Stillen de hoest Maken los Wekelijksch Overzicht SP* .ip* Spoct mijnhardt'S salmiak-tabletten Jconeei Jnqzzmdw Stukken van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V, f* f Inzake de onderbrenging van het on derhoud Jer wegen bij Drechteriand of de Vier Noorderkoggen werd besloten eerst nader bij deze lichamen naar ver dere voorwaarden te informeeren en dan ter zijner tijd een besluit te nemen. Bij de rondvraag werd toezegging ge- daa naan den heer Groen, dat voor het inlaaiseizoen begon de geulen naar de pompen van rietschokken en bagger zouden worden gezuiverd. Naar aanleiding van een vraag van den heer Oudeman. aangaande toeslag baggeren aan den heer Kuiper aan den aLanweg, merkte de voorzitter op, dat dergelijke verzoeken behoorden te wor den gedaan vóór men met het werk be gon. Intusschen, zou wat deze zaak be trof, nog een onderzoek ingestel 1 wor den. De heer C. van Langen wenschte nog gaarne iets te weten omtrent een schrij ven, dat de heeren Wit en Oudeman hadden ontvangen en waarin hun de verplichting werd opgelegd een sloot te verdiepen en te verbreeden. Hij meende, dat hier wel reden aanwezig was om dit gezamenlijk met den polder te doen, aangezien de sloot door velen als vaar- sloot gebruikt werd. De voorzitter zeide een onderzoek toe, terwijl omtrent de slooten aan de Frik werd medegedeeld, dat men daar nog niet aan toe was gekomen. Waar de voorzitter tevens ter oore was gekomen, dat de heer Konijn als •lid van het bestuur bedanken wilde, meende hij nog eenige woorden hieraan te moeten wijden, aangezien de moge lijkheid bestond, dat niet meer voor de verkiezing werd vergaderd. Hij bracht in eenige hartelijke woorden den heer Konijn dank voor hetgeen hij voor den polder had verricht en wenschte hem nog ustige levensdagen toe. (De heer Konijn werd in 1915 als hoofdingeland gekozen.) Nog volgde mededeeling, dat voor de werkverschaffing door het Rijk 25 pCt. subsidie was toegekend, door de provin cie 10 pCt.. 45 man was op het oogen- blik te werkgesteld. terwijl de onkosten voor de gemeente voorloopig op 2500 werden geraamd. De heer Van Langen merkte op, dat het hem bij de slooten, thans onderhan den, was opgevallen, hoeveel modder daarin was. De voorzitter beaamde dit en zei, dat ook de waterloop door dit werk verbete ring zou ondervinden. Hij hoopte onder- tusschen, dat in den loop van den zomer tevens de veranderingen in het stoom gemaal gereed zouden komen, zoodat men als het natte seizoen daar was, we der op volle kracht zou kunnen malen. Den wensch uitsprekende, dat de ge nomen besluiten mochten blijken te zijn geweest, werd onder een woord van dank hierna de vergadering gesloten. BERGEN. Vertrokken personen. P. F- Krijgsman en echtgenoote, R.K., stu- eadoor, n. Amsterdam. C. Ledeboer en echtgenoote, N.H., boekdrukker, n. Amster dam J. Beerse, R.K., bakkersknecht, n. Schoori. A. de Jongh, N.H, dienstbode, n. Graft. C. J. E. Meijnen, G.K., kinderjuf frouw, n. Baarn. J. J. B. van Beekhoven, N.H., verpleegster, n. Utrecht. P. M. Huis- zoon, N.H., dienstbode, n. Goes. N. van Thijn, N.I., z.b., n. Amsterdam. Wed. A- Maas, geb. T. G. Jansen, N.H., verpleegster, n. Oudorp. C. A. Wokke. R K„ kinderjuf frouw, n. Hilversum. H. F. Lauppe en echtgenoote, E.L z.b., n. Amsterdam. O. F. Noorderveen, N.H., caféhouder, n. Am- sterdamsterdam. P. J. Bruin, N.H., z.b., n. Alkmaar. C. H. A. Forteyn en