Agenda Alcmaria Victrix I Kinheiml# £aatste. betichten ^Rechtszaken !ficaautciaaC 'flieuws Stad en Omgeving. lüeecbeticht Zondag a.s. 2 uur: Vrijdag 5 Februari. 710 uur, tentoonstelling tand- en mond hygiëne in de Handelsschool; 8 uur causerie over schooltandheelkunde, van den heer On- stein uit Heemstede. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De macht van het lied (rom.), hoofdrol len Al Jolson en Davev Lee. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscooptheater, hoofdnummer De Chineesche speurhond (mysterie); hoofdrol Warner Oland. Toe gang voor personeel boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Een liefde in Weenen (rom.), hoofdrol Ra- mon Novarro. Toegang voor personen boven 18 jaar. 8 uur. Waakt en Bidt, rede ds. Kooiman voor de Vereen, tot bevordering van chr. be 'langen. Zaterdag 6 Februari. 2—5 en 7—10 uur, tentoonstelling tand en mondhygiëne in de handelsschool; 8 uur causerie over den invloed van het gebit op den alganeenen gezondheidstoestand van den mensch. 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het lied (rm), voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Chineesche speurhond (mysterie); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een liefde in Weenen (rom boven 18 jaar. 9 uur, bal-masqué T.O P. in de Harmonie. Ongecorrigeerd. VALSCHE AANGIFTE. De op 2 Nov. te Den Haag aange geven berooving heeft niet plaats gehad. De aangever thans geverba liseerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt fer zake van het doen van een valsche aan gifte, alsmede ter zake van verduistering van gelden ten nadeele van de K.R.O., tegen een 69-jarigen man te Den Haag, die op 2 Nov. 1931 bij de politie aangifte had gedaan van de berooving van een portefeuille met 490. Zooals men zich zal herinneren, ver klaarde hij, dat op het bijpostkantoor aan de Charlotte de Bourbonstraat iemand zijn vest had opengesneden en de portefeuille gesto len. Thans heeft de man erkend, dat hij deze berooving had gefingeerd om door hem ge pleegde verduisteringen te camoufleeren. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. 24 stuks vee omgekomen. Donderdagavond brandde te Olst in de buurtschap Duur de kapitale boerderij af van den heer D. akkink. Eenige stuks vee werden gered, doch 24 stuks van het beste soort zijn in de vlammen omgekomen. Dank zij den garagehouder A. van Keulen was de brandweer spoedig ter plaatse, doch deze kon niets meer uitrichten. De geheele boer derij ging in de vlammen op. Het was een van de grootste boerderijen van de gemeente Olst. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt de schade. SPRINGVLOED AAN DE DEENSCHE KUST. Hedenmorgen zijn tengevolge van een springvloed in de Koegebocht aan de Deen- sche kust groote uitgestrektheden land over stroomd. In drie plaatsen zijn meer dan 150 huizen van de buitenwereld afgesneden. Een reddingsbrigade uit Kopenhagen toog direct aan het werk om de bevolking assistentie te verleenen. Langs de landwegen wordt reeds met booten gevaren. Te Dragoer sloeg het vater over de kademuren. