WAAROM VERDER SUKKELEN QemeetUetadm JUowHciaai Tlieuws tBiiwwland WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE RFI FFFHFM te verkoopen, beginnen meer van het tooneel te verdwijnen. Nog iets anders valt dit jaar bijzonder op en wel de slordige wijze waar op vele aanvoerders sorteeren en het meest valt het op bij spruiten. Wat de prijzen der groente over de laatste twee weken betreft, zou men kunnen volstaan met de vermelding „luie handel, lage prijzen" doch er zijn ook uitzonderingen en voor die groente die niet al te veel in de verdrukking is, als bijv. kool, geldt nog altijd dat mooi gesorteerde groente de hoogste prijs opbrengt. De spruitenhan del was de laatste weken morsdood. Tiental len zakken waren geen cent waard en vele aanvoerders, die hun groente per vrachtrij der aanvoeren zien veelal voor hun spruiten geen cent op hun credietrekening. Gister (Maandag 1 Februari) scheen er wel een lichte verbetering te constateeren, er waren spruiten van 10 per 100 K.G., hoe wel 95 pCt. der aanvoer minder gold; de prij zen waren 4 tot 10.50 per 100 K.G. Kooi wer din middelmatige kwaliteit aangevoerd en was allerminst duur. Behalve boerekool, kunnen we alle kool over een kam scheren met prijzen van 0.50 tot 3.50 per 100 stuks. Boerekool, welke de laatste dagen vrijwel onverkoopbaar was, gold 1 Februari veer een ietsje meer, een prijs van 0.15 tot 0.20 per kist mag niet veel zijn, doch beter als niets. Opmerkelijk was en is de vlugge handel in bosgroenten, hoewel we toegeven dat be halve prei ós aanvoer niet groot was. De noteeringen waren: prei 6.50 tot 12, ra barber 10 tot 24, peen 20 tot 25, pie terselie 5 tot 7.50 en selderie 5 tot 9 per 100 bos. Een artikel dat steeds in de be- langstleling staat is andijvie. Natuurlijk is de aanvoer beperkt doch die er van profiteerd, kan met een prijs van 1 tot 1.60 per kist tevreden zijn. Nog een ander artikel waar voor groote belangstelling bestaat is uien. De prijzen blijven steeds aan de hooge kant en de afgeloopen weken 6.50 tot 9.50 per 100 K.G. De oveirge aanvoer had niet veel te beteekenen. Alleen was er vlugger handel in aardappelen, doch de prijs bleef aan de lage kant, n.1. 4 tot 6 per 100 K.G. Natuurlijk ziin dat geen aardappelen van erkende kwali teit. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING Wie een vergelijking maakt met de prijzen Op deze veiling en die in dit gewest, komt tot de conclusie, dat de prijzen hier beduidend hooger zijn. We voegen hier echter aan toe, dat enkele malen de vraag het aanbod over treft en dan is een verhooging van prijs het gevolg. De aanvoer van groenten bestond uit redelijk gesorteerde kwaliteit, hoewel ook hier, als overal, men met de sorteering van sprui ten de hand ligt. De aanvoer van andijvie be stond uit uiteenloopende kwaliteit en alleen le soort was duur, de prijzen varieerden van 1.505.50 per 100 stuks. Kool werd in middelmatige kwaliteit aangevoerd en gold bitter weinig. Prijzen van 12.50 waren schering en inslag en alleen extra kwaliteit bracht het een ietsje hooger. Boerekool maakte op de regel geen uitzondering, alleen fijne krul bracht het tot 3. Genoemde prij zen zijn per 100 stuks. Knolselderie werd in middelmatige kwaliteit aangevoerd en gold niet hoog. De prijzen waren van 2.50 5.50 per 100 stuks. Met de prijzen van prei moest het noodig zoo wezen, hoewel we rekening moeten houden dat de bossen de helft lichter zijn dan in Beverwijk. De prijzen der