Amstecdamsche ^BitutmCand Onze Jioi MacMetichten staa\sleeningen. industr. ond. b1nnenl. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchentn. Acc. Nederl. Ford ewartet„Go ahead". dat in drie secon den werd opgericht. Lang nog bleef men bijeen bij Toon Mole naar Steeds voller werd het. steeds drukker werc het. steeds gezelligerwerd het! Totdat eindelijk het klokje van gehoor zaamheid sloeg Go ahead had haar kampioensfeest waardig gevierd o Het spreekt vanzelf, dat wij Go ahead in de aa. kampioenswedstrijden veel succes toe wenschen Maar nog veel meer succes zij haar toegewenscht in den langen en moei lijken strijd, die haar nu wacht, als ze een maal K. N V. B.er is geworden! Dan zal Go ahead moeten toonen, dat ze haar naam waardig draagt. En dan zal het onder vinden. dat het devies „Go ahead": gaat voorwaarts! een mooi. maar zeer moeilijk devies is Go ahead! Good luck en Go ahead! Alkmaarsche Boys-nieuws van Zondag. Het eerste elftal heeft te Wormerveer een zeer gevaarlijke klip omzeild door in een zeer goed gespeelden wedstrijd de meerder heid te toonen en Q.S.C. III op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Voor de rust maakten de Boys drie doelpunten. Na de rust namen zij het even ernstig op en het gevolg was, dat nog 4 doelpunten werden gemaakt door de Boys. Q.S.C. III maakte een doelpunt zoodat 't einde kwam met een welverdiende overwinning voor de Boys van 71. Het derde elftal had een zwaren strijd in Uitgeest, waar Uitgeest IV de leiding heeft in klasse 4 E. Dat het resultaat 22 is, kwam doordat, op het laatste moment een der Boys' spelers in eigen doel trapte. De adspiranten b gingen naar Bergen om daar Bergen b adspiranten te bekampen. Hier gingen de Boys naar huis met de eerste nederlaag. 2—1 was hier de eindstand. Kegelen. Alkm. Kegelbond. Het bestuur van den Alkm. kegelbond heeft !n zijn vergadering van 18 dezer in de plaats van den heer Hamburger den heer G. Oostinga, Voormeer 32a benoemd tot secr. Hockey. Alkmaar verliest den eersten promotiewedstrijd met 10. Op het zeer snelle en effectvolle Waals- dorpterrein speelde Alkmaar gisteren in den Haag haar eerste promotiewedstrijd tegen H.L.C II Ondanks het feit, dat Alkmaar bijna den geheelcn wedstrijd sterker is ge weest, is de uitslag een zeer teleurstellende 1—0 nederlaag geworden. De H.L.C.-verde- diging en speciaal het werk van den keeper beletten alle scorings pogingen van de Alk- maarders. die bovendien het spel te kort hielden. Daarbij kwam nog dat Alkmaar door buitengewone pech, mooie kansen zag verloren gaan. Drie minuten voor het einde was de stand nog O0. Toen kreeg H.L.C. een strafcorner te nemen, die door een prach tig schot in een doelpunt werd omgezet. Alk maar zette er nog even alles op, maar niets mochten baten. Van de vele strafcorners, die Alkmaar in dezen wedstrijd kreeg, werd er niet één benut. Alkmaar heeft nu nog drie wedstrijden te spelen, o.a. a.s. Zondag tegen Bloemendaal II thuis. Alleen een overwinning in deze drie wedstrijden kan de promotie brengen. Dus opgepast Alkmaar! Biljarten. Donderdagavond werd er een wedstrijd in prijs-biljarten gehouden in café Kuilman te Zuidscharwoude tusschen de club Bibo uit Alkmaar en O. K. K. te Zuidscharwoude, waarvan de uitslag is als volgt: lste klas: Bilo 834 punten, lste klas O. K. K. 935 punten 2e klas Bilo 821 punten 2e klas O. K. K. 965 punten Turnen. De Arb. Sportbond afd. Alkmaar turnt! 