Aqwda GROOTE VERLOTING STOUT ^Binnenland lüzecêecicht Jiimmeims ZOO ZUIVER verkeersongevallen. PANDER NOG ACHT DAGEN LANDHUIS ier waarde van 1 6000.- Zaterdag 20 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De stad der thisdaad (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1De woestijn der verlorenen (avonturen) 2. Zijn grootste race (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-TheaterHet moeder hart spreekt (dram.) boven 18 jaar. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Ned. Arb. Sportbond. Zondag 21 Februari. Bij A. van Ham te Oterleek uitvoering gymn.vereen. Turnlust. In Cinema Americain van 2 uur n.m af doorloopende voorstelling van De stad der misdaad (sens boven 18 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. De woestijn der verlorenen (avonturen), 2. Zijn grootste race (sens.); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Het moeder hart spreekt (dram); boven 18 jaar Bioscoop Harmonie, 2.30 en 5 uur, hoofd nummer De vroolijke vrouwtjes van W'eenen (operete). 7.30 uur, Cinema Americain: De stad def misdaad (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De woestijn der verlorenen (avonturen), 2. Zijn grootste race (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart spreekt (dram.); boven 18 jaar. In Waakt en Bidt (Laat), filmvoorstel ling om 5 uur voor kinderen De held der padvinders om 8 uur voor volwassenen „Door leed tot vreugde". 7.30 uur, bij K. de Boer te Hensbroek, uit voering ,,'t Viooltje". Maandag 22 Februari. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot 111, psy chometrische seance door mevr. van Otter- loo. 1925 vervangen door een 298 M. golf. De A. V. R. O. wees echter daarbij samenwer king af met alle zendvergunningen. Zij heeft nu vergunning gevraagd, evenals de V. A. R. A., voor een nieuwen zender, 298 en 1875 M. Maar de A. V. R. O. heeft al bij voorbaat samenwerking met andere ver- eenigingen afgewezen. Twee stel zenders zouden aan alle eischen voldoen, nu wordt 50 pet. van de beschikbare kracht en tijd ongebruikt ge laten. Dat is geldverspilling, ten nadeelc van de luisteraars. Kan de regeering niet een einde maken aan dezen onhoudbaren toestand? Zij heeft er het recht en de macht toe. Zij kan dwingende regelen stel len en de A. V. R. O. tot een andere hou ding dwingen. De beste toestand is: voor elke golf één zender en dus geen vrijheid voor de A. V. R. O. om een eigen zender te exploiteeren. De A. V. R. O. heeft ook verlof gevraagd voor een Gleichwellensystem; van techni sche zijde is de mogelijkheid van een toe passing als de A. V. R. O. zou willen ech ter ontkend. Er wordt trouwens thans reeds geklaagd over een teveel aan zenders in de wereld. Z. i. kan de minister van Waterstaat een aanvraag van de A. V. R. O. voor een nieuwen zender van de hand wijzen. Mocht de minister daarvan niet overtuigd zijn, laat hij dan een wetswijziging indienen, doch in ieder geval zorge hij voor een op lossing van den huidigen chaos. Een alge- mcene combinatie zou dit reeds doen ein digen, maar de A. V. R. O. wil niet mee doen en daartegen kan met kracht worden opgetreden De toestand van het oogen- blik is belachelijk; dat erkent de A. V. R. O, ook. Spr. stelde ten slotte den minister een aantal vragen, verband houdende met zijn uiteenzetting. De minister van Waterstaat, de heer Rcijmer, achtte twee golven voor ons land te weinig. Maar daarom moeten een paar goede zenders worden gebouwd door de samenwerking van alle omroeporganisaties. De A. V. R. O. blijft echter weigerachtig, spr. hoopt evenwel nog tot algemeene sa menwerking te komen. In ieder geval laat de wet hem vrij te weigeren aan de wenschen van A. V. R. O. in zake een eigen zender te voldoen. Omtrent de praktische uitvoering van het Gleichwellensystem verkeert zooveel verschil van meening, dat een vergunning er toe niet geraden is. Hierop beant woordde de minister kortclijk het zeer