Amstecdofitsche ïBeues ^Buitenland Rechtszaken De oplichting te Limmen. Uit onze Staatsmachine Mr. S. als verdachte. DE AFZET VAN LIMBURGSCHE KOLEN VERBETERD. Aan de verschillende mijnen in de Lim- fc. rgsche mijnstreek wordt vanaf heden weer minder vrijaf gegeven. De afzet van kolen is verbeterd, zoodat de gebruikelijke vacantie- ploegen gewoon kunnen doorwerken. EEN SMOKKELAUTO AANGE HOUDEN. la Spork bij Dinxperlo hebben de Duitsche kcmmiezen gisteren een auto in beslag geno men welke oogenschijnlijk leeg was. Tusschen spatbord, zittingen en wanden waren echter geheime vakken aangebracht, waaruit 95 pond gesmokkelde tabak werd gehaald. De beide passagiers werden gevangen genomen GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Rijksambtenaren en politie hebben te Gro ninger Opende beslag gelegd op een distil leertoestel en een hoeveelheid alcohol. VAN HET DAK GEVALLEN. Gistermorgen wilde de 60-iarige schoen maker P. G. Brijer uit de Van Alkemade straat te Rotterdam zijn antenne, die op het dak van zijn woning staat, repareeren Hij is uitgegleden en op straat gevallen. Hij was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. DE AANMAAK VAN OORLOGSMATERIAAL. Het Tweede Kamerlid Albarda heeft den minister van :ustitie eenige schriftelijke vra gen gestuui^, waarin hij verzoekt om een gedetailleerd overzicht van het aantal en de soorten der op de werf te Krimpen aan den IJsel voor de maatschappij „Siderius'' op geslagen en in bewerking zijnde geheel of ten deele afgewerkte oorlogsmaterialen. Voorts vraagt de heer Albarda of de mi nister bereid is gepreciseerd inlichtingen te verstrekken omtrent de wijze, waarop het toezicht van de overheid op den handel in en den aanmaak van munitie en oorlogsma teriaal wordt uitgeoefend? VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden en gedood. Gistermiddag is het zesjarig zoontje van den woonschipper Roel Loen te Heerenveen, bij het spelen op den weg door een auto overreden en gedood. De auto is door den mareschaussee in beslag genomen. KORTE BERICHTEN. De landbouwer J. Meunink, uit de buurtschap Vragender, die gisteravond per fiets een vergadering te Lichtenvoorde be zocht, is bij het naar huis gaan door de duisternis misleid in een sloot geraakt en verdronken. In een perceel in de Passeerderdwars straat te Amsterdam, is gisteravond een 68- jarige vrouw van de trap gevallen. Ze werd naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De ontruiming van de Toengtschi Universiteit. Tijdens den wapenstilstand van gister morgen werd de Duitsche kolonie van de Toengtschi Universiteit door haar bewoners geheel geëvacueerd, nadat de meesten aldaar woonachtige Duitschers reeds eenige dagen geleden de Internationale nederzetting had den betrokken. De Chineescht opperbevelhebber heeft de Duitschers met zeer groote vriendelijkheid be jegend en stelde hun twee vrachtauto's ter beschikking, teneinde hun bezittingen in vei ligheid te brengen Prof. Struebel, die een krachtig aandeel heeft gehad in de totstandkoming van den wapenstilstand, vertelde over zijn weder waardigheden sinds het begin van de gevech ten bij de Woesoeng-forten Alle Duitsche professoren met hunne fami- lie's waren sinds den aanvang der gevech ten in de gebouwen der Universiteit bijeen en verbleven tijdens het bombardement in de kelders. Het huis van Prof. Struebel is door de Japansche granaten volkomen vernield Het laboratorium van de universiteit werd eveneens geheel verwoest. Prof. Strubel zelf, die tijdens den oorlog officier van gezondheid was aan het Westelijk Front, begaf