fBucqeclijke. Staiid JUovwciaal 7lieuws (Rechtszaken SKexk S. School (Binnenland andm Siukken Twaalvenprijs Cbr. Oitbof te Zuidschar- woude met 10 twaalven. DE DEMONSTRATIE VAN BOEREN IN DEN HAAG. DE VORST. IJ ssport. Ijs.' ~.nen geopend! Bij aanhoudend vriezend weder zal de ijs baan te Sloten (N.H.) Donderdagavond te zes uur worden geopend. De baan zal elec- trisch worden verlicht. Het bestuur van deBaarnsche ij s- b a a n verzoekt ons mede te deelen, dat de baan Donderdagochtend te 10 uur voor het publiek werd opengesteld. Het ijs is schitte rend. Het heeft de laatste dagen in het N o o r- den des lands vrij hard gevroren. Reeds hedenmiddag zouden daar in de provincie,- o.m. te Haren in de onmiddellijke nabijheid van Groningen, de ijsbanen worden geopend Vermoedelijk zullen de ijsbanen in de stad Groningen morgen worden opengesteld. TEXEL (Januari). O e b o r e n Berendm, d. van Cornehs Dros en Souwtje Jantje de Wijn. Jozina. d. van Pieter van der Stikke en Grietje Dog ger. Leendert, z. van Cornelis Hertje Mant je en Mart je Garritsen. Hendrik, z. van Johannes van Boven en Geertruida Kik kert. Jar., z. van Meijert Jan Kikkert en Martha Lap. Reinold Jan, z. van Jan Arie Eelman en Bouwkje Bakker. Ondertrouwd Abraham Leijnse en Wilheltrina Blom. Adelaar Pieter Eecen en Maria Cornelia Lap. Getrouwd Huibert Fenijn en Jannette Anna Dros. Overleden: Jan Blom. 86 jaar. we duwnaar van Hendrikje Zegel. Zacharias Graaf. 57 jaar, gehuwd met Maria Henrica van Empelen. J. Brouwer, 62 jaar, gehuwd met A. Daalder. Gijsbertus Kersemaker. 68 jaar, gehuwd met Johanna Helena Jager. Almer Visser, 62 jaar, gehuwd met Neeltje Krijnen. WIERINGERMEERPOLDER. Tengevolge van de vorst zijn gister ochtend de ontginningswerken in den Wieringermeerpokler gestaakt. 1500 man zijn ontslagen. GROOTEBROEK. Betreffende de inbraak in de juwe lierszaak te Grootebroek, kan nog wor den gemeld, dat het gebouw, zoowel aan de voor- als aan de achterzijde, voorzien was van stalen rolluiken. Toch is men er in geslaagd binnen te drin gen, door in een achterraam eenige rui ten uit te snijden. Het gestolene, waarbij 200 gouden ringen, 30 gouden horloges, kruisen, diamanteh en geld, heeft een w aarde van 1000. De eigenaar van de zaak. de heer Hinke. was tegen inbraak verzekerd. Er wordt 300 uitgeloofd voor het opsporen van het gestolene. EGMOND AAN DEN HOEF. Aanrijding. Woensdagmorgen had op den hoek School straatSlotweg een aanrijding plaats tus- sehen een zandauto rijdenae richting Alk maar op den Slotweg en het luxe-auto-tje van den heer J. R. komende uit de School straat. Beide bestuurders beweren signalen te hebben gegeven. Er werd bedaard gere den, zoodat de botsing niet te hevig was. De luxe auto bekwam echter tamelijk schade, ook het spatbord van den zandauto werd in gedeukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE CLANDESTIENE GOUDSCHE ZENDER Voor den kantonrechter te Gouda heeft zich te verantwoorden gehad de eige naar van den in den nacht van 31 Octo- ber cp 1 November j.l. door ambtenaren van den techniscken dienst der P. T. T. met behulp van een peilinstrument in beslag genomen clandestienen radio zender, bekend als P T. T. 4. Het O.M. eischte tegen verdachte een boete van 100 subs. tien dagen hecht e nis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen onderdeden van het zendtoestel. De uitspraak werd bepaald op 24 de zer ONEERLIJKE BANKDIRECTEUR VEROORDEELD TOT TWEE JAREN GEVANGENISSTRAF. De ex-directeur van de Kamper Bank N.V., die veertien dagen geleden terecht stond voor de Zwolsche rechtbank