,23/* JUovmciaal Tlieuws OnzeJCoComm JCunst en Wetenschap !Bucgecüike Sicuid Jiackt&eüchte*t Amstecdcunsche Jicucs van 5 Februari 1932. RELLETJES TE BUSSUM. Stucadoorsconfliet. Reeds dagenlang is het te Bussum na half lijf rumoerig als gevolg van een stucadoors confliet, waarbij een werkman van de Rem- brandtlaan onder politiegeleide naar huis wordt gebracht. Honderden werkloozen en nieuwsgierigen móeten op een afstand wor den gehouden. Vooral in de nauwe straatjes in de omgeving van den Melkweg waar de man woont, wordt' herhaaldelijk gechar geerd door de marechaussees te paard en politie, welke gisteravond nog door rijksveld wachters was versterkt. De woningen van den stucadoor en zijn patroon staan, naar het Hbld. meldt, onder voortdurende politie bewaking. RELLETJES TE HAARLEM. Meer vertoon dan ernst. Van communistischen kant waren Woens dag te Haarlem strooibiljetten verspreid, waarin werd opgewekt om Donderdagmor gen samen te komen voor 't gebouw van den naarlemschen Bestuurdersbond aan 't Spaar- ne, om van daar in optocht door de stad te trekken en te demonstreeren voor de huizen van leiders van de s.d.a.p. en vakvereenigin- gen. Er moest vooral hard geschreeuwd worden, stond er in dien oproep. Gistermorgen tegen 11 uur zijn inderdaad op de aangewezen plaats aan het Spaarne een paar honderd menschen tezamen geko men, zegt het Hbld. Natuurlijk waren er eens zooveel nieuwsgierigen. Maar ook de politie was goed vertegenwoordigd. Ongeveer 11 uur trok de troep van het Spaarne de Gedempte Oudegracht op; maar omdat er voor het houden van een optocht geen vergunning was gegeven verbood de politie het verder trekken. Dat gaf aanlei ding tot een korte schermutseling, waarbij de politie van de sabel moest gebruik maken. Er vielen enkele harde klappen. Eenige deel nemers aan den optocht hadden in een zij- Btraatje klinkers uit den weg losgemaakt, maar zij hebben er niet mee gegooid, omdat de politie hun pogingen tijdig verijdelde. De demonstranten trokken toen, opgedre ven door de politie, verspreid op naar de Groote Markt, waar zij zich op de gebruike lijke wijze in groepjes op het trottoir opstel den. Het aantal nieuwsgierigen was belang rijk grooter dan het aantal demonstranten, zoodat de politie voortdurend moest zorg dragen voor het vrijhouden van den rijweg. Ook op andere plaatsen in de stad hebben eenige demonstranten getracht kabaal te maken, maar dat is op niets uitgeloopen. BRAND, Opslagplaats van cacaoboonen verwoest. Te Zaandam is gisteravond ongeveer half les een zware brand uitgebroken in een groote opslagplaats „Het Zwarte Kalf" van de N.V J. Schoemaker in het Noordelijk deel der gemeente tegenover Zaandijk. Toen de heer L. Schoemaker, een der fir manten, rustig in zijn kantoor zat te werken, werd zijn aandacht getrokken door een eigenaardigen reuk. Toen hij op den zolder een onderzoek instelde naar de herkomst hiervan, keek hij in een groote vuurzee. On middellijk werden de politie en de prandweer gealarmeerd. Inmiddels hadden de werk lieden het onheil eveneens ontdekt. In ver band met het feit, dat het terrein waar de brand woedde moeilijk te bereiken is, duurde het eenigen tijd voor en aleer de eerste spuit ter plaatse was. Inmiddels had het vuur gre tig voedsel gevonden in een groote hoeveel heid cacaoproducten. Er bestond gevaar voor het belendende fabrieksgebouw, een extra heerinrichting, waar ruim 10.000 liter lichte benzine in tanks zijn opgeslagen. E>oor het krachtdadig optreden van de brandweren uit Zaandam, Koog aan de Zaan