Alkuiaarsclie Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Vrijdaü 20 Februari Radionieuws £anden 5uUi&ouw JeuMetw Honderd Wer en dertigste Jaargang. (Wordt vervolgd?. NO. Zaterdag 27 Februari 1032. Hilversum 1875 Af. (Vara-uitzendingen. iooO v.m. V.P.R O.). 6.45—7.00 Gymnas tiek 7.30—7.45 Idem. 8.00 Gramofoonpla ten 900 Het Drukker-trio. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Vervolg concert Elize de Haas, zang. J Jong, piano. Vara-Tooneel. 22 001 45 Het Vara-Septet o. 1. v. Is. Eyl. 215 Inst. v. Arbeiders Ontwikkeling. 2.30 Gramofoonplaten. 3.30 Het Russische Vijfja renplan, door Dr. 5. M. Wibaut. 4.00 Con cert door het le Ned. Krantjong-Orkest. 5.00 Beoefening der Huismuziek. 6.00 Volksliede ren door De Wielewaal. 6.15 Uit de Roode Jeugdbeweging, f.20 Vervolg Volksliederen- concert. 6.30 Litterair halfuurtje door de schrijver A. M. de Jong. 7.00 Het Vara-sep- tet o. 1. v. Is. Eyl. 8.00 Zaterdagavond-pro gramma. Vara-orkest m. m. v. solisten. Wil lem van Capellen. Moderne Kleinkunsten- senible. 11.0512 00 Gramofoonplaten. Huizen 298 Af. (KR.O.-uitzendingen). 8- ^9.15 Gramofoonplaten. 10.00 Het K.R.O trio. 11.30 Godsd. uurtje. 12.15 K.R.O.-or- kest 2-00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuur- ije. 4.00 HIRO-uitze.ding. 5.00 Gramofoon platen. 5.30 Idem. 5.20 Idem. 7.10 Causerie over Polen. 8.00 Poolsche muziek door K.R. O-orkest. Daarna 1 orulair concert. 11.00— 12.00 GramofoonD'aten. Daveniry 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding 120 The Commodore Grand Orkest. 3.10 Rugbywedstrijd „Schotland—Ierland". 4.50 Reginald King's Orkest. 5.05 Cinema-orgel concert door Reginald Foort. 6.50 A. Voor ganger, viool. 7.50 Optrette-concert. 8.20 Vaudeville-programma. 1000 He* Radio-Mi litair Orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell. Topliss Green, bariton. 11.0012.00 Dans muziek door Ambrose en zijn orkest. Radio-Paris 1725 Af. 8.05 Gramofoonpla ten. 12.50 Idem. 5.20 Concert. 9.05 Concert. Kahindborg 1153 Af. 11.20—1.20 Concert in Rest. Wivex. 1.502.20 Gramofoonpla ten. 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Concert door Omroeprkest en solisten. 8.45 Saxo- phoonsoli. 9.1510.20 Mandoline-orkest. 10.2011.35 Dansmuziek. Langenberg 473 Af. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 12.251.50 Concert. 1.55 2.45 Gramofoonplaten. 4 205.20 Concert door Arbeiderszangvereeniging. 7.20 Vroo- lijke avond Brussel 508 en 338 Af. 508 M. 12.35— 2 05 Gramofoonplaten. 5.02 Sonates. 5.50 Gramofoonplaten. 6.50 Idem. 8.20 Hoorspel. 9 05 Concert door het Omroep-orkcst. 338 M. 12.352 05 Gramofoonplaten. 5.20 Dans muziek. 6.50 Gram-.fconp'aten. 8.20 „Lohen- grin", opera van Richard Wagner. Opvoe ring geschied i nde Kon. Vlaamsche Opera te Antwerpen. Rome 441 Af. 8.20 Opera-uitzending. Zeesen 1359 Af. 3.50—4.50 Orkesteoncert 7.50 Vrooiiike avond. Orkest en solisten. 9.35 11.50 Dansmuziek. HEILOO. L. T. B. Woensdagavond had een vergadering plaats van de afd. Heiloo van den Land- en Tuinbouwbond onder voorzitterschap van den heer Jac. Sengers, die de geringe op komst betreurde en sprak van den slechten toestand in het afgeloonen jaar. Het jaarverslag van den secretaris, den •heer J. Schuyt, sprak ook over de sombere tijden, die geen der bedrijven loonend deed zijn. Het ledental steeg over 1931 met twee en bedraagt thans 56, waarvan 21 in den land bouw en 35 in den tuinbouw, waarvan weer 19 een gemengd bedrijf hebben. Tot lid van de financieele commissie werd in plaats van den heer P. Kuiper benoemd de heer A. Dekker. De heeren Jac. Sengers en J. Schuyt wer den herkozen als bestuursleden. In plaats van den heer G. S. Koomen, die bedankt had, werd gekozen de heer A. Dekker. Hierna kwam aan de orde de behandeling van eenige vragen, door een lid der afdeeling gesteld. Het b^tuur had ooit naar aanlei ding van deze vragen tot het hoofdbestuur gewend om advies. Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 26) Een kwartier verliep en gedurende dien tijd werd de stilte enkel verbroken door geluiden, die uit de bijgebouwen kwamen: grooms, die e.kaar iets toeriepen, gefluit en hoefgetrap pel op de keien van het voorplein. Daar zijn ze! Nu kan je ze duidelijk tienriep Robert. Ik zie ze nu ook, zei sir Evelyn. Wie zouden het zijn? Het zijn soldaten, zei Darcy overtuigd. Hoe weet u dat? vroeg Lucille. Door de eenheid van beweging, waar- hiee ze voorrtijden; ze staan onder commando en zijn gedrild. U hebt een verwonderlijk scherp ge zicht, neef, merkte Lucille op. Ik dacht dat mijn oogen al zoo goed waren, maar ik zou toch niet alles hebben ontdekt, en dat op zoo'n afstand Dit is maar een zaak van oefening, ant woordde Robert. Ik heb een paar jaar verken- mngsdienst achter den rug. Ze kijken waarschijnlijk uit naar een doorwaadbare plaats, merkte sir Evelyn op na een pauze. De Avon staat nu juist zeer hoog en is niet makkelijk over te steken. 7~ Denkt u, dat ze naar onzen kant van de rivier trachten te komen, vader? Het heeft er wel wat van; toch zal het De eerste vraag ging over het nemen van het initiatief tot het indienen van een petition nement aan de regeering om een actieve han delspolitiek ter bescherming en ten bate van den land- en tuinbouw en veehouderij te voe ren. De tweede vraag betrof de instelling van een afzonderlijk ministerie van Lanabouw met aan het hoofd een deskundig minister. De derde werd gevraagd om de afkondi ging van een malaise-wet naar het voorbeeld van Denemarken. De secretaris deelde mede, dat van het hoofdbestuur een uitvoerig schrijven op deze vragen is ontvangen. De meening was, dat van een petitionnement weinig succes is te verwachten. Wat een ministerie van Land bouw betreft, wordt gezegd, dat er binnenkort vermoedelijk een directeur-generaal van den Landbouw zal komen. De heer v. d. Poll, de steller der vragen, zeide in een zeer uitvoerige toelichting o a., dat voor ens land de vrijhandel wel het beste is, doch in den tegenwoordigen ongunstigen tijd, nu alle landen hunne grenzen sluiten, is vrijhandel verkeerd. Spr. verwierp steun en daarom wenscht hij een actieve handels politiek. Verder wees spr. erop, dat een goed depar tement van Landbouw de belangen van den landbouw kan behartigen. Een directeur-gene raal kan wel met voorstellen bij den minister komen, doch in de Tweede Kamer kan hij zijn voorstellen niet verdedigen. In het buitenland is het vereenigingsleven lang zoo goed niet als ten onzent, maar daar is de landbouw beter verzorgd door het mi nisterie. Verder zeide spr. ter toelichting van vraag 3, dat in Denemarken bedoelde wet nog niet is afgekondigd. Bedoeling is, dat men een landbouwer of tuinder zoo maar niet van zijn goed kan doen en failliet verklaren. Deze menschen zouden door steun of credieten door de kwade jaren moeten worden heenge- holpen. Verder drong spr. er op aan, dat in de regeering menschen zijn, die goed op de hoogte zijn en daarom is het zeer gewenscht, dat in de kiesvereenigingen de boeren en tuinders menschen naar voren brengen, die deskundig zijn en voelen voor den land- en tuinbouw. Op voorstel van den Geestelijken adviseur werd besloten de vragen met deze toelichting alsnog aan het hoofdbestuur op te zenden. Eveneens werd besloten, dat de heer v. d Poll de algemeene vergadering bezocht en daar zijn gestelde vragen zal verdedigen Verder werd er bij de besprekingen op ge wezen, dat het petitionnement van groot nut is voor het vereenigingsleven. De rondvraag had een zeer levendig ver loop. Er werd duchtig op het oude aambeeld gehamerd, dat zoovelen nog buiten de orga nisatie blijven staan. Hierna sluiting. TUINBOUWVEREENIGING „TUINBOUWBELANG" TE NOORD- SCHARWOUDE. Dinsdagavond half zeven hield de tuin- bouwvereeniging „Tuinbouwbelang" hare algemeene jaarvergadering in „Concordia" alhier. De