Gesprongen Handen Raadselhoekie -yOOK- 13 El KIjBINTJ33. KLEUR- EN KNIPPLAAT Ruwe Huid Schrale Lippen A N S wTf C. Jong, was voldaan, werden dezelve oSder dankzegging goedgekeurd en getee- ^Het kort jaarverslag van den secretaris „erd eveneens met instemming en dank be- De rekening over het jaar 1931 gaf de vol gende cijfers aan. Ontvangsten: batig slot ?030 871,23, omslag 1389,70, opbrengst afgekeurd vee 595, verkoop materialen ■t 40 gekweekte rente aan de Boerenleen bank 19.39, totaal 2880,72. Uitgaven: itkeering afgekeurd vee 2090,17^, loon aan taxateurs 94.26, briefport vracht en drukwerk 28,56 K, advertentiekosten 7.75,, contributie Handelsregister 5, hulp van deskundigen 57, aankoop prijzen voor verloting op de jaarvergadering y 48,60, bodeloon 19,50, vergaderkosten 31,70, administratiekosten 38,33, premie retour 10,32, reiskosten 12, inhoud kas op 31 December 1931 431,52. Deze rekening reeds eeerder nagezien door eene commissie betaande uit de heeren P Takken Pz. te t Veld. H. Wit Jhz., de Weel en Joh- Ruiter te Waarland, werd bij monde van laatstgenoemde voor goedgekeurd gerap porteerd. De periodiek aftredende commissarissen C Spil te Zuiderzeemeer en Jac. de Groot te Benningbroek werden beiden met algemeene stemmen herbenoemd, waarvan eerstgenoem de ter vergadering aanwezig, verklaarde die herbenoeming in dank te aanvaarden, werden aangewezen de heer P. C. Mul te Wogmeeren A. Bruin Dz. te Zijdewind. De taxateurs J. Wit Jr. en P. Wiinker Dz. brachten daarna verslag uit van de nieuwe taxatie, welke na eenige bespreking aller goedkeuring mocht verwerven. Bij de rondvraag besprak de heer S. Bak ker Slootgaard de wenscheliikheid om het vee bij aanneming in de verzekering eerst te la ten keuren op kosten der verzekering en zulks verplichtend te stellen. Na eenige bespreking bleek, dat deze maat regel nogal op financieele moeiliikheden zou stuiten en werd bes'oten het T.B.C.-onderzoek der verzekerde veestapels zooveel mogelijk te propageeren en hier mede voorloopig te vol staan. Na eenige besprekingen van hufohoudelij ken aard werd de veriraderinn met een dank woord door de voorzitter gesloten. HENSBROEK. Bij de alhier gehouden verkooping foor de erven Kuiper—Timmerman van bouwland, groot ruim 1 H A was de uit slag, dat kooper w erd de heer Iv. Beers te Heerhugowaard voor 1"!9. ZUIDSCHAE V/OUDE. In eene daartoe te houden vergade ring zal alhier getracht worden eene af- deeling op te richten van den algernee- nen neutralen bond van boeren, land en tuinbouwers Sinds eenige jaren heeft men aan den Langendijk en omgeving al een r.k. land en tuinbou.vbond. In Broek op Langendijk en St. Pancras zijn voor kor-) ten tijd ook afdeelingen van den chr. land- en tuinbouwbond opgericht en naar wij vernemen zal men hiertoe ook in meerdere plaatsen van deze om geving pogingen doen. OUDE MEDORP Naar wij vernemen zal voor zelfstan dige alleenwerkende tuinbouwers eene regeling van gemeentewege worden vastgesteld voor ekelijksche toeslag zulks wegens den slechten toestand in het tuinbouwbedrijf De regeering heelt een bijdrage toegezegd. Het gemeentebestuur heeft aan ver schillende pachters van gemeentelande- rijen uitstel van betaling der landpach ten verleend tot uiterlijk i Aprii a s. AKERSLOOT. De bloembol lenkweeker Th Schut Pzn., Westerweg, alhier, die dezer da gen aan het diepspitten in zijn tuin aan den Buurtweg tegenover de Nad. herv. pastorie, vond op een diepte van onge veer 1 Meter een 10-tal zilveren munten in een reeds vergaan lederen zakje. En kelen zijn grooter als een rijksdaalder en een gulden, terwijl twee de grootte hebben van een gulden. Do jaartallen varieeren van 15621572. Op de meesten komen z.g familiewa pens