Agenda Spiervorming Amstecdamscfie iBeucs Scuweet Siad en Omzetting. föeet&edcht Mackt&ecichten 4'/» S. J. A. KEESOM, STEENENBRÜG, TEL. 152. LEERAAR IW. O. BOEKHOUDEN. - - ACCOUNTANT. I Zondag a.s. 2 uur: Terrein Westerweg. Entrée f 0.30. Vrijdag 19 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De stad der misdaad (sens.), hoofdrol len Conrad Nagel, Myrna Loy en William Russell. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theatet, eerste hoofdnummer De Woestijn der verlo renen (avonturen)tweede hoofdnummer Zijn grootste race (sens hoofdrol Ken Maynard. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Het moederhart spreekt (dram.); hoofdrol Mady Christians. Toegang voor personen bo ven 18 jaar. Zaterdag 20 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De stad der misdaad (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De woestijn der verlorenen (avonturen); 2. Zijn grootste race (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart preekt (dram.) boven 18 jaar. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Ned. Arb. Sportbond. stellingen opnieuw werden bezet en het geschut in gereedheid werd gebracht. Den geheelen nacht marcheerden de Ja- pansche versterkingstroepen door de straten en tientallen vrachtauto's met munitie rolden in de richting van het front- Hedenmorgen vroeg werden de bewo ners van de internationale nederzetting door heftig schieten gewekt. De Chinee- zen hadden het artillerievuur geopend op de Japansche stelling en op de in de haven liggende Japansche oorlogsche pen. Te Honkioe heeft het Chineesche vuur belangrijke schade aangericht. Een hlEncseukigwer ijn.veiz ite oorz Een Engelsch gebouw in de internatio nale nederzetting is eveneens zwaar be schadigd. Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chineezen uitgebreide verdedi gingsmaatregelen treffen tot ver buiten Nanking. Langs de spoorwegen zijn loopgraven en versterkingen aangelegd over een front van meer dan 1500 K.M. ontwikkeling dien bevat het Quaker bestaat voor 16 n/o uit proteïne, onontbeerlijk voor de der spieren en bindweefsels. Boven- vetten en mineralen. Quaker is een „volkomen" voedsel en bovendien bijsonder smakelijk. DE DUITSCHE ONTWAPENINGS VOORSTELLEN GEPUBLICEERD, De Duitsche ontwapeningsvoorstellen zijn heden gepubliceerd. Duiischland stelt o.a. voor den algemeenen dienstplicht af te schaffen, de politie te beperken, afschaffing van de zware artillerie, oorlogsschepen bo ven 10.000 ton en van alle luchtstrijdkrachten Verder wordt voorgesteld den chemischen oorlog te verbieden en den stand van aHe bewapeningen te publiceeren. DE DUITSCHE ONTWAPENINGS VOORSTELLEN, Nadere bijzonderheden. jsvoorstellen, die De Duitsche ontwapeningsvoorstellen, de Duitsche gedelegeerde Nadolny heden in de vergadering van de ontwapeningsconfe rentie zal indienen, zijn verdeeld in een in leidend memorandum, een opsomming van de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht en de eigenlijke voorstellen. Krachtsport. Nederlaagwedstrijden S. S. S. Gisteravond werden de door S. S. S. uitge schreven nederlaagwedstrijden in „Concor- dia" voortgezet. Alkmaar kwam nu uit tegen D. O. K. uit Beverwijk, dat een flinke ploeg op de mat bracht. Als kamprechter trad op de van 19 Februari 1932. Opgave van ftoordhollanüseh liandbouwcredlet N.V (Ootvangea per draadlooze telefoon). 