Agenda DE OPLICHTING TE LIMMEN. lliKL LANDHUIS ter waarde van f 6000." JUiMicaties (Rechtszaken iBinnenland (Keek Schoot JSucqedilke Stand Kaatste Aecichten Stad en Om Voor f 1.een Woensdag 17 Februari. 8 uur, Central, ledenvergadering Witte Kruis. 7.30 uur, Cinema Americain: Het befje van den keizer (operette); voor alle leeftij den. t 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne piraten (sens); boven 18 jaar. 7.30 uur, Vktoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar. 8 uur, voor de volksuniversiteit, in de han delsschool, voordracht van Kommer Kleijn over Goethe's Faust. 8 uur, Narmonie, uitvoering chr gymnas- tiekvereeniging O. D. I. S. Donderdag 18 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefje van den keizer (operette); voor alle leeftij den. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Moderne piraten (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: O, die huwe lijksnacht (kom.); boven 18 jaar. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de betrekking van onderwijzeres aan de Gemeenteschool nr. 4, hoofd de heer M. J. Lutterot. Vereischt is het bezit van bevoegdheid voor nuttige handwerken en van de nieuwe be voegdheid voor lichamelijke oefening of het J- bewijs van het met goed gevolg doorloopen hebben van een applicatie-cursus, terwijl het bezit van bevoegdheid voor handenarbeid tot aanbeveling strekt. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatiestukken (adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of op 1 Maart a s. Overlegging van getuigschrift(en) van zedelijk gedrag kan voorshands achterwege blijven. Alkmaar, 16 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOE LM A, Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake Vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens het bekleeden van of opleiding tot een geestelijk ambt, betreffende den hier onder genoemden persoon, de uitspraak ge daan, achter zijn naam vermeld: M. J. PUNT, lichting 1929. Uitspraak: voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie dezef gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 17 Februari 19^2. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. (Van onzen eigen verslaggever.) Getuige Aug. W. uit Duitschland gearriveerd. Een rumoerig verhoor. Hedenmorgen om 10 uur werd de be handeling van het oplichtingsgeval te Limmen voor de vierde kamer van de Amsterdamsche rechtbank voortgezet. Zooals men weet staan in deze zaak als verdachten terecht de Amsterdam sche advocaat mr. S., die mej. W. te sche advocaat, mr. S., die mej. W. te Limmen hebben bewogen een volmacht voor Sn. te teekenen voor het sluiten van een crediethypotheek van 10.000, waarvoor men een fictieve schuldbeken tenis in miudering heeft gebracht, zoo dat men een credietgever, den Bussum- schen koopman E„ slechts 1200 ver schafte ,van welk geld mej. W. 105 kreeg. Verder heeft Sn. na het bekomen van de volmacht van mej. W. een hoeveel heid in voorraad zijnde goederen ver kocht. alsmede een hoeveelheid goede ren, die later werden ingekocht tot een waarde van 2500. Aan mr. S., wien medeplichtigheid of uitlokking daarvan ten laste is gelegd, wordt tevens ten laste gelegd de verduis tering van 190, als curator in het fail lissement van een zekeren Ruiter in 1925. Als toegevoegd verdediger van Sn. treedt op mr. Schokking, terwijl als ver dedigers van mr. S. optreden mr. Kokos- kv en mr. Reus. Zooals men heeft kunnen lezen was bet heden de derde dag, waarop de rechtbank zich met deze gevallen bezig houdi. Getuige Aug. W. uit Keulen ge arriveerd. In de eerste zitting stond Sn. er op, 'da* alsnog de neef van mej. W., die hem met haar in kennis had gebracht, en die thans in Duitschland vertoeft, gehoord werd. Deze getuige, Aug. W., w as heden ver schenen en werd het eerst gehoord in de zaak tegen mr. S. Hij verklaarde ten kantore van mr. S. op instigatie van de zen een door mr. S. gedicteerd valsch ta xatierapport te hebben geschreven, on derteekend