voor. Ze verkeeren allen nog in gaven toestand. Wel iets voor verzame laars van oude mun'en Alleen wordt hier schaatsen gereden op enkele polderslooten. Het Alkmaar- dermeer gaat de scheepvaart nog over. ®n meer naar het dorp is het ijs niet mooi door den harden wind. Het Kerkmeer in den Limmeipolder is hog niet te vertrouwen door de wakken Over het algemeen is het ijs hier niet mooi en door de sterke wind op vele plaatsen onbetrouwbaar. EGMOND AAN ZEE. Met ingang van 16 Febr. is tot Rijks veldwachter benoemd de heer J L Breetvelt te Amsterdam. UITGEEST. R.K. Volksbond. Deze bond hield in het Gezellengebouw een goed geslaagde jaarvergadering. Nadat fle voorzitter, de Geestelijken Adviseur en J* aaanwezige leden verwelkom had, deed h j vo'gende mededeel ingen: ten eerste flat de 19 Februari as. de districsbestuurder I" vrijgestelde van den Bond, de heer van -mngerland van Alkmaar, voor de leden een £"ng zal houden over het onderwerp: »Uns program en onze idealen''. Ten tweede at het lid den raad de heer Mooy en Echt- genoote, dezer dagen hun gouden echtver eemgmg vierde! Dit is het derde lid der afd. J^nen 1 jaar zijn gouden huwelijksfeest bestuur heeft zich bij dit feest met onbetuigd gelaten! Daarna werd het jaarverslag voorgelezen het blijkt dat het ledenaantal 19 meer be draagt dan op 1 Jan. 31De Bondsafdee- ling zoowel als de onder afdeelingen ver heugen zich in grooten bloei. Dcor de onder- afdeeling „Ons Belang" (Brandstoffen) is in het afgeloopen jaar 145 ton steenkolen omgezet, het grootste kwantum tot nog toe. Het tegoed op de Centrale Volsbank bedroeg per 31 Dec. 1931 5697.52. Door de Coöpe ratie (Kruideniers afd.) is in 1931 omgezet 40496 met een netto winst van 2882. Daar de onderafd. „Hulp in Nood" slechts uit 1 lid bestaat, drong de voorzitter er op aan, dit comité nog met eenige leden uit te breiden. De ontvangsten hadden bedragen 1576. 08 en de uitgaven 1574.35 K zoodat er een batig saldo is 1.72V£. Bij monde van den heer C. Daan deed de commissie belast met het nazien der boeken, verslag. De penningmeester werd dank gebracht Bij de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van 4 leden, werden de af tredende, de heeren D. Schoor!, Jb. Rump- horst, C. Molenaar en J. Scholten herkozen en werd tot afgevaardigde naar den Cen- tralen Raad aangewezen de heeren P. Twaalfhoven en C. Molenaar en tot plaats vervangers de heeren L. A. van Montfoort, K. Daan en G. Veldmans. De begrooting die eveneens in deze vergadering tertafel kwam, sloot met een post voor onvoorziene uitga ven groot 1364.72 M, en werd met alge meene stemmen goedgekeurd. KOEDIJK. Donderdagavond werd door de ver- eeniging het Schoolverbond zijn jaar vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb Groot, onder leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers De voorzitter opende met een woord van welkom en het was spreker aangenaam, dat de commissarissen aanwezig zijn op een na en enkele belangstellenden. Want dezen avond zijn er weer nieuwe commissarissen r.oodig, zoodat wij nu weer keus hebben Aangenaam was het spreker, dat het in de bedr'jven iets gunstiger is Dit is ook in het belang van het schoolverbond, en spr. hoopte op een prettige bespreking voor dezen avond. Medegedeeld werd, dat de commissie tot wering van schoolverzuim het in het afgeloopen jaar heel gemakkelijk heeft gehad. Er is maar één onwettig verzuim geweest. Het aantal kinderen dat met 1 Arril de school zal verlaten is in totaal 15 leerlingen en van de avondschool 7 leerlingen, die getuigschriften zullen ontvangen De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 444.56, uitgaaf 353.34, saldo 91.22. De heer P. Zwetsnian aduseerde tot king van