TIPaenTlPS GIKKS! PT Qemeentecaden Provinciaal Tlkims Rechtszaken. J&aeken ^efnieuws ontdekken, n.1. de honing- iets Se'K wi; 2elooven. dat deze zoet zijn. "fl&ei maakt een prettigen indruk en mocht zeker voor een prijs in aanmerking ^Ernaast is de stand der T a m i n ia u s Hier ziet men een groote verscheiden- ia T' iams en blikvruchten in diverse smaken, vf r ziet men de appelmoes voor zich staan Aan de geconfijte vruchten en bakkers- enkelen die eiken bezoeker een golfstroom de tanden doen loopen. Hier ziet men SLen en sappen van deze firma, enz., enz nat alles is zeer fraai opgemaakt en het geheel 55 keurig verzorgd uit. 't Spreekt vanzelf, dat een vertegenwoor diger alles vertelt, wat men weten wil! En dan de eerste prijswinnaar! Dat is dus de S. K. S -stand. Toen we gistermorgen een rondwandeling door de zalen maakten, hebben wij deze stand ook wel gezien, maar ze was toen nog lang niet klaar. Trouwens, dat was met elke stand ongeveer het geval. We zijn er dus gisteravond nog eens weer geweest en inderdaad, de stand is deze on derscheiding waard. Niet alleen, dat de koekjes en wafeltjes overheerlijk zijn, maar 't craat op 't oogenbMk over den opbouw. En dan ziet men, dat de firma een paar uiterst handige menscnen heeft, die uitstekend kunnen knutselen. Alle wand- en dakbedekkingen jijn uitgezaagd en overal heeft men het mo tief van het handelsmerk,, een lelie, verwerkt. Mede dank zij de frissche kleuren heeft men hier een geheel gekregen, dat wel even apart genoemd mag worden. De N. K. B.-zeep-stand van Wigleven, Rot terdam, heeft den derden prijs, 't Is een smaakvolle stand en het productOch, waarom het te roemen? 't Is immers Enkabé- zeep en dat zegt toch genoeg?! (Tenminste, zoo moet het worden, volgens de Bond!) De andere stands nog eens weer te be schrijven, 't is ondoenlijk. Over 't algemeen kunnen we zeggen, dat nu alles klaar is, de eerste indruk, dien we kregen, bevestigd is alles is keurig in orde. En dat de eene stand houder het drukker heeft dan de andere, och, dat zal altijd wel zoo blijven. Dat een Oud vertegenwoordiger zich niet verveelt, 't komt door zijn gouden wijnen, die hij schenkt, dat de Cultura-stand een magneet is, 't is heusch niet alleen, omdat de aardige dames daar schenken, maar ook, omdat de smaak van dit inheemsche product voortreffelijk is. Dat '„Sunlight" en „Klok" ook nu concurrenten zijn, blijkt uit de enorme drukte, die voor beide stands heerscht, en dat A J. P.-pud- dings en andere merken bewonderd worden, ligt natuurlijk voor een groot deel aan de bekendheid van het product en voor de rest aan de welkome verrassingen. En dat Persil een best waschmiddel is, behoeft men deze keer niet in de lucht te lezen, maar kan men zien tijdens de demonstraties, die een „doorloonende voorstelling" geven! Zoo is het met de andere stands ook. Over al ziet en ruikt men de Cubaantjes van Geus en telkens weer komt men een knabbelende dame tegen, die een koekje van de Enkhuizer Ikoekfabriek of een beschuitje van Haust met Hennemans kaas smakelijk oppeuzelen en waarachtig niet weten, of het ..fijn" of „heel erg fijn" smaakt! Maar 't lastigste hebben de bezoekers wel direct in 't begin, als hun eerst een sneetje cake van Goemans en onmiddellijk daarop een van Scholten gepresenteerd wordt Een puzzle van onzen befaamden ^neester in de puzzlekunst" is daar niks bij! De Uw merk is Voor toilet artikelen. OUDKARSPEL. De raad vergaderde Maandag 22 Febr. 's avonds 7. Door ziekte waren afwezig de burgemeester en wethouder Kostelijk. De eerste wethouder, de heer Bakker, leidde deze vergadering. In zijn openingsreden heette deze den heer mr. C. P. Eecen hartelijk welkom in deze ver gadering, waar hij kwam na een langdurige ziekte en feliciteerde hem met zijn herstel. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat: van Gedeputeerde Staten dezer provincie bericht is ingekomen, dat de Prov. Staten geen aanleiding hebben gevonden tot herzie ning van de regeling voor het aansluiten van niet-rendabele gebieden aan het buizennet van het Provinciaal Waterleidingsbedrijf; bericht van B. en W. van Sint-Pancras, dat het aandeel in het onderhoud van den Twuij- verweg over 1931 bedraagt 21.04; van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw bericht is ingekomen, dat de steunregeling voor de werkloozen transport arbeiders is verlengd tot en met 6 Febr. 1932. Naar aanleiding hiervan zeide spr., dat slechts uitkeering heeft plaats gehad van 30 'November tot en met 26 December 1931, tot een totaalbedrag van 100.20. Volgens me- dedeeling van den minister heeft deze in be ginsel besloten 25 pCt. hierin bij te dragen ingevolge raadsbesluit van 24 November 1931 door de daartoe benoemde raadscom missie tot en met 8 Januari 1932 is uitge keerd aan steun aan hulpbehoevende tuin bouwers een bedrag van 921 ten behoeve van werkverschaffing aan werkloozen vanaf 18 Januari 1932 tot en met 20 Februari 1932 is betaald aan arbeidsloon 888.75, verdeelt over een getal van 13 16 werkloozen. Alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Verzoek van de wed. N. JongsmaMui, alhier, om wegens overlijden van haar man, ontheffing van de huur over 1932 van een perceel gemeenteland. Aan dit verzoek kan worden voldaan. Brief van het Ned. Instituut van Architec ten, houdende verzoek om gemeente-ambtena ren onder geen voorwaarden meer toe te staan particulier werk uit te voeren. Werd voor kennisgeving aangenomen. Brief van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, vergezeld van het plan van uitvoering betreffende steun aan den groven tuinbouw in Noordholland. Werd voor kennisgeving aangenomen. Brief van de commissie uit de besturen van gemeenten in Westfriesland, betrokken bij de tuinbouw-crisis, in zake de med<*werkine van gemeentewege ter verieening van voorschot ten door het Rijk aan tuinbouwers. Ingevolge een besluit van een vergadering van Gemeentebesturen in Westfriesiand te Hoorn gehouden, stelden B. en W. voor de regeering te verzoeken, voor de gemeente de 30 pCt. voor de tuinderscredieten renteloos te leveren en de aflossing te doen plaats vinden in 15 jaar. De voorzitter vond het zeer te betreuren dat een zoo ingrijpend tesluit om de aan vraag van de credieten tbe te staan in een on voltallige raad moet -worden genomen. Dit toch gaat over een bedrag van 25000, zijn de 30 pCt. voor de goedgekeurde aanvragen. De heer de Boer achtte het toch noodzake lijk dit nu te besluiten. Er is al zoo lang ge wacht. De voorzitter: Waar dit een zeer belang rijk besluit is, had ik dienaangaande graag een principieel antwoord van Ged. Staten ge had hoe ver we gaan konden, als we in den put raken zal de regeering ons er toch ook weer uit moeten halen. De heer Zaagman vroeg of de aanvragers wel voldoende op de hoogte zijn van de be zwaren welke hen om crediet op de schouders worden gelegd. Deze zijn niet weinig. Er werden verschil lende bezwarende punten voorgelezen. Spreker was van meening dat in het open baar dit wel eens naar voren mag worden gebracht en gaf den credietnemers in overwe ging zich terdege op de hoogte te stellen. Bij ingekomen schrijven van 20 Febr. wordt de gemeente voor de volle 30 procent gesteld. W#e kunnen echter de crediet aanvragers niet 'teleurstellen, doch wanneer de minister het afwijst, zal een particuliere bank er ook niet veel van moeten hebben. De heer Rijper: Er is al veel .over gespro ken. Ik zal er niet veel van zeggen en kan er mijn stem wel aan geven. Mr. Eecen sprak ten eerste zijn dank uit voor de woorden van den voorzitter in zijn openingswoord. Aan de tarwebouwers, ver- vo'gde spreker, is toch reeds lang steun ver- lèend. Als hier door rijk en gemeente steun wordt verleend ben ik er ook voor als ik mijn hart laat spreken, doch wanneer het verstand spreekt ben ik er niet voor. Er zijn een 50-tal