faooiitciaaC 1lieuws ^Binnenland bergen. oo verzoek uit de vergadering somde de voorzitter het doel van de vereeniging en de ♦e bereiken voordeelen voor de leden nog maals op, n.1.: prijsregelend optreden bij het inkoopen, gratis rechtskundig advies, het uit geven van een gratisgids; op de advertenties «Hierin genieten de leden 25 korting en de donateurs 10 In de gids komt een alpha- betische lijst voor van de leden-pensionhou ders onder het hoofd „Aanbevolen Pensions". Korting op het adverteeren in de groote dagbladen. Het bevorderen van cursussen heiloo. limmen. AKERSLOOT. WIERINGEN. Watervoorziening. URSEM. HENSBROEK. NEDERL FABRIKAAT "jo/ravnnd i.1. hield de Aideeling Ber- V d Nederiandschen Pensionhouders- gdVeen'algemeene vergadering in het ^'vergadering was ook toegankelijk voor Vladen zoodat buiten de leden nog eenige ^nsionhouders en -houdsters aanwezig opening en het voorlezen der notulen ,€r oprichtingsvergadering kwam in behan- a 'rur het vaststellen van de statuten en het inhoudelijk reglement der nieutve afdeeling. Fpn concept van beide was door het bestuur Vntworpen, en werd met een kleine toevoe- jno- goedgekeurd. voor de leden. Bij de bespreking over de gratis gids deel de het bestuur mee, dat ae gids verspreid zal worden ten getale van 5000 exemplaren. In alle deelen van ons land, vooral in de groote steden, zal zij verspreid worden, en wel door, of onder nauwkeurige controle van het be stuur. Betreffende het inkoopen kwamen stemmen naar voren, om bij de handelaren ter plaatse te blijven koopen. Het bestuur was het hier volkomen mee eens. Doel is, voor onze leden van de verschillende leveranciers een billijke korting te bedingen voor de komende seizoen maanden. De pensionhouder is in die maanden wederverkooper en billijk is het, dat hij min der betaalt, dan iemand, die slechts weinig koopt. Na afloop traden onderscheidene personen als lid toe. Met een woord van dank voor de opkomst sloot de voorzitter deze goed bezoch te vergadering. WARMENHUIZEN. Dezer dagen vergaderde de Neutrale Bond afd. Warmenhuizen in het „Ons Huis". Aan wezig 37 leden. De voorzitter opende de vergadering en zeide: de wereldcrisis drijft ons allen dage lijks meer in het nauw. Toch moeten we on versaagd ons door deze slechte tijden heen- werken Het einde is er nog lang niet. Door briefwisseling met vooraanstaande personen is komen vast te staan, dat de toestand ui Nederland veel slechter is dan de economen voorstellen. De demonstratie naar den Haag werd besproken en nader toegelicht. Deze zal over 2 a 3 weken plaats vinden. Verschil lende huishoudelijke aangelegenheden pas seerden de revue, o.a. het coöperatief oprich ten van een scheepshelling. Men zal eerst trachten lagere prijzen voor het hellingen te bedingen bij de alhier gevestigde schuitenma kers. Eveneens zal aandrang op de vaklieden worden uitgeoefend om de tarieven te ver lagen. De voorzitter en de penningmeester zullen persoonlijk overleg plegen met enkelen hun ner. Ook zal op deu dokter pressie worden uitgeoefend. Voorts worden ingekomen brieven van zeer belangrijken inhoud aan de leden voorge lezen. Verder is besloten om begin Maart den administrateur van „Ons Landbouw blad" voor onze leden te laten spreken in café Slikker. Verder werd geconstateerd, dat al de ver zoeken aan den gemeenteraad gericht, weinig of geen succes hebben gehad. Gehoopt wordt in de toekomst op meer medewerking. Ten slotte werd behandeld de beschrijvingsbrief voor de vergadering van afgevaardigden te Hoorn. Als candidaten voor het hoofdbe stuur zullen worden gesteund de heeren Kaan uit Oudkarspel en G. Groet van Warmen huizen. Bij de rondvraag opperde één van de leden het denkbeeld, om toe te treden tot de burger wacht. Ernstige tijden staan voor de deur. De voorzitter legde er den nadruk op, dat geweld, slechts geweld verwekt. Dit middel moeten we slechts in laatste instantie aan vaarden. Hierna volgde sluiting. Vrijdagmiddag had de timmerman R. Kuiper net ongeluk om met zijn hand in aan raking te komen met de