prei waren 26 per 100 bos. Rabar ber. nog nauwelijks aan de markt, moet ook al in prijs boeten. Deze week was de prijs 7—14, de vorige week 10—18 per 100 bos. Spruiten werden in groote kwantums aan gevoerd, grootendeels matig gesorteerd. De prijzen gingen een ietsje omhoog en waren, voorzoover geen grove spruiten, 5.509 per 100 K.G. De vraag naar uien begint iets te vermin deren en ook gaat de kwaliteit terug, de prij zen 5—7.50 per 100 K.G. Witlof, alles van eigen bodem, was niet duur. De prijzen voor le soort waren slechts 1015 per 100 K G., terwijl 2e soort de helft lager no teerde. De overige artikelen onveranderde prijzen. MEDCMBLIK. Kasteel Radboud. Woensdagavond kwam de raad dezer ge meente bijeen. Er bestond voor deze zitting veel belangstelling. „Het" punt van aller aandacht was: de al of niet verleening van een bijdrage ad 16.000 in de kosten van verplaatsing en weder-opbouw van de con- servenfabriek op een gedeelte van het indus trieterrein in het uitbreidingsplan (waardoor de fabriek, die 29 Juli 1931 is afgebrand, net weer vóór het kasteel Radboud zou ver rijzen). De commissie, die den raad hieromtrent van advies zou dienen (bestaande uit de hee- ren J. v. d. Lee, P. Koomen en W. Mulder), had zich doen bijstaan door den architect G. Kuypers, uit Hoogwoud. Hun rapport kwam thans in behandeling. Daarin was o.a. op genomen een begrooting van kosten van den heer Kuyper ad 20.500, alsmede een be grooting van den heer D. Saai, architect te Alkmaar, daartoe aangezocht door den heer P. Kooy, eigenaar van de fabriek welke begrooting een eindcijfer had van 69 000. De eerstgeraamde kosten bedroegen 73.000, waarvan zouden komen ten laste van: a. het rijk 25.000, b. de provincie l 16.000, c. de gemeente 16.000, d. den heer Kooy 16.000. De raadscommissie weerlegde allerlei pos ten, door den heer Saai geraamd. Alvorens het rapport werd voorgelezen, §af de voorzitter in overweging den heer aal in de gelegenheid te stellen, alsnog zijn begrooting nader te verdedigen. Ook de heer Kooy drong daarop aan. Echter deelde de commissie mede, dat j.1. Zaterdag over een en ander een langdurige bespreking met den heer Saai is gevoerd in tegenwoordigheid (ook) van den heer Kuypers Uitstel achtte de commissie overbodig. Een voorstel daar toe werd verworpen. De raad nam het volgende besluit: 1. om geen aandeel in de kosten te ne men, doch zich bereid te verklaren eventueel aan het Rijk gratis in eigendom af te staan den aan de gemeente in eigendom toebehoo- - renden grond, dien de heer Kooy van haar in erfpacht heeft (en die behoort tot de ter reinen der voormalige conservenfabriek) ter oppervlakte van 2178 vierkante meter, zoo dat het Rijk met de 775 vierkante meter, die eigendom is van den heer Kooy dan in to taal in eigendom ontvangt 2953 vierkante meter grond; 2. in te trekken het raadsbesluit tot ver koop van den grond, dien thans de heer Kooy in erfpacht heeft en welk besluit is aangehouden; 3. dat elke financieele medewerking, in welken vorm ook, in deze zaak niet meer kan worden verleend. Alleen de heeren Kooy en Teunis stemden tegen. De heer Kooy zeide o.a., dat hij elke bijdrage van de gemeente afwees, doch deel de mede. dat hij van dit besluit in beroep zou gaan. Voorts werd nog medegedeeld, dat het recht van erfpacht voor den heer Kooy nog 35 jaar bestaat, zoodat, wanneer de heer Kooy daarvan geen afstand doet en ter plaatse de fabriek zal doen herbouwen, deze opnieuw vóór