Qemeentecadm 'fxoüinciaai 'flieuws ens verminderde toerekeningsvatbaar- V-beschikking-stelling van de regee- tot den 21-jarigen leeftijd. Nadat de raadsman van het meisje gepleit bad wees de kinderrechter vonnis conform den'eisch. VERDUISTERING VAN 32.000. tv rechtbank te Arnhem heeft uitspraak „aVan in de zaak tegen den commission air in effecten te Arnhem, die terecht heeft gestaan wegens verduistering van effecten fnt een bedrag van 32.000. De rechtbank veroordeelde verdachte tot iJee jaar gevangenisstraf met aftrek van „reventieve hechtenis. De officier van justi tie had twee jaar zonder aftrek gevraagd. DE KWESTIE DER SIGARETTEN AUTOMATEN. In strijd met de winkelsluitingswet. Voor het kantongerecht te Amsterdam werd op 12 September van het vorige jaar de z <r. automatenkwestie behandeld, n.1. hei verkoopen van sigaretten dcor middel van automaten na sluitingstijd van de winkels Fen winkelier uit de Reguliersbreestraat was ten laste gelegd, dat hij op 14 Juli des avonds 8.40 in de Reguliersbreestraat siga retten had verkocht, althans afgeleverd door middel van een automaat; ten tweede dat hij op 15 des avonc)s 9.10 sigaretten te toon had aangeboden door middel van een automaat, zulks met overtreding van de Am- «terdamsche politieverordening. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie achtte de automaten na sluiting van de winkels in strijd met de rijkswinkelsluitings wet en vorderde 5 boete. De wnd. kantonrechter veroordeelde den winkelier wegens het in strijd handelen mtt de Amsterdamsche politieverordening tot een geldboete van vijftig cent. Gister diende de zaak in hocger beroep voor de Vijfde Kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam. Een politie-agent, als getuige gehoerd, had den winkelier gesommeerd het apparaat na sluitingstijd buiten werking te stellen. De Officier van Justitie, mr. van Arkel, eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Vonnis 1 Maart a.s. OUDE NIF.DORP. Vrijdag 12 dezer kwam de gemeenteraad des namiddags te 1 Vi uur ten raadhuize in spoedeischende vergadering bijeen. I>e voorzitter, de verg dering openende, sprak den wensch uit dat 1932 in economi- schen zin beter zou mogen uitvallen, dan het zich thans doet aanzien. Hierna stelde de «voorzitter aan de orde de volgende ingekomen stukken Adres van het bestuur van den R.K. land arbeidersbond „Deus Dedit" te 't Veld d.d. 15 Januari j.I. houdende verzoek het uur loon in werkverschaffing voor slootwerk te verhoogen met 5 cents of 40 cents per dag. B. en W. adviseerden, voorwaardelijk tot inwilliging van het verzoek. De voorzitter zeide, dat B. en W. adviseeren, om deze ver hooging uitsluiten te doen gelden voor sloot werk, zooals thans door werkloozcn in den polder „Tjaddinxrijt" wordt verricht. Zonder hoofdelijke stemming werd conform het voor stel besloten. Rapport der raadscommissie, belast met de schouw van de landerijen der gemeente. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, dit rapport ter visie te leggen voor de raadsleden. Adres van het bestuur van het Ned. Insti tuut van Architecten, houdende verzoek den gemeenteambtenaren niet mr-er toe te staan particulier werk uit te voeren. B. en W. adviseerden afwijzend op het ver zoek te beschikken jp grond, dat de gemeente opzichter deze functie als nevenbetrekking be kleedt en als opzichter een vergoeding geniet van 150 's jaars. Aldus werd besloten. Adres van het bestuur van den landarbei dersbond „Deus Dedit", afd. 