HIHmaarsclie Courant. Qemceatecadm Jieck School Honderd vier en dertigste Jaargang. /aterdas: Februari HEEREN BAAI 1932 43 HEEKHUGOWAARD. Spoedeischende vergadering van den Raad op Donderdag 18 Febr. Qm drie uur opende de voorzitter, burge meester van Slooten, de vergadering onder onbekende belangstelling van het publiek. Èr volgde verslag van hetgeen in de op 3 en 5 Februari gehouden coramissievergade ringen was besloten ten opzichte van de aan vragen tuinderscredieten. Er bleek uit, dat van de tot een totaal bedrag van 254.000 gaande aanvragen ten name van 240 tuin ders voor een bedrag van 116.000 was toe gestaan, terwijl 45 aanvragen van de hand waren gewezen. Éenige disrussie ontstond ten opzichte var. bet eindcijfer, dat door sommige leden uit de door hen gemaakte opteekeningen anders was berekend. jje voorzitter zou gaarne van de leden vernemen welk standpunt zijn innamen ten oozichte van het doorgaan van de thans gel dende steunregeling, ook zonder dat het rijk goedkeuring had toegezegd, aangezien hij zich niet verantwoord achtte om op eigen houtje door te gaan met de verstrekking van gelden vcor dit doel. Ar ten lid van Ged. Staten met wien hij ten onderhoud over dit onderwerp had gehad, had hij naar de gangbare meening van dit college ip deze geïnformeerd, doch veel wij zer was hij niet geworden. Hij meende de vraag op te moeten werpen, of het raadzaam was, nu van regeeringswege niets was toegezegd, op eigen gelegenheid flk't de steur. een in» door te gaan. De heer K. van Langen was van opinie, dat het op den weg van den raad ligt om in deze, in voor de tuinders gunstigen zin te ne slissen. Bovendien meende hij, was er nog altijd kans. dat het begon te vriezen en men door een daardoor oploopen der prijzen tot verkoop zou overgaan, waardoor de steun niet tot dat bedrag zou komen als de laatste weken. De heer Wagenaar wilde gaarne vernemen hoe B. en W. stonden tegenover het reeds eerder geopperde idee om voorschotten te ver leenen op de aangevraagde credieten. De voorzitter antwoordde, dat men dan onder oogen had te zien de splitsing, die was te maken tusschen hen, die wel en die niet voor crediet in aanmerking kwamen, wat weer administratieve werkzaamheden met zich zou brengen. Dit middel zou hij slechts te baat willen nemen, als er bij den raad overwegende be zwaren bestonden om met de thans van kracht zijnde regeling door te gaan. Hij meende echter, dat deze te verkiezen was boven het door den heer Wagenaar voorge stane. Z. i. kon men op eigen risico met de geldende regeling nog een paar weken door gaan, daar de Eerste Kamer had goedge vonden, dat de credieten verleend werden en men kon verwachten, dat thans de commis sie met bekwamen spoed haar werkzaam heden zou voortzetten. De heer Krom zeide, dat wel is waar de raad de bevoegdheid had om te oordeelen of moest worden doorgegaan, doch hij zich de vraag had gesteld of in dezen de raad zon der verdere toelichting wel een dergelijk be sluit mocht nemen. Hij wees er op, dat men dan van het standpunt uit moest gaan, dar de gemeentefinanciën dit toelieten en dat was het juist wat wel meerderen met hem als het zwakke punt zouden aanvoelen, waar thans geoordeeld moet worden over een belangrijke uitgaaf van gemeentegelden. In zekeren zin kon hij wel medegaan met het door den heer Wagenaar aangevoerde Als zeker kon thans worden aangenomen, dat de tuinderscredieten op een of anderen dag ter beschikking zor '?n staan en er wa ren onder diegenen, die hans hun steun in ontvangst kwamen nemen nog altijd velen die met een minder bezwaard hart de hand uit zouden steken, als zij wisten, dat dit geld een deel was van het hen toegewezen crediet. De meerdere administratie mocht, meende hij, in deze niet de doorslaande