echtgen J. J. Kersseboom, R.K., buffetjuffrouw, n. Amsterdam. C. J. M. L. Groeneveld, E L., dienstbode, n. Houten. H. van der Sleesen en gezin, N.H., z.b., n. Amsterdam. Th. G Leering, R.K.. z.b., n. Amsterdam. A. J. E. Rademaker, N.H., dienstbode, n. Heerhugo- waard. H. M M. Veltman, R.K., z.b., n. Alkmabr. G. M. Stevers, R.K z.b n. Ha renkarspel. J. P. M. Stevers. R.K., z.b., n. Harenkarspel. M. A. G. Stevers, R K„ z.b., n. Harenkarspel. C. de Barbanson, R.K., z.b., n- Den Helder. E. M. P. Ringnalda, R.K., z.b., n. Sneek. M. T. A. Wilthagen, R.K.. z.b., n. Amsterdam. E. J. Vahle. R.Kz.b., n. 's-Gravenhage. W. L. J. M. Beekman. R.K.. z.b., n. Maastricht. C. F. Hulskamp. R.K., kantoorbediende, n. Heiloo A. M. van der Pot, (wed. W. P. Bohm), N.H, z-b., n. Oudorp. A- Bonder, GK„ dienstbode, n. Odoorn. A. Kuiper, (echt- gen. C. F. Hulskamp), R.K., zb., n. Heiloo P. Nootebos, R.K., z.bn. Purmerend. 'J. Visser, O.K., z.b., n. Egmond aan Zee. W. Nooij. N.H. z.b., n. Hoorn. L. Vas- binder en echtgenoote, N.H., z.b. n. Haarlem. M. G. M. Olsthoorn, R.K., z.b.. n. Vlaar- dinger-Ambacht. M. Sijm, R.K., z.b., n. Grootebroek. J. C. Buijsman, R.K., z.b., n. Hoogkarspel. J. Vlugt, R K., z.b., n. Oudorp. B. J. Boerssema. N.H.. z.b., n. Dockum. I. van der Wal, N.H., dienstbode, n. Winkel. J. M. G. D. van Amersfoort, R.K., z.b., n. Amsterdam. J. Deen N.H., huisschilder, n. Haarlem. R. Bousema, (wed. J. Pehlig)e N.H., z.b., n. Nieuwer- Amstel. Ingekomen personen. D. Rood, R.K., dienstbode. Prinsesselaan "30. v. Spanbroek. P. Smit, N.H;, monteur. Schoolstraat 11. v. Zijpe. G. J. Grin, geen. z.b.. Jan Jacoblaan 20. v. N. O I. M J. Kleijn. R.K., religieuse. Loudelsweg 20. van Alkmaar. C. E. Bruinvis, (wed. Jb Hoog land), N.H., z.b.. n- Bergerweg 19. v. Schoori. F. J. Piket. N.H., z.b., Kogendijk 17, v. Alk maar. A. C. Leek. R.K.. z.b., Loudelsweg 20. v Anna Paulowna. J. Kurcz. R.K. z.b., Studler v. Surcklaan 6. v. Hongarije. H van de Nes. geen, z.b., Dr. van Peltlaan 55. v. Alkmaar. A. Santowski, R.K dienst bode. Verlengde Geestweg 18. v. Duitsch- land. C. M. G. Bon, R.K.. z.b.. Loudels weg 20, v. Amsterdam. W. H. Twisk, R.K.. z.b.. Loudelsweg 20. van Obdam. C. J Brandt, R.K., z.b.. Loudelsweg 20. van Amsterdam. C. A. G. M. te Marvelde, R.K.. z.b.. Loudelsweg 20. van Heemstede. L. B J M te Marvelde. R K-. z.b., Loudels weg 20, van Heemstede. M- van Trirum. N.Hhuisknecht, Breelaan 2, v Rotterdam E. Hoogland. R.K.. z.b.. Ocsterweg 7, v. Oudorp. F. J. Huismans, geen. kunst schilder. St. Antoniusstraat 43. v. Scboorl. M. Lausser, (echtgen. J. T. M. Baas). R.K.. z b.. Dorpsstraat 66. van 's-Graven- hage. A. Vijn, R.K., z.b., Loudelsweg 20. v. Medemblik. E. A. Vijn, R.K., z.b., Lou delsweg 20. v. Medemblik. Wed. A- F. Thomser.. N.H., z.b., Studler v. Surcklaan, v. Alkmaar. J. J. Visser en gezin. R.K., chauffeur, Matthieu Wiegman weg 9, van Texel. A. Belt. N.H.. volontair verpleeg ster. Breelaan 22, v. Castricum. B. S. Mes. N.H.. boekhandel, Breelaan 17a. v. Rijswijk. Vzaaq, .Acut&cd (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 60 eest bij vooruit betaling te voldoen. 2 p. Kapokmatras roet peluw en 2 kussens 8.50. Prima Veerenbed met peluw en 2 kus sens f 20. Ziekenstoel met kussens f 4.50. Gemakskoffer met pot f 10, enz. DEKKER, Laat 182.