gemeenten welke allen hun aandeel vragen van de uitgetrokken toezegging van het rijk groot 7CO.OCO. Wanneer we nu nog aan dat door onze gemeente reeds 88.000 wordt aangevraagd, hebben we de kans dat op zijn hoogst een 5de gedeelte wordt toegezegd. Dat is niets voor de menschen, dus eigenlijk weg gegooid geld. Zal het een volgend jaar beter zijn? Duitschland is zeer arm en dit toch is onze grootste afnemer. We kunnen een volgend jaar wel weer beginnen. Hieruit kunnen nog veel onaangename dingen voortspruiten, vooral voor hen op wie de belasting verhaald zal worden. De voorzitter: Laat nu eens geregeerd wor den met het hart, misschien dat het dan beter gaat. Van minister de Geer is niet veel te hopen. Wel stuurt deze een kruiser naar Sjanghai wat toch ook zeer groote kosten mee brengt. Gaat het niet dan is ook weg wat reeds verleden jaar gegeven is. Er moet inge grepen worden, de regeering staat voor 70 pCt., dan kunnen wii toch ook de menschen niet in den put laten. Als er niet geholpen wordt blijft het land braak liggen en zitten we met zooveel meer werkloozen die toch ook geholpen moeten worden. De heer de Boer zou een verzoek aan den minister willen doen om het bedrag aanmer kelijk te verhoogen. Hij zou er de politieke partijen voor willen spannen. De voorzitter wilde wel aan het verzoek van den heer de Boer voldoen. De heer Zaagman zou het niet in de poli tiek willen zoeken. We zullen een 100-tal menschen helpen en het op de schouders van een 200-tal andere menschen schuiven. De heer de Boer: voor een jaar of 4 a 5 heb ik meegeholpen het vermenigvuldigings- cijfer naar omlaag te brengen. Was dat maar niet zoo geweest, dan was ons potje nu zooveel grooter. Mr. Eecen: wat is dat toch voor een potje? Er staat nog zooveel te doen we zijn nog lang niet aan het eind van de ellende. De voorzitter antwoordde den heer Zaag man de politieke partijen zijn in staat verbe tering in de toezegging te krijgen, wij niet. Aan den heer Eecen werd uitgelegd, dat op den boerenleenbank een bedrag staat van de gemeente van 28.000. Doch daar is bij voor de straat welke al in drie jaar geen beurt heeft gehad, voor het burgerlijk arm bestuur en*. Dan houden we nog wel een be langrijk bedrag over, doch we moeten er zoo zuinig mogelijk mee zijn. De heer de Boer vroeg of het geen aanbe veling verdient om hen die niet in aanmer king voor crediet komen, bericht te doen, waar er een 20-tal menschen zijn afgewezen, welke nog altijd hopen. Als ze willen dat hun geen steun zal worden verleend, kunnen ze alsnog probeeren op een andere manier klaar te komen. De voorzitter: tot ons leedwezen zijn er zulke gevallen. De geheele raad heeft geza menlijk de aanvragen behandeld en soms bij stemming uitgemaakt of verleend kan wor den. De heer de Boer: we moesten wel zoo handelen volgens onze instructies. De heer Rijper: als aan allen was ver leend, was er niets van terecht gekomen, we konden om die enkelen niet allen slachtoffe ren. Aldus besloten. Verzoek van de afd. Oudkarspel van den Neutralen Bond van boeren, land- en tuin bouwers alhier om een steunregeling in het leven te roepen voor noodlijdende tuinders. Reeds eerder zeide de voorzitter is er een conferentie geweest met B. en W. en de hee- ren Kaan en IJff. Door vertraging door de tuinderscredieten enz. was ook de raadsver gadering wat vertraagd. Dit heeft in den Neutralen Bond ontstemming gewekt. Nu was in de laatste B. en W.