DE OPLICHTING IE LIMMEN. Rechtszaken WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Gymnasium, de Handelsschool en de Han delsavondschool, vastgesteld bij Raadsbe sluit van 26 Maart 1925 (Gemeenteblad Nr. 971), gewijzigd bij Raadsbesluiten van 15 Juli 1926 en 10 April 1930 en bij Raadsbe sluit van 21 Januari 1932 Nr. 10 D. UITBREIDING WERK VERSCHAFFING. B. en W. schrijven in bijlage no. 32: Uwe Vergadering stelde bij haar be sluit van 1 October j.L een crediet van 19040 beschikbaar voor bet verrichten van verschillende werkzaamheden ten dienste der plantsoenen. Gerekend werd, dat voor het daarin begrepen ar beidsloon ten bedrage van 12 600 ge durende 24 weken 25 man tewerk zou den kunnen worden gesteld. Nu zijn in het algeloopen tijdvak der werkverschaf fing, in het bijzonder in de maanden Januari en December j.1., in verband met de groote werkloosheid en de om standigheid, dat bij den dienst der plantsoenen nagenoeg alle werklieden, ongeacht bun vak. geplaatst kunnen worden, meer werkloozen te werk ge steld dan het hiervoor genoemde aantal van 25. Gevolg daarvan zou moeten zijn, dat het aantal tewerkgestelden bij de plantsoenen dan wel de duur der werk verschaffing bij dezen tak van dienst vermindering zou moeten ondergaan. Tot dezen maatregelen zouden wij, nu er geen uitzicht bestaat, dat de werkloos heid hier binnenkort zal afnemen, niet gaarne willen overgaan. Daarom heb ben wij overwogen, of het niet mogelijk is om het aantal tewerkgestelden bij de gewone werkverschaffing, dat over de beide laatste maanden gemiddeld 75 bedroeg, eenigermate op te voeren door het zoeken van nieuwe objecten voor de werkverschaffing. Als zoodanig kunnen onzes inziens in aanmerking komen: 1. het aanleggen van paden en plantsoenen op den gemeentegrond rondom het terrein van Westerlicht; 2. het uitbaggeren van de sloot, loo- pende van den hertenkamp naar de achterzijde van het terrein van het Cen traal Ziekenhuis; 3. verspreide werken in de plantsoe nen op de bolwerken en in den Hout; 4. het verbeteren van de grasmat aan de K. van 't Veerstraat, en 5 het in orde brengen van het ter rein van de gedempte Houtvaart bij den Bergerweg, teneinde de entree van de stad van de Westzijde te verbeteren. Wij zijn van oordeel, dat de tijdsom standigheden uitbreiding der tewerk stelling bij de werkverschaffing vorde ren (waarbij opgemerkt wordt, dat het aantal werkloozen hier over December en Januari j.1. gemiddeld ruim 900 be droeg) en meenen U te mogen voorstel len ons daartoe een crediet van 5000 toe te staan, waardoor nog ongeveer 25 man meer dan thans gedurende 10 we- kzn bij de plantsoenen werk zullen kun nen vinden. Van de hiervoor genoemde werken zal dan een groot deel kunnen worden uitgevoerd. Door de uitbreiding der werkverschaffing zal de gemeente anderzijds minder uitgaven hebben te doen ten aanzien der steunuitkeerin- gen. Dienovereenkomstig stellen wij Uwe Vergadering vóór Uw besluit van 1 Oc tober j.1. nr. 10 aan te vullen in dien zin, dat ten behoeve van de uitvoering van de hiervoor genoemde werken het in het raadsbesluit onder IV genoemde crediet van 19040 wordt verhoogd met 5000. KWIJTSCHELDING VAN AFLOSSING. In bijlage no. 34 schrijven B. en W.: Het bestuur der Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting N.V. heeft ons, in ver band met de exploitatierekening van die inrichting over 1931, bij zijn voor U ter inzage gelegden brief van 20 Januari j.1. verzocht te bevorderen, da', de aflossing ad 650 van de schuld aan