Bij Ruwe Handen Pnrnl £and: en JiadioMCiMS J)xiqeÜiksch OmczicfU ■Ü8uitenCand Wekeiijksch Overzicht De voorloopige ministerlijst. DE AS. PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN DUITSCHLAND. Nat.-soc. vergadering. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN RUSLAND. OPLICHTING TOT EEN BEDRAG VAN 1 MILLIOEN. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. aantoonde. De bekende motie tegen het ont werp werd voorgelezen en met op één na al gemeene stemmen aangenomen. Vervolgens was het woord aan den heer van den Berg, die eenige gedeelten ten beste fat uit het boek „De roemrijke jaren van rank van Wezel", waaruit humor maar ook ernst naar voren kwam. Bij de rondvraag besprak de heer Zwets- man het combineeren van klassen. Hij zag graag de eerste klas alleen en dan 6, 7 en 8 bij elkaar. Het hoofd der school ontwikkelde bezwaren, doch achtte de eerste combinatie het meest gewenscht, men zal het althans voor een jaar probeeren en dan oordeelen Mej. Butter-Grin vroeg of het handwerkon- derwijs na April niet in moeilijkheid zal ko men. De heer Stuffers antwoordde, dat men al les zoo goed mogelijk zal regelen Hierna sluit.ng met dank voor de prettige samenwerking op dezen avond. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Februari. Oroote kerk 10.30 uur, ds. Deetman. Kapelkerk 10 uur, dr. J. Riemens te I.ci- kn. 6 uur, ds. H. J. Hak. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 2 uur, intrede door mej. Thomsen, bevestiging door ds. Deetman INVOER VAN HOUTIGE PLANTEN IN DUITSCHLAND. De inspecteur, hoofd van den planteu- ziektenkundigen dienst N. van Poeteren, brengt hierbij ter kennis van belanghebben den, dat de invoer van iepen en van de Cana- decsche populier in Duitschland verboden is. In verband hiermede moeten alle zending en van houtige planten of deelen daarvan vergezeld gaan van een certificaat van den Plantenziektenkundige Dienst, waarin ver klaard wordt, dat de zending geen iepen of Canadeesche populieren bevat. Aanvragen voor de controle der planten en voor het verkrijgen van de certificaten kunnen gericht worden tot de plaatselijke ambtenaren van den Dienst. VEE-VERLOSKUNDIGE EN CASTREURS Een landelijke bond opgericht. Woensdag is in het „Heeren-Logement" ie Purmerend een vergadering van vee- verloskundige en castreure gehouden, onder leiding van den heer M. Wapenaar te Vlaardingen. Opgericht werd met algemeene stemmen een bond van vee-verloskundigen en cas- treurs in Nederland, die zich o.m. zal bezig houden met de bestrijding van het onbe voegd uitoefenen en lesgeven in vee-verlos- kunde en castreeren. Op zeer duidelijke wijze bracht de spreker naar voren, hoe aan dit eertijds gewaardeer de beroep geweld wordt aangedaan door een reeks van personen, die hun beroep er van maken om aan vele personen dit vak op cnvoldoende wijze te leeren en hoe aan deze menschen een zoogenaamd diploma wordt uitgereikt, hetgeen door de leermeesters zelf wordt uitgereikt en Gnderteekend. Spreker wees er op, hoe jongelieden, die zich te goeder trouw bij deze leermeesters aanmelden en hun geld offeren, later bemer ken, hoe onvoldoende de opleiding was en hoe hierdoor schade aan vee en veestapel wordt toegebracht. Het getal vee-verloskundigen is zoo ge weldig gestegen, dat er op sommige dorpen vijf personen wonen, die dit bedrijf uitoefe nen en zelfs in den drukken tijd hun kost geld nog niet kunnen verdienen, laat staan, dat ze een huisgezin kunnen