voorzitter, de heer G. Barten opende met een hartelijk woord van welkom. Het bestuur hoopte, dat het nu winter zou zijn en dat een verbetering in den afzet van onze producten zou zijn ingetreden. Helaas is dit echter niet zoo. De rekening van den penningmeester was in orde bevonden en goedgekeurd. De ont vangsten hadden 1053.47)4, de uitgaven 1028.87K bedragen, alzoo een batig saldo van 24.60. De rekening der poterbewaar- p.nats werd vastgesteld met een totaal aan ontvangsten van 1678.78, uitgaven 1556 24, batig saldo 122.54. Door den secretaris werd het jaarverslag over 1931 uitgebracht, waaraan wij het vol gende ontleenen: Het ledental bleef stationnair en bedraagt thans weer 200 leden. Eenige leden gingen over naar de L.T.B., terwijl de inschrijvingen gelijken tred hielden met de uitschrijvingen. In samenwerking met de vereeniging „De Eendracht" te Oudkarspel, worden de proe ven voor een nog betere soort roode bewaar- kool ijverig voortgezet, in afwachting van de resultaten die deze proeven ons zullen af werpen. De proeven worden mede gefinan cierd door de marktvereenigingen te War- menhuizen, Obdam en onzen Noordermarkt- bond, terwijl het College van Ged. Staten aan de Staten voorstelden hiervoor een sub sidie te verstrekken, hetgeen door de leden werd aanvaard. Eveneens was aan de regeering verzocht hun niet lukken, tenzij ze naar Martin's Reach gaan. Ken je die plek? wendde sir Evelyn zich tot Darcy. O ja, in dat breede gedeelte, waar dat eilandje met de elzen midden in de rivier ligt Juist. Van daar af zullen we ze goed kunnen zien. Toch niet om eenig gelaat of zelfs een uniform te onderscheiden, vrees ik, luidde het antwoord van den baronet. Darcy dacht diep na, terwijl hij verband bracht tusschen het een en ander. Lambert was ergens in den omtrek en begon juist om zich heen te verzamelen de ontevreden ele menten van het leger van Cromwell, die be reid waren op te trekken tegen generaal Monk en het wordende regeeringsstelsel. Zou het nu mogelijk zijn, dat de Voorzienigheid of het toeval hem juist de mannen had ge toond, die de generaal wenschte te vatten? Nog enkele minuten en de zaak zou opge lost zijn. Ze wachtten; Darcy in een staat van opge wondenheid, dien hij in lange niet meer had doorgemaakt, en van groote blijdschap ver vuld bij de gedachte, dat hij soms het werk tuig mocht zijn om den generaal, aan wien hij zich zoozeer verknecht voelde, een dienst te bewijzen en bovenal het land, dat op dit kritieke oogenblik trouwe plichtsbetrachting behoefde van ieder van zijn zonen. Telkens kwamen de ruiters weer in zicht, nu eens hier, dan eens daar bogen zij in, maar steeds keerden ze weer tot den over van de rivier, terwijl ze ook voortdurend dui delijker te onderscheiden vielen. Ze waren ongeveer vijftig in aantal. een deel van het geldelijke risico te willen dragen. Echter werd na lang wachten het bericht ontvangen, dat de Rijksmiddelen dit niet toelieten. Eveneens werd door onze vereeniging in samenwerking met „De Eendracht" bijeen komsten belegd welke ons tuinbouwbedrijf ten goede zullen komen door voorlichting van verschillenden aard. Ook onze corres pondenten der Plantenziektenkundigen Dienst hebben er het hunne toe bijgedragen met het nemen van proeven van allerlei aard, een arbeid, welke door uw bestuur op hoog'en prijs wordt gesteld. Onze poterbe waarplaats is ook dit jaar weer geheel bezet en er moesten zelfs nog worden afgewezen wegens plaatsgebrek. Door de groote regenval in den voorzo mer trad de aardappelziekte zoodanig op dat van een mislukking gesproken mocht worden en, door Uw bestuur, in samen werking met andere vereenigingen, het noo- dig geoordeeld werd de meest getroffenen in de gelegenheid te .stellen hun geleden scha de op te nemen, met de bedoeling hiervoor regeeringssteun te krijgen van regeerings- wege Tot op dit oogenblik is hiermee nog „een tastbaar resultaat