factor vormen. Ook wilde hij er nog op wijzen, dat er no» talrijken waren, die nog met hun schuur vol kool zaten, terwijl het toch wel op den weg van goede politiek scheen te liggen, als zij er toe over konden gaan hun producten te ver- koopen, nu zij nog goed waren. Memand kon ontkennen, dat de tuinders in nood zaten, maar bij een beetje doordenken moest men toch ook tot de conclusie komen, dat de Raad er niet was voor de tuinders al leen, doch dat hij de belangen van de ge- heele burgerij had te behartigen en tegen over deze aansprakelijk was voor het gevoer de beheer. De voorzitter zeide, dat het juist dit laatst- fenoemde standpunt was, dat hem er toe <jc- racht had de vergadering te beleggen. Niet naar eigen inzicht kon hij als burgemeester over de gelden der gemeenschap disponeeren De heer Kooij was de meening toegedaan, dat men moeilijk voorschot kon geven van gelden, die nog moesten komen. Daar tegen over stond echter, dat er ook talrijke grootere tuinders ivaren, ie om hun volk te betalen, hard geldig noodig hadden. Hij vond het voor dezen hard, dat zij buiten de regeling vielen en vroeg hoe ver men zou kunnen gaan om dezen tegemoet te komen. E)e voorzitter zei er zich van bewust te zijn, dat zware eischen aan de gemeentekas gesteld werden. Hij kon intusschen wel mede- deelen, dat nog geen directe vrees behoefde te bestaan, dat deze een paar weken steun tot den norm zooals tot nog toe was gegeven, niet meer zou kunnen verdragen. De heer Groenland was het eens met den neer Kooij. Hij hoopte bovendien, dat bij eventueele stopzetting dit tijdig zou wor den bekend gemaakt, zoodat den menschen eeijvergeefsche loop zou worden bespaard. De heer Kostelijk, er zijn blijdschap over uitsprekende, dat deze vergadering was bij eengeroepen, wees op het feit, dat men thans gegeid menschen op straat zag, die daar anuers nooit kwamen. Dit was voor hem het bewijs, dat de nood hoog was. Kritiek was uitgesproken op het beleid van den raad, doch dezen kon z. i. geen blaam treffen, als er van schuid sprake was, moest deze bij B. en W. gezocht worden Hij kon thans niet meer meegaan met het in de eerste gecombineerde vergadering der tuinbouwbesturen beslotene om een voorschot op de rijksvoorschotten aan te vragen. De aanvragen waren reeds besnoeid en hieraan nog meer tornen, meende hij niet gewenscht Zeer goed wist men in regeeringskringen hoe danig de toestand was en dat men zich niet kon onttrekken. Ook was door de regeering bekend gegeven, dat de steun zou strekken om in den nocd te voorzien tot de credieten zou den afkemen. Dat dit langer had gedurrd. dan men daar oorspronkelijk mecnco, deid aan de consequentie niet af. Intusschen meende hij er op te moeten wij zen, dat oorsnronkeüjk 13 Februari was ge noemd, terwijl pas op 14—15 Februari door B en W. pogingen waren aangewend om de s.eun verlengd te krijgen. Misschien had men gemeend, dat een verlenging zonder vragen af zou komen, doch in Den Haag was men, als het geven betrof, ook nooit goed wakker Hij meende voor te moeten stellen een rege ling te treffen, waarbij ook die tuinders, die vclk in dienst hadden en geen geld om dit te betalen, gebaat zouden zijn. De heeren Kooij en van Langen betuigden met het laatste hun sympathie. De heer Quant deelde mede, dat men in Den h'acg bet verstrekken van voorschot op de credieten ten sterkste had afgeraden en in plaats daarvan de tegenwoordige steunrege ling in het leven had geroepen. Hij had zich al eens afgevraagd of op de credieten niet teveel besnoeid was en drong aan op een herziening. Ook vond hij het een onbillijkheid :n de steunregeling, dat daarin kleine gezinnen gelijkgesteld werden met groote. Wethouder Trcmp was er voor de steun regeling te laten werken, los