onderhouden. De vergadering bracht een woord van dank aan aen spreker, over de wijze waarop door hem het blad „De Vee-Verloskunde" wordt verzorgd. Als voorloopig bestuur werd gekozen de hecren P. Stroomer te Alkmaar, J. Smit te Spanbroek en M. Roozing te Schagerbrug die hun voorloopige benoeming aannamen. wegneemt, dat wel degelijk rekening is te houden met het feit, dat zwavelzure ammoniak de bodem in vele gevallen zuurder zal maken dan ze al is. W aar de bodem dit niet kan hebben, is het d lar- om nog niet qoodig om zich van zwavel zure ammoniak af te keeren. Met een flinke gift kalkmengsel (naast elke baal zwavelzure ammoniak één baal kalk mengsel) voorkomt men volgens prof. Hudig het zuurder wordeu. Maar wat men met een baal kalkmer- gel geeft, geeft men, ook a is het in an deren vorm, met slakkenmeel. Waar de planten, naast de stikstof die men met zwavelzure ammoniak geeft, o.a. ook nog fosforzuur noodig hebben, die men met slakkenmeel geeft, ver dient het aanbeveling om thans zoo spoedig mogelijk, als men het niet reeds deed, ook Thomasslakkenmeel te geven. De zwavelzure ammoniak geeft men dan straks kort voor do grondbewer king. waarbij ze mee ondergewerkt wordt. Op grasland gaat dit natuurlijk niet. Daar geeft men het als overbemesting. Grasland is zeer dankbaar voor zwavel zure ammoniak; juist door de zoo lang durige en geleidelijke inwerking. Aard appelen en uien geven er ook de voor keur aan en het schijnt dat deze mest stof zeer gunstig werkt op de duur zaamheid dezer producten in den win ter. Ook vlas is een aangewezen gewas voor zwavelzure ammoniak evenals brouwgerst en gerst bestemd voor pelle rijen. Op Lieten en mangelwortels ech ter zouden wij liever een salpetermest stof geven. Maar overigens kan zwavelzure am moniak met Thomasslakkenmeel dat on geveer een maand eerder gegeven moet worden bij alle gewassen met groot suc ces aangewend worden. Wij hopen, dat de daad van het crisis comité voor de meest noodlijdende klei ne boeren en tuinders een uitkomst mag zijn en dat ze deze gift zich waardig ma ken door een goed, doelmatig gebruik er van. DE EENDRACHT TE OUDKARSPEL. Door de tuinbouwvereeniging „De Eendracht" is inventarisatie gehouden van de stapelproducten. Nog aanwezig zijn 192 Y wagon roode kooi, 110 wagons gele kool, 211 wagons Deensche witte kool, 13 wagons uien en een Y wagon peen. Wagonsrvan 10.000 K G DE ZWAVELZURE AMMONIAK. Vanwege het nationaal crisiscomité is een hoeveelheid van, naar we vernemen 4 tot 5000 ton zwavelzure ammoniak, be schikbaar gesteld voor die land- en tuin bouwers, welke het zeer noodig hebbén en die anders hun akkers en tuineu ge heel onbemest zouden moeten laten of ze slechts ten deele konden bemesten. Het lijkt ons niet ondienstig om naar aanleiding hiervan den gebruikers van zwavelzure ammoniak eenige raad te gever., opdat deze meststof ook werke lijk tot haar goed recht zal komen en zoo zal beantwoorden aa nhet doel waar mede ze wordt gegeven. Natuurlijk strekken deze raadgevin gen zich ook uit tot diegenen, welke uit eigen middelen deze meststof hebben aangekocht of ze bestelden En dit zijn er velen, want door de abnormaal lage prij zen is de hoeveelheid zwavelzure am moniak, die voor het verbruik is aange schaft plm. 130.000 ton beduidend hoo- ger dan in het vorige seizoen, toen nog geen 90 000 ton verbruikt werd tegen ruim 139 000 ton in het jaar daarvoor. Zwavelzure ammoniak is een uitne mende stikstofmeststof mits op de juis te wijze