't Was Zaterdagavond gezellig vol in de Harmonie, waar de afdeeling Alkmaar der Arb. Sportbond haar tweede openbare uitvoe ring gaf. Daar was een groote schare leden en adspirant-leden en daar was verder een niet minder groot aantal belangstellenden, die gaarne de verrichtingen van de nog jonge afdeeling wilden bewonderen. De jonge afdeeling! Inderdaad, zoo is het. Deze turnvereeniging bestaat nog niet zoo heel lang, evenmin als trouwens de bond zelf, die dit jaar zijn eerste lustrum vierde. Maar niettegenstaande die betrekkelijk korte periode van haar bestaan, toonde de afd. Alkmaar, dat met behoorlijk menschenmateriaal onder bekwame leiding steeds iets bereikt wordt, vooral als daar ook nog de noodige animo bij komt. Het spreekt vanzelf, dat wij ook nu niet elk nummer van het programma (dat heel vlot werd afgewerkt!) zullen bespreken. Liever geven wij een algemeen overzicht, zonder daarbij al te veel in de finessen te treden. De toekomst behoort aan de jeugd, zegt men. Welnu, als dat waar is, kan de afd. Alk maar vol vertrouwen die toekomst tegemoet gaan Want oe jongens en meisjes hebben ons Zaterdagavond keurig werk laten zien. Goed geoefend als ze waren en goed luiste rend naar den leider gaven ze verschillende oefeningen op de plaats, aan de brug, aan de ringen, enz. En reeds zijn er verschillende onder hen, die spoedig hooger op zullen ko men, als ze ijverig blijven voortoefenen. De dames gaven, behalve knotsoefeningen, demonstraties aan' ringen, paard en brug en de leider had goed gezien, dat hij de oefenin gen niet te zwaar maakte. Er werd over 't al gemeen goed gewerkt en de dames bewezen, dat ze op haar leider vertrouwen, toen ze aan de ringen werkten Ook deze ploeg zal spoe dig fraai werk laten zien. De heeren tenslotte vormden het hoogte punt van het programma. Het spreekt eigen lijk vanzelf, dat de oefeningen aan de diverse apparaten, niet al te zwaar waren, maai dat bewijst tevens het juiste inzicht van den lei der. Hij wil, dunkt ons, langzamerhand op klimmen en ziet liever een vrii eenvoudigc- oefening goed. dan een iets moeilijker misluk ken. Toch hebben ook deze heeren geen al te 1 gemakkelijke taak gehad en over 't algemeen was het gebodene van goede kwaliteit. Rest ons nog een dansje (adsp. meisjes) en een groep vorming, welke beide nummertjes een buitengewoon en welverdiend succes had den. Zoodat de afd. Alkmaar met haar leider, den heer J. Schuit, tevreden kan zijn met deze openbare uitvoering. Alle groepen bewegen zich in een stijgende lijn en het zal heusch niet zoo heel lang meer duren, of de kwaliteit is net zoo hoog als bij de andere, veel oudere vereen igin gen Dammen. Donderdag 18 Febr. speelden ,W. D. O. Alkmaar tegen ,,Vita Nova" te Limmen een vriendschappelijken wedstrijd met de vol gende uitslag: Alkmaar. Limmen. H. J. Li ze 2 C. Dekker Jzn. 0 C Betlem 1 P. Dekker 1 H. Ansink 2 C. Bruin O G. Oldenbroek 2 N. nel O J. Amelsbeek 1 J. Wokke J. Hellingman 1 N. Mooij 1 P. Noom 2 H. Verver 0 H. Toepoel O N. d. Groot 2 J. Smit O J. Kabel 2 Joh. Kramer O C. Adrichem 2 H. Linders 1 Jb. Dekker 1 J. Kaal 0 Th. Hollander 2 Joh. Swier 2 C. Dekker Czn. 0 H. Overman 2 M. Dekker O D. Davelaar 0 C. Groot 2 G. Zomerdijk 1 Th. Pepping 1 A List 2 C. v. d Velde 0 Alkmaar 19 Limmen 15 DE WERKLOOZENKASSEN EN DE REGEERING Naar wij vernemen zal in tegenstelling met e endezer dagen vanwege de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders ver spreide medeelingen, dat de werkloozen- kasscn van verschillende vakorganisa ties den laatsten tijd niet meer kunnen rekenen op voroschotten van de regee ring. hiervan althans voorloopig geen sprake zijn. HET PHILIPS-CONFLICT. Het Haagsche gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de octrooi-kwestie tusschen de N. V. Philips gloei-lampen- fabrieken te Eindhoven en de Handels Vennootschap onder de firma de Neder- landsche Radiowerken gevestigd te Utrecht. Bij inleidende dagvaarding had Phi lips als eigenaar van het Nederl. octrooi No. 6784 betreffende een schakeling met ee.. thermionisch toestel gesteld, dat het door de Radiowerken in hun bedrijf vervaardigd en in het verkeer gebrach- radio-ontvangtoestel „Dumol D 4" in breuk maakt op haar octrooi. Op grond hiervan vorderde Philips wegens on rechtmatige inbreuk op haar octrooi schadevergoeding van de Radiowerken. De Haagsche rechtbank wees de inge stelde vordering toe. In hooger beroep heeft het gerechtshof thans dit vonnis