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Het oordeel van de Japansche pers over het antwoord der Jap. regeering. Het afwijzende antwoord der Japansche regeering op de eischen der groote mogend heden, wordt door de Japansche pers ten zeerste begroet. De bladen verklaren, dat Ja pan bij den gespannen toestand in Sjanghai geen enkele concessie aan China kan doen. Algemeen is de Japansche pers van meening dat het het beste zou zijn, wanneer de regee ring van China zich rechtstreeks tot Japan zou wenden, en voorstellen zou doen voor een modus vivendi. In dit geval, zou het con flict zonder moeilijkheden worden bijgelegd. Wanneer de Volkenbondsancties tegen Ja pan zou willen toepassen zou Japan gedwon gen zijn uit den Volkenbond te treden. Chineesche vliegtuigaanval op het Japansche hoofdkwar tier. Twee Chineesche bombardementsvliegtui gen hebben een aanval gedaan op het ge bouw, waarin het Japansche opperbevel is gevestigd. Zij werden hevig beschoten door het Japansche afweergeschut. Direct stegen eenige Japansche vliegtuigen op, waarvan er één omlaag stortte. De piloot en de waarne mer werden gedood. De Japansche bezetting van Charbin. Omtrent het bezetten van Charbin door de Japanners wordt nader gemeld, dat de Ja pansche troepen, nadat zij de stad waren binnengerukt, alle strategische punten, de re- geeringsgebouwen en de openbare instellin gen hebben bezet, zoodat zij practisch de ge heele stad beheerschen. De Japansche troe pen staat onder bevel van generaal Hasebe. Het binnenrukken der Japanners werd voor afgegaan door een hevig gevecht met de Chineesche troepen, die op 15.000 man ge schat werden. De Japanners slagden er ech ter in de Chineezen op de vlucht te drijven en vervolgden de vluchtende troepen nog gerui- men tijd teneinde plunderingen te voorko men. Men neemt aan, dat de Japanners door de bezetting van Charbin thans practisch geheel Mandsjoerije beheerschen. Japansche troepen geland. Her nieuwde gevechten bij het Noor- derstaticn. Nadat 1000 man apansche marinetroepen te Sjanghai zijn geland hebben Japansche oorlogsschepen het Noorderstation onder vuur genomen. Nadat het scheepsgeschut zijn uitwerking bad gedaan, begon een fel gevecht, waarbij de Chineezen tot nog toe hun stellingen konden handhaven Vandaag nemen voor het eerst Chineesche vliegtuigen aan de gevechten deel. DE MOORD OP DEN HEER ESCHAUZIER. De zitting van heden. Bij het verdere getuigenverhoor verklaarde de politie-inspecteur Waltman, dat hij de kwitantie, welke bij Heldring en Pierson aangeboden was, nader heeft onderzocht. Deze kwitantie was met een schrijfmachine getikt en de letters waren behalve de letter a dezelfde als van de schrijfmachine, in gebruik bij de destilleerderij, waar Konings werk zaam was. Nog werd door verschillende getuigen naar voren gebracht, dat de heer E. nooit van kwi tanties gebruik maakte, cm geld bij di bank te verkrijgen, doch dat hij daarvoor cheques had. Als deskundige werd o m. nog een schrijf machinemonteur gehoord, die een volkomen overeenstemming in het schrift had gecon stateerd tusschen de schrijfmachine op het kantoor waar K. werkzaam was en dat op de valsche kwitantie. De scheikundige dr. Schirm verklaarde, dat de inkt van de kwitantie van dezelfde soort was als die van de bedoelde schrijf machine. Get. a décharge Meijer, die ook gisteren gehoord was, verklaarde dat in een concept d;ft verdacht K. vernietigde, geen sprake was van een vordering van een som van honderd duizend gulden van den heer E. Ware dit zoo, dan zou verdachte dit concept niet zelf vernietigd hebben, want dan had hij het be wijs in handen gehad. Na het verhoor van nog eenige getuigen werd te kwart voor een de zitting geschorst tot half drie. HET BEDRAG DER RENTELOOZE VOORSCHOTEN ONVOLDOENDE. De aanvragen om rentelooze voorschotten, door noodlijdende tuinbouwers bij de ge meentebesturen in West-Friesland ingediend, zijn ongeveer 5 maal zoo groot ais het bedrag door de regeering beschikbaar gesteld. De Provinciale commissie uit de Veilingen in