uit voerige vragenlijstje van den heer Van Dijk. De heer Van Dijk repliceerde en toonde zich daarbij voldaan door het antwoord des ministers, die het in beginsel met hem eens was. De heer Boon (lib.) begon met de verkla ring af te leggen, dat hij ten onrechte den heer v. d. Deure heeft beschuldigd van ge klapt te hebben omtrent de voorbereiding van het veelbesproken radiobesluit. Hij heeft dit ook den betrokkene mede- Hierna heeft hij het goed recht van de A. V. R. O. op een eigen zender nader toe gelicht en uiteengezet, dat samenwerking tusschen de vier groote uitzendvereenigin- gen tot de praktische onmogelijkheden is te rekenen. Omtrent het Gleichwellensystem zijn nog geen afdoende proeven genomen. Maar met een beroep op bevoegde technici dringt hij aan, aan de A. V. R. O. vergun ning te verleenen het stelsel nader te be proeven. De heer Oud (v.d.), zet uiteen, dat rechts altijd opgekomen is tegen één algemeene omroeporganisatie. Dat is het gevolg ge weest van het Nederlandsch secretariaat, dat alle samenwerking uit den booze acht. De A. V. R. O. die over de noodige mid delen beschikt, wil nu zorgen voor een be hoorlijke installatie voor een algemeenen omroep, doch nu wordt, o.a. door den heer Van Dijk, ach en wee geroepen over die geldverspilling. Laten de heeren van rechts liever in sa menwerking met hun soc.-dem. vrienden ook besluiten tot installatie van een eigen zender. Spr. pleitte ook voor vergunning aan de A. V. R. O. om proeven te nemen met het Gleichwellensystem. De tegen stand daartegen berust slechts op afgunst. De heer Duys (s. d. a. p.) kwam in opge- wonden termen op tegen de rede van den heer Oud en gaf in grove termen uiting aan zijn afkeer van de A. V. R. O. en zijn ergernis dat ten dezen liberalen en vrijz.- democraten eenstemmig zijn. Het gevolg was een warrelige woordentwist, die in on verstaanbaar geschreeuw uitliep. De heer Van Hillenberg Hubar (r.k.) be toogde, dat de minister misschien niet be voegd was vergunning te weigeren voor dc i bouw van een eigen zender. De heer Krijger (c. h.) bestreed o.a. den heer Oud en zette daarbij uiteen, dat de chr. historischen volkomen geneigd zijn tot samenwerking. Is aan de A. V. R. O. wel terecht vergunning onthouden een eigen zender te bouwen? Minister Reijmer meende, dat de wet hem niet verbiedt een dergelijke vergunning te weigeren en bij bedenkelijk acht proeven toe te staan met het Gleichwellensystem. Voorshands blijft hij weigeren. Na een kort woord van den heer Van Dijk, verklaarde de Voorzitter de interpel latie vóór gesloten en sloot de vergade ring. VERKOOP GESNEDEN BROOD. Bij K. B. is in het Broodbesluit o.tn. een nieuwe bepaling opgenomen, volgens welke gesneden brood uitsluitend in een verpak king, waarin het aan de verbruikers kan worden afgeleverd en die het geheel omhult, mag worden vervoerd of in winkels of werk plaatsen. bij winkeliers of bakkers in ge bruik, ten verkoop in voorraad worden ge houden of afgeleverd. VOOR HET NAT.-NAAL CR1S1S- COMITE. De N.V. P. Molenaar Co., speciale fa brikant van kindermeel te Westzaan, heeft gratis ter beschikking van het Nationaal Crisis-comité gesteld 50.000 pakjes kinder meel a V< k.g. ieder. De Ned. r.k. vereeniging van sigarenfa brikanten te Eindhoven heeft een bedrag van 1000 aan het N. C. C. afgestaan. DOODELIJK ONGELUK IN EEN LIFT. Gistermorgen geraakte de 46-jarige magazijnknecht J. H. Zegwaard uit Schiebroek in pand 46 aan de Nieuwe Haven te Rotterdam met zijn hoofd be kneld tusschen een juist omhoogkomen de goederenlift. De man was onmiddel lijk dood. DE HUURSTAKING TE IJMU1DEN. Voor den kantonrechter te Haarlem zijn eenige zaken behandeld van inwoners te IJmuiden, die een z.g. huurstaking begonnen zijn. De kantonrechter veroordeelde de stakers tot omiddellijke betaling van de achterstal lige huur plus de kosten van het geding. Bij niet-betaling zal onvoorwaardelijk uitzetting uit de woningen