OlechtszcJkm jMgje zondea Stukken de spoorwegaanslagen. het ontwerp geneesmiddelen wet. 458e STAATSLOTERIJ Een grap? Gistermiddag heben eenige personen on der de gemeente Ede bij een der onbewaakte overwegen de volgende mededceling, welke in het zand stond geschreven, ontdekt: „De Mi- tropa zal morgen tusschen Ede en Arnhem ontsporen, Matuschka II" Men neemt aan, dat men hier met een grap te doen heelt. KASTEKORT ONTDEKT. Bij controle door de Verzekeringskamer is #en kastekort ontdekt van pl m. 2000 bij den administrateur van het fonds tot uitkee- ring hij overlijden, welk fonds geëxploiteerd wordt door de r.k. werkliedenvereeniging De Eendracht in den Helder. Het tekort werd in October van het vorige jaar reeds geconsta teerd, doch eerst dezer dagen werd er aan gifte gedaan bij de politie, die de zaak thans jn onderzoek heeft. De administrateur, de heer W. R. Z., is bij de ontdekking van het tekort op staanden voet ontslagen. DE OVERVAL TE STADSKANAAL. tiet signalement nauwkeurig be kend. De overval op het postkantoor te Stads kanaal geschiedde in tegenwoordigheid van mejuffrouw Kruit, boekhoudster van de fa. Ènigge, meubelfabrikanten te Stadskanaal, aldus meldt men aan het Hbld. Toen zij een postpakket wilde brengen, dook een der roo- vfrs naast den ingang van het postkantoor in het gangetje, terwijl de andere wachtende was cup het geld. De persoon die buiten stond, plaagde haar. Toen de beambte P. Hollander het klein bankpapier op honderd gulden na aan den aanvrager had voorgeteld, hield de kerel hem een revolver voor en schreeuwde „Achter uit"! Tegelijkertijd schoot hij het wapen af. Het is vermoedelijk niet op den beambte ge wricht geweest, want de kogel is door de ruit aan de straat gegaan, waarin een eat zicht baar is. De man greep toen het geld, zoodat hij met tweeduizend gulden er van door ging. Bij de moeilijkheid om in het portaal de deur te openen, heeft hij het bankbiljet van duizend gulden weer laten vallen, dat later is teruggevonden door den heer Hollander. De juffrouw heeft, doordat zij moest wach ten op de uitbetaling, de roovers goed kun nen opnemen en heeft een vrij goed signale ment van hen kunnen geven Zij meent hen in dezelfde kleeren onmiddellijk te zullen herkennen. Beiden waren als heer gekleed, ongeveer 35 jaar oud: de een droeg een jekker, d? an der een overjas Beiden hadden een hoed op. Ook liepen allebei op zv rte gymnastiek pantoffels. Zij heeft geen van beiden ooit te voren gezien, zoodat mag worden aangeno men, dat het geen bewoners van de streek zelf zijn. Behalve in de ruit werd ook een gat in het plafond ontdekt, doch daar de ambtenaren en ook de juffrouw s'echts één schot hebben gehoord, en er ook slechts één huls is ge vonden van een automatisch pistool van groot kaliber, mag worden aangenomen, dat er slechts één keer is geschoten. PENNINGMEESTER MET DE KAS ER VANDOOR. De penningmeester van de revolutiönnaire federatie van bouwvakarbeiders te Kerkrade, die er met de kas, inhoudende circa 370, vandoor was, is te Eindhoven aangehouden. BOTSING MET DE POLITIE. Fuivende studenten te Nijmegen. Gisternacht is er op de Groote Markt te Nijmegen een botsing geweest tusschen een groep fuivende studenten en de politie, die de luidruchtige jongeiui tot kalmte maande. Toen aan het bevel van de politie om uiteen te gaan, geen gevolg gegeven werd en eenige studenten een dreigende houding aannamen, hebben de agenten van den gummistok ge bruik gemaakt, waarbij vijf personen vrij zware verwondingen opliepen. De orde was hierna spoedig hersteld. EEN OPGEWONDEN VROUW. Tusschen