Noordholland heeft zich thans tot de ge meentebesturen gewend met verzoek mee te deelen tot welk bedrag in iedere gemeente is gevraagd, ten einde er bij de regeering op aan te dringen, een veel grooter bedrag te voteeren, daar de steun anders zeer onvol doende zal zijn. POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-jarigen loodgieter F. H. te Eindhoven, die inbraak had ge ploegd in de woning van L. v. d. Boom en toen hij verrast werd verschillende schoten had gelost op v. d. Boom en diens buurman De Kloe, welke misten. Wegens poging tot doodslag was door het O. M. 5 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde hem dienovereenkomstig. ROOF EN GEWELDPLEGING. Voor de rechtbanwk te 's-Hertogen bosch heeft gisternamiddag terechtge staan de 28-jarige P. G. S., sigarenmaker te Zeelst, verdacht op 17 Nov. den koop man J. M. Suetens aldaar op den open baren weg te hebben aangerand, mis handeld en beroofd van 150. Verd. ontkende. Het gewisselde bank biljet was van zijn spaargeld. Als verd. ter plaatse geweest is, dan heeft hij in zijn slaap gewandeld, betoogde hij. De koopman Suetens herkende zijn aanvaller. Hij heeft hem met een ijzer op het achterhoofd geslagen en hem het geld ontroofd. Op een vraag van den verdediger erkende getuige 8 glazen bier en 2 borrels gedronken te hebben. Hij was echter niet dronken, maar enkele getuigen verklaarde hem dron ken gezien te hebben. Het O. M. eischte 4 jaar gevangenis straf. De verdediger mr. E. van Zinnicq Bergmann pleitte vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs en verzocht de onmiddellijke invrijheidstelling van ver dachte, waartoe de rechtbank, na in raadkamer geweest te zijn, bevel gaf. BRANDSTICHTING. G. Hoogeweg, tuinder en koopman in Eindhoven, verdacht zijn huis in brand te hebben gestoken, stond voor de recht bank te Den Bosch terecht, Tegen hem werd zeven jaar gevange nisstraf geëischt. De verdediger pleitte vrijspraak en vroeg de invrijheidsstelling van ver dachte, hetgeen geschiede. KOEDIJK. Het bestuur van de Coöperatieve aan- en verkoopvereeniging Koedijk heeft besloten zijn medewerking te verleenen met het plaat selijk crisiscomité ter verkrijging van zw. ammoniak van het nationaal crisiscomité. UITGEEST. Bloembollenveiling. Deze werd gehouden op Woensdag 3 Febr. in hotel „De Ooievaar" te Uitgeest. De veiling was zeer druk bezocht, doch de prijzen waren gedrukt. Plantgoed van Anemoonen de Caen ging vlug en voor behoorlijke prijs van de hand. De vo gende prijzen werden o.a besteed; Anemoon: de Caen 1.10—/ 1.30, Hollandia 1.40 en de Caen (2 jarige) 090 per Liter; Fransche Ranonkel: Vero- nica 0.30, Henriette 0.10, Orange Queen 0.10, Mathilda Jhristina 0.13 en ge mengd I 0.20 per 100; Arum Cornutum plantgoed 57 per mand; Hyacinth Candicans 0.60 per Liter. De 9de Jeugddag. uitgaande van de Vrijzinnig-Christelijke Jeugdcentrale, is ook in Uitgeest plechtig gevierd! Van de 116 cate chisanten van ds. van Peursum. waren ruim 70 opgekomen, waaronder de leden van „De Rijzende Kerk". Het liturgisch gedeelte dat aan de toespraak over Sumuël en Eli vooraf ging. maakte op de vele aanwezigen diepen .indruk. NIEUWE GEREF. KERK IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. In opdracht van de deputaten van de ge- ref. synode in Nederland zal in den Wierin- germeerpolder een geref. kerk worden ge bouwd. Het gebouw zal verrijzen bij Sluis I op grondgebied der gemeente Medemblik. Het werk zal worden uitgevoerd onder lei ding van architect W. J. Dirkmaat te Broek op Langentjijk. Dit is de derde kerk, met het bouwen waarvan binnenkort een aanvang zal wor den gemaakt, n.1. een r.k., een herv. en een geref. Alle drie zullen worden gebouwd bij Sluis I. ONTSPANNINGSAVOND R.