3$Uww£and ^Rechtszaken £xmd= m Jt WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN van niet-belanghebbenden. Het totaal aantal ingeschreven bedraagt 451. Geldelijke tegemoetkoming. 1193 personen genoten een tegemoetkoming. Uitbetaald werd ruim 62.000. Op 31 December waren 1173 belanghebbenden in het genot van een tegemoetkoming, w.o. 230 vrouwen. Het grootste aantal valt op den leeftijd van 65 70 jaar. In enkele gevallen werd steun verleend bij combinatie van visschersbedrijven. Uitge keerd werd verder aan visschers en knechts, oie door de afsluitingswerken geen knecht of geen schipper kunnen vinden of anderszins in hun bedrijf gestoord. Ook werd weer toegepast de regeling, waardoor bepaalde scheepswerven in stand kunnen worden gehouden (toepassing art 13 op de knechts) Tegen diverse visschers uit deze gemeen te is vanwege de visscherij-inspectie proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van het gewijzigde art. 5b van het Waddenzee- reglement. Dit artikel bevat volgens de wij ziging van 1931 een verbod om met motor en wonderkuil te visschen bezuiden de af sluitdijk. De overtredingen zijn geconsta teerd in het Zwin bezuiden de Afsluitdijk. OUDKARSPEL. Vergadering van den Neutralen Bond der Boeren, Land- en Tuinbouwers op Zater dagavond ten huize van den heer E. Vis. De voorzitter, de heer Kaan, opende met een woord van welkom. Over de oprichting van dezen nieuwen bond zullen we maar niet schrijven, aldus spr., velen weten toch, dat, waar wij geen bevrediging meer hadden in de tuinbouwver- eenigingen, deze bond is opgericht. Dat we nu zoo spoedig reeds weer verga deren, vindt zijn oorzaak in de algemeene vergadering. De bedoeling van den bond, door organi satie tot betere toestanden, is een eisch, welk elk lid zich moet stellen. Nog werd aan de 4 gemeenteraadsleden, welke hier aanwezig zijn, gevraagd, of het hun voorkeur was om eerst punt 4 van de agenda, bespreking plaatselijke toestand, te behandelen, daarna punt 3, de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, wat zeer op prijs wordt gesteld door de gemeenteraadsleden. Medegedeeld werd, dat het bestuur als volgt is samengesteld: de heer K. Kaan voorzitter, de heer C. Borst secretaris, de heer L. Kalverdijk penningmeester en de heeren G. IJff en D. Wonder. Ook in Haringkarspel zijn pogingen in het werk gesteld om ook hier te komen tot het op richten van een afdeeling. Ook met het ge meentebestuur is een conferentie gehouden, met dit gevolg, dat een adres aan den ge meenteraad wordt gezonden om een steun regeling in het leven te roepen, welke in de eerste levensbehoefte zal kunnen voorzien Dit adres luidt als volgd: Het bestuur van de afdeeling Oudkarspel van'öén Neutralen Bond van Boeren, Land en Tuinbouwer, gezien de groote dringend heid van 't oogenblik, verzoekt uw geacht Col lege van gemeentewege een steunregeling in het leven te willen roepen, in dien zin, dat tot het tijdstip, dat de regeeringscredieten afko men, er gelden aan den noodlijdenden tuin ders zullen kunnen worden verstrekt, daar het onverantwoordelijk is in deze langer te wachten. Bovengenoemd bestuur verzoekt uw col lege, mocht een steunregeling in het leven worden geroepen, een commissie van vijf per sonen te benoemen, bestaande uit personen uit verschillende corporaties, die naast ge meente of armbestuur deze regeling uit kun nen voeren. De bespreking van plaatselijke toestanden eischte veel tijd. Aan de leden werd de vraag gesteld, hoe men zich de steunregeling indacht. Het cri siscomité mag niet anders uitkeeren dan in natura, of b.v. tuinderssteun zooals dit einde 1931 was