Agenda ÏEKLOTH» LANDHUIS ter waarde van f 6000." £uchtvaact £and- en Juinlouw {Binnenland 'Jkcuinciaai Vlieuws Spoct Stad en Omgeving. lUeec&ecicht Stoomwasscherij DE VALK AKERSLOOT. Voor f 1.een Zaterdag 13 Februari, 11 aur, op de Quint, nationale wedstrijden hardrijden over 500, 1500 en 5000 M. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefje van den keizer (operette); voor alle leeftij den 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne piraten (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het gele masker (sens voor eiken leeftijd. 8 uur, 't Gulden Vlies, propaganda-avond „Tonegido"; opvoering „Daar liegen we ons uit". Zondag 14 Februari. 2 uur, Harmonie, protestvergadering tegen gevangenneming van dienstweigeraars sprekers A. L. Constandse en Jacq Engels. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Het liefje van den keizer (operette); alle leeftijden. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Moderne piraten (sens); boven 18 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van O, die huwe lijksnacht (kom); boven 18 jaar. In bioscoop Harmonie, half 8; Het gele masker (sens voor eiken leeftijd. 7 uur, luth. kerk. Oudegracht, vrijzinnige jeugdkerk. 8 uur, zaal N. Schuit te Schoor!, jubileum- •oncert Schoorl's Gemengd Koor. Maandag 15 Februari. 8 uur, De Unie, propaganda-avond Drie- li oekwerk. Op de Quint, Bondsdag Ned. Schaatsen- rijdersbond. 7.30 uur, Cinona Americain: Het liefje van den keizer (operette); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-"uieater: Moderne piraten (sens.); boven 18 jaar. i 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het gele masker (sens.); voor eiken leeftijd. Dinsdag 16 Februari. 7.45 uur, Harmonie, bridge-wedstrijd voor paren. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefje van den keizer (operette); voor alle leeftij den. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne ipiraten (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het gele masker (sens.); voor eiken leeftijd. Woensdag 17 Februari. 8 uur, Central, ledenvergadering Witte Kruis. 7.30 uur. Cinema Americain: Het liefje van den keizer (operette); voor alle leeftij den. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne piraten (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar. Donderdag 18 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefje fan den keizer (operette); voor alle leeftij den. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne piraten (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar. het maar op een Meter afstand, samen te gaan. Wie door dit front, door deze partijen, door deze mannen op het schild wordt geplaatst, is tegen ons. Hij stoot bij ons op afwijzing. Hij mag zijn, wie hij wil. Indien wij thans overgaan tot de verkiezing van den Rijkspersident, her inneren wij ons, boe wij er indertijd met gejubel en vreugde voor onzen veld maarschalk opkwamen, dan volgden evenwel zeven jaren van teleurstelling en verbittering. Indien hij thans zijn hulptroepen zoekt in dat verraderlijke leger, dan kunnen wil hem niet meer volgen. Boven een naam, boven een per soon staat voor ons het Volk en de Na tie. Bij die gevoelen weten wij ons een, ook met die organisaties en partijen, die zich bereid hebben verklaard gemeen schappelijk te staan op het vlak van het Nationale Front ter omverwerping van en strijd tegen dit systeem. Ondanks al le bittere teleurstellingen der laatste ze ven jaren meenden wij het op grond van den eerwaardigen naam nog eens op ons te kunnen nemen, den veldmaarschalk de kans te geven door ons gekozen te worden. Wij stelden geen krachtige voorwaarden, doch een moesten wij eischen, juist voor de armsten der ar men, voor de vervolgden. Mijnheer de Rijkspresident, U moet beslissen, Uw vertrouwen behoort tot den vertegen woordiger van het huidige systeem ge kenmerkt door Rijkskanselier