van de credieten Door de commissie was reeds belangrijk be snoeid. De vraag deed zich op of men van boven de bedragen nog n'et kleiner zou ma ken. Wat het voorstel Wagenaar betrof, meen de hij te moeten opmerken, dat hier moeilijk een grens zou zijn te trekken betreffende de hoegrootheid der uitgaven, die bij aanneming daaruit voort zouden vloeien. Wat de stapel producten betrof, die kon kort worden weer gegeven: „Een hoaeloos geval". Wat de beschuldiging van den heer Koste lijk betrof, gaarne wilde hij daarvan iets meer weten. De voorzitter antwoordde, dat meerdere malen getelefoneerd werd, doch men op het ministerie ook schijnbaar tot de ooren in het werk zat, daar de personen, die men graag zou willen bereiken, of niet aanwezig waren of slechts zoo kort disponibel waren, dat voor men nog goed uitgesproken was, het gesprek al weer beëindigd werd. De ondervinding had reeds geleerd, dat een persoonlijk bezoek in Den Haag weinig anders meer meebracht dan de gewaarwording, dan dat men met een kluitje in het riet was gestuurd. Met herziening der papieren kon hij zich niet vereenigen. Het werk was zoo goed als afgeloopen en opnieuw beginnen zou weer voor eenige dagen uitstel beteekenen. De heer Kooij wenschte herziening van de geweigerde aanvragen en vond hierin steun van den heer Quant. De heer Kostelijk wilde het woord beschul diging door den heer Tromp gebruikt, niet direct aanvaarden. Hij beschouwde het als het naar voren brengen van een grief Bleek inderdaad, dat B. en W. tevoren alles in het werk gesteld hadden om voortzetting der steun met toestemming van het Rijk te ver zekeren, dan wilde hij de woorden gaarne intrekken. Intusschen had Koedijk, dat voor eenzelfde geval had gestaan, 40 bijdrage van het Rijk gehad. De tegenwoordige gang van zaken kon hem geen bewondering afdwingen. Doordat talrijke krachten aan den landbouw waren onttrekken, ging het land in cultuurwaarde achteruit. Kunstmest zag men nergens en de vraag deed zich op, of bij achteruitgaande bodemproductie het land genoeg op zou leve ren om aan de bijna 000 menschen in de ge meente een eenigszins redelijk bestaan te verzekeren. De voorzitter wees er op, dat versobering op alle gebied zou moeten worden doorge voerd. Voor velen zou de vraag niet meer meer zijn: Hoe kom ik vooruit? maar: Hoe kom ik er doorheen? Heden kwam bericht in, dat hij morgen ter vergadering van Ged. Sta ten moest verschijnen. Gezien de besprekin gen meende hij voor te moeten stellen, voor- loopig 3000 uit te moeten trekken voor voortzetting der steun, hetwelk algemeen werd goedgevonden. De heer Quant wees op de kritiek, die ten opzichte van het beleid van het gemeentebe stuur maar al te gretig werd uitgesproken Aan de andere kant, waren er eenter, naar hij vernomen had, ook personen, die niet veil den, daar zij dan den gemeentelijken steun misten. Hij noemde dit een voorbeeld van weinig gemeenschapszin en meende nog maals te moeten laten hooren een waarschu wend woord tot diegenen, die nog goede pro ducten hadden, die thans misschien nog iets zouden opbrengen, om toch te veilen, nu zij nog konden. Bericht was binnengekomen, dat de pro vincie 10 der kosten werkverschaffing zou bijdragen. Gunstig werd beschikt op een verzoek van het Witte Kruis om mej. Knijn—de Heer uit te zenden naar Nunspeet, onder voorwaarde dat 20 per maand werd bijgedragen. Koninki. goedkeuring was ingekomen op de verordening tot heffing 30 opc. gem fondsbel. en plaatsing der gemeente in de 2e klasse. De voorzitter deelde mede, dat nadien be sloten was tot 60 opc. en reeds werd over wogen dit getal tot 80 op te voeren. Een verzoek van de Tuinbouwvereeniging „Hugowaard" om den norm der tuinders credieten, door den minister op 500 p. H.A vastgesteld, op