lintzaag. Van de rechterhand werd een gedeelte duim en twee vingers zoodanig gehavend, dat amputeeren noodig is. Moor de man, die ook organist is, het een ramp. He R K. Bond van Arbeiders „Deus Dedit" hield gisteravond een goed bezochte vergadering in het Patronaat. De vice-voorziiter, de heer P. Leijen, open- e..en gaf het woord aan den heer P. Dekker vrijgestelde van den bond, met het onder werp „Paraat zijn". De spreker behandelde het collectief con tract in het bloembollenbedrijf, waar werk £.ever en werknemer min of meer tegenover elkander staan om zoo weinig mogelijk t< geven en zoo veel mogelijk te krijgen. Lim- men, waar met een uitzondering men buiten „t;i,c?nTra<ft staat, past zich hierbij aan, al gaat het niet van harte. Het is dan ook t aan een klein groepje getrouwen, di= na houden en hun eischen tegenover de ark êiCver betten. Jammer genoeg hebben de eiders niet hun belang ingezien, waardoor patroon min of meer de handen vrij heeft zinnl"1 een jout> daardoor missen vele ge- zooJ11 ,.ie,teel1 ten, die ze konden krijgen, irwar k,ndertoeslag e.d. Het is intreurig, k,, m€n wil niet. Met het pensioenfonds is 30 i^r^.-tteurig gesteld en velen, die 25 de La n ;'1 11 Patroon werken, zullen, als aan Jm iaanbreekt, broodeloos staan of sorek, eur zijn overgeleverd. Het is, aldus ders ru.' DieJ denH*eldig dat diezelfde arbei- °«n volgenden winter oo straat staan. Spr. zeide, dat men pal moet staan op 21 loon per week en laat men, zooals ook dezen winter gebeurde uit nood in de organisatie komen, opdat de tijd in Limmen komt, dat werkgever en werknemer als gelijk gerechtig den aan één tafel zitten en men niet meer als onafhankelijken en afhankelijken, doch met gelijke rechten opkomt voor beider belangen Met een opwekkend woord om de organisatie te versterken, volgde sluiting. *De collecte in deze gemeente gehou den ten bate van het plaatselijk crisis- comité heeft opgebracht 455.25. 'De gezamenlijke bewoners van Wes- tcrklief hebben aan het Gemeentebe stuur verzocht om, in afwachting van de waterleiding, een tijdelijke voorzie ning van drinkwater te scheppen, daar bij de meeste bewoners een nijpend ge brek aan behoorlijk s ater bestaat. *De trekking van de verloting ten bate van het Eigen-Gebouwfonds der moderne arbeidersbeweging zal worden gehouden op Zaterdag 27 Febr. a.s. 'Tijdens de voetbalwedstrijd van de juniores van „St. Bavo" is uit de zakken van een der spelers geld genomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. 'Met ingang van heden bestaat van 7 uur tot 7.30 uur weer geleeenheid aan het postkantoor post af te halen. 'Zaterdagavond had ten huize van den heer de Boer een spoedvergadering plaats van alle noodlijdende tuinders dezer gemeente waarbij ook het ge meentebestuur en de middenstand aan wezig waren. De heer Speets opende de vergadering met een woord van welkom tot de vele aanwezigen en in het bijzonder tot het bestuur dezer gemeente. Oorzaak van deze spoedvergadering was het bericht dat de steunregeling in deze gemeente moest worden stop gezet. Toch is de nood nog niet minder dan op 3 Jan. toen deze regeling begon. Neen zij is nog hooger gestegen en ook op de credieten wachten wij nog steeds tevergeefs. Hierna werd namens het gemeentebe stuur medegedeeld, dat het niet de schuld is der gemeente, dat moest wor den opgehouden. Reeds 27 Jan. is naar den Haag geschreven en toen hoopte men dat 13 Febr. de credieten er zouden zijn. Toen dit niet het geval was is 16 Febr. een telegram naar den Haag ge zonden, waarop nog geen antwoord was ontvangen. Wel heeft het gemeentebe stuur zich telefonisch met den Haag verstaan, waaruit bleek dat de minister geen verderen steun wilde geven. Daar ook de gemeente het niet kan doen moest worden opgehouden. De heer den Das vroeg of de vergade ring zich al een oordeel had gevormd wat nu moest worden gedaan. De heer Speets antwoordde dat men een telegram aan den minister wenschte te zenden, doch men had gaarne 't oor deel der vergadering hierover. Anderen waren van oordeel dat 'n