Aywda Hierop letten! Jiackt&eachteu £uchtoaact Stad m Omgeving. lüeec&ecidït DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De „Uil" is gistermorgen op de uitreis te 5.55 uur uit Caïro vertnrfeken en te 7.25 uur te Gaza is geland. Vandaar vertrok het vliegtuig te S.20 uur en landde te 14 uur te Bagdad. DE „AKRON" LICHT BESCHADIGD. DE BRITSCHE PILOTEN HAMILTON EN COUPLAND NOG STEEDS VERMIST. DE UITSPRAAK INZAKE Mr. K. Dinsdag 23 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De stad der misdaad (sens); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscóop-Theater 1. De woestijn der verlorenen (avonturen), 2. Zijn grootste race (sens boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart spreekt (dram.); boven 18 jaar. Bij A. van Ham te Oterleek uitvoering gymn.vereen. Turnlust. 7.30 uur, bij K. de Boer te Hensbroek, uit voering ,,'t Viooltje". Woensdag 24 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De stad der misdaad (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De woestijn der verlorenen (avonturen); 2. Zijn grootste race (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart dat spreekt (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, gem. bioscoop, lezing vacantiekolo- nies. 8 uur, Landbouwhuis, lezing met licht beelden voor de afdeeling Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. 8.30 uur, restaurant London, lezing met lichtbeelden door Fred Fry over Talenken nis en techniek. Harmonie, Kruideniersbeurs. Donderdag 25 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De stad der misdaad (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 De woestijn der verlorenen (avonturen); 2 Zijn grootste race (sens boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart spreekt (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoeringAZ 1111 door „Ulvadero". 7.30 uur, in Concordia, worstelwedstri] den 8.30 uur, Stadhuis, verg. afd. Alkmaar Ned. Roode Kruis. Harmonie, Kruideniersbeurs. Vrijdag 26 Februari. Harmonie, Kruideniersbeurs. Zaterdag 27 Februari. Harmonie, Kruideniersbeurs. V1SCHAANVOER TE 1JMU1DEN. De heer Kortenhorst, lid der Tweede Ka mer, heeft, gezien den grooten vischaanvoer ook door buitenlandsche trawlers te IJmui- den nu Engeland een invoerrecht van 10 pet. eischte van dergelijke visch, den minister van binnenlandsche zaken gevraagd of een zoo danig voorschrift niet ook voor Nederland te worden gegeven in het belang van de posi tie van de Nederlandsche visscherij. (Men herinnert zich, dat uit IJmuiden reeds een zelfde aan den minister is gevraagd.) Wijziging der kieswet. Het Tweede Kamerlid de heer Knottenbelt heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en L. de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelet: wanneer de indiening van een wetsontwerp tot wijziging der Kieswet, waarvan de spoe dige bevordering bij Memorie van Antwoord op Hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor 1932 is toegezegd, zal plaats nebben? 2. Is de minister niet van oordeel, dat in diening geen verder uitstel kan lijden in ver band met zijn voornemen bij het ontwerp een wijziging voor te stellen van Art. 125, eerste lid, der Kieswet, strekkende tot vervroeging van den in die bepaling vastgelegden dag der candidaatstelling. waarmede bij de lang durige voorbereiding, welke de verkiezingen vorderen, door de politieke partijen rekening zal moeten worden gehouden? georganiseerde werkgevers en arbeiders is verkregen: n.1. de vrijheid om over te gaan tot de in de gegeven omstandigheden meest wenschelijke combinatie en de bepeking der competentie van de bedrijfsvereenigingen tot d uitvoering van éné bepaalde sociale wet, ontbreken in het ontwerp-Bedrijfsradenwet dan ook ten eenenmale. Bij die alles komt nog, dat wel voldoende is gebleken, dat vakvereeniging van verschil lende richtingen in dit ontwerp niet anders zen dan ee eerste stap op de weg aar