DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Hit het JUtdemetU Du^eiilksdï Owtzkht !Buitm.tand VOLKSUNIVERSITEIT. 134e Jaargang. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENj Van 1—5 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTEI ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Yo. Directeur: C. KRAK. YKIJDAO I I BBU VIII 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladsn. Den Haag, 25 Februari 1932. De Tweede Kamer stond heden voor een lastig geval. De heer Albarda (s.d.ap.) had, gelijk men weet een interpellatie over de zen ding van een oorlogsschip naar Shanghai aangevraagd en heden moest er beslist wor- den, vooreerst of hem daartoe verlof zou worden verleend, in de tweede plaats, wan neer dan die interpellatie kon worden ge houden. Tegen het verleenen van het verlof bestond bij den voorzitter noch bij de Kamer bezwaar, al liet de voorzitter doorschemeren, dat hij zich weinig practisch resultaat er van voor stelde. Maar wanneer zou die interpellatie kunnen worden gehouden? Er was haast bij: het ware dwaasheid te discussieeren over de vraag omtrent de meer of mindere wensche- lijkheid van de zending van een oorlogsschip wanneer dit intusschen reeds zijn bestemming had bereikt. Daar kor. vermoed worden, dat onze torpedojager, die is afgezonden om de levens van onze landgenooten te beschermen, reeds uiterlijk Zondag te Shanghai zou zijn aangekomen, moet de interpellatie vóór dien tijd achter den rug zijn. Er schoot dus niets anders over als haar uiterlijk tegen morgen, Vrijdag, op de agenda te brengen. Edoch de minister van Buitenlandsche Zaken was hedenmorgen weer naar Genève vertrokken, den minister van Defensie is nog niet gerepa trieerd. Gelukkig had minister-president Ruys. zich. als van alle markten thuis en bovendien waarnemend minister van Defensie, bereid verklaard bij ^eze interpellatie de Regeering te vertegenwoordigen. Maar daarmede waren rifêt alle moeilijkheden uit den weg geruimd. Want er stonden reeds drie andere interpella ties op de agenda, waaronder een van den heer Weitkamp over den nood van den land bouw, welke verscheidene sprekers zeer urgent vonden, daarvóór nog een interpellatie- Hiemstra betreffende steun aan werkeloozen, terwijl ook reeds op de agenda i» gebracht een interpellatie-Kortenhorst over onze han delspolitiek. En dan woidt de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de vol gende week in de terste Kamer verwacht voor de algemeens beschouwingen over de RijksbegrootingHet begon op een puzzle te gelijken! Onder voorlichting van mr. T. Heemskerk is men hei ten slotte hierover eens geworden, dat morgen, Vrijdag, de interpellatie-Albarda zal worden gehouden. Mocht die tijdig af- loopen. wat niet geheel onwaarschijnlijk is, wanneer de leden hun spreeklust wat weten in te toornen, wordt het slot van de begroo ting van Suriname afgehandeld Dinsdag van de volgende week komt daarna de interpel- latie-Weitkamp aan de orde, waarop de inter- pellatie-Hiemstra volgt, waarbij vermoedelijk de minister van Arbeid de regeering zal ver tegenwoordigen. en later wordt dan de in terpellatie-Kortenhorst onder handen ge nomen. Op die wijze naderen we al aardig in de buurt van het Paaschreces. Maar vóór dien tijd zal de voorzitter nog wel met een nadere regeling van werkzaamheden komen. Hierna ging de Kamer over tot behande ling van de begrooting van Suriname voor 1932. Men weet het: de Surinaamsche be grooting wordt altijd in mineur behandeld en telkens duiken oude motieven uit vroeger jaren op. Ook nu weer was de Surinaamsche symphonie verre van opwekkend. De trouwe medewerker bij de uitvoering er van, de sociaal-democratische afgevaardigde I J z e r- m a n, was weer op het appèl en hij heeft weer heel wat trieste dingen besproken. Na tuurlijk was een der voornaamste (en daarbij nieuwe) motieven de geschiedenis