volgen. DEVIEZENOVE REEN KOM STEN. Dr. Hirschjeld en dr. Nederbragt weer terug. De directeur-generaal van handel en nij verheid, dr. Hirschfeld, die verschillende lan den in Midden-Europa bezocht heeft in ver band met de besprekingen over deviezen-over eenkomsten, is Donderdag in Den Haag teruggekeerd. Dr. Nederbragt, de chef van de afdeeüng economische zaken van het dep. van buiten- landsche zaken, die eveneens aan deze on derhandelingen heeft deelgenomen, is gister teruggekeer DE STAKING IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. De werknemers willen de tweede loonsverlaging niet aanvaarden. In de Woensdag te Amsterdam gehouden conferentie van werkgevers en werknemers in de textielindustrie zijn de volgende voorstel len gedaan: de werkgevers achtten een loons verlaging van 10 een economische nood zakelijkheid en ze zijn genoodzaakt, daaraan vast te blijven houden. Zij willen echter de tweede loonsverlaging van 5 eenige maanden later invoeren. Gistermorgen heeft het hoofdbestuur var. de „Eendracht" met een deel van de leden van de afd. Enschedé vergaderd. De vergade ring stond afwijzend tegenover de voorstel len, aangezien zij de tweede loonsverlaging van 5 niet wenscht te aanvaarden. Voorts vernam het Hbld., dat op 26 Februari te Amsterdam opnieuw een confe rentie zal worden gehouden, waarin de arbei dersorganisaties zullen mededeelen, hoe hun leden tegenover de voorstellen staan. DE VEILIGHEID OP ONZE SPOORWEGEN. O een wederinvoering van den och- tendschouwdienst. In verband met de pogingen om treinen te doen ontsporen heeft het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, zooals destijd gemeld is, een brief met het verzoek om weer een ochtendschouw in te stellen aan de di rectie gezonden. De directie heeft op dit verzoek het vol gende geantwoord: „Naar aanleiding van uw schrijven doen wij u opmerken, dat de door u bedoelde schouwdienst reeds in 1913 van drie tot één maal daags beperkt is geworden en zeer zeker in het daarna ingevoerde stelsel van z.g. onbewaakte overwegen geen aanleiding gevonden kan worden om weder tot een frequenteren schouwdienst met ochtend- schouw over te gaan. Immers bestaat er tusschen de door u bedoelde voorvallen en de opheffing van de bewaking van een aan tal overwegen niet het minste verband, wat al aanstonds hieruit blijkt, dat in de omge ving van Amsterdam, waar de onregelma tigheden geconstateerd zijn, in het geheel geen onbewaakte overwegen aanwezig zijn. Het is trouwens duidelijk, dat voor iemand, die werkelijk de ontsporing van een trein in den zin heeft en daarvoor de geëigende mid delen wenscht aan te wenden, de overweg niet de eenige en aangewezen weg is om zich tot den spoorweg toegang te verschaf fen. De eigenlijke taak van den overweg wachter is ook niet zoozeer den spoorweg maar den overweg te bewaken. In elk geval strekt zich zijn "toezicht niet verder uit dan zijn oog reikt, d.w.z. dat bij duisternis, den voor kwaadwillenden meest uitgezochten tijd, de waarde van dit toezicht op vrijwel nihil is te stellen. Wij zullen dus uw raad niet opvolgen". zuivelbewerkers geen overeenstemming be reikt. Bedoelde commissie heeft den besturen der Coöp. Zuivelfabrieken geadviseerd, de mini- mum-loonen met 3.50 per week te verlagen Dit standpunt der commissie heeft bij de georganiseerde zuivelbewerkers in Friesland groote ontstemming gewekt, temeer daar reeds verleden jaar in Friesland het loon met 1 per week is gedaald, in tegenstelling met andere provinciën, terwijl de voor dit jaar aangekondigde loonsverlaging belangrijk minder is, dan in Friesland wordt geëischt. Gezien deze omstandigheden is het niet on mogelijk, dat het in het Friesche zuivelbedrijf tot een conflict komt. Indien dit provinciaal zou uitbreken, zou den hierbij meer dan duizend zuivelbewerkers worden betrokken. BRAND. Vee omgekomen. Te Kortezwaag (Fr.) is Donderdagavond door tot nog toe onbekende