Bruening of den vertegenwoordiger van het Nieu we Jonge Duitschland, Adolf Hitier. Zooals U beslissen zult, zoo zullen wij beslissen. Indertijd geloofdet gij voor Bruening te moeten beslissen. Goed, Mijnheer de Rijkspresident, thans zijn er slechts twee mogelijkheden: Aan den eenen kant staat de man, die het huidige systeem verdedigt en steunt op de par tijen, die de dragers en scheppers zijn van het huidige systeem, aan den ande ren kant staat de iran die Duitschland nog eens heeft opgevoerd uit den diep- sten smaad en nood. Het Duitsche Volk zal en moet in dit alternatief beslissen. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De Ekster vertrok te 4.55 uur Rangoon en kwam te 16.25 te Medan aan. De „Reiger" is gisterochtend 8.15 uit Marseille vertrokken en om 12.12 te Rome aangekomen. Thuis reis. De „Valk" is gister om 5.10 u. uit Medan is vertrokken en om 7.45 u. te Alorstar ge land. Vandaar vertrok het toestel om 8.45 u. en landde om 13.52 u. te Bankok. Noorderhade 67-68, Tel1209 behandelt Uw wasch reeds vanaf 15 cl. p, K.G. Vraagt prijscourant. DE LANDBOUWUITVOERWET EN DE POOTAARDAPPELEN. Het bestuur van het K. I. Z. heeft het vol gende telegram aan den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw gezonden: Het bestuur van het K. I. Z„ afdeeling Friesland, de keuringsorganisatie, die ruim 2000 leden telt, gehoord de redevoeringen der heeren ds. Oortwijn Botjes en ir. Sevenster van Parijs en de daarop volgende discussies in de openbare vergadering te Leeuwarden, uitgeschreven door het bestuur der Friesche Maatschappij van Landbouw, dringt er bij uwe excellentie op aan de toepassing der Landbouw-uitvoerwet op de pootaardappelen zooveel mogelijk te bespoedigen. VERKEERSONGEVALLEN. Werkman gedood. Gistermorgen is een 23-jarige werkman uit Delft, die op weg was naar zijn werk te De Lier, achter op een zandauto geklommen ten einde te kunnen meerijden. Hij sprong er af in een bocht van den weg en had het ongeluk te vallen, waarbij het achterwiel over het lichaam ging. De ongelukkige was op slag dood. DE INBRAKEN TE NIJMEGEN. Nog een persoon gearresteerd. Een nieuwe inbraak gepleegd. Door de politie te Nijmegen is heden ge arresteerd de 21-jarige fabrieksarbeider A v. H„ verdacht van verschillende inbraken en van medeplichtigheid aan inbraken, den laat sten tijd in Nijmegen gepleegd. Hedennacht is weer een inbraak gepleegd in het kantoor van de firma D. te Nijmegen. Het bureau werd opengebroken en daaruit werd geld ontvreemd. De buit was niet groot. De inbre kers hebben geen pogingen gedaan om de brandkast, waarin een groot bedrag was, te forceeren. A. PEEK. f Na een ongesteldheid van enkele weken is gisteren op 48-jarige leeftijd in Den Haag overleden de heer A. Peek, lid der directie van de N.V. Mtp. tot exploitatie van Heeren- t-n kinderkleedingmagazijn voorheen firma Peek en Vloppenburg. GENEESKUNDE TEGEN. OORLOG. De Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der geneeskunst heeft besloten zich te wenden tot hare zustervereeniging- en in andere landen om met haar te overleg gen op welke wijze de internationale medi sche wereld eendrachtig haar invloed kan uitoefenen ter oorlogsprophylaxis. EGMONH BINNEN. Dnderdagavond vergaderden de Land en Tuinbouwarbeiders. Voorzitter was de heer van den Reep. Verschillende mededeelingen werden ge daan, waaronder de kennisgeving dat spoe dig uitbetaling van den kindertoeslag te ver wachten is. Door de afd. Hoef werd de opmerking ge maakt, dat hier in de gemeente geen gebruik was gemaakt van de gelegenheid om 2 per sonen te werk te stellen bij de provincie. Deze zaak zou nog besproken worden. Met het gemeentebestuur zal ook overleg ge pleegd worden voor het geval de leden mochten uitgetrokken zijn. De actie voor de Volkskrant heeft geen resultaten gehad. De voorzitter deelde mede, dat het aangekochte lot ook al weinig voordeel bracht. Na eeni- ge