Algemeen was men*voor steun, zooals dit einde 1931 reeds was, doch welke is opge heven door het oprichten van het crisiscomité Hiermede is men niet gebaat. Ook geld heeft men noodig. Onder de aanwezigen zijn er die reeds voor de derde of vierde maal de gas- en electrische kwitantie moesten weigeren. Ook de waterleiding, welke ons toch is opgedron gen. kunnen we niet meer betalen. Nog is ons ter oore gekomen, dat het crisiscomité ook steun vraagt bij de ge meente, doch beter is het, wanneer er steun wordt verleend op een menschwaardige ma nier, doch niet in den vorm van een bedee ling. Weth Bakker zeide zich den nood ten volle bewust te zijn, doch hij voelde niet veel voor een steun over het crisiscomité, ook niet over het Burgerlijk Armbestuur. Mooier zou het zijn te samen met een paar mannen uit den Neutralen Bond. Ook het raadslid de Boer uitte zich in dien geest, doch zeide spreker, het is zoo moeilijk een regeling te treffen, welke niet kwetsend is. We doen het met goede bedoe lingen, doch het wordt vaak. ook door kwaad sprekerij, geheel vertroebeld. De voorzitter: Thans is ook de commissie voro de credietregeling er toch. Nu volgde de behandeling der beschrij vingsbrief. Aan de afgevaardigden werd opgedragen de candidaturen Vennik van Vennuizen te steunen. Gaarne zag men zoo mogelijk uit elke afdeeling een lid in het hoofdbestuur Het voorstel van Beemster II: de contribu tie op 1.50 per lid te stellen, werd goedge vonden. Hooger kunnen we voorloopig niet gaan, doch in de toekomst is dit te laag, wan neer hiervan propaganda enz. moet gemaak; w orden. Het voorstel Beemster 111 was het zich in verbinding stellen met Provinciaal comité, gekozen op het Tuinderscongres te Hoorn op 28 Nov. 1931, en belast met de besluiten op dat congres genomen, ten einde bespreking te voeren, over eventueel te voeren actie voor die cisehen, welke ook door den Neutralen Bond worden onderschreven, b.v. het houden eener demonstratie, en waar toch op het con gres de wil tot samenwerking ten aanzien van verschillende punten naar voren kwam, acht men dit van groot belang. In meerderheid was men niet voor samen- waking met een bond, die op communisti- schen grondslag werkt, doch velen voelden met den heer Kaan, dat wanneer we ageeren gaan op wett. gionden, aai dan meet wor den samengegaan, al is het dan met het Boe- rcncomité. Ook zouden van den L.T.B. nu wei demonstranten meewillen, hce grooter aantal hoe beter slaagt een betooging. Voorstel Oudkarspel. Dat ieder afdeeling uit haar leden één hoofdbestuurslid benoenn en de hoofdbestuursleden uit hun midden een dagelijksch bestuur. Men acht dit noodzakelijk om vwldoer.de met de werkzaamheden op de hoogte te blijven Hii rvoor zullen wel financieele bezwaren zijn, vooral voor de kleine afd., waar de reis kosten voor de afd. en de verblijfkosten voor den bond komen. Voor deze omgeving kon men beter in Alkmaar vergaderen, dan kon men per fiets, doch dit heeft zijn bezwaar weer voor Berkhout, Hoogkarspel enz. Nog werden door den heer G. IJff de pachtprijzen onder de aandacht gebrach;. Ook in de toekomst zullen we hier onze aan dacht aan moeten schenken. Nogmaals werd de Pachtwet van de S.D. A.P. in de Tweede Kamer gebracht. Waar nu de Bond van landpachters een 15 tot 20000 leden heeft, zal hier wel rekening mee gehou den moeten worden. Omtrent het voorstel Benningbroek-Sijbe- karspel een reiskas te vormen en deze gelden te gebruiken om zoo noodig demonstraties te houden, werd medegedeeld, dat reeds 53 bij elkaar is. Wanneer meerdere leden plan hadden om te demonstreeren, was het moge lijk een extra trein te