oorzaak de boerderij, bewoond door den eigenaar Eg- bert Huisman geheel afgebrand Van het vee, ongeveer 40 stuk9, zijn drie koeien en twee paarden verbrand. ONDERZOEK NOODZAAK ELECTRI- FICATIE VAN SPOORLIJNEN. Door de spoorwegdirectie is een commis sie ingesteld, die bezig is na te gaan, welke lijnen zouden kunnen worden geëlectrifi- ceerd en in welke volgorde de tractie-om- vorming zou moeten plaats vinden. Deze commissie heeft haar rapport nog niet in gediend, zoodat van een beslissing nog geen sprake kan zijn. Bovendien zou eerst aan de beurt zijn het traject AmsterdamAmersfoort. GEEN ONTSLAG SPOORWEG PERSONEEL. In de laatste dagen gingen geruchten de ronde, volgens welke de directie der Ned. Spoorwegen zou hebben besloten een deel van het vaste personeel te ontslaan en met name hen, die nog geen vier jaar in dienst van het bedrijf zijn. De directie van de Ned. Spoorwegen heeft na informatie van het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en tramwegpersoneel genoemd hoofdbestuur meegedeeld, dat deze geruchten van eiken grond ontbloot zijn. Wel wordt van het personeel, dat voor bepaalden tijd in dienst is, niet steeds het dienstverband verlengd. KANTOORBEDIENDE VOORT VLUCHTIG. Van een firma buiten Utrecht gevestigd, is een bediende, die iederen Vrijdagmorgen bij een bank aldaar het géld voor de werkelijk- sche personeel-loonen, bedrage van onge veer 6200 gaat haleA, gistef niet aan haar kantoor teruggekeerd! r- Men dacht aanvankelijk, dat er vertraging in het spel kon zijn, doch toen tegen den avond de bediende nog niet teruggekeerd was, heeft me navraag naar hem gedaan. Bij de bank werd vernomen, dat het bewuste geld aan den bediende was uitbetaald. Bij infor matie aan zijn kosthuis (de man is ongehuwd en woont op kamers) kwam men te weten, dat hij daar niet geweest was. De firma stel de daarop de politie te Utrecht van het geval in kennis, die onmiddellijk door middel van een radiobericht de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van den bediende verzocht. De kantoorbediende, de ongeveer 30-jarige B., stond zoowel bij de firma als bij de politie zeer gunstig bekend. INBREKER GEARRESTEERD. Dader van den diefstal in het station te Den Haag. Gister is te Amsterdam gearresteerd de los-vaste arbeider bij de spoorwegen H., oud 36 jaar, die zich op 1 Februari j.1. had schuldig gemaakt aan diefstal van f 2000 met braak in het station van de Nederland- sche spoorwegen te 's-Gravenhage. De man leefde in Amsterdam onder een valschen naam met een vrouw van verdachte zeden. DE TENTOONSTELLING VAN DE SCHILDERIJEN VAN H. M. DE KONINGIN. Ook naar Groningen. Het kunstlievend genootschap „Pictura" te Groningen heeft bericht ontvangen, dat de tentoonstelling van schilderijen van de konin gin eind April in Groningen geëxposeerd zal worde, eveneens ten voordeele van nood lijdende kunsteaars. HET COLLECTIEF ARBEIDS CONTRACT IN HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. De Christelijke Patroonsvereeniging in de Bloembollenstreek heeft in haar vergadering van gister besloten een tegemoetkomende houding aan te nemen ten aanzien van het advies der besturen van de drie patroonsver- eenigingen om het loon op f 21 per week te brengen. De houding der patroonsvereenigingen is vrijwel gelijk. Twee arbeidersorganisaties vragen 22, de moderne bond 23.40 per week. LOONCONFLICT IN DE FRIESCHE COOP. ZUIVELINDUSTRIE? De hoofdbesturen van den modernen, chris- telijken en r.-k. Land arbeidersbond deelen mede: Na twee conferenties tusschen de com missie van Arbeidsvoorwaarden uit den Bond van Coöp Zuivelfabrieken in Friesland en de vertegenwoordigers der arbeiders organisaties is omtrent de loonen voor de Plotseling oversteken van den weg. Gistermiddag omstreeks kwart over 12 wilde de 31-jarige landbouwer M. Meulen- dijk uit Asten (n.