Hlkmaarsche Courant. Amstecdamsche Jimzs I O^JVT^IKIIELtNr sr Snoet Honderd (iet ra dertigste faargang. NederlandBelgië. Sneeuw te Londen. a.vo j| S. J. JL KEESOM, STEENENBRUG, 1Bn S. J. JL KEESOM, LEERAAR NI, O. BOEKHOUDEN. TEL. 152. ACCOUNTANT. 35 Konderday II Februari Xondensch aanteekenboek (Van onzen Londenschen correspondent). Het oproer in de gevangenis. Kleine ongeregeldheden doen zich waar- «chiinlijk in a.le gevangenissen wel eens voor. fcr zijn veroordeelden, die ook in gevangen schap lastige heeren blijven en bewaarders moeilijke oogenblikken verschaiien. Maar een terdege georganiseerde muiterij op groote schaal, zooais zich thans in de straigevange- nis van Princetown, meer bekend ot berucnt als de Dartmoor-gevangenis naar het onher- tcrgzaam heidegebide waarin ze ligt, heeft voorgedaan, is voor Engèland zeer onge woon Hoewel een officieel onderzoek nog moet 'beginnen, terwijl dit wordt geschreven, stemmen de verschillende lezingen van het oproer, die nogal uiteenloopen, althans hierin overeen, dat men hier te doen had met een £ced voorbereide beweging. Voor den norma len mensch, d.e geen ervaring heeft van ge- van^enisleven, moet het altijd wat raadsel achtig blijven, dat een gemeenschap van lie den, die meestal alleen in hun cellen zijn en anders onder streng toezicht in groepen wer ken of gelucht worden, op een oogenblik één van ziel en één van gedachte kunnen worden er. op een gegeven tijdstip gezamenlijk kun nen handelen als was al.es tevoren nauwkeu rig beraamd. Maar dat is juist het gevai jn de gevangenis van Dartmoor, waar de bel hamels een stel beruchte motorbandieten die voor langen tijd waren opgeborgen met slinksche middelen de andere gevange nen, meer dan vierhcnderd in getal, niet slechts hadden weten op te warmen voor een muiterij, maar tevens vrij nauwgezet in ken nis hadden kunnen stellen van de wijze, waarop men te werk zou gaan en b.v. het af rekenen met de gehate bewaarders over groe pen zou verdeelen. De verklaring van dit feit heet te zijn, dat gevangenen en zeker die gevangenen die al jaren hebben gezeten geleidelijk hun eigen bijzondere seinmiddelen hebben ontwikkeld, zooals zij ook hun eigen boeventaal hebben ontwikkeld. De berichten van den opstand in het grimmige gebouwen- complex van Princetown, hebben gewaagd van kloppen, dat werd gehoord, van eigen aardige „cat ca ls" (wederzijdsch geschreeuw en gejouw) gedurende den arbeid der gevan wenen in groepen. En zelfs de godsdienst oefening schijnt voor het oogmerk der gevan genen te zijn gebruikt; want men heeft ge meld, dat zij bij het zingen de woorden der liederen zoodanig veranderden, dat er een boodschap of een aanwijzing in lag. Men zal willen aannemen dat gevangenen op deze wijze kunnen samenzweren. Maar het is min der gemakkelijk aan te nemen dat in gevan- genisdienst doorkned? suppoosten niet even eens in staat zijn de bedoelingen van de sa menzweerders te vatten en vervolgens hun plannen te verijdelen. Dit aatste is. naar men weet. slechts ten deele geschied. De ke rels hebben geen onherstelbaar kwaad kun nen stichten, zijn er niet in geslaagd te ont vluchten maar hebben overigens liet land in het algemeen en de omgeving vah Princetown in het bijzonder den schrik op.het lijf ge jaagd, een flink deel van de gebouwen door brand verwoest en aan wakers en aan zich zelf veel lichame'iik letsel toegebracht De ge vangenis-autoriteiten wisten wel, dat er wat broeide, maar zij werden klaarblijkelijk tor.i verrast. De boeven op hun beurt waien ij voorbaat zeker /an hun succes, maar hadden buiten de politie van Plvmouth gerekend die klaar had gestaan om op het eerste tee^en naar de gevangenis te ijlen, die inderdaad on dit eerste teeken naai de gevangenis ijlere en met geen andere bewapening dan gummi stokken, krachtig gehanteerd, de opstande in- gen bewusteloos sloeg, tot vrijwilligen aftoJit naar de cellen dwong of in die cel en terug- ranselde. 