verdere maatschappelijke hervormgen als socialisatie of publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie (stel- sel-Veraart), waartegen de leden van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers met de meeste kracht stelling moeten nemen. Naar hunne meening immers zullen die her vormingen den grondslag van eiken maat- schappelijken vooruitgang, n.1. de op privaat bezit steunende volkswelvaart, aantasten. De leden van het Verbond van Nederland sche Werkgevers betreuren het dan ook, dat de regeering zonder aandacht te schenken aan het belangrijke prae-advies van den Hoo- gen Raad van Arbeid in dezen tijd, waarin alle krachten moeten worden ingespannen om het bedrijfsleven intact te houden, door de in diening van dit otwerp de aandacht van het geen de bedrijfsgenooten vereenigt heeft af geleid tot wat hen verdeelt en den zoo nood zakelijken bedrijfsverede heeft gemaakt tot een spel van theoretische en politieke over wegingen. Zij dragen het bestuur op hunne meening te dezer zake ter kennis te brengen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en alle gepaste middelen aan te wenden, welke er toe kurtnen bijdragen, dat dit ontwerp niet tot wet wordt verheven. VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. Tegen de bedrijfsradenwet. Gisteren is in de aula van het Koloniaal fnstituut te Amsterdam een zeer druk be zochte buitengewone algemeene ledenverga dering van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers gehouden. In deze vergadering heeft de algemeene voorzitter van het Verbond, de heer H. P Gelderman C.M.zn., een overzicht gegeven van de talsijke werkzaamheden, die het Ver bond heeft verricht in verband met de ernsti ge crisis, die ons bedrijfsleven teistert. In belangwekkende beschouwingen over „Wirtschafts- und Wahrungskrise" schetst: vervolgens Geheimrat Kastl de gevaren, waaraan een land blootstaat, wanneer dit land een depreciatie van het ruilmiddel toe laat. Hierna stelde de algemeene voorzitter het ontwerp-Bedrijfsraden wet van minister Ver schuur aan de orde. Nadat spr. een korte uit eenzetting van het bestuursstandpunt had gegeven, is staande de vergadering de vol gende resolutie aangenomen: De leden van het Verbond van Nederland sche Werkgevers, kennis genomen hebbende van het ontwerp van wet inzake de instelling van bedrijfs- raden, stelle op den voorgrond, dat de bevorder ring van den bedrijfcvrede de volle instem ming van het Verbond en zijne leden heeft. Tot hun leedwezen moeten zij echter vast stellen, dat naar hunne overtuiging dit ont werp den bedrijfsvrede niet zal dienen, daar het niet voortbouwt op hetgeen in onderlinge samenwerking tusschen werkgevers en arbei ders reeds tot stand werd gebracht. Deze wetsvoordracht wil integendeel den ontwikke lingsgang van de maatschappelijke sociale verhoudingen forceeren door aan de regee ring de bevoegdheid te verleenen de instelling van een bedrijfsraad te gelaste, welke be- drijisraad zich dan voegen moet in een door de wet vastgesteld kader van rechten en werkzaamheden Zoodoende zullen deze bedrijfsraden niet alleen reeds bestaande instellingen van ge meenschappelijk overleg vervormen in een richting, die door de bedrijfsgenooten zelf niet gewenscht wordt, maar scheppen zij bo vendien het gevaar, dat een overleg, dat op bepaalde punten vruchtdragend zou kunnen zijn, vertroebeld wordt, omdat partijen over andere punten, die wettelijk tot de competen tie van den bedrijfsraad behooren, van mee ning verschillen. De twee essentieele elemen ten van de goede samenwerking, die bij de uitvoering der ziekteverzekering tusschen de STEÜNB1JDRAGEN PAVILJOEN TE VINCENNES. Restitutie der giften. Het „Steuncomité Parijs" brengt het vol gende ter kennis van hen, die een bijdrage schonken voor den wederopbouw van het Nederlandsche paviljoen op de internationa le koloniale tentoonstelling Parijs 1931: Van het uitvoerend comité voor de Neder