laten loopen in samen werking met het Boerencomité. Dit zou een ernstige betcoging moeten zijn Rondvraag De heer IJff stelde voor bij de eerst vol gende raadsvergadering enkelen van het be stuur op de publieke tribune vertegenwoor digd te doen zijn. Veel wordt er voor gevoeld een demonstratie te houden van alle leden voor het raadhuis, doch alles zoo rustig mo gelijk. De heer P. Eecen deelde nog mede, dat het 1-jarige koolzaad zeer slecht kiemt. De heer J. Kalverdijk zou een steunrege ling in het leven willen roepen met toeslag op het loon. Zoo is er geen beginnen aan. De heer Kaan: Dit zal ook zijn moeilijk heden weer meebrengen. Nog deelde dqze mede, dat, teen de heer Ootjers en consorten naar den minister zijn geweest, deze niet te spreken was en het zijn secretaris ternauwernood aan het verstand kon worden gebracht, dat het zoo noodlijdend is. Zoo slecht is het nog wel niet, werd er ge zegd, want het platteland is nog zoo rustig. Dit wijst er op, blijven we rustig thuis, dan dringt het nog niet tot hen door. Nog werd er op gewezen, dat behalve de afgevaardigden C. Borst en L. Kalverdijk ook de leden toegang hebben tot de alge meene vergadering op vertoon van hun lid maatschapskaart. Door de tooneelvereeniging „Jong Leven" onder regie van den heer H. Slikker werd Zondagavond opgevoerd „De erfgena men van Rabourdin", een blijspel in drie be drijven van Emil Zola. Heel goed werd dit blijspel opgevoerd. Veel zorg was besteed aan uitspraak en aanklee ding. Door het nogal flink aantal aanwezi gen werd veel genoten. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Donderdagavond, 18 dezer, vergaderde de Vereeniging voor steun bij ziek en hu is ver pleging en operatiekosten alhier in het koffie huis van den heer H. H. van Truijen te Groctschermer. De voorzitter, de heer M. C. van der Laan, heette allen welkom en richtte zich met een hartelijk woord tot den afgetreden voor zitter. den heer J. Kuijn en den burgemeester, hun dankende voor hunne steeds weder blij kende belangstelling voor de vereeniging. De voorzitter deed voorlezing van het door hem opgestelde jaarverslag over 1931. Spr. zei, dat hij dit verslag maar opgemaakt heeft omdat er verschil var. meening bestond tus- schen den secretaris en den directeur-penning meester over de vraag, wie dit werk behoor de te doen. De heer C. de Groot was van meening, dat natuurlijk de secretaris dit doen moet. De voorzitter zeide, dat ook het bestuur over deze zaak verdeeld is geweest en gaf den heer de Groot in overweging, met een voor stel te komen. Goedgekeurd werd de reke ning van den directeur-penningmeester, den heer P. Koning. De ontvangsten bedroegen 1924.42, waaronder 1602.06 aan contributie. De uitgaven 2073.05, waaronder 829 75 ver- plegingskosten en observatiekosten en 1005 operatiekosten. Het nadeelig saldo is dus f 148.63. Het kassaldo f 98.54K, doordat het vorig ,aar sloot met een voordeelig saldo van 247.1714, welk saldo niet onder de vorengenoemde ontvangsten is begrepen. Het aantal verzekerden bedroeg op 1 Januari 1932 voor klasse I 778 (alleen verpleging), klasse II 509 (operatie), verdeeld resp. over 221 en 150 gezinnen (c.q. alleenwonnende personen). In aanmerking kwamen in het jaar 1931: voor verpleging alleen: 3 personen, voor verpleging en operatie: 6 personen, voor observatie alleen: 4 personen; voor operatie alleen: 6 personen. Het aantal verpleegdagen bedroeg 220. 