-K WERKLOOZEN. Op den tweeden ontspanningsavond voor r.-k. werkloozen was gister de zaal van 't Gulden Vlies weder geheel gevuld met een schare, die met groot enthousiasme het ge- gevene begroette. „St. Louis" opende den avond met een paar nummers, waarop direct de „The Louis Band" (gevormd uit „St. Louis") zich deed hooren De directeur van genoemd muziekkorps, de heer Willi Kohier, gaf een paar viool-soli, waarbij hij uitstekend op de piano werd be geleid door mevr. T. Wielagev. d. Oord. Vooral dit nummer sloeg in! Evenals den vorigen keer gaf de heer P. Cloeck uit Beverwijk weer verschillende le vensliedjes. Met zijn geheel nieuw repertoire had hij ook nu weer een uitbundig succes. In de pauze werd koffie met versnaperin gen aangeboden, terwijl enkele cadeaux ver loot werden. Verschillende zakenlieden hier ter stede hebben bewezen mede te voelen met de werkloozen en hebben getracht een zonne straal te brengen in het overigens duister verschiet. De namen zijn: firma H. W. Hols- muller, G. Klünnen, P. Sasburg, firma wed. J Otter, G. L. Paleari, Herm. de Raat, Herm. du Crocq, B. J. Gefels,' v. d.-Pol, Amst. Couponmagazijn, B. J. Schuyff, Amst. Kleedingmagazijn, A Burger en P. J. v Kessel. HET TIJDSTIP VAN INVOERING DER WINKELSLUITINGSWET WORDT VERDAAGD. Het was aanvankelijk het voornemen der regeering de winkelsluitingswet op 1 Maart in werking te doen treden. Verschillende ge meentebesturen zonder hun verordeningen op de winkelsluiting tijdig bij de regeering ter goedkeuring in. Voor tijdige inzending werd echter door vele andere geen zorg gedragen terwijl een groot aantal gemeenten de vast stelling der verordening nog in overweging is (o.a. te Alkmaar). In verband daarmede is het noodzakelijk het in werking treden der wet uit te stellen. Bij Kon. besluit van 4 Fe bruari is de datum van inwerkingtreding thans gesteld op 1 Mei 1932. EEN PLAATSELIJK CRISISCOMITE GEVORMD. Gisteravond waren ten stadhuize daartoe uitgenoodigd door den burgemeester een aan tal ingezetenen dezer gemeente te samen ge komen ten einde de mogelijkheid en wensche- lijkheid te bespreken hier ter stede een plaat selijk crisiscomité op te richten. Aanwezig waren leden der rechterlijke macht, wethouders, raadsleden, vertegen woordigers der pers, geestelijken en bestuurs leden van de verschillende organisaties, in zonderheid die op het gebied van armwezen en steunverleening. De burgemeester opende deze bijeenkomst en stelde de aanwezigen de vraag of er reden bestaat hier ter stede naast de reeds bestaan de organisatie voor hulp- en steunregeling nog een plaatselijk crisiscomité in het leven te roepen. Volgens sprekers inzien was dit inderdaad het geval omdat in dezen zoo bijzonder moei lijken tijd een plaatselijk crisiscomité zeer ze ker nog een belangrijk arbeidsveld en een dankbare taak zou kunnen vinden. In het bijzonder wees spreker er op, dat dit comité niet ten doel heeft zich in den be staande organisaties te mengen, doch een af zonderlijke plaats inneemt, hoewel men na tuurlijk gaarne ten alle tijde tot samenwer king bereid is en dat het dan ook in de be doeling ligt het comité niet langer in stand te houden dan dit door de abnormale tijds omstandigheden wordt gewettigd. De vraag of men hier al dan niet tot op richting van een plaatselijk crisiscomité zou overgaan werd door bijeengekomenen beves tigend beantwoord Vervolgens werd de