zich iede- ren dag met gevaar voor zijn leven naar de Woesoeng-forten ter verzorging van de wonde Chineezen. De commandant van fort werd een der eerste zwaar gewonden, aangezien hem beide armen door een Japan sche granaat werden afgerukt. De vijandelijkheden te Sjanghai hervat. Direct na afloop van den wapenstilstand, welke voor vier uren was overeengekomen en waarvan de Japanners een verlenging wei gerden, werden Vrijdagmiddag de vijandelijk heden hervat en aan beide zijen met artille rievuur heropend Japansche vliegtuigen van 13 Februari 1932. Opgave van !%o«nlholluiirt*ei» laindboiinereiliei .V% Koers van heden te: (Ontvangen per draadloorc telefoon). STAATSLEENINGEN. 4H Nederl 1917 4 1931 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 10C0 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nedtrl. Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas F.lectr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel Studcbaker U S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 122 /4 Vorige koers 97 921/t 741/, 53'/, 53'/, S9 411/4 27*/« n9 10% 143 87% 106'/, 15^s 21V, 4% 20% 6j'k 3%o 41'/ia 121/4 2/, 75'/, 176'A 124 75 40'/, 26 0 89*/, 24 72'/, Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Bata via Oostkust Oude Deli Scncmbah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Exdividend fExclaim. 79 11 77'/, 4Vi« PROLONGATIE Vorige koers 1'/, 135% 89% 6 31%; 47 19V, 28 19 1*/M 3% 16 14% 63 /a 140 27 170'/, 189 pl.m. 10.30 53'/, 58 59 10% 145 87% 1071/4 21% 5-% 20 v, 6 44'/, 121/4 176 125 75 40 69'/, 24'/, 72'/, 137'/, 89'/, 3LVj pl.m. 10.45 41 i/i" 83'/, 109-'/, 21%- i 21 3% 177'/,-S pl.m. 11.00 41'/, 10% 88%-J 109. 11 21'/, 21 Vs 67'/, 2% 77 891/4 138-V, 138% 9 pl.m. 11.15 105/8 88%-9 110 11 21V, 21Vs 6% m 47 19 28 18 142 26 200 771/4 41/4 oC'. 41 %6 47% 6'/s 43/, 13 ll/4 178' V, 41'/, 90 1 138'/, 9 89,-90 6i%« 47'/,-8 Heden 2 jCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 1. Italië 1 1 1 Vorige Koers op heuen 11 uur koers 8.52 8.52 59.00 58.95 9.76i/4 9 75 34 57% 34 52% 48.37% 48 36 47 4T00 48 47.75 46.50 46 50 247.% 247.% 1285 12.88 bombardeerden opnieuw de Chineesche stel lingen. Ook bij de Woesoeng-forten openden de Japanners het bombardement van een oor logsschip uit, nadat de bevelhebber der Japansche zeestrijdkrachten, Yamara den comcandant van den Engelschen kruiser „Berwick" had verzocht zich uit de vuur linie te verwijderen. Eenige stadsdeelen van Sjanghai door de Japanners bezet. Volgens een bericht van het Telegraaf- agentechap der Sovjet Unie hebben de Japan sche troepen Vrijdag verscheidene stadsdee len van Sjanghai en omgeving bezet. De Japansche Raad van State keurde giste ren een nieuw crediet ter waarde van 30.000.000 gulden goed ten behoeve van de voortzetting der vijandelijkheden tegen China. SNEEUWSTORM IN DEN KAUKASUS. Naar uit Tifiis wordt gemeld, woedt aldaa; een hevigen sneeuwstorm, zoodat het spoor wegverkeer van Tifiis met de andere steden is gestaakt. Eenige stations zijn geheel inge sneeuwd. Op het station Cipa ligt de sneeuw drie M. dik. Thans zijn militairen bezig de spoorrails vrij te maken an sr.eeuw. 15000 MARK GEROOFD TE KEULEN—DEUTZ. Gisteravond om half acht drongen 3 ge maskerde jongelieden de Rheinische Energie A G. te KeulenDeutz binnen Met pistolen bedreigden zij den alleen aanwezigen kassier, bonden en blinddoekten hem, waa.na zij hem dwongen in een hoek te b! ij ven liggen. Ver volgens beroofden zij de kas van een bedrag van ongeveer 15000 Mark. Over de daders is tot dusverre nog niets bekend. MEER DRIJFIJS OP DEN