gebruikt en gecombineerd met andere stoffen, die de bodem voor een goede oogst ook noodig heeft. Het is wat we noemen een zure mest stof, en nu is in de laatste jaren over de zuurheid van den grond al heel wat ge praat, geschreven en geredetwist Het is onze overtuiging, dat van beide zijden wel eens wat is overdreven, wat niet WARMENHUIZEN. Inventarisatie op 15 Febr. 1932: Warmenhuizen 2.815.500 K.G. Roode Kool, 709.400 K.G. Gele Kool, 1.232.900 K.G. D. Witte Kool en 52.950 K.G. Uien; Haren karspel 1.511.300 K.G. Roode Kool, 368.400 K.G. Gele Kool, 1 505.200 K.G. D. Witte Kool, 22.800 K.G. Uien en 16.800 K.G. Peen; Schoorldam 403.000 K.G. Roode Kool, Roode Kool, 96.000 K.G. Gele Kool, 232 000 K.G. D. Witte Kool, 1.000 K.G. Uien en 400 K.G. Peen; Krabbendam 161.500 K.G. Roode Kool, 52 500 K.G. Gele Kool, 124.000 K.G. D. Witte Kool en 10.900 K.G. Uien; Eenigenburg: 488.000 K.G. Roode Kooi, 71.000 K.G. Gele Kool, 483.000 K.G. D. Witte Kool, 25.000 K.G Uien en 5000 K.G Peen; Stroet: 412.900 K.G. Roode Kool, 168.300 K.G. Gele Kool, 615.400 K G. D. Witte Kool, 5.750 K.G. Uien en 9.500 K.G. Uien. Totaal 5.793.300 K.G. Roode Kool, 1.465.600 K.G. Gele Kool, 4.192.500 K.G. Deensche Witte Kool, 118 400 K G. Uien en 31.700 K.G. Peen. Totaal op 1 Dec. 1931: 10.019.000 K.G. Roode Kool, 1.795.600 K.G. Gele Kool, 5.983.600 K.G. Deensche Witte Kool, 511.050 K.G. Uien en 45.000 K.G. Peen. Totaal op 15 Febr. 1932: 1.904.200 K.G. Roode Kool. 974.200 K.G. Gele Kool, 2.188.200 K.G. D. Witte Kool, 419.500 K.G Uien en 198.700 K G. Peen. RADIOMUZIEK VAN DE KOMENDE DAGEN. Zondag. Tegen het eind van den morgen brengt het symphonieconcert van Warschau o.m. het symphonisch gedicht Les Djinns voor piano en orkest van César Franck en het zesde sym phonisch gedicht van Liszt, Mazeppa, waar in de geschiedenis van den wilden Kozakken- hetman met nogal forsche effecten wordt be licht (zweepslagen in het orkest, enz.). Des middags speelt voor de A.V.R.O.-microfoon het Concertgebouw-kamerorkest werken van klassieken, o.m. een BrAdenburgsch con cert van Bach en een symphonie van Haydn Later konten over Weenen een tweetal strijk- kwarctten van Haydn en geeft voor de micro foon van Warschau de cellist Feuermann een recital. Over Midland Regional komt een piano-recital, over North Regional een zang recital. In het begin van den avond brengt Motala o.m. gedeelten uit Mendelssohn s mooie Sommernachtstraum-muziek, liederen van Wolf en de tweede Noorsche Rhapsodie van Svendsen. Over Berlijn-Königswuster- hausca komen o.m. de dramatische Coriolan- ouverture van Beethoven en de Symphonie in b-mol (Unvollendete) van Schubert. Des avonds hebben de meeste Duitsche zenders hun programma gewijd aan den Volkstrauer- tag, de herkending van de in den oorlog ge vallenen; Langenberg wijdt hieraan een mooi concert met een Concerto grosso van Handel, het symphonische gedich' Tod uud Verkla- rung van Richard Strauss, het Requiem voor altsolo en mannenkoor van Reger en de derde symphonie (Eroica) van Beethoven; Leipzig brengt een Krieks-Requiem (koor, solostem men. spreekstem en orkest) van Ambrosius, dat door een aantal andere Duitsche zenders (o.a. Berlijn, Kcnigswusterhausen en Heils berg) wordt overgenomen; Heilsberg laat er een eigen muziekprogramma op volgen met o.m. een concert voor orgel en orkest van Handel en Mozart's Maurerische Trauer- musik; deze uitzending gaat ook over Königs- wusterhausen. De meeste andere Europee- sche stations