't Veld, hou dende verzoek om aan den arbeider W. Blan- kendaal Wzn. een vergoeding te willen verke nen voor onderhoud vati zijn rijwiel in ver band met de door hem verricht wordende werkzaamheden in den „Wieringermeer". Voorgesteld werd dit adres te stellen in banden van B. en W. ter visie van afdoening. Na ampele bespreking werd conform dit voorstel besloten. Adres van D. Wijnker Dzn. tn anderen, houdende verzoek, een steunregeling vast te stellen voor noodlijdende tuinbouwers. B. en W adviseerden het adres voor notificatie aan k nemen. De voorzitter deelde mede, datt, waar B. en met een voorstel komen om aan noodlij dende tuinbouwers een wekelijksche toeslag k verleenen voor levensonderhoud, B en w. voorstellen om het adres voor kennisgeving te nemen. Spr. verwees naar 't voorstel onder punt 7 der agenda. Conform besloten Hierna was aan de orde: Voorstel tot onderhandsche verpachting van 1 Februari 1932 tot 26 December 1933 voor een pachtsom berekend naar 105 per A. van het perceel tuin, Kadastraal bekena F no. 390, groot 13 aren en 10 cen tiaren (plm. 5 V- snees) liggende ten Zuiden jmn het erfje voorheen in gebruik bij wijlen C. witsmeer in de „Frik". Zonder hoofdelijke besloT'")? WCrC* overeen'(omstig het voorstel Vaststelling van den pensioensgrondslag ~-.J- Beemsterboer als ambtenaar ter retarie als klokkenist. *fi L^s'oensgrondslag werd overeenkom- 'g het voorgelezen concept-besluit vastge ateld op 800. j, po^stel tot onderhandsche verhuring van bii a»Ut^e *e G"de Niedorp, voorheen in huur NioH r°kstantsche Armvoogdij te Oude t (Soi,0rI>jn voorheen bewoond door wijlen Tr weduwe G. Kuiper aan C. Hollenberg Fehr°°r 's ïaars- zulks ingaande 15 vLa S" Aldus bloten. Pp. °°rstTel om de R.K. meisjesschool voor dom ha *e thans nog in eigen- twep m r £enKepte voor den tijd van ongeveer R K ^-c.anrvn 10 fkbruik af te staan aan het schoolbestuur aldaar in verband met een voorgenomen restauratie van de R.K. school voor gewoon lager onderwijs te 't Veld gemeente Nieuwe Niedorp, zulks onder bepa ling, dat aan de gemeente worde voldaan een vergoeding van 200 per maand. De voorzitter las voor het ingeko men schrijven van den voorzitter van het schoolbestuur, Spr. lichtte toe dat het bedrag van 200 is gedacht als vergoeding vooi renteverlies, hetwelk de gemeente ongetwij feld heeft, nu de school eerst in Mei a.s. in gebruik wordt genomen. De bouwkosten be- loopen ruim 40.000. Conform het voorstel werd z. h. st. besloten. Voorstel om, naar aanleiding van bemer kingen van Ged. Staten nopens het bij dit col.ege ingediend voorstel ter vorige raads vergadering genomen, inzake de regeling der jaarwedden van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand aan Ged. Staten thans te verzoeken de jaarwedde van den eersten amb tenaar te bepalen op 100 en die van den tweeden ambtenaar op 25. De voorzitter herinnerde er aan, dat ter vorige vergadering werd besloten, om Ged. Staten voor te stellen voor elke huwelijksvol trekking een vergoeding te verleenen. Ged. Staten achten zulks echter in strijd met de ambtenaarsverhouding, daar niet de hoeveel heid, doch de hoedanigheid van het te verrich ten werk grondslag der salariëering behoort te zijn. B. en W. stelden daarom voor, een vast bedrag te bepalen en wel 100 voor den lsten en 25 voor den 2den ambtenaar. Besloten werd dien overeenkomstig aan Ged. Staten te adviseeren. Voorstel om aan B. en W. een crediet te ver leenen voor verstrekking van wekelijksche toeslag aan zelfstandige alleenwerkende tuin ders onder voorwaarden, medegedeeld bij brief van den minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw d.d. 4 Februari jl. no. 1745 afd. W. en S. De voorzitter las voor 's ministers brief. Er ontspon zich een discussie over het begrip „alleen werkende tuinders". Eenige leden meenden dat het niet opgaat om tuin bouwers, die een knecht moeten hebben van de regeling uit te sluiten, daar geva'len zijn aan te wijzen dat ook dezen noodlijdend zijn. De voorzitter zeide geen reden te hebben de woorden anders te lezer dan in den tekst, doch zal den minister vragen hoe deze het bedoelt en zoo noodig op soepe'e toepassing aandringen. Besloten werd om de door den minister bedoelde tuinders toeslag te geven van hoogstens 9 per week en de hulp aan tuinders, die niet door den minister mochten zijn bedoe'd. voorloopig over te laten aan het Crisis-comité. Concept-besluit houder.de machtiging aan B en W. om overeenkomstig het plan van uit voering betreffende het verleenen van ren- telooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland een cre diet te verleenen +en behoeve va r de noodlij dende tuinbouwers. De voorzitter zeide dar aan de hand der ingekomen aanvragen om credieten bleek, dat de gemeente voor ongeveer 17.000 garant zal moeten zijn, overeenkomende met 30 nO. der totaal aangevraagde cr d«eten. B. en W. stelden voor het concept-besluit vast te stellen en een kas ge ld leer !ng aan te gaan van 18.000 tot voorloopige dekking van een crediet van 1000 voor wekelijksche toeslag aan noodlijdende tuindersgezinnen en 17000 voor de rentelooze credieten, door de regeering toegezegd voor den groven tuin bouw. Confom besloten. Voorstel om, met intrekking van de ter vorige raadsvergadering vastgestelde des betreffende verordeningen, vas- te stellen een nieuwe verordening op de heffing en een nieuwe verordening op de invordering eener hondenbelasting. De hernieuwde vaststelling is van administratieven aard. Zonder discus sie of hoofde'.iike stemming werd conform het voorstel besloten. Bij de rondvraag verzocht het lid Kolk man mede te deelen of den werkloozen bij vorst, indien .ij niet kunnen werken, een toe slag zal worden gegeven. De voorzitter zeide dienaangaande in comité te willen beraadslagen ook met het oog hieroo dat na de vergadering de commis sie voor de werkloosheid nog vergadert. Hierna sluiting. EGMOND AAN ZEE. Egmondzeeër Reddingbrigade 'In de zaal van „De Vergulde Valk" had de Egmondzeeër Reddingbrigade een propa- ganda-avond georganiseerd. De voorzitter, c e heer J. W. Kockx, sprak woorden van welkom in' het bijzonder tot den burgemees ter, den gemeente-geneesheer, de Commissie van de Noord-Zuidhollandsche Redding maatschappij en de heeren Meyerink en Bier- lee, resp. voorzitter van de Pers- en Propa- ganda-Commissie en voorzitter van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen. Hierna kwam de heer Meyerink aan het woord, die in het kort de geschiedenis van het reddingwezen langs onze kust schetste Spr. ving zijn rede aan met hulde te brengen aan Neerlands grootsten redder, Doris Rij kers. Tevens bracht spr. hulde aan alle rea ders, die langs de Noordzeekust de baders, die in nood zijn, helpen. De mentaliteit van de kustbewoners is vervolgens spr. heel wal veranderd. Vroeger werd juist getracht de schepen te doen stranden Men liet kleine vuren branden om de schepen op de kust te brengen. Gelukkig zijn de tijden nu veranderd Op 24 October 1824 strandde bij Huisdui nen een schip. De bewoners van Huisduinen gingen in een open vlet om de schipbreukelin gen te redden. Een