dit getal te handhaven, in- plaats van op 200 zooals door den raad was besloten en tevens de geweigerde aan vragen T C. alsnog toe te staan, daar di mogelijkheid bestaat, dat de gemeenten niet de volle 30 bij zullen moeten bijdragen, deed de voorzitter opmerken, dat een derge lijk verzoek aan B. en W. gericht, door dezen in afwijzende nzin was beantwoord. Hij wees er op, dat een dergelijk verzoek slechts van één der vier tuinbver. was inge komen. De heer Kostelijk zei, dat in deze gemeente door 240 tuinders crediet was aangevraagd. Het gemiddeld landgebruik was 2.14 H.A. -f land en opstal, met een gemiddelde schuld per bedrijf van 6866. Aangevraagd was ruim duizend gulden per hoofd, dat dus hier op nog zou komen. Den aanwezigen tuinders wilde nij er op wijzen, dat de raad met deze cijfers voor oogen zijn besluiten had geno men. Na rijp beraad was besloten en iedere aan vraag was individueel behandeld. Daarom vroeg hij zich af of herziening hier wel noo dig was. De voorzitter meende, dat herziening be- teekende het vernietigen van besluiten in een vorige vergadering genomen. De heer Wijnker zei, dat bij navraag in an dere gemeenten was gebleken, dat men daar vrijwel eenzelfde lijn had gevolgd. De heer Wagenaar verdedigde de in de commissievergaderingen genomen besluiten, welke naar hij aanvoerde genomen waren naar een berekening van 5 per snees over een tijdperk van 3 maanden. Ten opzichte van de vele groote bedrijven, die geen steun had den aangevraagd en van de talrijke kleine tuinders, die ook niet deze gelegenheid had den aangegrepen, doch probeerden zichzelf te he'ocn, meende hij niet verder te mogen gaan. De heer Tromp had eerst nog gemeend een procentsgewijze verhooging te moeten voor stellen, doch dit ging niet daar r-eerdere aan vragen tot het volle pond wren toegestaan De centrale commiss:e zou bij rader beschou wen slechts tot de conclus'e kunnen komen, dat serieus werk was verricht. De voorzitter meende, dat ind:en de voor schotten waren verleend tot een bepaald rentepercentage velen in hun aanvraag meer gematigd zouden zijn geweest. De heer Krom stolde voor de 45 geweiger de aanvragen na de vergadering nogmaals te behandelen. De voorzitter meende, dat dit geen kwestie v/as om maar ..even" te behandelen. Hierna werd afwijzend beschikt op het verzoek van Hugowaard. Nadat een verzoek van den heer P. Dekker om medewerking van gemeentewege in de aanschaffing van een kunstbeen, aangezien het tegenwoordige houten been bom begon te schrijnen om prae-advies naar B en W. ver wezen was, en nog besloten was B. en W. te machtigen tot het aangaan van een leening tot een maximum van 40.000 met een rente voet van hoogstens 514 werd onder een woord van dank gesloten. Nader vernamen we nog, dat de raad Za- termiddag e nb'oc zal samenkomen om a's- nog de 45 geweigerde aanvragen T.C. nader te behandelen. W ARMENHUIZEN- De leden van den gemeenteraad wa ren tegen Donderdagavond in spoed eischende vergadering bijeen geroepen. Allen hadden aan dien oproep gehoor gegeven, waarover de voorzitter, burge meester Nolet, bij de opening zijn vol doening uitsprak. Hij deelde mede, dat de vergadering was uitgeschreven met het oog op het besluit van het rijk, dat d-> gemeenten dertig procent zullen moe ten betalen van de voorgenomen steun- verleening aan den noodlijdenden tuin bouw In de gemeente Warmenhuizen is nu steun aangevraagd tot een totaal be drag van 241.367.50, wat na bespreking met belanghebbenden en nader onder zoek is teruggebracht tot 135.925, waarvan de gemeente dus zou hebben te garandeeren een bedrag van 40.777.50. Spr. noemde dit cijfers om van te dui zelen en zeide, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om te trachten het percentage van 30 