nemen het concert van de En- gelsche Regionalzenders over, waarbij wer ken van hedendaagschc Engelsche compo nisten worden gespeeld. Over Rome komen o.m. een pianoconcert van den Poolschen componist Moszkowski en daarna fragmen ten uit opera's van Leoncavallo, o.a. uit Pal jas. Op het symphonieconcert van Praag met o.m. het symphonisch gedicht Richard III van den Tsjechischen componist Smetana, Tsjaikofski's Caprccio Italien en Saint Saëns lugubere Danse Macabre volgt een vioolrecital, waarbij o.m. Chausson's Poème wordt gespeeld. Tegen middernacht brengt Toulouse Dukas' meesterwerk het Scherzo L'apprenti sorcier en de beroemde Valse van Ravel. Opera's en operettes. De A.V.R.O. geeft een verkorte opvoering van Delibes' opera Lakmé. Het Fransche Brussel brengt Les Pêcheurs de Perles, van Bizet. Over Beromünster komt Abu Hassan, opera-comique van Weber. Maandag. Des middags brengt Daventry een viool recital. In het begin van den avond vervolgt Wctnen de reeks Bruckner-symphonieën met de derde symphonie. Kalundborg wijdt een programma aan den Finschen componist Sibelius cn brengt o.m. diens symphonisch gedicht Svanen tra Tuonela (De zwaan van Tuonela, legende uit een volksepos) en de tweede symphonie (D-dur). Over Frankfurt- Mühlacker komen een suite van Bach (twee violen, altviool en piano), liederen van Schönberg, een Rhapsodie voor saxofoon en orkest van Debussy en het symphonisch ge dicht Don Juan van Richard Strauss. Des avonds dirigeert Felix Weingartner voor de microfoon van Radio Suisse Rogiande o.m. een symphonie van Haydn (G-dur, de z.g. symphonie Militaire) en de zevende sympho nie (C-dur) van Schubert, Beromünster viert de opening van de nieuwe studio's in Bazel met de uitvoering van een strijkkwartet van Mozart en het zangspel Betly van Donizetti. Des avonds brengt Brussel o.m. de ouver ture van het ballet Die Geschöpfe des Pro- metheus van Beethoven en een pianoconcert van Mozart. Voor Berlijn-Königswuster- hausen is de violist Szigety solist met Corel- li's La Folia en een vioolconcert van Mozart. Het orkestrogramma vanp de N.C.R.V. ver meldt o.m. een symphonie van Haydn. Over München komen pianotrio's van Beethoven Eenige zenders herdenken den geboortedag voor 200 jaren van den Amerikaanschen vrijheidsheid George Washington, zoo bijv. Motala en Warschau. Budapest geeft o m. het symphonisch gedicht Phaeton van Saint Saëns en de zwoele wals Rosen aus dem Süden van Strauss. Later op den avond ko men over Daventry strijkkwartetten van Beethoven (op. 18 nr. 6, Bes-dur) en van Drorak (op. 51 Es-dur). HET JAPANSCH—CHINEESCHE CONFLICT, De kwestie gisteren weer in den Volkenbondsraad. Scherp debat tusschen de vertegen woordigers van China en Japan. In de waarschijnlijk laatste openbare zittig van den Volkenbondsraad vóór het bijeenkomen van de plenaire Vol kenbondsvergadering heeft gisteren (Vrijdag) een buitengewoon scherp de bat plaats gevonden tusschen de verte- woordigers van Japan en China. De zitting begon met de mededeeling van den president, Paul Boncour, dat de Volkenbondsraad od grond van het Chi- neesche voorstel, thans moest overgaan tot de bijeenroeping der plenaire Vol kenbondsvergadering. Daarna legde de Chineesche gezant Jen een korte verklaring af. Hij deelde mede, dat de tot nu toe bestaande oor logstoestand in Sjanghai thans het ka rakter heeft aangenomen van een open lijken oorlog Het Japansche hoofdkwar tier heeft te Sjanghai 40.000 man doen ontschepen, die, uitgerust