het kasteel Radboud zal verrij zen. Het debat nam af en toe een heftig en per soonlijk karakter aan. Afschrift van het rapport zal worden ge zonden aan den minister van Onderwijs. K. en W. en aan Ged. Staten van Noordhol land, met vermelding dat de commissie het op prijs zal stellen, "den minister mondeling een en ander nader toe te lichten. MEDEMBLIK. De burgemeester dezer gemeente deelde Woensdagavond in de raadsvergadering mede, dat hij zijn ambt op 15 April a s. zal neerleggen. OUDE NIEDORP. De door de leden van het crisis-comité in deze gemeente gehouden geldinzameling heeft opgebracht 467. In de gisteren gehouden vergadering van het Crisiscomité in deze gemeente werd besloten voor de door middel der gehouden geldinzameling verkregen gelden na aftrek van 10 welke aan het Nationaal Crisis comité worden overgedragen, levensmidde lenbonnen af te geven aan daarvoor in aan merking komende noodlijdenden. De bonnen zullen uitsluitend inwisselbaar worden ge steld bij leveranciers in de gemeente ter be koming van allernoodigste eetwaren (brood, vet, kruidenierswaren e. d.) Het crisiscomité benoemde gisteren uit zijn midden een werk comité van 5 leden waarin buiten den Bur gemeester als Voorzitter, zitting hebben dr. C. Postma, C. de Boer, A. Molenaar, Th. van Baar en Jb. van Zoonen. Dit werkcomi té heeft tot penningmeester benoemd dr. C. Postma. De burgemeester heeft behalve het voorzitterschap ook het secretariaat op zich genomen. Waar het nationaal Crisiscomité zwavel zure ammoniak beschikbaar stelt voor kleine tuinders en boeren tegen een zeer lagen prijs van 2 per 100 K G., zal het werkcomité in deze gemeente de gelegenheid openstellen om aanvragen ter verkrijging van deze am moniak bij het comité. Woensdag 3 dezer werd in café Brouwer te 't Veld, ten overstane van Notaris Hil- brand te Obdam, voor de Erven van Mat- theus Hoogeboom te Nieuwe Niedorp, pu bliek gepresenteerd het tuinbouwbedrijf, be staande uit woning met 2,35,90 H. A. wei en bouwland, staande en gelegen aan den ringvaart bij de Valbrug gemeente Nieuwe Niedorp, met den volgenden uitslag. 1. Huis, tuingrond en kade groot 26,60 Aren, hoogste bieder P. Burgmeijer te 't Veld voor 2110, bij afslag gemijnd door P. Kleijbroek te Westerweg Niedopp op 80 alzoo 2190. 2. Kade groot 12,50 Aren hoogste bieder S. N. Bakker te Alkmaar 75. 3. Wei- en bouwland 30,50 Aren. Hoogste bieder K. Beers Jz. te Heerhugowaara op 247. 4. Weiland groot 19,90 A., hoogste bieder C. Broersen Cz. te Kalverdijk, Harenkarspel op 272. 5. Weiland groot 20,20 A. hoogste bieder P. Burgmeijer, 't Veld Oude Niedorp op 229,50. 6. Bouwland groot 20,60 A. hoogste bie der P. Burgmeijer voor 195,50. 7. Bouwland groote 21,40 A. hoogste bie der K. Beers Jz. voor 234. 8. Bouwland groot 20.90 A. hoogste bie der P. Burgmeijer voor 261. G. Bouwland groot 32 A. hoogste bieder P. Burgmeijer voor 432. 10. Bouwland, pad en opslagplaats groot 31,30 A. hoogste bieder S. N Bakker te Alkmaar voor 455. Combinatie van de perceelen 1 en 3 tot en met 9 samen groot 1,92.10 H A. waaronder huis en tuin opgeboden met 9 door P Burgmeijer en alzoo gebracht op 3170. Eindcombinatie van het geheele bedrijf groot 2,35,90 H.A. gemijnd door Simon de Boer Simonzoon te 't Veld Nieuwe Niedorp voor zijne lastgever Pieter Leijen te Weere gemeente Abbekerk op 250, zoodat de to taal opbrengst was 3950. BEZUINIGING TE AMSTERDAM. Ook in de koffiekamer. Het spook der bezuiniging waart