"wf—n mm, nihmaarsche Courant. -^r^rkwallteit van het nederlandsche vee erkend mene°kanselier van de schatkist, Neville rhamberlain, bestreed het amendement even- lnt zeggende, dat de zaak opgelost zou i-,mnen worden door vanwege de advies-com- l«ie voor de invoerrechten een invoerrege te doen vaststellen Ook hij achtte het "jjt wenschelijk, om bepalingen in het leven ip roepen- die verbetering van den veestapel ronden kunnen belemmeren. waarschuwing. actie der molenaars tegen de tarwewet. le. zij thans gedwongen worden voor 77 la pCt. buitenlandsche tarwe te verwerken, die niet in hun product thuisbehoort, die zij duurder moeten koopen dan de groote maal- industrie, en ter verwerking waarvan zij kostbare installaties dienen aah te schaffen. drfagt het bestuur op zich onverwijld te „it" i koningin om hare hooge tus senkomst in dezen nood in te roepen besluit oor publicatie dezer motie, een beroep te oen op het rechtsgevoel van ons volk en an onze volksvertegenwoordigers, om den oor de overheid geregeldeo aanslag oo hun "«staat mede af te weren. KON GEEN LEPELTJE OPNEMEN. Nu tilt hq 100 Kilo. „Ik ben 70 jaar en het is aan Kruschen SaHs te danken dat ik er nog ben. Vorige jaar Kerstmis was ik door rheumatiek letterlijk dubbel gevouwen- Ik kon mijn haar niet borstelen, me niet wasschen en zelfs geen theelepeltje opti'ien. De menschen voorspelden mij, dat ik nooit meer zou kunnen werken. Tegenwoordig werk ik harder dan menig jonge man. Ik kan ongeveer 100 Kilo tillen. De menschen zeggen nu dat het een mirakel is. Duizendmaal dank aan Uw Kruschen Salts. Niets anders kan mij zoo goed gezond houden. Ik neem het in mijn thee en heb velen al aangeraden hetzelfde te doen. Ik kon zelf niet in- of uit bed komen, evenmin recht op zitten. Mijn vrouw moest steeds een hand doek om mijn nek doen om me te helpen. Ik gaf dus heel wat last. maar nu maak ik soms werkdagen van 12 uur. Dit heeft Uw Kruschen Salts gedaan". g j. u moet de rheumatiek overmeesteren voor zij u overmeestert. Wacht niet eerst tot de rheumatiek haar mes dieper en dieper in u heeft gezet, en tenslotte de gemartelde ge wrichten u plat terneer doen liggen Neen, zoek direct naar de hoofdoorzaak van Uw rheumatiek en neem afdoende maatregelen. het haagsche postkantoor. op de nieuwe verdieping is de toestand van het geheel al zeer dreigend. De vloer zakt en de muren, totaal ontzet, vertoonen overal scheuren, die tevergeefs met behang selpapier worden gemaskeerd. Tusschen den muur en den vloer moet naar men aan het soc.-dem. blad Vooruit mededeelde op sommige plaatsen een handbreedte speling zijn. De zware telefoonposten, constructies met centenaarsgewicht, worden 's avonds door de monteurs, die bezig zijn met de plaatsing, waterpas achtergelaten en 's mor gens verzakt terugyvonden. In de automa- tenzaal heeft men zware houten stutten moe ten plaatsen, die binnenkort door ijzeren binten zullen worden vervangen. In de totaal ontzette muren hangen de deuren scheef en niet meer sluitend in de lijsten Het montee- ren van de automaten is in het belang van de veiligheid voorloopig stopgezet. Op den materiaal-zolder, de verlenging van de groote telefoonzaal, is de toestand werkelijk onhoudbaar. de nederlandsche reisvereeniging in 1931. tot op 1. Het restant wordt toegevoegd aan het kapitaal der vereeniging. dat daarna 37247.20 bedraagt. naar geneve. oongres centr. ned. ambtenarenbond. Op dit congres zullen o m. aan de or komen de zeer belangrijke voorstellen