bevestigd. WIE WORDT KAMERLID. Evenals de heer G. Nieuwenhuysen die als eerste onder ds. C. A. Lingbeek op de lijst der Herv. Geref partij stond, heeft thans de heer G. S. Holdendorp te Groningen die op den hter Nieuwen huysen volgde, aan het centraal stem bureau medegedeeld, dat hij zijn benoe ming tot lid van de Tweede Kamer in plaats van ds. Lingbeek niet aanneemt. Nu komt al£ opvolger van laatstgenoem de in de eerste plaats in aanmerking ds. A. C. G. den Hertog, oud-predikant te Rotterdam. DE LINKERVLEUGEL IN DE S. D. A. P Bijeenkomst te Amersfoort. Gister werd te Amersfoort een vergade ring gehouden van die ieden der s d.a.p., die zich geschaard hebben om het links-socialis tisch weekblad „De Fakkel", onder redactie van de heeren F. van der Goes, J. de Kadt en P. J. Schmidt, ter bespreking van de maatre gelen, door het partijbestuur der s.d.a.p. te gen deze groep aan het met Paschen te hou den partijcongres voorgesteld en o.a. inhou dende den eisch tot opheffing van „De Fak kel". De vergadering, die onder leiding stond van den heer Edo Fimmen, was bezocht door 318 personen, vertegenwoordigende de wer- kersgroepen voor het weekblad „De Fakkel" in 53 plaatsen van het land. Na een uitvoerige discussie werd een resolutie met algemeene stemmen aan genomen, waarin de ..crisis-resolutie van het partijbestuur voor den linkervleugel vol strekt onaanvaardbaar wordt verklaard. De motie gaat dan voort: Daarmede wordt slechts bevestigd, dat dit partijbestuur niet in staat is in deze beslissende tijden leiding te geven aan de socialistische beweging in Nederland stelt vast. dat de partijleiding door schen ding van het hoofdpunt der gemaakte over eenkomst de oprichting van „De Fakkel noodzakelijk heeft gemaakt, terwijl juist in dezen tijd de linkervleugel meer dan ooit den waarborg moet hebben, dat hij onbelemmerd de links-socialistische opvattingen kan blij ven propageeren; protesteert met den grootsten nadruk te gen de scheuringspolitiek van het partijbe stuur, zooals deze tot uiting komt zoowel in de partijbestuur-resolutie zelf als in het feit, dat het partijbestuur alle bemiddelingspogin gen zonder meer afwijst; verklaart, dat voor de links-socialisten el ke beslissing van het Congres, welke hun niet de volkomen vrijheid van het woord en vrij heid van onderling overleg waarborgt, on aanvaardbaar is; keurt de oprichting van „De Fakkel" goed; wijst de ontoelaatbaarverklaring van dit blad door het partijbestuur onvoorwaarde lijk af; en roept alle links-socialisten op, zich met alle kracht te wijden aan de grootmaking van „De Fakkel" aan de propaganda voor de opvattingen van den linkervleugel. DE VOORTVLUCHTIGE KANTOOR BEDIENDE TE BERLIJN GEARRESTEERD? De kantoorbediende van een buiten de stad Utrecht gevestigde firma, welke Vrijdag met medeneming van een bedrag van ongeveer 6200 spoorloos verdwenen was, is te Ber lijn gearresteerd. De man was naar Rotterdam gereisd en had daar passage genomen op een vliegtuig naar Parijs. Bij zijn aankomst aldaar bleek hij echter zoo zenuwachtig te zijn in zijn op treden, dat de Parijsche stationschef opmerk zaam werd, en de politie in Amsterdam op belde om te informeeren of er misschien iets met hem niet in den haak wa. De man reisde n.1. onder zijn eigen naam. De politie van Amsterdam lichtte den Parijschen stations chef volledig in over het recente verleden van den ontrouwen kantoorbediende. Intusschen was deze reeds weer met een ander vliegtuig naar Berlijn vertrokken. Tele foongesprekken gaan echter vlugger over een groeten afstand dan vliegmachines, met het gevolg, dat, toen hij op het vliegveld Tempel hof te Berlijn aankwam, er eenige heeren van de Berlijnsche politie gereed stonden om hem een hartelijk ontvangst te bereiden. De Utrechtsche politie heeft zich onmiddel lijk tot de Berlijnsche politie gewend met het verzoek den man in arrest te houden tot uit levering zal zijn verzocht. BOERDERIJ AFGEBRAND. 