het schoolfeest werd besloten goedkeuring der rekening. In bespre- dat de vijf jongste klasser een pleizier- rit zullen maken. De hoogste klas zoo mogelijk een boottocht. Bij de verkie zing van de aftredende commissarissen een was niet herkiesbaar de heeren Jb. Otto Jzn. en P Geus, achtte de voor zitter woorden van dank voor het werk in de afgeloopen zes jaren gedaan. Ge kozen werden de heeren P. Zwetsman en Jb E amer Hzn., die hun benoeming aanvaardden. Bij de rondvraag vroeg de voorzitter: zullen wij de leerlingen die 6 klassen doorloopen hebben een getuigschrift ge ven, daar zij de volle school niet door loopen hebben? Op het getuigschrift wordt vermeld hoe veel klassen doorloo pen zijn. Na eenige besprekingen werd besloten, de getuigschriften uit te rei ken. Hierna sluiting Het onderwijsper soneel was mede aanwezig. HEEMSKERK. O er ar dus Majella-Vereeniging. De leden der Ger.-Maj.Vereeniging kwa men Donderdagavond in het Patronaatsge bouw in jaarvergadering bijeen. Tot de mededeel ingen behoorde schrijven van den heer Bergfeld dat hij als bestuurs lid wenscht te bedanken. Voor kennisgeving aangenomen. De secretaris bracht het jaarverslag uit waaruit bleek dat de wijkzuster bij 224 zie ken, 5630 bezoeken had afgelegd. De financien zijn als volgt: De ontvangsten 3077.34, uitgaven 28 94 46. Nog pl.m. 300.- moet gedaan worden aan diverse uitgaven. Nog zij meegedeeld dat over 't afgeloopen jaar 132 verplegings-artikelen zijn uitgereikt Bestuursverkiezing en voorstel contribu tieverlaging vinden in eene volgende leden bijeenkomst plaats. HEILOO. 1Vitte Kruis. De afd. Heiloo van het „Witte Kruis" hield Donderdagavond haar jaarvergadering in café Heider. De nieuwe voorzitter, de heer A. N. K. Hopman, deed bij de opening mededeeling omtrent de verdeeling der functies. Van dr. Hoekstra was berich: van verhindering ont vangen. Ingekomen stukken. Een dankbetuiging van den oud-voorzitter voor de wenschen geuit in het telegram. Van het hoofdbestuur bericht, dat men candidaten kan stellen voor secretaris. Van dr. Mol een schrijven over den schoolartsendienst. Jaarverslag secretaris. Uit het goed ver zorgde jaarverslag stippen we aan, dat het ledental vooruitging met 62 en klom tot 1009. Sinds 1 Januari waren weer 45 leden ingeschreven. Dankbaar werd gememoreerd wat ds. Eilerts de Haan voor de vereeniging deed en ook aan den oud-penningmeester, den heer Balk, werd dank gebracht. Van de materialen van het Witte Kruis werd een druk gebruikgemaakt: 521 maal werden goe deren e.d. afgegeven. De klacht een klacht van alle jaren werd geuit, dat men de goederen zoo nonchelant behandelt en ver nielt (met groot genoegen kunnen we dan ook melden, dat zij, die goedren kapot maken o? verwaarloozen, voor de kosten zullen wor den aangesproken). Door de wijkverpleegster zijn 656 bezoeken afgelegd over 38 gezinnen. Het verslag wer onder applaus goedge keurd. Jaarverslag penningmeester. Daarop bracht de nieuwe penningmeester, dr. Cohen, verslag uit. Aan contributie is ontvangen 1679, de totale ontvangsten en uitgaven zijn resp. 2390.62 en 1646.71, saldo 743.91. De rekening en verantwooording t. b. c- verpleging, sloot in ontvangsten en uitgaven op 1668, nadeelig saldo 11.23. Uit deze verantwoording b eek welk een bedrag de verpleging van t. b. c.