1000 STAATSLEENINGE.N. 4'A Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLiNGEN. Handel Mpij Cert v Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie. v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever fNDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison, Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash ^Exdividend. fExclaim. Vorige koers 9 Hi 93 76 54«/a 5T>/i «01/, 417, 27 61 V< 8Vs 145 87 Vs lOQ'/s "Vio 213/, 4'/8 2i 67/g 33/ig 48% 12 2^o 80*/, 1771/4 1847, 130 132 807, 83 42l/4 421/» 27 00 92 937, 251/4 25 717, 72 13H/4 138 1461/4 150 101 1078/4 6*Ag 4i/s 474 48»/4 48 207s 20 28 27 20 17 1'VlG 3 171/4 15 647, 65 1527, 155 28 28 178 180 208 2127, 873/4 11 13 887, 90 41/g 47, Koers van heden te: pl.m. 1.30 551/» 60 41 Va 62 8*/i 145 88 112 18 25 7 53 12 Va 2% pl.m. 1.45 83/s"'/s 88'/a hoï-H 24f-Va 6ö/16 -7 3«-5/i6 93'/a 148-9 1063/! 6Vs pl.m. 2.00 41'/, 8% 1103/, 1 22»Ac-i 24Vi-f 6^6 33/lG 1844-5J pl.m. 2.15 8»/i 223/i 247x6-1 148I-9J' 1067,-7 6è-9/ia 4. -5/l6 I 185'/,-j 93-4 148j-9J 107 473/4-8 1#/M PROLONGATIE Vorige koers li oCt. Heden 1% WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 47i« pCt. D/ia NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 1 Italië Vorige Koers op koers I heden 2 uur 8.51 58.60 9.733/4 34.45 48.22Va 47 4 775 46.50 246.78 12 85 8.54 58.677, 974 34.47V, 48 277, 46.7S 47.75 4625 247.1/4 12 85 oiFiMr^iKZEiisr vjljst LAITSSIT. I heer Muis uit Beverwijk. De eerste worstelpartij bracht Mol (A.) tegenover van Soest (B.) Na tien minuten werd van Soest op punten tot overwinnaar verklaard. 31 voor Beverwijk. Bats (A.) kwam daarna uit tegen Schmeis- ter (B.) Na 5 min. 52 sec. won Bats door touché. 50 voor S. S. S. De partij KokN. Groeneveld was na tien minuten onebslist. Na 2 X 3 min. verlenging werd Kok (A.) op punten overwinnaar. 31 voor Alkmaar. Ook de partijen Boers envan Heek en KranenburgH. Groeneveld werden op punten gewonnen door de Alkmaarders Boersen en Kranenburg. Na de pauze bracht de eerste partij een ongeval, dat van invloed bleef op de stem ming. Mol kwam al worstelend te vallen, waardoor de arm uit den kop schoot Geluk kig was er spoedig hulp van dr. Maats. Maar Mol zal nog wel eenigen tijd met wor stelen moeten wachten. De partij werd regle mentair door v. Soest gewonnen. Bats ver loor van Zanten, die veel zwaarder was. Kok verloor op punten van Groeneveld Kranen burg gaf zijn partij gewonnen en Boersen werd na 2 min 45 sec. getoucheerd door van Heek. D. O. K. behaalde daardoor de over winning met 29 tegen 16 punten. De prijs van den heer Wanner voor de snelste touché werd gewonnen door J. van Heek uit Beverwijk (2 3/4 min.) De stijJprijs zal nog nader worden toegewezen. GO-AHEAD I PURMERSTEIN II JOH. LANGEN AKEN OVERLEDEN. Gisterochtend is plotseling overleden in den ouderdom van 52 jaar de tooneelspeler Joh. Langenaken, mede-directeur van het Nederlandsch Tooneel en Operette Gezel schap Pietro Beukman en Joh. Langenaken CORRESPONDENTIE. C. K. te Schoorl. Wij zullen Uw schrijven aan de betrokken corrèsponden-. te Warmen- huizen ter beantwooiding toezenden. GESLAAGD. Mej. Nel Bosman, alhier, behaalde eer gisteren bij de in Rotterdam door de Ver. v. Leer. in Stenogr. en Machineschr. ge houden examens het diploma v. kantoor stenograaf in de Ned. taal. NOODLOTTIG ONGELUK TE OUDKARSPEL. Een noodlottig ongelukkig had gis teravond te Oudkarspel plaats toen door onopgeloste oorzaak de heer P. de J. uit de schuit in de ringsloot geraakte en hoewel hij er zeer spoedig weer uit gered werd, waren de levensgeesten reeds ge weken. Geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse. JUBILEUM. Den lsten Maart e.k. hoopt de heer Chr. J. van der Mee den dag te herden ken, waarop hij 25 jaar in dienst is bij de firma Appel, drukkerij, Verdronken- oord. Deze firm herdenkt dienzelfden dag haar 35-jarig bestaan. DE JAPANSCHE WEEK BIJ KOFA. Het bekende Kofa-magazijn in de Lan- gestraat heeft met zijn Japansche week zoo'n succes gehad, dat het gemeend heeft, er een weekje aan vast