bespreking wordt besloten weer 1/10 lot te koopen en verder te sparen voor een vol genden winter. Voor de arbeiders in Twente wordt een klein bedrag uit de kas beschikbaar gesteld. Verdere actie blijft aan den pl. Volksbond overgelaten. Eenige inlichtingen worden verstrekt over de werkzaamheden, die werkloozen voor zich zelf mogen verrichten.' De voor zitter raadt de arbeiders voorloopig aan een afwachtende houding aan te nemen, als er gelegenheid zou gegeven worden een con tract af te sluiten tegen een te laag loon. In de Zuid wordt onderhandeld, doch dat kon niet op een basis van 18.25. Geconstateerd is., dat een paar leden zich te Castricum bij een andere vereeniging aansloten, vermoedelijk om geen lid van den Volksbond te zijn. Dit zal verder onderzocht worden. Zoo zouden zich misschien ook leden willen aansluiten bij den Hoef, waar ook de klasse hooger is. Daartegen zijn echter maatregelen genomen. Daar de voorzitter van den Volksbond zijn ontslag neemt, meent men, dat het wenschelijk is, dat iemand uit de vakafdee- ling zijn plaats inneemt. Er kunnen nu echter geen namen opgegeven worden. De voorzitter hoopt dan, dat de leden tenmin ste op de jaarvergadering van den Volks bond aanwezig zullen zijn. Bij de rond vraag verzoekt een der leden een spreker te laten komen om de Landarbeiderswet te be handelen en daarbij ook de leden van den Raad uit te noodigen De voorzitter kan zich daarmee wel vereenieen. doch als vra ger meent, dat er reden tot klagen is, zou het wel goed zijn, dat namen en gevallen worden opgegeven Hierna sluiting der vergadering. EGtfüND AAN PEN HOEF. Aanrijding Vrijdagmorgen had op de hoek Slotweg- Heerenweg een botsing plaats tusschen 2 zandauto's, de eene vol, de andere ledig. Daar de weg glad was, zou het waar schijnlijk verstandiger zijn geweest indien één der wagens had gestopt. De volle auto gleed weg en werd zoodanig gehavend, dat er niet verder kon gereden worden. Ook de ledige wagen moest naar den reparateur worden gebracht. Geen persoonlijke ongelukken. Ds. W. D. M. Baar zal mopgen niet te 10 uur maar te half tien in deze gemeente een spreekbeurt vervullen. SPANBROEK. Voor den bouw van een nieuwe ge meenschappelijke school voor de ge meenten Spanbroek en Opmeer is een terrein aangekocht NIBBIXWOUD. De gemeenteraad heeft B. en W. ge machtigd, oveerenkomstig het plan van uitvoering betreffende het verleenen van rentelooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in Westfries land een renteloos crediet te verleenen van ten hoogste 4070 ten behoeve van noodlijdende tuinder in deze gemeente. VEREENIGINO TOT BEVORDERING DER OEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN IN NEDERLAND. Voetbal. Wedstrijden te Den Haag afgelast. In verband met de vorst zijn alle voetbal wedstrijden in Den Haag voor morgen afge last. CONCERT CRISISCOMITE. Naar wij vernemen heeft het mannen koor Orpheus aan den secretaris van het crisiscomité mededeeling gedaan, dat het, zoo mogelijk in samenwerking met anderen, ten bate van het comité, belanugloos een concert wil geven. De heer Ponsen heeft hiervan dankbaar kennis genomen en toegezegd, dat dit vriendelijke aanbod met spoed door het comité overwogen zal worden. BURGER IJSCLUB. De leverantie van levensmiddelen voor de jaarlijksche uitdeeling der Bur ger IJsclub op Donderdag 18 Februari as. is als volgt toegewezen: Brood: 550 stuks aan de Alkm. Brood bakkerij, Payglop; 550 stuks aan den heer J. Kes, Zocherstraat. Spek: 550 pond aan den heer P. de Rover, Hekelstraat. Vet: 550 pond aan den heer P. de Rover idem. Tarwebloem: Ieder voor de helft aan de fa. H. Kloet, Verdronkenoord en Jac. Workum, Alkmaar. Groene erwten: 1100 pond aan de fir ma Ant. Schellinger, Achterstraat. De ingezonden monsters werden door den Keuringsdienst \an Waren alhier goedgekeurd. DE VRIJHEIDSBOND. Mr. Wendelaar vice-voorzitter? Het Hbld. meldt: Eenige afdeelingen van de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond" hebben candidaat voor het hoofdbestuur gesteld mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar. In verband hiermede vernemen wij van welingelichte zijde, dat mr. P. Rink, vice-voor zitter, het voornemen zou hebben te kennen gegeven, als zoodanig zijn ontslag te nemen, in verbad met zijn hoogen leeftijd. Mocht mr. Rink bij dit voornemen blijven, zoo is het niet uitgesloten, dat mr. Wendelaar bij verkiezing tot lid van het hoofdbestuur vice-voorzitter zal worden. Wij vernemen in dit verband ook nog, dat mr. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam, die eveneens vice-voorzitter van het hoofdbestuur is, van plan is deze functie neer te leggen in verband met zijn drukke werkzaamheden. JAARVERGADERING P. A. S. Het P. A. S. hield deze week zijn jaarver gadering. De verschillende verslagen getuig den van groei der revolutionnaire vak beweging. Door aansluiting der Land- en Tuinbouworganisatie en het voortdurend uit breiden van het ledental, werd besloten, het bestuur met twee leden te versterken. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: W. v. d. Wal, lste voorzitter, G. Alders, 2de voorz., J. v. Riel, lste secretaris, Oudor- dijkje 33, J. Korver, 2de secretaris, J. v. Berkum, lste penningmeester, F. Evers, 2de penningmeester, B. Appel, J. Schoemaker en J. Kelholt, commissarissen. GESLAAGD. Als derde stuurman bij de Groote Stoom vaart is geslaagd de heer Henk Stompff, oud- leerling der H. B. S. alhier. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking: Klaaske van der Steeg, geboren te Kollu- merland, 28 Juli 1912, gekomen van Gronin gen. ONTSLAG EN BENOEMING VAN EEN VERTEGENWOORDIGER DER GEMEENTE IN HET BESTUUR DER VEREENIGING „DE AMBACHTSSCHOOL VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN". B. en W. schrijven in bijlage No. 23: De Raad benoemde in zijne op 1 Septem ber 1931 gehouden vergadering tot vertegen woordiger der gemeente in het bestuur der Vereenigmg „de Ambachtsschool voor AHc- maar en Omstreken" den heer J. Westerhof. wethouder. De heer Westerhof heeft den wensch te kennen gegeven met het oog op zijn overige werkzaamheden van deze functie te worden Goedgekeurd bij besl. van den Minister v. Justitie v. 12 Mei 1931 No. 916. te leveren door winnaar aan te wijzen gemeente. Tweede prijs: Luxe Automobiel. Verder: Huiskamer ameublement, Radiotoestel, Stofzuiger, 5 le klas Heerencostumee naar maat. Rijwielen, enz. enz. 50.000 loten IOOO prijzen. Trekking Maart a.s. Loten verkrijgbaa" bij: A. J. Kool, K. v. 't Veerstr. 60; J. Bekelaar, Piersonstr.; C. v. d. Tooren. Koningsweg; Gez. Deen, Laat; S Visser, Fnidsen; S. Bek, Korte St. Josephstr. 3; W. Kaagman, Akerslaan; W. Harsevoort, sigarenm., Verdr.oord 56; W. Hoek, Pier- sonstraat 21. ontheven. Wij steHen U in verb nd daarmede voor den heer Westerhof met ingang van heden als zoodanig eervol ontslag te ver leenen. Wij geven U voorts in overweging in de daardoor ontstane vacature te voorzien door de benoeming van den heer G. van Slinger land, wethouder, die zich bereid verklaarde, de hierbedoelde functie te aanvaarden. IJSVERMAAK?! 't Lijkt op 't oogenblik al heel weinig op ijsvermaak. Er is geen sprake van vorst. De temperatuur is zelfs zeer zacht. Maar er is nog ijs en dus zijn de ijsbaanbestuurderen nog druk in de weer, om wedstrijden te orga- niseeren. Vanmorgen waren de verschillende hard rijders in hotel Proot bijeen gekomen en was tevens het bestuur van den K.N.S.B. daar aanwezig, 't Was dooi, maar toch ging men om elf uur naar de baan, om te probeeren, of 't nog ging. Intusschen hoopt men op een nieuwe vorst periode en tracht men den invitatiewedstrijd van Maandag a.s. te laten door gaan. De Alkm. IJsclub heeft die zaak geheel in han den. Zij schrijft den wedstrijd uit en zooals men weet, kunnen er alleen de snelste renners der vereenigingen, die lid van den Ijsbond N.