we gens misbruik van gezag, het opzettelijk verwijderen van bladen uit het reke- ning-courantenboek, het opzettelijk pu- bliceeren van een valsche toelichting op de balanscijfers en het zich toeëige- nen van andermans effecten, is veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in preventieve hech tenis doorgebracht. De eisch was drie jaar. Verdachte had zich ereds na de zitting uitgelaten, dat hij met den eisch zeer te vreden was. BEDREIGING. In stakingsdagen. Voor de rechtbank te Almelo heeft Dinsdag terecht gestaan J G. de K., we ver te Lonneker, thans gedetineerd, dfe op 7Januari te Lonneker Jan Kollen heeft bedreigd met openlijk geweld. Ver dachte is bij Kollen gekomen en heeft gezegd, dat alles bij hem zou worden stuk geslagen, wanneer hij bleef werken in de fabriek van de firma Jannink, waar gestaakt werd. Aan de voruw van K. beeft verdachte gevraagd, wat zij er vau zou denken, wanneer haar man. zoo hij niet uit de fabriek ging, levenslang invalide zou worden geslagen. Tot K zou verdachte verder gezegd hebben, dat als deze niet, zooals de organisatie ver personen buiten stonden t'- wachten, ge langde, zou staken, er dan een aantal reed om binnen vijf minuten alle ruiten stuk te slaan van K.'s woning- Verdachte. die niet tot de stakers be hoort, maar het vorire jaar wegens slap te bij de firma Van HeeL Co. is ontsla gen, zeide, dat hij K. met eerlijke bedoe lingen had vaarscbuwd. De officier van Justitie achtte de be- -puaiJA atp 'puaraai uaza.woq ip schappelijk komt waarschuwen, berngt geen knockploeg van een twintig man mee. zooals verdachte deed Spr. achtte het een ernstig feit en eischte 6 maan den gevangenisstraf met aftrek van voorloopige hechtenis. Uitsnraak over een week DE SCHORSING VAN DR J G UBBINK De classis Woerden der eeref. kerken, die dr. J. G. Ubbink. geref. predikant te Zevenhoven, schorste naar aanleiding van diens geruchtmakend boek over „Nieuwe belijdenis aangaande Schrift en Kerk", zal 18 dezer bijeenkomen ten einde te beslissen over een ingekomen verzoek van dr. Ubbink tot beëindiging van zijn schorsing DE UITDRIJVING VAN DE PATERS JEZUÏETEN UIT SPANJE Een protest van den Nederl. Katho lieken Middenstandsbond. De Ned. R.K. Middenstandsbond heeft hei volgende telegram aan den presi dent van de Spaanschc republiek gezon den: „Zamora, President, Madrid. De katholiek georganiseerde Midden stand van Nederland protesteert tegen de uitdrijving van de paters Jezuïeten. Wie werkzaam wil zijn in het waar achtig belang eener volksgemeenschap, kan de constructieve krachten van het katholicisme niet ongestraft verwaar- loozen. Struycken, voorzitter. Afschrift van dit telegram werd ge zonden aan den Spaanschen gezant in Den Haag. Hedenochtend is op het Sportterrein Hout- rust te 's-Gravenhage de door het Nationaal Boeren «.risiscomité georganiseerde massa demonstratie van landbouwers aangevangen. Uit alle deelen van het land kwamen deze per trein of autobus naar de residentie ten einde voor hun belangen op te komen. De leiding berustte bij den heer A. Fikse uit Achteveld. Qp het terrein waren luidsprekers opge steld. Bij de afzending van dit bericht kwa men nog in groepen vele belangstellenden binnen. Het lag in het voornemen op het Departe ment om half drie aan den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw een motie te overhandigen. De demonstratie had bij lange na niet dien omvang, die de organisatie zich daarvan hadden voorgesteld. Een van de factoren, die remmend moet hebben gewerkt op het bezoek, is zeker wel de plotseling ingetreden