ten op zichte van de fusie-plannen met den Ned Bond van Personeel in Overheidsdienst. de nood in den tuinbouw. Op de vragen van den heer p. Kostelijk, lid der Prov. Staten van Noordholland, heb ben Ged. Staten geantwoord: credieten voor den land bouw. Op de viagen van den heer Braat betref fende de ratificatie door Nederland van de Volkenbondsconventie van 21 Mei 1931 voor de oprichting van een Internationale Bank voor Hypothecair Landbouwcrediet, heeft de minister van buitenlandsche zaken geant woord, dat het hem bekend is, dat deze con ventie ai reeds door drie staten, n.1. Grieken land, Letland en Zwitserland, is geratifi ceerd. Op de vraag of hij een spoedige ratifica tie door Nederland niet dringend noodzake lijk acht, opdat ook ten onzent de land- en tuinbouw langs dezen weg goedkoope credie- ten zou kunnen krijgen, antwoordt de min. dat hij niet verwacht, dat door aanvaarding van dit verdrag den Nederl. land- en tuinbouw het verkrijgen van goedkoope kre dieten zal worden vergemakkelijkt, en beant woordt op dezen grond de derde vraag ont kennend. Niettemin acht hij uit anderen hoof de aanvaarding van het verdrag wel wen schelijk, indien een vrijwel algemeene deel neming van de daarvoor in aanmerking ko mende staten zoude zijn verzekerd. communistische relletjes te rotterdam de nederlanders te sjanghai Vrijwilligers van Range Road teruggetrokken. In ons Avondblad van 19 dezer maakten wij melding van een Aneta-telegram, inhou dende, datt jhr. De Graeff, de heer Lasonder en vijf andere Nederlanders, die dienst deden bij een lichte batterij, zouden worden gesta- tionneerd op Range Road, de grens tusschen de internationale concessie en Tsjapei, wn de sectie te verdedigen tegenover het Noorder Station. griep-epidemie te venlo. smokkelaar doodgeschoten. Nabij Munsterscheveld (Dr.) is de 50- jarige Duithsche venter j. Schülte, die smok kelwaar bij zich had en geen gehoor gaf aan het bevel van den Duitschen douane-ambte naar om te blijven staan, door dezen doodge schoten. De man was gehuwd en had zes kin deren. verhooging van opcenten wijnaccijns. a. Dat voorraden wijn tot 500 liter (art. 4 van het wetsontwerp) van navordering zullen zijn vrijgesteld. b. Dat van ijn op het fust een lageren accijns en van wijn op flesch een hooger in voerrecht geheven werd. bergplaats van gestolen fietsen. brutale roofoverval te roermond. brand in een bollenschuur aanvaring op het brasemer- meer. meisje te alphen aan de rijn- overreden. radio-installatie aan boord van de „prinses juliana". Eerste gesprek met prinses Juliana. de malversaties bij „het l1mburgsche groene kruis'\ Het bestuur d:ed geen klacht, maar de officier van justitie greep ambtshalve in. onrechtmatig gevorderde premie. de overval bij coevorden. verkeersongevallen. 1932 Vr«d»* 4<i tc',r"arl- $itumdand Jn het Engelsche Lagerhuis. het Britsche Lagerhuis is Woensdag mus meldt Reuter eenige discussie ge- al "ver een van conservatieve zijde ïnge- s? Ja amendement op een wetsontwerp tot Utt£ van den invoer. De bedoeling van amendement was om viervoetige dieren He vrije lijst" te schrappen. vaFen ander conservatief Lagerhuislid be- ireed dit voorstel. Hij zette uiteen, dat men j rrikrhe boeren zou ontrieven door hen te vfmr>eiliiken stamboek-melkvee uit Nederland ifte voeren, ter verbetering van den Engel en veestapel. De Nederlandsche koeien zoo zeide hij, zijn van groote waarde als Het amendement werd daarop verworpen. De commissaris van politie te