Qenieentecaden £aad= en H-uinBcuux WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN HALLO, ANS, BEN JIJ DAAR. HEERHUGOWAARD. moest worden overgebracht en eerst zijn naam openbaarde aan den geneesheer die hem moest behandelen vooor de in den strijd opgeloopen verwondingen. De man was bij verstek veroordeeld tc. 3 boete of 3 dagen, terwijl ook nog een vervolging ter zake we- derspannigheid 'egen hem in de maak is. Te gen het verstek was d hoopman in verzet ge komen en hij beklaagd" zich over de onder gane mishandeling. Zij>. naam kon hij zich niet herinneren, omdat men hem suf had ge slagen. Volgens den verbalisant trad de koop man ook in andere gemc-enten, om. te Uit geest, zoo onhebbelijk op. De ambtenaar vond 3 gulden boete te min en vorderde 8, maar de kantonrechter wilc-e in ziin beslissing geen verandering brengen en bekrachtigde het bij verstek gewezen vonnis. EEN NEGOTIE, WAAR GROF OP WERD TOEGELEGD. Een winkelier te Bergen, de heer J. D., had aan een cliënt geleverd 1 half fleschje cognac en een dito klare jenever, hoewel hij voor den verkoop van deze sterke dranken absoluut geen verlof had. Blijkbaar werd er echter op hem geloerd en er verschenen in den winkel eennige veldwachters, waarop proces-verbaal werd opgemaakt. De verdachte was niet ver schenen. wel zijn bediende, die de opkikkertjes had afgeleverd. Het feit werd gequalificeerd als ernstig en een benadeeling van de bona fide vergunninghouders. Eisch 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis 40 boete of 40 dagen hechtenis. EEN DEBUUT, DAT GEEN SUCCES y MOCHT VERWERVEN. De fabrikant A. G. S. te Bergen stond te recht omdat hij volgens dagvaarding op 29 December aldaar op het kruispunt Óldenburg en Breelaan het verkeer van rechts geen voor rang had gegeven, waardoor hij met den door hem bestuurden wagen een aanrijding veroor zaakte met een auto komende uit de richting Schoorl en bestuurd door zekeren heer C. Grootes. De heer S sinds Maart 1931 gedi plomeerd, en nogal flink van de tongriem gesneden, beweerde dat niet hij, maar Grootes de schuld had te dragen van de aanrijding, doch er waren eenige ooggetuigen gehoord in zijn nadeel en de kantonrechter bedreigde zelfs zijn rijbewijs bij herhaalde overtreding. De straf werd voor ditmaal alleen vast gesteld op 25 gulden boete of 25 dagen hech tenis. OP ZOEK NAAR WERK IN EEN FORD i UIT HET 1JSTIJDPERK. Een drietal werkloozen te Einkhuizen, wie het gedwongen lanterfanten begon te ver velen, besloten werk te gaan zoeken in den Wieringermeerpolder en huurden ten dien einde een fordje, dat alle teekenen vertoonde van seniele aftakeling. Het werd dan in dit oude rammelkastje heusch geen plezierreisje. De chauffeur, de 22-jarige timmerman K. C. B. verkocht zijn mooiste kunnen, maar kon niet beletten, dat zijn armzalig voertuig, waarvan ook de stuurinrichting defect bleek, te Oudorp en Heerhugowaard tegen een boom optornde. Ten slotte was het geheele voorstuk er onder uit gegleden en konden de reizigers met schipbreukelingen worden vergeleken. Bovendien liep de timmerman ook nog een proces-verbaal op en stond heden terecht. De kantonrechter vroeg hem of hij soms proeven had willen nemen met automatisch boomen- rooien! Overigens werd rekening gehouden met het goede doel dat de werkzoekenden hadden beoogd en de timmerman veroordeeld tot 16 boete of 16 dagen hechtenis. ICH BIN JA HEUT' SO GLUCKLICH! De heer J. B., vrachtrijder te Alkmaar, had heden weinig aanleiding deze populaire melo die aan te heffen als uiting van zijn blijde ge moedstemming, want hij had financieel een