1 aanvrager werd afgewez.:1. omdat het hier niet betrof operatie, nocu verpleging. Op een vraag van den heer J. Kuyn zeide de voorzitter, dat het betrof een geval van huid ziekte. Spr. meende, dat operatie alleen aan wezig is, wanneer er gesneden wordt De heer Kuyn repliceerde en zeide, dat dan ook het geval, waarbij het eei: beenbreuk gold en dat wèl vergoed is, dan ook geen operatie was. De heer Pascha merkte op, dat hier ook door den dokter de huidziekte met instrumen ten is behandeld. De heer C. de Groot meende, dat eigenlijk iedere kunstbewerking operatie is, naar de beteekenis van het woord en dat er geen zuivere scheiding is te maken. In ieder geval zeid spr. is de begrenzing binnen zg. bloe dige bewerkingen veei te eng. Echter moet het bestuur z.i. toch de be voegdheid hebben, om de grens in de practijk te trekken. Er is toch altijd nog beroep op ck. algemeene vergadering in geval van geschil. Ook achtte spr. het bespreken in finesses van de gevallen in eeu gioote vergadering niet gewenscht. De beurt van aftreding al? bestuurslid waren de heeren J. P. Kreb en Jb. Ouweltjes, doch werden beiden herkozen. Het belangrijkste was een voorstel van hei bestuur, om de middelen der vereeniging te stijven door het heffen van een oms.ag van 25 cents per verzekerde over 1932, welk voorstel in den breede werd toegelicht. De heer Pascha kon zich daar mede niet vereenigen. Hij achtte het niet billijk en zag in de „soepele"' invordering, die de voorzitter in uitzicht stelde, een berg van onnoodige ad ministratie. Spr. stelde voor 1 cent te leggen op de weekcontributie van iedere verzekerde, al wordt daardoor het evenwicht tusschen de drie klassen eenigszins verstoord Immers r.u is de bijdrage tot tien jaar 1 cent, die toi 16 jaar 2 cent en daarboven 3 cent. De heer de Groot ondersteunde met andere leden het voorstel-Pascha. De heer J. Kuyn kon zich er ook wél mede vereenigen, doch wilde de maatregel, hoe ook niet verder doen werken dan tot het moment, waarop de kas '2900 zal aanwijzen. Het voorstel Pascha als geamendeerd door den heer Kuyn. werd aangenomen. Verwacht wordt een jaarlijksche meerdere opbrengst van ongeveer 600. De voorzitter stelde nu voor, dat de ver gadering besluite, het noemen van candidaien bij bestuursverkiezingen na te laten. Spr. vreesde daarvan, vooral a'.s het geldt zittende bestuursleden, oraangenaamhed n. De hee ren de Groot en Pascha achten dit bezwaar. (Wordt vervolgd). SAMENWERKING KLEINE EUROPEESCHE MOGENDHEDEN. IVas Nederland tegen een ge meenschappelijk voorstel aan de ontwapeningsconferentie? Het Tweede-Kamerlid, de heer Albaroa, heeft den minister van binnenl. zaken en landbouw, voorzitter van den Raad van mi nisters, de volgende vïagen gesteld Is de regeering bereid mede te deelen wat er waar is van de berichten der dagbladen, meldende, dat onderhandelingen te Genève tusschen de delegaties van Nederland, de Scandinavische landen en Zwitserland ge voerd om tot het indienen van een gemeen schappelijk voorstel aan de Ontwapenings conferentie te komen, zonder het gewenschte resultaat zijn gebleven, en of het bereiken van overeenstemmir z mede afgestuit is op de wei gering van d? vtcicrUndsche delegatie om tot een ver-gaande tonnagevermindering van duikbooten mede te werken? Is de regeerinrr, mede gelet op het zeer groote belang, dat met het bereiken van over eenstemming tusschen de kleine Europeesche Mogendheden gediend zou zijn, bereid aan de Nederlandsche delegatie op te dragen, dat zij zal trachten alsnog die overeenstemming te bereiken, door harerzijds zich tot wijziging van haar standpunt met betrekking tot duik- buiten bereid te verklaren? Is de regeering bereid het ontwapenings voorstel, dat door de delegatie van Nederland te Genève is ingediend, in zijn volledigen tekst en eventueel met de daarbij