Schiedam verzoekt opsporing, aanhouding en voorge leiding van een onbekend manspersoon, oud ongeveer 22 jaar, lang ongeveer 1.70 m bol gezicht, gezonde kleur, blond golvend haar, blootshoofds, eenigszins gebogen neus, ge kleed nu eens met manchester pak, dan weer met grijs colbertjasje, waaronder een witten slagerskiel, die op verschillende tijdstippen bij winkeliers te Schiedam een bankbiljet van f 23 te wisselen vroeg en zich, zonder een bankbiljet af te geven, met het uitgetelde geld uit de voeten maakte. Bedoelde persoon is in het bezit van een rijwiel. RECHTSPRAAK IN ARBEIDS ZAKEN. Op voorstel van het Ned. Verbond van Vakvereenieringen hebben de besturen van het Ned. Verbond van Vakvereni gingen en de Sociaal Democratische Ar beiderspartij gezamenlijk een commissie benoemd welke tot taak heeft een on derzoek in te stellen naar de bestaande rechtspraak in arbeidszaken in ons land en zoo noodig voorstellen te doen om tot verbetering daarvan te komen. Een protestvergadering ie Rotterdam. Op uitnoodiging van den Alg. Ned Mole- naarsbond kwamen Woensdag te Rotterdam bijeen alle molenaars, die belang hebben bij de tarwewet en door verkeerde uitvoering er van de dupe worden. De vergadering was druk bezocht. Voorzitter was de bondsvoor zitter, de heer c. Rezelman Jzn. uit Wierin- gerwaard. Ruim 250 leden en afgevaardig den uit alle provinciën, vertegenwoordigende 95 pCt. der tarwewerkende molenaars, waren aanwezig De bondssecretaris hield een inleiding, waarin hij betoogde, dat er samenwerking moet zijn met andere organisaties, die de dupe werden van de huidige tarwewet, om aan te toonen waar de millioenen blijven, die deze wet kost ten bate van eenige fabrikanten. Na felle besprekingen, waarbij o.a. werd opgemerkt, dat de boeren op andere wijze minstens evenveel gesteund zouden kunnen worden als door deze wet, zonder dat de mo lenaars en andere bevolkingsgroepen werden gedupeerd zooals thans, werd de volgende motie met alg. stemmen aangenomen Overwegende, dat de tarwevermalende mo lenaars vóór de invoering dier wet vrijwel honderd procent in Nederland verbouwde tarwe verwerkten, en zij dus een belangrijk afzetgebied voor de producten van den Ne- derlandschen landbouwer vormden. dat zij door de huidige practijk der met de uitvoering der tarwewet belaste instanties volledig dreigen te worden geruïneerd, om dat: 2e. hun protest thans dermate in kostprijs is gestegen, dat zij de concurrentie tegen de groote maalindustrie, die steeds bijkans uit sluitend op verwerk ;ng van de b u i t e n- 1 a n d s c h e tarwe was ingericht, niet kun nen volhouden, dat zij dus gedwongen zijn om óf hun za ken volledig te liquideeren. en daarmede de broodwinning voor zich en hun gezinnen en hun personeel prijs te geven, óf niet het volle, door den minister bepaalde percentage „Vita"-tarwe, welke tarwe slechts tegen zeer hoogen prijs is te verkrijgen, te verwerken, en daardoor dus de wet overtreden, dat het bestuur reeds ettelijke pogingen heeft ondernomen, evenals vele molenaars in dividueel, om een juister inzicht bij de regee- r,ng dan wel de regeeringsvertegenwoordi- gers, te wekken, doch al deze pogingen zijn afgestuit op den onwil der desbetreffende or ganen en van de groote maalindustrie, welke, niet tevreden met de reeds talrijke voor haar tl iftwewet voortgevloeide voordeelen, Klaarblijkelijk het afzetgebied ook van de mo- enaars aan zich wil trekken, De menschen beweerden, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Het