en Zaandijk en het feit dat zi<h in het fabrieksgebouw een permanent werkende sprenkelaar bevindt, wist men verder onheil te voorkomen, en kon het vuur tenslotte beperkt worden tot de op slagplaatsen, welke een oppervlakte van 1230 M*. en een hoogte van 15 Meter heeft. Gebouw en goederen zijn verzekerd. Door den brand ondervindt het bedrijf geen stag natie. Nader wordt nog gemeld, dat om negen our de brand op zijn hevigst woedde. Op dat moment werkten verschillende brandweren met 20 slangen. Door het feit, dat de cacao producten aan het smeulen gingen, werd een geweldige rook gevormd. In den loop van den nacht konden eenige spuiten inrukken, terwijl natuurlijk nog slangen achterbleven voor de nablussching. De oorzaak van den brand is tot nu toe niet opgehelderd. De Wangstelling van de zijde van het publiek was begrijpelijkerwijze zeer groot. Aan den overkant van den Zaan stond het zwart van de menschen. waar de politie handen vol werk had om het verkeer te regelen. Het terrein van den brand was moeilijk te bereiken, zoodat de politioneele autoriteiten geen moeite hadden belangstellenden op een behoorlijken afstand te houden. De brand was tot ver in den omtrek zicht baar. Men schat de schade op circa drie ton. VERKEERSONGEVALLEN. Auto te water. De auto van De Jong uit Groningen, ko mende van Foxholsterbrug, heeft gisteravond den passeerenden auto van Bischoff uit Hoo- gezand aangereden. De bestuurder van laatstgenoemden auto sprong bijtijds er dit. De andere bestuurder verdween met den auto onder water, doch heeft zich zelf kunnen red den. Hij liep enkel hoofdwonden op. Aan de gevolgen overleden De 24-jarige G. van der Kruis uit Geldrop bij Eindhoven, die eergisteravond door een auto op den Boschdijk werd aangereden, is gisteren in het ziekenhuis te Eindhoven over leden. De man had een schedelfractuur beko men en inwendige verbloedingen. Twee zwaar gewonden. Gistermiddag reed onder de gemeente Nu land bij Oss een vrachtauto van den heer Ha- negraaf, expediteur uit Oss, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting tegen een boom en werd zwaar gehavend. De heer Hanegraaf, die aan het stuur zat, kreeg slechts lichte verwondingen aan de handen, doch twee andere inzittenden werden zwaar gewond. Zij werden in een nabijgelegen boer derij binnengedragen, waar zij voorloopig verbonden werden Zij zijn daarna naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. DE ONGEREGELDHEDEN TE PARAMARIBO. Naar aanleiding van de memorie van antwoord betreffende het wetsontwerp tot vaststelling van de Surinaamsche begrooting voor het dienstjaar 1932 merkt de commissie van rapporteurs op, dat de wijze waarop de minister ge volg heeft gegeven aan den in het Voorloopig Verslag uitgesproken alge menen wensch van de Tweede Kamer, bij de memorie van antwoord duidelijk en omstandig mededeelingen te doen omtrent de ordeverstoringen te Para maribo in het laatst van October, niet aan de bedoeling van het verzoek be antwoordt De bedoeling toch van het verzoek is een openbare voorlichting van de Ka mer omtrent een aangelegenheid van algemeen belang, zoodat eenerzijds de openbare meening gelegenheid krijgt zich daaromtrent uit te spreken, ander zijds ook de leden der Kamer bij de openbare behandeling gelegenheid heb ben daaromtrent nog hun oordeel te geven. De nederlegging ter griffie van een uitvoerig verslag omtrent de ordeversto ringen van den gouverneur van Suri name ter kennisneming van de leden der Kamer voldoet aan deze bedoeling niet, omdat zij kennisneming