grondzee sloeg de boot om, zoodat redders en geredden verdronken Toen vormde zich algemeen de overtuiging'. De kustbewoners moeten over de beste hulp middelen beschikken. Een commissie werd gevormd, die leidde tot oprichting van de N.Z H.R.M. Deze maatschappij heeft in de 107 jaar van haar bestaan ruim 6000 menschenlevens gered Een week na elkaar werden toen opgericht de reeds genoemde N.Z.H.R.M. en de Zuid- holllandsche Reddingmaatschappij, die tot op heden naast elkaar zijn blijven bestaan In 1767 werd de eerste maatschappij tot behoudenis van drenkelingen opgericht, de eerste Reddingsbrigade werd gevormd te 's-Hertogenbosch met het doel daar ter plaat- Steeds witte tanden behoudt men bij het regelmatig gebruik van Chlorodont-tandpasta (Tube 35 c.) terwijl men verstandig doet gebruik te maken van den prakt Chlorodont- tandenborstel (speciaal model). Een proef overtuigt. se betere reddingsmiddelen te verkrijgen. Toch deed zich nog in 1913 in 's lands hoofd stad Amsterdam het geval voor, dat bij het zinken van een schip geen der omstanders lust of moed had vier zich in nood bevinden de kinderen te redden. In andere plaatsen hadden dergelijke gevallen reeds aanleiding gegeven tot het oprichten van Reddingsbri gades, b.v. te Haarlem,den Haag en Breda. In 1917 waren er vijf brigades, die zich aaneensloten, hetgeen leidde tct de oprich ting van den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen. Men verlieze hierbij niet uit het oog, dat in ons eigen land in 7 jaar tijris niet minder dan 6578 personen door ver drinking om het leven kwam. Dit is gemid deld 939 per jaar. Naar deze maatstaf zou dit thans per jaar ongeveer 1100 bedragen, maar ortder den invloed van de Redding brigades, den Ned. Zwembond, het zwemon- derrie'it op scholen, echter ook door het ver minderen van drankverbruik en het vermin deren van het rocken door de jeugd(!) is het aantal gedaald tot 686 per jaar. Hierbij aansluitende bracht spr. hulde aan het prachtige werk der brigades en verzocht hij met aandrang de Egmondzeeër Redding brigade hetzij financieel, hetzij moreel te steunen. Vervolgens werden eenige lantaarnplaat jes vertoond betreffende het reddingwezen langs de kust, waartij spr. gelegenheid vond hulde te brengen aan den burgemeester van Egmond aan Zee voor zijn warme belangstel ling in het reddingswezen en te herinneren aan de schitterende demonstratie van de Eg mondzeeër Reddingbrigade te Zandvoort Daverend applaus bezegelde woorden, die spr. hierbij wijade aan den kranigen stuur man, den heer J. van der Plas Mz. Na de lichtbeelden wees de heer Meyerink er op, dat de Bond ook examens afneemt. Het te behalen diploma is van zooveel te meer waarde, omdat de bezitters daarvan door middel van den Bond verzekerd zijn. Met dank aan den spreker en aan moj. Smits, die de lantaarn bediende, sloot de heer Kockx deze goed bezochte bijeenkomst. Jaarvergadering van de Vereent- ging voor Ziekenhuisver pleging. Vrijdagavond hield in het Oud. Kath Vereenigingsgebouw de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Pluimgraaf!, opende. Het jaar 1931 had reden tot dank baarheid gegeven. Het aantal leden is regel matig toegenomen, zoodat dit thans bijna 200Ö telt. De bode der vereeniging, de heer Jac. Kok, heeft schitterend werk gepresteerd. De vorige bode had de administratie ver waarloosd. Teen in het bestuur een loonsver laging van den bode ter sprake kwam, had spr. zich er sterk tegen gekant. De overige bestuursleaen zagen het bezwaar eveneens in, zoodat geen