is wel waar, 70 jaar is oud, maar al gauw toonde hij dat de voor spellingen niet uitkwamen. Nu werkt hij soms 12 uur per dag. Maar laat 't hem zelf ver tellen Rheuma'ische toestanden zijn het gevolg van een teveel aan urinezuur in :t lichaam. Twee van de ingrediënten van Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur-kristal- len op te lossen. Weer andere dezer zouten sporen de organen aan rm deze opgeloste kristallen langs den natuurlijken weg te verwijderen. Behalve deze zijn er nog andere zouten in Kruschen, welke voorkomen, dat het voedsel in de ingewanden kan gaan gis ten en tevens zorgen dat urinezuur en andere lichaamsgiften, welke de gezondheid zouden ondeimijnen. zich niet weer kunnen ophoo- pen. Bedenk dus wel. dat het de „kleine dagclijksche dosis Kruschen is. die Uw lichaam zuivert van urinezuur en u uit de klauwen van de rheumatiek houdt. Kruschen Sa'ts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en f 1.60 per Bacon. De nieuwe uitbreiding verzakt. Het Haagsche hoofdpostkantoor is kort ge leden verbouwd en uitgebreid met een ver dieping, waardoor het dak en het bijbehoo- rende torentje een aantal meters hooger kwa men te liggen Het schijnt, dat bij de bereke ningen, noodig voor de uitvoering van dit bouwplan, een,ge vergissingen zijn gemaakt, waarvan de gevolgen noodlottig dreigen te worden. De nieuwe verdieping vertoont namelijk allerlei fouten en het nieuwe dak blijkt nu reeds in verzakking te zijn. In den nieuwen bouw is een groot gedeelte van den techni- schen dienst ondergebracht; ook vond de te lefoon-administratie er een plaats en een deel diende voor uitbreiding van de zoogenaamde telefcon-zaal. Reeds tijdens den bouw heb ben vele leden van het technische personeel de opmerking gemaakt, dat vele belangrijke onderdeden huns inziens te licht geconstru eerd weiden. Ook hebben deze menschen de vrees uitgesproken, dat de nieuwe bouw on voldoende solide zou blijken om de zware toe stellen eri anderszins zonder gevaar te dra gen. De naaste toekomst zou leeren, dat deze vrees niet ongegrond was. Op het oogenblik ziet het er in den nieuwen bouw van het Haagsche hoofdpostkantoor al heel raar uit. Het dak zakt door en wel zoo erg, dat zich in hef midden een compleet meertje vormt wanneer liet regent. Tijdens den weinigen sneeuwval, welken wij dezen winter hadden, moeten ingewijden het ergste hebben ge vreesd. Een zwaar pak sneeuw op het nog nieuwe dak zon zeer zeker noodlottige ge volgen hebben gehad. Het dak is nu opgevangen op een aantal ijzeren binten, die ter voorkoming van erger in allerijl zijn aangebracht. Om te voorzien in een onder deze omstandigheden zoo goed mogelijke afwatering, zijn van het midden uit looden afvoerpijpen aangebracht. Vanwege den Rijksgebouwendienst is er in het postkantoor grondig geïnspecteerd en se dert wordt doorloopend gecontroleerd om tij dig te kunnen ingrijpen, wanneer zich op nieuw ernstige verzakkingen voordoen. Naar het hoofdbestuur der Ned. Reisver- eeniging ons mededeelt stemmen de resul taten der Vereeniging over 1931 tot tevreden heid. De omzet der gezelschapsreizen be droeg f 1.780.000 tegen f 1.800.000 in 1930. Bijna alle bronnen van inkomsten zijn ge stegen terwijl op de lasten over de geheele linie een belangrijke besparing is bereikt Het voordeelig saldo der rekening over 1931 bedraagt 42070.61, tegen een verlies van 32523.86 over 1930. Voorgesteld wordt van het voordeelig saldo f 10315.50 te be stemmen