vraag onder de oogen gezien of men zich al dan niet zou aanslui ten bij het nationaal crisiscomité. Men moet dan 10 der ontvangsten aan dat comité afstaan, waartegenover staat, dat wanneer de gemeente in benarde omstandigheden ver keert het Nat. crisiscomité daadwerkelijke hulp kan verschaffen. Bij deze vraag kwam vanuit de vergade ring tweeërlei standpunt naar voren, Eenerzijds werd er op gewezen, dat Alk maar geen door den minister goedgekeurde steunregeling heeft, zoodat 't buitengesloten wordt van het verstrekken van eenigen steun uit de door de regeering beschikbaar gestel de fondsen, waarom het verstandig zou zijn niet tot aansluiting over te gaan. Anderzijds werd opgemerkt, dat het afdra gen van 10 pCt. der ontvangsten aan het Na tionaal crisiscomité de bedoeling heeft dit co mité in staat te stellen hulp te verleenen op de plaatsen waar dat het meest noodig is. Al profiteert Alkmaar daarvan niet of vooralsnog niet toch eischt in dezen moei lijken tijd de solidairiteitsgedachte dat wij niet alleen aan ons zelf maar aan het alge meen denken. Tot een definitieve beslissing kwam men ook door gebrek aan voldoende gegevens dezen avond nog niet, zoodat de vraag, of men zich al dan niet bij het Nationaal Crisis- comité zal aansluiten door het plaatselijk comité nog nader onder de oogen zal worden gezien. De burgemeester gaf de vergadering in overweging als voorzitter en secretaris van het comitébestuur te kiezen de heeren Ir. Ph. M. Bosscher en de heer Jac. Ponsen, secreta ris van den Armenraad, welke heeren zich beiden bereid verklaarden deze moeilijke en verantwoordelijke functies te aanvaarden waarvoor de aanwezigen met een dankbaar applaus hun instemming betuigden. Tot bestuursleden van het comité werden op voordracht van den burgemeester verder de volgende heeren benoemd: T. Bonsema, wethouder, P. v. d. Esch. voor de diaconie der Ned. Herv. Gem., H. de Raat, voor de Neutrale Middenstandsvereeniging (de heer De Raat verzocht in zijn plaats de heer D. Termaat aan te wijzen), J. F. M. Endel, voor de R.K. Middenstandsvereeniging De Hanze, E. Mak, als vertegenwoordiger van de Tuinderspatroonsvereeniging, T. Schats, als voorzitter van den Alkmaarschen Be- stuurdersbond, T. Stam als, voorzitter van de afd. Alkmaar van den R.K. Volksbond, de raadsleden J. Ringers en G. H. Hoijtink en mr. Leesberg als voorzitter van het R.K. Armbestuur. Als leden zijn tot het comité toegetreden de wethouders H. Klaver en G. van Slinger land, mr. A. Koelma, gemeente-secretaris, mr. A. M. Ledeboer, kringcommissaris van het Roode Kruis, J. G. Haremaker, voorzit ter der afd. Alkmaar van het Roode Kruis, de raadsleden mej. Carels en H. C. Stout- jesdijk, Tj. N. Adema, hoofdredacteur van de Alkmaarsche Courant, N. Andriesma, chef-redacteur van het N. Holl. Dagblad, dr. H. J. M. Hofstee, voorzitter van den Ar menraad, H. G. Meijer, voorzitter van de Luthersche diaconie, C. van Hartingsveld, voorzitter van de diaconie der Ger. kerk, J. Blaauboer, ondervoorzitter der Doopsgezin de diaconie, F. G. Leuw, voorzitter van het Isr. Armbestuur, P. K. van Doornik, vice- president van den bijzittenden Raad der Vincentiusvereeniging, P. A de Lange, voorzitter van „Liefdadigheid naar Vermo gen", J. Noort voor de r.