de gemeen te, per resto groot 8125, wordt kwijt gescholden of opgeschort Genoemde rekening, die wij mede bij de stukken zullen voegen, wjjst een na- deelig saldo van 145.03. Dit tekort is ontstaan, doordat het bestuur, met het oog op onderhoudsvoorzieningen, wel ke reeds in 1931 noodzakelijk waren, doch die in verband met de aanhangige plannen tot .nieuwbouw werden uitge steld, heeft gereserveerd een bedrag van 460. Het was niet mogelijk bovendien de aflossing van 650 in de rekening op te nemen Zooals U bekend is, is ook de over 1926, 1927 en 1928 verschuldigde aflos- s'ng bij besluit van Uwe Vergadering aan de N.V. kwijt gescholden. Naar ons voorkomt, is niet te verwach ten, dat de N.V. in staat zal zijn de over 1931 verschuldigd gebleven aflossing aan te zuiveren. Wij zien daarom in« op schorting van de betaling geen heil en meenen, dat het, in het belang van de ex ploitatie der inrichting en met het oog opop de diensten, welke deze bewijst zoo lang de plannen tot den bouw van een nieuwe inrichting niet tot uitvoering kunnen komen, meer aanbeveling ver dient tot kwijtschelding van bedoelde af lossing over te gaan. Wij stellen U daarom voor (in over eenstemming met het advies van de Commissie van bijstand voor de finan ciën) aan de Alkmaarsche Bad- en Z' /emiuricnting N.V. de over 1931 ver schuldigde aflossing, groot 650, van de 'eening 1923 kwijt te schelden. SUBSIDIE ALGEMEENE TLTNBOUWCURSUS. In bijlage no. 33 schrijven B. en W.: Bij nota van wijziging betreffende de gemeentebegrooting voor 1932 (bijlage nr 177 van 1931) hebben wij een post van 100 aangebracht wegens subsidie aan de Commissie van toezicht op het land- en tuinbouwonderwijs, ten behoeve van een landbouwcursus 19311932. Sindsdien is bij ons ingekomen het verzoek van de Besturen der afd. Alk maar van den L. T. B. en van de Tuin- bouwvereeniging „Algemeen Belang om voor den door hen opgerichten al- gemeenen tuinbouwcursus eveneens een subsidie van 100 beschikbaar te stel len. Dit bedrag is noodig, teneinde de kosten te betalen van het schoonhouden van het van de gemeente gehuurde lo- kaa', advertentiën enz. De overige aan den cursus verbonden kosten worden door rijk en provincie vergoed. De cursus is voor ieder, die in het tuinbouwbedrijf werkzaam is en den leeftijd van 15 jaar heeft bereikt, toe gankelijk. Naar ons voorkomt behoort de ge meente ook tot het instandhouden van dezen cursus haar medwerking te ver- leenen. Het gevraagde bedrag levert daarvoor geen bezwaar op. Wij stellen U mitsdien voor ten be hoeve van den Algemeenen Tuinbouw cursus alhier een subsidie van 100 be schikbaar te stellen of zooveel minder, als noodig zal zijn om de in te zenden rekening 19311932 te doen sluiten. VERHUUR VAN GROND. In bijlage no. 37 schrijven B. en W.: Bij besluit van 16 Dec. j.1., nr. 16, heeft Uwe Vergadering o.a. aan S. Bot alhier in huur afgestaan een nabij de Zuider- houtlaan gelegen perceel tuingrond, ka- dastiaal bekend gemeente Alkmaar, sectie E, nr. 3307 gedeeltelijk groot 756 c..A, voor den prijs van 37.80 per jaar. Bij nader inzien vindt de huurder den geschatten huurprijs te hcog, in ver band waarmede hij tegen het sluiten van de overeenkomst bezwaar maakt. De heer W. Purmer alhier is evenwel bereid de huur over te nemen, zoodat S. Bot voornoemd van zijn verplichtingen kan worden ontslagen. Wij geven U naar aanleiding van het bovenstaande in overweging het bedoel de perceeltje grond onder de in het aRadsbesluit van 16 December 1931, nr. 16, vermelde voorwaarden aan W. Pur mer te verhuren. VERBOUWING BUREAU MAAT SCHAPPELIJK HULPBETOON. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 31: Het is noodig gebleken het gebouw, waarin de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon is geves tigd, eenigszins te verbouwen, teneinde daardoor een meer economisch en doel treffend gebruik van de beschikbare ruimte mogelijk te maken. Tevens kan dan tegemoet gekomen worden aan de reeds eenigen tijd gevoelde behoefte om een afzonderlijke werkkamer voor den directeur van het bureau voor sociale zaken in te richten. De kosten van een en ander worden geraamd op 1200. De Commissiën van bijstand voor openbare werken en financiën, wier ad viezen wij bij de stukken ter inzage zul len leggen, kunnen zich met het plan vereenigen. Wij stellen U, in overeenstemming daarmede, voor: lo. het gebouw van de gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon in de Doelenstraat alhier te doen verbouwen over eenkomstig bovenbedoeld plan; 2o. ons College voor de uitvoering van dit werk een crediet te verleenen van 1200; 3o. de onder 2o. genoemde uitgaaf nader te regelen bij suppletoire begrooting. UITKEERING JAARWEDDEN BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS ST. BAVOSCHOOL EN ST. ALOYSIUSSCHOOL OVER 1930. B. en W. stellen den Raad vóór te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien de verzoekschriften, met bijlagen, van het bestuur der Vereeniging „St. Joseph" voor de R.K. Jongensscholen te Alkmaar, om ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Bavoschool en St. Aloysiusschool de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in ar tikel 100 der Lager Onderwijswet-1920, te mogen ontvangen over het jaar 1930; Gezien het voorstel van B. en W., opge nomen in bijlage Nr. 21 tot het verslag van 's Raads handelingen, enz. Besluit: aan het bestuur der Vereeniging „St. Joseph" voor de R.K. Jongensscholen te Alkmaar, ten behoeve van de onder zijn be heer staande St. Bavoschool en St. Aloysius school over het jaar 1930, ingevolge artikel 100 der Lager Onderwijswet-1920, een ver goeding uit de gemeentekas toe te kennen, zooals nader is aangegeven. VERZOEK VAN DE VEREENIGING VOOR VOLKSHUISVESTING „ALKMAAR" OM MEDEWERKING VOOR DEN BOUW VAN 28 ARBEIDERSWONINGEN EN 2 WINKELHUIZEN. De Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" heeft, in verband met de in Uwe Vergadering van 19 November j.1. genomen beslissing, waarbij afwijzend is beschikt op haar verzoek om van gemeentewege voor schotten te mogen ontvangen voor den bouw van 28 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen aan het verlengde van de Uitenboschstraat. nieuwe bouwplannen ingediend, bij de sa menstelling waarvan o.a. met de in bedoelde raadszitting naar voren gebrachte wenschen rekening is gehouden en waaromtrent wij hierbij van advies dienen. Het nieuwe plan omvat: 2 woon-winkelhuizen; 20 twee-woonkamerwoningen; 8 een-woonkamerwoningen. De benedenverdieping van de twee-woon kamerwoningen bevat o.a. 2 portaaltjes, waarvan één met bergruimte, één woonkamer met een oppervlakte van 14 M2., een kamer met een oppervlakte vat. 6 M2. en een Keuken; de bovenverdieping drie slaapkamers onder scheidenlijk groot ruim 9 M2., 7.50 M2. en 7 Mi De indeeling van de acht een-woonkamer- woningen komt overeen met de indeeling. welke bij het vroegere bouwplan is gevolgd. De benedenverdieping van deze woningen bevat o.a. twee portaaltjes, een woonkamer groot ongeveer 16 M2., en een keuken; de