der relletjes te Paramaribo in October 1.1. Dat de gouver neur daarbij in beleid zou te kort zijn ge schoten. ontkende hij, veeleer acht hij de werkloosheid een der oorzaken van de onge regeldheden. Een revolutionnaire beweging achtte hij de opstootjes niet, maar hij zag er een aanwijzing in. dat de regeering zich meer met de economische toestanden in Suri name moet bemoeien. Voor de mechanisatie van het grootlandbouwbedrijf moet woiden gezorgd en de cultures moeten intensiever worden aangepakt De heer IJzerman hield bij deze gelegenheid tevens een pleidooi voor de afschaffing van de doodstraf in Suriname, vooral nu ze ook op Curs?ao niet meer bestaat. De heer Van Rappard (lib.) was er zeer slecht over te spreken, dat er nooit vol doende geld is voor economische verbete ringen van Suriname. Ook protesteerde hij tegen een te groote verlaging van de salarissen, omdat men dan geen beschikking krijgt over éérste-rangs krachten. De spieker or.tzegde den gouver neur de gaven van een goed regent. Zijn be leid tegenover de ongeregeldheden te Para maribo, maar nog meer zijn onhandig op treden tegenover de Westindische Compagnie, Welke zou worden opgericht, bewijzen dit zeer duidelijk. De spreker hoopte, dat de mi nister zou bewerkstelligen, dat de onderhan delingen met die onderneming zouden her opend worden. De heer Van Boetselaervan Dub beldam (c.-h.), ook een vast spreker bij de begrooting van Suriname, heeft geklaagd over het weinig doortastend optreden der regecring tot bevordering van de welvaart vau Suriname en ook hij drong aan op her opening van de onderhandelingen met de Westindische Compagnie. Hij zette aan het slot van zijn rede uiteen, dat de Westindische regeering niet volgens de regelen van men- schelijkheid handelt door de vluchtelingen uit Cayenne gewoonweg weer in het Fransche gebied terug te brengen in plaats van de ge bruikelijke regelen bij uitlevering te volgen. De heer W ij n k o o p (comm.) heeft gelijk te verwachten was, bitter geklaagd over de onderdrukking van de bevolking door het bestuur en nam de gelegenheid te baat te ver klaren, dat Moskou de hand niet had gehad in de relletjes te Paramaribo, wat hem eigen lijk wel wat speet. Het slot van zijn rede was, gelijk vanzelf spreekt, een verklaring, dat het Suriname eerst goed zal gaan, wan neer het los van het zoogenaamde moeder land is geraakt. De heer J o e k e s (v.d.) oefende scherpe critiek uit over het gesprek van een vast re- geeringsbeleid tegenover Suriname, over ge brek aan openbaarheid, over de krenterigheid van de maatregelen tot verhooging van de welvaart enz. De heer F e b e r (r.k.) toonde zich zeer ministerieel en meende dat de regeering geen blaam treft ten opzichte van haar optreden van de relletjes. Mevr. D e V r i e s—B mins (s.d.a.p.) klaagde bitter over de slechte hygiënische toestanden in Suriname, terwij! de heer B e u m e r (a.r.) meende, dat men zich bij de voorstelling van de Surinaamsche toestanden sterk aan overdrijving schuldig maakte. Minister De G r a a f f heeft een begin ge maakt met de beantwoording van de spre kers. doch zal zijn rede morgen wellicht echter ook later voortzetten. We komen er dan op terug. DE ZITTING VAN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG, De rede van rijkskanselier Bruening. De presidentsverkiezingen. De derde dag van de zitting van den Duit- schen rijksdag stond in nog grootere belang stelling dan de twee voorafgaande. Immers, op deze dagen zou rijkskanselier dr. Brue ning zijn rede uitspreken en iedereen was be nieuwd, welke sensatie er nu weer zou ko men. Dr. Bruening begon met er op te wijzen, dat in de atmosfeer der buitenlandsche poli tiek een spanning heerscht als tijdens den wereldoorlog en doelde daarbij o.m. op de Chineesch-Japansche botsingen. Daarna bleef hij uitvoerig stil staan bij de buiten landsche politiek van Duitschland. Hij