van het verslag door anderen dan de leden der Kamer belet en tevens voor de leden een belemmering vormt zich bij de openbare behandeling daarop te beroe pen. De commissie van rapporteurs noo- igt c grnfie neergelegde verslag dan wel een overzicht daarvan of een zelfstandig verslag over de gebeurtenissen alsnog als openbaar stuk aan de Kamer te doen toekomen. De commissie vertrouwt, dat de mi nister gevolg zal willen geven aan haar hierboven vermelde uitnoodiging, in welk geval zij van oordeel is dat de openbare beraadslaging voldoende zal zijn voorbereid. DE BELASTINGVOORSTELLEN VAN B. EN W. VAN ROTTERDAM. De gemeenteraad van Rotterdam heelt gistermiddag met 26 tegen 17 stemmen aan- fenomen de voorstellen van B. en W. tot ver- ooging van de straatbelasting met 50 pro cent en van de personeele belasting volgens een progressieve schaal. Onderdeel van deze voorstellen maakte uit een mededeeling van B. en W., dat zij bij het georganiseerd overleg aanhangig zouden maken een kortig van loonen en salarissen van 3 procent. Naar men weet ,is op 19 Januari door ver werping van deze voorstellen een wethou derscrisis ontstaan, welke j.1. Maandag is opgelost. CONTINGENTEERING VAN VLEESCH. Het wetsontwerp is op komst- Naar wij vernemen heeft een wetsontwerp inzake de contingenteering van versch of ge koeld en bevroren rund- en kalfsvleesch, ter- vervanging van het kon. besluit van 23 en 30 Januari 1932 bereids het Dep. van Arbeid, Handel en Nijverheid verlaten. HET WETSONTWERP TOT NIEUWE REGELING VAN DE PACHT WET VERWORPEN. De Eerste Kamer heeft heden het wets ontwerp op de nieuwe regeling van de pachtwet met 25 tegen 21 st. verworpen. Tevens werd met 24 tegen 22 stemmen het ontwerp tot regeling van de pachtcommissies verworpen. Nader wordt gemeld: Tegen de pachtwet hebben gestemd de liberalen, de chr.-hist., de anti-revolution- nairen en de R.-K Arntz, Dobbelman, Jans sen, Blomjous, Michiels van Kessenich en Van Sasse van IJsselt. Bij de stemming over het pachtcommissie-ontwerp stemde de libe raal Smeenge bij vergissing voor. De R.-K. Haffmans, de Jong en Van der Lande, als mede de Soc.-Dem. v. Slingenberg waren afwezig. HOORN. Gisteren is op den weg tusschen Benning- broek en Wognum een luxe auto, bestuurd door den hr. J. Sternfeld uit A'dam, geslipt in een bocht van den weg. De wagen sloeg tegen een boom en bleef op een boven het wa ter aangebrachten steenen dam hangen. Een medereiziger van den heer S. sloeg met het hoofd door de voorruit en werd ernstig ge wond. De bestuurder zelf kwam er betrekke lijk goed af. De auto werd zwaar gehavend ANNA PAULOWNA. De gemeenteraad heeft besloten 239.500 te leenen tegen een rente van \Yi pet. OUDKARSPEL. 'Van het Nationaal crisiscomité heeft het crisiscomité alhier 20 moltonnen en 20 wollen dekens ontvangen. Een wagon eierkolen is in aantocht. SCHERMERHORN. Woensdagavond 4 dez^r vergaderde de afdeeling van het Witte Kruis onder voorzitterschap van den heer B Mein- dersma. Buiten het bestuur waren slechts weinig leden aanwezig. De voorzitter sprak op deze eerste vergadering in 1032 zijn beste wenschen uit voor de afilee'ing en l<*den. hopende dat weder met een opgewekt gemoed de Witte Kruisbelangen mogen worden be hartigd. Van het Oranjekruis was ingekomen een bericht, dat de in het postkantoor geplaat-te verbandtrommel van tijd tot tijd zal worden nagezien door den ge meente-geneesheer. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan dat het ledenaantal is teruggegaan van 207 op 195 leden. Aan gekocht werd aan materialen voor een bedrag van 191.In bruikleen werden verstrekt door 68 aanvragers 98 stuks materiaal. Nog werd melding gemaakt van de benoeming van den voorzitter tot hoofdbestuurslid. Uit het verslag van de T. B. C.-bestrij- ding kan worden gemeld, dat 2 patiën ten werden verpleegd in sanatoria. De enquetrice legde in 12 gezinnen met 11 patiënten 106 bezoeken af. De verplegingskosten in de sanatoria bedroegen 904.35. De netto-opbrengst van de Emma- bloemcollecte bracht op 19.66. De rekening van het W. Kruis was groot in ontvangsten 776 10^, in uit gaven 747.96, batig saldo 288.14^, die van de T. B. C.-bestrijding groot 1203.63 in ontvangsten en uitgaven. De bescheiden van den penningmees ter waren nagezien door de heeren J. Bosga en F. Moerbeek; de heer Bosga verklaarde namens de commissie de re kening in de beste orde te hebben be vonden. Nog werd medegedeeld dat de ver- eeniging Hulpbetoon jaarlijks 5 zal svbsidieeren aan het W. Kruis en dat de statuten moeten worden goedgekeurd vóór 1 Jan. 1933, terwijl werd bepaald het aantal bestuursleden od 5 te stellen. Door dr. van Leeuwen werd medege deeld, dat de inspecteur voor genees kundig toezicht een lezing zal houden over inenting voor diphterie en rood vonk verduidelijkt door lichtbeelden. Daarna sluiting. UITGEEST. De aardenbaan van het gedeelte primai re weg Limmen tot den Ham onder Kromme nie nadert al meer en meer zijn voltooiing. Dezer dagen is het laatste zand aangevoerd, zoodat de zandtreintjes zooals we die eiken dag herhaaldelijk den polder in zagen gaan, niet meer zullen rijden en den grijper, op het land Veennis, buiten werking is gesteld. Naar wij vernemen is er aan den aarden- baan in totaal 30.000 M3 meer zand ge bruikt, dan waarop was gerekend. Dinsdagavond te omstreeks 7 uur heeft alhier een tamelijk ernstige aanrijding plaats gehad. De ruim 20-jarige J. T. liep op den Kleis toen er een auto achter hem aankwam. Niets vreezende keek hij naar den auto niet om, doch plotseling voelde hij ineens van achteren een duw en lag op hetzelfde mo ment aan den kant van den weg. De auto had hem zoodanig aangereden, dat hij eeni gen tijd bewusteloos bleef liggen. Niemand die van dit gebeurde iets gezien had. Nadat T. weder bijgekomen was is hij zoo goed mogelijk naar huis gegaan, doch klaagde ge weldig over pijn in den pols en in het hoofd. Direct daarop werd geneeskundige hulp in geroepen en werd hij per auto naar het zie kenhuis te Velsen ter onderzoek vervoerd. Na daar verbonden enz. te zijn kon T. weer huiswaarts keeren, zoodat het gelukkig nog al niet zoo ernstig was als het zich aanvan kelijk liet aanzien. Zijn pols is tamelijk ont wricht terwijl hij aan het hoofd eenige wonden opliep. De auto-bestuurder, die naar we verwachten, deze aanrijding, zoo niet ge zien toch zeker wel gevoeld zal moeten heb ben, is doorgereden. Het is te hopen, dat hij van deze zoo unfaire handelswijze de gevol gen zal ondervinden. jaarvergadering Sterf bos. De Begrafenissociëteit „De Sterfbos" alhier hield Dinsdagavond in het lokaal van den heer P. Velzeboer haar jaarvergadering. E>e opkomst was niet bijzonder groot. Uit het financieele jaarverslag bleek dat de ontvangsten bedroegen in totaal 3901,31 Er is een batig saldo in kas van 184.18 De staat van bezittingen geeft in totaal aan 24858,97 M en de pre miereserve bedraagt 22162.06. Het kapi taal bedraagt derhalve 2696.91 K. De uitstaande le hypotheken beliepen 14872,50 en de staat van bezittingen (vaste eigendommen bestaande uit eenige perceelen weiland