te knoo- pen. De geheele week heerschte er in de zaak een ongekende gezellige sfeer. Men waande zich telkens in een heusche Ja pansche winkelstraat, terwijl de diverse attracties bij het publiek zeer in den smaak vielen. Door nieuwe attracties tracht de fir ma de gezelligheid niet alleen te behou den, .naar mogelijk nog te verhoogen. Men ga dus deze week eens een bezoek brvxgen aan de Japansche winkelstraat bi de Japansche jongedames, die in haar eigen moedertaal eiken bezoeker te woord staan. EEN MOOIE OPDRACHT. De levering van het benoodigde hang en sluitwerk ten behoeve van het tehuis voor ouden van dagen „Huize Wester- licht" is opgedragen aan den Ijzerhan del v.h. R. van Ree. Bij de keuze hiervan is door den ar chitect, den heer D. Saai te Alkmaar, speciaal gelet op een moderne uitvoe ring en is hiervoor het oog gevallen op 't z.g. „wit metaal". Naast bovenstaande leverantie van „wit metaaU'-artikelen, verkreeg de fir ma van Ree tevens de opdracht tot leve ring van de benoodigde Lipssloten, waarmede het gebouw zal worden ge ïnstalleerd. DE EERSTE SPINAZIE. Op de Alkmaarsche Exportveiling werd heden door den heer C Noort de eerste spi nazie aangevoerd. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Gisteravond even na 5 uur had op den hoek Marktstraat—Houttii een ernstige aanrijding plaats. Do motorrijder C Kui per uit Heerhugovvaard, die met een zeer snelle vaart uit de Houttii kwam rij den, zag plotseling de vrachtauto, be stuurd door den heer F. Schotvanger al hier, uit de Marktstraat komen. Door de zeer snelle vaart van den motorrijder was remmen natuurlijk zonder succes, zoodat hij in volle vaart tegen den auto aanvloog, met het gevolg,, dat hij een ge compliceerde linker onderbeen-fractuur bekwam. Een toevallig ter plaatse aanwezig zijnde arts legde een eerste verband, ter wijl de gewonde daarna op advies van den G.G.D. naar het Stadsziekenhuis werd vervoerd. Reeds is komen vast te staan, dat al leen den motorrijder schuld treft Hij reed met een veel te snellen gang en de vrachtwagenbestuurder, uit de Markt straat komende, zag plotseling rechts van zich den motorrijder, maar er was geen tijd meer, om een aanrijding te kunnen voorkomen. Men merkt hieruit o.i. wel, dat dus niet steeds het verkeer van rechts voor gaat, maar dat in de allereerste plaats de vraag gesteld moet worden: wie brengt het verkeer in gevaar? Volgens getuige moet de motorrijder ook nog verzuimd hebben, om signalen te geven, terwijl anderen beweren, dat hij ook in de Langestraat al met een g. oote snelheid reed, die hij alleen even verminderde, toen hij de bocht naar de Houttii „nam". DE K. v. K. BLIJFT ADRESSEEREN. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier werd het volgende adres gezonden aan den minister van arbeid, handel en nijverheid: „Deviezen-clearing'. Met waardeering heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier vernomen, dat door onze regeering pogingen worden aange wend om voor ons land de mogelijkheid te scheppen de vorderingen van en naar het buitenland uit te wisselen. Zooals de Kamer Uwe Excellentie dd. 22 Januari 1.1. reeds seinde, zal alleen door een zeer spoedige regeling bereikt kunnen worden, dat van de huidige win- tercampagne nog belangrijke partijen giove tuinbouwproducten op de mark ten van de Donau- en Scandinavische Rijken gebracht zullen kunnen worden. Daar in 1931 de uitvoer van ons land ✓an: witte en savoyekool terug liep te* 39.872 tons (van 66.932 tons in 1930) en van roode kool tot 28.146 tons (van 45.139 tons in 1930) behoeft het geen be toog, dat er maar zeer weinig toe noodig is om dit bedrijf geheel te verlammen. Ten aanzien van de contingenteering van Polen wordt er door