onmiskenbaar slechten dag. De nogal lastige rijksverkeerspolitie, die onze Alkmaarsche brigade concurrentie schijnt te willen aan doen, had namelijk op 15 Januari j.1. aan den door den expediteur bestuurden vrachtford ernstige gebreken ontdekt. De handrem deed zoo ongeveer „niks" en wat bedenkelijker was, ook het stuur was niet what you call. De ambtenaar hakte er dan ook met de grove bijl op los en vorderde 2 X 25 boete of 2 X 25 dagen hechtenis, doch gelukkig hield de kantonrechter meer rekening met de financieele draagkracht van een vrachtman, die ook niet voor zijn onverdeeld genoegen met zoo'n afgeleefde karos 's Heeren wegen berijdt en veroordeelde hem tot 2 X 20 boete of 2 X 10 dagen hechtenis. HEVIGE TOORN VAN DEN y» KANTONRECHTER. Een te Beverwijk woonachtige chauffeur, B. J. v. W., die den tweeden Kerstdag te Alkmaar met ziin vriend Kuijs uit Wijk aan Zee en Duin op stap was geweest, had bij zijn terugtocht naar huis te Heiloo het malheur 'n wielrijder, P. M. van Veen, aan te rijden met gevolg, dat diens rijwiel flink werd be schadigd. De chauffeur gaf niet zich zelve, doch verschillende andere oorzaken de schuld van het ongeval. Aangezien het bleek, dat de wielrijder met een vriend naast elkander hadden gereden, riep de kantonrechter verontwaardigd: Dat verduivelde rijden met z'n tweeën! Blijf achter elkaar op een drukken rijweg! De ambtenaar stortte een volle maat odium uit op het hoofd van verdachte en requireerde 40 boete of 40 dagen hechtenis. Doch de kantonrechter was minder vlug met zijn oor deel gereed en bepaalde de uitspraak op 4 Maart e.k. EEN ONACHTZAAMHEID DIE MEER KOST DAN TWEE KWARTJES. De 23-jarige motorrijder, hij zal er ver moedelijk nog wel wat anders bij doen, Wil lem Fr. uit Dirkshorn, was zoo lichtzinnig, maar rond te tuffen zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, daar de vergun ning waarover hij kon beschikken, reeds lang was verloopen. Op 11 November liep het echter vast en werd hij nKt een proces-verbaal opgeknapt. Hem werd heden wat meer atten tie aanbevolen en ter aanmoediging opgelegd 7 boete of 7 dagen hechtenis. HET GENEESMIDDEL NOG ERGER DAN DE KWAAL De visscher Pieter Gr. had geruimen tijd op St. Pancras gew. en gewerkt en was toen daar het vet van den ketel was geraakt, met vrouw en drie kinderen weer naar zijn ge boortedorp terug gekeerd. Maar ook daar Ja. met Nel. Zeg moet je hooren. Je zult het niet zoo gauw gelooven. Ook ik stond er nogal wat scepties tegenover. Ik wou je alleen maar eens vertellen, dat ik den laatsten tijd regelmatig Ovomaltine genomen heb. Je weet toch. dat ik me tot voor kort steeds niet lekker voelde en altijd zoo gauw moe was. Dat alles is nu vodrbij, dank zij de Ovomaltine. Ik heb het maar eens geprobeerd en werkelijk, wat de krant ervan zei, was niet overdreven. En het is zoo gemakkelijk klaar te maken en smaakt werkelijk goed. Heusch, dat moest je ook doen. Het kost bijna niets Voor 70 cent heb je reeds een busje Ovomaltine Jou zal het ook wel helpen. Ik voel me tenminste weer heerlijk sterk en slaap 's nachts best. Kind, doe het ook hoor. Ik blijf ermee doorgaan. Ik voel me er buitengewoon goed bij. lagen de peultjes niet opgeschept en gelukte het niet om werk te krijgen, omdat zijn aan wezigheid in de gemeente van nog te korten duur was. Tot overmaat van ramp werd zijn vrouw ook nog ziek en moest Piet met f 9 stempeltractement de week met zijn 3 sprui ten zien rond te scharrelen. Door nood ge dwongen greep de man weer naar de licht bak en ging op stroopen uit, maar werd al geverbaliseerd, alvorens hij nog één