sprak over de Memel-kwestie, over het be faamde tolverbond met Oostenrijk en over het brandende herstelvraagstuk. En steeds weer trachtte dr. Bruening de kritiek van de oppositie te weerleggen. Allereerst dus de kwestie-Memel. Scherpe en onrechtmatige woorden aldus het Wolff-bericht aan de N.R.C. hebben de rechtsche sprekers gericht tot den heer von Morath, den gezant te Kowno, een man, die nu, zoo zeide dr. Bruening, vijf jaar een der moeilijkste diplomatieke posten met eere heeft bekleed. In elk geval hadden de heeren ge noeg tact en overleg moeten toonen om die woorden niet thans te spreken en een man in den rug te vallen, die als het ware de laatste Duitsche schans in een vijandelijk land ver dedigt. De Duitsche regeering heeft volko men vertrouwen in 'n bevolking die 700 jaar Duitsche cultuur gekend heeft en zij heefi als Raadslid besloten den door het Statuut voorgeschreven weg te volgen. o Met groote woorden, zoo ging de rijkskan selier verder, hebben von Freytag en Rosen- burg gesproken over de „schrikkelijke neder laag" door de Duitsche buitenlandsche poli tiek geleden in de zaak van het Oostenrijk- sche tolverbond. De waarheid is dat alle be voegde economen in geheel Europa eenstem mig van oordeel zijn dat Oostenrijk op zijn grondgebied economisch niet het bestaan van een zelfstandigen staat kan leiden. De finan- cieele commissie uit den Volkenbond heeft dit oordeel onderstreept en het door het ver strekken van een leening bekrachtigd. Bij de zeer snelle ontwikkeling van de Oostenrijk- sche crisis in het voorjaar moest ik het aan minister Curtius overlaten op het juiste cogenblik de juiste maatregelen te treffen. Dit laatste heeft hij willen doen, zooals in een niet te verre toekomst blijken moet, maar het eerste niet en daarom moest het plan voorshands opgegeven worden. Ik heb Cur tius niet geofferd, maar na het gedeeltelijk- echec is hij in overeenstemming met diploma tieke gebruiken afgetreden. Het is heel dom en voorbarig om, zooals mijn critici verder gedaan hebben, nu al te willen oordeelen over de gevolgen van de ont wapeningsconferentie te Genève. Dan kwam dr. Bruening tot het herstel- vraagstuk. Voor Duitschland's economische en finan- ciêele toekomst is het herstelvraagstuk na tuurlijk van het allergrootste belang. De hee ren Freytag en Rosenburg hebben het bezoek aan Chequers volkomen buiten beschouwing gelaten (Wat heeft het uitgehaald? riepen de Nazi's). Dat zal ik u zeggen. Het heeft betee kent, dat wij in de kritieke dagen voortdu rend in voeling zijn gebleven met de Engel- sche en Amerikaansche regeeringen, zoodat wij het initiatief van Hoover noch verstoord noch benadeeld hebben, zooals de rechtsche sprekers beweerden. Wij wisten er alles van. Met Laval heb ik alle kwesties grondig be sproken, behalve de ontwapening, maar mijn daarop gevolgde reis naar Parijs heeft ae Londensche Conferentie mee helpen voorbe reiden, waarover de heeren ook in alle talen gezwegen hebben. (Von Freytag: Welk nut heeft die dan ge had?) Nu moet ik toch twijfelen aan de stabi liteit van ons geheugen, antwoordt Bruening, weet u niet dat het voorstel van de Stillhalte- overeenkomst met zijn zoo uiterst belangrijke gevolgen, op die conferentiën voorbereid is? En het onderzoek van de commissie te Bazel heeft daarna onze politiek bijna in ieder on derdeel bekrachtigd. Nopens de uitlatingen over deflatie kan ik verklaren, vervolgde spr., dat de rijksregee- ring alles zal doen om een voortschrijdende derflatie te bestrijden. De maatregelen v. d. prijscommissaris zijn in een zeker eindsta dium getreden. o Toen tenslotte kwam de presidentsverkie zing. Dr. Bruening begon met er op te wij zen, dat hij eenige heeren het ontslag van het kabinet aangeboden had, om von Hinden burg in staat te stellen, een candidatuur te aanvaarden, maar deze had zoo'n ontslag ge weigerd. Scherp ging