-patiënten en ontsmet ting vordert en welk een fofer de gemeente zien hiervoor getroost. De voorzitter bracht den penningmeester dank. De heeren Brand en Langedijk uitten be denking dat de postboden ook met kwitanties van het Witte Kruis loopen. De eerste betoog de dat er tientallen armen zijn, die graag die 85 willen verdienen, terwijl de postboden gesalarieerde betrekkingen hebben De heer J. Blokker vond het ophalen door de postboden zeer goed daar ze dagelijks in contact zijn met de burgerij. De voorzitter ste'de vast, dat door twee personen contributie wordt opgehaald, die ook postboden zijn. Voorts was spr. het met den heer Blokker eens en sloot de discussie door mee te deel en dat het bestuur zich zal beraden Door de heeren Kostelijk en Vos was rap port ontvangen over de boekhouding van den heer Balk. Alles was in beste rde bevonden De voorzitter deelde mede dat er een radio luxe-apparaat aangekocht is, dat in het magazijn is gedepeneerd ter beschikking van de medici. Voor het legaat van wijlen de heer de Jong is een zuurstofko*fer aangekocht ten dienste der doctoren. De kosten waren 97.50 Bij de bestuursverkiezing ga» de heer D. J. Ruijter het verlangen te kennen om heen te gaan. Een jonge kracht zou beter het werk kunnen doen. Zoowel voorzitter als secretaris vroegen of hij nog eenigen tijd aanbleef om het nieuwe bestuur te he'pen. De uitslag der verkiezing gaf als resultaat dat de heeren Hopman n Ruijter werden herkozen en beide bleven aan. (Applaus). In de commissie tot nazien van de rekening werden aangewezen de heeren Vlessing en Schotvanger. Op voorstel van het bestuur werd het salaris van den magazijnmeester verhoogd van 150 op 200 per jaar. Rondvraag. De heer Brand wees op de ko mende noodzakelijkheid van een verband- kist in het Zuidelijk deel der gemeente. De voorzitter zeide dat er meldingsposten voor E. H. B. O. zijn. De secretaris zeide nog dat er waarschijn lijk een raeldingspost op Kapel komt. Op een vraag van den heer Langedijk werd medegedeeld dat er bij de slager Renes steeds ijs verkrijgbaar is. De heer Vlessing vroeg naar het resultaat van zijn verzoek over riooo'eering en afvoer van faccaliën. De voorzitter herinnerde er aan dat beslo ten was om het aan een door den raad te be noemen commissie over te laten. Uit een debat over dit urgente onderwerp bleek, dat men over het riooleeringvraagstuk (waarbij af voer faccaliën niet zijn inbegrepen) niet zoo licht moet denken. Het zou wel eens kunnen zijn dat men een 10 a 15 per gezin en per jaar moest betalen. De beer Vlessing was overtuigd dat er van B en W geen medewerking te verwachten is en zou zich desnoods met den inspecteur van vo'ksgezondheid in verbinding wil'en stel'en De voorzitter stelde voor het rapport af te wachten, waarmee^ men zich vereenigde De heer IJ. Blokker had tot ziin verbazing de begrooting gemist. Hii vroeg waarom men mei- die goede gewoonte brak. De vooorzitter antwooordde dat het hoofd bestuur de begrooting afschafte en wij dach ten dat voorbee'd maar te volgen. De heer Blokker vond dat noodig en niet practisch. Daar niemand der bestuursleden bezwaar had. zal alsnog een vergadering worden be legd om d* beorooting te behande'en. Hierna sluiting. Oplossingen der raadsels uit 't vorige nummer. Voor greoteren. 1. Ik tol iederen dag na schooltijd, (olie). Met Louise en Anna zijn we gaan wandelen (azijn). Wat een rommel! Karei, ruim eerst eens op! (melk). Ik liet heele weken niets van mij hooren, toen Moeder ziek was. (thee). Waar is de bus gebleven? Jan zal u zeggen, wat er mee gebeurd is. (water). 2. Zwart, Sluis; Zwartsluis. 3 M A S T N A N I K T A K S door C. E. DE LILLE HOGERW'AARD. Schippertje, schippertje, vaar jij maar lustig, Rook er je lekkere pijpje maar rustig Vaar over zee! Toe, neem me mee! Doe je 't niet, schippertje? 