gegeven toelichting ter kennis van de Kamer te bren gen en openbaar te m ken? DE SPOORWEGAANSLAGEN. Bezuiniging bij de spoorwegen heeft geen invloed op de bewaking. Op de vragen van het Tweede Kamerlid de heer Moltmaker betreffende beveiliging der spoorwegen tegen aanslagen heeft de minis ter van Waterstaat o.m. geantwoord, dat geen binnen redelijke grenzen liggende maat regelen mogelijk schijnen, die tot volslagen voorkoming van aanslagen en baldadigheden als de bedoelde kunnen leiden. Op een zoo uitgestrekt gebied als dat van den spoorweg kan de uitvoering van kwaadwillig opzet be zwaarlijk geheel worden afgewend. Ten onrechte legt de vrager verband tus schen de bij den Dienst van Weg en Werken der Nederl. Spoorwegen doorgevoerde bezui nigingen, die hij ergerlijk noemt, en de ge noemde voorvallen. Noch beperking in de be waking van openbare overwegen noch inkrim ping van personeelploegen heeft iets uit te staan met wat is voorgevallen. Daargelaten, dat rondom Amsterdam voor geen enkelen overweg ontheffing van de ver plichting tot afsluiting is verleend en dat, naar de mededeeling der spoorwegdirectie, de sterkte van het ploegpersoneel aan de west zijde van Amsterdam niet is verminderd, ligt het voor de hand, dat overwegbewaking noch ploegsterkte een beletsel vormen voor kwaad willenden, die den spoorweg wel elders zul len weten te bereiken dan van de overwegen af en op andere plaatsen en tijden dan waar en waarop de wegwerkers in den regel in ploegen en overdag werkzaam zijn. Daar met „ergerlijke" bezuinigingen blijk baar ook wordt gedoeld op beperking in óe schouw van den spoorweg, moge worden op gemerkt, dat deze schouw etds s echts len doel heeft gehad den goeder toestand van den bovenbouw te cortrcleeren en een oogmerk van bewaking van den spoorweg daarbij nim mer heeft voorgezeten; de geleidelijke verbe tering en verzwaring van den bovenbouw heeft het reeds in 11113 mogelijk gemaakt deze schouw tot eenmaal daags te beperken, zon der dat dit tot bezwaren geleid heeft. Uit den aard der zaak is de minister bereid alle aandacht te schenken aan maatregelen, die tot de grootst mogelijke beveiliging van de spoorwegen kunnen bijdragen. HONDERDDUIZEND CHRISTELIJK GEORGANISEERDEN. Vanwege het chr. nationaal vakverbond, gevestigd te Utrecht, wordt medegedeeld, dat het aantal aangeslotenen thans geklom men is tot 103126. Bedroeg het aantal leden op 1 Jan. van het vorig jaar nog 82155, door de vermeerdering van 20971 leden is het cij fer van 103126 op 1 Jan. 1932 bereikt. Deze toename in één jaar beteekent een winst van 25pCt. Twee bonden, n.1. die van fabrieks- en transportarbeiders en de landarbeiders kwa men resp. reeds tot een ledental van 17857 en 16870, terwijl de organisaties van de me taalbewerkers en dt bouwarbeiders een le dental van 10538 en 12891 noteerden. Verschillende andere bonden, zooals de kantoor- en handelsbedienden, spoor- en tramwegpersoneel, personeel in publieken dienst zagen het ledental resp klimmen tot 6066, 5030 en 5253. DEKKNECHT VERDRONKEN Gistermorgen vroeg werd de dekknecht, de 29-jarige gehuwde F. Molspot uit De venter, van de stoomboot „Jonkheer Coe- nen" van de Stoombootreederrj „Amster- dam-Deventer", Gebr. van der Boom ver mist, nadat de man nog Maandagavond bij de aankomst van het schip aan boord was gezien. Daar bekend was, dat de man nooit de stad in ging, werd de politie gewaar schuwd, die de omgeving van de ligplaats der boot heeft afgedregd, met het resultaat, dat het lijk van den man gistermiddag werd opgehaald. Waarschijnlijk is de man ge struikeld en over boord gevallen. Het was de 29-jarige