langoor had gesnapt. Bij versterk werd hij veroor deeld tot 14 dagei. principale hechtenis en was hij thans met het oog op zijn kinderen, die de moederzorg moesten ontberen, in ver zet gekomen, verzoekende slechts met een lichte geldboete te worden gestraft. Na lang over en weer praten werd de hechtenis v:-vangen door een boete, maar niet mirder dan 40 of 40 dagen hechtenis, zoodat »'K geen overwegende reden had, voor <hz verwisseling dankbaar te zijn. MOEDERS IJVER VOOR HET BELANG VAN HAAR KIND GENEREUS BELOOND Een jongmensch uit Egmond aan Zee Willem B., die zich schuldig had gemaakt aan strooperij, de aangeboren sport van eiken volbloed Egmonder, was voor dit feit tot een zware boete veroordeeld. Maar de knaap was intusschen te werk gesteld op een trawler, ter vervanging van een visscher, die de fijt in zijn duim had opgeloopen. En om nu te trachten voor haar zoon een meer billijk vonnis te verkrijgen, was moeder BI. dapper naar het kantongerecht gestapt als gemach tigde van stamhouder, die verzet tegen het vonnis had aangeteekend. Volgens verklaring van de moeder, door den jachtopziener Die- meer bevestigd, had haar zoon zich te voren nooit aan strooperij schuldig gemaakt, „ai was nooit in 't doin êwiest", zooals de vrouw het kernachtig uitdrukte. Haar bemoeiingen werden dan ook met succes bekroond en de opposant veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraak 19 Febr. 1932. P D. te Egmond aan Zee, loopen verboden grond, 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. D. te Bergen, overtedmg drankwet, 40 boete of 40 dagen hechtenis. L. v. W.. zwerver, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis H. v. P. te Den Helder, overtreding tram wegreglement, 8 boete of 8 dagen hechte nis. J. A. E. te Alkmaar, overtreding art. 438 W. v. Str., J' 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. D en w. D. te Limmen, J. L. G. te Hei loo, P. Z. te Uitgeest, T. B. te Alkmaar, straatschenderij, de le 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e vrijgesproken, de 3e terug gave ouders, de 4e voorwaardelijke plaat sing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van drie jaar, de 5e 4 boete of 1 week tuchtschool M. C. G. te Bergen, J. H. v. d. B. te Eg mond aan Zee, P. J. B., R. V. te Amsterdam, J. H. te Alkmaar, overtreding politieveror- dering, de le 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis E. G. te Schoorl, A. G. S. te Bergen, P. H. K. te Beverwijk, J. J. V. te Heiloo, J. B., A J. M., N. H., L. C., G J. de B. te Alkmaar, K. C. B. te Enkhuizen, W. F. te Dirkshorn, C. v. d. L. te Wijk aan Zee en Duin, D. K. te Ursem, C. H. te Avenhorn, H. S te Beem- ster. J. G. te Koedijk, J. A. F. te Blaricum, C. V. te Heerhugowaard, overtreding motor en rijwielwet, de le teruggave ouders, de 2e 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 3e, 6e en 7e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e, 9e, 13e, 14e, 15e, 16e en 17e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e 10 en 20 boete of 10 en 20 dagen hechtenis, de 8e en 10e ieder 16 boete of 16 dagen hech tenis, de 11e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 12e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 18e 3 boete of 3 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraken: A. G., C. Th. B. te Egmond an Zee, de le jachtwetovertreding en de 2e loopen verboden grond, resp. 10 boete of 14 dagen tuchtschool en 8 boete of 8 dagen hechtenis. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 23 Februari. Uitspraken van 9 en 16 Februari. Mr. H. A. J. M. K., Amerongen, voorheen Alkmaar, verduistering, meermalen gepleegd, effecten Huis van Zessen en ruim 79.000 schoolgelden, 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf met gevangenneming. Dirk Geraldino Willem K., Helder, thans gedetineerd, diefstal, 1 dag gev. met 1 dag aftrek en ter beschikking der regeering ge steld. Sieze Anthonie S., Helder, gedetineerd, op zettelijke heling, 8 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren en bijz. voorw. met invrijheidstelling. Julianus Albertus P., Helder, gedetineerd, opzettelijke heling, 8 maanden gevangenis straf voorw. met 3 proefjaren en bijz. voor waarden en in vrijheid gesteld. Rinze v. d. S., Wognum, gedetineerd, mis drijf art. 247, uitgesteld. Jan Kr., Hoorn, gedetineerd, poging tot doodslag of zware mishandeling, 1 dag gev met 1 dag aftrek en ter beschikkng der re geering gesteld. Pieter O.. Amsterdam, gedetineerd, voort gezet misdrijf van rijwieldiefstal, 9 maal ge pleegd, 1 jaar gevangenisstraf. Spoedeischende vergadering van den raad op Zaterdag 20 Februari. Om half vier opende burgemeester van Slooten en deelde mede, dat bijeenroe ping had plaats gevonden naar aanleiding van de resultaten van het bezoek aan Ged. Staten op den vorigen dag. Mededeeling volgde^ dat met de uitbeta ling van steun aan kleine tuinders Vrijdag middag weder was begonnen. De besprekingen bij Ged. Staten waren niet zoodanig geweest dat zij met blijd schap konden worden medegedeeld. Gebleken was, dat van dit College op geen medewerking ter verkrijging van een provinciale bijdrage in genoemden steun konden worden gerekend, zoodat slechts kon worden gehoopt, dat het Rijk misschien evenals het dit in Koedijk had gedaan, daar in 40 zou bijdragen. Ook was spr. reeds met de overtuiging naar huis gegaan, dat het Rijk geen facili teiten zou verleenen in zake de tuinders- credieten, doch het eens ingenomen stand punt zou handhaven, n.1. dat de gemeenten 30 van de te verstrekken credieten zou den hebben bij te dragen en zelf voor de daartoe benoodigde gelden zouden hebben te zorgen door leeningen te sluiten op de vrije marl. Door een ingekomen bericht van den Mi nister v. Binnenl. zaken en Landbouw, dien morgen ontvangen, was deze meening be vestigd De voorzitter las hierna dit schrijven voor waaruit bleek dat het Rijk zijn standpunt bleef handhaven^ en niet afweek van het eerst vastgestelde, waardoor gewaarborgd werd een effectief deelnemen der gemeenten in deze credietregeling. Bovendien was geen aanleiding gevonden in te gaan op het verzoek van verschillende gemeenten om deze gelden tegen lage rente uit de Rijkskas beschikbaar te stellen, om dat uit een onderzoek gebleken was, dat de financieele toestand dier gemeenten dat ver zoek niet wettigde. Medegedeeld werd nog, dat de centrale commissie eerst dan met het onderzoek der credietaanvragen zou beginnen als uit de bepaalde gemeente een afschrift van een desbetreffend geldleeningsbesluit zou zijn binnengekomen. Wethouder Tromp trok uit het gehoorde de conclusie, dat de Minister aldus van mee ning was, dat de gemeenten geld door lee ningen zouden kunnen krijgen. Tevens lag hierin opgesloten meende hij, dat men dan pas bij den minister om hulp zou kunnen aankloppen als gebleken was, dat de geldmarkt of de financieele instelling en er anders over dachten. Eenige discussie, in verband met den ren tevoet, ontspon zich, over het voorstel om B. en W. te machtigen een geldleening van 40.000 aan te gaan. Tenslotte werd het voorstel ongewijzigd aangenomen. Vastge steld werd de eerste vijf jaren 2.000 af te lossen, en daarna