1 oen het zoo ver was pochten de in den geest nog niet terneerges'agen boeven dat zij korte metten zouden hebben gemaakt met den gouverneur en de bewaarders indien de politie altijd een ichaam waarvoor zij eerbied hebben in Plymouth gebleven was. De rechtstreeksche aanleid.ng voor den op stand was de slecht toebereide ontbijtpap. Maar er moeten reeksen aanleidingen zijn geweest, die de stemming onder de gevan genen zoo grondig hebben bedorven dat ze tot zulk een ontstellende ontbranding kon lei den. Het is altijd kwaad vo k, dat men in Dartmoor opbergt, erg kwaad volk Maar fle verdorvenheid onder deze gevangenisbevol king moet, te oordeelen naar d? levendige be schrijvingen van het gebeurde in de kranten, nog dieper zijn geweest dan men in mensche lijkheid bereid is aan te nemen van welke ge vangenisbevolking ook. In hoeverre de auto riteiten hietaan schuld hebben, of zij er schuld aan hebben, is een vraag, welke het officieel onderzoek za' moeten beantwoorden Dartmoor is van huis uit, of van nature, een onmenschelijk oord. Men had nimmer een .triester, neerdrukkender, hopeloozer gebied kunnen uitkiezen voor het plaatsen van een gevangenis dan d^ze mc?r"?sige. modderige, mistige heidegronden vn Dartmoor. Zelfs al stond er geen gevangenis dan zou men, die gronden betredend, het gevoel hebben alle hoop te kunnen laten varen. Van den gom verneur dezer gevangenis is gezegd, dat hij tot de (in Engeland nieuwe) humanitaire school voor de behande'ing van gevangenen behoort. Dit is een verbijsterend feit voor al ler.. die met die school svmpathiseeren en die nu beseffen dat hun theorieën door het gebeu ren van Princetown waarschijnlijk een gevoe- ligen slag zullen krijgen. Men kan slechts onderstellend spreken zoo 'ang men moet af gaan op de soms tegenstrijdige voorstellingen in de pers, maar men krijgt den indruk dat de gevangenen van Dartmoor tot voor kort een zekere mate van bewegingsvrijheid hadden gehad, dat zij, wat hun behandeling betreft, lichtelijk in het vertrouwen waren genomen. De uitkomst daarvan moet ongunstig zijn ge- W'eest, zoodat de tucht moest worden ver scherpt. Ververschineen. Bij een bezoek aan den schouwburg is het mij opgevallen hoe zeer de Engelschen, al ge nietend van tooneel of musical comedy of mu ziek, haken naar „refreshments". Hun gebou wen van openbaar vermaak kennen meestal niet de gezellige foyers. Elke schouwburg heeft een rumoerige bar. Dat is te zeggen, de bar is rumoerig in de pauze, aangezien de mannen er zich om verdringen voor een whisky met soda of een brandy, of soms een kopje slechte koffie of „fags" (Virginia-ciga- retten). De vrouwen blijven veelal zitten in de rijen van het auditorium. Wanneer zij meegaan naar het vertrek waar zich de bar bevindt, een klein en rookerig vertrek met een minimum van gerief, gaan zij in een hoek zitten, waar eenige stoelen staan en brengt het mannelijk ge eide van de bar de „refresh- ment" welke de dames verkiezen. Maar het verschil tusschen foyer op het vasteland en bar in Engeland is niet het eenige verschil in schouwburg-gewoonte. Omdat de bars zoo weinig menschen kunnen bevatten, tracht in Engeland een schouwburgdirectie „runs" op de bar te voorkomen. Zoodra het doek zakt na een eerste bedrijf en het licht opgaat zwermt een legertje dienstertjes met elegante maniertjes en met bladen vol kopjes thee en koffie en glazen ijs uit alle deuren de zaal binnen. Inmiddels hebben de meeste men schen in het gehoor reeds hun handen in doo- zen met chocolaadjes gestoken en een feest van smikkelen en lurken is spoedig aan den gang. De stalles loopen halfleeg om den trek van de reeds genoemde