felle koude, die zich vooral gisteren op snerpende wij3e deed gevoelen. Door velen, die anders in de vroege ochtend de reis naar Den Ffaag zouden hebben ondernomen werd daardoor besloten daarvan af te zien. Toen te twaalf uur de voorzitter van het comité, de heer A. Fikse, uit Achterveld bij Barneveld de meeting opende, waren slechts 500 demonstranten aanwezig. De heer Fikse schetste den nood van de Nederlandsche boe ren en tuinders en riep den heer Braat een bi zonder welkom toe. die ook als parlementslid zooveel voor de land- en tuinbouwstand heeft gedaan. (Onder de rede van den heer Fikse groeide het aantal belangstellenden tot eeni ge duizenden aan). De heer Fikse las aan het slof een adres voor, dat een deputatie he denmiddag den minister zal aanbieden. Hij eindigde met een „Leve de boerenstand". Daarop werd door de versterkte installatie het Wilhelmus ten gehoore gebracht, dat door allen luid werd meegezongen Voorts werd besloten tot verzending van het vol gende telegram aan de Koningin: „Het Na tionale Boerencrisiscomité op 11 Februari te 's Gravenhage bijeen in een vergadering op bet sportterrein „Houtrust" met naar schat ting 3000 boeren uit alle oorden des lands betuigt Uwe Majesteit zijn gehechtheid aan het huis van Oranje en zijn aanhankelijkheid aan Uwe Majesteit als draagster van de Kroon. Noch socialistische, noch communis tische bewegingen, noch ook de crisis zullen de trouw den Nederlandsche boeren aan uw gezag doen verslappen". In het adres, dat de deputatie hedenmid dag aan den voorzitter vand en raad van mi nisters heeft overhandigd, wordt in verband met de tegenwoordige benarde tijdsomstan digheden voor land- en tuinbouw een twaalf tal maatregelen gevraagd o.a. ontheffing van sociale lasten, steunverleening veria- ging van spoorvrachten en afschaffing van zomertijd, ontbinding van de pachtcontrac- ten van voor Mei 1931, instelling van een staats hypotheekbank voor land- en tuin bouw; directe steun voor aanschaffing van kunstmest, zaai- en pootgoed, steun aan melkproducenten en afschaffing van het ge slachtaccijns-en-de grondlasten op het on gebouwd Het Tjeukemeer is voor zeilschepen en stoomvaart wegens ijsgang gestremd. INBRAKEN TE NIJMEGEN. Verijdelde inbraak. Hedennacht is een poging tot inbraak ge daan in de gebouwen der Nederlandsche spoorwegen aan de Spoorstraat te Nijmegen. De dievta drongen binnen na het forceeren van een deur. Door het rinkelen van glas werd de bewaker gewaarschuwd, die onmid dellijk het licht ontstak en de politie waar schuwde. De daders vluchtten, er wordt niets gemist. Dankbare inbrekers. Eveneens is ingebroken in de papierwaren- fabriek van de gebroeders Eekhoff aan de Biezensiraat te Nijmegen. Ook hier braken de dieven een deur open. Zij wilden in het kantoor de brandkast forceren. Toen zij op de kast lazen, dat er niets tezat, legden zij er een briefje bij, waarop zij schreven: „Dank u voor de moeite". Er wordt w'ete vermist. VECHTPARTIJ TUSSCHEN FRIEZEN EN GRONINGERS. Een oor vrijwel afgesneden. In een café in de Raamstraat te Groningen heeft een hevige vechtpartij plaats gehad tus- scher. twee Friezen en twee Groningers. Eén der Friezen wierp een geopend mes naar zijn tegenpartij, terwijl de andere Fries zijn tegen stander met een mes in de hand stak. De Groningers lieten zich ook riet onbetuigd er. slocgefi er met stoelen op los. De caféhouder wist de vechtenden op straat te werken, waar iiet gevecht werd voortgezet. Een agent, die de vechtenden trachtte te scheiden, werd met een stoel bedreigd, waarop hij zijn sabel trok en