rond op het Prinsenhof, drong zelfs door tot de kof fiekamer van de raadsleden. Zij krijgen er nog thee, onze edelachtbaren. En koffie! Maar zonder koekjes; die zijn bezuinigd, en bevinden zich in het gezelschap van bier, sigaren en spuitwater, met het oog op de communale kosten daar niet meer te ver krijgen! Tijdens een zeer laat voortgezette raads vergadering konden op hunnen post blijvende verslaggevers zich nu en dan aan een fleschje gerstenat laven! Voorbij Raad en pers zullen nu geheelonthouders zijn zoolang de stroom van wijze woor den door He raadszaal vloeit» NAAR EEN CONFLICT IN DE HAVENS? De Ned. Federatie van Transportarbei ders heeft aan het Persbureau Vaz Dias het volgende medegedeeld: Nadat onder leiding van het bestuur der Nederlandsche Federatie van Transportar beiders op Maandag 1 Februari j.1. te Am sterdam een vergadering was gehouden van de vakgroep havenbedrijven van de af dee lingen Amsterdam en Rotterdam, heeft gis teravond een vergadering plaats gehad van de ledenhavenarbeiders en zeelieden der Am- sterdamsche Federatie van Transportarbei ders, welke zeer druk bezocht was en waar het standpunt der Federatie inzake de actie tegen loonsverlaging is besproken en vast gesteld. De vergadering stelde vast, dat thans evenmin als vroeger loonsverlaging is tegen te houden, wanneer het optreden der arbei- dersvakvereenigingen zich bepaalt tot uitslui tend onderhandelen met de werkgevers. Ter wijl de reeders in de koopyaardijk vasthou den aan 15 loonsverlaging, eischen de Scheepvaartvereenigingen „Noord" en „Zuid" voorloopig 7 loonsverlaging en een reeks andere verslechteringen van de ar beidsvoorwaarden voor de havenarbeiders. Het oordeel der vergadering was, dat het feit, dat de beide confessioneele transportar beidersbonden de collectieve arbeidsovereen komst zoowel voor de zeelieden als voor de havenarbeiders hebben geteekend, nog niet hoeft te beteekenen, dat door de betrokken arbeiders de door de werkgevers gewilde verslechteringen moeten worden aanvaard, aangezien deze beide bonden onder de zee lieden zoo goed als geen en onder de haven arbeiders betrekkelijk weinig invloed heb ben. Daarentegen zouden de Centr. Bond van Transportarbeiders en de Federatie sa men in staat zijn om den daadwerkelijken strijd tegen de werkgevers aan te binden. In dezen geest heeft het Federatiebestuur een voorstel aan het bestuur van den Centra- len Bond gedaan, welk voorstel door meer dere. leden van dien Bond in de desbetreffen de vergaderingen is verdedigd. De leden der Federatie zien met belangstelling den uitslag van het referendum in den Centralen Bond tegemoet en verklaren zich bereid tezamen met de leden van dien Bond en de overige havenarbeiders en zeelieden de staking tegen loonsverlaging te aanvaarden Zij zien ech ter in het optreden van de R. V. werk- orgaan van de Communistische Partij Hol land een in de kaart spelen van de werk gevers waartegen de havenarbeiders en zee lieden ernstig worden gewaarschuwd. RIJN-SCHELDE-VERBINDING. Ongerustheid te Rotterdam. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam heeft aan den minister van buitenlandsche zaken een brief gericht, waarin zij hem in kennis stelt met de groote ongerustheid, die te Rotterdam levendig is, dat de Nederlandsche regeering zal beslui ten tot het toestaan aan België van een Rijn-Schelde-verbinding in den geest van de uiteenzettingen in de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal op 14 October 1931 bij de be antwoording van de interpellatie-De Savor- nin Lohman. Voor onze stad, die toch reeds veel moeite zal hebben om datgene terug te krijgen, wat wij door den achteruitgang in dezen moeilij ken tijd hebben verloren, zal een verstoring van het evenwicht in haar verhouding tot Antwerpen zelfs het handhaven van haar te genwoordige positie geheel .