Agenda JUibticaties Jtcauinciaai Tlieuws Onie JCoÉoniën Jiunst jen Wetenschap Jietk Schaal £aatste betichten £ucfitvaact rs..ikA*m^± Jiechtszaken Scheepstijdingen Siad en Omgeving iDeetbeticht aiATEP STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Loyd. Dinsdag 16 Februari. 7.45 uur, Harmonie, bridge-wedstrijd voor paren. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefje van den keizer (operette); voor alle leeftij den 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne piraten (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het gele masker (sens.); voor eiken leeftijd. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van J OTTER, alhier om VERLOF tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, an deren dan sterken drank voor gebrnik ter plaatse van ver koop in het perceel KOOLTUIN nr. 3. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk oezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. Alkmaar, 16 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. dorpstraat te Velsen in de Meervlietstraat al daar, doordat hij plotseling de straat over stak, door een bestelauto, die van de Velser- pont kwam afrijden, overreden. Het knaapje overleed spoedig na het ongeval. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Een doode. De bankier van Oort uit Nijmegen is gister avond op den weg van Kleef naar Kranen burg met zijn auto tegen een boom gereden. Hij is uit den auto geslingerd en zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Kranenburg vervoerd, waar hij kort daarop is overleden. Op de plaats van het ongeluk werden onge veer 20.000 rijksmarken gevonden. Automobilist verdronken. Gisteravond half zeven reed de 32-jarige G uit Aerdenhout met zijn auto langs de Leidsche Vaart te Harlem in de richting Aerdenhout. Ter hoogte van het viaduct is de auto vermoedelijk door het springen van een band geslipt en in de vaart terecht ge komen. De heer G., die alleen in den auto zat moet gepoogd hebben zich zwemmend te red den, doch waarschijnlijk door het ijs is dit niet gelukt. Het lijk was vannacht nog niet gevonden. EEN JONGEMAN MET EEN MES GESTOKEN DOOR EEN MEISJE. De 22-jarige mej. H. H. M. schijnt de ge woonte te hebben op de grens van de ge meenten Schoonhoven-Wiliige-Langerak de wielrijders met steenen te gooien. Zoo ook ondervond dit de heer v. d. VI. uit Willinge-Langerak. Hij stapte van de fiets en een woordenwisseling ontstond. Mej. M. haalde een mes voor den dag en bracht den heer v. d. V. een wonde toe in den bovenarm Daarna werd zijn jas stuk gesneden. V. d. V. moest zich onder genees kundige behandeling stellen, waarna aan gifte bij de politie is gedaan. MALAISE IN DE MIJNEN. Ontslag van 500 arbeiders. Naar wij vernemen is aan een 500-tal arbeiders van de particuliere mijnen met ingang van 1 Maart a.s. ontslag aan gezegd. In verband hiermede heeft de Algemeene Nederlandsche mijnwerkers- bond spoedige bijeenroeping van de con tactcommissie gevraagd BRANDEN. Een villa de prooi der vlammen. Toen de familie C Gips, wonende Raaphorstlaan 17b te Wassenaar. Zon dagmiddag circa half drie naar den voetbalwedstrijd tusschen België en Ne derland zat te luisteren werd zij door een voorbijganger gewaarschuwd, dat het rieten dak der villa in brand stond. In allerijl werd de brandweer gealarmeerd, die spoedig ter plaatse was, doch aan vankelijk door de afgelegen plaats eeni- ge moeite had met het verkrijgen van bluschwater. De villa brandde vrijwel totaal uit; al leen den inboedel kon worden gered. De familie Gips was juist Zaterdag van een buitenlandsche reis terugge keerd. De oorzaak van den brand kon niet met zekerheid worden vastgesteld; verondersteld wordt, dat de brand is ontstaan door vonken uit den schoor steen, waardoor het rieten dak vlam heeft gevat. Een boerderij afgebrand. Te Broekheurne (gem. Lonneker) is vannacht de boerderij van den heer Wol- ferink geheel afgebrand. Het vee werd gered, doch het gelukte -slechts een klein deel van den inboedel in veilig heid te brengen. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Enschedé. Verder brandde vanmorgen de schil derswerkplaats van den heer Bennink aan de Tubantiastraat te Enschede ge heel uit. De brand ontstond doordat de knecht een busje terpentijn op 'n bran dende benzinelamp liet vallen, waardoor alles in een oogenbiik in lichterlaaie stond. Een personenauto en een groote hoeveelheid verf zijn verbrand. In beide gevallen dekt verzekering de schade. KORTE BERICHTEN. Er zijn thans hier te lande ruim duizend ingenieurs zonder werk Van degenen die de laatste jaren voor het in genieurs-examen zijn geslaagd hebben nog slechts enkelen een betrekking kun nen vinden. Het was gister tien jaar geleden dat het Permanente Hof van Internationale Justitie, in het leven geroepen krachtens art. 14 van het Volkenbondspact, begon te functionnee- ren. BEVERWIJK. In New-York wordt half Maart een 5- daagsche tentoonstelling gehouden van bloeiende bolgewassen. Voor deze show is het den bond van bloembollenhandelaren benevens de Hyacin then en het eveneens hier te lande gevestigde Centraal bloembollen comité gelukt gelden bijeen te krijgen waardoor zij met 10 000 bloembollen, allen getrokken in manden kan demonstreeren. Deze bollen zijn verleden iaar September reeds naar New York verzonden naar een 4- tal Amerikaansche broeiers welke voor ver dere afwikkeling zullen zorg dragen. NOORD-SCHARWOUDE In de gehopden vergadering van de Soci- teit „Vriendenkring'', werden ter voorzie ning in de vacature's ontstaan door het be danken van de heeren F. Kostelijk, C Pran ger en G. Langendijk, als bestuursleden ge kozen de heeren: G. Deutekom, K. Langen dijk en G. Hop. Als commissarissen werden benoemd de heeren: C. Langendijk en J. Ooyers. Het bestuur werd als volgt samengesteld: G. Hop voorzitter, L. Dekker secretaris en C. Kuiper penningra., G. Deutekom en K. Langendijk leden. Naar wij vernemen zijn alhier diverse personen uien gestolen. De politie is van een en ander op de hoogte gebracht. Door de raadsleden A. Kwadijk en L. Schrijver is aan B. en W. een onder houd aangevraagd te zamen met den voorzitter van den Langendijker Be- stuurdersbond inzake de loonen aan de werkverschaffing in deze gemeente, daar hun is gebleken, dat het voorkomt dat ongeorganiseerden meer verdienen dan ongeorganiseerden. Wij vernemen inmiddels dat het ge vraagde onderhoud is geweigerd. RELLETJES. Uit Medan wordt gemeld: Ernstige Chineesche-Bataksche relletjes zijn uitgebroken te Brastagi tengevolge van een vechtpartij op den passer. 5CO Bataks ne men aan de vechtpartijen deel en sommigen rijden in auto's rond en werpen met steenen naar de Chineesche voorbijgangers en ke- deh's. De geheele politiemacht van Brastagi Kabandjahe en Petjeren is samengetrokken. 23 personen werden gearresteerd, terwijl 13 personen werden gewond, daarvan 3 ernstig. Politieposten zijn uitgezet om te voorkomen dat de Bataks hun kampong verlaten. PIET WEEGMAN EXPOSEERT. De bekende te Heiloo wonende kunstschil der Piet Weegman houdt van 13 Februari tot 5 Maart een expositie van zijn werken in den kunsthandel D. G. Santee Landweer, Keizersgracht 207 te Amsterdam. Met ingang van 16 Febr. a.s. zal als tij delijk onderwijzer aan de O.L. school te Hippolytushoef in dienst treden de heer J G. Keuss te Alkmaar, zulks in ver band met het vertrek van mej. C. A. Dito. PROPAGANDA-AVOND DRÏEHOEKWERK. Men schrijft ons: Gisteravond hield de Alkm. afdeeling der „Nederlandsche Meisjes Clubs", ip de bo venzaal van de Unie, een propaganda-avor.d Nadat de presidente de bijeenkomst met gebed en een kort inleidend woord geopend had, gaf zij het woord aan mej. Spoor, secr. esse der „N. M. C.", die voor een zeer talrijk opgekomen publiek, het doel en de werkwij ze der driehoek-meisjes uiteenzette. Aan de hand van lantaarnplaatjes, kre gen de aanwezigen een duidelijk beeld van de wijze waarop