een der vechtersbazen, een zekeren H. G., een fiink klap gaf, tengevolge waarvan een oor van dezen zoo goed als afgeslagen werd. Hiermede eindigde het gevecht. De politie- dokter verbond de gewonden in een nabij zijnden politiepost. De twee Friesche messte kers zijn gearresteerd. DE TOESTAND VAN MGR. CHIOPPA In den toestand van mgr. Chioppa, Pause lijke internuntius, is nog geen verbetering ingetreden. De patiënt heeft een rustige nacht gehad. LUITENANT-GENERAAL G. C. A. FABIUS f Te Ginneken is op 69 jarigen ieeftijd over leden luitenant-generaal b. d. G. C. A Fa- bius. Als generaal-majoor was hij van 1920 tot 1922 belast met het commando van de stelling van het Hollands Diep en het Volke- Tak. Hij was tevens bevelhebber der 3e mili taire af deeling. In 1922 verliet generaal Fa- bius den dienst met pensioen. Ffij was voor zitter van de centrale commissie voor Ge organiseerd Overleg voor officieren en onder officieren HET KORTINGSWETJE. E en demonstratieve vergadering van S.D.A.P. en N.V.V. De besturen van S.D.A.P. en N.V.V. hebben besloten tot het houden van een demonstratieve vergadering tegen het wetsvoorstel inzake de korting op de uitkeeringen uit het gemeentefonds, op Zaterdag 13 Februari a.s. in Den Haag. Als inleiders zullen optreden voor het N V. V. de heer F. S. Noordhoff, voor de S. D. A. P. de heer F. L. Ossendorp. Vertegenwoordigers van de organisaties, aangesloten bij het A. C. O. P., zullen deze bijeenkomst bijwonen. ONGELUK IN EEN ZUIVELFABRIEK Een man bewusteloos geraakt en overleden. Gistermiddag waren twee monteurs van de firma Van der Made De Vries, uit Grouw, bezig met het verven van een nieuwe warmwatertank, in de zuivelfa briek Jachtlust, te Oudeschoot. Daarbij geraakte de monteur Schuurmans door de opstijgende dampen bewusteloos. De 70-jarige schipper M. Wijkstra, uit Hee renveen, die op dat oogenblik bij de fa briek steenkolen loste en die van het ongeluk hoorde, daalde, ondanks her haalde waarschuwingen, in den ketel af, doch ook hij geraakte bewusteloos. Met behulp van een touw, waarlangs de tweede monteur naar beneden ging, had men spoedig de beide bewusteloozen boven gebracht. De monteur Schuur mans kwam onmiddellijk w eer bij, doch da 70-jarige WTijkstra bleek te zijn over leden. POGING TOT DOODSLAG. De arbeider G. S. te Emmer Erfschei- denveen is gisteren te Assen opgeslo ten als verdacht van poging tot dood slag op do narbeider Teunis Barelds, door dezen met een mes ernstige ver wondingen toe te brengen VERDUISTERING. Te Utrecht heeft de politie een bode aangehouden, verdacht van verduiste ring van 900, ten nadeeie van de N.V. Prov en Gem. Utrechtsch Stroomleve- ringsbedrijf. ONREGELMATIGHEDEN VAN EEN PENNINGMEESTER. Het hoofdbestuur van het Limburg- sche Groene Kruis heeft per circulaire bekend gemaakt, dat de penningmeester van die vereeniging, de heer J. V. te Sit- tard, geschorst is in zijn functie. Dit besluit van het hoofdbestuur van het Limburgsche Groene Kruis houdt verband met gepleegde onregelmatighe den. DE NEDERLANDERS TE SJANGHAI. Twee Ckineesche granaten neerge komen dicht bij het Nederlandsche consulaat. Aneta seint d.d. 10 Febr. aan de N.R. Crt. het volgende omtrent den toestand, waarin de Nederlanders en Nederland- s he onderdanen te Sjanghai verkeeren: Hedenmorgen zijn twee granaten, die afgevuurd werden uit Chineesch lucht afweergeschut op een Japansch vlieg tuig, dat boven de Fransche concessie vloog, neergekomen dicht bü het Neder landsche consulaat. Drie Chineesche vrouwen zijn daardoor ernstig gewond Het Chineesche geschut