bar. Achter de stalles, waar de „pit" zich bevindt (veel rijen stoe'en tot achter in de zaal) komen papieren zakken met sinaasappelen te voorschijn. Hetzelfde gebeurt hooger op en daar wordt de lucht vervuld van het geluid van papier dat word* verfrommeld en van sinaasappels die worden leeggezogen. Een bei duidt het einde aan van de eerste entr'acte van tien minuten en de bar-bezoe- kers haasten zich in het plotse1ing ingevallen zaalduister terug naar hun zetels. In de gau wigheid drinkt men lauw geworden thee uit het kopje, dat met bordjes en ice cream-gla- zen ergens op den vloer wordt gedenoneerd of van hand tot hand uit het midden van rijen wordt doorgegeven naar een aan den kant staand dienstertje. Dezelfde tooneelen, dejelfde activiteit herhalen zich wanneer het doek over de tweede acte valt, wanneer de officiëele pauze intreedt. „Refreshments" in ve'erlei vorm maar van middelmatige hoe danigheid worden en massa genuttigd en ge slurpt. Deze verschijnselen beperken zich geens zins tot variété- of musichall-voorstellingen, maar doen zich in even sterke mate voor in een schouwburg waar goed tooneel vertoond of zelfs in bet opera-gebouw van Covent Gar den, dot weliswaar een soort fover bezit maar dat in bet aspect van en de bediening in deze inrichting de vergelijking van een soortgelijke ruimte in een bescheiden Nederlandscben schouwburg niet kan doorstaan. De En- ge'scben hechten klaarblijkelijk weinig aan cmneving voor de consumptie van hun „re freshments". zooa's zii klaarbliikeliik weinig bebtpn aan d= kwa'iteit van de ververschin- ren zp'f Moet irer. er ben om veroordeelen? CV leen? Nederlanders "-aken van de pauze n?»r Fp<re1ect'en maatstaf gempten brna een eerpd*^npf 7if bet-eden er vep'al en pretti^ en warm ve-'-ek' voor. En zii kri'^en hun koffie nF v-?t depr kcMnpee onoad-end. TPiirige ko*''e in ctno+elnoe pp b1inVpr"t nprpi De En- jre'sct'en vï-den ri't niet ..worth while". Verwijdering v»n den leelijken ttndaanslag» wensctoen voor den bond en werd onder ap- eel eenvoudig: Men poetst de tand<n «fc.- .r®-"—*»-1 1 -.jnca i&aaaansiag? Heel eenvoudig: Men poetst de tanden eerst met de bekende Chlorodont-tandpasta en spoelt ze dan na, terwijl men flink gorgelt met Qhlorodont-mondwater. Per tube 35 cent RUITEN IN CONSULAATS- GEEOUWEN INGEGOOID. Gistermiddag zijn twee aanslagen ge pleegd co consulatengcneraal in Hamburg In het Japanscht consulaatgeneraai wer den eenige ruiten ingerood. evenals in het Tsjecho-S'owaaksche consulaat. In geen van beide geva'len werd iemand gewond. Een der daders is gearresteerd. DE BIERSTAKING IN HAMBURG. G'steren hebben ook de Hamburgsche com munisten zich uitgesproken ten ~unste van de bierstaking. De nat. soc. en de commu nistische herbergiers staan thans dus in een front, waarbij zij ondersteund worden door een groot gedeelte van de overige caféhou ders. De tapstaking zal Donderdagmorgen om 4 uur aanvangen. De brouwerijen hebben onderhandelingen met de stakingsleiding aangeknoopt, doch deze hebben tot dusverre nog geen resultaat gchaa. te Windsor hebben geen doorgang kunnen vinden, terwijl een vliegtuig van de „Sabena" tijdens den hevigen sneeuwstorm een nood landing heeft moeten maken te Squall (Su'- rey). Er werd niemand gedeerd. De reddings pogingen voor de M. 2 moesten gisteren eveneens worden uitgesteld. ROOFOVERVAL OP SPAARBANK IN HAMBURG. Gisteravond hebben twee jonge mannen in een filiaal van een spaarbank, gevestigd in de Lubecker Strasse te Hamburg, een bruta len roofoverval gepleegd. Een van beiden hield de beide employés met een revolver in bedwang, terwijl de andere intusschen on geveer 1000 M. roofde. Vervolgens werden de beide bankbedienden in den kelder opge sloten. De daders ontkwamen zonder herkend te zijn in een gereedstaande