan van den voorzitter, wenschte spr. toch op den weg ■xoort te gaan welke door dezen is uitgestippeld, in de wetenschap dat die de juiste is. Spr. constateerde met genoe gen dat geen één kas is achterwege gebleven om aan de besprekingen deel te nemen. Eenige medec' dingen werden gedaan aan gaande de afwikkeling van het reservefonds, welke de goedkeuring der vergadering kon den wegdragen. Als bestuurslid ter voorziening in de vaca ture van wijlen ae- heer Visser werd gekozen de heer H. Vrouwe te Uitgeest. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur om een uniforme rege ling toe te passen betreffende de contributie, zu ks mede in verband met het volgende punt der agenda om een onderlinge herverzeke ring aan te gaan, welke beoogde na 13 we ken ziek zijn uit het herverzekeringsfonds aan de kassen terug te betalen 50 pCt. van het over de 14e26e we-,k te betalen zieken geld. 70 pCt. over cie 27e52e week en 90 pCt. over de 53eKHe week. De premie be draagt 10 pCt. der totaal ontvangen contri butie over het afgeloopen jaar. De herverzekering omvat alle ziektegeval len, die na 31 December 1931 gemeld worden en waarvan dus ua 31 Maart 1932 de 14e week ingaat. Uit de gevoerde discussies bleek dat er bij een enkele kas eenige bezwaren bestonden, aangaande de uniforme regeling der contri butie en den langdurigen uitkeeringsduur, terwijl daartegen het overgroote deel der kas sen veel gevoelden voor doorvoering der her verzekering, waartoe tevens werd besloten. Goedgevonden werd om over 1931 nog de halve contributie te heffen, zulks mede in ver band met de gemaakte onkosten. Daarna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2