-k. Tuinderspa troonsvereeniging, H. L. Wierts, voorzitter van het P. A. S., P. Piersma, voorzitter van den Christ. Bestuurdersbond, J. Smid, voor zitter van den Bestuurdersbond te Alkmaar, mr. J P. Holstein, president van de Arr. Rechtbank, mr. E. H. Hijmans, officier van Justitie, S. W. Arntz, voorzitter van de Ka mer van Koophandel, Deken E. P. Rengs, ds. W. D. M. Baar, mej. Da. F. W. Rappold, ds. von Meijenfeldt, ds. H. J. Hak, A. de Wolf, Isr. godsdienstleeraar, J. H. Merx, voorzitter afd. Alkmaar van Schuttevaer, D. J. Govers, Voorzitter afd. Alkmaar van den Holl. Maatschappij van Landbouw, P. van Sonsbeek, Inspecteur der registratie, R. G. C. Schröder, voorzitter van den Geneeskun digen kring te Alkmaar, mr. C. A. de Groot, voorzitter van „Gezinsverpleging", mr. dr. Bromberg, voorzitter van het Wit-Gele Kruis en mej. Bossert, secretaresse van de Ned. Ver. voor Vrouwenbelangen en gelijkstaand burgerschap. Op voorstel van den heer D. J. Govers werd burgemeester Wendelaar bij acclamatie benoemd tot eere-voorzitter van het comité, welke onderscheiding burgemeester Wende- laar zich gaarne liet welgevallen. DROOMKONINKJE. Gisteravond werd in de Harmonie door het Groot Volkstooneel (gezelschap Bouber) onder auspiciën van de Vara-afdeeling te Alkmaar, een tooneelvoorstelling gegeven van „Droomkoninkje", een tooneelstuk naar het bekende werk van Heijermans. Toen wij even voor achten de zaal wilden binnengaan, bleek ons, dat de heeren niet op onze komst gerekend hadden Er was in elk geval geen plaats voor de pers, zoodat wij onverrichterzake huiswaarts konden gaan. Een verslag zal men dus niet in onze krant kunnen vinden. JUBILEUM. Zondag zal de heer P. Kroon, Westerhof- 'e 28, den dag herdenken dat hij 25 jaar ge- eden aan de gemeentereiniging werd werk zaam gesteld. MEDEDEELINGEN VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier maakt hier mede bekend, dat door haar een mededee- ling is ontvangen van het departement van arbeid, handel en nijverheid, dat de invoer in Hongarije o.m. van kaas en versche appe len van een daartoe door den minister van handel af te geven vergunning is afhankelijk gesteld. Voor het verkrijgen eener invoerver gunning is een recht verschuldigd van Tevens, dat op 1 Februari in Zweden een groot aantal tariefsverhoogingen van kracht zijn geworden. Deze verhoogingen zijn be werkstelligd door de heffing van toeslagen op de bestaande invoerrechten. Van de voor ons district belangrijkste artikelen, welke door deze tariefsverhoogingen worden ge troffen, kunnen onder meer worden ge noemd: dessertkaas; aardappelen; diverse groenten: o.a. bloemkool, tomaten, asperges. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,20 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.4 te Hernö- sand en Karlstadt. Laagste barometerstand 762.9 te Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Februari: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidoos telijken wind; nevelig tot half bewolkt; wei nig of geen neerslag; daling van tempera tuur. Overzicht. De depressie op den Oceaan heeft zich vrij wel Noordwaarts verplaatst, dus nog weinig drukdaling gegeven over de Britsche eilan den. Terwijl de depressie in het Oosten verder aftrok, trad in het Noorden van Scandinavië een sterke drukstijging in die met een aan zienlijke daling van de temperatuur gepaard ging, waarbij in Finland temperaturen tot minus 34 graden Celcius voorkwamen. Waarschijnlijk zal de verdere ontwikkeling een drukstijging over het Oostzeegebied en over Noord-Duitschland brengen, terwijl over Scandinavië een depressie, die uit het Noor den nadert, de strenge vorst weer doet ver dwijnen. In dat geval zal de Zuid-Oostelijke wind, die daarbij over onze omgeving te verwachten is, wel eenige afkoeling, maar geen koude van beteekenis brengen. De vrij groote droogte tot 5 K.M. hoogte waarvan alle vliegtuigpeilingen gisteren ge tuigden, komt tot uiting door den geringen regenval. Behalve Weenen met 5 m.M. was er geen station met meer dan 2 m.M. neerslag. BRAND IN HEERHUGOWAARD- NOORD. Donderdagmiddag tegen ongeveer 2 uut ontstond brand in de hooischuur van den heer J. Groen te Heerhugowaard-Noord. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon dadelijk krachtig optreden. Toch kon zij niet verhinderen, dat de kap der schuur gedeelte lijk verbrandde en het hooi voor het grootste deel eveneens een prooi der vlammen werd. De rest van het hooi werd door de water massa's zoo goed als waardeloos. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een nabijgelegen schuur kon door de brandweer behouden worden. Veroed wordt, dat de brand ontstaan is, doordat kinderen met vuur hebben gespeeld. VERLOTING TEN BATE VAN HET NAT. CRISISCOMITE. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag van half drie tot zes uul zullen door de stad trekken, ten bate van het Algemeen Crisiscomité, de muziekvereenigin- gen Sint Louis, Excelsior, Soli Deo Gloria en Sint Caecilia, mede collectrices om de lo ten te verkoopen van het kleine biljart met toebehooren, dat door de lucht vervoerd is en daarbij zijn nog vijf fraaie prijzen. De prijs per lot is 0.25. Wij hopen, dat allen rekening met het goede doel zullen houden. Er worden nog eenige collectrices ge vraagd die zich kunnen opgeven bij de ver schillende besturen der muziekvereenigingen op het Scharloo 1 en Zaterdagmiddag te 2 uur op het Waagplein. EEN NIEUW NUMMER IN HET VICTORIA THEATER. De directie van het Victoria Thetaer heeft het er op gewaagd, om Alkmaar behalve de vele films, nog iets anders te brengen. Zij heeft n.1. beslag weten te le?gen op het Ural Kozakkenkoor, een gezelschap, dat uit zes tien zangers bestaat. Behalve dus de rol prenten kan men op het tooneel een „variété nummer" zien en hooren, en wij gelooven, dat deze afwisseling bij het publiek zeer welkom zal zijn. De Ural-kozakken zijn voor Alkmaar nog onbekend. Maar als men weet, dat zij in de Kerstweek in Tuschinsky te Amsterdam een enorm succes boekten, dat zij nadien in andere theaters met evenveel enthousiasme ontvan gen werden, dan blijkt daaruit wel, dat dit extra-nummer ook hier moet slagen. Tot goed begrip diene, dat dit koor op het tooneel verschijnt en dat hier dus niet sprake is van een sprekende film of iets aerge- lijksch! Het hoofdnummer van deze week mag ei zijn. Niemand minder dan Ramon Novarro kan men op het witte doek bewonderen, thans in de film „Een liefde in Weenen". Een aan beveling is dus eigenlijk overbodig! AANBESTEDING RIJKSSTRAAT WEG ALKMAAR—HEILOO. Op het bureau van den hoofdingenieur' directeur van den Rijkswaterstaat te Haar lem werd heden aanbesteed het maken van een rijweg en rijwielpaden met een asfalt- verharding, het maken van trottoirs en voet paden en het uitvoeren van roleeringswerken met bijkomende werken op den rijksstraat weg voor het gedeelte FleilooAlkmaar. Voor deze aanbesteding was groote be langstelling. De toestand in het aannemers bedrijf werd hierdoor wel getypeerd. De ra ming bedroeg 118.000, terwijl de laagste insenrijfster was de N.V. Ned. Bazaltmaat- schappij te Zaandam voor 88.800. Er wa ren 26 biljetten ingekomen. Hierna had een aanbesteding plaats voor het maken van banden en voorzieningen aan het Noordzeekanaal te IJmuiden. Raming 56.000. De laagste inschrijver was K. V. d. Vlies te Sliedrecht voor 35.475. Er waren hier 34 biljetten ingekomen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2