stond opgesteld in de wijk Sjapel. De heer H. Bos, tolk tweede klasse bij Hz. Ms. gezantschap en de heer David Fraser, correspondent van het Londen- sebe dagblad The Times, konden geluk kig aan een gevaar ontkomen toen zij dezer dagen tezamen naar Hongkew op weg waren en een granaat neerkwam en ontplofte op de plek. waar de heeren slechts een minuut tevoren hadden staan praten. Drie Chineezen. Nederlandsche onder danen. nebben Sjanghai reeds verlaten. Een aantal anderen maken toebereidse len om eveneens heen te gaan Tot nu toe ziet het er echter niet naar uit dat er meer Nederlanders zullen volgen. Nog altijd wordt evacuatie niet noodig ge acht. doch voor het geval dat men in nood mocht komen zal het plan dat in 1927 bij den inval der Nationalisten in Sjanghai ontworpen werd, in werking treden, waarbij de Hongaarsche ingeze tenen, wier zaken behartigd worden door het Nederlandsche consulaat, ge zamenlijk zullen worden geëvacueerd met de Chineesche en Europeesche Ne derlandsche onderdanen. De heeren La- sonder en De Graeff, die met nog vijf Nederlandsche onderdanen zijn inge deeld bij een batterij licht geschut, heb ben meegeholpen om vrouwen en kinde ren te redden uit een brandend huis in de wijk Sjapei. De Nederlandsche consul-generaal te Sjanghai, mr. F. E. H. Groenman, die de laatste 14 dagen ziek is geweest, heeft zijn functie hervat. EEN GOEDE VANGST. Een groot aantal diefstallen opge helderd. Op den Linker Maasoever te Rotter dam zijn Dinsdag twee mannen aange houden. de 26-jarige losse werkman A. K. en de 23-jarige bakker C. A. v. d. D., in verband met den diefstal van 3 radio toestellen en 4 luidsprekers, uit een bakfiets, staande aan den Putschebocht. Deze artikelen zijn bij huiszoeking in de woningen van verdachten in beslag genomen. Bij deze huiszoekingen is ech ter nog heel wat meer voor den dag ge komen en mede dank zij de bekentenis van de verdachten is gebleken, dat men de hand heeft gelegd op de daders van niet minder dan 10 diefstallen, terwijl met betrekking tot een paar andere mis drijven het onderzoek nog wordt voort gezet. Al die diefstallen hebben plaats gehad uit bakfietsen en auto's. LIDMAATSCHAP TWEEDE KAMER. Bij aanneming door mr. Schokking van zijn benoeming tot lid van den Raad van State, zal als zijn opvolger tot lid van de Tweede Kamer worden benoemd verklaard ds. J. Langman te Wasse naar. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede inslemi). Geachte Redactie, Verzoeke opname van onderstaand schrijven in uw rubriek „Ingezonden stukken". In de eigenaardige inleiding van het verslag der zitting van de Arrond. rechtbank in Uw blad van 9 Febr. j.l., aangediend als „ongecorrigeerd", ver dwaalt uw verslaggever van de gerecht zaal in een gymnastieklokaal en houdt daarbij beschouwingen, die correctie hoogst noodig hebben. Ik zal zijn mededeeling te dezer zake, waar de tendenz cluimen dik opligt, bui ten beschouwing laten, maar ben zoo vrij hem te helpen bij de correctie. Ie. Het bedoelde gymnastieklokaal, gelegen in de Koornlaan, is eigendom van het Schoolbestuur der Jongensscho len; '2e. De penningmeester van deze scho len heeft zich niet aan fraude schuldig gemaakt, heeft zijn bestuur geen finan cieel nadeel toegebracht, waardoor een gegeven woord niet kan worden inge lost. Een grove vergissing alzoo. 