'k Zet vlug op. Nu denk ik toch, dat ik 't schippertje fop, Want in een wip Staat hij met 't schip Op onze vensterbank, keurig gekleurd. (Ruik je wel, hoe die tabak lekker - geurt!?)' Heisa, joechée, Nu is de zee In onze kamer met schipper en al, Die zij vooreerst niet verlaten meer zal. Schipper, je lacht! Hadt je gedacht, Dat je, al is nu de zee ook wat klein, Toch in je nopjes bij ons wel kunt zijn? (Nadruk verboden). (Verhaaltje op Rijm). „Kom hier eens, kind'ren, luister goed! Ik heb een prachtig plan!" Zei Moeder Muis en zij ging voort: „Wat dunkt jelui daarvan? Kijk, wat ik hedenmorgen vond: Een bel en een stuk touw!" „Wel", vroeg Pa Muis heel erg verbaasd, „Wat wil je daarmee, vrouw?" „Dit", zei Mama, ,,'t is een idee, Als ik nooit nog heb gehad! 'k Zorg, dat voortaan niet één van ons Nog last heeft van de kat! Die vijandin van jou en mij En van ons kindertal Zwerft immers dag en nacht door huis En vindt ons overal! Dat zal, geloof me maar gerust, Voortaan niet langer zijn! Want, weet je, wat ik doen ga, man? Mijn plan is reuze-fijn! Ik ga", heel zachtjes sprak Mama, Want poesje mocht eens luit 'ren En je begrijpt natuurlijk wel, Mama moest daarom fluit'ren! „Ik ga, gewapend met die bel, Ja, kijk maar niet zoo mal! Straks zacht, heel zacht de kamer in; Waar poesje slapen zal. En dandan bind ik heel bedaard Die bel haar om den nek. Wel vadertje, wel kinderlief, Wel, lijkt mijn plan je gek? Bedenk eens: wat het zeggen wil, Pjes kan ons nooit meer storen! We zullen voortaan overal Die bel heel duid'lijk hooren!" „Hiep hiep hoera!" riep Vader „Dat is e enpracht-idee!" Muis. En Knabbelgraag riep smeekend uit: „Toe Moeder, mag ik mee?" Nu, Moeder Muis, dat snap je wel, Wau doarvan gansch niet weten! Zij trok er heel allen op uit, Direct na 't middageten. Was een gevaarlijk werkje, hoor! Maar't lukte! Lieve deugd! Wat heerschte e rin 't muizennest Dien dag een groote vreugd! Wie geen plezier had, dat was poes. Wat had ze een verdriet! Want muizen vangen met een bel, Dat lukte voortaan niet. (Nadruk verboden.) R WINKEL. 4 Wemeldinge, Geel, wind, meel, geld, wieg. Voor kleineren. 1 Blauw, klauw, Hauw. 2. Mast. (opge)past, vast, last. 3. Veluwe, Limburg, Drente, Zeeland. 4. Klok, huis; klokhuis. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Kruisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt iets, wat men langs de kust aantreft, X X X X xxxxxxxxx X X - X X lo. rij een medeklinker. 2o. rij een heel kleine, nederige woning. 3o. rij een kleur. 4o. rij een plaats in ons land, bekend om haar glasblazerijen. 5o. rij 't gevraagde woord. 60. rij een plaats in de nabijheid van Haarlem. 7o. rij een jongensnaam. 80. rij een lichaamsdeel van een dier. 9o. rii een medeklinker. 2. Midden in den zomer sta ik op het land, maar als men mijn klinkers verandert, word ik timmermansge reedschap. Hoe kan dat? 3. Vebrorgen vruchten. In de groote vacantie gaan we in Almelo en Enschede logeeren. Ik geloof nooit, dat Bep eerlijk aan dat mes komtl Als je niet goed je best doet op school, zul je blijven zitten. Kijk eens Jaap: pelikanen zijn hier. Ik weet het heel zeker: Steven stond bij de poort Mijn geheel wordt met 9 letters ge schreven en noemt een bloeiend» plant. 4, 1, 5, 5 is een drank. Een 7, 4, 9, 9, 3, 4 is een lichaamsdeel van een dier. 3, 2, 5, 7, 4 is iets, dat sommige meta len leelijk bederven kan. 3. 8, 5, 4 groeit gewoonlijk aan den. kant van het water. 1. 9, 6, 7 is een jongensnaam. Voor kleineren. Mijn eerste vindt men in de keuken, Mijn tweed' is een bekend metaal. E mijn geheel gebruik je stellig, Als je op school gaat, allemaal. Moeder trakteerde op iets, maar d« banketbakkersjongen liet het vallen. Op den grond lag nu die heerlijk» traktatie en natuurlijk heelemaa! stuk! We zagen beter tak net I Als men een viervoetig dier ont« hoofdt, krijgt men een veel grooter viervoetig dier terug. Welk? Wat loopt steeds even hard als je zelf? (Nadruk verboden),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7