24 koeien kwamen in de vlammen om. Gisteravond is de boerderij van den heer P. Veerman aan de Haven te Huizen afge brand 24 koeien zijn in de vlammen omge komen. Vier koeien heeft men met zware brandwonden kunnen redden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Men denkt echter aan kortsluiting, daar de veestal elec- trisch was verlicht. De eigenaar en de familie zaten in de boerderij en hebben den brand eerst opgemerkt, toen de stal in lichter laaie stond. Hoewel de brandweer met kracht op trad en van 8 tot half tien aan het spuiten was, was er niets meer te redden. VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden en gedood. Zaterdagmiddag reed de heer Dirven met zijn auto, komende uit Roosendaal naar Ber gen op Zoom. Ter hoogte van het Protestant- sche kerkhof op den Wouwsche weg kwam een jongentje van ongeveer acht jaar, de Koning geheeten, over den weg geloopen. Op hetzelf de oogenblik passeerde de auto en werd het knaapje overreden. Het kind was onmiddel lijk gedood. Van de fiets gevallen en overleden. Zaterdag is de 43-jarige schilder H. Sto ker, uit de Papaverstraat, op het Stieltjesplein van zijn fiets gevallen. De man is met een schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Ccolsingel vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Door een autobus overreden en ee- dood. Gistermiddag is de 48-jarige mej. C. F Maate, geboren Kleyn op den Schiedam schen weg te Rotterdam, toen zij achter een tram om, den weg overstak, gegrepen dooreen autobus van den dienst op Vlaardingen. De vrouw werd over een afstand .van 10 M. medegesleurd. Zij was zwaar gewond en bleek op slag te zijn gedood. Volgens getuigenverklaringen zou den Jonge vrouw„O, ik voel me zoo ongelukkig. M"n man is ai den heelen avond uit en lk beb geen flauw idee waar hij uithangt" Ervaren vriendin „Maak je daar niet druk over. Je zou waarschijnlijk nog twee keer zoo ongelukkig zijn als je het weJ wist" (Passing Show), chauffeur geen schuld treffen. Toen het on geluk geschiedde, was zij in gezelschap van naar echtgenoot. Een doode, een gewonde. Zondagmiddag heeft te Sloten op den hoek van den Spaarnwouderweg, den grooten ver bindingsweg door de Haarlemmermeer naar Schiphol, en den Sloterweg een ernstig onge luk plaats gehad. Op den hoek reed een motorrijder met volle vaart tegen den zijkant var. een auto. De motorrijder en de duonjder, die beiden afkomstig zijn uit Ouderkerk aan den Amstel, werden met kracht tegen den grond geslingerd. Eerstgenoemde was op slag dood, de ander werd ernstig gewond; hij kreeg een hersenschudding en ernstige won den aan het hoofd. De zwaargewonde en het lijk van den motorrijder zijn per auto naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam ver voerd. KORTE BERICHTEN. Vrijdagavond heeft Bart Kreeft met „Dokter Klaus" in den Amsterdamschen Stadsschouwburg afscheid genomen van het tooneel na een acteursloopbaan van vijf-en- vijftig jaren. Na afloop der voorstelling werd hem een treffende hulde gebracht. Te .Maastricht is de 54-jarige arbeider A. J. de Haas, die 's morgens op het sta tionsemplacement bekneld is geraakt tus schen de buffers van twee spoorwagens, in het ziekenhuis overleden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor van een firma in import en export van veevoeder aan de Boompjes te Rotterdam. Een oud-model brandkast is opengescheurd en daaruit is 461 gestolen. Dinsdag en Woensdag der volgende week komt de Eerste Kamer bijeen tot het voeren van algemeene beschrijvingen over de rijksbegrooting 1932. Burgemeester Ter Laan van Zaandam is door de gladheid van den weg zoodanig gevallen, dat hij op dokters-advies volledige rust moet nemen. De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het motorschip P. C. Hooft, zal morgenochtend van Genua ver trekken. Aankomst Woensdagmorgen 9.36 u. te Amsterdam W.P., 9.51 te Amsterdam C.S. Herhaalde pogingen om in de gem. Wisch (Geld.) een plaatselijk crisiscomité op te richten, zijn tot nu toe geheel mislukt als gevolg van de animositeit tusschen de drie dorpen die samen de gemeente vormen. In Nederlandsch-Indië zal ten aanzien van de voorloopige toelating van n»r.»