3e. De verslaggever verwart de ad ministrateur van de zusterscholen, die als beklaagde optreedt in dit hangende rechtsgeding, met den penningmeester van het Schoolbestuur der Jongensscho len: twee onderscheidene personen; 4e. Tot mijn spijt is 't Schoolbestuur geheel onkundig van 't feit, dat de Raad besloten heeft 27000 uit te keeren voor het gymnastieklokaal in de Koornlaan. t Is voor het betrokken bestuur om te watertanden! Tenslotte nog iets betreffend o het me delijden, dat de verslaggever voelt met den Alkmaarschen belastingbetaler. aarom heeft hij geen deernis met dien zelfden belastingbetaler, waar een gym nastieklokaal gebouwd wordt bij de nieuwe gemeenteschool, dat misschien wel 27000 kost? Het Schoolbestuur der R. K. Jongens scholen bouwt een nieuwe school aan de Molenbuurt, vraagt daarbij voorloo- pig geen gymnastieklokaal, omdat het zulk een inrichting uit eigen middelen heeft laten bouwen bij de school in de Koornlaan, dat dienen kan voor deze beide scholen. Waar twee bijzondere scholen echter evenals twee gemeentescholen over één dusdanig lokaal dienen te beschikken, is het logisch, dat de gemeenteraad be slist heeft, overname van het bestaande lokaal, dat eigendom is van het School bestuur. Practisch is het overnemen van zulk een ingericht lokaal ook veel minder kostbaar, dan het bouwen van een^ nieuw, dat waarschijnlijk wel 27000 voor bouw en inrichting zou eischen. Raadsleden die dus in beroep gaan tegen het raadsbesluit, berokkenen waarschijnlijk de belastingbetalende burgers groot nadeel, aangezien, bij ver nietiging van het Raadsbesluit, een aanvrage is te verwachten om beschik king van gelden voor bouw en inrich* ting van een gymnastieklokaal bij C|è nieuwe school aan de Molenbuurt, Hoogachtend, P. K. VAN DOORNik Secretaris van het Schoolbestuu^ der R. I<. Jongensscholen. (Bij besluit van 9 Juli 1925 stelde da raad uit de gemeentekas de gelden be schikbaar voor den bouw van 2 R. k Scholen, een jongens- en meisjesschool^ benevens voor een gymnastieklokaal ten behoeve van de meisjesschool. B. en W. waren met de schoolbesturen overeen gekomen, dat geen gelden voor een gymnastieklokaal voor de jongensschool zouden worden verstrekt. Het school bestuur zou den opbouw van dit gym nastieklokaal zelf bekostigen. Bij de opening van de scholen op 15 Januari 1928, herinnerde deken Rengs, als voorzitter van het schoolbestuur aan de moeilijkheden over den bouw met het gemeentebestuur en met vol doening stelde hij vast, dat de school voor Voorbereidend L. O. alsmede het gymnastieklokaal voor de Jongens school geheel betaald waren door de schoolbesturen, waarbij hij speciaal de zusters dank bracht voor de koninklijke gift en vaststelde, dat zelfverloochening en vrijwillige armoede haar in staat hadden gesteld aan de Katholieke jeugd van Alkmaar zoo'n prachtig gebouw aan te bieden. In de raadsvergadering van 19 No vember 1931 werd op voorstel van B. en W. met 13 tegen 8 stemmen (voor stem den de R.K. en de Soc. Dem. leden) be sloten het college van B. en W. te mach tigen alsnog gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het bouwen en inrichten van dat gymnastieklokaal. Een bedrag werd niet genoemd. De heer Hoytink raamde het op 17000, doch in de 'raadsvergadering van 21 Januari j.l. raamde Mr. Langeveld dit bedrag, zon der dat er tegenspraak kwam, op 27000 en herinnerde deze aan bovenge noemde woorden van den voorzitter van het schoolbestuur. De burgemeester antwoordt hierop: „Wij kunnen het bestuur niet meer gebonden ach ten aan de destijds met de beste bedoelingen afgelegde verklaring en moeten het daarvan ontslaan, aangezien men te doen had met een geval van overmacht, waardoor het bestuur niet in staat was zich te houden aan de plechtig afgelegde verklaring". Ter strafzitting is bovendien gebleken, dat