de leden van het woningbureau Van Geelen en De Groot te Utrecht is een eschil ontstaan, dat geleid heeft tot orttbin- ing van de firma, bestaande tusschen de heeren Van Geelen en De Groot. Ter afwikkeling van zaken waren zij gis teren in gezelschap van enkele hulseigenaren uit Hilversum per auto naar de Van der Mondestraat te Utrecht gegaan. Aan een van de huizen in die straat, in administratie bij genoemd woningbureau, was van de zijde van den heer Van Geel een biljet geplakt. Op aandrang van den lieer De Groot heeft de heer Van Geelen dit biljet er afgehaald en is toen naar huis gegaan. Toen de heer De Groot en de zeven huiseigenaren uit Hil versum in de auto waren gestapt om weer naar Hilversum te vertrekken, kwam de vrouw van den heer Van Geelen, een Russi sche van geboorte, in opgewonden toestand aansnellen en heeft met een mes, vermoede lijk e enscheermes, den heer De Groot een diepe snede over het gezicht toegebracht, zoo dat een gedeelte van diens neus werd afge sneden. OPPOSITIE IN DE S.D.A.P. Redacteur en administrateur van ,,De Socialist" als leden geroyeerd. De heer J. Suikerman en C. du Bruin, espectieyelijk redacteur en administrateur rü c nJ®c'le oppositieblad in de s.d.a.p. .,L>e Socialist", zijn Dinsdagavond op voor- s el van het bestuur door de afdeeling Am- um ,d]€r Paitii> groote meerderheid h Ji'jmaa|schap vervallen verklaard. i--j herinnert er aan, dat de s.d.a.p besloot, dat „De Socialist" die toen ófr a on£er redactie van den partijbestuur- nart; Cn r ^chmidt, waarin de leidende zon mlüf'an'ies scherp werden aangevallen, in h<> 0€, n, ve, ,wynen Voor het blad kwam vt-wL n c or de sd.a.p. uitgegeven Tochurv, r b°c>aal-Democraat", waarin UonrH v €a !n'<sclle elementen aan het »oord konden komen. de commnnP=i°PPHSan[en' st2ande dichter bij sdCa°r,r te\dan bli de 'eiding van de bleef echter „De Socialist"' voortzet ten op een wijze, die haar bij de meerderheid der groote partij de reputatie bezorgde van te bestaan uit: „communistische cellenbou- wers". Deze opvatting werd versterkt door de verslagen van de jongste „v erkersbijeen- komst" voor „De Socialist", enkele weken ge leden te Utrecht gehouden, èn door het feit, dat een der woordvoerders ter Utrechtsche vergadering gedurende eenigen tijd het dub bele lidmaatschap torste, én van de s.d.a.p. èn van de communistische partij. Het royement der genoemde heeren was volgens het Hbld. niet gebaseerd op het voortzetten van „De Socialist", doch op den inhoud ervan. Het Kerstnummer van het weekblad was verschenen met een voor den heer Albarda, volgens s.d.a.p.-opvattingen zeer beleedigende plaat en de in dat blad verschenen artikelen zouden niet van kame raadschappelijk medewerken en opbouwende critiek in net belang der partij hebben ge tuigd, doch van een zoo ergerlijke vijandige gezindheid, dat „De Socialist" een bijblad geleek van „De Tribune". Bij hun verdediging beriepen de genoem den zich op reglementaire bepalingen. Zij zullen bij het congres der partij, gedurende de a.s. Paaschdagen te Haarlem te houden, in beroep gaan. WERKWILLIGEN NAAR HUIS GEBRACHT. Politie moest ingrijpen. Bij de firma Heydenriik; lijstenfabrikant in de Gilles van Ledenberghstraat te Amster dam is het personeel sinds een dag of tien in staking. De arbeiders, die aan het werk zijn ebleven, worden ieaeren dag per auto naar uis gebracht. Een van deze menschen woont in de Stuyvesantstraat. Toen de auto daar gistermiddag aankwam, stond er veel publiek voor zijn woning en werd er met steenen ge gooid. De auto is toen onmiddellijk naar net politiebureau Overtoom gereden en met enkele agenten na->r het huis teruggegaan Er moest een charge worden uitgevoerd om de menschen uit elkaar te drijven. Voor het huis is een post ter bewaking achtergebleven. HET VERGIFTIOINOSOEVAL TE RAALTE. Omtrent het vergiftigingsgeval te Raalte kunnen wij mededelen, dat de vermoedelijke oorzaak kolendampvergiftiging is. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat misdadig opzet uitgesloten moet worden geacht. De kachel, d:e in een der vertrekken stond, was afgeslo ten. De kolendamp heeft zich daarop ver spreid in het andere vertrek, dat communica tie heeft met de kamer, waar de kachel stond. HERDENKING WITLEN PROF. BOLLAND. Namens het Philosophisch Gezelschap tot bevordering van leergangen in zuivere rede en cien Amsterdamschen Bolland-kring zal op Donderdag 11 Febr. in de aula der Uni versiteit te Amsterdam worden gehouden ter herdenking van den tienden sterfdag van den grooten Nederlandschen wijsgeer, wijlen pro fessor G J. P. J. Bolland, in leven hoogleer aar der wijsbegeerte aan de Leidsche univer siteit. Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga za! spreken over: ..Het religieuse in Bolland"', dr. P. C. E. Meerum Terwogt over: „Vergeestelijkte werkelijkheid" en de heer 1. C. van Zelm: „Hoe Bolland te eeren?" UITVAART SLACHTOFFER BRAND AAN DEN TREKWEG TE DEN HAAG. In de rouwkapel van het gemeentezieken huis te Den Haag heeft hedenmorgen de uit vaart plaats gehad van de 18-jarige Duit- sche dienstbode, mej. K., die Zohdagnacht tijdens deri brand in het café aan de Trek vaart aldaar om het leven is geko men. De dienst werd geleid door Pfar- rer Heinemann die een toespraak hield, waarna de Duitsche gezant een krans op de k.st legde. Na den dienst werd het stoffelijk overschot per auto naar Duitschland ver voerd. DEMONSTRATIE VAN COMMUNISTEN. Hedenmorgen heeft een 160-tal communis ten per rijwiel door een gedeelte van Amster dam een optocht gehouden, waarvan het doel wak te demonstreeren tegen het crisis-comité. Daartoe werden in de stoet verschillende bor den met opschriften meegedragen. Waar er voor dezen optocht van de zijde der politie geen toestemming was verleend, werd aan het 1 lofdbureau last gegeven den stoet uiteen te ;en gaan. Spoedig kwam er bericht, dat de demonstranten zich in de Sarphatistraat be vonden, en in de richting van het Centraal station trokken. Op en nabij het Stationplein werd d' optocht door de politie per auto ach terhaald, een groot aantal agenten sprong eruit en trad onder leiding van een inspecteur dadelijk op om den stoet uiteen te drijven, waarbij van den gummistok werd gebruik ge maakt. Vrij spoedig waren de demonstranten naar alle richtingen verspreid. VERKEERSONGEVALLEN. Tractor tégen een boom gereden. Op den Eindhovenscheweg onder de ge meente Geldorp reed gistermiddag om onge veer 12 uur een tractor met volgwagen, waarin de requisieten voor de Fritz Hirsch- Operette geborgen waren, tegen een boom. De tractor werd vernield, doch de volgwa gen met de requisieten bleef ongedeerd. De chauffeur van den wagen, Schippers gehee- ten, uit 's-Gravenhage afkomstig, liep zware wonden op, vooral aan een der armen, wel ke op verschillende plaatsen gebroken bleek te zijn. Hij moest naar het ziekenhuis te Eindhoven worden overgebracht. BRAND. Vijf hokkclingen omgekomen. Dinsdagavond brak door tot dusver onbe kende oorzaak brand uit in de boerderij, be woond door den heer Thomsen te Hernen bij Nijmegen. De boerderij, eigendom van baron Van Verschuer, uit Leur, brandde af. De inboedel ging geheel verloren. Vijf