met gifgas bommen en durndumkogels, optreden. Een Duitsche medicus heeft bevestigd, aldus Jen, dat de Japansche troepen durndumkogels gebruiken. De toestand is volkomen ouhoudbaar. De Chineesche regeering heeft derhalve besloten den Volkenbondsraad te verzoeken direct bijeen te komen, ten einde onverwijld tegenmaatregelen te nemen. Anders moet er rekening mede worden aehouden, dat ir. de eerstvolgende dagen een vreeselijk bloedbad zal plaats vinden. o Onder groote spanning van de geheel bezette zaal legde de Japansche ambas sadeur Sato vervolgens een principieele verklaring af. Allereerst bood spr. de Engelsche regeering zijn verontschuldi ging aan over het incident waarbij een Engelschman door een bom uit een Ja- pansch vliegtuig werd gedood. Sato pro testeerde vervolgens tegen de bewering der Chineesche regeering. dat de Japan sche troepen gifgassen en durndumko gels gebruiken. De Japansche troepen bezitten slechts rookbommen, welke die nen om rookgordijnen te veroorzaken. Indien de Volkenbondsraad thans het conflict verwijst naar de Volkenbonds- ver; adering, dan wordt daarmede de Ja pansche regeering de laatste kans gege ven een verklaring af te leggen over de oorzaken en de draagwijdte der gebeur tenissen in het Verre Oosten. Het Volkenbondspact, aldus vervolg de Sato, kan slechts worden toegepast bij een conflict tusschen geciviliseerde staten. China bevindt zich het is wel pijnlijk zulks te moeten erkennen sinds tien jaren in een toestand van voortdurenden burgeroorlog, volslagen wanorde en ontbinding. De veiligheid der buitenlanders is niet meer gewaar borgd. Daarom zijn die Siaten, welke groote belangen in China hebben, ge dwongen geweest over te gaan tot bui tengewone maatregelen. Niemand kan Japan het recht ontzeggen op te komen voor de bescherming der Japansche be langen. o De Japausche ambassadeur verklaar de vervolgens dat hij den Volkenbonds raad een mededeeling van beteekenis 'heeft te doen: De onafhankelijkheid van Mantsjoerije is zoo juist uitgeroepen. Ja pan heeft in Mantsjoerye vérgaande be langen en heeft reeds te zeer geleden door het optreden van den Chineeschen gouverneur dan dat het niet met sympa thie een beweging zou kunnen toejui chen. welke de bescherming en de vreedzame ontwikkeling der Japansche belangen in Mantsjoerije verzekert. De Japansche regeering steunt derhal ve de onafhankelijkheidsbeweging in Mantsjoerije. Indien China later eens een normale centrale regeering zal heb ben, dan zal de Japansche regeering be reid zijn zich met China te verstaan ^ver het definitieve lot van Mantsjoe rije. Japan streeft geenerlei territoriale bedoelingen na, aldus Sato, en wenscht zich slechts Mantsjoerije te verzekeren aU arbeidsveld voor zijn bevolkings- surplus en voor zijn economische ont wikkeling. Hoe komt het. aldus Sato, da. de Volkenbondsraad er tot nu toe nimmer tegen heeft geprotesteerd dat Mongolië van de landkaart van China is verdwenen en door een anderen staat is geannexeerd? De Japansche regeering is bereid haar troepen uit Mantsjoerije *erug te trek ken, zoodra het doel bereikt is, dat de Japansche emigranten en de Japansche economische belangen geen moeilijkhe den meer in den weg worden gelegd. Ja pan zal zijn troepen evenwel slechts te rugtrekken op voorwaarde, dat de be scherming der Japansche belangen door een neutrale strijdmacht zal worden overgenomen. o Na de groote redevoering van den Ja- pauschen ambassadeur nam de Chinee sche