loonsverlaging ingevoerd werd. Hierna werd het woord gegeven aan den secretaris, den heer L. Dekker, voor het lezen van het jaarverslag over 1931. Het ledental was van 1784 op 1 Januari 1931 gekomen op 1790. Hoewel verschillende leden in den loop van het jaar door bedanken of andere reden waren afgeschreven, ging het ledental dus nog met 6 voortuit. Uitgezonden werden 48 patiënten, waarvan 15 voor operaties. Het aantal verpleegdagen bedroeg 707. Aan ont vangsten werden geboekt 5579,06 en aan uitgaven 5516,49. Op 31 December 1931 was derhalve nog in kas 62.57, nog te be talen is 870,43. De vereeniging staat er niettegenstaande de nog te betalen vorderin gen financieel heel wat gunstiger voor dan een jaar geleden. Onder de ontvangsten zijn opgenomen de opbrengst van een blcempjes- dag 149.12), een gift van een dankbare patiënt 5) en een subsidie van de gemeente 500). Met een woord van dank aan verschillen de personen sloot de secretaris zijn jaarver slag. Bij monde van den heer Roodhart bracht de commissie tot nazien van de rekening 1931 verslag uit. Hem restte hulde te bren gen aan de penningmeestere°se voor het door haar gevoerd beheer en den heer Kok voor zijn goed volbrachte en gemakkelijke taak de contributie op te halen. Bij het nazien van de rekeningen van het ziekenhuis was het hem opgevallen, dat daarop vermeld stonden de kosten voor het gebruik van de operatiezaal Bij informatie was hem gebleken, dat deze kosten betaald werden door het groote dok tersfonds, zoodat zij dubbel gedeclareerd werden. Spr. verzocht het bestuur deze kwestie nader te onderzoeken en te trachten het te veel betaalde terug te krijgen De voorzitter antwoordde, dat de zaak reeds in onderzoek was. Als commissie tot het nazien van de reke ning 1932 werden aangewezen de heeren Corn. Wijker en Joh. Dekker. Verkiezing bestuursleden. Periodiek aftredend zijn de heeren C. Pluimgraaff en L. Dekker en Mevr. C. de Graaf—Zwart. De heer Roodhart stelde voer de aftredenden bij acclamatie te herbenoe men, hetgeen geschiedde. In den loop van het jaar ontstonden in het bestuur twee vacatures door het overlijden van mevr. M. Wijker—Wijker en door het vertrek naar IJmuiden van mevr. C. Prins- Blok. In de vacature mevr. WijkerWijker werd met 35 van de 66 stemmen de heer J. C. Roodhart gekozen, die desgevraagd zijn be noeming aannam. Bij de verkiezing voor de vervulling van de vacature mevr. C. Prins Blok hadden twee vrije stemmingen plaats, aangezien in de eerste geen volstrekte meer derheid werd verkregen. De tweede stemming was mevr. A. Conijn met 36 van de 63 uil- gebrachte stemmen als bestuurslid aan. Bestuursvoorstellen. Het eerste voorstel van het bestuur om evenals het vorig jaar een bloempjesdag te houden werd met algemcene stemmen aange nomen. Het tweede voorstel behelsde dat kinderen, die binnen een maand na hun geboorte wor den aangegeven, onmiddellijk in alle rechten treden. Worden kinderen later dan een maand na hun geboorte aangegeven, dan moeten zij een half jaar wachten voor zij hun volledige rechten kunnen érlangen. Tegen deze nieuwe regeling maakte niemand bezwaar. De heer Roodhart vroeg of de niet-aanwe- zige leden van dit besluit bericht kregen. De heer Kok, bode, zeide voor de berichtgeving te zullen zorgdragen. Rondvraag. De heer G. Zwart wilde gaarne op de hoogte gesteld worden van het salaris vati den bode. De voorzitter deelde mede, dat dit 10 per week bedraagt, benevens een aanbreng premie van 15 cent voor een gezin en 7)4 cent voor een alleenstaand