landsche deelneming aan deze tentoonstel ling is bericht ontvangen dat, tengevolge van de volledige uitbetaling van de schadever goeding door de brandassurantie-maat- schappijen de gelegenheid ontstaan is tot te ruggave van het bedrag van 53286,30, dat door ons Steuncomité werd afgedragen als netto opbrengst van de gehouden inzameling voor den wederopbouw van het Nederland sche paviljoen. Met volle waardeering van de zijde van het tentoonstellings-comité voor den krachti- gen ruggesteun, welke de inzameling aan dit comité heeft gegeven bij de uitvoering van zijn plannen tot onverwijlden opbouw, is ge noemd bedrag thans weder ter beschikking van ons comité gesteld en dus feitelijk van alle milde gevers die destijds deze nationale zaak hebben willen steunen. De koningin, tot wie wij ons allereerst wendden, heeft als haar verlangen te kennen gegeven dat hare gift verdeeld zou worden als volgt: een derde voor het Nationaal Cri sis-comité, een derde voor een dergelijk co mité in Indië, een derde ten bate der uhzen ding herwaarts van Nederlandsche kincreren in Duitschland. Van hen, die overeenkomstig het voorbeeld van onze landsvrouwe, met hunne bijdrage gehandeld wenschen te zien, verwachten wij geen antwoord. Mocht vóór 1 April e.k. bij het algemeen secretariaat der vereeniging „Oost en West", Korte Voorhout 6, Den Haag, geen verzoek om teruggave van het bedrag ontvangen zijn, dan nemen wij derhalve aan, dat u er mede instemt, dat ook uwe bijdrage aange wend wordt gelijk hiervoren is aangegeven. Als bijdrage in de kosten zal 2.5 inge houden worden. VERKEERSONGEVALLEN. Van een auto geslagen en gedood. Gisteravond tegen zes uur heeft te Giessen- dam een droevig ongeluk plaats gehad. De van zijn werk terugkeerende ongeveer 40-ja- rige arbeider Van Loon, reed achter op een vrachtauto mede. Toen de wagen een poort door reed, kwam de arbeider met zijn hoofd in aanraking met een ijzeren balk en sloeg van den auto. De man was onmiddellijk dood. De ongelukkige laat een vrouw en een achttal kinderen onverzorgd achter. Ernstige aanrijding te Nijmegen. Gisteravond werd op den hoek van de Mo lenstraat en Walstraat te Nijmegen de direc teur van het „Chicago" Bioscooptheater, al daar, de heer W. A. B., door de luxe auto van den heer W. J. V., toen eerstgenoemde de straat wilde oversteken, gegrepen. De heer B kreeg een gecompliceerde schedelbreuk en is in ernstigen toestand naar het WilheTnina ziekenhuis overgebracht. DE OPHEFFING DER JEZUÏETEN ORDE IN SPANJE. Protestmeeting van katholieken te Amsterdam. In de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam werd gisteravond een door de Algemeene R.K. Propaganda-club georgani seerde protestmeeting gehouden in verband met de opheffing der Jezuieten-orde in Span je. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot. Sprekers waren mr. C. P. M. Romme, voorzitter van de rJr. raadsfractie van Am sterdam en de tekende kansel-redenaar pater Borromaeus de Greeve O. F. M. Dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam woonde de vergadering bij, evenals mr. G. C. Kropman, wethouder van Amsterdam en mr. C. Gose- ling, de povinciaa' der Paters Jezuieten in Nederland en tal van vooraanstaande katho lieken. Aan de regeering van Spanje werd een protesttelegram gezonden. Ook werd een mo tie aangenomen, waarin werd aangedrongen om met kracht op te treden tegen de anti katholieke actie, welke de laatste maanden in de hoofdstad gevoerd wordt. Deze motie werd gezonden aan den minister-president, den minister van justitie en den burgemeester van Amsterdam. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien ia van den naam Mijn- hardt. Let bij het koopen daar speciaal i.', want dit alleen garandeert U de echtheid. JEUGDIGE DIEVEN GEARRESTEERD. Het is de politie te Almelo gelukt de hand te leggen op een 5-tal jeugdige personen, die verdacht worden van diefstal in gebouwen, waar de bewoners afwezig waren. Het eerst werd gearresteerd de 17-jarige J. Z., daarna de 16-jarige H. K., die 's avonds laat op ver dachte wijze door een agent van politie werd aangetroffen bij een fabriek. Na een lang durig verhoor bekenden zijn betrokken te zijn geweest bij verschillende diefstallen van den laats ten tijd. Het verdere onderzoek bracht de politie op het spoor van nog drie andere jongens, den 16-jarigen J. H. N., den 20- jarigen J. T. en den 19-jarigen A. J. G. Bij de verschillende inbraken is een totaal van ongeveer 300 ontvreemd Volgens de jon gens, die bekenden, zijn de bedragen onder ling verdeeld. KORTE BERICHTEN. Als een zeldzaamheid in den tegen- woordigen tijd wordt gemeld, dat Zwitser land het invoerrecht op boter verlaagd heeft met 15 per 100 K.G. Te Makkum is het tweejarig zoontje van den heer Dallinga in een uitgegraven kleiput bij een afgebroken dakpannenfabriek verdronken. B. en W. van Arnhem hebben enkele weken geleden overleg gepleegd met den mi nister van Waterstaat over de mogelijkheid om den bouw van de Rijnbrug gedurende eenige jaren op te schorten. De aanleiding van dit streven is gelegen in den toestand van de financiën der gemeente. De minister van buitenlandsche zaken, de heer Beelaarts van Blokland is Zaterdagmiddag uit Genève voor kor ten tijd in de residentie teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden aan het de partement hervat. Te Waalwijk is de 65-jarige land bouwer P. Klerks van een hooizolder gevallen. Met een zware schedelbreuk werd hij opgenomen. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Te Leeuwarden overleed Zondag op 82-jarigen leeftijd de heer J. Mesclag, zuivelconsulent van de Friesche Maat schappij van Landbouw. Gistermiddag is het abattoir van de coöperatieve vereeniging tot exploi tatie, vau het openbaar slachthuis in de gemeente Vlissingen U. A., dat van hedenmiddag af de eenige plaats zal zijn, waar in die gemeente mag worden geslacht, officieel geopend. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 22 Fe.br. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Bloe mendaler kool per 100 stuks 0.802.60; Boerenkool per 100 stuks 0.80—2.60; Bieten per 100 K.G. 3.20; Gele Kool per 100 stuks 0.802.10; Groene Kool per 100 stuks 0.8D-/2.20; Knolselderie per 100 stuks 3.206.50; Prei per 100 bos 2.907.70; Rabarber per 100 bos 6 14; Roode Kool per 100 K.G. /0.8Q— 1.80; Selderie per 100 bos 0.702.20; Spinazie per bakje 1.40—1.46; Spruiten per zak 0.30—1.25; Uien per 100 K.G. 4.60—9.30; Wortelen per kist 614; Witlof per 100 pond 3—6, 2e s. 1 2. PURMEREND, 23 Febr. 1932. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 2 stapels Boerenkaas, wegende 398 K.G., 31 per 50 K.G. Handel vlug; 540 K.G. Boter 1.35—1.60 per K.G. Vee. 432 Runderen, w.o.: 260 vette 6876 cent per K.G.; 153 Melk en Geldekoeien 120285; 19 Stieren, hande! runderen stug; 27 Paarden 80140, handel stug; 27 Vette kalveren 11.20, handel matig; 1064 Nuchtere kalveren, slacht 624, fok 14—20, handel stug; 367 Vette var kens, voor de slacht 0.22f 0.26 per K.G., handel matig; 59 Magere varkens 12 19, handel stug; 211 Biggen 3—7, han del stug; 700 Schapen 14—24, handel stug; 6 Bokken; Kipeieren 2.50—3.25; F.endeieren 2.60; Piepkuikens 0.65— 0.75. Eierenveiling. 20324 stuks kipeieren a 2.603.50, 374 stuks kipeieren b 2.40 2.70; 4551 stuks Eendeieren a 2.70. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr '32. Langendijker Groenentveiling. 124000 K G. Roode Kool le s. 0.70—/ 2.10, 2e s. ƒ0.60— 1.80; 160.000 K.G. Gele Kool 0.60—1.40; 100.000 K.G. Deensche Wit te Kool 0.60—1.80; 11000 K G. Uien, 9.711.90, Grove Uien 8.50—10.10, Drielingen 8.90—10 10 en Nep 7.50, alles per 100 K G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 22 Febr. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 656 Vette koeien, le kw. 74—80 cent, 2e kw. 6274 cent, 3e kw. 50 60 cent, mindere soorten 4048 cent p. K.G slachtgewjcht; 120 Melk- en Kalfkoeien 200—300; 118 Vette kalveren, le kw. 64 68 cent, 2e kw. 56—62 cent en 3e kw. 44 —64 cent per K.G., levendgewicht; 158 Nuchtere kalveren 36; 64 Schapen 16—22; 1020 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G., 32—33 cent, zware varkens 3031 cent en vette varkens 28—29 cent per K.G. slachtgewicht; 64 Paarden 60—100. NOORDSCHARWOUDE, 22 Febr. 1932. 2500 K.G. Uien, Drielingen 8.40—8.50, Uien 9.209.40 en Grove Uien 8; 32200 K.G. Roode Kool C.60—1.80, doorschot 0.60—1.40; 51300 K G. Deen sche Witte Kool 0 80f 1 80, doorschot ƒ0.70—1.30; 15800 K.G. Gele Kool f 0.60-/ 1.20. doorschot 0 60-/ 0.70, alles per 100 K.Q. De „Leeuwerik" (thuisreis) is om 6.03 uit Calcutta vertrokken en om 10.05 te Alla- habad geland. Vandaar vertrok het toestel om 10.50 en landde om 16.10 te Jodhpur. De „Reiger" is hedenmorgen van Medan vertrokken en om half drie te Batavia ge arriveerd. Daarna vloog ze door naar Ban- doeng, waar om 15.35 uur geland werd. Het nieuwe luchtschip der Ameri- kaansche marine, Akron, werd gister, toen het uit de luchtschepenhal gesleept werd naar de ankermast, door een ver ticale windvlaag gegrepen en licht be schadigd aan de stabiliseeringsvlakken. Bovendien werd het omhulsel openge scheurd. Twee personen, die tbt de lan dingsmanschappen behooren, werden licht gewond. Het luchtschip zou een tocht maken met leden van het congres, die behooren tot de commissie van on derzoek naar de bruikbaarheid van het luchtschip. De Italiaansche cn Grieksche overheid is er niet in geslaagd een spoor te ont dekken van de Brilsche piloten luit. L. Hamilton en vliegerofficier R. K. Coup land. die sinds hun vertrek uit Rome op V-ijdag j.I. vermist worden. Zooals uit de publicatie der vonnissen in dit nummer blijkt en zooals wij he denmorgen bulletineerden, heeft de Arr. Rechtbank te Alkmaar mr. H. A. J. M. K. te Amerongen, voorheen advocaat te Alkmaar wegens verduistering meer malen gepleegd, betreffende effecten van het Huis van Zessen en van ruim 79000 aan gelden van het bestuur der bijzondere meisjesscholen, een gevange nisstraf van 1 jaar en 6 maanden opge legd met bevel tot gevangenneming van den vercordeelde. De eisch was 3 jaar gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming indien vonnis mocht worden gewezen. Nader meldt onze verslaggever: De verdachte was niet verschenen en werd vertegenwoordigd door zijn verde diger mr. P. Langeveld. Het vonnis werd voorgelezen door den president Mr. Holstein, die verwees naar de beschikkingen van hst Hof te Amsterdam, te den Haag en van den Hoogen Raad in deze zaak en naar den eisch van den officier, de aanvulling van de dagvaarding en de dagvaarding. Ten aanzien van het ten laste gelegde inzake de verduistering als beheerder van het Huis van Zessen, werd verwe zen naar de machtiging aan de mede directeuren, de verklaringen van de ge tuigen, alsmede die van den verdachte. Alle verweermiddelen van verdachte werden verworpen en aangenomen dat hij beheerder was. Het opzet van verduistering der effec ten werd bewezen geacht, eveneens dat hi' beheerder was van de geldmiddelen en dat het Huis van Zessen een instel ling van weldadigheid is. Niet ter zake dienende werd geoor deeld of de bisschop al of niet rechtma tig patroon was geworden. Ten aanzien van het onder b ten laste gelegde, de verduistering van gelden van de Onze Lieve Vrouwenstichting te Amersfoort (beheerder der R. K. Meis jesscholen te Alkmaar), hield het von nis eveneens het ten laste gelegde en de getuigenverklaringen in, alsmede het verweer van verdachte. Aangenomen werd dat verdachte op zettelijk in deze zaak meermalen gelden had verduisterd. Het verweer van verdachte werd in alle opzichten verworpen. De rechtbank is tot de overtuiging gekomen dat ver dachte zich opzettelijk een bedrag van 79650.72 heeft toegeëigend. Het wettig en overtuigend bewijs voor hetgeen verdachte meer is ten laste ge