- TE KOOP GEVRAAGD een gebruikte, doch in goeden staat zijnde PIANO. Br. met opgave van werk en uitersten prijs onaer lett J 880 Bur. v. d. Blau. TE KOOP GEVRAAGD in goeden staat zijnde COMMODE. Br. onder lett. C 884 Bur. v. d. Blad. TE KOOP: Indian Scout, dynamo met overbr. en riempje tegen aann. bod. INGELANDSTRAAT 16. TE KOOP bontjas van f 650 voor f 290, slechts 2 maal gedragen. Geheitnh. verzekerd. Fototoestel Zeiss Tessar 4,5 tot 1/2000 sec. van 325 voor 90. Br. onder lett. Z 881 Bur. v. d. Blad TE KOOP WEGENS VERTREK 1 broed machine voor 60 eieren met kunstmoeder, 1 salonpathéfoon met platen. 1 Simplex motorrijwiel, loopt goed met nieuwe banden NIEUWPOORTSLAAN 108 TE KOOP uit 2e hand: 1 Philips plaatspan- ningapparaat, 120 volt, 1 plaatspanningapp. 120 volt, 1 plaatspanningapp. 220 volt. een 1 P.K. motor, spot goedkoop, een 1 'A P.K. motor. KO HARTOG, Scharloo 18, Alkmaar. Een Duitsche PIANO te koop. spot prijs, en een DIVAN. ZEGLIS 25. Groote winterjas f 10, jongensjekkers en jassen 4.50, manchester jongenspak 4, div. colberts, vesten en pantalons, jekker (kleine maat). NIEUWPOORTSLAAN 85. Mahonie ledikant 2 p. 15. Zeer groot en zwaar eiken ledikant 2 p. 8.50. 4 mooie huiskamerstoelen 12.50, enz. In- en verkoop van inboedels. DEKKER, Laat 182. TE KOOP: 2 Radio-toestellen en 1 luid spreker. BAANS1NGEL 7B. Ter overname aangeboden DUITSCHE PIANO voor billijken prijs. Br. onder lett. E 886 Bur. v d. Blad. Te koop gevraagd PIANO. Br. met u' sten prijs en merk onder letter F 887 Bur. v d- Blad. 2e hands BANDEN voor auto's en motorijv itlen. groote voorraad en een TRANSPORTRIJWIEL TE KOOP JAAP BAKKER's Vulcaniseer Inr Dubbelebuurt 12. Tel. 780. Meubelen, prima gebruikte meubelen in alle soorten, thans voor een beetje geld. Beste brandkast, mangel, fornuis, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP een mooie ujtdraaihaard, best in de brand f 35, een mooien groene vulkachel voor groote kamer. Adres: Smederij KOOIMEERLAAN v. b. de Vierstaten. LUIDSPREKER OCCASION! Origineele Farrand-ten Pas ind. dynamische, de beste der moderne luidsprekers, door om standigheden aangeboden. Br. onder lett. H 889 Bur. v. d. Blad. TE KOOP AANGEBODEN een paar Hoekstra Damesschaatsen. Zoo goed als nieuw. STUARTSTRAAT 84. 4 stoelen en 2 crapauda, z.g.a.n. 55, stoelen en 2 crapauds geheel nieuw, prima eiken moderne stoffeering 75, Duitsche piano, zeer goed instrument, gebouwd in pantser f 85. DEKKER. Laat 182. Ter overname aangeb- een pracht LUID SPREKER, gekost f 54, nu voor 20. Br. onder lett. K 891 Bur. v. d. Blad. Gebruikte meisjesfiets 15, jongensfiets 17.50, heerenfiets 1518.50. Koopjes. NIEROP, St. Annastraat 41. TE KOOP voor 6 LINNENKAST. RAMEN 6B een mahoniehouten Voetbal. NederlandBelgië. Daar gaan we dar. morgen den 45sten wedstrijd tegen Belgié spelen. En als van ouds zal het Stadion weer tjokvol zijn. Er zal de koude ten spijt een gezellige sfeer heerschen voor en tijdens den wedstrijd en de koude voeten en handen zullen vergeten worden, als La gendaal Jawel! wie zal morgen winnen? 