brief beter was. Doch de heer Koning antwoordde dat een telegram eerder in den Haag in be handeling zou worden genomen. Een brief laat men daar wel eens wachten en hier is groote haast bij. De heer de Vries vroeg hoe de midden stand denkt te doen nu de steun op houdt. Hierop zeide de heer den Das, dat het de middenstand niet meer mogelijk is op crediet te leveren. Hoe gaarne men de menschen ook wil helpen het gaat niet meer. Spr. las eenige punten voor uit een schrijven van een leverancier en hieruit blijkt dat deze zeer streng zijn en sommige vooruit betaling willen gaan eischen. Bij dezen toestand, aldus spy kunnen we niet verder gaan. Algemeen was men van oordeel dat ook dit in het telegram moet worden vermeld. Ten slotte is besloten het volgende naar den Haag te seinen: Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, den Haag. De 54 steuntrekkende tuinders te Hensbroek in vergadering bijeen verzoe ken den Minister dringend voortzetting van steunverleening aan kleine tuin ders ook na 13 Febr. totdat zij in het be zit zijn van de rentelooze voorschotten. De ook aanwezige bakkers en winke liers verklaren noodgedwongen geen brood of winkelwaren meer op crediet te kunnen leveren, terwijl de tuinders zonder steun onmogelijk contant kunnen koopen en de financieele toestand der gemeente niet toelaat de steunregeling voor haar rekening te nemen. Verder wordt gevraagd hoe het zit met de ren telooze voorschotten en of er kans is dat deze spoedig zullen afkomen, vooral ook met het oog op de tijd van aankoop van kunstmest en zaaizaad. Het antwoord van het gemeentebestuur was in deze niet bemoedigend. Heden morgen is nog de commissie van advies opgebeld en daar bleek nog niet de helft binnen van de verschillende gemeenten. Hensbroek had Woensdag de zaak ver zonden en deze waren bijna afgewerkt. Algemeen laakte de vergadering de lakschheid van sommige gemeenten, die de stukken nog niet opzonden naar deze commissie want volgens den heer Koning mogen wii in deze wei voorzich- tiz zijn. De aanvragen zullen wel een 5 millioen bedragen en voor alles is doorgewerkt kan niets worden toege kend. De aanvragen zullen wel heel wat moeten ingekort want tot een zoo hoog bedrag zal de regeering wel niet gaan. De heer Korfage besprak den toe stand der gemeente. Hoe moet het met de 30 er is een actie van alle ge meenten om deze voorwaarde veranderd te krijgen en dit renteloos of tegen lage rente van het rijk te leenen. Doch ook van deze actie zijn de resultaten nihil. Hensbroek zal voor zich zelf moeten zorgen. De een kan wel geld krijgen doch voor ons kan dit wel eens moei lijkheden bezorgen. Toch zal men alles doen, opdat niet de tuinbouwers te gronde zullen gaan. De heer Overman vroeg of de gemeen te niet voor de volle 100 moest staan. De burgemeester antwoordde dat de gemeente voor 30 moest zorgen en ook als aflossing mogelijk is, moet zij zor gen dat de gelden binnen komen anders staat zij voor het geheele bedrag. De heer Appelman vroeg: wat moet er nu gebeuren met de menschen die niets meer hebben te verkoopen, nu de steun ophoudt. Hierop antwoordde het gemeentebestuur dat men in deze alles zou doen om te voorkomen dat men broodgebrek zal lijden, maar hoe, dat zal de raad op de eerstvolgende ver gadering moeten beslissen, geholpen moet er in ieder geval worden. De heer Korfage zeide nog dat het al bitter weinig uitmaakt om men iets heeft of niet. De producten brengen toch bijna niets op. De heer de Vries besprak hoe men aan kunstmest moest komen. Dit was zeer moeilijk daar de handel onmogelijk verder kan gaan. Ook regelingen als in andere gemeen ten kunnen hier niet plaats vinden. De gemeente kan ook in deze weinig doen. Alvorens te sluiten bracht de heer Korfage een woord van dank aan den burgemeester en de gemeenteraad voor de vele hulp die zij in deze al hebben gegeven, waarop de burgemeester ant- w oordde dat hij dit als zijn eerste plicht beschouwde. Hierna sloot de heer Speets deze ver gadering de hoop uitsprekend dat de steunregeling weer zal kunnen