RIJN. In den loop van gister is er meer drijfijs op den Rijn en de nevenrivieren gekomen. Gis termiddag moest de schipbrug bij Koblenz weggehaald worden, daar er door het drijfijs gevaar ontstond. Het verkeer wordt hier thans met ponten onderhouden. Uit Lay aan den Moezel wordt gemeld, dat de Moezei dsar bijna geheel dichtgevroren is. De RheinstromBauverwaltung deelt me de, dat het drijfijs nu ook den Beneden-Rijn heeft bereikt. Tengevolge van den krachtigen vorst in de Boven-Rijnstreek worden de ijs schoren grooter. Daar het gelukt is de Main- wering te openen zal hei drijfijs op den Rijn door het van de .fair afdrijvende is nog ver meerderd worden. HET CALMETTE-PROCES. Ook de fficier in hooger beroep. Naar verluidt heeft thans nok de officier revisie aangevraagd van het vonnis in het Calmette-proces, waarbij prof. Deycke tot een gevangenisstraf van 1 jaar en Obermedizi- nalrat dr. Altstaedt tot 1 jaar en drie maan den werden veroordeeld. Deze revisie is aan gevraagd zoowel voor de veroordeelingen als voor de vrijspraken. DE AFMETINGEN VAN HET EERSTE RUSSISCHE LUCHTSCHIP. Volgens een officieel bericht uit Leningrad heeft het Aero-Inslituut aldaar de contructie van het eerste Sovjet Russische stijve lucht schip beëindigd. Het luchtschip zal een inhoud hebben van 8000 kubieken M. lengte zal 508 M., de grootste doorsnede 17.9 M. bedragen, terwijl de motoren van 540 P.K. zullen zijn. Het luchtschip zal een maximumsnelheid van 115 K.M. kunnen ontwikkelen. EEN DUBBELGANGER VAN DEN PRINS OF WALES. Dezer dagen stopte voor het grootste hotel van Boedapest een prachtige wagen, waaruit een goedgekleede jonge man stapte, die in het hotel kamer besprak voor zichzelf en zijn chauffeur. Tegen den portier van het hotel zeide hij, dat hij door niemand gestoord wil de worden. In het vreemdelingenboek schreef hij zich in als John Marrow, ingenieur, En geland. In den hall van het hotel wisselde hij nog eenige woorden met een actrice, waarna hij zich in zijn vertrekken terugtrok. De actrice vertrouwde hierop aan den portier toe, dat de jonge man de Prins van Wales was. dien zij vaak te Londen vanaf het too- neel had gezien. Het nieuws verspreide zich natuurlijk onmiddellijk en toen de jonge man eenige uren later, na te zijn uitgerust be neden kwam, werd hij begroet door een menigte nieuwsgierigen, journalisten en pers fotografen. Van officieele zijde had men be sloten. geen belangstelling te toonen en het incognito van den prins te eerbiedigen tot men officieel van den konrt van Z. K. H. op de hoogte zou zijn gesteld. De jonge man bleek zeer onthutst over de groote belangstelling, die hem ten deel viel, doch toen men hem mededeelde, dat men der. Prince of Wales kwam begroeten, glimlachte hij en zeide alleen: „Ik begrijp het al. Voor de zooveelste maal". Lachend toonde hij zijn papieren, waarnuit onomstootelijk bleek, dat men inderdaad John Marrow, den ingenieur, voor zich had en niet den prins van Wales, al vertoonen ook beide een groote gelijkenis van uiterlijk. Mobilisatie van den vrijwilligen landstorm. Onder den titel „Artikel 187 der Grond wet" hebben we voor korten tijd in deze ru briek de aandacht onzer lezers gevraagd voor een wetsvoorstel van den leider der S. D. A. P.