-vergadering be sloten een steunregeling in het leven te roe pen. B. en W. stelden voor om 5000 voor de tuinbouwers te geven. Spr. zou den minis ter willen verzoeken ook in deze te willen I Voorts vroeg de heer de Groot, of de con- steunen. Waar dit in de steden toch ook ge- tributie, die door de nieuwe leden wordt be- beurt voor de werkloozen, kan dit toch ook voor onze tuinbouwers. Spr. had zich ingedacht J 2000 nu direct over het armbestuur of crisiscomité te votee- ren en dan wanneer inmiddels de credieten nog niet zijn afgekomen 3000 op supple- toire begrooting over een commissie uit ver schillende corporatiën. Waar in de vergadering van den Neutra len bond het crisiscomité niet als de aange wezen weg was beschouwd, bleef het B.A. over. Mr. Eecenwe hebben al een commissie met het B.A. gehad, dit is heen gegaan, thans moet het weerkeeren. Mij lijkt het crisisco mité de aangewezen weg. De heer Rijper: die commissie is opgehe ven omdat de geldmiddelen op waren, nu is het weer tijd om te beginnen. Velen be schouwden de gave van het crisiscomité als een bedeeling. De tuinbouwer vindt het een recht dat er gesteund wordt, doch niet over een crisisco mité, ook spr. vind het beter over een com missie met het B.A. Met de stem van den heer Eecen en den heer Zaagman tegen werd besloten om 5000 steun uit te trekken over het B.A.. In deze commissie zullen dan zitting nemen 2 leden van den raad, waarvoor bij stemming zijn aangewezen de heeren de Boer en Bom- mer. Adres van het plaatselijk crisis-comité, houdende verzoek om een bijdrage uit de ge meentekas. Een verzoek werd gedaan om b.v. 1000. Waar dit comité nog eenmaal een week steun kan verleenen en er van het nationaal crisiscomité bericht was ingekomen, dat nog geen geld beschikbaar was, werd dit ver zoek gedaan om b.v. in vier termijnen van 250 om de 14 dagen te voteeren. De voorzitter: waar dit van nog urgenten datum is kan dit niet breedvoerig in B. en W. worden besproken en gezien het vooraf gaande is mijn persoonlijk voorstel om b.v. 500 in vier termijnen van 125 te geven. Er is op het oogenblik wel niet in het natio naal crisiscomité aanwezig, doch misschien dat liefdadig Nederland nog wel eens uit den hoek komt, anders zou hier het comité zijn toch ook nuttig werk stop moeten zetten. De heer Bommer, lid van het comité, vond 500 voorlcopig wel voldoende. De heer Eecen: zijn er ook buiten de tuin ders die steun krijgen, laten we dan hooren hoeveel. We kunnen 't onder voorbehoud vo teeren. De heer Rijper vond het te betreuren, dat van de gelden welke gegeven worden 10 pCt. naar het nationaal comité gaan. Kunnen we het niet onder een verkapte vorm geven? Ook zou hij er voor zijn, dat de artikelen, welke gekocht worden in de gemeente ge kocht werden. De voorzitter: dekens enz. komen uit den Haag, waar ze bij zeer groote kwantums worden ingeslagen en aan de kleine comi- te!s worden gegeven. De heer de Boer: als er wordt gegeven, wat gekocht moet worden blijft het op het dorp. Mr. Eecen zou het als subsidie willen ge ven. Zonder hoofdelijke stemming werd het toegestaan. Rekening van den Vleeschkeuringsdienst in den Keuringskring Oudkarspel over 1931. Dit is een nadeelige post daar de keurmees ter dit jaar nogal eens ziek was en een plaatsvervanger in zijn plaats kwam. Voor de vijf dorpen was het een nadeelig saldo van 83.32, wat voor onze gemeente op 16.67 komt te staan. Rondvraag. De heer Zaagman had nog graag even het woord over art. b. van de agenda. Spr. zou hier toch wel adhaesie op willen betuigen. Wanneer hier eens een nieuwe op zichter moet zijn zou spr. er voor zijn. De voorzitter: dit zou onmogelijk kunnen waar het een betrekking is van 250, We kunnen niet verlangen dat de menschen geen particulier werk mogen doen. De heer Zaagmanals dat zoo voor mocht komen, zouden we er rekening mee kunnen houden. Daarna sluiting. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Vergadering Ziekenhuisver pleging. (Vervolg). Het voorstel-van der Laan werd ver worpen met 16 stemmen voor en 19 stemmen tegen. Nog werd bepaald, dat de premiever- hooging 1 Januari j.1. zal worden geacht te zijn in werking getreden. De heer Schot zeid dat het noodig is, nu de voedingsmiddelen zoo goedkoop zijn, het bestuur allereerst moet trachten de ve'rple- gingsprijzen gunstiger te krijgen. De voorzitter zeide, dat hieraan reeds ernstig wordt gewerkt. De heer de Groot stelde nu voor, dat de vergadering besluite uit te spreken, dat het tot de werkzaamheden van den secretaris behoort, zonder eenigen twijfel, het jaar verslag uit te brengen. De heer de Groot trok na eenige discussie zijn voorstel in, mits er acte van genomen wordt, dat duidelijk is gebleken, dat de zaak tot den secretaris behoort. Niemand sprak dit tegen. De heer Kuyn achtte het wenschelijk de aanwezigen nog eens duidelijk voor oogen te stellen, wie in de ledenvergadering stemrecht mogen uitoefenen. De heer de Groot bepleitte de wenschelijk- heid van het maken van een geheel nieuw reglement of van juister gezegd, statuten voor de vereeniging. Na tot standkoming van deugdelijke sta tuten zou spr. het mede nuttig achten, de Koninklijke goedkeuring daarop te vragen- De voorzitter zegde toe, aan deze zaken in het bestuur ernstige aandacht te zullen wijden. taald gedurende de 13 wachtweken, in welken tijd deze geen recht dus op uitkeering heb ben, wel gereserveerd wordt. E>e voorzitter zeide, dat zulks niet ge schiedt, maar dat ook dit overwogen zal worden. Tenslotte vroeg de heer de Groot, wat er toch aan de hand is met de z.g. 53 week con tributie, die naar spr. van velen hoorde, zoo veel tegenkanting ondervindt. Het bestuur zeide, dat de directeur-penningmec-ster deze betaling zelfstandig heeft geregeld. _Dat is ook heel juist zeide de heer de Groot, want eenmaal in de 5 jaren ongeveer bevat een jaar toch ook 53 betalingsweekdagen en zonder dus dien 53en termijn te innen zou er dus een weekbetaling achterblijven. Het bleek dat dit ook door de vergadering als juist wordt gevoeld, maar dat de moeilijkheid zit in de bepaling van het reglement, dat zegt, dat men aangesloten kan zijn voor zooveel per week, of voor zooveel per jaar en dat dit iaatste bedrag, in geld uitgedrukt in het reglement voorkomende, juist 52 maal de weekpremie vormt. Letterlijk zou men dus van de z.g. jaarklanten die 53e betaling niet kun nen eischen. Algemeen bleek men echter van gevoelen, dat toch ook van hen die 53e ter mijn behoort te worden geïnd. Daarna sluiting. HLEBHUGOWAARD. In café Liefhebber vond Dinsdag 23 Fe bruari 1932 de gewone voorjaarsvergadering plaats van leden der Coöperatieve Zuivelfa briek ^Excelsior" te Heerbugowaard. Na een kort openingswoord van den heer D. Kriller te Oude-Niedorp deelde ós voor zitter mede, dat het bestuur genoodzaakt was geweest nieuwe kaasbakken met nieuw systeem machinale kaasbereiding, systeem „Tebel" aan te schaffen, omdat de oude bak ken af, maar dan ook geheel af waren. De vergadering werd een poosje onderbroken, opdat de leden de werking daarvan in de praktijk konden zien. Ook werd een bezoek ge bracht aan het nieuwe pellokaa! en de thans als kaaspakhuis ingerichte zolderruimte. Een en ander had de volle goedkeuring van de aanwezigen. In de vacature van wijlen den heer Jb. Rootjes Czn. werd gekozen de heer J. Kiefi te Heerhugowaard-Noord, in de vacature van den heer Blokker de heer Jb. de Wit te Oudkarspel, oud-bestrurslid. Goedgekeurd werd het bestuursvoorstel om het contract met de maatschappij „Gouda" wederom met een jaar te verlengen. Gezien ook de eigenaardige toestand in den kaashan del werd dit de beste weg geoordeeld. Hierna kreeg 1e directeur gelegenheid en kele mededeelingen te doen, waarin ook vooral naar voren kwam de veel ongunstiger melkprijs in het vu loopende boekjaar dan een jaar te voren. Waren de melkprijzen dezelfde geweest als in het vorige boekjaar, dar was ver een drie millioen K.G. melk geleverd van l Mei tot 9 Jan. 1932 een vijftig duizend gulden meer zijn uitbetaald lan nu het geval geweest is, wel een bewijs, dat ock het vechoudersbedrijf wel degelijk onder de crisis gebukt gaat. Punt 5 van de agenda luidde: Voorstel van het bestuur om eerste klasse melk een kleine toes'ag te geven. Dit punt werd door den di recteur nader toegelicht. Sedert de vorige ledenvergadering worden aan