de belangheb benden o.a. op gewezen, dat de behoefte aan onze landbouwproducten daar reeds zeer groot is, doch de invoer totaal on mogelijk is, daar het totaal contingent voor 2 maanden nog geen 3 wagons be droeg tegen een normaal gebruik in die maanden van het 100-voudige kwantum. Daar in de maanden Maart—April de normale verzending naar Polen nog be langrijker is en zeker op 400 wagons mag worden geschat, verzoekt de Kamer Uwe Excellentie het daarheen te willen lei den, dat de onderhandelingen met de bo vengenoemde Rijken met den meesten spoed zullen worden gevoerd, daarbij re kening houdende met de levensbelangen van een groot deel van Hollands Noor derkwartier, die hier op het spel staan. BURGER IJSCLUB. De jaarlijksche uitdeeling. Een ijsclub, die alleen in haar element is, als kanalen en grachten met een dikke ijs laag bedekt liggen, is niets bizonders. Maar een ijsclub, die geheel buiten ijs kan en daarbij toch niet haar doel voorbij schiet, zoo een hebben we in Alkmaar. En zoo een is meer de moeite waard in ons zoo goed als ijsvrije landje. Hier hebben we een ijs club noodig, die het geheel buiten ijs stellen uuL eigenlijk ook weer niet, want we hebben er een. Dat merkte men tenminste gisteravond, toen de Burger IJsclub in café „Centralhaar uitdeeling hield, pas goed. De Burger IJsclub. Deze is zoo langza merhand iets geworden dat bij Alkmaar hoort, en van welks bestaan en werkwijze ze ker wel een ieder op de hoogte is. De armen tenminste hebben gisteravond weer ondervonden, hoe de Burger IJsclub haar werk verricht, zooals ze het nu al veer tigjaren lang, ieder jaar, verricht heeft. De kolfbaan van café „Central" bood gis teravond een eigenaardig schouwspel. Daar lagen stapels pakjes, niet zoozeer verschil- lend van vorm en grootte, als wel van in houd, en een schier onafzienbare rij brooden. Deze pakjes, inhoudende erwten, vet, spek en meel en deze brooden hebben gisteravond weer menig bleek gezicht doen glunderen. Behalve dit echter was er nog meer, het lag wel niet opgestapeld in de kolfbaan, maar bevond zich nog in bepaalde magazij nen. Zoo had n.1. de heer Schellinger 100 pond bruine boonen beschikbaar gesteld, de V. B. 51 halve mudden eierenkolen, schipper Pilon 50 maal 20 stuks groote turven en de firma Olie postelein. En wat deed nu het bestuur van de Bur ger IJsclub? Het ging bovendien nog zor gen voor verrassingen. Bij iedere portie werd n.1. een bon gedaan, waarop men bij genoemde firma's nog een en ander kan ha len. Het bedrag, noodig voor het lidmaat schap is, zooals gebleken, heel wat minder dan de waarde van een portie, natuurlijk, ge zien het inkoopen bij groote boeveelheden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.3 mM. te Malinhead. Laagste barometerstand 737.3 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 20 Februari Zwakke tot matige; weilicht tijdelijk toe- nemenden Noordelijke tot Noordwestelijke wind; meest zwaar bewolkt of betrokken: weinig of geen neerslag; iets zachter. Overzïrhf. Terwijl de kern boven de Britsche eilan den van het uitgebreide gebied van hoogen druk zich herstelde, waarbij die over Duitschland afnam, is op IJsland de baro meter sterk gestegen. Tegelijk drong in het Noorden van Scandinavië een depressie in, zoodat voor onze streken een luchttoevoer uit het Noorden of het Noordwesten te ver wachten is, die waarschijnlijk guur weer zal brengen. Intusschen is te verwachten, dat de betrekkelijk lage temperatuur der laatste da gen, die het gevolg was van nevel en Oos telijken wind, voorbijgaand voor een iets hoogere zal plaats maken. Vrijwel geheel Frankrijk, Duitschland en Zwitserland mel den vanochtend vorst, die in Zuidoost- Duitschland zelfs streng