hij daarna de Nazi's becritiseeren en noemde Goebbels' bewering van schuld der regeering voor 't ontketenen van een burgeroorlog (hier ging Bruening's stem verloren onder lawaai) het sterkste staaltje van demagogie. De regeering heeft piet anders gedaan dan met de uiterste clemerttie te zorgen voor handhaving van orde en tucht. De Nazi's spreken voorts steeds van het „systeam" waarmee ze nu eens mijn regeering bedoelen dan weer de Novemberdagen van 1918 op het oog hebben. „Dat is hetzelfde!" riep Frich). Bruening opgewonden: In November 1918 diende ik in het Corps Winterfeld dat tot nederwerping van den opstand gevormd was, Herr doctor en U? Als Rosenburg mijn vaderlandsche gezind heid in twijfel trekt, moet ik tot mijn spijt ver klaren, dat ik geen lesjes wensch te verkrij gen van iemand die in 1918 nog niet goed wist welk vaderland hij eigenlijk bezat (Rosenburg was een Balt uit het Riga-ge- bied). Ik was niet principieel tegen deelneming der grootste oppositie partij aan de regee ring al zou ik zelf teruggetreden zijn maar het bleek dat de leiders hun volgelingen niet aan den teugel hadden zooals voor een regeeringspartij gewenscht is. („Jou lusten we ook niet", riepen eenige Nazi's.) Ik wenschte echter evenmin Nat.- soc. en D. nationalen met de kleine rechter partijen aan een politieke eenheid te helpen ten koste van mijn eigen politieke lijk. Zoover gaat de vriendschap niet. Zij blijven jammeren, dat zij niet aan de regeering deelnemen. Tallooze pogingen heb ik de laatste jaren gedaan, maar steeds zijn ze op onmogelijke eischen afgestuit. Wie een verstandige politiek veert, hoeft dat niet zoo aan de groote klok te hangen, maar kan ook aan een minderheidsregeering deelnemen In den zomer van 1930 hebben de Duitsch- nationalen deze gelegenheid zooals zooveel andere verzuimd. Mijn „systeem" is de zake lijke uiteenzetting van den waren toestand zooals ik dien zie. Ik denk er slechts aan hoe ik het Duitsche volk in deze benarde tijden zoo kan leiden dat het althans stapsgewijze voorwaarts schrijdt, en als ik steeds weer nieuwen moed geput heb, bij tallooze tegen slagen, dan is het, omdat ik een man mocht dienen als Hindenburg, wiens herkiezing als Rijkspresident niet alleen een eerezaak voor het Duitsche volk is, maar door de buiten wereld tevens beschouwd zal worden als toetssteen van het Duitsche karakter en de Duitsche dankbaarheid, (Donderende toejui chingen midden en soc.-dem.) o Vandaag zal de Rijksdag waarschijnlijk zijn bijeenkomst beëindigen. Er staan nog drie sprekers ingeschreven, een Nationaal socialist, een Duitsch Nationaal en een com munist. Daarna zullen de beraadslagingen waar schijnlijk kunnen worden beëindigd te meer daar het niet te verwachter» is, dat de regee ring nog eens in de debatten zal ingrijpen Onder deze omstandigheden verwacht men, dat in de eerste middaguren tot stern- zal kunnen worden overgegaan, terwijl de zit ting dan beëindfgd zal kunnen worden. De nationaal socialistische Rijksdagfrac tie heeft een motie van wantrouwen inge diend tegen Rijksdagpresident Loebe. Het Se niorenconvent zal beslissen of een dergelijke motie toelaatbaar is. De Rijksdagfractie der Duitsche Volks partij is Donderdag na de plenaire zitting van den Rijksdag bijeengekomen ten einde te beraadslagen over haar houding nopens de op de agenda van Vrijdag staande moties, in het bijzonder nopens de moties van wan trouwen tegen de verschillende ministers. De fractie zou, naar vernomen wordt, in ieder geval stemmen voor de motie van wan trouwen welke tegen het geheele kabinet is ingediend. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Groot enthousiasme bij de Chineesche bevolking. Het succes der Chineesche troepen bij het weerstand bieden aan de Japanners verbreidt zich snel over het geheele land en brengt het volk tot enthousiasme, zoodat het in ver scheidene plaatsen plechtig overwinnings feesten georganiseerd heeft, waarbij geëischt werd, dat den oorlog aan Japan zou worden verklaard. De boycot van japansche goederen woidt algemeen. Vereenigingen tot het boy cotten van Japansche goederen gaan er reeds toe over de Japansche koopwaren te confis- queeren en in brand te steken. De Witgardisten. Naar gemeld wordt is generaal Kosmin, de commandant der Witgardistische organi saties in Charbin, bezig om volgens instruc ties der Japanners een divisie te vormen van Russische Witgardisten in de provincie Moekden. Verscheidene witgardistische groe pen van 50 tot 100 man elk zijn reeds van Charbin vertrokken. De Witgardistische divi sie heeft den opdracht door te dringen in het langs zee liggende Sowjetgebied. Een afdee- ling Japansche troepen zou ter zelfder tijd een aanval doen op Transbaikalie. De organisatie der Witgardistische divisie wordt met de grootste geheimhouding om ringt. De Japanners nemen alle maatregelen om de betrekkingen, die bestaan tusschen Je te vormen divisie en de officieéle Japansche instellingen, te verbergen. Van Japansche zijde wordt de divisie van munitie voorzien. De strijd van heden om Sjanghai. Volgens betrouwbare schattingen hebben de Chineezen heden 40O dooden en 1600 ge wonden verloren tijdens den vreeselijken strijd, die geleverd is in ae Kiangwan-sector. Het Japansche hoofdkwartier erkent 80 dooden te hebben verloren. Het resultaat van den strijd, waarin de Japanners eerst flinke vorderingen maakten, doch later weer groo- tendeels werden teruggedreven, is, dat de Japanners een terreinwinst hebben gemaakt van ongeveer 650 M. Succesvolle tegenaanval der Chineezen. De Japansche aanval van Woensdag heeft een Chineesch tegenoffensief ten gevolge gehad. Daarbij konden de Chineezen den verrasten Japanners bijna het geheele in de morgen uren verloren terrein weer ontnemen. Een aanval der Japanners op Kiang Wan bracht hen in het bezit van het westelijk deel van Kiangwan. De Chineesche verliezen wor den op 2000 mar. geschat. Japansche successen bij Hoe Koe Chia. Naar uit Sjanghai wordt gemeld, zouden de Japanners over een frontlijn van 2 K M. in de omgeving van Hoe Koe Chia successen hebben behaald en deze plaats hebben inge nomen. Chineesche granaten zijn terecht gekomen in de sectie Hongkew der internationale nederzetting. Het Duitsche consulaat in Sjanghai ontruimd. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat het Duit sche diplomatieke personeel het Duitsche consulaat heeft ontruimd in verband met de mogelijkheid van een beschieting De indruk van de verklaring van Stimson in Japan. De verklaring van den Amerikaanschen staatssecretaris Stimson i.z. het conflict in het Vere Oosten is in Japan met groote be langstelling ontvangen. Van de zijde van liet Japansche ministerie van buitenlandsche za ken wordt verklaard, dat Stimson's uitlating over de bedreigde waarborgen voor den vre de slechts weinig beteekenen, zoolang er niet de gewapende interventie in het Verre Oosten mee bedoeld is. Japan heeft noch het negen- mogendheden verdrag geschonden, noch zal het zich verzetten tegen een herziening er van. De meeningsverschillen ten aanzien van de verdragen zijn ontstaan door de wijze van interpretatie door de U.S.A. Japan is van meening, dat de mogendheden, toen zij zich indertijd verplichtten de onschendbaar heid en de souvereiniteit van China te eer biedigen hiermede slechts tot uiting wilden brengen, dat zij met deze factoren rekening zouden houden op momenten, dat zij inder daad aanwezig zouden zijn. In het afgeloo- pen 10-tal jaren is de verwarring in China echter slechts grooter geworden. Van Japan sche zijde heeft men de voorstellen van Ame rika en Engeland ten aanzien van een econo mische blokkade van Japan gekenschetst als een gevaarlijk spel van bloeddorstige libera- listen. LAATSTE FILM AVO YD op DONDERDAG 3 MAART