verlaagd te krijgen met het oog op den financieelen toe stand der gemeente. Wegens de onmo gelijkheid om op de vrije markt zooveel geld te leenen zouden B en W. het ge noemde bedrag van 40.777.50 bij het rijk renteloos willen vragen. In het con cept-besluit ,door spr voorgelezen wordt gevraagd om de eerste vijf jaren te wor den vrijgesteld van aflossing deze zou den dan geschieden in de 15 daaropvol gende jaren. Dit verzoek was opgemaakt in overleg met alle bij de steunregeling betrokken gemeenten. Er wordt daarin geen verla- g'ng van het percentage met een be paald bedrag gevraagd, omdat de draag kracht van de gemeenten niet ge lijk is. Naast dit adres zouden B. en W. een verzoek aan de regeering willen richten om een audiëntie waarin zij dan aan de hand van door hen te geven uit een zettingen over den financieelen toe stand der gemeente zouden aandringen op verlaging van het percentage, dat de gemeente heeft te garandeeren van het totaal bedrag der steunverleening. Vol gens de meening van B. en W. is het niet mogelijk ,dat de gemeente de crediet verleening uit eigen middelen finan ciert. Er zal dus van hoogerhand gehol pen moeten worden. De heer Slot zou met schroom de voorstellen steunen, omdat hij overtuigd was, dat er vele moeilijkheden uit deze credietverleening zullen voortvloeien, vooral voor den credietgever, in casu de gemeente. We zullen het crediet moe- te i geven omdat er werkelijk nood is, maar er is geen sprake van, dat de ge meente borg kan zijn voor haar deel van de gevraagde 241.000. Dit bedrag is daarom dan ook door B. en W. terugge drongen tot 135 925. Indien het niet ge lukt den beoogden steun te krijgen van het rijk, zullen, gezien de financieele mogelijkheden der gemeente, B. en W. moeten trachten nog meer te bekrim pen op de aanvragen, omdat het geld op de vrije markt niet gemakkelijk is te krijgen. De heer Mink sprak de hoop uit, dat B en W. hun uiterste best zullen doen het geld te krijgen en aan de aanvragen t« voldoen. De heer Dekker onderschreef de woor den van de beide vorige sprekers. Hei nu voorgestelde is de eenige weg dien de gemeente kan volgen. Het voorstel van B. en W. werd hier- op zonder hoofdelijke stemming aange- j nomen. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. hun best zullen doen om te voldoen aan de credietaanvragen, zooals zij er thans liggen, maar zekerheid dat dit hun mo gelijk zal zijn, meende hij niet te mogen geven, want, zoo zei hij, „men kan nu eenmaal geen ijzer met handen bre ken". Aangaan geldleening. B en W. deden het voorstel om een geldleening aan te gaan voor dat bedrag uit de kasgeldlee- ningen, dat voor kapitaalsuitgaven be stemd was. De secretaris lichtte dit voorstel op verzoek van den voorzitter nader toe en deelde mede, dat hij in de rekeningen kapitaalsuitgaven had gevonden tot een bedrag van 11.000, waarvoor alsnog ge leend kan worden. Vandaar het voorstel om tot dat bedrag een leenine aan te eaan tegen een rente van ten b r-te 5 pCt., af te lossen in 20 jaren P en W zouden de leening zoo mogelijk in ob i- gaties willen plaatsen, waardoc het geld misschien gemakkelijker en spoediger te krijgen zou zijn. De voorzitter wees op de mogelijkheid, dat de leening tegen 5 pCt. niet geplaatst kan worden. Het zou z.i. voorzichtiger zijn te zeggen: hoogstens 5V2 pCt. D» heer Slot was het hiermee eens en stelde voor aldus te besluiten. Er zijn grootere gemeenten, die al tegen dat percentage hebben geleend. De heer Tesselaar was van meening. dat de raad zich met het oo" op de tijds omstandigheden wel bij dit v»orsteI moet neerlegg- ilet voorste! oals het op advies van den heer Slot s gewijzigd, werd zon der hoofdelijke stemming aangcnoi cn. Rondvraag De heer Mink roeg of liet waar is, dat