hok- kelingen kwamen in de vlammen om. Om wonenden wisten het overige vee en een aan tal landbouwwerktuigen te redden. Een be lendende schuur bleef gespaard Een protest-adres plattelands dokters. Ongeveer 800 huisartsen in Nederland- sche provincieplaatsen, hebben in een adres aan ae regeenng te kennen gegeven, dat zij met de voorgestelde regeling niet accoord kunnen gaan. Uitsluitend criterium aldus de adres santen behoort in dezen te zijn de volksge zondheid, het algemeen belang. Dit zal moe ten uitmaken, of het gewettigd is, dat apo- theekhoudende geneeskundigen hun apothe ken moeten opdoeken om ze te laten vervan gen door apothekers-apotheken. De gelegen heid tot een dergelijke „peneratie van hel platteland met apothekers" schept het Ont werp ruimschoots in de artikelen 31 en 32. Volgens adressanten zal het verdwijnen van steeds meer apotheken van huisartsen niet zijn in het belang van de volksgezondheid Integendeel achten zij het gewenscht, de ge neesmiddelen-distributie zoo veel mogelijk in handen der geneeskundigen te leggen. Nog wordt er op gewezen, dat ons land meer dan 1100 artsen-apotheken en ongeveer 600 apo thekers-apotheken telt, zoodat het dus onjuist is dat eerstgenoemde in de memorie van toe lichting als uitzonderingen worden be schouwd. Op enkele artikelen van het wetsontwerp wordt, in aansluiting met het bovenstaande, in het adres gedétaiileerde critiek geleverd DE DIEFSTAL UIT EEN BRANDKAST IN HET S.S.-STATION IN DEN HAAG Nader wordt in verband met den diefstal van ruim 2100 uit de brandkast van het Staatsspoorstation in Den Haag, in den nacht van Zondag op Maandag j.1., gemeld, dat de sedertdien verdwenen arbeider is de 37-jarlge Ch H. A. H. uit Den Haag. De man stond niet in vasten dienst der spoor wegen, doch had tegen een vaste vergoeding het schoonmaken van de bureaux van het sta tion gedurende de nachtelijke uren op zich genomen, welke arbeid vroeger door een gla- zenwasscherij werd verzorgd. Vermoed wordt, dat H. op de een of an dere wijze in het bezit van den sleutel van de brandkast w2S gekomen, waarna het ple gen van den diefstal een eenvoudige karwei zou zijn geweest. De brandkast was Maan dagochtend op de gewone wijze gesloten, doch de geldelijke inhoud was zoek. Sporen van braak zijn niet gevonden. Het signalement van H., wiens opsporing wordt verzocht, luidt: 1.71 M. lang, blond haar, glad gezicht. De man was in werkklee- ding, doch het laat zich aanzien, dat hij deze inmiddels wel voor een ander pak zal hebben verwisseld. Hij wordt tevens nog verdacht van diefstal van een rijwiel. OPGELEGDE SCHEPEN. Op 1 dezer lagen in de havens te Rotter dam opgelegd 111 zeeschepen, waarvan 83 Nedeiiandsche, 12 Engelsche, 2 Italiaanschc, 5 Noorsche, 5 Fransche, 1 Deensch, 1 Bel gisch en 1 Duitsch, met een totale bruto ton- nenmaat van 484.857; tégen 89 zeeschepen met een totale bruto tonnenmaat van 432.974 op 1 Januari j.1. KORTE BERICHTEN. Op de nesten in de Diergaarde is al weer een aantal reigers teruggekeerd. Dat is bijzonder vroeg in het jaar. Het zijn er on geveer een dozijn. Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Commissie van Rapporteurs der Eer ste Kamer omtrent de algemeene beschou wingen over de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1932. Een Chinees, die Dinsdagmiddag te Amsterdam in de Rijnstraat van een rijden de tram sprong, viel en een schedelbreuk kreeg, is gisterochtend in het O.L.Vr. gast huis overleden. De heer A. Hanemaaver (a.r.) heeft zijn benoeming tot wethouder van Rotterdam aanvaard. De koningin is gisterochtend omstreeks kwart voor twaalf per auto van Het Loo in de residentie teruggekeerd. DE ROOFOVERVAL AAN DE VEER- LAAN TE ROTTERDAM. Behandeling voor de rechtbank. Voor de arrondissementsrechtbank te Rot terdam heeft gister gediend de strafzaak te gen den 34-jarigen loodgieter J. L., en den eveneens 34-jarigen kok j. F. H., die ervan worden beschuldigd, dat zij cp 10 Dec. 1.1. tezamen en in vereeniging met een ander persoon den roofoverval hebben gepleegd in perceel 74 aan de Veerlaan te Rotterdam, waar gevestigd is het wisselkantoor van Van 't Hof en Pikaar. Beide verdachten zijn te Rotterdam woon achtig en thans in het huis van bewaring ge detineerd; H. is geboren te Scranton in Penn- syivanië (U.S.A.). Volgens de dagvaarding hebben verdach ten, tezamen en in vereeniging met dien der den persoon, uit het kantoor, waar op de daar aanwezige balie veel buitenlandsch en binnenlandsch bankpapier en muntspeciën lagen, weggenomen zestien Italiaansche li res, welk feit verdachten hebben doen voor afgaan, vergezellen of vo.gen door geweid of door bedreiging met geweld tegen den zich achter de balie bevindenden kantoorbediende Gerardus Hendrik Snoeck. Zij zouden namelijk door, na op dreigen den toon tegen S. gezegd te hebben: „Han den omhoog!" een zg. hondenpistool op hem hebben gericht en dit daarna een of twee maal vlak bij zijn gezicht in zijn richting af gevuurd en hem tevens met een gummistok of een ander hard voorwerp een slag gege ven hebben, een en ander met het oogmerk om den diefstal voor te bereiden of gemakke lijk te maken of om bij betrapping op hee- terdaad aan hen zelve of aan dien anderen deelnemer aan het misdrijf hetzij de vlucht mogelijk te makert, hetzij het bezit van het gestolene te verzekeren. De verdere uitvoering van hun misdadig voornemen aldus de dagvaarding is niet voltooid en wel alleen tengevolge van i de van hunnen wil onafhankelijke omstandig heid dat het op de balie aanwezige bankpa pier en specie voor hen niet te bereiken was, genoemde S. door het gepleegde geweld en de gplegde bedreiging niet weerloos was ge maakt, doch een deurtje opende van de uit stalkast van het kantoor, waardoor het op straat passeerende publiek kon zien, wat er in het kantoor gebeurde en S om hulp riep, met het gevolg dat verdachten en die andere persoon onraad bemerkten en door het la waai van het schieten bevreesd werden. Primair legt dus de dagvaarding diefstal in vereeniging met geweldpleging ten laste; subsidiair is de poging ten laste gelegd. Van de zijde van het O.M., mr. Schutter, waren vijf getuigen gedagvaard, de verdedi ger van beide verdachten, mr. J. L. Fran- kenhuis te Amsterdam, had vier getuigen a decharge doen oproepen. techniek en kunst, teneinde zich te vergewis sen of uitzending zou kunnen worden toege staan. Zoo noemde dit lid fragmenten uit „De kleine Johannes" van Frederik van Eeden en uit „Drie man in één boot" van Jerome, alsook verzen van Adama van Scheltema. Voorts gewaagde hij van een voordracht van K de Boer over „Hoe werkt een Coöperatieve Vereeniging" en van J. Kuiper over de ontdekking van Amerika. Deze leden vroegen of het juist is, dat de Radio-Controle-Commissie de teksten van deze voordrachten heeft opgevraagd, en, zoo ja, om welke reden dit is geschied. Builen veraniwoordeii]kheid van dt Redact'e. De opname in de rubriek, b^wi/st geenszins dat de redactie er mede instemt). PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. De waarnemend president eer Amsterdam- sche rechtbank mr. J. Huysinga, zou gister morgen uitspraak doen in het voor hem ge voerde kort