-fractie in de Tweede Kamer, de heer Albarda c.s., dat bedoelt verandering te ver krijgen van artikel 187 van de Grondwet, welk artikel weer ten nauwste verbonden is aan artikel 57. Het eerste artikel geeft aan de Kroon het recht om in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden (men denke aan binnen'and- sche troebelen) de dienstplichtigen, die niet in werkelijken dienst zijn. geheel of ten deele onder de wapenen fe roepen. Dan moet echter onverwijld een voorstel bij de Staten-Gene- raal worden ingediend om het onder de wa penen blijven der dienstplichtigen zooveel mogelijk te bepalen, terwijl het andere artikel aan de Kroon opdraagt om de geschillen met vreemde mogendheden langs vredelievenden weg op te lossen, terwijl geen oorlog mag worden verklaard dan na toestemming der Staten-Generaal. De toestand is dus zoo: de regeering kan mobi'iseeren, als ze meent, dat dit noocfig is, zonder toestemming der Sta ten-Generaal noodig. Le zou deze toestem ming implicité toch moeten vragen, omdat de Volksvertegenwoordiging de credieten voor het onder de wapenen blijven moet verschaf- fen. We hebben hier dus te doen met een recht aan de Kroon, bij de Grondwet toegekend, het recht van mobilisatie om van de boven geciteerde beperking te zwijgen. Het eerste voorstel-Albarda c.s., géteekend als een „dolkstoot naar het hart van het militaris me", bedoelt dus een irperking van het recht van de Kroon, immers het wil het recht van de mobilisatie feitelijk overdrager van de Kroon, op de Staten-Generaal. We kunnen de argumentatie van dit voorstel laten rus ten, memoreeren echter het voorste! en den Grondwettelijken rchtergrond, omdat het voorstel nu ingediend met betrekking tot de mobilisatie van den Vrijwilligen Landstorm daarmede natuurlijk ten nauwste is verbon den. Door de oprichting van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm is een gewapende macht in den lande ontstaan, die kan worden gemobiliseerd, zonder dat de regeering ver plicht is onverwijld den Staten-Generaal me- dedeeling te doen van dat feit en evenmin ver plicht is voor het onder de wapenen blijven van die macht de goedkeuring van de Staten- Generaal te vragen, omdat de Bijzondere Vrijwillige Landstorm een buiten-wettelijke militaire organisatie is. Tot den werkelijken dienst worden de leden daarvan toegelaten door den minister van Defensie. Op de ma nier, aldus de voorstellers, staan bijna vijftig duizend man gereed, om, wanneer aanleiding wordt gevonden om met gewapende macht de openbare orde of rust te handhaven of te her stellen, vrijwillig onder de wapenen te komen Dit onder de wapenen komen is minutieus voorbereid. Daaraan meenen de voorsteller» moet een einde worden gemaakt, omdat w gereed staan van een organisatie, die de re geering in staat stelt om met voorbijgaan van het bepaa!de in de Grondwet en dus bui ten de Staten-Generaal om, voor doeleinden van binnenlandsche politiek een vrijwillige™ leger op de been te doen komen, niet bevorde" lijk is voor orde en rust Van deze gedachte uit redeneerende, meenen de voorstellers dan ook, dat geen mobilisatie van welken omvang en van welke strekking ook, moet kunnen on dernomen worden zor.der dat aan het bewuste artikel van de Grondwet wordi voldaan. Maar hoe willen de voorstellers dan hun gedachte verwerkelijkt zien? Artikel 35 van de Dienstplichtwet geeft aan den minister van Defensie de'bevoegdheid om aan dienst- püchtigen, die in werkelijken dienst willen komen buiten den tijd, welken zij in werkelii. ken dienst moeten doorbrengen, dit ondep bepaalde regelen te vergunnen. Indien al- dus de voorstellers noch ingevolge artikel 35 van de Dienstplichtwet, noch krachtens de wet van 6 Juni 1905 meer dan honderd man tegelijk onder de wapenen mogen b'ij. ven.dan is de gelegenheid voor persoonlijk» opkomst in werkelijken dienst voldoende maar is ook de mogelijkheid van een massale opkomst van vrijwilligers buiten de Staten- Generaal om buiten gesloten en daartoe heb- ben zij dan ook een voorstel ingediend. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van W FIJNHEER te Amsterdam, om VERLOF tot den verkoop van alcoholhoudende dranken anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel ST. ANNA STRAAT No. 23. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 13 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. (Van onzen eigen verslaggever). Om kwart over twee wordt Mr. S. binnen geleid en nemen de getuigen uit de vorige zaak in de rechtszaal plaats. De publieke tribune is bezet met een hon derdtal belangstellenden, terwijl ook van de balie verschillende leden aanwezig waren. Men was hier dus niet zoo kiesch als de balie in Alkmaar tegenover Mr. K Onder de juristen heerscht algemeen de meening, dat mr. S. het slachtoffer is van de vorige verdachte, die als een groot handig oplichter bekend staat en op ander gebied de naam heeft, dat men niet gaarne relaties met hem zal willen hebben. Mr. S. is een groote rustige figuur, wiens gelaat bedekt is met een hoornen bril. Tijdens de afwezigheid van de rechtbank, die om 10 voor half drie binnen kwam, on derhield mr. Kokosky zich met zijn cliënt. Aan mr. S. was 'valschheid in geschrifte ten laste gelegd en medeplichtigheid in ver duistering of het uitlokken van oplichting, alsmede, dat hij door verduistering verkre gen geld heeft aangenomen. Voorts stond hij terecht wegens verduiste ring in een faillissement in zijn kwaliteit van curator, tot een bedrag van 192. In deze zaak werd mr. S. veroedigd door mr. Ruiter. Mr. Kokosky zeide, dat hij geacht wil de worden in de vorige zaak, niet aanwezig te zijn geweest. Hij betreurde het, dat de zaken niet gelijk zijn behandeld en verzocht de rechtbank geen aandacht te schenken aan de verklaringen in de vorige zaak, waarin de officier speciaal acte vroeg van verklarin gen die op de zaak mr S. sloegen. Pleiter was daardoor benadeeld. De officier gaf toe, dat hij in één geval te ver was gegaan, doch hij had de zaken niet gelijk kunnen behandelen, omdat hij in de zaak tegen mr. S. Sn. als getuige niet kon missen. Mr. K. bliift het laken dat de officier, zij het dan zonder opzet, getuigen in de vorige zaak. tegen verdachte Mr. S heeft beïn vloed en nam eveneens get. Grootheest in specteur van politie onder handen, die in Keu len tegen August Willers in gezelschap van Sn. tegen mr. S. suggestief was opgetreden, omdat Sn beweert had, dat de actie van de oplichting van mr. S. was uitgegaan. Van de volgende getuigen is alleen die vari den procuratiehouder van den grossier in manufacturen Weijers te A'dam van be lang die verklaarde aan mej. W. dekens te hebben geleverd, voor een leverantie van een hotel te Heiloo. 14 dagen daarna werden la kens besteld. De firma informeerde toen bii mr. S. of dit safe was, die een bevestigend antwoord gaf. Zekerheidshalve werden nog inlichtingen gevraagd bij een bevriend advocaat over mr S. Deze waren niet gunstig, waarom de la kens niet geleverd werden. Vermelding dient ook de verklaring van getu'ge Jongkind werkzaam bij den gros sier Weijers, die verklaarde dat het optreden van mej. W. bij het aankoopen van een 800 aan dekens, optrad op een wijze zooals een goede koopvrouw pleegt te doen Zij was soepel bij het inkoopen, omdat zl] het recht had desgewenscht een deel terug te zenden. Mej. W. was voorts per auto met haar huisgenoote bij getuige Huitenga gekomen waar zij voor een 400 kocht In den auïo zaten een paar heeren, die op de dames wachtten. Getuige F. J. Meijer, timmerman