auto. BRAND IN EEN DANSZAAL IN PRAAG. In den nacht op Woensdag is de oude dans zaal op het Schuetzeninsel te Praag tijdens een gemaskerd bal der technische beambten van de stad volkomen afgebrand. De zaal was geheel gevuld. Een der aan wezigen, die de zaal wilde verlaten, bemerkte even na half elf brand in het houten dak en waarschuwde de brandweer. De muziek speel de intusschen lustig verder, tot de zaal op bevel der politie werd ontruimd. Nauwelijks waren de laatste gasten ver trokken of een gedeelte van het dak stortte in. In de garderobe brak een paniek uit. Tal rijke gasten verliet in bal masqué costuum het gebouw en lieten hun andere kleeren in den steek. Eerst na eenige uren kon de brand wor den gebluscht. HEVIGE STORM BOVEN HET KANAAL. Boven de Noordzee woedt een hevige storm. De mailboot „Marie Jose" was gistermorgen in verband met het groote gevaar genood zaakt zonder passagiers de pier van Dover te verlaten en na geschuild te hebben in de kleine haven van Selsters, tusschen Caleis en Boulogne, is deze boot te omstreeks viêr uur 40 in Ostende binnengeloopen. De mail boot „Prinses Astrid", welke om 11 uur was uitgevaren naar Dover, heeft de reis vol bracht. De „Ville de Liège" is des middags genoopt voorloopig binnen te blijven. mm "4 VIIUVI Cl^/ plaus der vergadering goedgekeurd, terwijl de voorzitter den heer Hamburger dank bracht voor zijn uitvoerig verslag. Rekening en verantwoording. De rekening van den penningmeester werd door de kascommissie gecontroleerd en namens deze commissie bracht de heer E Buers hulde voor het accuraat beheer. De rekening sloot op een bedrag m ont vangsten en uitgaven van 5023.26. Het saldo op 1 Jan. '31 bedroeg 1137.14 en op 31 Dec. 1.1. 420.23. Een belangrijke vermindering dus, wat zijn oorzaak vindt in het gehouden concours ter viering van het jubileum van den bond. Verkiezing bestuursleden Wegens periodiek aftreden van de heeren Brugman, Nordemann en Esser en het be danken als bestuurslid door den heer E. S. Hamburger, moest een stemming plaats heb ben voor vier leden. Bij de eerste stemming werden herkozen de heeren Brugman en Nordemann en ge kozen de heer Oostinga, terwijl bij de her stemming de heer Esser zijn plaats her overde. Afscheidswoord aan secretaris Hamburger. Nadat de verkiezingen achter den rug waren, richtte de voorzitter zich tot den Af getreden secretaris, den heer Hamburger. Elf jaren achtereen heeft de heer Hambur ger het secretariaat waargenomen en vooral spr. wist, wat dit heeft beteekend. Zeer veel werk heeft de heer Hamburger verricht in het belang van den A. K. B. en dat hij thans bedankt, is slechts een feit, waarbij men zich noode moest neerleggen. Spr. was er van overtuigd, dat de A. K. B. een zwaar verlies te boeken had met dit afscheid van den heer Hamburger. Als blijk van waardeering voor het vele werk, meende spreker niet beter te kunnen doen, dan een voorstel in te dienen, waarbij de heer Hamburger als eerelid zou worden benoemd. Een langdurig applaus klonk en met algenreene stemmen werd1 de heer Ham burger als zoodanig benoemd en spelde de voorzitter hem het eeree-insigne op de borst. Namens den A. K. B. bood spr. vervol gens een prachtige teekening aan. De heer Hamburger dankte in een kort speech je voor deze mooie blijken van waar deering en hoopte nog lang lid van den A. K. B. te kunnen blijven en verklaarde zich bereid, om steeds te helpen, als men hen noodig mocht hebben. Na rondvraag volgde sluiting. W orstelen. S.S.S.