't Is moeilijker dan ooit, om een voorspel ling te doen. In het BelgenkaniD heerscüt een zeker optimisme en in Nederland is de stemming nu niet bepaald hoop vol. Dat heeft meer dan een oorzsak. De Belgen zijn sterker dan een jaar geleden. Ze hebben het systeem van Ne derland gevolgd en trouw hun oefe- ningspartljtjes gespeeld. Ze komen dus ook met een elftal in 't veld en niet met elf spelers. De Nederlanders, hoewel ook behoor lijk geoefend, zijn o.i. niet op hun sterkst. Allereerst is v. d. Meulen helaas afwe zig. We missen dus niet alleen een uit stekenden aanvoerder, maar bovendien den besten man onder de lat. Odijk, die hem vervangt, moge goed, best zijn, hij blijft altijd de mindere nog van v. d. Meulen. Verder is Weber absent en zijn plaats wordt ingenomen door Lelieveld van V.U.C. Dan is het de vraag, of v. Heel en Paauwe zich wel voor 100 kunnen geven, nu ze pas weer hersteld zijn van hun blessures. Eu tenslotte zal v. d. Broeke moeten toonen. dat hij op de rechts-binnenplaats Adam kan vervan gen. Men ziet. heel gelukkig onze T. C. deze keer niet geweest. En toch. we zijn vol hoop. Allereerst spelen we in eigen omgeving. Dat betee- kent minstens een doelpunt. En verder is het de vraag, wat onze voorh ..ede doet. Ze is niet zoo fijn als die der Bel gen, maarveel verrassender. Lagen daal is de man, waarvoor ge heel Beleië beeft. Hij zal dus wel goed gedekt worden. En juist daarom ver wachten wij van Mol en v. d. Broeke de doelpunten. En deze twee kunnen wel het vijandelijke net vinder.. o M ij zouden hier natuurlijk nog heel wat kunnen schrijven over de geschiede nis van deze wedstrijden, maar dat heb ben wij al zoo dikwijls gedaan, dat het ons nu overbodig lijkt. We zullen dus alleen even memoreeren, dat van de 44 gespeelde wedstrijden Nederland er 20 en België er 15 gewonnen heeft. Het doel- gemiddelde is 9781 in het voordeel van ons land. Gelukt het Lagendaal c.s. dus, om drie doelpunten te maken, dan zijn de 100 bereikt. Benieuwd zijn we zeer zeker naar het resultaat. Zal Nederland het goede pad, dat het een jaar geleden betrad, verder bewandelen Of zal België eindelijk eens ee. einde maken aan de nederlagen, die het in Amsterdam moet slikken? Men ziet, de dementie, die een zware wed strijd moet bevatten, zijn in groote mate aanwezig! Rest ons nog te vermelden, dat de ont moeting in elk geval door gaat. Maatre gelen zijn genomen, om ondanks de vorst het veld goed bespee1 baar te houden. Al zal een eenigszins hard veld wel zeer verrassende momenten schep pen en zeker de snelheid opvoeren. Het komt dus ook nu weer op het uithou dingsvermogen aan. En dat is. gelooven we, bij beide ploegen wel in orde! De elftallen zijn: Nederland: Odijk; v. Run, Lelieveld; Paauwe, Anderiesen, v. Heel; Wels, v. d. Broek, Lagendaal, Mol, v. Nellen. België: v. d. Berghe; Nouwens, Hoy- doncks; Simons, Helleman, Declercq; Versyp. Voorhoof, Capelle, v. Beeck, v. d. Eynde. 't Is niet onmogelijk, dat Voorhoof vervangen moet worden wegens een op- geloopen blessuer. Doozen 20 en 30 c». Bij Apolh en Drogisten landsche Luchtvaart Museum. Ze meent dat genoemd plan 20 jaren eerder had moeten worden uitgevoerd. Ir. von Baumhauer vervolgt zijn be langwekkende „ervaringen opgedaan met het zweven aan het strand", terwijl Ir. Cabos woorden van nagedachtenis wijdt aan den de vorige maand overle den stichter van de Aviolanda vliegtui- genfabriek, den heer H. A. Burgerhout. G. Nijland stak een vliegvisite af bij den vlieger Smirnoff en v. d. Meulen vertelt van het plan om in ons land technische lezingen te houden op lucht vaartgebied Van de andere bijdragen die dit zeer lezenswaardige nummer bevat, noemen we nog het pannende artikel „Vliegtuigen kraken voor de film", waaruit blijkt, dat de gevaarlijke ver richtingen die men op de film te aan schouwen krijgt, geen studio-trucs zijn doch waarachtige werkelijkheid, die de bedrijvers vroeg of laat met den dood be talen. Alcmaria-Nieuws. „Ende desespereert niet!" Zoo begint het artikel van Bram Elte in het jongste Alcmaria-nummer. 