-B), die hardhoorend is, op den Bakelschenweg met zijn fiets plotse ling den weg oversteken, omdat aan de an dere zijde een vrouw hem een boodschap wil de overbrengen. Op dat moment passeerde juist een vrachtauto. De man werd gegrepen en meegesleurd. De auto kwam tenslotte in een droge sloot langs den weg terecl M. was onmiddellijk dood. De vrouw werd nog door de zijwaartsche beweging, die de auto nam, aangereden, doch zij kwam er vrij goed af. DREIGEND CONFLICT IN DE VEENDERIJEN. De Vervenersorganisaties te Tweede Exloërmond en Nieuw-Weerdinge heb ben een bespreking gehad met de arbei dersorganisaties, waarbij de laatsten hebben medegedeeld dat zij zich bij een loonsverlaging van 20 pCt. over de ge- heele linie zullen neerleggen, terwijl de eerste heeft voorgesteld het loon voor het graven van turf, het droogmaken daarvan, het baggeren en het droogma ken van baggerturf met 20 pCt. te verla gen en het maken en droogmaken van persturf met 15 pCt. De arbeiders hebben medegedeeld, de ze verlaging niet te kunnen accepteeren en de conferenties waren reeds vlug af- geloopen. De verveners in het rayon Dedems- vaart e.o. eischen een- loonsverlaging voor de versche turf van ongeveer 9 pCt. De arbeidersorganisatie heeft dit voor stel verworpen. Op het oogenblik heeft men nog vrij groote voorraden turf, terwijl de toe komst juist niet rooskleurig is, zoodat de verveners weinig behoefte hebben aan het aanmaken van turf. ONTROUW KASSIER. 20.000 verduisterd ten nadeele van de gemeente Apeldoorn. Als verdacht van verduistering heeft de recherche te Apeldoorn aangehouden een 29-jarigen kassier in gemeente dienst- Er zou een tekort geconstateerd zijn van ongeveer 20.000a. Over een tijds verloop van vijf tot zes jaren zou hij deze verduisteringen hebben gepleegd. Gezien zijn geldelijke inkomsten, leefde ver dachte boven zijn stand. Gistermorgen heeft de recherche een uitgebreid onderzoek ingesteld en de boeken van den kassier in beslag geno men. De arrestatie heeft te Apeldoorn groot opzie ngebaard, te meer daar de kassier een algemeene bekende was van het belastingbetalende publiek. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN DE GEMEENTE KROMMENIE. In de Donderdagavond gehiuden vergade ring van den gemeenteraad zijn uitvoerige beschouwingen gehouden over den financiee- le toestand der gemeente, welke wegens de hooge bedragen voor steun aan werkloozen zeer précair is te ncemen. Besloten werd, naast 100 ocenten o de gemeentefondsbelas- ting, het aantal ocenten op de personeele belasting te brengen van 100 op 150. Op de begrooting voor 1932 was geraamd als sub sidie aan het burgerlijk armbestuur voor werkloozenondersteuning 30.000. Thans werd bij suppletoire begrooting der subsidie met 45.000 verhoogd, aangezien gebleken was, dat gedurende de eerste vijf weken van het loopende jaar aan steun aan werkloozen was uitgekeerd 7735. Deze 45.000 zullen moeten worden gevonden uit een geraamde rijksbijdrage in de kosten van steun aan werk loozen van 26.000 en 7743 als meerdere opbrengst van de personeele belasting; voor het resteerende bedrag van 7743 is geer. dekking aanwezig. De raad besloot, o voorstel van B. en W., door den nood gedwongen een gedeelte vaii het nieuwe par kals bouwterrein te verkoopen, waarvan een opbrengst wordt verwacht van ongeveer 13.000. RAAD CONTRA BURGEMEESTER. De raad van de gemeente Belfeld (L.) heeft, naar de Limb. Koerier meldt, een motie aangenomen tegen den burgemeester van die gemeente. Deze motie luidt De raad van de gemeente Belfeld, in aan merking nemende de vele misdrijven en grove misdragingen door den burgemeester ge- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 785.2 mM. te Stornoway. Laagste barometerstand 754.3 mM te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Februari Meest matige Noordelijke tot Noordooste- lijken wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijn, lijk droog weer; iets kouder. Overzicht. Gemiddeld over het geheele gebied is de barometer gestegen. Op