de steunregeling Woen :s *- avond is stopgezet De voorzitter: Hoogstwaarschijnlijk, ja, in verband met de credietverleening Do* heer Slot was van meening, dat de credietverleening voor de gemeenten een groote strop wordt Het ligt bij B en W in het voornemen de steunverleening stop te zetten. Zij meenden een zachten drang op de bouwers te mogen uitoefe nen op het verkoopen van kool, omdat de perspectieven voor de gemeente zoo troosteloos zijn. Met het veilen van kool zouden de tuinders ln de eersce behoef ten kunnen voorzien, maar dcarom zou zou het niet uitgesloten zijn, dat de steunverleening weder moet beginnen. Indien het noodig blijkt zullen B en W. daartoe de volgende week weder over gaan. De heer De Groot meendo, dat de steunverleening nog verder door het rijk was goedgekeurd. Do voorzitter antwoordde, dat dit niet juist is. De goedkeuring is wel gevraagd. De heer Slot zei, dat het rijk aanvan kelijk nogal optimistisch was geweest ten aanzien van den datum van aanvang der credietverleening. Zij had gedacht dat Maandag j.1. alles daarvoor al in or de zou zijn geweest en dan zou de steun verleening niet meer noodig zijn. Intus schen geloofde spr. niet, dat het de vol gende week reeds zoover zal zijn. De heer Geus merkte op, dat hij, die geen kool meer heeft of slechts grove kool bezit, toch geen geld kan krijgen. De heer Slot: Wie voor 15 of 16 heeft geveild mogen we geen steun ge ven. De voorzitter zei nog, dat Woensdag cis steunverleening op de gewone wijze is doorgegaan. Hierna sluiting der openbare vergade ring. ECHTE FRIESCHE 20-50 cf. per ons y cSKelajuje van n^pe tabakken TE KOOP: Een zoo goed als nieuw RADIOTOESTEL, wisselstroom en met electro-dynamisch luidspreker. Te gevragen H. MACHIELSE. Laat 93. TE KOOP een mooie FRIESCHE KLOK met maan en datum. Br. onder lett. U 922 Bur. v. d. Blad. TE KOOP ver beneden winkelprijs eenige gouden Heerenhorloges met ketting en een fijne juweelen dasspeld. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP beste Duitsche PIANO. Spot goedkoop. ZEGLIS 25. Vtaag, jw Aanbod (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—3 regels M cent bij vooruit betaling te voldoen. 2e hands BANDEN voor auto's en motor rijwielen. groote voorraad en een TRANS PORTRIJWIEL TE KOOP. JAAP BAKKER's Vulcaniseer Inrichting Dubbelebuurt 12. Tel. 780. TE KOOP VA ton's FORD, m besten staat. EIKELENBERGSTRAAT 38. 4 stoelen en 2 crapauds, massief eiken, met moderne stoffeering, splinternieuw 75, solied brandkastje, lclein model 17.50. In- en verkoop van inboedels.. DEKKER, Laat 182. Kapokbed 7.50, veeren bed, peluw en 2 kussens f 17.50, mooi groen geëmailleerde gastafel 3.50, theekast "..50, mooi en closetstoel met pot f 17.50, sterk ledikant 5. DEKKER. Laat 182. H.H. BAKKERS Prima DEEGMACHINE TE KOOP. twee zak, als nieuw bij D. APPEL, Van Houten kade 31. TE KOOP een Simplex Motorrijwiel 30, Salonpathéfoon 15, met platen. Aquarium met planten en visch 5. NIEUW POORTSLAAN 108. TE KOOP: Zoo goed als nieuw wit gelakt houten KINDERLEDIKANT, benevens een WIEG. Br. onder letter A 926 Bur. v. d. Blad Pracht meisjesrijwiel 18, damesrijwiel 16, heerenrijwiel f 15, 17.50, jongens fiets f 16, enz. Koopjes. NIEROP, St. Annastraat 41. TE KOOP: Ariël, 5A PK.., zijkl., elcc. install., Terryzadel met duo en wegenbel., schitterend onderhouden. Motor gegaran deerd prima. Prijs 300. BERGEN N.-H., Dorpsstraat 5. TE KOOP GEVRAAGD alle soorten Lees- en Studieboeken. Jb. KOOIJ, Fnidsen 95. Alkmaar. TE KOOP een prachtige collectie geëm. en gegoten 2e hands fornuizei.. Verder uitver koop van alle voo, handen kachels bij Ib. VAN DER HOEK, Smederij Achterstraat. TE KOOP: 2 etalage-opstanden 7, 1 gas kacheltje 4. HOOOSTRAAT 1. TE KOOP zoo goed al» rrievwe wieg, kinderstoel, looprek en straudkar, SPOORSTRAAT 13. 