geding, waarbij door de N.V. Paleis voor Volksv ijt opheffing werd gevor derd van een door mr. Van Vught ten ver zoeke van een lotenhouder gelegd beslag op bij een bankinstelling gedeponeerde gelden van het Paleis. De president heeft evenwel, nu juist eergisterer het faillissement van het Paleis is uitgesproken, zijn beslissing aange houden totdat het faillissement-vonnis in kracht van gewijzigde zal zijn gegaan. ADVOCAAT VEROORDEELD. De Haagsche rechtbank heeft heden den gewezen advocaat Mr. E. P. M., die terecht heeft gestaan wegens oplichting van 3000, tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De oplichting heeft p'aats gehad ten nadeele van 'n gepensionneerden stationschef, dien M. als boekhouder van de destijds door hem ge- exploiteerde sociëteit „City Club" had aan gesteld en daarvoor zekerheid groot 3009 had doen stellen, welk geld door M. ten eigen bate was aangewend. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaatsing van het navolgende, waarvoor hij u bij voorbaat hartelijk dank zegt: Gisteren is een schaap van mij door los- lcopende honden op verschrikkelijke wijze verscheurd geworden. Vooral in dezen tijd, nu veel moederschapen aan den werptijd toe zijn, berokkenen dergelijke voorvallen groote schade. Het is daarom dat ik langs dezen weg de medewerking van allen, maar in het bijzon der van de politie en de Alkmaarsche afdee ling van de Vereeniging tot bescherming van dieren, inroep, om aan deze wreedhe den een einde te maken. Hoogachtend, S. KRAMER Hzn., Noorderkade 38, Alkmaaf. HET GEBRUIK VAN VALSCHE FACTUREN. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een handelaar in radioartikelen, die valsche fac turen had gebruikt bij den invoer van radio toestellen uit Duitschland, veroordeeld tot twee geldboeten resp. van 50 subs. 5 dagen en van 150 subs. 15 dagen hechtenis, ter wijl hij den man bovendien veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf- De rechtbank had hem op 12 November 1931 veroordeeld tot twee geldboeten resp. van 40.80 en van 151.60 en tot een ge vangenisstraf van één maand. BROEDERMOORD TE AALTEN. Behandeling voor het gerechts hof te Arnhem. Hedenmorgen is voor het Arnhemsche ge rechtshof de behandeling aangevangen van de bekende zaak betreffende den broeder moord te Aalten. Zooals men weet, werd in April 1931 een dokter te Aalten geroepen bij den boerenzoon A. Pr., die op den vloer in de schuur gevallen en met het hoofd op een wiel van een wagen terecht gekomen zou zijn. De jongen bleek reeds overleden. Na sectie op het lijk werd de broer van dén overledene, de 22-jarige landbouwer D. J. P. R., gearresteerd. Hij ontkende aanvanke lijk. Enkele dagen later heeft echter de moe der van de beide jongens aan den burgemees ter van Aal ten bekend, dat haar zoons had den gevochten, en dat de een daarbij den ander zoodanig den hals had dichtgeknepen, dat deze was overleden. Na de bekentenis van de moeder bekende ook de zoon volle dig. Hij werd door de rechtbank te Zutohen veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, te gen welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Voor de behandeling voor het gerechtshof bestond veel belangstelling. Verdachte wordt verdedigd door mr. H. Maten uit Arnhem Aan verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij op 24 April te Aalten zijn broer A. P opzettelijk van het leven heeft beroofd, door hem opzettelijk en gewelddadig bij de keel te grijpen en deze dicht te knijpen eri gedu rende eenigen tijd dichtgeknepen te houden, tengevolge waarvan diens strottenhoofd werd samengeknepen en de luchttoevoer af gesneden, tengevolge waarvan A. Pr. in korten tijd door verstikking is overleden. (Niet Officieel) Trekking van Donderdag 4 Februari 1932 Se KLASSE. 