ïmogelijk ma ken, heet het in het adres. De Kamer ver zoekt met den meesten aandrang om bij de onderhandelingen met België in vollen om vang rekening te houden met de .door haar steeds naar voren gebrachte levensbelangen van de Nederlandsche zeehaven, dus van Nederland. HENRl TER HALL GEHULDIGD. Tijdens de Woensdagavond zeer druk be zochte voorstelling van de revue „Hallo, hierheen" in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam onderbrak Lou Bandy plotse ling zijn scène met mevr. Henr. Davids, en hield een speech tot het publiek, dat daarvan eerst weinig begreep. Doch al spoedig bleek, dat het kernachtige speechje den heer Henri ter Hall gold, die zich met zijn echtgenoote onder de aanwezigen bevond. Lou Bandy hul digde den heer Ter Hall als „revuekoning" van wien men in de revue-wereld zou zeg gen met een variant op Bismarck: „Ter Hall zou dat ook zoo hebben gedaan". Mevr. Davids kwam van het tooneel mevr. Ter Hall bloemen aanbieden en het publiek maakte van dit intermezzo door langdurig applaus een onverwachte huldiging voor den heer Ter Hall als „revuekoning STAKING IN EEN WERK VERSCHAFFING TE KERKRADE. Te Kerkrade zijn een veertigtal werkloozen, te werk gesteld bij de gemeentelijke werkver schaffing, in staking gegaan. Zij zijn niet tevreden met hun loon. De loonen, die zij uit betaald krijgen, zijn echter volgens de voor schriften der regeering vastgesteld. VECHTPARTIJEN TUSSCHEN ZEELIEDEN TE ROTTERDAM. Woensdag wilden zeelieden, o.a. leden van den Centralen Bond van Transportarbeiders, tegen de oude voorwaarden monsteren op het kantoor van den waterschout aan de Leuve- haven. Zij werdep hierbij gehinderd door com munisten en syndicalisten en het is daarbij tot onderlinge vechtpartijen gekomen. Ten gevolge daarvan heeft de politie ingegrepen. Bereden agenten en agenten te voet heiben de menschen verspreid en daarna toezicht gehouden, dat zij aie wenschten te monsteren niet werden gehinderd. OOSTZAAN EN DE WERKVER SCHAFFING. De Raad der gemeente Oostzaan besloot gisteravond zijn besluit van 29 December van het vorige jaar tot niet-aanvaarding van de door den minister van binnenland- sche zaken e landbouw gestelde voorwaar den inzake de werkverschaffing in te trekken en deze voorwaarden noodgedwongen alsnog te aanvaarden. Er zal worden gewerkt om de andere week, terwijl voor de rustweek een steunregeling zal worden aangevraagd bij de regeering Een motie van protest tegen de regeering, voorgesteld door het sociaal-democratisch lid den heer W. Korsse, werd verworpen met 74 stemmen. Aan het seinde der zitting deelde de voor zitter de heer D. Teer mede, dat hij met in gang van 15 Mei 1932 ontslag zal aanvra gen als burgemeester en sedretaris der ge meente Oostzaan. EEN GESUBSIDIEERDE PROEFTUIN EN DE PARTICULIERE HANDEL. Het Tweede Kamerlid de heer Van Rap- pard heeft aan den minister van binnenland- slhe zaken en landbouw de volgende vragen gesteld. Is het den minister bekend, dat in De Nieuwe Courant, nieuws- en advertentieblad voor West-Friesland, van Woensdag 13 Ja nuari 1932 een