't Is een verhaal ge worden, dat natuurlijk over Alcmaria handelt en waarin de schrijver er op wijst, dat het kampioenschap weliswaar niet behaald is, maar dat er toch zeker iets bereikt is. En dat „iets" is voorwaar niet gering! Een sympathiek artikeltje, waarmee we het volkomen eens zijn. Sylvain Bastin schijnt zijn beste brie ven voor 't Alcmaria-Nieuws te bewa ren. Ook nu weer een Antwerpsche cau serie, die gretig gelezen wordt! Iemand, die zich „B." teekent, vertelt interessant nieuws over Sport en adem haling. Dit artikel hoort in het kader van een paar vorige (o.a. dat van dr. v. Dam) thuis en zal zeker de aandacht trekken van andere clubblad-redacties. Theo Ooms geeft een aardig over zicht over de verrichtingen van het eer ste elftal in dit seizoen. We gelooven, dat dergelijke artikeleltjes zeer op prijs wor den gesteld en dat andere leden het voorbeeld van Ooms moeten volgen. Verder zijn er een „burgerlijke stand", mededeelingen over den a.s. feestavond en de maanoverzichten Sport in Beeld. Het aautal kiekjes, dat Sport in Beeid week in week uit brengt, is verbazend groot. In het jongste nummer vinden we o.a. tal van voetbalkiekjes (H.F C.'s eerste elftal, het Ned. elftal, spelmomen ten uit West, Oost, Zuid, enz.), hockev- plaatjes (de wedstrijden te Bloemendaal en tenslotte een fraaie collectie kiekjes uit de oude doos, die in verschillende op zichten interessant zijn. Vocral de sport- kleeding verschilt nog al bij die van te genwoordig. Goede artikelen maken het blad zeer lezenswaardig Zoo schrijft Meerum Tervogt over NederlandBelgië (a.s. Zondag!) en Hoven over de internationa le hockeywedstrijden, die op komst zijn. De wekelijksche rubriek „Hoe de voet bal rolde" en het „Dagboek van een Leek" blijven aantrekkelijk (en geestig) en 't sportfeuilleton belooft zeer boeiend te worden! Het Vliegveld. In het Februari-nummer van „Het Vliegveld' vraagt de Redactie in haar maandelijksche beschouwing o.a. de aandacht voor het al heel oude plan be treffende het stichten van een Neder- Revue dei Sporten. De Revue der Sporten komt wekelijks uit met tal van artikelen van diverse spelen. Zoo wordt in „De Corinthian" allerlei nockey- en golfnieuws vertelt, krijgt de korfbalrubriek in een pas geopende enquête deze week weer een zeer lezenswaardig portie en bevat de voetbalafdeeling Nu ja, Groothoff weet precies ,wat zijn lezers wenschen en geeft verschillende bijdragen. Deze week heeft hij het over speciale bewaking van een voetbal ler, over den strijd om het kampioenschap in afd. II, over den oefenwedstrijd te Rotterdam, enz. Verder wordt de athletiek niet vergeten en evenmin de a.s. ontmoeting Nederland België. 