persoon. De heer Zwart vond dit te hoog. Een vol slagen wissellooper ontvangt 15. Het vorig jaar was goed, doch nu reeds bij het begin zijn er veel zieken. De voorzitter antwoordde, dat er in het voorjaar steeds veel ziektegevallen voor komen/» doch dat in den herfst steeds veel minder is. Daarop kan dus niet worden afge gaan. Het werk van den bode kan niet dooi den eersten den besten verricht worden. De tegenwoordige bode is bij uitstek geschikt voor zijn werk. Het bestuur is ook eenparig van oerdeel, dat geen salarisverlaging moet werden toegepast. Na heftige discussie werd ten laatste het voorstel van den heer Zwart in stemming ge bracht en met 36 tegen 27 stemmen verwor pen. De heer W. Abie had bij de verhooging der contributie bedankt. Eenigen tijd later is hij weder toegetreden en moest toen 5 boete betalen en een vol jaar wachten voor hij weder eenig recht kon doen gelden. Hierom trent zou hij gaarne nader worden inge licht. Het bestuur antwoordde, dat er menschen zijn, die als zij van de vereeniging geprofi teerd hadden, als lid bedankten. Tegen den tijd, dat zij weder een ziekte konden verwach ten, kwamen zij weder in de vereeniging terug. Teneinde deze praktijken tegen te gaan, is reeds genoemde boetebepaling inge steld. Verder deelde de voorzitter mede, dat in het bestuur besloten was per advertentie de vergadering aan te kondigen en niet de om roeper te laten gaan. De omroeper heeft toch cic vergadering bekend gemaakt. Geen der bestuursleden was hiervan op de hoogte. Spr. hoopte, dat zulke dingen niet meer zullen voorkomen. Hierna sloot de voorzitter met een harte lijk woerd van dank voor de groote opkoms' dé vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van de N.H. Vereeniging Het Witte Kruis afd. Langendijk op Donder dagavond in Concordia. De voorzitter, de heer S. Wagenaar, open de en wees er op, dat het jaar 1931 voor de vereeniging nu juist niet behoort tot die jaren welke zachtkens weggleden in de rij der jaren. Het Witte Kruis heeft een moeilijk jaar ge had. Allen hoofd aan hoofd hebben net ernstig betreurd, dat de R.K. van ons zijn heengegaan, dat er dus in het bestuur elemen ten waren die op splitsing zouden hebben aangestuurd, is absoluut onjuist. Ingekomen was een schrijven van het oud bestuurslid, den heer P. Zeeman van Alk maar, die zijn leedwezen uitdrukte over de ontstane splitsing, welke zijn inziens door de R.K. met voorop gezet deel is ontstaan. Hij wees verder op de belangrijke taak, die het Witte Kruis heeft met de hoogtezon en de t.b.c.-bestrijding wat alle werkzaamheden van de twee zusters zal vorderen. Verder was ingekomen een schrijven van de vroegere zuster Metz, waarin dank be tuigd wordt voor de premiestorting van haar levensverzekering, waardoor zij in het genot gesteld zal worden van het pensioen. Bestuurverkiezing. Vacature N. Kramer Gekozen werd de heer J. Rutsen te Zuid Scharwoude. tiet jaarverslag Afd. Witte Kruis. Hierin werd gememoreerd, dat door de r.k. de vereeniging het Wit-Gele Kruis is opge richt. Vele leaen hebben hun lidmaatschap van het Witte Kruis vaarwel gezegd. Het aantal leden bedroeg 1 Januari vorig jaar 1876 en op Jan. j.1. 