worden voortgezet en dat de nieuwe oogst ons uit dezen toestand zou mogen brengen. BESCHERMING TEGEN OVERVALLEN. Nieuwe vinding voor kantoren met weinig personeel. De machinefabriek „Breda", voorheen Backer Rueb, te Breda heeft een nieuw systeem van noodsignalen ontworpen om bij eventueele overvallen op gebouwen dienst te doen. Vrijdag is daarmee in het fabrieks- kantoor voor enkele belangstellenden een de monstratie gegeven, die op duidelijke wijze een inzicht gaf in de eenvoudigheid en de doelmatigheid van de inrichting. Het tot nu toe veelal gevolgde systeem van alarmeering bestond uit een bel, die door een druk op een knop in werking wordt ge bracht, gepaard met een afsluiting van het gebouw. Een dergelijk systeem is goed voor gebouwen, waar veel personeel is, het gaat niet op in gebouwen, waar weinig employées aanwezig zijn en waar dus het personeel ge makkelijk kan worden gedwongen om de overvallers te helpen ontkomen. Volgens het nieuwe systeem wordt dan ook niet zoozeer de aandacht getrokken van de aanwezigen In het gebouw doch juist van voorbijgangers en omwonenden. De nieuwe noodsignaalinrichting werkt zoowel optisch als acoutisch. Buiten aan hei gebouw is een lichtsignaal aangebracht mer een doordringende sirene, die tegelijk in werking worden gebracht door een druk met den voet op een schakelaar. Zoodoende kan tegelijkertijd aan een bevel om de handen omhoog te steken worden gevolg gegeven en de signaalinrichting worden in gang gezet. Zoowel het lichtsignaal als de sirene blijven in werking, ook nadat de Voet van den scha keiaar wordt weggenomenzij kunnen slechts worden uitgeschakeld met een sleu teltje, dat op een geheime plaats kan worden verborgen. Op verschillende punten in het gebouw kunnen verder nog voet- of hand schakelaars worden aangebracht om op alle eventualiteiten te zijn voorbereid. Het systeem is speciaal bedoeld voor post kantoren, waar in de avonduren vaak wei nig personeel aanwezig is, kleine banken, spaarbanken en alle op eenigszins afgele gen plaatsen gelegen gebouwen, waar een overval kan worden verwacht Bovendien zal wellicht reeds het gedeelte, dat van buiten zichtbaar is, preventief kunnen werken. Men deelde ons mede, dat er bij de directie der posterijen in Den Haag veel belangstelling bestaat voor deze vinding. MODERNE PROBLEMEN. Leven wij in een overgangstijdperk? Op verzoek ontleenen wij het volgende aan de N. Venl. Crt. Ja. Kort en bondig: Ja. Denkt u zich al leen maar eens in, hoe het 25 en 50 jaar ge leden was. Toen de groote stad vergeleken bij thans nog maar een dorp was Toen over al nog rust heerschte, waar thans auto's en motoren voortjakkeren in toomelooze vaart. Toen wen wel langer, maar niet in dat haas tige tempo werkte als thans het geval ls. Toen telefoon en telegraaf nog niet beston den. Maar het drukke gebruik dat wij maken en moeten maken van Telegraaf en telefoon, de verhoogde snelheid van het verkeer, de radio. het koortsachtige tempo, waarin wij onzen dagelijkschen arbeid verrichten, dat alles stelt eischen aan lichaam en geest, die belangrijk zwaarder zijn dan die, welke ooit aan den mensch gesteld werden. En wat constateeren wij aan den anderen kant? De voeding, die ons de lichamelijke en geestelijke kracht moet geven om steeds pa raat te zijn, is er niet beter maar in vele ge vallen slechter op geworden. Is het dan won der, dat onder al deze omstandigheden moe heid en matheid, overspanning en zenuw achtigheid aan de orde van den dag zijn? Hoe goed onze voeding ook toebereid wordt, het vult zonder meer de verbruikte geestelijke en lichamelijke krachten niet op voldoende wijze aan. Dit zijn dikke woorden, maar ook waar heid. De vergelijking van den mensch met de machine gaat nog steeds op. Ook het li chaam heeft zijn brandstof noodig. En wan neer de mensch aan zijn lichaam en geest zwaardere eischen stelt, moet hij in de eerste plaats zorgen, dat ook hiervoor evenwicht be staat. Helaas wordt hierop nog te weinig gelet. Het dagelijksche voedsel zooals wij dat in doorsnee tot