12e LIJST. HOOGE PRIJZEN: 922 2968 7223 11491 19416 1000. 6383 7714 7874 9204 15116 16117 17167 17668 400. 3548 16964 17009 19373 19762 200. 307 6128 6736 8350 89' 9633 11776 11930 1339» 17623 18535 19790 20799 100. PRIJZEN VAN 70 297 301 346 477 570 67S 1167 1239 1291 1334 139» 1792 1979 2048 2110 2365 2701 2962 3010 3012 3096 164 806 1432 2366 3274 3531 3973 4789 5344 6452 7070 8070 8786 9273 9750 182 932 1523 2388 3409 3581 3976 5025 5429 6640 7439 8071 8950 9295 9965 972 1632 2570 3502 3610 4041 5068 5472 6677 7534 8188 9033 9301 9970 3719 3787 3801 3832 3909 4046 4077 4379 4511 4626 5100 5143 5169 5181 5183 5579 6083 6115 6306 6346 6764 6942 7(H9 7051 7052 7670 7798 7821 7831 80471 8321 8465 8582 8589 8644: 9038 9099 9131 9198 9205 9371 9400 9423 9477 9733 9982 9997 10182 10424 10485 10535 10635 10644 10726 10766 11031 11048 111471 11326 11338 11353 11387 11557 11783 11822 11969 11986 12035 12117 12244 12252 12299 12574 12594 12606 12677 12947 12956 12959 13007 13160 13183 13200 13299 13455 13556 13567 13868 14285 14299 14303 14417 14549 14622 14657 14868Ï 14876 14989 15190 15413 15437 15460 15470 15494 15506 15633 15909 15921 15980 15992 15997 16156 16200 16227 16371 16563 16578 16619 16835 16859 16871 17093 17097 17261 17309 17633 17678 lS077j 18221 18249 18258 18549 18623 18752 18841 18977! 19226 19406 19529 19538 19802 19882 19894 19904: 20029 20048 20089 20103 20356 20455 20474 20674 20738 20882 2G910 20952 20978 VOORGESCHIEDENIS ZENDTIJD- BESLUIT. Opmerkingen bij het afdeelings- enderzeek Eerste Kamer. In het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over het wetsontwerp tot vaststelling der P.T.T.-begrooting 1932 verklaren eenige leden allerminst te behcoren tot de bewon deraars van het stelsel van radio-distributie en zij sloten zich in deze aan bij de meening van het lid der Tweede Kamer dr. Slotemaker de Bruine. Zij zouden het betreuren, indien dit vraagstuk nog meer dan thans het geval is, een politiek vraagstuk wordt. Door de onlangs gepubliceerde correspon dentie tusschen den minister en de voorzit ters van de N.C.R.V. en van den K.R.O blijkt, dat de schijn niet is vermeden, dat mcreele steun is beloofd, mits de regeling van den zendtijd zou worden, zooals deze vereenigingen wenschten. De leden, hier aan het woord, konden de houding van de voorzitters dier omroepver- eenigingen niet goedkeuren en sloten zich in deze aan bij het standpunt, ingenomen door het dagblad „De Nederlander". Zij wensch ten zich echter hun definitief oordeel voor te behouden tot na de interpellatie van den heer Boon. Politieberichten. Verscheidene leden meenden, dat politiebe richten niet door middel van de radio moe ten worden uitgezonden. Te veel censuur? Opgemerkt werd, dat bij de behandeling van deze begrooting in de Tweede Kamer het lid de heer Duys heeft medegedeeld, dat de Radio-Controle-Commissie heeft opge vraagd de teksten van voordrachten, te hou- j den over algemeen bekende werken of over 1 21 in 228 476 612 914 1178 1275 1531 1690 1989 2219 2453 2791 3061 3375 3579 3S38 3883 4138 4395 4660 5053 5092 5489 5689 5895 6162 6314 6620 6740 6747 6950 7109 7146 7388 7676 7781 7919 8093 8372 8550 8712 8715 9055 9173 9411 9618 9837 10164 10349 10624 10762 10964 11225 11534 11712 12139 12367 12658 12965 13089 13430 13561 13785 14022 14047 14358 14471 14971 15331 154'2 15535 15546 15866 16125 16425 16602 16691 16865 