door den timmerman Meijer uit Limmen, volgens welk rapport het huis. dat Meijer op 8000 had getaxeerd 18 000 waard was. Mr. S. had hem er daarna op gewezen, dat hij valschheid in geschrifte had ge pleegd, doch hem verzekerde dat het stuk nergens voor zou dienen. Hij had er daarom geen bezwaar in gezien, ook al omdat het huis meer waard was. Hij wist wel, dat hij het stuk teekende, om dat mr. S. het aan anderen wilde laten zien, maar hij weet niet, of Sn. of mr. S. het stuk meenam en ook niet, of het aan den geldschieter E. of aan den notaris is getoond, Wel had mr. S. gezegd, dat hij niet zoo mooi moest schrijven, omdat he. den indruk moest maken, als ware het door een handwerksman geschre ven. Getuige noch Sn. hebben begrepen, wat dit beteekende. Wel heeft getuige later tegen zijn oom en nicht gezegd: Ik vertrouw de zaak niet meer; er wordt hier geknoeid. Getuige had het plan om naar den no taris te gaan, doch werd in die dagen ge noodzaakt Nederland te verlaten. De president wees dezen getuige er op. dat toen de acte al was verleden. Getuige zegt later in Keulen een te legram te hebben gekregen om in een be paald café te komen, waar hij met Sn. en later met mr. S. een onderhoud heeft ge had. Hij ontkent thans wat hij voor den reehter-commissaris verklaard heeft, n.1. dat hij de zaak zou aangeven. Aangezien er in het café twist tusschen hen ont stond verliet getuige het café, omdat de eigenaar zei, dat hij geen rumoer wenschte, aangezien er een sterfgeval was. In een ander café had mr. S. gedaan, alsof hij hen met een revolver wilde bedreigen. Tenslotte had getuige een schuldbekentenis van 203 geteekend. Dit bedrag diende voor goederen in Duitschland gekocht en voor de reis van mr. S. en Sn. naar Keulen. Van een verklaring door mr. S., dat Anna maar voor 40.000 aan goederen moest koopen en daarna failliet moest gaan, weet getuige niets. Wel heeft hij met Sn. aan mr. S. stoffen thuis bezorgd. De oficier stelt get. verschillende vra gen, waartegen mr. Kokosky protesteert orn aat deze vragen z.i. geen verband houden met het ten laste gelegde. De officier betoogde, dat de vragen in zijn systeem passen, maar mr. Kokosky acht dit niet oirbaar. Getuige antwoordt, dat hij niet weet of mr. S. aangeraden heeft om maar veel te koopen. omdat hij sterk tegenover mr. S. wil staan. Aldus mr. Kokosky. De president zegt, dat het begrijpelijk is, dat de officier tracht bij dezen getuige, die lang in Duitschland is geweest, weer het een en ander in diens herinnering terug te roepen Mr. Kokosky stelt getuige verschillende vragen, waaruit blijkt dat getuige een intieme vriend was van Sn. en zelfs met dezen gelo geerd heeft. Wanneer de officier er alles bij haalt aldus mr. Kokosky dan doe ik het ook, om vast te stellen, hoe get. met Sn. in aanraking is gekomen. Op vragen van verdachte zegt getuige, niet geweten te hebben, een valsche taxatierapport te hebben geteekend. Mr. S en Sn. spraken er wel over maar hij dacht: een advocaat weet wel wat hij doen mag. Verdachte uitte er zijn verwondering over, dat getuige een valschen naam teekende, en vooral dat hij, toen mr. S. zei, dat hij een strafbaar feit had ge pleegd, geen pogingen deed om het stuk terug te krijgen. Van iemand die 35 jaar is begrijpt hij dat niet. Verdediger stelde getuige verschillen de vragen, waarbij hij hem herhaaldelijk op tegenspraak wijst met zijn verklaring in de instructie afgelegd Getuige zeide, ten kantore van notaris S. de hypotheekacte niet te hebben hoo- ren voorlezen. Over de wijze van ondervraging ge raakt de verdediger met den officier in een twistgesprek, dat door den president Wordt beëindigd met de opmerking, dat de rechtbank wel begrijpt, dat getuige er meer van begrepen heeft, dan hij er nu vai. doet voorkomen. De verdachte legde de rechtbank een brief over van getuige aan mr. Kokosky, geschreven op 27 April 1931, den dag waarop de valsche schuldbekentenis door hem is geschreven en uit welken brief blijkt, dat getuige van hoogachting