bovenverdieping twee slaapkamers, respec tievelijk groot 8.50 Mi en 6.20 M2., en een zolder. Voorts zullen alle woningen, die daarvoor in aanmerking komen, van een dakkapel worden voorzien. Met dit bouwplan, dat geheel aan de door ons College geopperde bezwaren, welke wij in onze desbetreffende in bijlage nr. 55 en nr. 180 van 1931 opgenomen voorstellen kenbaar hebben gemaakt, tegemoet komt, kunnen wij ons vereenigen. De grootte van het perceel bouwterrein, waarop de woningen zullen worden ge bouwd, bedraagt ongeveer 3467 M2. De Ver eeniging is bereid bedoelden grond tegen den prijs van 6.50 per M2. van de gemeente te koopen. Het grond voorschot moet met inachtneming van den koopprijs en de daarbij komende kosten, enz. op 23650 worden vastgesteld. Het bouwvoorschot is op f 77500 ge raamd. De plannen zijn opgezet op den grondslag van een sluitende exploitatierekening. Deze sluit op 7951.waarbij is aangenomen, dat de woningen, met uitzondering van de beide winkelhuizen, een wekclijksche huur opbrengen van gemiddeld 4.80. De opzet is voorts gebaseerd op een af lossing van het bouwvoorschot in 50, van het grondvoorschot in 75 jaren en op een rentetype van 4 3/4 pCt. bij een koers van 100. Inderdaad komt het ingediende bouwplan op redelijke wijze tegemoet aan de in deze gemeente bestaande behoefte aan arbeiders woningen. met het oog waarop wij U in over- weging geven de voor de uitvoering van dit plar. gevraagde voorschotten te verleenen onder de hierna vermelde voorwaarden en daartoe het volgende te besluiten: I. aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting Alkmaar" te Alkmaar, te verkoopen een perceel bouwterrein in den polder Over- die en Achtermeer, gelijk dit op de aan dit besluit gehechte teekening nader is aangegeven, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 2122 gedeeltelijk, voor den prijs van 6.50 per M2., ter grootte van ongeveer 3467 M2.; II. aan de Vereeniging voor Volkshuisves ting „Alkmaar" voornoemd, met vesti ging eener eerste hypotheek en voor zoo ver noodig tijdens den bouw eener cred iet-hypotheek op het sub I bedoelde bouwterrein en de daarop te stichten op stallen ten behoeve der gemeente en ten beloope van de te verstrekken voorschot ten, een voorschot te verleenen: A. ten behoeve van den aankoop met in begrip der kosten van overdracht van den grond en bijkomende kosten, van ten hoogste 23650. B. ten behoeve van den bouw van 28 arbeiderswoningenbenevens 2 win kelhuizen, van ten hoogste 77500, een en ander onder nader aange geven voorwaarden. PROPAGANDA-AVOND K. V. „TONEGIDO". Men schrijft ons: Door de Alkmaarsche Kweekschool Ver. „Tonegido" is Zaterdag in 't Gulden Vlies haar eerste propaganda-avond gehouden. Sinds lang was geen sprake meer geweest van een vereenigingsband der kweekelingen, totdat in November 1931 men de tijd hiertoe gekomen achtte. Om ongeveer 8 uur opende de voorzitter de bijeenkomst, waarbij hij allen hartelijk wel kom heette, in 't bijzonder de heeren Inspec teur van het L. O., directeur en leeraren der Rijkskweekschool en hoofden van scholen van Alkmaar met hunne dames. Verder dankte hij het bestuur van haar zustervereeniging „Pa- crvolo" voor haar aanwezigheid. Daarna verzocht de voorzitter de clementie van het publiek bij het critisch beoordeelen van het stuk, wat echter o.i. heelemaal onnoo- dig was, daar de rollen zoo goed werden ver vuld, dat hier onmogelijk gemerkt kon wor den, dat aan de opvoering van „Daar liegen we ons uit" slechts 3 weken studie