de fabriek elke week op onbepaalde da gen de volgende proeven genomen: 1. de gistings-reductaseproef om de hoe veelheid en de soort -an de bacteriën te bepa len. 2. de sedimentsproef om te onderzoeken of er ook etter enz. in de melk voorkomt (ver dachte gevallen werden opgezonden naar het laboratorium van den Bond van op coöpe ratieve grondslag werkende Zuivelfabrieken in Nooróhe'land voor microscopisch onder zoek). Vaak wordt dan de aanwezigheid van streptococcen ceconstateprd. Voorbeelden worden genöe.nd, waaruit bleek, dat door dit onderzoek veehoudes voor meerdere schade zijn gevrijwaard. 3. de vuilheidsproef. Van de melk van el- ken leverancier wordt een halve liter door een wattenschiifje geperst en dan het meer of minder vuil zijn geconstateerd (leden en le veranciers krijgen het betreffende watje thuis gestuurd met het melkgeld). Er werd de nadruk op gelegd, dat de melk niet oogen- schijnlijk zindelijk moet zijn, omdat men ze door een fijne teems gegoten heeft, maar dat het melken zoo gebeuren moet, dat ze niet vuil wordt. 4. elke week worden de melkbussen op zindelijkheid gecontroleerd. 5. de z.g. proppenproef, waardoor de aanwezigheid van z.g. sporevormende bacte riën moet worden aangetoond. Wanneer men b.v. kuilgras met zijn handen heeft aangeraakt en men dan begint te mei ken zonder zijne handen te wasschen, is het gevaar groot, dat *ien dergelijke bacteriën in ae melk brengt, waardoor het gebrek „laat los" in de kaas kan optreden De veehouders en de fabriek moeten in goe de samenwerking trachten de kwaliteit der melk op te voeren, opdat het maken van af wijken de kaas wordt voorkomen. Het staat nog altijd vast, dat ook de fabriek alleen uit zindelijk gewonnen melk een eerste klasse product kan maken. Afwijkende kwaliteit brengt met deze lage kaasprijzen al bijzonder weinig op. Na deze toelichting is besloten een be scheiden st ap te doen in de richting van kwa liteitsbetaling en wel in dien zin, dat voor melk, welke in de vierweeksche betalingspe riode altijd eerste klasse gekeurd is een toe slag te betalen van 5 ets. per 100 K.G. melk. Dit begint dan met 1 Mei 1932, dus met het nieuwe boekjaar. GROOTSCHERMER. In de dezer dagen gehouden vergadering van hoofdingelanden van het Heemraad schap de Eilandspolder alhier, is tot dijk graaf benooemd de heer J. Blaauw te Graft, in de plaats van den heer J. Smit Jzn. te Grootschermer, die op 1 Januari j.1. als zoo danig moest aftreden, omdat zijn ambtstijd om was. Deze verkiezing heeft een eigen aardige beteekenis. In een vergadering, nog in 1931 gehouden, was de aftredende heer Smit, bij, op wettige wijze gehouden stem ming opnieuw tot dijkgraaf benoemd. Echter, heeft men bij het vaststellen van de conclusie dier stemming een ernstige fout gemaakt. Bij herstemming toch, na twee vrije stem mingen, kwamen de heeren Smit en Blaauw. ieder met 6 stemmen uit de bus. Volgens de geldende voorschriften was toen de heer Smit als oudste in jaren gekozen. Men heeft toen echter nog eene loting tusschen de beiden gehouden, die voor den heer B. gunstig uiN viel. Dadelijk nadat de vergadering uiteen was gegaan heeft de secretaris van den pol der, de heer v. Staveren te Graft. de misvat-» ting ontdekt en de beide heeren S. en B. en andere belanghebbenden in kennis gesteld met het feit, dat eigenlijk de heer S. benoemd was. Laatstgenoemde beeft nadien inderdaad de functie van dijkgraaf nog eenigen tijd ver vuld, tot Gedeputeerde Staten, door een be roepsschrift van den heer Blaauw in de zaak betrokken, intrekking van het benoemings besluit (van den heer Blaauw) hebben voor geschreven met het nemen van een nieuw benoemingsbesluit daaruit voortvloeiende. Nader is aan den waarnemende dijkgraaf van provinciale zijde medegedeeld, dat ook een geheel nieuwe stemming noodig werd geoor deeld, die dan ook thans met het bovenom schreven gevolg is gehouden. Over de vraag of inderdaad een nieuwe