-nienws. Zooals men weet houdt de Alkm. kracht- sportvereeniging S. S. S. vanavond haar eer* ste nederlaagwedstrijd in Concordia. O m. zal vanavond het lid Kranenburg uitkomen tegen Douwma uit Zaandam. Niet alleen belooft dit een spannende partij te worden, maar de heer Kranenburg moet deze ontmoe ting eigenlijk beschouwen als een generale repetitie. Hij is n.1. aangewezen om Zater-. dag a.s. te Brussel te worstelen tegen dea Belgischen kampioen in een wedstrijd, uitge schreven door den Belg. Worstelbond. Een mooie gelegenheid dus vanavond, om den internationaal in actie te zien! Kolven. Wedstrijden van den Langedijker Kolfbond. Woensdagavond werden in de zaal van den heer C. Vis te Oudkarspel de prijzen uit gereikt van den door den Langenaijker Kolf bond gehouden kolf wedstrijd. De uitslag was: Corpsprijs eerste klasse. „Op Maat" te Zuidscharwoude, 2046 p. Corpsprijs tweede klasse „Volharding" te Oudkarspel met 1990 p. Corpsprijs derde pr. „Volharding" te Oudkarspel met 1648 p. De personeele prijzen in de eerste klasse waren als volgt gewonnen: 1ste pr. met 769 t, P. Molenaar te Zuidscharwoude; 2e pr. C angedijk Pz., met 707 p.; 3e pr. K. Quant. Warmenhuizen met 703 p.; 4e pr. J. Schrie- ken, Oudkarspel met 656 p.J. Reine te Zuid scharwoude meeste twaalven n.1. 10; Serie- prijs: T. Pranger, Noordscharwoude met 56 punten. Tweede klasse. 1ste pr. P. Langedijk Cz. Oudkarspel met 701 p.; 2e pr. P. Gelder, Oudkarspel met 676 p.; 3e pr. L. Dekker, Oudkarspel met 657 p„ 4e pr. T. Kostelijk, Noordscharwoude 653 p. Serieprijs: P. v. d. Welle, Zuidscharwoude, 56 punten; J. de Geus, Zuidscharwoude. meeste twaalven, n.1. 13. Derde klasse: le pr. L. Stokman te Oud karspel, 608 p.; 2e pr. Sj. Maakal te Broek op Langendijk, 595 p.; 3e pr K Kat te Oud- karspel. 587 p.; 4e pr. J. Hink 577 p. Serieprijs: Fl. Blauw te Broek op Langen dijk, 50 p. DRIE DUITSCHE VISSCHERS Een boot met drie jonge visschers is gister in de nabijheid van de Duitsche badplaats Nest tengevolge van den hcogen zeegang vol water geloopen en gekenterd. Alle drie op varenden verdronken, ondanks de onmiddel lijk toegeschoten hulp. 3EN HONDERD VIJFJARIGE. In het Westerwald-dcrpje Baumbach (Duitschland) zal de landbouwer Peter Schupp Donderdag zijn honderd en vijfden verjaardag vieren. Schupp is het oudste lid van den Duitschen Turnbond. Reeds toen hij honderd werd, werden hem gelukwenschen gezonden door den rijkspresident, de rijks- regeering en talrijke vereenigingen en bon den. Schupp geniet een goede gezondheid Voetbal. Naar wij thans officieel vernemen, is van der Meulen verhinderd, om a.s. Zondag als doelverdediger onzer nationale ploeg op te treden. Hij zal vervangen worden door Odijk van de Hollandiaan Eveneens is Adam we gens een Zondag in Zwitserland opgeloopen blessure verhinderd uit te komen. Hij zal vervangen worden door v. d. Broek van P. S. V. van II Februari 1932. bpifave van Yoor(lhollan<l*rh liarnlboiiworediet VV. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Vorige koers POSTRCOF TE BEUTHEN. Woensdagavond tegen half acht werd te Beuthen een postauto, waarop twee postbe ambten waren gezeten door twee bandieten staande gehouden. Met pistolen eischten de onverlaten de sleuie's van den wagen, waar uit zij een geldkist, inhoudende 5000 M. weg namen. De kerels kenden ontkomen. DE KOUDE IN ENGELAND. Gister is na een lange periode van zacht weer in geheel Engeland een'strenge winter koude ingetreden met hevige sneeuwstormen en scherpen wind. De weervoorspellingen luiden, flat de strenge koude nog zal aan houden en dat nog veel sneeuw zal vallen. De thans reeds gevallen sneeuw en de vorst heb ben de wegen slecht berijdbaar gemaakt, met het gevolg, dat tal van botsingen tusschen voertuigen plaats hadden en vele autobus verbindingen niet meer functionneeren. Reek sen schepen worden in de havens gehouden en het verkeer over het Kanaal is ontwricht. Het luchtverkeer heeft nog geen last on dervonden van de weersomstandigheden Alle diensten van Croydon hebben regel matig plaats gehad. Slechts een Belgisch toestel is