verkregen. Een derde ledenvergadering werd dit jaar wel noodig geacht voor een te houden bui tengewone algemeene vergadering van onze marktvereeniging in verband met de uiterst bedroevende uitkomsten van onze bedrijven. Ook vanuit deze vergadering zal onze regee ring verzocht worden om een toeslag te wil len verkenen op onze stapelproducten van 1 per 100 K.G. Hoewel er met tal van ar gumenten, welke op goede gronden berus ten er bij herhaling op is aangedrongen, is er op dit oogenblik nog niets definitiefs be sloten. Al waren we gewoon, dat in de oorlogs- faren snelle en voor ons nogal ingrijpende wetsbepalingen in het leven werden geroe pen om ons volk voor den noodtoestand te behoeden, thans schijnt onze staatsmachine in een langzaam tempo te werken. We moeten betreuren dat de zoo zeer ge- wenschte en noodzakelijke eendracht ge schokt wordt door het stichten van bonden en bondjes van allerlei schakeeringen, welke slechts groepbelangetjes naar voren zu.ien kunnen brengen, wij hierbij de groote lijnen over het hoofd zien en zij, die zich hiernij aansluiten in de veronderstelling dat deze organisaties hun gauwer uit den druk zul len helpen als de reeds bestaande, zullen aanstonds gewaar worden dat dit op een te- leursteling zal moeten uitloopen omdat het onheroepelijk zal gaan naar 'n politiek ge harrewar waarvoor in een tuinbouworgani satie de juiste plaats al zeer slecht gekozen is. Het verslag sloot met de hoop dat we in elk opzicht een betere tijd tegemoet mogen °aHet jaarverslag werd onder dankzegging vastgesteld. t De voorzitter deelde mede, dat van een burgemeester bericht van verhindering was ingekomen wegens ambtsbezigheden. Vervolgens werden door verschillende hee ren verslagen uitgebracht: De aeer K. van Dijk bracht het verslag der Kunstcommissic uit, door den heer K. Wagenaar werd het verslag der mandencommissie uitgebracht, de heer IJ Kaan bracht het verslag uit der koolzaadcommissie. De rapporteurs werd dank gebracht voor de uitgebrachte versla- gen. De heer J. Ootjers merkte op, dat er een beperkte hoeveelheid kortbeenzaad aanwe zig was. Tusschensoort is er in de ruimte. Spr. hoopte, dat men dit jaar van het jarig zaad afkwam, wat nog van uitstekende kiem- kracht was. De rietcommissie deelde mede, dat nog riet was te krijgen tegen 10 per voer. Opgave bij D. Kansen en J. Keeman. Bestuursverkiezing. De aftredende be stuursleden, de heeren J. Kliffen en K. Wa genaar werden resp. met 87 en 78 stemmen herkozen en namen hunnen benoeming aan onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. t Verslag zaadselectie. Door 'den heer L Mallekote werd hierna verslag uitgebracht over de genomen proeven en zaadselectie. Voorstellen voor de Alg. Vergadering. De heer H. Swager stelde voor, om voor het volgend jaar een toeslag op de kool te vra gen. Men moet spoedig aanvragen. De toe stand ziet er duister uit. Spr. wilde geen steun vragen per K.G., doch per H.A. De voorzitter vond het beter, dit voorstel niet te doen. De heer IJ. Kaan had er echter wel ooren naar. Men zou b.v. een prijs kunnen stellen, Tenslotte bereikten ze de plek, waarvan sir Evelyn gesproken had en onmiddellijk bega ven ze zich, vier aan vier, te water. Toen de helft zoowat voor het oogenblik achter het eilandje verborgen was, klapte Darcy in de handen. HOOFDSTUK VIII. Boden. Wilt u mij even excuseeren, dat ik een order geef aan mijn oppasser?, vroeg Darcy aan zijn gastheer. Zeker, Robert, natuurlijk, luidde het antwoord. Darcy nam nog eens een laatste, algemeen overzicht van de borstwering; toen wendde hij zich om en liep de trap af. Toen alleen zijn hoofd nog zichtbaar was, riep hij: Wilt u die mannen in het oog houden? Ik zal in enkele minuten terug zijn. We zullen u duidelijk verslag afleggen bij uw terugkeer, antwoordde Lucille met vuur en ijver. Noch zij, noch haar vader be grepen precies, wat er in Robert omging, maar