het doel (d.i. de lichame lijke, verstandelijke en maatschappelijke ont wikkeling van jonge meisjes, omvat door den gouden cirkel van de geestelijke ont wikkeling) bereikt tracht te worden. In de pauze gaven zich 30 meisjes op als lid der Alkm. afdeeling. Hierna werd door een clubje meisjes, on der leiding van mej. Kaesenberg, enkele oefeningen uitgevoerd, welke door de aan wezigen met aandacht werden gevolgd. De meisjes eindigden met het zingen van de taptoe. De zeer geslaagde avond werd door de presidente met gebed besloten, waarna nog door alle aanwezigen Gezang 274nr. 5 werd gezongen. VERKEERSONDERWIJS OP DE LAGERE SCHOOL. De A. N. W. B. Toeristenbond voor Neder land heeft onlangs aan alle gemeentebesturen van ons land het aanbod gedaan, tot het kos teloos beschikbaar stellen van een nieuw leer middel ten dienste van het verkeersonderwijs in de hoogste klasse der openbare en bijzon dere scholen. Voor dit leermiddelen, een serie van 18 ge^ kleurde verkeerszegels, met bijbehoorend boekje, dat als handleiding voor het onder wijzend personeel kan dienen, blijkt veel be langstelling te bestaan. De A.N.W.B. heeft de groote voldoening gehad, dat 85 pet. van alle Nederlandsche gemeenten dit gratis beschikbaar gestelde leermiddel hebben aangevraagd. Men mag dus aannemen, dat thans in 85 pet. van alle openbare en bijzondere lagere scholen hier te lande dit zoo nuttige en noo- dige verkeersonderwijs gegeven wordt, waar door, naar men verwachten mag, de veilig heid van het verkeer zal worden bevorderd. Tot de resteerende 15 pet. der gemeenten heeft de bond thans een aanschrijving ge richt, om alsnog van het aanbod gebruik te maken. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen is een wetsvoorstel van de vrijz. democratie over de loopende postcontracten. De Heer Wijnkoop vraagt verlof tot een interpellatie over het vreemde sterfgeval te Soest. Voor de interpellatie wordt morgen beslist. Aan de orde is een wetje tot tijdelijke korting op de uitkeering uit het gemeente fonds van de gemeentens. G o s e 1 i n g oppert ernstige bezwaren De regeering zegt wel, dat zij met deze rege ling niet wil ingrijpen in de gemeentelijke salarispolitiek, maar practisch komt het daar veel op neer. Spr. noemt dit een eenzijdige besparingsdrang, dien hij niet kan aanvaar den, ook niet als noodwet. Bij groote nood zaak zou de regeering kunnen hanteeren art. 126 der ambtenarenwet. Marchant noemt deze middelen, om tot loonsverlaging té komen, ondeugdelijk en politiek ongewenscht. „OMWENTELING IN DE TRANS AMERICA CORPORATION. Bijna geheel in handen van Giannini. De Amerikaansche bankwereld heeft gis teren een gfoote sensatie beleefd door de ge beurtenissen in de vergadering van den Raad van Commissarissen van de Trans America Corpcratio, het groote bankconcern dat zich van de oost- tot de westkust der Vereenigde Staten uitstrekt, met een kapiaal van 224 millioen dollar, en tal van banken en in dustrieën in de Vreeenigde Staten contro leert Tijdens de gisteren te Wilmington in Delaware gehouden vergadering, heeft de be kende 62-jarige Californische bankier A. P Giannini, zoon van een Siciliaansch fruit- vvkooper, op sensationeele wijze een einde gemaakt aan het beheer over de Trans Ame rica Corporation door de Wallstreet-groep, die ruim twee jaar de leiding van het con cern in handen heeft gehad. Giannini toonde aan, dat het beheer der Wallstreet-groep in de afge copen rivee iaar, tengevolge had gehad dat de bezittingen van het concern met 800 millioen waren verminderd. De aanval van Giannini en zijn strooman in de vergadering was zoo heftig, dat de New Yorksche ban kier E. Walker, die in de afgeloopen twee jaar de functie van directeur van het concern heeft bekleed, in de vergadering de juistheid der crihek moest erkennen en moest toegeven, dat hij verslagen was. De Trans America Corpo ration heeft ongeveer 250.000 aandeelen. Bij de stemmingen bleek Giannini te beschikken over 63 dezer aandeelen, zoodat hij met een verhouding van 2 tegen 1 alle stemmen wen. Onder Giannini's leiding werd een nieu we Raad van Commissarissen gekozen. Presi dent-Commissaris werd J. M. Grant. Zoodra het resultaat van de vergadering te Wilmington ekend werd op de New York sche beurs, stegen de aandeelen van de Trans America Corporation met 3/4 punt tot 4 3/4. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het retourvliegtuig „Raaf is gistermiddag te vier uur vlot op Schiphol geland. Het toe stel was gister uit Marseille vertrokken en had een tusschenlanding gemaakt te Dijon. De bemanning bestond uit de piloten Soer, Nes, den telegrafist Beukering, en den méca- nicien Stolk. Voorts was er een passagier aan boord, die te Marseille was ingestapt. De „Valk", thuisreis, is gister te 5.35 uur uit Calcutta vertrokken en te 9.30 uur te Allahabad geland. Vandaar vertrok het toe stel te 10.25 uur en landde het te 16.43 uur te Jodhpur. De reiger, thuisreis, is gistermorgen te 7.07 uit Athene vertrokken en te 12.07 uur te Mer- samatruh is geland. Te 12.37 uur steeg het vliegtuig weer op en landde te 15.19 uur te Cairo. XK UK MAAR M I DE VERDUISTERINGEN BIJ DE VEREENIGDE BAKKERIJEN. De directeur tot 1 jaar gevangenis straf veroordeeld. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen den gewezen direc teur der Vereenigde Bakkerijen, H. P., die op 2 Februari j.1. terecht stond terzake verduis tering van 9000 en voorts wegens valsche aangifte. Zooals gemeld, werd in deze zaak door het O. M. 2 jaar en zes maanden gevangenis straf geëischt. De rechtbank achtte de verduistering wet tig en overtuigend bewezen en veroordeelde den verdachte te dier zake tot een jaar gevan genisstraf. Verdachte werd vrijgesproken van de ten laste gelegde valsche aangifte. DE DOODSLAG TE DEN HAAG. As. Maandag voor den Hoogen Raad. De Hooge Raad zal Maandag 29 Februari a.s. behandelen het cassatieberoep tegen den 28-jarigen D. P., die door het Haagsche ge rechtshof in hooger beroep tot 4 jaar gevan genisstraf werd veroordeeld wegens dood slag, gepleegd in de Wagenstraat te Den Haag op zekeren v. N. in den nacht van 15 op 16 Juni 1931. DOODSLAG. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gister G. K. uit Vlijmen wegens doodslag op van R. uit Eindhoven, in den Berenbyt te 's-Hertogenbosch ge pleegd, veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van de voorloopji- ?e hechtenis. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 16 Februari. Uitspraak van Dinsdag 2 Februari. Jacob Cornelis W., veehouder te Texel. Verduistering. 6 maanden gevangenisstra! met bevel tot gevangenneming. Delfland 14 Febr. v. Hamburg te Amst. Gerwin 13 Febr. v. Hamburg te Amst. Rijnland (uitr.) 14 Febr. te Santos Salland (thuisr.) 15 Febr. te Santos zal 17 Febr. vertrekken. Stoomvaar* Mij. Neda-Iand. Tabian (thuisr.) 14 Febr. v. Genua. Tabian (thuisr.) 15 Febr. te Marseille. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk 15 Febr. v Rott. n. Baltimore. Statendam 12 Febr. v. New York te Kingston. Drechtdijk Rott. v. d. Pacifickust 14 Febr. te Londen. Maasdam 13 Febr. v. New York n. Rott. Rotterdam, New York n. d. Middell. Zee 14 Febr. v. Funchal. Rotterdamsche Lloyd. Blitar (uitr.) 15 Febr. v. Port Said. Kedoe (thuisr.) 14 Febr. v. Marseille. Kota Agoeng 14 Febr. v. Hamburg te Rott. Kota inten (uitr.) 15 Febr. te Sabang. Kota Tjandi (thuisr.) 13 Febr. v. Belawan. Sibajak (thuisr.) 14 Febr. v. Sabang. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 13 Febr. v. Oran n. Palermo. Amazone 14 Febr. v. Amst. te Hamburg. Aurora 13 Febr. v. Valencia n. Rott. Bodegraven 14 Febr. v. Antw. te Hamburg. Brion 13 Febr. v. La Pallice n. Amst. Ceres 13 Febr. v. Amst. te Algiers. Clio 13 Febr. v. Cartagena n. Alicante. Cottica 14 Febr. v. Cura^ao n. Pro Cabello Crynssen 14 Febr. v. Cristobal n. Cartagena. Deucalion 14 Febr. v. Hamburg te Amst. Eos 14 Febr. v. Algiers n. Amst. Hebe 13 Febr. v. Valencia n. Rot. Juno 14 Febr. v. Venetië te Triest. Mars 14 Febr. v. Cavalla n. Smyrna. Nereus 14 Febr. v. Aarhus te Amst. Orpheus 14 Febr. v. Stettin n. Amst. Perseus 14 Febr. v. Cartagena te Malaga. Stuyvesant (thuisr.) 