tot afschrijving van den inventaris De minister van buitenlandsche zaken is hedenochtend weer naar Genève vertrekken De Centrale Ned. Ambtenarenbond houdt 2, 3 en 4 Juni a.s. zijn twee-jaarlijksch con gres te Alkmaar in de groote zaal van de Harmonie. De overheidssteun. Ged. Staten weten, dat de maatregelen, waarmede de gemeentebesturen trachten in den meest dringenden nood te voorzien, veel al een zwaren last leggen op de gemeente- financiën. Voor zoover deze maatregelen bestaan in het van gemeentewege te werk stellen van werklooze landarbeiders, hetzij bij eigen werken, hetzij bij het uitbaggeren van bij waterschapsbesturen in beheer en onderhoud zijde waterwegen, kunnen provinciale bij dragen in de losten verleend worden. Ook het Rijk draagt in deze kosten bij, ter wijl in beginsel mede op rijkssubsidie mag worden gerekend, indien van de zijde van een gemeente bijdragen aan particulieren wor den verstrekt voor het doen verrichten van bepaalde extra werkzaamheden als bijv. het diepspitten van gronden, het uitvoeren van werkzaamheden tot verbetering van water gangen (keurslooten uitgezonderd), bagger- werk in meer dan gewonen omvang enz. De regeling van laatstbedoeld subsidie is zoo danig, dat te dien aanzien voor een aanvul lend provinciaal subsidie geen plaats is Tot nu toe heeft de minister van binnen- landsche zaken en landbouw nog niet goed gevonden dat gemeenten bijdragen verlee- nen in de loonen van arbeiders, die in dienst van particuliere land- of tuinbouwers norma len arbeid verrichten, en voor een dergelijke wijze van werkloosheidsbestrijding uiter aard ook geen rijkssubsidie verleend, met het gevolg, dat ook de provincie zich van het steunen van zoodanige maatregelen heeft moeten onthouden. Aansluiting van Nederland bij het intern, verdrag te wachten. Een ontwerp van wet, dat tot strekking heeft ratificatie van het verdrag te zijner tijd mogelijk te maken, is iri voorbereiding. Een opgebroken straat. Woensdagavond heeft de politie bemerkt, dat op een boom aan de Hillelaan te Rotter dam, een biljet, dat onderteekend was door de r. v. o., een oproep werd gedaan om 's avonds omstreeks half acht op den hoek van de Beijerlandschelaan en de Slaghek- straat te verzamelen. Omstreeks zeven uur 's avonds bemerkte de politie, dat in de Beverstraat en de Gro- lingerstraat de rijweg over de volle breedte was opengebroken. In die straten groepten eenige jongens tezamen, die door de politie werden verdreven naar de Putschelaan, van waar zij naar de Tweeboschstraat trokken. In die straat stuitte de groep op eenige poli tiemannen, die haar met den gummistok en de sabel uiteendreven. Het bleef nog eenigen tijd rumoerig, maar tot incidenten kwam het niet. Een paniekje. Toen op een gegeven oogenblik een agent van de motorbrigade de Beijerlandschelaan overstak om de Slaghekstraat in te rijden, meenden de jongens, dat de man een charge wilde uitvoeren en daarom stoven zij weg. Hierbij is een 24-jarige man tegen een mo torwagen van lijn 19 opgeloopen, waardoor hij kwam te vallen. Met een politieauto is hij naar den hulppost van den geneeskundi gen dienst aan de Maashaven gebracht, waar bleek, dat hij slechts een schaafwond had opgeloopen. Na dit kleine voorval is het geheel en al rustig geworden op den linker- Maasoever. Naar thans blijkt uit een telegram van jhr. De Graeff aan zijn vader, zijn nu alle vrij willigers uit de gevaarlijke zone teruggetrok ken. Wegens het heerschen van griep onder on