de toenmalige beheerder van de gelden van de meisjesscholen (die inderdaad niet de titel had van penningmeester, maar toch over het geld beschikte) ook volmachten teekende als secretaris van het bestuur van de R.K. Jongensscholen. Ondanks de pogingen van den inzender, die het doet voorkomen alsof ei ten aanzien van het gymnastieklokaal aan de Koornlaan geen vuiltje aan de lucht is, hou den wij op grond van de verklaringen èn van den deken èn van den burgemeester, staande, dat er hier sprake is van omstandigheden, waardoor het schoolbestuur een gegeven woord niet kan inlossen. Dat de gelden door het gemeentebestuur nog niet zijn uitbetaald, komt alleen omdat dit niet mogelijk is daar 's raads minderheid tegen het desbetreffend besluit van den raad bij de kroon in beroep is gegaan. Inzender die mededeelt, dat bij vernietiging van dit raadsbesluit een aanvrage te wach- tn is voor gelden ten behoeve van den bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij de nieuwe school aan de Molenbuurt toont daar door van een eigenaardige mentaliteit te zijn. In de zitting van 21 Januari j.l. verdedig de de burgemeester het voorstel van B. en W. mede om te voorkomen, dat het gymnastiek lokaal bij de school aan de Molenbuurt ge bouwd moet worden, aangezien men dan het gymnastieklokaal aan de Koornlaan, als overbodig, op slot zou moeten doen. Nu het gymnastieklokaal bij de school aan de Koorn laan er staat, is dus het gymnastieklokaal bij de school aan de Molenbuurt niet noodig. Wanneer het juist is, dat er zich bij het schoolbestuur geen omstandigheden voor doen die het noodzaken om het gegeven woord niet in te lossen, dan is de vraag oqi voor hei vóór 6 jaar gebouwde gymnastieklokaal aan de Koornlaan alsnog uit de gemeentekasgel den beschikbaar te stellen geheel onbegrijpe lijk en verdient die als een daad van onbe trouwbaarheid te worden gequalifcieerd. Met de heeren Ringers, Mr. Langeveld en Sietsma ben ik echter van mecning, dat er, gezien de laatste ministerieele beschikkingen op dit gebied, niet veel kans bestaat, dat een aanvrage voor een gymnastieklokaal bij de school aan de Molenbuurt zal worden inge willigd, wanneer de raad of een deel van den raad zich daartegen krachtig blijft verzetten En dit te meer niet, waar de school aan de Molenbuurt dient ter vervanging van een school aan de Nieuwstraat, waaraan een gymnastieklokaal verbonden is, dat nog in tact zal blijven. Het bovenstaande achten wij voldoende om vast te stellen, dat inzender als corrector niet gelukkig is geweest. Verslaggever.) (Wij gaven onzen verslaggever gaarne ge tegenheid den op hem gerichten aanval te pareeren Wij willen onzerszijds inzender nog slechts één goeden raad geven; als hij weer eens wil aantoonen, dat het bestuur van de zustersscholen in casu degene die thans terecht heeft gestaan niets te maken heeft met het bestuur der Jongensscholen, doet hij beter geen postpapier te gebruiken waarop als is het zoo dik mogelijk doorgehaald in den kop gedrukt staat; De Vereeniging St- Joseph voor de R.K. Jongensscholen te Alk maar. Secretariaat Mr. H. A. J. M Kusters, Kennemerstraatweg 17. Misschien wil inzender wel eens duidelijk maken waarom er zulke groote tekorten aan diverse scholen zijn, dat men jaren na den bouw nog bij de gemeente aanklopt om vele duizenden guldens vergoeding voor eer3te inrichting (Fröbelscholen) en voor een gym nastieklokaal, waarvan men eerst met vol doening melding gemaakt heeft, dat men dat alles zelf zou betalen. Alkm Grt t

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10