14 Febr. v. Madeira n. Plymouth. Telamon 13 Febr. v. Pto Barrios n. Amst. Triton 14 Febr. v. Sa'onica te Smyrna. Venezuela (uitr.) 13 Febr. v. Dover. Proteus 14 Febr. v Kopenhagen te Gdynia. Orion (uitr.) 11 Febr. te Kingston. (Ja). Tiberius (thuisr.) 17 Febr. 'smorgens té Am sterdam verwacht. Theseus 15 Febr. v. Amst. te Kopenhagen. HET ALKMAARSCHE CRISISCOMITE. Men schrijft ons: Het Alkmaar's Crisiscomité is reeds hard aan het werk. Gisteren hebben voorzitter en penning meester een aantal ingezetenen bezocht, ten einde een beginlijst te vormen en zij mochten tot hun genoegen daarop 1265 noteeren. Gisterenavond vergaderde het Comité met degenen, die zich beschikbaar stelden om in een der 35 wijken, waarin de stad voor dit doel is verdeeld, de inteekenlijst aan te bie den en vond een voldoende aantal personen, vooral dames bereid. Morgen gaat de groote campagne begin nen. Moge de beginlijst, die ten voorbeeld In de andere lijsten wordt ingelegd, de ingeze tenen aansporen tot het doen van milde ga ven. Laat een ieder ter vergemakkelijking van het omvangrijke werk der verdienstelijke lijst aanbiedster (ers) nu reeds op hunne komst rekenen in den loop der eerstvolgende dagen. BEVORDERING. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. de Zeeuw, thans sergeant-majoor-administra teur bij de militaire verplegings-inrichtingen te Den Helder, is bevorderd tot adjudant-on derofficier. WATERSCHAP DE SCHERMEER. Bij de gister gehouden verkiezing van hoofdingelanden van het waterschap De Schermeer zijn de heeren D. de Boer Dz., M. N. de Koning en W. J. Koning herko zen. EEN EXPOSITIE IN DE BRUINVIS- KAMER. In de Bruinviskamer van ons stedelijk mu seum, zoo schrijft ons de architect de heer L. Groen, wordt op het oogenbiik een kleine tentoonstelling gehouden van de werken van den heer G. Lugthart, sedert korten tijd in Alkmaar gevestigd. De heer Lugthart is autodidact. Een kunstopleiding heeft hij niet genoten. De ad ministratie moest zijn werkkring worden, maar zijn aspiraties drongen hem naar een anderen kant, totdat die niet te weerhouden drang tot picturaal en decoratief scheppen hem te machtig werd en hij zijn betrekking eraan gaf en schilder werd Dat hij als zoo danig iets presteert, daarvan getuigt deze tentoonstelling m i. wèl. Wanneer we dit werk onder een zeker „is me" zouden moeten rangschikken (men plakt nu eenmaal tegenwoordig gaarne op elke kunstuiting een etiket), dan zou ik het ex pressionisme willen noemen; maar dan van een bijzondere soort. Ook hier een sterk tot u.tdrukking brengen van bij den kunstenaar aanwezige of bij hem opgewekte gevoelens, waarbij de natuurvorm als schakel tusschen kunstenaar en beschouwer eenigszins vaag is aangeduid en slechts als zóódanig wordt aanvaard. Maar daarbij is hier alles gecon centreerd op de mystieke gedachte, die wor telt in een vast vertrouwen op een bovenzin nelijke leiding van het wereldgebeuren en die in verband hiermede speurt naar de spiritu- eele drijfveeren voor het denken en handelen van den mensch. En als zoodanig zien we in naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.7 mM. te Malmhead. Laagste barometerstand 748.3 te Isa- fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 17 Februari: Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijken wind, gedeeltelijk bewolkt; weinig of - geen regen; om het vriespunt 's nachts; overdag toenemende dooi. Overzicht. De hooge druk breidde zich over Scandina- vië uit, maar de vochtigheid der hoogere luchtlagen verhinderde een toenemen van de vorst aldaar, en nu verplaatst de kern zich van Ierland zuidwaarts, terwijl bij IJsland de barometer plaatselijk 20 mM. daalde en de temperatuur tot boven 10 graden Celsius