derwijzers en leerlingen is de protestantsche school gisteren gesloten. Onder de militairen in het garnizoen blijft de ziekte voortduren, doch het aantal geval len neemt af. Over het algemeen is de ziekte niet van ernstigen aard. De vereeniging van Nederlandsche Wijn- inporteurs verzoekt de Tweede Kamer in een gemotiveerd adres, het wetsontwerp tot ver hooging van de opcei.ien op den wijnaccijns te verwerpen. Mocht de Kamer desniettemin besluit, bedoeld wetsontwrep aan te nemen, dan wordt verzocht het wetsvoorstel in dien zin te wijzigen: De aanleiding tot ontduiking van de wet, door het aan de navordering onttrekken van wijnvoorraden, zou door de hier voorgestelde wijziging veel kleiner en de controle op de richtige uitvoering van deze bepaling veel eenvoudiger worden. Een extra heffing van ten minste 25 cent per flesch voor wijnen, die op flesch hier te lande worden ingevoerd, zooals champagne e.d. zou ons niet onredelijk voorkomen, mits de wijn op fust ingevoerd n'et of Mthans min der zwaar door verhoogde rechten getroffen zou worden. Ongetwijfeld zou de Nederlan- sche handel hiermede gebaat zijn. Vele parti culieren betrekk entegenwoorrig den benoo- digden wijn op f'esch uif het buiten'and met voorbijgaan van den Nederlandschen wijn- kooper. Het zou den laatsten zeer welkom zijn, indien een extra heffing dezen invoer van wijn op flesch wat zou beteugelen. Te Amsterdam zijn aangehouden een 21- jarige werkman en zijn 19-jarige broeder, verdacht op de Da Cortakade een fiets te heb ben gestolen. In een bergplaats in den kelder van het door verdachten bewoonde perceel zijn zeven heerenfietser., twee damesfietsen en een motorfiets gevonden, welke alle in beslag genomen zijn. Een van de broers is 'ater vrij gelaten. Naar de herkomst van de in beslag genomen fietsen wordt en onderzoek inge steld. In geen geval staat nog vast dat dit goed van diefstal afkomstig is. Gisteravond heeft te Weert een brutale roofoverval plaats gehad. De heer f. s. kwam omstreeks 7 uur per rijwiel op de Bies gereden, met de contributie van den graphi- schen bond ten bedrage van 305, welk be drag hij aan den penningmeester moest over dragen. In de nabijheid van zijn woning werd s. door 2 onbekende personen overval len en van zijn rijwiel geslagen. Terwijl de eene man hem de hand voor de mond hield, maakte de andere zich van het geld meester. Op het rijwiel van s. maakten' de roovers zich hierna uit de voeten. De politie stelt on middellijk een uitgebreid onderzoek in tot nog toe zonder resultaat. De heer s. kon niet mededeelen of de onverlaten Nederlanders of Duitsehers waren. Hedenmorgen brak brand uit in een boiler- schuur aan den Kadijk te Heemstede van den heer j. v. Zadel te Aardenhcut. Behalve eenig gereedschap lag er voor ongeveer 300 dahlia's in deze schuur. De schuur, die 2 verdiepingen hoog is, werd totaal verwoest. De inhoud van de schuur, bestaande uit de stellingen voor de bollen, ging bijna geheel verloren. De schuur is voor 9000 ver zekerd. Oorzaak van den brand is onbekend. Alkmaarsch schipper vaart vracht schip in den grond. In den afgeloopen nacht is de motorboot van den motorschipper Schouten uit Alphen aan den Rijn op het Brasemermeer door een passeerende motorboot uit Alkmaar, behoo- rende aan z., aldaar aangevaren en gezon ken. De boot uit Alkmaar voer ongeveer 4 m. in de voorsteven aan stuurbootzijde van zijn vaartuig, waardoor een zoo groot lek ont stond, dat de boot al spoedig zonk. De opva renden