4 Stoelen en 2 crapauds 55 6 mooiea huiskamerstoelen 15, mooi 2 p. ledikant met spiraal matras en 3 deelig kapokmatras, z. g. a. n. f 45 enz. DEKKER. Laat 182. Wegens vertrek prach' LUIDSPREKER van 32.50 voor f 5 Br. onder lexter K 933 Bur v d. Blad. TE KOOP rood leder ameublement tafel, 4 stoelen, sofa en crapaud met p.uche tafel- kleed voor 15, kinderwagen in goede staat f 5. Te bevr KANAALKADE .30 DE RIJWIELHAL heeft nog eenige ge bruikte dames-, heeren- en jongensrijwielen, alle prma in orde. JAN HENSTRA. Laat 158-160. Divan, prima divan, spotkoopje f 7 50, modern eiken dressoir 25 50 eiken spiegel f 4.50. best Godin-fornuis 9 schrijftafel 7.50 bedden enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Zes moderne stoelen met mucette prima f 12.50 electra zijde lamp f 1, ledikanten met spiraal 7.50, zes ronde gaatjesmat- stoelen 9, schuiftafel 8 J L SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Burgers E. N. R. rijwiel met motor achter op, even bereden, niet van fonkelnieuw te onderscheiden. Compleet met eiectrisch licht, gekost 215. Wegens omstandigheden nu slechts 135. Br. onder lett. E 930 Bur A. C. 2 persoons Citroën Cabriolet 5 P.K.. geheel in zeer prima staat, te koop aangeboden. Ook genegen te ruilen voor modern motor rijwiel. Br. onder letter D. 929 Bur. v. d. blad. Men schrijft ons uit Heemskerk: In een goed bezet kerkgebouw der Nederl. Hen'. Gem. sprak Woensdagavond onze oud-predikant Ds. A. Snethlage, thans te Spaarndam woonachtig, eene gedachtenis rede uit naar aanleiding van het 25-jarig bestaan der school met den bijbel aan den Margerethelaan. Des avonds na afloop van dit samenzijn werd een receptie gehouden in het Vereeni- gingsgebouw aan den Marelaan, waar vele geestverwanten gebruik van gemaakt heb ben. OUDERAVOND TE KOEDIJK. Donderdagavond werd in de lokalen det openbare school een ouderavond gehouden, waarvoor een groote belangstelling was. De avond werd geopend met de leerlingen van den heer Sietsma met een aantal liedjes die met applaus werden begroet, waarna een toegift volgde. Medegedeeld werd, dat na 1 April de 5de leerkracht aan enze school vervalt, de heer van den Berg heeft een plaats verkregen aan den Langendijk. Van B. en W. was bericht ontvangen, dat op 23 Februari kostelooze inenting in de school zal plaats hebben. Het uitreiken der getuigschriften aan de leerlingen, die de school verlaten, zal plaats hebben exp 7 April e.k. Tevens zal er dan weer gezorgd worden voor een prettigen avond waarbij uitgenoodigd worden de ouders der kinderen. Voor de verloting voor het Crisis-Comité werden door verschillende leerlingen en door de r.-k. kinderen uit deze gemeente, leerlin gen der r.-k. school te Oudorp, prijzen ver vaardigd bestaande in handwerk en hout snijwerk. Wanneer met 1 April met 4 leerkrachten fewerkt zal worden, zal de combinatie der lassen zijn als volgt: 1 en 2, 3en 4, 5 en 6, 7 en 8. Na deze mededeelingen was het woord aan mej. van Ooijen, cue voorlas „E>e Tante van Charlie", wat met aandacht gevolgd werd. Het hoofd der school, de heer Stuffers, be handelde het wetsontwerp van minister Terp stra en gaf een overzicht van de onderwijs wet van 1920 af met als gevolg vele scholen en groote kosten en verslechtering van het onderwijs. Een belangrijk aantal onderwij zers zal bij de nu komende vergadering op wachtgeld komen. Daarom is het noodig om tegen dit ontwerp op te komen en elke verbe tering aan te brengen die mogelijk is, in de eerste plaats voor net kind. Het is in onze gemeente in vergelijking met andere nog goed te noemen, maar het kan in He toekomst uadeelig worden, wat spreker met qjfers

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9