waren voorafgegaan. De spelers, die dezen avend op de planken debuteerden, zien we gaarne terug. Als extra nummer stond op 't pro gramma de koorzang onder leiding van den heer Leeuwens, die zoo vriendelijk was ge weest voor deze avond speciaal uit den Hel der over te komen. Deze zang werd zeer gewaardeerd. Achter eenvolgens werden ten gehoore gebracht het Kweekschoollied, docr den heer Leeuwens zelf gecomponeerd; Frühling, alleen voor het dameskoor en tenslotte „Abendlied" van Kuhlau voor gemengd koor. De vioolsoli van den hee A. J. Dokter werden zeer vlot gespeeld. Deze violist heeft op waardige wijze de Czardas van Monti en Heyt' Nacht liab ich getraunu von dir" ver tolkt. Intusschen was het hoofdnummer van het programma aan de orfde gekomen. De ti tel ervan zegt reeds genoeg. De spelers heb ben zich er schitterend uitgetogen Het scha terende lachen was een voldoening voor de spelers. De tooneelaankieeding voor de huis kamer van Jack Temple was in één woord keurig. De regie berustte in handen van den heer E. Kroeskop, door wiens medewerking het succes nog verdubbeld werd. „Tonegido" bezit ongetwijfeld goed spelers- materiaal. Aan 't einde br«cht de voorzitter namens de vereeniging den heer Kroeskop hartelijk dank voor zijn medewerking, waarna door een der spelers hem nog ten boekwerk werd overhandigd voor zijn regie. Mevrouw Kroes kop werd een bloemstuk overhandigd. Met een toepasselijke spreuk dankte de heer Kroeskop, waarna sluiting volgde: Opgemerkt zij noc. dat de Handelsschooi- vereeniging bij monde van haar voorzitter aan Tonegido's voorzitt een bloemstuk overhandigde. Al tong had Pacivrk de op richting van een KweekschQolverceniging ver wacht, maar nu hei zoo\ er gekomen w as, had het bestuur besloten voor dezen c< rslen avond een blijk van vriendschap te overhandigen. Door het bestuur van „Tonegido" werd hier zeer veel prijs op gesteld. Na afloop volgde een bijzonder gezellig bal. (Van onzen eigen verslaggever.) Om half drie werd de geschorste zitting heropend en voortgezet met het verhoor van mej. W. die verklaarde het aanvraagformu lier te hebben geteekend, hoewel er nog niets opstond. Later kreeg zij het formulier nog eens in handen, met het oog op een aanvul ling inverband met de verzekering. Verdachte zeide het aanvankelijk als een peuleschilletje te hebben beschouwd om aan mej. W. voor de bestaande schuld van ƒ4600 'n hooger bedrag te verschaffen. Voor dit doel wendde hij zich tot notaris Stuijt, en die zeide hem, dat het niet zoc gemakkelijk zou gaan. Toen hij met Sn de eerste maal in Limmen kwam had hij het formulier niet in zijn bezit. Getuige zeide nog steeds in de veron derstelling te hebben verkeerd, dat haar 1200 zou worden verschaft. Ve rd a c h t e zeide, dat zijn bedoeling was haar 5500 te verschaffen en dan de er opstaande hypotheken af te tossen. Op deze wijze verklaarde hij het feit, dat de aanvra ge een bedrag van 5500 vermeldt. Getuige zeide nog dat Sn. toen mede in gezelschap van mr. S. tot hcjar gezegd heeft „je moet daar niets zeggen". Bij den notaris ging mr. S. eerst met den notaris in 'n kamertje en toen daarna de no taris zeide: „is het huis maar 8000 waard" zeide Sn. „dat moet 18000 zijn". Op voor stel van den notaris heeft zij toen het bedrag van 8000 in 18000 veranderd. Zij heeft ook het bedrag in letters opge schreven. Verschillende stukken werden haar cfoör den president getoond en het blijkt, dat haar handteekening niet voorkomt op het stuk, dat zij dacht te teekenen. Haar hand