1476. Gebouwen en mate rialen zijn in de beste orde. Er zijn dit jaar gehouden 10 bestuurs- en 2 ledenvergaderin gen. Door bedanken wegens vertrek van den heer P. Zeeman als lid van het bestuur is ge kozen de heer C. de Boer Wz. Den heer Zee man werd dank gezegd voor alles wat hij voor het Witte Kruis heeft gedaan. Er zijn 1443 stuks materialen afgegeven. Aan 77 leden zijn 568 porties ijs verstrekt. Er is een moedercursus gehouden, waaraan 31 cursis ten hebben deelgenomen en een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken, waaraan 42 cursisten hebben deelgenomen. Jaarverslag Wijkverpleging. Dit verslag is in opgewekten stijl samen gesteld en wel in het bijzonder omreden door alle gemeenteraden aan den Langendijk op het verzoek om een hocgere subsidie voor het aanstellen van een tweede wijkzuster, mede in verband met de aanschaffing van een hocgri~on, goedgunstig is beschikt. Hierdoor is het bestuur in de gelegenheid gesteld zuster de Jong te benoemen als tweede wijk verpleegsters Het aantal leden bedroeg 1 Jan. 1931 1205 en op, bedankt en vertrokken 174 leden, waarvan 124 R.K-, 1 Jan. j.1. 1031. Door de zusters werden 4154 bezoeken afgelegd. Het jaar daarvóór was dit 3116 Het aantal gezinnen dat onder toezicht staar vcor de t.b.c.-bestrijding was op 1 Jan. 1931 51 gezinnen met 50 patiënten en op 1 Jan j.1. 70 gezinnen met 71 patiënten. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Beslo ten werd de begrooting aan te houden naar aanleiding van een vereenvoudiging, welke in de administratie zal plaats vinden. De rekening Door de penningmeesteresse, mej. de wed. Paarlberg, werd verslag uitgebracht. De ont vangsten Witte Kruis waren 4674.44, de uitgaven 3613.66, het batig saldo was 1060.78. Ontvangsten badhuis 324.10, uitgaven 478.44, nadeelig saldo 154.45. Ontvangsten t.b.c.-bestrijding 6026.62, uit gaven 5830.40, nadeelig saldo 803 78 Deze nadeelige saldi komen ten laste van het Witte Kruis. Ontvangsten wijkverpleging 4416.80, uitgaven 3006.81, batig saldo 1409.99. Ontvangsten hoogtezon 70.50, uitgaven 584.73, nadeelig saldo 514.23 Dit na deelig saldo komt ten laste van de wijkver pleging. Bij de uitgaven is de aanschaffing van de hoogtezon inbegrepen. De rekening werd goedgekeurd. Medegedeeld werd nog, dat er enkele wanbetalers zijn, tegen wie zoo noodig maat regelen genomen zullen worden. Door den heer F. Moeyes werd hierna ver slag uitgebracht van de 74ste Algem. Ver gadering, welke op 6 Oct. te Amsterdam is Opheffing badhuis. gehouden. Besloten werd het badhuis voor den tijd van 1 jaar te sluiten met het oog op de tekor ten. Rondvraag. De heer P. Kramer vroeg of het tekort van de vereeniging Huiszorg ook voor rekening van het Witte Kruis wordt genomen. De voorzitter zei, dat de oprichtingskosten voor rekening van het hoofdbestuur waren Hierna voigde sluiting. Naar wij vernemen is door een groep tuinders van verschillende rich ting een adres aan den raad gericht met verzoek ook hier een steunregeling in te voeren zooals in andere gemeenten ook reeds gedaan wordt. Door de raadsleden Duyves, Kwadijk en Schrijver is inmiddels een spoedver gadering aangevraagd. In de gehouden jaarvergadering van de afdeeling NoordscharwoudeOud karspel van de V A R A. werden het om- roeprapport en het jaarverslag van het hoofdbestuur goedgekeurd, alsmede de jaarverslagen van de afdeeling zelf. De aftredende bestuursleden de hee ren A. Kwadijk en C. v d. Hoven werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. Zeeman, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. Slikker. De houding van het hoofdbestuur in zake,het omroepgeschil P. J. Schmidt werd afgekeurd. OUDE NIEDORP. Aan Gebr Boekei, aannemers te 't Veld in deze gemeente is, als zijnde de laagste in schrijvers, den verbouw opdragen der Zui velfabriek „Eendracht" te Den Burg (Texel) onder architectuur van G. Gros te