vervuld was tegenover mr. S. Mr. Reus richtte eveneens eenige vra- Of hijgen tot deze getuige ,die verklaarde zonder reden met Sn. naar mr. S. te zijn gegaan. Of hij daarna met Sn. naar huis ging hij dezen heeft gelogeerd, weet hij niet. Getuige had den indruk gekregen, dat men hem erbuiten wilde houden. Mr. Kokosky neemt deze getuige ook nog even onder handen en vraagt, waarom hij niet tegen Sn gezegd heeft: Geef mij dat stuk terug. Waarom hield Sn. het nadat de acte was gepasseerd. Getuige zegt, aanvankelijk pogingen te hebben gedaan om het terug te krijgen, maai Sn. wilde het niet geven. Hij zegt, mej. W direct ewaarschuwd te hebben, doch mej W. hierojAgehoord zegt, dat er niets van aan is Het blijkt, dat mej. W. te licht ge- loovig is geweest. Verdediger tot getuige mej. W.: „U weet toch wel, dat het taxatierapport valsch was?" Mej W. weet van niets. Getuige Aug. W. zegt ook nog, dat toen de zaak van de hypotheek achter de rug was Sn niet te bewegen was het ding terug te geven De president merkte op niet te begrijpen, dat getuige, toen hem duidelijk was gewor den, dat hij zich aan valschheid in geschrifte had schuldig gemaakt, niet alle pogingen deeci om dit stuk vernietigd te krijgen. Getuige: „Ik heb het wel geprobeerd, maar Sn. zei, dat het niets kon schelen en toen heb ik het zoo maar gelaten". De president: „Maar kwam het er niet op neer, dat u ook wat wilde hebben van de buiten?" Getuige: „Ja, maar ik heb in een tijd, dat ik in Limmen was, niets verdiend". President: „Maar u hebt toch wel goede ren weggemaakt." Het verhoor van deze getuigen in de zaak tegen mr. S. wordt geschorscnt om hem in de zaak tegen Sn. te hooren. Sn. ving reeds dadelijk aan met protest aan te teekenen tegen de aanwezigheid van mr. S bij de behandeling van zijn zaak. „Waar om aan den eenen verdachte meer voorrech ten gegeven dan aan den anderen?" De president: „Dat is op verzoek van mr. Kokosky geschiedt". Verdachte: „Dat die dat verzocht begrijp ik, maar dat is voor mij van geen belang". Mr. Kokosky: „Wat zegt u?" President tot mr. K.: „Nu is u er weer niet!" (Gelach). Getuige verklaarde van de 600 die Sn. kreeg na het passeeren der acte ook eenig egld te hebben ontvangen voor de reis naar Duitschland en bovendien is hij er mee op stap geweest. Of het goed bij den grossier Meier gekocht met de bedoleing het niet te betalen wist hij niet meer. Toen het goed ver kocht werd door Sn. voor 260 was hij erbij en samen zijn zij met dat geld naar Duitsch land geweest en hebben het daar opgemaakt. De president wees getuige erop dat dit niet behoorlijk was, doch getuige zegt dat hij broodeloos was egworden, doordat men hem naar Limmen had gehaald. Getuige lag een brief over aan de presi dent, om te bewijzen dat hij gewichtige mede- deelingen te doen heeft, doch de president voerde hiertegen aan, dat getuige de brief zelf geschreven heeft. Verdachte erkent, dat mej. W. er door hem niet beter op geworden is, maar hij betoogt dat mej. W. voor die tijd er al even slecht voor stond. Verdachte heeft er ook geen voordeel bij gehad. Het geld hebben ze met elkaar opgemaakt en mr. S. heeft echter gezeged: „Er zit niets anders op dan dat we samen naar Duitschland gaan, om met Aug. W. te praten, anders worden wij nog vervolgd. Mr. Schokking vraagt of mej. W. wel eens iets betaalde. Verdachte zegt, dat zij zoowat nooit be taalde. Hierna ontspint zich een twistgesprek tus schen verdediger en mej. W Op een vraag van den verdediger zegt mej W. dat zij een mooi winkelhuis had, met degelijk goed en zoo goed als vrij van schuld was. Verdachte voert hiertegen aan, dat mej. W. een haard en een radiotoestel kocht zonder deze te betalen. Latei werden dezt weer weg gehaald en toen ook de fiets van haar huis- genoote, die evenmin betaald was. De president constateert, dat mej. W. in ieder geval wel in moeilijkheden zat, maar dat verdachte en haar neef haar er onder hadden gebracht. Mej. Sleezak verklaart al 11 jaar bij de familie thuis te zijn