ons nemen, bevat nog veel te veel ballaststoffen om alleen toereikend te zijn. Ons lichaam heeft iets meer noodig om opgewassen te zijn tegen het tempo, het moordend tempo van den tegenwoordigen tijd. En dit kan. Wie rond om zich heen ziet en zijn oogen goed den kost geeft, weet reeds lang, dat er zoogenaamd krachtvoedsel be staat. Eigenlijk extracten van bekende voe dingsmiddelen, die van hun ballaststoffen zijn ontdaan. Zuiverder voeding dus. Dit houdt nu weer niet in, dat de voeding, zoo als deze thans genomen wordt, niet goed is. Verre van dat. Alleen zij is ontoereikend. Wat men wel noodig heeft, is iets, dat het dagelijksch voedsel, om zoo te zeggen, ver edelt. En ook dat bestaat. Laat ik alleen maar eens wijzen op bijv. Ovomaltine, iets dat niet duur is, maar toch voldoet aan de eischen, die men tegenwoordig voor een goed kracht voedsel stelt. Deze Ovomaltine is zoo'n ex tract uit natuurlijke middelen, versche eieren, versche melk en de fijnste mout. Een of twee kopoen per dag zijn reeds voldoende. Maar laat ik niet over Ovomaltine uitwel den. Mijn bedoeling is, dat u het werkelijk actueele probleem der hedendaagsche voe ding niet zonder meer zult negeeren. De tijd stelt zijn eischen aan u. Stelt u die aan uw voeding. Het tempo van onzen tijd. zoo vol van problemen, maakt dit tot een dringende noodzakelijkheid. MET OVERHEIDSSTEUN GEBOUWDE WONINGEN. Verschenen is het rapport van de com missie, aan welke was opgedragen een onder zoek van de vraag, welke moeilijkheden zich voordoen bij de exploitatie van de met fi- nancieelen steun van het rijk en de gemeente gebouwde woningen, welke maatregelen van overheidswege ter tegemoetkoming aan die moeilijkheden zouden kunnen worden ge nomen en welke gevolgen die maatregelen voor de geldmiddelen van het rijk en de ge meenten zouden hebben. De beschouwingen van het uitvoerige rap port samenvattend, meent de commissie het volgende te kunnen concludeeren. Na de door haar voorgestelde toetsing en eventueele herziening van huren en exploi- tatieuitgaven zullen de met Rijkssteun inge volge de Woningv/et gebouwde woningen een verlies opleveren, waarvan de grootte niet met zekerheid kan worden opgegeven, maar dat is te stellen op rond 13.395.000 per jaar. Hiervan komt ten laste van het Rijk rond 10.046.250 en van de betrokken ge meenten gezamenlijk rond 3.348.750. Dit beteekent een grootere uitgave voor het Rijk van rond f 1.471.000 per jaar, voor de betrokken gemeenten daarentegen een on geveer even groot gezamenlijk voordeel, daar dit grootere verlies tot dusverre practisch voor haar rekening kwam. De opbrengst der bijschrijving, evenmin met zekerheid aan te geven, is te stellen op een bedrag van rond 1.005.000 per jaar, waarvan rond f 603.000 ten goede komt aan het Rijk en rond 201.000 aan de betrokken gemeenten gezamenlijk. Welk bedrag ineens deze jaarlijksche op brengst vertegenwoordigt, is niet met vol doende zekerheid te zeggen en zal van geval op geval moeten worden vastgesteld. Het overgroote gedeelte van het geraamde jaarlijksch verlies zal verdwijnen door de voorgestelde afschrijving. Hoe groot dit ge deelte precies is, is slechts van geval op geval uit te maken. Woningen, gebouwd met ande ren dan Rijkssteun ingevolge de Woningwet. Met betrekking tot de woningen, gebouwd met een bijdrage of premie a fonds perdu is de commissie van oordeel, dat het Rijk geenerlei aansprakelijkheid kan geacht wor den te hebben ten opzichte van eventueele latere verliezen op of moeilijkheden bij de exploitatie. Mèt de verstrekking van de bijdrage of premie had het Rijk «de taak, die het zich in dit opzicht gesteld had, vervuld en kwam elk verder risico voor rekening van dengeen, die het aanvaardde. In verband met dit standpunt kwam het deze commissie over bodig voor nog eens afzonderlijk te onder zoeken in hoeverre zich bij de exploitatie der hierbedoelde woningen moeilijkheden voor doen. Anders staat het ten opzichte van de wo ningen, ten aanzien waarvan nog een van Rijkswege verstrekt voorschot loopende