Leeu warden. Vrijdag 12 dezer vergaderden aan deelhouders van de N. V. Zuivelfabriek „Niet Gedacht" te 't Veld, tot benoeming van een eersten en tweeden kaasmaker, welke bijeenkomst werd gehouden ten lokale van J. P. Pepping aan de Weel. Voor eersten kaasmaker hadden zich 26 sollicitanten aangemeld, waarvan een drietal werd opgemaakt, met als uit- s.. dat op de voordracht werden ge plaatst C. Pronk te Heerhugowaard, H. Zomerdijk te 't Veld en Jn. Bes te 't Veld. Voor tweeden kaasmaker luidde deze voordracht uit 29 sollicitanten Jn. Bes te 't Veld, J. Spaansen te Wieringen en H. F. Merlvn te Heerhugowaard. Gekozen werd tot eersten kaasmaker H. Zomerdijk te 't Veld (Oude Niedorp) en tot tweede kaasmaker Jn. Bes, idem. Gisteravond hield de gasvereeniging alhier haar jaarlijksche vergadering ie hel. lokaal van den heer Balk. Het aftredend bestuurslid, de heer A. Mijts, werd opnieuw gekozen. De rekening en bescheiden van den boekhouder Jb. v Zoonen werden na gezien en in orde bevonden. Het totaal bezit der vereeniging bedroeg 194.30. Na enkele besprekingen van huishou- de.ijken aard werd de vergadering door den voorzitter, den heer A. van Zoonen, gesloten. Bij het crisiscomité zijn 77 aanvra gen ingekomen om zwavelzure ammo niak tot eene hoeveelheid van 50.000 K G. Daar de termijn van indiening der aanvragen thans is verstreken, zoodat geen nieuwe aanvragen meer in behan deling worden genomen, is de noodig ge achte hoeveelheid bereids besteld. ZUIDSCHARWOUDE. De gehouden inventarisatie van stapel producten had voor de tuinbouwvereeniging „De Toekomst" alhier den volgenden uit slag: 1 December 1931 139 wagons roode kool; 117 wagons gele kool; 91 wagons Deensche witte; 26 wagons uien; 3 wagons peen. 15 Febr. 1932 90 wagons roode kool; 79 wagons gele kool; 64 wagons Deensche wit te: 6 wagons uien; 1 wagon peen. Februari 1931 47 wagons roode kool^; 70 wagons gele kool; 29 wagons Deensche witte; 21 wagons uien; 4 wagons peen. Een bezoek aan „Zonnestraal", was het onderwerp, dat voor de leden van het Gezel schap „Nut en Genoegen" alhier werd be handeld. Wegens ziekte van den spreker was het onderwerp toevertrouwd aan den heer S. de Boer Kz. en' ontleend aan een brochure vanwege ce vereeniging „Zonnestraal". De beschrijving van deze inrichting teekent ons den zegenrijken invloed, die er ten bate van de t. b. c.-patiënten uitgaat. De gebouwen zijn opgetrokken op het terrein, dat kosteloos ter beschikking is gesteld aan „Zonnestraal" door het Diamantbewerkers koperen stelen- fonds „Nieuwe Levenskracht" te Amsterdam. De inrichting niet werkplaatsen staat onder bekwame medische en technische leiding, waarin de arbeidstherapie wordt toegepast en waarmede voor de t- b. c.-patiënten zulke mooie en verrassende resultaten worden be reikt. Gelukkig vindt deze t. b. c.-bestrijding meer en meer de algemeene belangstelling. Herwonnen gezondheid en validiteit der patiënten bleken zich gehandhaafd te hebben. Bij een ingesteld enquête naar een 62-tai patiënten, die a's genoegzaam hersteld „Zon nestraal" hadden verlaten, kwamen ten aan zien van 57 patiënten gegevens in, en hier van bleken de 54 geen ziektedag meer gehad te hebben. Het meerendeel werkte tegen normaal loon en, waar sommigen werkloos waren, was dit nog toe te schrijven aan de malaise en geenszins aan hun üchamelijken toestand. De lezing gewaagt verder over een en an der van het Zonnestraal-verpleegfonds, dat dient om de verpleging te financieren van

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7