advertentie voorkwam, waar in werden aangeboden rozenstruike, voor perk gesnoeid, 20 stuks 1.25, 50 stuks 2.50 en 100 stuks 4.50 (gewone prijs circa 20 per 100 stuks) en dat deze aan bieding is uitgegaan van den proeftuin te Aalsmeer, die door rijk. provincie en gemeen te wordt gesubsidieerd? Is de minister niet van meening, dat een gesubsidieerde proeftuin het gebied van den particulieren handel volstrekt niet mag be treden en zich moet onthouden van zulk een moordende concurrentie? Is de minister bereid te bevorderen, dat aan dezen wantoestand ten spoedigste een einde komt? COLLCTIEF CONTRACT VOOR ZEELIEDEN. De A.-R. Rotterdammer meldt: De r.-k. bond van transportarbeiders St. Bonifacius en de Christelijke Transportar beidersorganisatie hebben zich bereid ver klaard met den Bond van Werkgevers in de Koopvaardijk een collectief contract af te sluiten voor zeelieden, waarin de gages 15 pCt. lager zijn gesteld dan die van thans. Na de verlaging nog hooger dan van elk ander land. Men meldt van werkgeverszijde: Gisteravond is uit Rotterdam naar zee vertrokken het s.s. Galgewater met een Duit- sche bemanning, die gemonsterd is op gages welke 15 pet. lager zijn dan de thans gelden de. Deze verlaagde gages zijn echter nog belangrijk hooger dan die welke worden be taald op schepen van ieder ander Euro- peesch zeevaren land. WANDTEKSTEN. Wij ontvingen van Koning's Uitgeverij te Baarn een drietal „wandteksten", naar ont werp van mej. W. M Flipse, te weten „Komt allen tot mij", „Kaarsjes" en „Zonne straaltjes" De prijs der platen bedraagt f 1.per stuk. Deze wandplaten zien er zeer aantrekkelijk uit en zijn in kleuren en zijn prettig ge ïllustreerd uitgevoerd. DE „STANFRIES IV"; De ktel en zware deklading ge vonden. Gisteren hebben de bergingsvaartuigen van de firma Van der Tak tusschen Den Oever en Hindeloopen opnieuw den Zuider zeebodem afgezocht om te pogen den ketel van de „Stanfries IV" te vinden Des middags om drie uur is. met behulp van een duiker, de ketel gevonden op een plek ongeveer 100 Meter ten Zuiden van de plaats waar het ge zonken schip lag. De ketel is nog niet opgevischt, dat zal heden gebeuren. Vlakbij is ook gevonden een van de machinedeelen, die tot de deklading Voelt gij u terneergeslagen, vermoeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urinestoornissen, aanvaLen van duizeligheid, hoofdpijn of rheuma- tische pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan 07er nagedacht wat de oorzaak van uw noodeloos lijden is? Als uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urinezuur en an dere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en ver oorzaken verschijnselen als de boven staande. Iedere dag uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's RugpijL Pillen. Reeds jaren bTek de afdoende werking van dit spe ciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatische pijnen, waterzucht, urine- kwalen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de in gewanden en passen mannen en vrou wen op eiken leeftijd, 1.75 per flacon bij alle drogisten enz. behoorden. Dit stuk is opgevischt en naar Stavoren gebracht. Deze vondsten maken het waarschijnlijker dat het schip, na te zijn omgeslagen, nog een eindje door den stroom is meegetrokken. VERKEERSONGEVALLEN. Een dronken chauffeur Woensdagavond laat reed op den Bosch- dijk te Eindhoven de 24-jarige fabrieksarbei der G. de Kruis met een handwagentje in de richting van het centrum der stad, toen hij ter hoogte van de kerk te Woensel door een achter hem aanrijdenden auto aangereden en een dertigtal meters meegesleurd werd. Met een zware hoofdwonde en inwendige kneu zingen is hij naar het ziekenhuis overge bracht. De autobestuurder, een slager uit Eind hoven, die in dronken toestand verkeerde, is door de politie gearresteerd en gistermorgen na een verhoor op vrije voeten gesteld. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. KORTE BERICHTEN. B. en W. van Leeuwarden stellen den raad voor, op een brief van Ged. Staten te antwoorden, dat de raad een korting op de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger voorloopig niet gewenscht acht. Een handelsreiziger, die te Amsterdam in een hotel logeert, de,d bij de politie aan gifte, dat hij uit zijn colbertjas twee porte feuilles, gezamenlijk inhoudende f 900 aan bankpapier, vermist. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd o;p 26 Januari tot en met 4 Februari 193^: knipmes, dameshandschoen, handtaschje, r.-k. kerkboekje, hondenpenning, huissleu tel, gummistok, brilétui. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 26 Januari tot en met 4 Februari 1932: G. Walewijn, Hout weg 18, padvindersriem met fluit; A. Bi-e mand, Uitenboschstraat 42, controlepen ning; C. J. de Wit, Julianastraat 13, verm. zilveren ringetje; A. J. Smit, Liefdelaan 10, hondenhalsband; W. Vink, Nassauplein 17, 1 pr. grijze handschoenen; M. Haker, Ken- nemersingel 21, hoes v. autokap; A. Janson, Vrouwenstraat 13, kinderhandschoen; G. Ouwens, Nieuwpoortslaan 151, Alpinopet je; A. Teitsma, Gashouderstraat, 5' hamer; H. Burgering, Klein Nieuwland 2, kussen- sloopenH. Leijen, Koningsweg 59, kinder handschoen; J. de Moor, Wognumschebuurt 7, autoband op velg; J. Weijland, Paternos terstraat 8b, handschoen; G. F. Dupont, Laat 65, herdershond; M Oud, Stuartstr. 91, hangslot; H. de Groot, Baanstraat 20, schakelarmbandje; De Jager, Wognumsche buurt 3, autoband met velg; R. Haytema, Luttik Oudorp 2, colliertje J. de Waard, Ro- bert Owenstraat 11, handschoen; alsmede een kinderportemonnaie M, Karseboom, le I.anddwarstraat 7, rozenkrans; Mevr. v. d. Horst, Langestraat 97a, duif; Hes, Kin- heimstraat 1, stuk niervet; L. v. d. Peet, Koningsweg 42, oliespuit; J. Lijen, Ko ningsweg 59, halsketting; S. Kuiper, Hout- til 13, jongensschoen; W. Adolf, Oudegr. 120, handschoen; Doornbosch, Keizerstraat 32, mondharmonica; Ouwehand, Mient 2, belastingmerk; Blankendaal, Wognumsche buurt 3, bakkersmand; J. Bottemanne, Snaarmanslaan 60, vulpen; Wed Groot, Stationsstraat 25, handschoen. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. ^LlULlM 91, De opperkok die niets vermoedde, kwam een half uur daarna in de keuken en zette de soeppan op het vuur. De soep pruttelde lekker en des avonds werd deze den koning voorgezet. Doch toen de koning een paar lepels geproefd had, kreeg hij verschrikkelijke maagkram pen. De opperkok werd geroepen en daar liet de koning hem ook nog een stuk baard zien, dat van niemand an ders kon zijn dan van Tuimelt ja. opperkok viel voor den koning neer en verze kerde hem, dat hij zijn best had gedaan om lekkere soep klaar te maken. „Tuimeltje", zoo schreide de kok, „zou er wel meer van wetenDe koning was zoo woedend n! fZ''° '>orc'. 'n stukken sloeg en tegen den kok zei: „lk geef je permissie om met dien ondeugd te doen wat je maar wilt

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6