teekening heeft zij volgens aanwijzing van den notars gezet. Volgens haar verklaring heeft deze niets voorgelezen. Ook thans ver klaart zij, in het geheel niet meer te hebben ontvangen dan 105. Haar veronderstelling was, dat zij voor de hypotheek teekende en zij was zich niet bewpst een volmacht te tee kenen. De president wees getuige er op, dat het toch niet in den haak was om het bedrag in 18000 te veranderen, terwijl zij wist, dat getuige Meijer het huis otp 8000 had ge taxeerd. Getuige antwoordde, dat zij dit deed op voorstel van iemand van hoogerhand, den notaris. Des avonds zijn ze met hun vieren Hilda. zij, Sn. en mr. S. uitgeweest en er is toen champagne gedronken, doch zij dacht dat Sn. dat betaalde. Ze was alleen in het ge zeischap gebleven, omdat zij het geld wilde hebben. Toen Sn. zeide, dat hij 400 noodig had om te scheiden, zeide zij: „daar heb ik niets mede te maken" en dacht ze „als ik het gele maar heb, dan kan hij wel gaan". Deze uitlating veroorzaakte eenige hilari teit zelfs de president slhoot in een luiden lach en zelfs de verdachte, die tot nog toe steeds met een angstgezicht van een opge jaagde, de zitting heeft gevolgd, kon een lach niet onderdrukken. Mej. W. bleef echter bij haar verklaring, dat zij alleen aan het fuifje had deel geno men in de hoop, dat zij, na afloop daarvan het haar toekomende geld rou krijgen. Na een vraag van mr. Kokosky zeide ze, dat haar vader het aanvraagformulier had g zien en gezegd had „dat kan mijn dochter teekenen". Wat een crediethypotheek was wist zij niet. Nu is haar brood haar ontnomen en haar vader dood. De verdediger wees er op dat zij in de instructie verklaard heeft een crediethv- petheek te willen aanvragen. Met tranen in haar stem vraagt zij of het niet vreeselijk is, dat ze thans zoo arm is dat ze het reisgeld aan den burgemeester heeft moeten vragen. De president verzocht den verdedi ger deze getuige voorloopig wat met rust te laten. Mr. Kokosky zeide, dat hij even heeft wil- len vastleggen, dat in de instructie te vaak getuigen woorden van de politie of van den rechter van instructie in den mond worden gelegd. Hier is wel komen vast te staan, dat de woorden „ik wilde 'n crediethypotheek- aanvragen", niet van deze getuige afkomstig is. Getuige zeide nog mr. S. nimmer al- leen te hebben gesproken. Wel sprak deze met Sn. Dat de laatste 400 voor de scheiding mocht inhouden ontkende ze. Ze is nooit ver loofd geweest. Hij wou het zoo zeide zij, maar ik niet. Als ik de centen had gevangen, dan had ik hem weg willen hebben. De president: Maar in het beginnen heeft u toch gezegd, dat u hem mocht en wel met hem uit wilde. Getuige: In het begin wel, maar later niet meer. De p rs i d e n t: Noemt u dat niet verloofd zijn? (Gelach). Op een vraag van den p r e s i d e nt of mr. S. er bij was toen zij tot spr. zeide „ik heb met die echtscheiding niets te maken", zegt zij thans dit niet te weten. "Wel weet zij, dat zij aan mr. S. gezegd heeft „ik moet die 400 terug hebben", waar op deze geantwoord heeft „ik heb ze niet ont vangen". Wat het aankoopen van een auto betreft zegt ze, dat ze er wel een heeft willen koopen, doch er geen besteld heeft. Deverdediger vroeg of ze in die dagen haar handteekening ook niet onder een ander stuk geplaatst heeft Getuige zegt deze vraag zoo niet te kunnen beantwoorden. Zij staat onder eede en kan alleen een vraag beantwoorden als deze beter omschreven wordt. De verdediger wees er op, dat ze steeds verklaard heeft slechts eenmaal haar