-H. zijn, aan deelnemen. Aan belangstel ling is geen gebrek, zoodat ijs en weder dienende- de dag van Maandag een prachtige echt Hollandsche ijssportdag kan worden. Als er dan tenminste nog ijs is- AMBACHTSSCHOOL. Wij wijzen er op, dat in dit nummer bekend gemaakt wordt wanneer men zich voor een of meer der cursussen aan de Ambachtsschool kan laten inschrijven en wie daarvoor in aan merking kunnen komen. JAPAN HEEFT KOFA VEROVERD! 't Is werkelijk waar lezer! Japan heeft niet alleen zijn troepen naar Mantsjoerije gezon den, om een deel van China in te palmen, het heeft ook een afdeeling van zijn lichte troe pen uit laten rukken, om Alkmaar te verove ren. Met vliegmachines, Zeppelins, met alle moderne vervoermiddelen zijn pen aantal Ja- pansche jongedames komen overwaaien en hebben zonder veel moeite het Kofamagazijn veroverd. Ze hebben de heele zaal geplunderd en alles, wat maar op Nederlandsch werk leek, doen verdwijnen. Toen dit gebeurd was, kwamen groote kis ten en paketten met Japansch werk en in korten tijd was Kofa veranderd in een Ja- pansche wijk. Lange winkelstraten, geheel uit Japan overgebracht, brengen de bezoekers in een Oostersche sfeer, als ze dat tenminste al niet zijn. Want de etalages zijn ook al met Japansche goederen geëtaleerd en de entree is zeer verfraaid door een echte Japansche tempel, waarin o i. niets vergeten is. De ..straat"! Overal stands met rieten matjes en achter de toonbank Japansche meisjes in Japansche kleederdracht. Gelukkig zijn het schrandere jonge dames, die in een kort oogenblik kans hebben gezien, om haar scheve oogen te veranderen in normaal Alk- maarsche kijkers en tevens hebben ze de Nederlandsche taal buitengewoon vlot keren spreken! Men kan dus Japansch goed in een Japan sche winkel van Japansche dames koonen en gewoon Nederlandsch praten. En als men vermoeid is van het kijken en koopen, kan men in de Japansche theetuin Japansche thee (van Keg) drinken uit Japansche kopjes en kan men luisteren naar Japansche muzirk. die door vijf luidsprekers wordt rondgebazuind En tenslotte kan men de Japanscf'e vlag be wonderen, die hangt boven de afdctvng „kunst"! EEN ADRES AAN DE TWEEDE KAMER. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft tezamen met haar zusterkamer Je Haarlem het onderstaand adres gericht tot de Tweede Kamer der Staten Generaal, inzake de wijziging van de Wet van den 24sten December 1931, Stbld. 553, houdende toekenning van de bevoegdheid tot het tijde lijk treffen van maatregelen tot regeling van den uitvoer van bepaalde goederen: Daar de handel en bereiding van zuivel producten een zeer belangrijke plaats inne men in het bedrijfsleven van de Kamers van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar en Haarlem hebben zij met meer dan gewone belangstelling kennis genomen van dit Ont werp van Wet. Tot haar leedwezen moeten zij echter ver klaren, dat zij daarmede allerminst hare in stemming kunnen betuigen. Een heffing van een uitvoerrecht als be doeld in artikel 3 van dit Ontwerp zal volgens het oordeel der Kamers op den ex port onzer producten slechts een nadeeligen invloed kunnen uitoefenen, zoodat reeds de overweging van die heffing in een tijdvak, waarin de export van zuivelproducten dreigt te stoppen, althans slechts met de grootste naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Februari. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.1 mM. te Stornoway. Laagste barometerstand 758.4 mM. te Andanes. Verwachting, geldig tot den avond van 14 Februari: Zwakke tot matige wind, uit Noordweste lijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of betrokken, nog weinig of geen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vries punt in het Zuidoosten; in het Noordwesten temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. Overzicht. In het Noorden bleef de barometer nog doordalen, zoodat bij ons de wind tot Noordwest en plaatselijk tot Zuidwest kromp. Thans staat in Scandinavië de barometer weer bijna stil, zoodat bij het verplaatsen van de barometerdalingen naar het Zuiden weer een geringe ruiming van den wind te wachten is. De wind uit Noordwestelijke richtingen zal daarbij door de Noordzee aangewarmde lucht aanvoeren, zoodat voor het Noordwesten van ons land temperatuur om het vriespunt tot lichten dooi te wachten is, terwijl in het Zuidoosten des nachts nog lichte vorst zal optreden. Vooral in Zuid- Frankrijk en in West-Duitschland bleef de vorst nog streng, doch over het algemeen is de temperatuur in West-Europa wel wat ge stegen. Bijna overal is het weer rustig met matigen wind. Alleen in Midden-Frankrijk waaien hier en daar vrij felle Oostenwinden. Er viel nog weinig neerslag. Slechts uit Noord-Scandinavië en Oost-Duitschland wordt sneeuwval van eenige beteekenis ge meld. inspanning en opofferingen nog maar even „gaande" is te houden haar niet de ge- wenschte politiek toeschijnt. Het oude artikel 2 van de Wet van 24 December 1931 (Staatsblad 553) laat een geringe heffing toe, ter bestrijding van kos ten, aan de uitvoer-regeling verbonden, het geen uit gronden van billijkheid door de Ka mers nimmer is aangevochten. De toepassing van het nieuwe artikel 3 zal evenwel zoo vreezen de belanghebbenden mèt de Kamers moeten leiden tot een vol komen ontwrichting van den kaashandel, daar de onzekere factor „exportbelasting van x guldens" niet te verdisconteeren is tijdens de inkoopperiode. Voorts zou deze heffing een direct ernstig verlies beteekenen voor de exporteurs, die thans groote partijen voor Frankrijk bestem de kaas van 1931 in voorraad hebben. Terwijl dus eenerzijds niets dan bezwaren, bemoeilijking, ontreddering en directe ver liezen te constateeren vallen, staat daarte genover slechts een zéér geringe kans om een geheel ontoereikende en onbeteekende bate te verschaffen aan producenten van goederen, waarvan door eenig land den invoer uit Ne derland boven een bepaalde hoeveelheid is verboden. Een dergelijke proefneming te riskeeren in een periode, waarin de exporthandel zucht onder de grootste zorgen, achten de Kamers hoogstgevaarliik en in strijd met de belangen van zuivelproducent en -handelaar, zoodat zi; gaarne Uwe welwillende medewerking in roepen om de heffing van dit uitvoerrecht ten krachtigste tegen te gaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,36 uur lich' op. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 14 Februari is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna. Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Distrids-Arbeidsbeurs. Geopend van Q12 uur. Voor werkgevers vaiV?en van uur- Op Maandag en Donderdagavond van 7—8 uur Bemidde ling voor kantoorpersoneel op Maandag- en Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 2 autogene-lasschers, 11 bakkers, 13 bank werkers, 3 beh. naaisters, 1 beh. stoffeerder, 2 betonwerkers, 1 bloemist, 3 boekbinders, 1 boekdrukker, 8 boerenarbeiders, 1 borstelma ker, 15 chauffeurs, 2 chem. reinigers, 8 elec- ticiens, 1 etaleur, 43 grondwerkers, 1 instru mentmaker, 2 incasseerders, 3 kappers, 9 kantoorbedienden, waaronder 2 steno-typis- leS.'.^ kellners, 3 ketelmakers. 3 kistenmakers, 1 kleermaker, 8 klinkers, 1 koetsier, 3 letter zetters, 7 loodgieters, 4 mach. houtbewerkers, 7 machinisten. 5 magazijnbedienden, 4 me taaldraaiers, 24 metselaars, 19 meubelma kers. 8 monteurs, 20 opperlieden, 12 pakhuis knechts, 5 plaatwerkers. 1 radio-mordeur, 1 rijwielhvrsteller, 6 reizigers, 2 scheepsbou wers, 40 schilders, 20 sigarenmakers, 1 siga- rensorteerder, 4 smeden, 1 steenbikker, 2 steenhouwes, 5 stoffeerders. 5 stokers, 12 stu- cadoors, 4 slagers. 1 suikerbewerker, 1 teeke naar, 1 bouwkundig opzichter, 58 timmer lieden. 8 tuinlieden.1 tandtechniker. 7 voe-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2