17039 17332 17684 18031 18297 18609 18785 18966 19127 19314 19556 19556 19838 19965 20269 20484 20749 20939 30 131 238 493 645 958 1207 1303 1543 1723 2005 2223 2500 2816 3081 3385 3690 3852 3901 4150 4406 4676 38 136 340 528 670 979 1214 1323 1556 1730 2089 2291 2512 2904 3093 3412 3739 3902 4186 4417 4697 NIET 51 173 343 565 707 1007 1251 1339 1560 1777 2101 2343 2600 2907 3233 3418 3741 EN. 52 194 397 573 724 1076 1246 1476 1619 1819 2111 2378 2614 2938 3267 3426 3746 3932 3933 4237 4243 4494 4496 4715 4730 56 199 418 585 730 1087 1255 14SO 1620 1871 2184 2398 2615 2988 3271 3475 3777 3978 4255 4515 4753 81 221 457 608 887 1114 1272 1514 1621 1892 2192 2422 2749 3006 3290 3480 3792 4029 4301 4519 4846 88 222 473 609 890 1118 1273 1518 1689 1969 2209 2444 2781 3036 3346 3565 3797 4130 4327 4580 4935 5212 5233 5413 5526 5552 5615 5700 5732 5739 5910 5920 6029 6206 6209 6210 6359 6369 6414 6623 6636 6669 5450 5466 5623 5657 5765 5804 6040 6103 6255 6258 6459 6464 6705 6713 5469 5480 5659 5668 5828 5864 6116 6118 6268 629» 6559 6608 6717 6729 6818 6830 6837 6852 6871 6899 6930 6965 7026 7035 7041 7063 7068 7087 7199 7414 7682 7822 8012 8096 8377 8563 8717 9069 9176 9419 9647 9870 10208 10101 10529 10777 11007 11234 11552 11722 12159 12474 12659 12974 13151 13434 13375 13792 14054 14362 14569 14973 15380 15444 15576 15914 16145 16453 16629 16755 16904 17113 17346 17697 18047 18313 18629 18867 18972 19134 19593 19593 19862 19999 20286 20511 20800 20943 7208 7421 7692 7855 8023 8191 8382 8591 8737 9077 9245 9502 9665 9903 10224 10417 10639 10785 11022 11282 11554 11745 12173 12502 12690 13001 13180 13446 13622 13822 14110 14367 14655 15091 15387 15464 15634 15930 16167 16475 16658 16756 16918 17115 17536 17793 18097 18345 18645 18879 18978 19214 19594 19593 19S96 20025 20288 20539 20827 20969 7286 7-147 7694 7856 8036 8222 8401 8622 8837 9083 9320 9511 9696 9952 10239 10434 10649 10801 11034 11300 11623 11773 12223 12505 12709 13004 13210 13472 13635 13877 14135 14368 14671 15222 15391 15467 15709 16055 16234 16541 16674 16775 16929 17166 17540 17822 18123 18441 18646 18917 18988 19220 19643 19694 19899 20115 20297 20550 20843 20989 7305 7480 7708 7871 8038 8273 8469 8639 8865 9094 9359 9526 9716 9986 10243 10451 10663 10835 11096 11337 11633 11775 12272 12549 12747 13006 13296 13473 13644 13911 7355 7515 7756 7887 8044 8285 8499 8654 8977 9141 9364 9552 9784 10024 10257 10472 10713 10913 11120 11375 11674 11880 12275 12553 12773 13015 13303 13475 13677 13914 7357 7603 7773 7896 8079 8294 8507 8662 9044 9143 9410 9567 9805 10052 10261 10498 10742 10922 11125 11393 11679 12021 12302 12562 12888 13027 13331 13508 13748 13927 7381 7629 7904 8081 8298 8511 8700 904S 9161 9427 9590 9816 10139 10327 10507 10749 10924 11157 11418 12063 12357 12618 12895 13057 13427 13525 13749 13911 14158 14198 14425 14436 14712 14806 15227 15256 15394 15405 15476 15483 10715 10765 16062 16071 16285 16300 16556 16571 14271 14355 14459 14464 14856 14860 15298 15306 15427 15428 15500 15515 10782 15808 16087 16114 16336 16401 16599 16601 16784 16938 17175 17553 17855 18201 18449 18681 18920 18999 19223 19652 19643 1990O 20175 20335 20603 20875 20990 16795 16945 17177 17619 17900 18204 18512 18702 18934 19000 19235 19673 19652 19923 20201 20366 20632 20876 20994 16797 16951 17219 17672 17954 18235 18536 18732 18946 19095 19255 16857 16980 17306 17673 17955 18247 18539 18784 18957 19125 19263 19728 19773 19728 19773 19838 20223 202ST 20477 20483 20664 20726 20899 20924

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7