geweest en dat als regel de wissels betaald werden. Verdachte merkte op, dat de oude heer 8 jaar ziek was en dat ze hem een te groote voorstelling van de zaak hebben gegeven. Men heeft hem zelfs gezegd, een eigen kleer maker te hebben. Hierop wordt als getuige de Bussumsche koopman E. gehoord, die bescherming van de president vraagt tegen uitdrukkingen van verdachte. Verdachte richt tot getuige E. het verzoek om nimmer weer zijn (verdachte) ouders op straat aan te spreken, zooals hij Maandag j.1. deed, toen hij na de zitting ging, en zegt, dat zijn ouders te hoog staan om door iemand als getuige om inlichtingen te worden ge vraagd. Hij verzoekt dezen getuige dan te verklaren, waarom hij 1200 i. p. v. 1500 wou geven, terwijl het huis door hem zelf op 17000 getaxeerd was. Getuige ontkent dit, doch de officier wijst hem erop, dat hij ook dit uit zijn mond opge- teekend heeft. Met een groote woordenstroom verdedigt verdachte zich tegenover deze getuige, dien hij allerlei immoreele handelingen verwijt. Getuige verklaart, dat het hem voor de ouders van verdachte spijt, dat ze zoo'n zoon hebben. Verdachte: „Maar waarom heb je dan Maandag tegen mijn ouders gezegd: „Het is zoo'n goeie jongen. Het spijt me, dat hij mijn levensloop zoo naar voren heeft ge bracht". Verdachte: „Je levensloop behoef ik niet naar voren te brengen, die is bekend ge noeg." Beiden gaan heftig tegen elkaar te keer en men waant zich bij een kermisrelletje. Wanneer de kalmte teruggekeerd is heeft verdachte geruimen tijd noodig, om inzage te nemen van een rapport van de Haagsche zedenpolitie, hem door mr. Kokosky voorgelegd. Na lezing vraagt hij aan mr. Kokosky, of deze er soms prijs op stelt, een verhaal over den le vensloop van mr. S. en van die van E. te hooren. Mr. Kokosky achtte dit niet noodig, maar verdachte betoogde, dat men er zijn levensloop dan ook buiten moet houden. De zaak tegen Sn. wordt hierna ge schorst tot Zaterdag en de zitting tot half twee. Ongecorrigeerd. SCHOOLKWESTIE TE ALMELO. Beroep der gemeente verworpen. De Kroon heeft beschikt op het beroep, in gesteld door den laad van Almelo tegen het besluit van Ged. Staten van Overijsel waar bij met vernietiging van het besluit van den raad is bepaald dat de door het bestuur der vereeniging voor Christelijk nationaal school onderwijs te Almelo gevraagde medewerking voor de stichting van een bijzondere lagere school in het Noorden der stad alsnog moest worden verleend. De Kroon heeft het beroep ongegrond verklaard. In het besluit van den raad van Almelo werd in hoofdzaak overwogen dat het niet in overeenstemming met den geest en de strekking der lagei onderwijswet van 1920 zal zijn dat het gemeentebestuur zijn mede werking zal verieenen tot stichting van ge noemde school, welke onmiddellijk bij haar ingebruik stelling een ernstige ontwrichting van de klasse-bevciking der overige scholen der betrokken vereeniging in Almelo tenge volge zou hebben. EEN STICHTING VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Zooals bekend i» heeft de Koningin-Moeder met het totaal der gelden welke in 1929 als huldeblijk der Nederiandsche vrouwen aan H. M. ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum is aangeboden, een stichting in het leven geroepen aan welke door H. M. den naam Koningin Emma-jubileumfonds is ge geven. Deze stichting stelt zich ten doel jaarlijks een bijdrage te verieenen aan opvoeders of onderwijzers al of niet gepaard met ver pleging in daarvoor bestaande inrichtingen voor on- en minvermogenden van lichamelijk gebrekkige, minderjarige Nederiandsche kin deren. onverschillig van welke godsdienstige gezindheid. De te verieenen steunbijdragen kunnen worden afgedragen hetzij aan ouders of voogden, hetzij aan besturen van erkende in stellingen, of aan regeeringspersonen of par ticulieren. Het deel volgens de statuten door H. M wordt benoemd, heeft tot voorzitter jhr. mr. dr. Th. W. C. Calcoen te 's-Gravenhage en tot secretaris jhr. mr. van Asch van Wijk te