gedwongen geweest een landing te maken. Uit Portland wordt gemeld, dat de koude het reddingswerk van den. M. 2 heeft onder broken. Gister waaide een krachtige Noord-Westen wind boven Engeland. Te Londen heeft het voor het eerst van dezen winter gesneeuwd, evenals in deZ.O. deelen des lands. Ten gevolge van den storm boven het Kanaal was er groote stagnatie in het ver keer met het vaste land. De paardenrennen Kegelen. De Alkm. Kegelbond vergadert! Op de bovenzaal van den heer v. Gijzen werd gisteravond de jaarvergadering van den A. K. B. gehouden. De vergadering was buitengewoon goed bezet; wel een bewijs dus, dat de A'kmaarsche kegelaars nog steeds vol animo zijn. Opening. Zoo ongeveer drie kwartier over lijd open de voorz., de heer Diepen, de vergadering met een welkomstwoord aan allen. O.m. deelde spr. mede, dat de Heldersche kegelclub Hard-gaat-ie lid van den A. K B. kan blijven. Na lezing der notulen en mededeeling van verschillende ingekomen stukken volgae het Jaarverslag. Het jaarverslag, uitgebracht door den se cretaris, den heer E. S. Hamburger, maakte allereerst melding van het overlijden van drie bondsleden, de heeren J Lind Hzn., F. Fermeulen en J. Brouwer en van den beken den concoursschrijver den heer B. Dekker De bond is in het jaar 1931 met 20 leden vermeerderd en bestaat thans uit 254 leden, verdeeld over 18 clubs en 2 eereleden. Den secretaris werd in den loop van het jaar hulde gebracht bij zijn 10-jarige ambts vervulling, terwijl de heer D. Leujes tot eere-lid werd benoemd. Qp de bondskampioenssehappen werd de vierde prijs behaalfl. Uitvoerig werd in het jaarverslag stil ge staan bij net zilveren jubileum van den A. K. B., dat op buitengewoon prettige wijze herdacht werd. Het concours, ter gelegenheid van dit feest gehouden, slaagde uitmuntend en het glanspunt was wel de invitatie-bon denwedstrijd, uit welken strijd de A. K. B. als eerste te voorschijn kwam. En dat niette genstaande de scherpe concurrentie! Tegelijk met den bond herdachten verschil lende leden hun 25-jarig lidmaatschap, ter wijl de heer Diepen toen gehuldigd werd met zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap, waarvan 10 jaar als voorzitter. Hfit jaarverslag eiodigde met «ie beste STAATSLEENINGEN. 4Nederl. 1917 4 1931 B ANK-IN STELLIN GEN. Handel Mpij. Cert, v, 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. ONÜ. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert,. Küchenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting s Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNEOUW. Alg. Explor. Mij. Boetonl -- Redjang Lebong i 70 PETROLEUM. Dordtscbe Petr Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. 9'3/i 74% 54/2 59 81 40% 26% 58 10 130 84% 101% 143/, 19»/- 4'/ 1£V 5'SA ïr, 3 393 11' 29 7^ Ui 'lfi 2 16 16.1/8 116 71% 37 25 CO Koers van heden te: 5 115 126% 8-4 5/, 3% Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust i Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific t Wabash *Exdividend. fExclaim. 46/j 19 26 18 l'/t 3% I - LO 16% 131/g 62'/, 137% 24% 161% 189 75 11 68% 1% pl.m. 1.30 52 Va 58% 40 58% 10'/, 135 8o 1021/4 14% 19% 4% 18% 5% 39'/, 11% -*"/16 170 116 73 37 83 25 70 118 130 88 "3% 46'/, 18 25 17 pl.m. 1.45 39-40 10% 102% 19%% 18% pl.m. pl.m. 2.15 10% 65-6'/ 102% 1 -% - 18% - 2%g 172-'/, 72 -3 131% 131%. 131% J 3% 4 V, 63 140 26 163 190 70'/, %-% 46% 1% PROLONGATIE Vorige koers 1% oCt. Heden li pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen £erV "arjjs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm NS'° Y Ir New-York i Italië 4 i Vorige koers 8.52 58.82'/, 9.75% 34 55 48.35 47 25 48 46 25 Koers op heden 2 uur 8.51'/, 58.97'/, 9 76 34.60 48 40 47^7 48 00 46 50 24ti/8 12 85 3

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9