legd, wordt niet geleverd geacht. Ten aanzien van de straf heeft de rechtbank zich laten leiden door de vol gende overwegingen: Het feit waaraan verdachte zich schul- dig heeft gemaakt moet hoogst ernstig naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 7789 mM. te Blacksod. Laagste barometerstand 757.3 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Februari Matige Westelijke tot Noordelijke wind; zwaarbewolkt tot betrokken; waarschijnlijk eenige regen of natte sneeuw; later iets kou der. Overzicht. Ofschoon de hooge drukking iets afnam, kan nog geen verandering in den algemee- nen toestand verwacht worden, omdat de ba rometer op IJsland weer een flinke stijging vertoont en het in Scandinavië weer veel kou der werd, terwijl de depressies op den Oce aan eerder naar het Noordwesten dan naar IJsland schijnen te trekken. Door het afnemen var de depressies in het Noordoosten is de krachtige wind in het Oostzee-gebied bedaard, ook in Frankrijk is nu de bewolking bijna overal zwaar, maar neerslag van beteehenis viel alleen te Kina aan de Noorsche kust. Bij voortgezette drukstijging in Noord' Scandinavië kan ook hier te lande weer eeni ge koude doordringen, terwijl de kans op regen of nattensnecuw toeneemt. worden geoordeeld en hem te zwaarder worden aangerekend aangezien ver dachte een post van groot vertrouwen vervulde, waarvan hij schandelijk mis bruik heeft gemaakt. Het moge waar zijn dat een gebrek kige contröle de verduistering gemak kelijk maakte, doch dit kan voor een man van de positie van verdachte niet air, een verzachtende omstandigheid worden aangemerkt. Hij had een klein gezin en een goed inkomen. Gelet op het vorenstaande zou een straf als door den officier werd gevor derd zeker rechtvaardig zijn geweest. Dat de rechtbank de straf aanmerke lijk lager heeft bepaald komt omdat zij ten gunste van verdachte in deze reke ning heeft gehouden met na te noemen verzachtende omstandigheden. In de eerste plaats dat verdachte maatschappelijk volkomen ten val is ge bracht, hetgeen voor een man met de eerzucht als verdachte reeds een buiten gewoon zware straf is; in de 2de plaats gelooft de rechtbank de opgave van verdachte, dat hij een deel van het geld heeft gebruikt voor het steunen van behoeftige familieleden, waaruit blijkt, dat hij het niet alleen ten eigen bate heeft gebruikt. Tenslotte acht de rechtbank het een verzachtende omstandigheid dat hij tij dens de 2 jaar die verloopen zijn, bijna voortdurend met ernstige geestelijke -n lichamelijke ziekte te kampen heeft gehad. De rechtbank is op grond van een en ander tot de overtuiging gekomen, dat verdachte wel moet w orden verooordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden en beval op grond van vrees voor ontvluchting de onmiddellijke ge vangenneming van verdachte. BENOEMD. Blijkens telegrafische mededeeling is in dè gisteravond gehouden raadsvergadering der gemeente Enschede tot directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het keurings- gebied Enschede benoemd de heer Dr. C. I. Kruisheer, plaatsvervangend directeur aan den Keuringsdienst te dezer stede. ERNSTIGE BRAND TE ST. PANCRAS. Hedennacht ongeveer één uur ontwaakh een der kinderen van den caféhouder J. Oud te St. Pancras. Het negenjarige kind meen de rook en vuur te bemerken en wekte zijn moeder en zijn acht broertjes en zusjes (de vader was als spoorwegman in nachtdienst werkzaam aan de spoorlijn nabij het station Alkmaar). Het vuur greep zeer snel om zich heen en maakte het de bewoners haast onmo gelijk te ontsnappen. Het bed van een paar kinderen vatte reeds vlam. Heldhaftig was het optreden van de moeder en het oudste kind, een 16-jarigen zoon. Zij wisten samen beddengoed door een raampje naar buiten Verontwaardigde vrouw„Zou Je ook nog es op staan vandaag V Luie echtgenoot „Verdraaid Ik dacht al der was iets dat ik moest doen." (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2