Arnhem. EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft z. h st. aangenomen het wetsontweip tot het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het Rijk tot een maximum van f 200.000.000. GETROUWD: Andreas de Winter en Meindina van Vier- sen. GEBOREN: Mattheus Johannes z. v. Frederikus Pronk en Anna Hendriks. Ulfert Cornelis Roelof z. v. Roelof Bakker en Wilhelmma Heuseveldt. Jan z. v. Arie Slot en Dirkje Bloem. Teunis z. v. Jacob Akkerman en Grietje Helder. Cornelis Joseph Maria z. v. Nicolaas Vloot man en Catharina Groenland. Johanna Ca- tharina d. v. Hubrecht Vermeulen en Corne- lia Belderok. Bregitta Geertruida d. v. Ni colaas Meijer en Guurtruida Pronk. OVERLEDEN: Maria Catharina Sijs 3 jaar. Julius Ja cob Bing 64 jaar. Adelbertus Jansen 4 maanden. Gerrit Jan Nettenbreijers 61 jaar. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Aan de agenda worden toegevoegd de in- terpellatie-Hiems'.ra over de werkverschaf fing, de interpellatie-Westkamp over den nood in den landbouw, de Indische begroo ting en de interpellatie-Kortenhorst over de handelspolitiek. Uit hoofde van weinig urgentie stelde de voorzitter voor niet toe te staan de interpel latie-aanvrage van den heer Wijnkoop over een bevreemdend sterfgeval in liet jongens huis St. Jan te Soest. Dit voorstel werd aan genomen met 72 tegen 3 stemmen. Aan de orde was hierna de voortzetting van de behandeling van het zoogenaamde kortingswetje. Minister de Geer vervolgde zijn reie en betoogde, dat nooit een toezeg ging is gedaan tot het ongewijzigd laten van de wet. De minister betwistte voorts, dat de auto nomie van de gemeenten zal worden aange tast en betoogde, dat de heeren de Wilde en Marchant spoken zien. Het rijk moei thans qen abnormaai groote bijdrage geven. Is het nu billijk, dat daardoor de gemeentelijke sa larissen gehandhaafd blijven, terwijl het Rijk zelf zijn salarissen moest verlagen? Toch is spr. bereid de 3 pCt. van de salarissen te ruilen voor een algemeene korting van 6 pCt., hetgeen op hetzelfde bedrag neerkomt. Fraai is deze regeling niet en spr. meende, door de gemeentelijke autono mie niet mag worden gebruikt om de ambtenaren op een weilandje te zetten. Andere middelen om hetzelfde resultaat te bereiken, in het debat genoemd, zul len op den grootsten tegenstand stuiten. Indien dit ontwerp niet doorgaat, is spr. overtuigd, dat er van alle andere nvddelen niets komt. Daartegenover merkte de minister op, dat dit ontwerp voor de openbare kassen 3 tot 7 millioen bespaart. MR. A. J. VAN SLOOTEN. f In den ouderdom van 71 jaar is te Den Haag overleden mr. A. J. va nSlooten, oud rechter in de arrondissementsrechtbank te Zwolle. PROF. MR J. E. HEERES f. In den ouderdom van 73 jaar is te Den Laag overleden prof. mr. J. E. Heeres. oud-hoogleeraar en oud-lid der Tweede Kamer. MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Terpstra, heeft heden morgen in één der lokalen van zijn departe ment geïnstalleerd de commissie voor het middelbaar technisch onderwijs. De installa- tierede van den minister werd beantwoord door den voorzitter der commissie, ir. G Hof stede, inspecteur-generaal van het nijver heidsonderwijs. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Ontstemming over het Volken- bondsbesluit te Tokio. Het dringende beroep van den Volken bondsraad op Japan om de vijandelijkheden in China te staken heeft in vooraanstaande Japansche kringen groote ontstemming ge wekt, en velen vervachten als gevolg ervan, dat Japan zich uit den Volkenbond zal te rug trekken. Officieel commentaar is tot nog toe niet gegeven aangezien de regeering de pas ontvangen nota nog bestudeert. De bla den verschenen met extra edities toen de in houd van de nota te Tokio bekend werd. Al- naar waarnemingen, verricht in den morcen van 17 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 780,3 te Malm head en Shields. Laagste baromterstand 740,1 te fan Maijen. J n Verwachting, geldig tot den avond van 18 Februari: Zwakke wind, meest