gezant Jen nog eens het woord. Spr. viel de Japansche regeering op zeer scherpe wijze aan. Hij verklaarde, dat Tsjang Tsoe Lian door Japanners is ver moord omdat hij een goede Chineesche patriot was. De diplomatieke beloften van Japan aldus Jen, hebben niet de minste waar de. Japan heeft indertijd ook beweerd, dat het nimmer Korea zal annexeeren. Japan wenscht een zwak China. De nieuwe regeering in Mantsjoerije is slechts eer, marionette in handen van Japan. De Chineesche regeering ver wacht van den Volkenbondsraad directe maatregelen ten einde een bloedbad in Sjanghai te verhinderen. Onder ademlooze stilte verklaarde de Japansche ambassadeur vervolgens, dat hij het voorstel van den aRadspresident onverwijld ter kennis zal brengen van zijn regeering. Namens den Volkenbondsraad deed Paul Boncour vervolgens een zelfden beroep op de Chineesche .regeering. combinatie moet mislukken, is het waar schijnlijk, dat de president der republiek nog eenmaal zal trachten, een meer of min der neutrale persoonlijkheid met de vormmv van een nieuw kabinet te belasten. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Tar dieu een opdracht tot vorming van een kabinet nog in den loop van van heden- ochtend zal worden gegeven. Omstreeks 1 uur Fransche tijd in den afgeloopen nacht was de voorloopige mi nisterlijst volgens welingelichte kringen als volgt samengesteld: Eerste minister en min. van Binnenland- sche zaken Painlcvé; Buitenlandsche zaken Paul Boncour; Min. van Justitie Chau- temps; Min. van Financiën Germaio Mar- tin; Min. van Begrootingen Palmade; Min. van Oorlog de Jouvenelle; Min. van oor logsmarine Leygues; Min. van handelsma rine Appel; Min. van handel George Bon net; Min. van Landbouw Queuille! Min. ven Openbare Werken Laurent Eynac Min. van Onderwijs Steeg; Min. van Ar beid Chauveau; Min. van Luchtvaart Da- ladier; Min. van koloniën Albert Sarraut. De ministeries van Posterijen, Volksge zondheid en Pensioenen zijn nog niet bezet. DE FRANSCHE KABINETS CRISIS. Painlevé trekt zich terug. Pailevé heeft hedenochtend vroeg besloten af te zien van de vorming van een regeering nadat hij tot des morgens vier uur vergeefs had getracht, een levenskrachtig kabinet bij een te brengen. Pailevé deelde aan de jour nalisten mede, dat hij zich hedenochtend naar den president der republiek zou bege ven, om hem mede te deelen, dat hij de op dracht tot vorming van een kabinet terug neemt. Twee dagen lang heeft hij getracht, de hem gegeven opdracht te volbrengen, doch hij is op onoverwinnelijke moeilijkhe den gestuit. Tardieu de coming-man? De vergeefsche pogingen van Pailevé, om een kabinet samen te stellen, hebben defini tief het bewijs geleverd, dat bij de huidige samenstelling van de Kamer noch een z.g. verzoeningskabinet kan worden ge vormd. Daar ongetwijfeld ook elke andere De nat. soc. partij heeft gisteravond in het Sportpalast te Berlijn haar eerste groote ver kiezingsvergadering gehouden, waar het woord werd gevoerd door generaal Litzmann en den landdagafgevaardigde Kube over het thema „De groote strijd begint". Generaal Litzmann herinnerde er aan, dat hij voor 17 jaar met den rechtervleugel van het Hindenburgleger in den Massuri- schen winterslag gereed had gestaan het Russische leger geheel te omsingelen. Even als voor 17 jaar het Duitsche leger, zoo staat ook thans het nat. socialisme dicht voor het succes. Vervolgens zette spr. uit voerig uiteen, hoezeer Hindenburg als rijks president hem had teleurgesteld, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat het van zelf sprak, dat de nat. soc. den eens hoogvereer- den generaal veldmaarschalk niet kunnen verkiezen. „Wij wachten af, dat onze leider, Adolf Hitier ons den koers aangeeft". De leider der Pruisische landdagfractie, Kuhe zette uiteen ,dat het buitenland begrij pen moet, dat de vanzelfsprekende overwin ning van de nat. soc. partij in binnen- er buitenlandsche politiek een principiële vc andering zal brengen. 