is Aan de Noor- sche kust viel opnieuw neerslag; het Zweed sche Abisko had 80 mM. in de laatste twee dagen. Wie dus goed wil doen op economische wijze, hij worde lid van de Burger IJsclub. Maar dat het bestuur zoo de handen vol werk had, en dat de voorzitter, de heer Jb. Pels, het zoo druk had met de leiding, kwam niet alleen door al die pakjes en brooden, al waren die de eigenlijke oorzaak van het ge val. Wie n.1. gisteravond door de Magdale- nenstraat liep, kon gezien hebben, hoe de toegang tot de kolfbaan versperd werd door een dichte menigte, die zich in de kolfbaan voortzette tot voor de bestuurstafel. Hier werd ieder, een voor een geholpen, en hier werden zakken, tasschen en sloopen gevuld. We zagen zelfs sloopen, die als zoodanig ook waarschijnlijk al langen tijd dienst had den gedaan, en die tegen deze plotselinge overvloed niet bestand bleken. Alweer iets dat spreekt voor de Burger IJsclub. Een drukke avond na een niet minder drukke voorbereiding voor het bestuur, dat er echter nogal plezier in scheen te hebben. Men had de heeren maar aan te zien om tot de conclusie te komen dat weldoen wel een heel prettig werk moet zijn. De heer Jb. Pels hield er prachtig de orde in en dat wilde wat zeggen, want men was verlangend zijn portie zoo gauw mogelijk te bekomen en de menigte drong steeds verder vooruit. Enfin het moet wel een groote vol doening voor het bestuur van de Burger IJsclub zijn geweest werk en moeite beloond te zien met de blijde gezichten der armen. GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden aangegeven voorwerpen en te bevragen bij de onderstaande ingezetenen op 12 tot en met 18 Februari 1932: vulpen houder, B. Detmars, Hofdijkstraat 4; belas- tingmerk in etui, J. Tromp, Verdronkenoord 54; een rozenkrans, J. Bierman, Oudorper- dijkje 44; een handschoen, J. Wijnker, Zeglis 83; een ring met 3 sleutels, C. Jong, Hekel straat 9; huissleutel, C. Bakker, Overdie- straat 24; kinderportemonnaie, R. Peere boom, Overdiestraat 7; een zilveren vulpot lood, C. Heinsman, Landstraat 39; een jek ker, C. Oudes, Kanaaldijk 18; een portemon- naie met inhoud, J. Schrieken, woonschip Oudegracht; een vulpenhouder-, M. Klever laan, Hekelstraat 16; een zakmes, C. de Vries, Baanstraat 7; hondenpenning, Haijtema, Langestraat 107; een bankbiljet, W. Ligt- hart, Westerweg 6; een bosje sleutels Wijker, Mient 11; een belastingmerk aan touwtje, Kooimerlaan 47, Bergen (G. Schou ten); een sleuteltje, M. Westerhof, Stations straat 63; een haan, C. Koot, Zeglis 29; een snoeischaar, P. Peperkamp, Wognumsche- buurt 6; een handschoen, M. Bennekers, Eikelenbergstraat 35a; een voetpomp, J. Kes, N.L.Singei 12; een belastingplaatje, H. de Vries, Rochdalestraat 31; een hondenpen ning, P. Vees, Rochdalestraat 33; een paar zwarte dameshandschoenen, K. Horn, Oude gracht 149; een aantal ambachtsschoolloten, F. Engelen, Laat 114. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 12 tot en met 18 Februari 1932: een verm. gou den ring; 3 speldjes; ledige portemonnaie; kindertaschje met inhoud; een r.k. kerkboek; een schoolschrift; een Duitsch taalboekje; een blauwe jongensjas; een vulpotlood, een zak mesje en een zilveren manchetknoop. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 19 Febr. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 65 stapels, wegende 50254 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: 42 stapels Kleine 29; 3 stapels Commissie 26. Boerenkaas: 2 sta pels Kleine 27.50 en 2 stapels Commissie 27. Alles met rijksmerk. Hapdel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 19 Febr. 1932 Op de hedefl gehouden Graanmarkt waren in totaal 653

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2