F. Moespot uit Deventer, ge huwd en vader. BRAND. Brand in een Biscuitfabriek. Gisteravond omstreeks acht uur ontdekte de commandant der Amersfoortsche brand weer, die toevalligerwijs langs de biscuitfa briek van de NA'. Meursing kwam, dat in deze fabriek een felle brand woedde. Onmid dellijk gaf hij last om met groot materiaal uit te rukken. Bij aankomst der brandweer stond de fabriek reeds in lichter laoie en sloegen de vlammen, welke een gretig voer- sel vonden in het vele brandbare materiaal, hoog op. Dank zij de gunstige windrichting werd het oude gedeelte der fabriek, waar de koek- fabricage plaats vindt, voor het vuur ge spaard. alsmede de opslagplaats van het meel. De biscuitfabriek, waarin voor een groot kapitaal aan machines stond, werd echter een prooi der vlammen. Te ongeveer tien uur was men brand meester. Verzeke ring dekt de schade. Ongeveer vijftig werk lieden zullen als gevolg van den brand tij delijk werkloos zijn. omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. NATIONAAL CRISISCOMITE Bij het Nat. Crisisccmité is in de afgeloo- pen week ontvangen 39.075,74. waardoor het totaal gestegen is tot 1528.243.19. Bij de dagbladen is ontvangen 2.076.68. In totaal is thans afgedragen 148.040.21. NEDERLANDSCHE RADIOWERKEN. Het proces met Philips. Naar aanleiding van het bericht inzake de uitspraak van het Gerechtshof te 's-Graven- hage betreffende octrooi 7684, deelt de Ne derlandsche Radiowerken ons mede, dat deze procedure een z.g. vriendschappelijk proces tusschen haar en de N.V. Philips be trof. Door partijen was overeengekomen, dat slechts op principieele gronden werd gepro cedeerd, teneinde ocvang en strekking van dit octrooi te doen vaststellen. Van schadevergoeding of lijfsdwang, is derhalve geen sprake. HET DRAMA AAN DE BEMUURDE WEERD TE UTRECHT. Een 26-jarige koopman uit Utrecht, die op 5 November j.1. in een café nabij de Be- muurde Weerd te Utrecht, toen hij met een revolver zat te spelen, doordat het wapen plotseling afging, de vrouw van den café houder doodelijk heeft getroffen, had zich gister te verantwoorden wegens het veroor- Niets is Ictiijker dan roode handen en een" minder mooie huidskleur. Men kan zich spoedig daarvan bevrijden door het gebruik van de heerlijk zacht geparfumeerde Crème Leodor. Een proef overtuigt. Per tube 35 ct zaken van den dood door schuld. Een officier, die als deskundige gehoord werd, gaf eenige inlichtingen over de re volver. Het bleek, dat de aanwijzingen op het wapen zelf onjuist waren. De aangege- ven ruststand was niet de ruststand Ver- dachte zeide. door die aanwijzingen gemeend te hebben, dat het wapen in rust was. Hij had er nog speciaal op gelet, om geen onge lukken te maken. De oificier van justitie eischte, nadat nog eenige getuigen waren gehoord, tegen ver dachte een hechtenisstraf van veertien da gen. ANTI-MILITARISTISCHE AANPLAK- BILJETTEN. Voor de Vijfde Kamer der Rechtbank stond heden terecht Menno Jan Daalder, die door den Kantonrechter was veroordeeld ter zake van het wederrechtelijk gebruikmaken van het Roode Kruis-teeken. De verdachte had met nog anderen aan plakbiljetten geplakt, waarop was afgebeeld een verminkt menschenhoofd met op den achtergrond fragmenten van een rood kruis Subsidiair was hem ten laste gelegd overtre ding van de Amsterdamsche politie-verorde- ning, inhoudende dat men zonder verlof geen aanplakbiljetten mag aanplakken. De officier van justitie mr. van Arkel, vroeg bevestiging van het vonnis van der kantonrechter. De verdediger van den verdachte mr. F Pauwels pleitte vrijspraak. DE VERDUISTERING TE WOERDEN. Voor de