6 dooden; 13 gewonden. In de buurt van Leningrad op het tra ject Kolpino Popowki is een D-trein in bot sing gekomen met een goederentrein. Zes personen werden gedood en 13 gewond. De Gepeoe heeft 5 beambten gearresteerd, die schuld zouden hebben aan dit spoorweg ongeluk. Naar de handelingen van den voorraali- gen directeur-generaal van de Guido Hacke- beil A. G., Guido Hackebeil te Berlijn wordt reeds geruimen tijd een justitieel onderzoek ingesteld. Hackebeil wordt ervan beschuldigd balansen vervalscht te hebben en frauduleus brankroet te hebben bedreven. Tevens wordt hij er van beschuldigd bedriegelijke mani pulaties met aandeelen te hebben gepleegd, waardoor hij de schuldeischers van de Hackebeil A. G. opgelicht zou hebben tot een bedrag van ongeveer 1 millioen. Gistermiddag is Hackebeil nu door ambte naren van de Berlijnsche crimineele politie voor den rechter van instructie geleid, waar hij werd verhoord. Tijdens dit verhoor is de verdenking, dat hij zich aan strafbare han delingen had schuldig gemaakt zoodanig vergroot, dat de rechter van instructie last heeft gegeven hem in hechtenis te houden FONDSEN. 13 Febr. 6 obl Nederl 1000 1922 4 y, idem 1000 17 4 idem 1000 31 6 0 -Ind 1000 '22 6 H idem i 100 23 5 X idem 1000 '21 D 5 idem f 1000 17 4H idem 1000 30 11 Koloniale Bank Ned Ind Hand Bank Ned Handel Mij Cert. v. 1000 Alg Kunstziide Unie v. Berkel s Patent Küchenm Acc Calvé Delft Cert Nedeil. Ford Ned Kabelfabr Philips Gem Bezit Unilever Anaconda Beth Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U S. Leather Cult Mij. Vorstenl Handelsver A'dam Javasche Cult. Algem Explor MIJ. Boe ton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadiadi Holl Am lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie i ♦Ex-dividend, 100 'fa 97 i 93 82 83 54 59 75 41uAs 27 61 i lls/u 145 253 88} 1101 21"As 21'/i« 6'/j 121 45-Vis 2; 41* 178* 125 91 i 24* 125 139* 4»/i. 47 s 19J 4 37 67 71 143* 33} 78} 2 15 Febr. 16 Febr. i 17 Febr. 18 Febr. 19 Febr. lOO.i O O M 100} 10011/,Q 100? 97i*16 97} 97} 971-Vis 92 921*16 92; 93 92!. 82} 82* 82°/ie 83} 83%, 65} 65i*'le 66} 75} 75} 75} 77* 83 831 83 83; 84 Zü1/w 751/xc 75UV, 75} 75* 56} 55 54* 55} 6-J 60" 57} 39 75} 76} 76 77} 43} 42} 42} 41} 42} 26 264 26} 21 27 61 60} 61 61} s; 62} 111 11 7} 8lYu 150 148 147 145 143 250 255 255 256 262 89* 85* 86} 87* 109} 21} 89 111} 109. 111 112* 22"Afl 21 Vis 22} 22Y\t 24i%» 23} 22* 24ii1# 23' 7 6Vis 'Vis 6} 6i i* 12} 12 12} 12 12} 49ii/, 42!V 2*4 5011,6 48} 52"' ,e 2% 2*16 21*16 2!v,s 43 41 42 421 44 179} 175} 178} 177. 187} 128 128 130 136 89} 90 92 92 94} 26} 26 25} 25} 25} 721 70 71} 72} 126} 125} 131} 136 140 139/ 142 146} 1501 4-Vis 48/is 4Vie 4} 4'Vis 48''j« 47 s 48} 48} 48: 20} 19} 20V1S 20 20ï/ii 4* 3Vis 35 35} 35} 36 66} 69 64* 65 64* 66 70 147 148} ïsa* 152} 160 174 171* 175 178 131* 28 28 200, 200 202 208 219 36^8 34} 36} 30} 32Vis 88 66 91 88) 921 1* 1} 1} 1} ll

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10