is, welk aantal betrekkelijk klein is. Voor zoover bedoelde voorschotten zijn verstrekt tegen een rente, welke onder de huidige omstan digheden als abnormaal moet worden be schouwd, acht de commissie het niet onbil lijk, dat deze rente wordt herzien, zoodra de rente, welke het Rijk geacht wordt zelf voor de desbetreffende gelden te betalen, verande ring ondergaat. Ten slotte wijst de commissie op de wen- scheüjkheid dat ten opzichte van de huur- bepaling der met rijksbijdragen a fonds perdu ingevolge het K. B. van 6 November 1919 voor den bouw van middenstandswoningen en met rijkspremies ingevolge het K. B. van 8 November 1920 voor den bouw van wo ningen gebouwde woningen, voorzoover deze door gemeenten of woningbouwvereeni- gingen worden geëxploiteerd, zooveel moge lijk dezelfde gedragslijn wordt gevolgd als zij ten aanzien van de met Rijkssteun inge volge de Woningwet gebouwde woningen heeft aangegeven. Minderheidsnota. De minderheid der commissie heeft in een afzonderlijke nota haar afwijkend standpunt uiteengezet. Deze minderheid, haar voorstellen samen vattende, is van meening, dat aan de moei lijkheden, welke ook naar haar oordeel aan wezig zijn, op de volgende wijze zou kunnen worden tegemoet gekomen. Na regeling van de huren op rationeelen grondslag en onderzoek en zoo noodig ook herziening van alle ten laste der exploitatie komende uitgaven, wordt 'het geheele exploi tatietekort behoudens in geval van notoir wanbeleid van de zijde der gemeenten of corporaties'— door rijk en gemeente gedra gen in de ter plaatse geldende verhouding. De aldus toegekende bijdrage worde voor den verderen looptijd van het voorschot ge fixeerd, waarbij het recht wordt voorbehou den om in geval van een wijziging van de omstandigheden in gunstigen zin de bijdra gen te herzien en opnieuw vast te stellen. De minderheid meent, dat een dergelijke herzie ning zou 'kunnen plaats hebben wanneer een huurverlaging van ten minste 10 pCt. moge lijk en redelijk is. Het rijk houde in opperste instantie zeg genschap over de huren en toezicht op het financieel beheer, omdat met een juist huur- bepaling en een goed financieel beheer van het omvangrijk woningbezit der gemeenten en corporaties zoo groote algemeene belan gen zijn gemoeid, dat het Rijk hierover zeg genschap moet behouden. Na toepassing van deze maatregelen zal' aan de gemeenten en aan de corporaties de grootst mogelijke vrijheid zijn verzekerd1, welke haar kan worden verleend. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Aagedrongen op een bevredigende oplossing. Gister is te Enschedé een druk bezochte stakersvergadering gehouden van den r.k. textielarbeidersbond „St. Lambertus" onder leiding van den heer Mensink. De bondsvoorzitter, de heer v. d. Meys, zette den huidigen stand van zaken in net Twentsche textielconflict na de conferentie te Amsterdam onder leiding van burgemees ter Bergsma uiteen. De vergadering, gehoord deze uiteenzet ting, heeft na een geanimeerde gedachtenwis- seling het hoofdbestuur opgedragen om door nadere onderhandelingen te trachten een be vredigende oplossing voor het conflict te ver krijgen. ONBEWAAKTEN OVERWEG. Een zwaar gewonde. Op den onbewaakten overweg aan den Dal- weg te Zeist werd Zondagmorgen een auto gegrepen door een tramtrein, waarbij de be- stuuraer vrij kwam, doch een inzittende dame zwaar werd gewond, zoodat overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. De auto werd zwaar beschadigd. HET DRAMA TE ECHT. Sporen van menschenbloed op de kleeren van de verdachten. Bij den officier van justitie te Roermond zijn de eerste deskundige rapporten van den heer Van Waegeningh uit Maastricht bin nengekomen inzake het vreeselijke drama te Echt. Volgens dezen deskundige zijn op de kleeren der verdachten en op de in beslag ge nomen schoenen bloedsporen van menschen waargenomen. beeft pakje boog ge- Postambtenaar frankeerd De goede oude ziel: „Lieve help, als bet nu maar niet te ver gestuurd wordt." (Passing SbowJ.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7