gelegen onder deze ge meente) in totaal 7100 met een bruto huur van 423. Het totaal onkosten bedroeg daar over in totaal 363.83. De toestand van de vereeniging per 1 Ja nuari 1932 is 847 verzekeringen met een verzekerd kapitaal van 44800. Evenals voorgaande jaren was ook ditmaal de wis kundige reserve en het actuarieel verslag op gesteld door het Verzekerings Technisch Bureau te Dordrecht. Omtrent dit verslag werden door de aanwezigen geen nadere in lichtingen verzocht, zoodat de voorzitter aan den secretaris en administrateur dank bracht voor hun verslag van de verrichte werk zaamheden gedurende het afgeloopen boek jaar. Daarna werden eenige bestuursverkiezin gen gehouden wegens periodieke aftreding van de heeren G. Rijs Dzn. en K. Berkhout Jzn. die beiden weder herkozen werden, en werd de heer H. Vrouwe, Voorzitter van Commissarissen eveneens als zoodanig her kozen. Niettegenstaande een der aanwezigen naar voren bracht om dit jaar de contributie heffing 2 maal te doen plaats hebben in- plaats van zooals nu gebruikelijk is 3 maal, werd uit financieele overwegingen besloten ook dit jaar de heffing van de contributie in 3 gedeelten te doen. Besloten werd de sala rissen van boekhouder en secretaris ongewij zigd te laten voor dit jaar, doch den boek houder voor de vele werkzaamheden gedu rende de laatste maanden een gratificatie toe te kennen. Bij de rondvraag kwam ter spra ke de rentevoet van uitstaande hypotheken. Uitvoerig werd hierover gediscussieerd doch ten slotte besloten na toelichting van den voorzitter van den Raad van Commissaris sen de rentevoet ongewijzigd te laten. Ver volgens werd er nog weer de aandacht op ge vestigd dat het fonds ook weer open staat voor leden van buiten de gemeente en dat het tevens mogelijk is zich te verzekeren tot een hooger bedrag dan 500. Tooneelvereen. „Vita Nuova Dinsdag gaf de Tooneelver. „Vita Nuova" een openbare uitvoering in hotel „De Ooievaar". Opgevoerd werd ,,'t Sprekend portret van Oom Toon een schets van het platteland dooor P. Fr. Servaties. Het geheel stond onder regie van de heer C. Peperkamp, de bekende humorist! Was de laatste tijd bij uitvoeringen de zsal mnnr matig bezet, ^eze avond kon er geen mensch meer bij, zoodac bij het bal lang niet iedereen kon dansen, hetgeen evenwel aan de gezelligheid niets af deed. Het was een buitengewoon goedge slaagde avond, waarop „Vita Nuova" met groot genoegen kan terugzien! De heer J. Elmers, ambtenaar ter secre tarie alhier, is benoemd tot tweede ambtenaar ter secretarie der gemeente Wormer. SMOKKELARIJ VAN OPIUM. De politie te Batavia heeft op het onbe woonde eiland Baros in de Zuid-Chineesche Zee een hoeveelheid gesmokkelde opium ge vonden ter waarde van 500.000. Deze opium werd in beslag genomen en naar Batavia vervoerd. FOSSIELEN VAN EEN OLIFANT. Te Pignataro Interamma bij Cassino in Italië zijn fossiele resten van een prae-histo- rischen olifant gevonden: twee groote tanden en een kaak. Op diezelfde plaats is in 1926 het skelet van een olifant opgegraven, dat thans een plaats heeft in het New York State Museum. De tanden hebben een lengte van drie meter. ONDERTROUWD: Andreas de Winter en Meindina van Vier- sen. Cornelis Bol en Hendrika Niesten. Jo- hannes Visser en Cetrina Haan. GEBOREN: Cornelis Gerard z. v. Jan de Bakker en Trijntje van der Meulen. Cornelis Karei z. v. Karei Dieleman en Dingetje Sent. OVERLEDEN: Albertje Stam wed. Hendrik Zwaaij 63 j. Maria Wilhelmina Verhees wed. Hendrik Swaen 74 jaar. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 5 Febr. 