en aan nemer te Limmen had 't huis en de grond op 8000 getaxeerd en daarvan een schriftelij ke verklaring gegeven. Van wie het huis was wist hij niet. Hij dacht, dat het van den heer Willers was. Alleen uit de couranten had hij later vernomen, dat het van mej. Willers was. Toen het huis door hem verbouwd is, was er wel over gesproken, dat het huis van mej. W. was, doch bij het opmaken van he> rapport, dat hij ten huize van mej. W. in te genwoordigheid van mr. S. schreef, aan wien hij het gaf, had hij daaraan niet gedacht. Over het algemeen treedt getuige niet als taxateur op. Getuige W. Schmidt autohandelaar te Alk maar deelde mede, dat er sprake van geweest is, dat mej. W van hem een Ford voor 1920 zou koopen, in samenwerking met Sn. en Aug. W. Getuige bleek, toen hij met mej. W. en de heer Sn. naar de bank ging, dat ze het niet konden financieren. Toen werd bij Schmidt het idee geboren om een gebruikte auto te leveren en die bij de bank onder te brengen. De nieuwe wagen kon niet aangeschaft worden omdat er geen 600 was om op de bank te storten. Er was 300. Pogingen zijn aangewend om mr. S. als borg te krijgen, doch die adviseerde om een tweedehands auto in de plaats te stellen en getuige heeft den indruk, dat de bedoeling was op die wijze de bank op te lichten, aan gezien in de meeste van die gevallen wel zoo gehandeld wordt. De bank overtuigt zich nooit of een oude of een nieuwe is afge- leverd, doch getuige was er niet voor te vin- den om zoo het vertrouwen in zijn persoon bij de bank te beschamen. Om bij hem den indruk te vestigen, dat ze in hun geld kwamen, toonde mr. S. een geze geld stuk, dat hij niet geheel las, doch. dat den indruk moest vestigen, dat mej. W. in het bezit zou komen van 18000. Dit ge beurde toen hij met Sn. en mej. W. naar de bank was geweest en met hen bij Schiller mr. S. ontmoette. Na een vraag van verdachte zeide getuige, dat hn wel gezegd heeft dat 'n wagen die 3 maanden gebnukt is of in de zaak is ge- weest, buiten het rayon geleverd mag wor- and' Z0I\ 1 da* daarvoor provisie aan een andere dealer behoefde te worden betaald, maar niet dat een auto die drie maanden oud is, bijeen bank als een nieuw mag wor- den opgegeven. 6 dag 10**^ hieroP Schorst tot Maan- I» 'o^lf'To^oortg™? W<,ensda8mor' ong«o^Lrf." rerS'aS Van gister EEN KWAKZALVER. JS? het* kantonSerecht te Arnhem heeft Arnhim !fi efn Duitscher, wonende te Arnhem, die, zonder daartoe bevoegd te zijn, de geneeskunde had beoefend. Hi? had te oennml meisie in „behandeling" 2™ en medicijnen voorgeschreven, ten- ftterf Hraif^an klnd Zes weken ,atef stieri.Hij had voor de behandeling en de medicijnen 10 genomen. g De eisch was de maximumstraf 300 boete of 3 maanden hechtenis. SNELHEIDSWEDSTRIJD TUSSCHB^ AUTO EN MOTOR. De voetrem defect. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft overeenkomstig den eisch een automobilist te Amsterdam wegens het veroorzaken van letsel door schuld veroor deeld tot vier maanden hechtenisstraf. De automobilist zou bij Naarden met ees snelheid van 100 K.M. hebben gereden, zoo dat bij de kruising HinlooperlaanAmers- foortsche straatweg een aanrijding met twee fietsers niet was te vermijden. De fietsers, een heer en dame uit Bussum, werden tegen den weg geslingerd en zwaar gewond. Ter rechtzitting was gebleken, dat de automobilist een weddenschap had gesloten met een motorrijder wie het hardst kon rijden. Toen was de aanrijding geschied, terwijl bovendien, volgens een deskundige, de voet- rem niet in orde was. -

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12