ze waren er zeker van, dat hij iets wist, waardoor hij de beweging van den troep, dien hij zooeven gezien had, van het grootste ge wicht achtte. Het geluid van zijn voetstappen stierf weg; volkomen stil was het op den toren. Vader en dochter stonden uit te kijken, zonder verder een woord te spreken. De verkenners als ze dit tenminste waren staken de rivier over en schaarden zich in een bepaalde volgorde. Het was hun als hoorden zij de commando's, ofschoon dit toch ten eenenmale onmogelijk was, daar de af stand toch wel twee mijlen bedroeg in vogel als men die te boven kwam zou het automa tisch ophouden. De heer G. Bakker Ozn. vroeg of men al iets wist van den toeslag van dit jaar. Op een vraag van den heer Bakker of ook over de verhooging der credieten is gespro ken antwoordde de heer Ootjers, dat de mi nister in de Kamer heeft laten doorscheme ren, dat hij wel geneigd was een verhooging toe te staan. Men heeft het daar in Den Haag zeker niet erg gemakkelijk met de mil- lioenen. De volksvertegenwoordiging zal ech ter op onze toestand opmerkzaam moeten worden gemaakt. Spr. wees er op, dat men niets bereikt, door het werken naar andere kanten. Het is niet de tijd voor verdeeldheid. Allen voor een, al moet er dan een beetje water door de wijn. De heer Bakker had meer prijs gesteld op een korte zakelijke rede van den voorzitter. (Daverend applaus.) De voorzitter antwoordde, dat het niet zijn bedoeling was geweest de oppositie de kop in te drukken, doch hier op neer te ko men, dat men te verzoeken had, niet te eischen. Door de tarwewet zal er toch min der kool worden verbouwd. De heer IJ. Kaan wilde paraat blijven voor de toeslag van volgend jaar. Na eenige besprekingen zeide de heer J. Ootjers, dat men kon voorstelen, de regee ring de exportmogelijkheid onzer producten aan te bevelen en aan te dringen op spoedi ge hulp. De heer J. Vlug zou de grondlasten op onbebouwde eigendommen willen laten ver vallen en de Hoogheemraadschapskosten tm laste der" gemeenschap brengen. Ook de pol- derlasten voor rekening der regeering. De vertegenwoordigers in de Kamer moe ten het van de stemmen hebben en van het platteland komen er zoo weinig. Dus wer ken die niet hard mede. De bouwers zijn ech ter niet veeleischend, ze willen alleen maar eten. De gang naar het Burg. Armbestuur of crisiscomité is ook een zware gang. Alle dagen bruine boonen is ook zoo lekker niet. De heer K. van Dijk deed een voorstel om de sociale wetten niet meer op het bedrijf maar op het inkomen te leggen en de werk gevers gelijke rechten te geven als de werk nemers. De heer IJ. Kaan wilde de maat der aard appelen veranderen. De groote maat van on der af vond spr. te groot, waarna eenige be spreking volgde. De heer Kaan zal het voor stel op schrift stellen en het zal op de verga dering van het U.C.B. worden behandeld. De heer H. Reek kon zich niet met het voorstel van den heer K. van Dijk vereeni gen. Dit kwam overeen met Staatspensioen. Als de voorsteller de laatste zinsnede niet liet vervalen gingen de a.r. leden er niet me de accoord. Na hierover van gedachten te hebben ge wisseld zeide de voorzitter, dat het ook in den Noordermarktbond een scheuring teweeg zou brengen. De heer Gutter was wel geneigd om een verzoek om steun om zoo de uitvoering der sociale wetten mogelijk te maken. Spr. stem de onder protest tegen. De heer K. Langendijk gaf den raad iets te doen, dan houdt men het verband. De heer IJ. Kaan bepleitte de invoering van een aanvoerregeling, waar echter door den heer Ootjers en ook door den heer Bakker, gegronde bezwaren tegen werden geuit. De heer Vlug zou een teeltregeling beter vinden voor een oplossing Nadat door den heer K. Zeeman het woord werd gevoerd en aangedrongen op het aansturen op een Tol- unie sloot de voorzitter de vergadering. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langen- dijker groen ten veiling te Bioek op Langen dijk op Dinsdag 23 Februari. Over de keurlijsten over December en Januari' welke resp. 2 en 7 keuringen bevatte, werd geen op- of aanmerking gemaakt. Uit het rapport over het nazien van het kantoor werd medegedeeld dat in December verhandeld was voor een bedrag van 595"M,29. In de maand Januari was verhandelt voor een bedrag van 93504.48. Verslag werd uitgebracht van een ver gadering van den Vierbond en er werd mede gedeeld dat besloten was het contracteeren van witte kool voor de fabrieken ook aan onze leden toe te staan. Opgemerkt werd dat ook wel uien gecon tracteerd wordt wat ten sterkste afgekeurd werd. Medegedeeld werd dat ieder tuinder op zich zelf een contract kan afsluiten, doch dit moet over de veiling gaan, en dat voor half Mei de contracten moeten afgesloten zijn. vlucht. Drie a vier minuten later trok de troep over het weiland en verdween achter een bosch aan den oever van de rivier, dicht bij die doorwaadbare plek. Onmiddellijk daarna werd de aandacht van het tweetal op den wachttoren in be slag genomen door hetgeen zij vlak beneden zich zagen: kapitein Darcy stond op de bin nenplaats met zijn oppasser, korporaal Longstaffe naast zich, die een weerspannig paard bij den teugel voerde, dat ongeduldig scheen om weg te rijden. Dit is de volgende zet, sprak sir Eve lyn. Robert laat er geen gras over groeien; hij lijkt daarin op zijn generaal. Wat zou hij eigenlijk van plan zijn? riep Lucille meer tot zichzelve dan dat zij die vraag nu rechtstreeks tot haar vader richtte. Dat zullen we wel gauw hooren als hij het tenminste geschikt acht om het ons te vertellen; maar mischien is dat een andere les, die hij van den generaal heeft geleerd. Een les in het stilzwijgen? Ja, je kunt het ook terughoudendheid noemen. Ik vind het zeer prijzenswaard, maar het is soms wat teleurstellend, als je niets te hooren krijgt van een zaak, waarin je toch zooveel belang stelt. Longstaffe sprong in het zadel, salueerde en Darcy sprak nog een laatste woord van in lichting, aanwijzing, of waarschuwing tot hem, waarna de man de binnenplaats uit reed. Vijf minuten verliepen; ze hoorden het ge trappel van Darcy's rijlaarzen en het klette ren van zijn sporen op de treden van de a Door den betaalmeester was een wijziging voorgesteld in het te ontvangen percentage van den omzet der veiling, als zijnde het calaris. Thans heeft de betaalmeester 4/10 pCt. van den omzet van de eerste twee en een half millioen, cioch in het afgeloopen jaar is wel gebleken, dat dit zijn onkosten zelfs niet dekte, zoodat er voor den betaalmeester geen salaris was en wel een verlies. Daarom werd het percentage vastgesteld als volgt: van het eerste half millioen omzet 6/10 pCt., het tweede 3/10 pCt., en zoo vervolgens ieder half millioen 1/10 pCt. minder, zoodat met het vijfde half millioen 2/10 pCt. salaris ge geven wordt. Dit komt precies op hetzelfde neer als bij een omzet van twee en een half millioen, dan is het salaris f 10000, waarvan onze be taalmeester aan salarissen en onkosten uit geeft o. v. 6500. Na 2Yi millioen had de betaalmeester nog 2/10 pCt. van den omzet, doch voorgesteld: werd dit te verlagen tot 1/10 pCt. Bij een lager omzet dan 2K millioen is het percentage iets hooger, doch zulks is, omdat de betaalmeester er dan de noodzakelijke on kosten uit bestrijden kan en er ook voor hem zelf nog iets over blijft. Het bestuur acht het noodzakelijk, dat voor zoo'n belangrijke en verantwoordelijke func tie ook betaald moet worden, en daar dit een regeling is die bij een normalen omzet het salaris niet verhoogd, werd het met alge meene stemmen aangenomen. De secretaris zeide, dat enkele vereeni gingen een afwachtende houding hebben aangenomen, aangaande het teekenen van de ledenlijsten. Spr. zei, dat dit echter nood zakelijk is daar ieder lid verplicht is de lasten van zijn vereeniging te dragen. Wanneer op aanvraag alle bestuursleden