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 437 H.L.'s aangevoerd als: 15 H.L. tarwe 4 75 5; 74 H.L. gerst chav. 5.756 50- 168 H.L. haver 6—8.20; 61 H.L. boonen' w.o.: paardeboonen 6.50—7, bruine boo' nen 13—15, citroenboonen 15—22 duivenboonen 9, witte boonen 14—20' 10 H.L. kanariezaad ƒ8; 30 H.L. karwii! zaaad 10.25—10.75, 13 H.L. blauw, maanzaad 23.502410 H.L. diversen, tuinboonen 40; 56H.L. erwten, w.o.: groe ne erwten (kleine) 9—10.75, groene erw- ten (groote) 3032, grauwe erwten 18 41, vale erwten 1819, alles per 100 K.G. Handel zeer stug. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 5 Febr. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 45 stapels, we gende 50.000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 37 stapels Kleine 30, 4 stapels Commissie 29. Boerenkaas: 1 stapel Kleine 31; 3 stapels Commissie 25. Alles met rijksmerk. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Febr. '32. Langendijker Groentenveiling. 50.000 K.G! Roode Kool le s. 0.601.30, 2e s. 60 90 cent; 52000 K.G. Gele Kool le s. 60—90 cent; 6y000 K.G. Deensche Witte Kool 060-/ 1.10; 15000 K.G. Uien, Uien 8.30—8.70, Grove Uien 7.807.90, Drielingen 8 30—8.60; 2200 K.G. Bie ten 2.30—2.60, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 4 Febr. 1932. 150 K.G. Rapen 0.80; 21800 K.G. Uien, Gele Nep 8.60. Drielingen 8.208.60, Uien 8.20—8.70, Grove Uien 7.50— 7.80; 1300 K.G. Peen 3.10—3.60; 3800 K.G. Kroten ƒ1.10-/ 2.50; 82000 K.G. Roode Kool 0.601.20, doorschot 0.6O—1.20; 70400 K.G. Deensche Witte Kool 0.60—0.90, doorschot 0.60; 26200 K.G. Gele Kool 0.60—1.20, door schot 0.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 4 Febr. 1932. Roode Kool le s. 0.60—1 40, 2e s. 0.60- 0.90; Gele Kool le 3. 0.60; Deensche Witte Kool les./ 0.60—0.70; Drielingen 8.10—8.30; Uien 8.308.80; Grove Uien 7.40—7.60; Peen 2.80, kleine 1.60. Aanvoer: 38500 K.G. Roode Kool; 16C0 K.G. Gele Kool; 6800 K.G. Deensche Witte Kool; 8800 K.G. Uien; 600 K.G. Peen. Opgave van Hoordhollaiidsch IjandbouweTediei X.W (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te 1000, STAATSLEENINGEN. 4y, Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever I NDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton .tittttii Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn t i Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust i» Oude Deli Senembah t AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific t Wabash 'Exdividend. tExclai m. Vorige koers 97 pl.m. 1.30 PROLONGATIE Vorige koert 52 521* 61 61 89 423* 42 26»* 59'/, 60 "5* 12 165 165 SP* 89'/, K8i* 108»/, lts* 167* 20i3/,6 203* 48* 4'/s 191* 19 f»8/s w* -Vi M* 41s/i6 4' 121/16 12 23* 79 174»* 173 120 120 76 75 381* 40 25.lü 881* 88 27 26 711* 72 1228* 122 134 13ai* 91'* 91 4 4 43 491* 19'* 19 26»/, 27 17»/» 17 W* 37* 28* 17 141* - 65'/, 65 1478* 147 278* 27 1748* 172 199'* 200 841* 12'* 121* 76 75 4 koers 2 pCt. pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.00 2.15 llJ-% l'7* iös'* 19 - 67, W/i6 -V10 III III 72 121 134-1* 1341** J 1341* 4VU 4Qi/< 49i* 1 M II 1 1 1«/M - 3% WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Heden 2 pCt, NIET OFFICIEEL, Londen Berlijn Parijs s t i Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo N«w-York Italië 100 Vorige koers 8.57t/, 58.85 9.771/, 34.63 48.45 4L50 48.00 46.75 248.»/» 12.70 Koers op heden 2 uur 8.59 58i95 9.77»/, 34.62# 48.42»* 4L25 48.25 46.75 2481/4 12.90

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10