uit Noordelijke rich tingen gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; zelfde temperatuur. Overzirhf. Het gebied van hoogen druk, waarvan de kern over de Britsche eilanden bijna niet afnam, breidde zich Oostwaarts tot over Oost-Duitschland uit, waardoor over een groot deel van Duitschland en ook over Frankrijk windstiltee intrad, zoodat tenge volge van uitstraling zich lichte tot strenge vorst kon ontwikkelen. In Scandinavië deed een hoog Noordelijk gelegen depressie den barometer in het Noorden sterk dalen, terwijl aldaar ook de lichte vorst onder depressie^ invloed verdween. Alleen het Zuiden van Zweden heeft nog matige vorst. Een nieuwe niet zeer diepe depressie nadert IJsland. Voor morgen is in onze omgeving zwakke wind uit Noordelijke richtingen te verwach ten en een toestand, die niet veel van dien van heden verschilt. Het is echter niet onmo gelijk, dat de betrekkelijk hooge temperatuur van de Noordzee morgen tusschen de beide kernen van hoogen druk, n.1. die over Enge- land en een nieuwe, die zich over West- Duitschland vormt, aanleiding geeft tot de ontwikkeling van den depressie-achtigen toe stand met zwaardere bewolking. gemeen is men er van overtuigd, dat de spanning tusschen Japan en den Volken bond door deze nota ten zeerste is vergroot. VEREENIGINO TOT BEVORDERING DER GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN IN NEDERLAND. Goedgekeurd bij besl. van den Minister v.Justitie v. 12 Mei 1931 No. 916 te leveren door winnaar aan te wijzen gemeente. Tweede prijs: Luxe Automobiel. Verder: Huiskamerameublement, Radiotoestel, Stofzuiger, 5 le klas Heerencosturaes naar maat, Rijwielen, enz. enz. 50.000 loten IOOO prijzen. Trekking Maart a.s. Loten verkrijgbaa bij: A. J. Kool, K. v. 't Veerstr. 60; J. Bekelaar, Piersonsir.; C. v. d. Tooren, Koningsweg; Gez. Deen, Laat; S Visser, Fnidsen; S. Bek, Korte St. Josephstr. 3; W. Kaagman, Akerslaan; W Harsevoort, sigarenm., Verdr.cord 56; W. Hoek, Pier- sonstraat 21. EEN GIFT VOOR HET ALKMAARSCHE CRISISCCMITE. De secretaris van het A'kmaarsche crisis comité. de heer Jac. Ponsen, verzoekt ons te melden, dat de kegelclub „Onze club" alhiet van de viering van haar 25-jarig bestaan nog een bedrag van 25 80 heeft over gehouden en dit aan het comUé heeft afge dragen. Met waardeering en opwekking aan andere verenigingen om dit voorbeeld te volgen wordt hiervan melding gemaakt EEN AANRIJDING. Een kwartje schadeloosstelling. Hedenmiddag tegen half 4 kwam er een gesloten vrachtauto uit de Markstraat rijden- De richtingwijzer ging naar rechts, maar de wagen reed rechtuit. Eenige wielrijders, ko mende uit de Houttil en gaande in de rich ting van het kanaal, verkeerden natuurlijk in ue meening veilig te kunnen doorrijden, tot dat zij plotseling bijna tegen den auto reden, ten der fietsrijders sprong even te laat van zijn rijwiel, dat daardoor neg in aanrijding kwam met den auto. Een kapotte band en een lichte bccht in het voorwiel waren de gevol gen. Vele menschen waren aansonds komen op- aagen luisterend naar twisgesprek tusschen chauffeur en wielrijder. Hieraan werd eindelijk een eind gemaakt door den autobestuurder, die den onfortuin- Iijken wielrijder een kwarije in de hand druk te, waarmede dezede zaak blijkbaar als ge ëindigd beschouwde, want met een „Dank je wel, mener", stapte de man met zijn fiets in de hand naar den Voordam. De fietser kwam, naar men ons vertelde, uit Schagerbrug. ii HET RAAbSEL OPGELOST. Vele stadgenooten hebben zich, toen bekend was dat het huis van dr. Korte- weg in de Laugestraat door bemiddeling van de makelaars Appel en Matthijsen verkocht was, afgevraagd welke zaak in dat pand een nieuwen winkel zou ope nen. De makelaars hebben zich daarover tot dusver niet uitgelaten, maar wij vernemen thans, dat hier epn winkel van de firma Albert Heijn uit Zaandam zal worden geopend. Dit is de derd0 winkel ven deze firma welke hier ter stede zal worden geves tigd. -

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2