stemming geboden was, waar toch de heer Smit na een wettig gehouden stemming, volgens voorschrift ge kozen was, loopen de meeningen ook van terzake deskundige personen uiteen. Immers zou volgens meerderen het feit van onjuiste vaststelling van den uitslag eener stemming de stemming zelf niet onwettig behoeven te maken. Misschien zal deze zaak hiermede niet beëindigd zijn. Naar reeds verluidt, zal eert nadere beslissing in hoogste ressort, dus van de Kroon worden ingeroepen. TE£EL. In een der polderketen, nabij Oosterend, welke dienen als huisvesting voor de arbei ders van elders, die bij de verhooging der dijken werkzaam zijn, is Zondag een dezer werklieden, die een bovenmatig gebruik van sterken drank had gemaakt, dood in zijn bed aangetroffen. BERGEN. Volgens de voor deze gemeente vast gestelde kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 3115, voor de Prov. Staten 3042 en voor den gemeente raad 2814. De heer Sp., fotograaf alhier werd giste ren aangenaam verrast toen hem, bij de aan- giite der geboorte eener dochter, door den ambtenaar van den burgerlijken stand werd medegedeeld dat deze jonggeborene de 6000ste inwoonster van Bergen was, aan welk feit de gemeente een kleine herinnering wenschte te verbinden. Deze herinnering bestond uit een zilveren rammelaar, welke door den betrokken ambte naar met eenige toepasselijke woorden aan den vader werd ter hand gesteld. HEEMSKERK. 'Dinsdagavond kwamen in 't café van den heer Schipper een aantal veehouders en tu.nders ie samen om te komen tot de stichting van een neutrale boeren- en tuinders- bond. Een voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren G Schoehuys. Rol, P. de Vries en Muijen. C. v. d. Outenaar en H. Tijms werd bereids al de vorige week gevormd. Voor het oprichtingsdoel waren de heeren A. Hoogland. Hart en de Vries van elders als sprekers overgekomen. De bijeenkomst stond in het teeken van be langstelling daar ruim 60 personen aan wezig waren. Na een inleiding van de heer Muijen was het woord achtereenvolgens aan genoemde heeren waarna de oprichting tot stand kwam met 48 leden. In het definitieve bestuur hebben zitting de heeren R. H. A. Muijen, J. Rol, H. Tijms en G. Schoehuijs, terwijl tot afgevaardigde naar de Zaterdag in Hoorn te houden alge- meene vergadering beide eerstgenoemd» be stuursleden werden gekozen. RECEPT-FORMULIEREN GESTOLEN. Voor de Vierde Kamer der Amsterdam- sche rechtbank heeft een jongeman terecht gestaan wegens diefstal van recept-formu lieren. De verdachte was morphinist en had tijdens bezoeken aan enkele dokters recept formulieren uit de ontvangkamers weggeno men. Daarop schreef hij recepten voor Pan- topan, een morphinehoudende stof. Zoodoen- de kwamen er vele klachten binnen over val- sche recepten. Nadat zijn daderschap was komen vast te staan, ging de justitie nog niet tot vervolging van den jongeman over, omdat hij onder me dische behandeling was gesteld en een nieu we methode op hem werd toegepast, om zich voortaan van morphine *e onthouden. Deze kuur had goede resultaten, doch omstandig heden deden den verdachte weer tot zijn oude fout vervallen, hetgeen bleek uit nieuwe klachten over valscne recepten. In hoofdzaak omdat door zijn optreden geen nadeel, slechts lichamelijk nadeel voor hem zelf was ontstaan, eischte de Officier van Justitie mr. De Blécourt twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Door den N ederlandschen Bond van Aquariumhouders werd ons het jaarboekje 1932 voor Aquariumliefhebbers toegezon den. Het eerste gedeelte is een vademecum voor aquariumliefhebbers, een soort naslagwerkje waarin zij alles kunnen vinden wat zij da gelijks noodig hebben. Het tweede deel be oogt belangrijke onderwerpen op aquarium- gebied te behandelen. Slaagt deze uitgave dan ligt het in de bedoeling elk jaar met een dergelijk jaarboekje uit te ko-?r

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7