zooveel meer als door de betroffen tuinders zou worden afgedragen. Rente hoogstens 5M De voorzitter merkte op, dat om aan de verplichtingen te kunnen blijven voldoen, be- lastingverhooging onvermijdbaar zou zijn. Dit achtte hij echter in zake de vrijheid der gemeente nog te verkiezen boven credietver- leening door het Rijk met al de bindende voorwaarden, die .daar in den regel mee sa mengingen. Een suppl. begrooting, waarin deze lee ning was opgenomen benevens het uit den gewonen dienst te verstrekken bedrag ad J 6000 voor tuinderssteun, met als inkoms- tenposten daartegenover de 40 pCt., daarin bij te dragen door het Rijk, een verstrekking uit het reservefonds en een verlaging van de post onvoorziene uitgaven, werd ongewijzigd goedgekeurd. Voor kennisgeving werd aangenomep een ingekomen dankbetuiging van den heer Geu- sebrcek wegens verhooging jaarlijksche tege moetkoming. In bespreking kwam mede een ingekomen stuk van de commissie tot vorming der rij pere jeugd, voor zooveel deze werkloos was. De voorzitter deelde mede, dat bij het or gaan der arbeidsbemiddeling bijzonder wei nig jeugdige personen stonden ingeschreven Opvallend was het dat juist de beste werk krachten, die het volle Ion konden verdie nen, werden ontslagen. Dit werd geweten aan de geringe draag kracht van vele tuinders, die zich thans met een jongen zochten te behelpen, terwijl zij voorheen een man in dienst hadden. Niets meer aan de orde zijnde, werd onder een woord dank gesloten^^^^^^^^l Correctie: In het verslag, opgenomen in het blad van Zaterdag 20 Febr.. 2e kolom, regel 35 van boven staat, „als er van schuld sprake was. moest deze bij B. en W. gezocht worden". Dit moet zijn: „moest deze bij de regeering en Ged. Staten gezocht wor- den". VERSTREKKING ZWAVELZURE AMMONIAK AAN NOODLIJDENDE BOEREN EN TUINDERS. Het Secretariaat van het Nationaal Cisis Comité deelt mede: Nadat Vrijdag 12 Februari de inschrij ving voor de verstrekking van zwavel zure ammoniak gesloten was, (de be stellingen, welke Zaterdag 13 Februari vóór één uur binnenkwamen zijn nog aangenomen), heeft het secretariaat ziju uiterste krachten ingespannen om de rantsoeneering zoo vlug mogelijk te doen geschieden. Als resultaat daarvan kon reeds in den voormiddag van 16 Februari aan het Centraal Bureau te Rotterdam een vol ledige rantsoeneeringsstaat voor alle Gemeenten ter beschikking worden ge steld. Dit Bureau is daarop terstond begon nen zijn maatregelen voor de distributie te treffen. Noorzakelijkerwijs vergde het gereed maken der biljetten voor elke gemeente eenigen tijd, immers, daartre moest teerst berekend word in hoeveel aan elke gemeente of plaatse lijk crisiscomité wegens te veel gestorte gelden moest worden terugbetaal.'. Dooi dat uit vele plaatsen 3 a 4 maal na bestellingen gedaan werden, ging hier mede veel tijd verloren, welke echter geen vertraging in de distributie van de zwavelzure ammoniak beteekent. Ve- wacht mag worden, dat op 1 Maart alle toewijzingsbilietien met de bons verzonden zullen zijn en alle te rugbetalingen plaats hebben gehad; dan zullen ook zij die nog n'et gestort heb ben, bericht gekregen hebben, welk be drag zij aan het N. C. C. verschuldigd zijn om de bons te verkrijgen. Men wordt dringend verzocht over dit onderwerp geen telefoongesprekken met het N. C. C. te voeren, daar het uitge sloten is, dat in de rantsoeneeriug ver andering gebracht kan worden. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering van het dagelijksch bestuur. Het dagelijksch bestuur der Holl. Mij. v. Landbouw vergaderde in den Haag ter bespreking van enkele urgente pun ten betreffende het landbouw-organisa- tieleven en de zakelijke instellingen, verbonden aan de bouwbouw-organi- satie. In opdracht van het hoofdbestuur werd besproken net houden van twee crisisvergaderingen: één voor de Noord- hollandsche leden en één voor de Zuid- hollandshe, ieder in hun provincie. Het werd wenshelijk geoordee'd, beide ver gaderingen direct op elkaar te laten volgen, als gevolg waarvan voorloopig de vergadering voor Noordholland werd bepaald op Maandage 21 Maart te Am sterdam die voor Zuidholland op Dins dag d.o.v.: J22 Maart te Rotterdam, beide aanvangende te 's middags half twee. De vergaderingen zullen beschouwd worden als crisis-vergaderingen, waai de leden kennis zullen kunnen nemen van hetgeen de organisatie voor hen be oogde, reeds bereikt heeft en waaraan momenteel gewerkt wordt. Ter voldoening aan de opdracht van het hoofdbestuur, om een reglementaire aanvulling te ontwerpen, waardoor ge volg kan worden gegeven aan den op de hoofdbestuursvergadering van j.1. 3 Fe bruari geuiten wen^h, tot het aanblij ven van het tegenwoordige hoofdbestuur in zijn huidige samenstelling uit hoofde van de moeilijke tijdsomstandigheden, die het snel-inwerken van nieuwe leden niet vergemakkelijken, wordt^, de vol gende aanvulling der wet van de H. M. v. L. voorgesteld: „Bij besluit van de algemeene verga dering kan op voorstel van het hoofdbe stuur in buitengewone omstandigheden de zittingsperiode der hoofdbestuurs leden met ten hoogste één jaar worden verlengd." Een ontwerp-reglement, regelende de aftreding van leden van de verschillen de, door of vanwege het hoofdbestuur ingestelde commissie, zal onveranderd ter goedkeuring aan het hoofdbestuur worden voorgelegd. Uitvoerig werd besproken de regeling van de uitvoercontröle op uien. Het is den drie centralen landbouw-organisa- ties niet gelukt, met het U.C.B. te komen tot een vorm van samenwerking, waar bij in een samen te stellen bestuur de uientelers vertegenwoordigd zijn vol gens recht en billijkheid. Door het U.C B* werd voorgesteld naar het U.C.B-b»l stuur een commissie van advies in te stellen waarin elk der drie centrale landbouw-organisaties één vertegen woordiger aanwijst. Het dagelijksch be stuur der drie centrale landbouw-orga nisaties heeft besloten, voorloopig voor één jaar met deze regeling genoegen te nemen. Besloten werd, het K.N.I.G te berich ten, dat de H. M. v. L. het zeer betreurt, dat de centrale organisatie deze rich- ti-.? uit wil, aangezien de maatschappij er afwijzend tegenover staat (evenals Zeeland). Dit standpunt zal tevens bericht wor den aan den r.k. L. T. B. en den chr. B en T. B. Ook de nieuwe regeling der veldkeu- ringen samengesteld door een Staats commissie, welke beoogt: centralisatie en uniformiteit der genoemde keurin gen, werd zeer uitvoerig besproken. Besloten werd, dat aan het bestuur van het Centraal Comité verzocht zal worden, den secretaris te willen hooren omtrent de verschillende bezwaren der H. M. v. L. en de toezegging trachten te verkrijgen, dat bij een eventueel e uit voering van het plan met de wenschen de.- H. M. v. L. en in het "ïgemeen van die organisaties, die aanzienlijke schade dientengevolge zullen lijden, rekening zal worden gehouden. Het dagelijksch bestuur met enkele hoofdbestuursleden zal zoo volledig mo gelijk aanwezig zijn op de vergadering van het „Centraal Bureau" op 9 Maart a.s. ter bespreking van het rapport: „De beteekenis van den coöperatieven aan koop van landbouwbenoodiguheden in verhouding tot het verbruik in Neder land." Aan het K. N. L. C. zal in overweging worden gegeven, zooveel mogelijk te bevorderen de stichting van <en lagere landbouwschool te Hoorn en een te Gouda. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Aan de veiling was, als overal, geen groote aanvoer, terwijl kool domineerde. Kool gold, mooie groene kool uitgezonderd, bitter weinig en de prijzen bewogen zich om de 12.20 per 100 stuks. Groene kool was in trek, met prijzen van 24 per 100 stuks. Hoewel de kwaliteit van de boerekool er niet op vooruit gaat, ging de prijs een ietsje in de hoogte, met prijzen van 13 per 100 stuks. Spruiten waren beter te plaat, sen, voor zoover le soort. De prijzen der spruiten waren 0.802 per zak (30 pond). Andijvie was alleen dan duur, als d« kwaliteit mooi was. De prijzen liepen sterk uiteen, n.1. 14.50 per 100 stuks. Een gezocht artikel was prei en de niet zware bossen golden nog 48.50 per 100 bos. Uien blijft een gewild artikel met hooge prij zen voor le soort; de prijzen waren 4.50— 9.50 per 100 K.G. Witlof was weinig in trek, alleen le soort ging nog iets. De prij zen van witlof waren voor le soort 10— 14 en voor 2e soort 3—5.50 per 100 K.G. De overige aanvoer had niet veel te be- teekenen en een beoordeeling der prijs kan achterwege blijven. KENNEMERLAND. De laatste 14 dagen hebben zich geken merkt door een ietwat vreemden handel met uiteenloopende prijzen, hoewel de prijs voor de doorsnee-aanvoer niet hoog was. In de vorstweek was er in eenige artikelen een betere handel, doch nauwelijks was het dooi- weer of de trage handel trad weer in. Of er dan geen artikelen waren, die een uitzondering op de regel maakten? Zeker en wei bloemkool, andijvie en prima zware prei, doch overigens was het misere. Kool, we kun nen zender bezwaar alle kool over een kam scheren, was grootendeels uitschot en hier voor was weinig interesse, de prijzen bewo gen zich van. 0.50—2.50 per 100 stuks. Boerekool wat een enorm verschil met het vorig jaar gold alleen dan nog wat als 't extra kwaliteit fijne krul is, overigens is een prijs van 0 50—2 per 100 schering en inslag. Spruiten genieten weinig belangstel ling en ook het seizoen loopt af. De prijzen der pruiten waren 0.35—1.50 per zak van 30 pond. Brusselsch lof, of juister gezegd Hol- landsch lof, gold weinig, alleen extra mooi en vast gold nog iets, de prijzen bewogen zich tusschen de 6—14 per 100 K.G. Andijvie was een bijzonder gewild artikel, hoewel niet zoo duur als enkele weken terug. De prijzen varieerden van 0.60—1.35 per kist. Mooie prei was gewild, doch de dunne waren beduidend minder woord; de prijzen liepen van 5—20 per 100 bos. Bos- groente was nog al in trek. We noteerden: knolselderie 3.508, pieterselie 4— 13 en selderie 4—15, per 100 bos. Mooi fruit was duur, appelen en peren golden van 0.15—0.55 per K.G. De overige aanvoer onveranderde prijzen. 121. De koning die op rijn praalbed lag te slapen, voelde dat er iets zwaars op zijn hoofd neerkwam. En wat was dat? De appel die door het dak van het palais was gevallen, kwam pre cies in de mooiste kamer terecht. De koning deed zijn oogen open en durfde zich niet te bewegen en hij riep luidkeels om hulp. 122. Intusschen waren Tuimeltje en de kikker het paleis bin- nengehold en doorzochten alle vertrekken, want de appel moest toch ergens gebleven zijn. Eindelijk kwamen ze in het slaap vertrek van den koning en daar zagen ze bun vorst liggen, met den appel boven op zijn kroon. De punten zaten er diep ingedrukt en de koning smeekte kikker Karei en Tuimeltje hem van die zware last te bevrijden*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6