't Spreeki vanzelf, dat diverse gebeurtenis sen van den jongsten Zondag op de gevoelige plaat zijn vastgelegd en nu kwistig rondge strooid zijn als foto's tusschen den tekst. zal herinneren, een gezelschap georganiseerd was, dat indertijd onder leiding van Louis Saalborn den Hollandschen Schouwburg heeft bespeeld. (Builen verantwoordelijkheid, van at Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). F1ANANCIEELE MOEILIJKHEDEN IN DE TOONEELWERELD. Bij „Het Ned. Tconeel'\ In verband met zekere financieele moeilijk heden, waarin de K. V. „Het Nederlandsch TooneeP' zich bevindt, bereikte het Hbld. een bericht, als zouden het Amsterdamsche ge meentebestuur en de commissarissen der Kon. Ver. niet langer bereid zijn, medewer king tot saneering der vereeniging te ver- leenen. Op grond hiervan zou met liquidatie van „Het Nederlandsch Tooneel" in de naaste toekomst rekening moeten worden gehouden Op grond van informaties, te bevoegder plaatse ingewonnen, deelt genoemd blad mede, dat deze tijding alleszins voorbarig is. Inderdaad bestaan er bij de K. V. financieele moeilijkheden; besprekingen met het gemeen tebestuur zijn in vollen gang, om na te gaan, of, en zoo ja, op welke voorwaarden de ge meente verderen financieelen steun aan de K. V. zal kunnen verleenen. Tot welk resul taat deze besprekingen ten slotte zullen voe ren, ligt thans voor alle er bij betrokken partijen nog in het onzekere. De mogelijkheid van een verder voortbestaan van het „Ned. Tooneel" is nog geenszins van de baan. Bij het „Nieuw Ned. Tooneel''. Gistermorgen is het faillissement aange vraagd van „Het Nieuw Nederlandsche Too neel'De aanvraag werd ingediend door mr. J. Doets ten verzoeke van een crediteur. Namens het „Nieuw Ned. Tooneel" voerde mr. Fr. Pauwels verweer. De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak en weigerde de faillissementsaanvraag. Het betrof hier een achterstallige vorde- ring op deze N.V., waarin, zooals men zich Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant alhier. Mijn ingezonden stuk, geplaatst in Uw blad van 11 dezer, heeft mij twee opponenten op den hals gehaald, waarvan de laatste zich aandienende als Red. Alkm. Crt. in een min der gelukkig oogenblik te dezer zake naar de vulpen heeft gegrepen. Uw verslaggever heeft in zijn uitvoerig ver- weer verzuimd mede te deelen, waarom in een cbjectief verslag van een rechtszitting de kwestie over het al of niet vergoeden van een gymnastieklokaal moest naar voren gebracht worden en ook meende hij het niet noodig te oordeelen, te vertellen op welken grond zijn medelijden met den belastingbetalenden bur ger berustte, waar het gold een vergoeding te geven van zulk een inrichting bij een bij zondere school, terwijl deze deernis totaal ontbrak, waar de beurs van dit zelfde slacht- offer werd aangesproken voor den bouw en inrichting van een dusdanig lokaal bij de nieuwe gemeenteschool. Tot goed begrip van de gymnastiekzaal kwestie diene het volgende in helder licht te worden geplaatst. Voor het R.K. bijzonder onderwijs in onze gemeente wordt zorg gedragen door twee ge heel los van elkaar staande lichamen. De O. L. Vrouwenstichting te Amersfoort zorgt voor de exploitatie van de meisjesscho len en is eigenares van deze scholen, terwijl de vereeniging St. Joseph de jongensscholen beheert. Financiëel hebben deze beide institu ten totaal niets met elkaar te maken. Door toevallige omstandigheden was de secretaris der jongensscholen belast met de administra tie der meisjesscholen. Daarin is niets vreemds te ontdekken, evenmin bijv. als in het feit, dat een verslaggever van Uw blad cor- respondent van de Telegraaf kan zijn. Ten overvloede is het ieder duidelijk gewor den uit het rechtsverslag, dat de vereeniging St. Joseph buiten het geding is gebleven. Nu volge de kwestie vergoeding van het bestaande gymnastieklokaal. Toen het gemeentebestuur gelden