IJsland is alweer een daling ingetreden, doch boven Schot land ligt een 785-kern en de laagste stand in 't Noorden van Scandinavië is ruim 17 mM. hooger dan gisteren. Ook in het Zuiden is de aruk nog gestegen. Door de daling op IJsland en het doorstijgen van den baro- meter boven Scandinavië is een langere duur van den noordelijken wind met guur weer onwaarschijnlijk geworden. Over het geheele Oostzee-gebied en Zweden waait een stormachtige noordenwind en vooral in het noorden van Scandinavië is de temperatuur gedaald. Op IJsland bra'ht zuidelijke wind een sterke temperatuurstijging. Voor onze streken is aanvankelijk matige, later afne mende noordelijke tot noordoostelijke wind met eenige daling van temperatuur te ver wachten. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER GEZONDHEID IN DE GRAEISCHE VAKKEN IN NEDER! AND, en dan zal de Goedgekeurd bij üesl. van oen .Viinistet v. Justitie v. 12 Mei 1931 No. 916 ten bate van tuberculose Typografen en hunne gezinnen, plaats hebben. H O O F D P Rif 8: te leveren door winnaai aan te wijzen gemeenie, Tweede prijs: Luxe Automobiel. Verder: Huiskamer ameublement, Radiotoestel, Stofzuiger, 5 le klas Heerencostumes naar maat Rijwielen, enz. enz. f I.per lot. 50.000 loten. IOOO prijzen. Loten verkrijgbaa bij: A. J. Kool.vK. v 't Veerstr 60; J. Bekelaar, Piersonsir.; C v d. Tooren, Koningsweg; Gez. Deen, Laat; S Visser, Fnidsen; S Bek, Korte St. Josephstr. 3; W. Kaagman, Akersiaatt; W Harsevoor?, sigarenmVerdrcotd 56; W. Hoek, Pier- senstraat 21. pleegd, verzoekt het daartoe te willen leiden, dat de burgemeester ontslagen wordt. Deze motie zal aan Ged. Staten gezonden worden. Ze is met cp 1 na algemeene stem men aangenomen. HET MOEDERHART SPREEKT. Victoria-Theater. t Zijn eigenlijk twee hoofdnummers, die in het Victoria-theater draaien, want het pij het bijprogramma behoorende Good News (Amerikaansch Studentenleven) is u°u gisteravond om ruim half tien h e t hoofdnummer pas begon. „Het moederhart spreekt is een uitste kende Duitsch-sprekende tendenz-film, waarin de bekoorlijke Mady Christians triomfen oogst voor haar heerlijk spel in d3 hoofdrol. Zij treedt op als Renate, de vrouw van Walter, die in het zesjarige hu welijk vergeten heeft zijn vrouwtje zoo nu en dan een attentie te bewijzen. Alles gaat zijn gewonen gang, en Renate wil eens iets anders: zij zet door, dat zij en haar man de vacantie op verschillende plaatsen doorbrengen, zij aan zee, hij in de bergen zooals andere jaren. Haar doordrijven) wordt noodlottig voor het huwelijksgeluk. Immers zij leert aan het strand een jong- mensch kennen, aan wiens invloed zij zich slechts ternauwernood kan onttrekken, maar bij haar thuiskomst vindt zij haar man (die wegens ^slecht weer een paar da gen eerder was teruggekeerd) in een gezel lig tète a tête met een jongedame, aan wier verleidingspogingen hij geen weerstand had vermogen te bieden. Renate keert boos hem den rug toe en gaat weer naar haaf vriend. Dat blijkt een (atale stap in de verkeerde richting te zijn, want hij blijkt niet de man te wezen voor wien zij hem houdt. Hij onderhoudt connecties met 'n barhou- der, die hem aan het hoofd van een derge lijke inrichting plaatst en zij wordt daar kellnerin. Haar man komt daar op een keer met vrienden en dan ontwaakt haar verlan gen naar haar zoontje. Zij krijgt gedaan dat zij een bezoek mag brengen, en daarbij wordt haar verlangen zóó sterk, dat zij het kind ontvoert en meeneemt naar de bar. Haar vriend is daar niet op gesteld, wat haar vertrek beteekent. En dan breken harde dagen voor haar aan, dagen waarin zij vernederend werk doen moet en toch ten slotte weer op de keien komt. Maar dan is het geluk ook weer nabij. Ten einde raad besluit zij het kind naar zijn vader te rug te brengen en dan zelve te verdwijnen, maar daartegen verzet haar man zich en een hereeniging volgt.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2