handteekening gezer te hebben en vroeg thans of het niet mogelijk is dat ze ook nog eens haar naam geplaatst heeft. Hij wees de rechtbank op een in de instructie door haar afgelegde verklaring. Getuige werd wat zenuwachtig, waarop de president zeide „maakt u maar niet zenuw achtig wij zullen er wel achter komen". De verdediger voerde hiertegen aan, dat hij gaarne een getuige spaart, doch ook plichten heeft als verdediger. Op zijn verzoek werd notaris Zoest nog eens gehoord, die ver klaarde, dat het niet juist is, zooals getuige W. verklaarde, dat hij met mr. S. toen er sprake is geweest van het veranderen van het taxatiebedrag met hem in een ander vertrek is geweest. Deze verklaring werd hierna nog door den klerk van getuige bevestigd. Mej. S 1 e z a k verklaarde thans niet ie weten, dat er over een hypotheek van 10.000 gespreken is. Wel wist zij, dat er gesproken is over 1200. Zij weet niet of het stuk, dat Anna teekende al of niet ingevuld was. Zij herinnerde zich voorts dat spr. gezegd heeft „ik zal Engers wel te pakken krijgen, want ik krijg nog 2000 van hem" Ook heeft Sn. gezegd 400 aan mr S. betaald te hebben voor de echtscheiding en 150 voor kosten. Van den uitgaansavond vertelde ook zij het een en an der. Sn. betaa'de ook naar zij veronderstelde van zijn eigen geld, doch ook Anna moest een flesch champagne betalen. Toen het geld uit bleef is zij 3en Pinksterdag met Anna naar mr. S. geweest en heeft Anna, aan mr. S. 400 teruggevraagd die hij van Sn voor de echtscheiding had ontvangen. Mr. S., die op den avond teen het gezelschap uit was, gezegd had die 400 te hebben ontvangen, ontkende toen dat dit het geval was. Op een vraag van den officier zeide getuige zich niet te herinneren, dat mr S. of Sn. tot Engers gezegd heeft, dat Anna ook nog een huis in Alkmaar had. De o f f i c i e r merkte op, dat zij voor den rechtercommissaris anders heeft verk'aard. Getuige zeide nog, na een vraag van den verdediger, in het begin niet geweten te hebben, dat Sn. getrouwd was. Hij wilde met Anna trouwen, als hij gescheiden was, doch de wil van Anna was het niet. Getuige Engers zeide, dat hij zich aan de taxaties niet heeft gestoord. Aanvankelijk is een 4000 gevraagd. Later is het bedrag tot 2400 terug gebracht en daarna tot 1200 omdat het hem niet gelegen kwam meer te geven. Van mr. S. vernam getuige dat deze een hypotheek zocht voor een cliënt en toen is van hem de gedachte uitgegaan, dat hij het zou verstrekken. Van een hypotheek weigering door de Ned. Hypotheekbank te Zaandam wist hij niets. No:h het taxatierap; port, noch het aanvraagformulier heeft hij gezien. Het geld heeft hii verschaft, omdat hij 109. Spoedig kwam het viertal in een stad aan, waar Tuimel- tje al gauw zijn hartje ophaalde door telkens over de vuilnis bakken te springen. De torren hadden nog nooit zoo iets leuks gezien en kikker Karei was verbaasd, zoo hoog Tuimelt je kon springen. Kikker Karei vond dat ze zoo gauw in het kikker land terug zouden zijn en hij moedigde Tuimelt je aan maar heel vlug te loopen. 110. Dat was iets wat Tuimeltje beviel. Hij probeerde hoe lan ger hoe vlugger te loopen en over de vuilnisbakken heen te springen, doch uitte hij een harde kreet. In zijn haast was hij midden in een groote bol gesprongen, die vol geladen was met aardappelschillen, groenten, oude bussen, couranten en meer van dien rommel Kikker Karei en de twee torren liepen naar hem toe en probeerden hem er uit te helpen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6