a.s. des avonds 8 uur in het Alkmaarsch Bios- coopthéater „DE AARDE" Ligafilm (Die Erde) Regie: DowsjenkO met speciaal Zuid-Afrikaansch bijpro gramma, welwillend afgestaan door de Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging te Amsterdam. Kaarten vanaf heden aan de Leeszaal. Zaterdagavond aan speciaal loket van 7 tot 854 uur. Maakt hiervan zooveel mogelijk gebruik. Toegang boven 18 jaar. Ziet Filmnieuws. Hedenavond LEZING Dr. v. d. SLEEN in de Handelsschool. RIJKSPRESIDENT VON HINDENBURG OVER ZIJN CANDIDATUUR. Rijkspresident von Hindenburg heeft Don derdag de leden der Werkcommissie der Ver- eenigde Hindenburg-Comités ontvangen, t.w. de heeren Gereke, graaf von Westarp en generaal von Winterfeldt, die hem namens de comités dank brachten voor zijn bereidwillig heid opnieuw een verkiezing te aanvaarden. In zijn antwoord juichte von Hindenburg de beslissing der werkcommissie toe den helaas onvermijdelijk geworden verkiezings strijd op voorname wijze te voeren en alles te voorkomen wat zou kunen leiden tot een ver scherping der bestaande tegenstellingen. Ik heb, aldus Hindenburg, de candidatuur slechts aangenomen op de basis van onpar- tijdigheid en het op besliste wijze van de hand gewezen mij op welke wijze dan ook tegenover de partijen te binden, of een of an dere voorwaarde aan te nemen. Ik zal ook verdere verbintenis aan de een of de andere zijde weigeren. Ik ben de gevolmachtigde van het geheele volk, niet de lasthebber van een partij cf een groep partijen en wil slechts ver plicht zijn aan mijn geweten en het vader land. PELGRIMS BESTORMEN EEN BR.-INDISCHEN TEMPEL. 17 pelgrims gedood. In Arreram bij Patna in de gelijknamige provincie heeft een stoet van duizenden pel- frims den tempel bestormd Politie-agenten, ie den tempel bewaakten werden overwel digd. In de algemeene verwarring werden vele pelgrim onder den voet geloopen en zoo doende gedood. In het interieur van den tem pel vielen vele pelgrims in een diepte, waar een beeld van de godheid staat. Pelgrims, die het eerst naar beneden gevallen waren, wer den door de boven op hen vallende volgende deels doodgedrukt, deels stikten zijn. ADOLF HITLER GENATURALISEERD. De leider der N.S.D.A.P., Adolf Hitier, is met ingang van gisteren door de regeering van Brunswijk benoemd tot regeeringsraad bij het Brunswijksche gezantschap te Berlijn. Hiermede is Hitier Duitsch staatsburger ge worden. De aanstelling van Hitier is Donderdag middag onderteekend door den Brunswijk- schen premier Kuechenthal en minister Klagges. DE BROER VAN HINDENBURG OVERLEDEN. Te Lübeck is gisteren overleden Bernhard von Hindenburg, de broeder van den rijks president, in den leeftijd van 74 jaar. Bern- hard von Hindenburg was op 17 Januari 1859 te Glogau geboren, was vroeger officier en wijdde zich later aan belletristisch werk. In 1915 heeft hij o.a. een biographie van zijn broer gepubliceerd. DE UITVINDER VAN DE GEÏLLUSTREERDE POSTKAART OVERLEDEN. Heinrich Lange, de oudste boekdrukker te Goettingen, is op 84-jarigen leeftijd over leden. Tot dezer dagen heeft hij tezamen met zijn zoon zijn zaak gedreven. Toen de postmeester-generaal Stephan de postkaart bij de Rijksposterijen invoerde, was Heinrich Lange de eerste die deze postkaar ten voorzag van plaatjes en gelukwenschen. VIER ARBEIDERS GEDOOD DOOR EEN SNEEUWSTUIVING. Te Seattlo in den staat Washington werd een aantal arbeiders dat werkzaam was aan een spoorlijn door een plotse linge sneeuwverschuiving bedolven on der een zwaren naar beneden komenden sneeuwlaag. Vier arbeiders werden dood onder de sneeuwmassa vandaan gehaald, 4 anderen konden met slechts lichte verwondingen worden gered. KORTE BERICHTEN. Te Gasteren (Dr.) is door het op hol slaan van een paard, de 73-jarige H. Schuur man aldaar van een wagen gevallen. Hij was op s]ag dood.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1