arrondissementsrechtbank te Utrecht stond gister terecht een 37-jarige boekhouder uit Woerden, verdacht van ver duistering van 5800, ten nadeele van die gemeente. Verdachte bekende het ten laste gelegde. De officier van justitie eischte één jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Uitspraak over acht dagen. WARMENHUIZEN. Roode kool. Na het wintertje van de vo rige week, welke eindigde op 13 Febr. j.1., zijn de iets gestegen prijzen weder gedaald tot beneden de 2 per 100 K.G. In deze week zijn de groote roode kool eerste kwaliteit verkocht voor 0.600.80 per 100 K.G. Het gebeurde zelfs nog in deze week, dat ook eerste kwaliteit roode kool onverkocht door de veiling gingen. Vanzelfsprekend brachten de kleinere soorten roode kool (eerste kwali teit) meer op dan de groote soort. Het duur ste soort roode kool w%i$ verkocht voor 1.90 per 100 K.G en wel op Zaterdag j.1. De tweede kwaliteit of doorschot was op sommige dagen in het geheel niet in trek. De verkochte partijen brachten vanaf den mini mumprijs tot 1.50 per 100 K.G. De aan voer bedroeg in deze week 315875 K.G. te gen 164525 K.G. in de vorige week. Gele kool. Dat ook de prijzen van de gele kool met die van de andere soorten zouden dalen was in te zien. Dit zou allicht niet ge beurd zijn, indien de onlangs ingetreden winter nog niet vertrokken was. De eerste kwaliteit gele kool werd in deze week ver kocht vanaf 0.60 tot 1.40 per 100 K.G. Van de tweede kwaliteit gele kool is maar heel weinig verkocht. Voor het verkochte is betaald slechts 0.60 en 0 70 jDer 100 K.G. Aangevoerd werd in totaal 44100 K G. tegen 28800 K.G. in de vorige week. Deensche witte kool. De aanvoer van Dcensche witte kool is de laatste weken wel aanmerkelijk toegenomen. Deze bedroeg in deze week 138815 K-. tegen 52175 K.G. in de vorige week. De eerste kwaliteit Deensche witte kool konden, wat betreft de prijs, nau welijks een daalder per 100 K.G. opbrengen. Op j.1. Donderdag en Vrijdag werden voor een paar mooie partijen ten hoogste 1.60 per 100 K.G bedongen. De laagste notee ring bedroeg op de meeste dagen voor de groote Deensche witte kool 0.600.70 per 100 K.G. Tweede kwaliteit is gekocht voor 0.60—/ 0.70 per 100 K.G. Peen. 1600 K.G. peen is verkocht voor 3.403.50 wat betreft de groote peen en 1.702 voor kleine peen. Bieten. 1400 K.G. bieten zijn verkocht voor 2.20-/ 2 40 per 100 K.G. Gele uien en drielingen. Op het laatst van deze week was de vraag naar gele uien we derom van dien aard, dat prijsstijging on vermijdelijk was. Voor de gewone uien is betaald van 8.109.30; voor de grove uien van 6.707.90 en voor de drielin gen van 7.70 8.70 ales per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 65575 K.G. tegen 15325 K.G. in de vorige week. 123. Dat was iets wat Karei en Tuimeltje direct wilden doen. Nu hadden ze tenminste weer kans in den gunst van den koning te geraken, ook de twee torretjes kropen op het bed om te helpen. Kikker Karei probeerde met zijn rug den appel op te lichten en Tuimeltje zette zijn voet tegen den appel aan. De koning voelde overal pijn, maar toen de appel op den grond viel, vond hij deze zoo mooi, dat hij hem direct wilde houden en tegen zijn redders was hij erg vriendelijk. 124. Als belooning kregen Tuimeltje, kikker Karei en de nieuw aangekomen torretjes een kamer, die heelemaal voor hen alleen was ingericht, dat was lijn: kijk eens hoe leuk Tui meltje op de divan heen en weer springt, kikker Karei zette de gfamophoon aan en de twee torretjes dansten lustig heen en weer. Ze kondep nu eindelijk eens uitrusten van de rei».

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6