den credietbrief als borg hadden geteekend, dan had het niet noodig geweest, doch thans is het noodzakelijk en bovendien is het ook noodzakelijk dat art. 14 van onze statuten gewijzigd wordt, ter geruststelling van de bestuursleden die wel als borg de credietbrief hebben geteekend. Vastgesteld werd om aan art. 14 van de statuten toe te voegen: Ieder lid van een aangesloten tuinbouw- vereeniging is aansprakelijk voor de ver bintenissen van den Bond in verhouding van zijn bruto omzet aan de veiling gedurende de laatste drie volledige boekjaren tot het' totaal bedrag der in die jaren geveilde pro ducten, evenwel tot een maximum van 100. Volgens art. 6 der statuten kan een ver eeniging haar lidmaatschap van den Bond opzeggen. Wanneer dit voor 1 December plaat? heeft, houd het lidmaatschap pex 31 Decem ber van hetzelfde jaar op, doch de vereeni ging blijft met hare leden als boven is om schreven, het geheele volgende jaar aan sprakelijk voor der. Bond Bovendien is bij uittreden een vereeniging verplicht haar deel, naar verhouding "van andere leden, van de schulden den bond te betalen. Het wijzigen der statuten was aange vraagd door de vereeniging te Broek op Langendijk en te Schermerhorn. De afgev. van Broek op Langendijk kon zich wel ver eenigen met deze wijziging, maar zou dan ook gaarne willen dat iedere aangesloten vereeniging naar verhouding van hun om zet, ook zeggenschap kreeg in den Bond. Hiervan werd het voor en tegen terdege besproken en daar velen meenden dat zooals thans ieder lid een stem heeft hetgeen groote verandering zou geven als dit naar den om zet geregeld werd. Besloten werd daar een onderzoek naar in te stellen en tevens dat statutenwijziging zooals boven omschreven op de agenda ge plaatst zou worden ter behandeling. Besloten werd de algemeene vergadering te houden op Dinsdag 22 Maart te Heer- Hugowaard des namiddags half twee tevens werd vastgesteld dat officieel één afgevaar digde voor de algmeene vergadering gekozen kan worden, als de vereeniging een 20- tal leden bevat, dit in afwijking met artikel 13 H. H. R. Het voorstel om 's middags te vergaderen werd aangenomen met 17 tegen 8 stemmen. Hierna werd de agenda behandeld van de te houden algemeene vergadering en werden de punten alle uitvoerm besproken en de prae-adviezen vastgesteld. Als gasten zullen dit jaar ook uitgenoo- digd worden de voorzitter van de aangeslo ten vereenigingen van den „Vierbond" en cien secretaris, ook zal de heer Kostelijk lid van de Provinciale Staten als gast worden uit- genoodigd. Door de vereeniging te Schermer was ver trap, die naar het torentje leidde. Zoodra hij zich vertoonde, vroeg hij: Wél? Ze zijn de rivier overgestoken, hebben zich in het gelid geschaard en zijn verdwe nen, antwoordde sir Evelyn. Dat dacht ik wel, zei Darcy. Ik heb Longstaffe achter hen aan gestuurd om zich te vergewissen van de richting, waarin ze voortmarcheerden en de plaats, waar zij ge durende den nacht bivakkeeren zullen. En als hij nu eens opgemerkt wordt? vroeg Lucille. Robert verzekerde haar glimlach. Hij heeft een ervaring achter den rug, zooals het niet iederen Engelschen soldaat gegeven is! Hij heeft gevechten gezien tus schen de Indianen in Amerika, waar hij op gevoed werd. Hij zal die mannen op het spoor weten te komen, zonder dat hij gezien of gehoord wordt; daarom heb ik ook hem gezonden inplaats van zelve te gaan. Ik dacht zoo half en half dat ze hier zouden komen, zei sir Evelyn na een pauze. Dat houd ik in het geheel niet voor waarschijnlijk; ze zullen uw goed uit oen weg blijven, behalve op één punt Lucille en haar vader keken beiden ver rast. Wat bedoelt u daarmee, neef?, vroeg het jonge meisje. Ze hebben een geestverwant in dit dis trict, als ik mij niet vergis. Ebenezer Holden, meen je?, riep sir Eve lyn. Voo' het oogenblik had ik heci ver geten.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5