_ daar te lande met ingang van 1 Maart rol? een strengere gedragslijn zal worden aan/ nomen dan tot dusverre werd gevolgd In den ouderdom van 64 jaar i. Apeldoorn overleden dr. J. Legeer n.,a te nefcsheer te Watergraafsmeer, een bekender* guur uit de Groningerbeweging. Hij trÜi vele vereenigingen van oud-Groningers n (o.a ook te Allihaar), waar hij dan van 7;;P gedichten ten beste gaf. DE KRAKATAU WERKT WEER De Krakatau is sedert 15 Febr. weer wer kend. De hoogste eruptie, welke tot nu t<* werd waargenomen, was 400 M., zegt pZ Aneta-bericht aan het Hbld ALKMAAR, 22 Febr. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aar.voer en prijzen als volgt: 67 Vette koeien 140—280- 4 Kalveren: vette 40—80 en. per k'g 0.70—1; 172 Nuchtere kalv., slacht 3 9; 700 Vette Varkens (zware) per K.G 20—28 cent en Zouters 22 ct. Handel slecht! BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr.'32 Langendijker Groentenveiling. 64000 KG Roode Kool le s. 0.702.10, 2e s. 0.6(1 0.90; 58000 K.G. Gele Kool les./ 0.60 f 1.50; 56000 K.G. Deensehe Witte Kool ƒ0.70-/ 1.90; 10.000 K.G. Uien, Uien 9.40—9.70, Grove Uien 8.10—8.50 Drielingen 8.408 60; 500 K.G. Bieten 0.90—1.80, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 20 Febr. 1032 33400 K.G. Uien, Drielingen 8.60—9.10 Uien 8.509.40, Grove Uien 7.50-ï 8.30; 1300 K.G. Peen 3.50—3 60- 2800 K.G. Kroten 1.46-/ 2.80; 178000 K.G. Roode Kool 0.602.40, doorschot 0.60—1.60; 202200 K.G. Deensehe Witte Kool 0.60—2, doorschot 0.60- 1.60; 69200 K.G. Gele Kool 0.60- 1.60, doorschot 0.60—0.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 20 Febr. 1932. Roo de Kool le s. 0.60- - f 1.90, 2e s. 0.60— 1; Gele Kool le s.0.601 40, 2e s. 0.60; Witte Kool les0.70—1.50, 2e s f 0.6O—0.70; Drielingen 8.20—8.70; Uien f 8.509.30 Grove Uien 7.40 7.90; Peen 3.50. Aanvoer: 76675 K,G. Roode Kooi; 107C0 K.G. Gele Kool; 29575 K.G. Witte Kool 10550 K.G. Uien en 400 K.G. Peen van 22 Februari l?K52. Opgave van Hoordhollaiulseh liHiirtlioiiwciiMSk1! VV Koers van lieden le: (Omvangen per draadlooze telefoon) VA Nederl 1917 4 1931 b ank-instellingen. Handel Mpij Cert. v 1000 Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank Philips Gloeil Gem Bezit Unilever industr. ond. buitenl. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers cultuur maatsch. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions mijnbouw. Alg Explor Mij Boeton Redjang Lebong petroleum. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union rubbers. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbad;adi Interc. Rubber scheepvaarten. Holl Amerika lijn Gem Eig Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah amer. spoorwegen. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 97]"/is 92% 77% 56'., 59 yo'/j 41 27 60% 8% 141% 85 Va 110% 17% 21 4% 23IÓ>6 7 .3% 5IV» 12% 2% £6% 181 136 85 43 3150 87% 11 90 41/s PROLONGATIE Vorige koers 93% 24% 72% 136 145-% 104% 6»% 4s,;s 49% 19% 29 20% l'Vi» 4 31/4 17% 15 65% 159% 29 179% 714% pl.111. 1.30 56 59 40/i 60 8% 142 85% HTS-'/, 17 21% 23 6% 49 12% 2% 181 133 85 41 94 24 72 135 14/3/ 102 48 28 20 1% 65 157 29 176 215 12% 88% 1% dCI. Iil.m. 1.45 nl.m. 2.00 pl.111. 2.15 7%-V 109)-% 0% 7% 8 109%-} 7% s/i 107% 179.'.-80 131 %-2! 23.% - 2'Vi;; 1GÜ 147 48-J 3% Heden 1 23% I 146%-7 94'/, 21% 147 l'/l WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 3", ie pCl. NIET OFFICIEEL. kon,4.en ge/hl"» Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Osio New-York Halië Vorige koers 8.54% 58.70 9.743/. 34.50' 48.3C 35 25 47 10 4 775 46.50 247.1/, 12 85 Koers op heden 2 uur 8.53 58.62'/, 9.74 34.45 48.25 46J5 47.75 46 25 247.1% 12.85

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10