steeg, zoodat thans de warme vochtige lucht- strooming binnen enkele dagen het vorstge- bied ook wel uit Scandinavië zal verdrijven. De strenge vorst verdween uit Frankrijk en Duitschland, alleen uit Finland en Honga rije wordt nog strenge vorst gemeld. In Frankrijk, Duitschland en Ierland kwam lichte tot strenge vorst voor. Alleen te Karl- sladt viel meer dan 5 mM neerslag. dit werk tot uitdrukking gebracht het lieflij ke en het teedere naast het schril demoni sche. Maar dit alles weet hij te binden door zijn intuïtief decoratief aanvoelen. Wat mij [persoonlijk zoo sterk in dit werk aantrekt is ook dit decoratief-architectonisch streven, waardoor ik verwacht, dat deze schilderijen in onze woonkamers 't goed zullen doen. In één mijner lezingen over interieurkunst, die ik eenige jaren terug voor de Volksuniversi teit mocht houden, heb ik gemeend in het bij zonder te moeten wijzen op de plaats van het schilderij in de woonruimte; hoe het daar kan brengen het juiste accent in de wandcompositie, maar hoe het ook èn door vorm èn door kleur een goede wand hope loos kan bederven. Dat hier een streven in de richting van het aansluiten met den wand aanwezig is blijkt reeds uit de keuze van het materiaal, n.1. waterverf op met cement ge prepareerd celotex, en ook uit de zeer be scheiden omlijsting, waardoor dit werk nooit een gat in de muur slaat. Tegenover die ar chitecten die het schilderij uit de woonkamer trachten te bannen meen ik, dat schilderijen als de hier geëxposeerde, die een goed deco ratief element kunnen vormen en daarbij ons voortdurend iets te voelen en te denken ge ven. als zoodanig wel reden van bestaan hebben. PAARD TE WATER. Gisteravond ongeveer half twaalf werd de politie telefonisch medegedeeld, dat in het water van het Noord-Hollandsch kanaal ter hoogte van de Pieterstraat een paard zwom. Het gelukte de politie met hulp van eenige burgers met een vlet het paard naar den overkant te brengen, waar het beest op den wal werd geholpen. Het paard behoorde aan den paardenhan delaar P. Kieft te Groot-Schermer en had zich van een paardentransport losgerukt. UITSLAG AANBESTEDING. De bouwkundige H. Koorn Jr., Veerstraak te Alkmaar, heeft aanbesteed het bouwen van een landhuis met garage aan de Zuidlaan te Bergen voor den heer A. Nottelman te Bode graven. Ingeschreven werd als volgt: J. v. d. Putten, Haarlem 7727: J. Fiebic, Akersloot 5500; Krom, Akersloot 5380; Noort, Bergen 5469C. Hagenaar, Hoorn 5298 J. Beers, Bergen 5276; C. de Graaf, Alk maar 4999;P. Molen, Alkmaar 4816; gebr. de Boer, Alkmaar 4698; J. van Von- deren, Bergen 4425; P. Kustwaard, Broek op Langendijk 4169; P. Wester, Hugo- v.aarcl 4150; Koorn en de Jong, Medem- blik 3996. De begrooting was 4600. BRAND TE HEILOO. Gisteravond ongeveer 5 uur is de boeren woning van de heer D. Broers, bewoond door den heer K. Mooy, aan de Kapellaan, tot den grond afgebrand. De oorzaak is ver moedelijk een defect aan den schoorsteen. Een ziek te bed liggende zoon ontdekte het eerst den brand. Er was toen geen mogelijkheid, nog iets van den inboedel te redden. Huis en inboedel waren laag verzekerd. BRAND TE OUDE-NIEDORP. Gistermiddag is brand uigtebroken in de smederij annex woonhuis van D. Sanders te Oude Niedorp. Het perceel brandde geheel uit. Een belendend perceel kon door de brand weer behouden worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. OFFIC1EELE BERICHTEN. Op verzoek is met ingang van 15 April e.k. eervol ontslag verleend aan den heer P- bchouten, burgemeester van Medemblik. Herbenoemd zijn tot burgemeesters van Koedijk de heer P. Kikkert, van Kwadijk, Middelie en Warden de heeren W. R. Drost en van Winkel de heer J. Koster. EEN ADRES VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Door de Kamer van Koophandel e& Fabrieken voor Holiands Noorderkwar tier werd het volgende adres gezonden aan den Raad der Gemeente Alkmaar:

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2