beschik baar stelde voor den bouw van de school in de Koornlaan, werd het beding gemaakt, dat daarbij was uitgesloten vergoeding van een gymnastieklokaal. Indien zulk een inrichting bij deze nieuwe school zou ontbreken, was men verplicht ge weest de leerlingen gebruik te doen maken van het lokaal aan den Nieuwlar.dersingel waardoor van elk lesuur twee kwartier voor heen en weer loopen zou verloren gaan. Om dit te voorkomen bouwde het Schoolbestuur op eigen kosten een lokaal, richtte het in en mocht daarbij den steun ontvangen van de Zusters in den vorm van een milde gift, die echter lang niet toereikend was om bouw en inrichting te betalen. Die gift was dus een particuliere bijdrage zonder meer en zonder eenig beding en is dan ook met dank gerele veerd in de openingsrede van den voorzitter. Zoo en niet anders is dit lokaal gekomen, zonder dat er over gedacht is daar op terug te komen. Gastvrij stelde het Schoolbestuur zelfs de deuren open voor de beoefenaars der lichamelijke ontwikkeling afkomstig uit de gemeentescholen. Sinds 1928 (openingsjaar nieuwe school in de Koornlaan) is de toestand echter geheel gewijzigd. Het Gemeentebestuur stelde in 1931 gelden beschikbaar voor den bouw van eene" R.K. Jongensschool en wees als plaats van vesti ging aan een terrein aan de Molenbuurt op ongeveer 5 minuten afstand van de school aan de Koornlaan. Indien deze laatste school nu, indertijd door goedwilligheid van het Schoolbestuur, dat zich ter wille van het on derwijs een aanzienlijk offer getrooostte, niet FONDSEN. 6 Febr. 8 Febr. 9 Febr. lOFebr. llFebr. 12Febr. 6 4 y, 4 6 6 SM 5 4X. obl Nederl 1000 1922 idem 1000 17 idem 1000 '31 O-lod 1000 22 idem 100 '23 1000 '21 D 1000 17 1000 30 II idem idem idem Koloniale Bank Ned lod. Hand Bank Ned Handel Mij Cert. v. 1000 Alg Kunstziide Unie v Berkel's Patent Küchenm Acc Calvé Delft Cert. Nedeil Ford Ned Kabelfabr Philips Gem Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S Steel U. S Leather Cult Mij Vorsten! Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem Explor Mij- Boeten Redjang Lebong Dordtscbe Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Unton A'dam Rubber Serbadiadi Holt. Am. liin Java China Jap. Lijn Ned Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij Oostkust Senembab South Pacific Union Pacific Prolongatie i ♦Ex-dividecd. 1004 1001 97 97u,'i« 934 935/M 83} 661'.. 82} 00 /U 77 76 83} 834 75} 741 5H 53 594 58} 74} 74 414 41 27} 26} 60} 601 Ui 11 Hls 158 139 247 243 874 86» 107 105} 20} 19%, 18} 19} 5^16 5} 11} H%s 39} 39% 2®/i» 2% 39 391 169} '714 85} 854 27 26} 72 714 119 174 132} 130} 3} 3} 48 48 18} 184 4 36 63} 64} 69 143} 142} 165 165 192) 180} 31 41 71} 90 2 2 .00.". 93 831 76* 83 74} 54' SS\ 74 404 26} 581 Wu 121 2434 85; 102i 19* 18} ,r« 40 2! 37} 168} 84} 26 115 127{ 3.' 46; 18} 34 62} 65 i 140 162 26 189 69 2 100; 96} 91} 82} 76 82} 74} 52} 59 74} 40} 26} oS 10 130 245 841 101} 191 185/u» n,. 167. 116 871 25} 70 115 126; 3} 46} 18 34 35 62» 65} 137} 161 24} 29i%, 68: 11 !0fi6 91 j 82} 651 75! 75 52} 58 74} 394 59 10 148 246 861 102} 40*/16 38 16 172» 115 88} 25 70} 119 1314 3| 46} 18} 361 62*/» 65 140} 169} 26 30 i! 71 u ïoo»/* 97 92} 82-4 «I 76 83 74} 531 584 74} 41} 27} 59 10} 143 250 87} 106} 21 Vis 20t 6»/is 12} 44- 24 40} 176} 124 39} 24 724 122} 135. 19 37 634 65 140 33 77} 14

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10