wisten zich in veiligheid te brengen op de andere boot. Het ongeval is vermoede lijk een gevolg van het feit, dat de schipper van het vaartuig uit Alkmaar alsmede zijn knecht onder den invloed van sterken drank verkeerden. De motorboot van schipper Schouten was verzekerd, doch de lading grootendeels niet. Men kon slechts een twee tal varkens redden. Gistermiddag bevond het 5-jarig dochtertje van den heer j. Zaal zich voor de ouderlijke woning op straat. Toen een vrachtauto van den vrachtrijder Verduin uit Alphen a. d. Rijn te Korteraar den weg op reed. Het kindje werd overreden en is kort daarop aan de bekomen verwondingen overleden. ■fn*>vX Bescherm Uw keel Gorgel droog met Aan boord van het Instructie vaar iuig „Prinses Juliana'' van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart is door de n.v. Tele graaf Maatschappij „Radio-Holland" een radio-installatie geplaatst, bestemd voor draadlooze telefonie zoowel als telegrafie. Donderdagmiddag is deze installatie in gewijd met een gesprek met prinses Juliana. Het Instructievaartuig lag in de Coenhaven te Amsterdam. De prinses wenschte den heer de Jong ge luk met de tot standkomiag van deze instal latie en zeide gaarne te zullen voldoen aan de uitnoodiging Let instructievaartuig in volle bedrijf te bezichtigen De heer m. j. van Alphen de Veer ver telde haar vervolgens in het kort over het werk van het door de prinses het vorige jaar te water ge.aten instructievaartuig. Dit eerste officieele gesorek en de daarna plaats gehad hebbende proefgesprekken zijn uitstekend geslaagd. Het hoofdbestuur van de r.-k. vereeniging „Het Limburgsche Groene Kruis" rieeH mede: Aan hei door den accountant der vereeni ging ingestelde onderzoek, wordt mede op verzoek van het hoofdbes uur deelgenomen, door een ambtenaar ter provinciale graffie, daartoe vanwege het provinciaal bestuur aan gewezen. De tot heden ontdekte onregel matigheden dateeren van Degin 1927 erwijl tot nu toe een fraude van ca. 7000 kon worden vastgesteld. De overzichten van de kasontvangsten en kasuitgaven sluiten de laatste jaren met bedragen van ver boven de f 500.000. Gebleken is de neiging, om de ontvreemde bedragen in in den loop der jaren telkens weer aan te zuiveren. Om de schade der vereeniging zooveel mogelijk te bej>-rken ia er conservatoir beslag ge.egd op de bezit- tingen van den heer vterwijl eerstdaags de vang zal nemen. Overigens kunnen wii mede- privaatrechterlijke procedure verder "en aan deden dat er van de zijde der vereeniging strafrechterlijk geen klacht bij de justitie is ingediend daai dit geen voordeelen voor de vereeniging medebracht en er wel enkele be zwaren aan vast zaten. Ook hebben daarbij de verdienste van den ontslagene als secre taris een rol gespeeld. De officier van mstitie heeft echter gemeend, ambtshalve te moeten ingrijpen, zoodat ook strafrechterlijk de zaak voortgang zal hebben. Door een Raad van Arbeid. Op de vragen van den heer Bakker be treffende terugbetaling van premiën, gestort door of voor personen, van wie is gebleken, dat zij ten onrechte door een Raad van Ar beid als verzekeringsplichtige ingevolge de Ziektewet zijn ingeschreven, heeft de minis ter van Arbeid, h. en n. geantwoord dat in derdaad gebleken is, dat door één of meer dere Raden van Arbeid personen ten onrechte als verzekeringsplichtigen ingevolge de Ziektewet zijn ingeschreven, hetgeen eerst bekend werd, nadat hun aanspraak op zie kengeld door eerstgenoemden Raad was af gewezen. Ten aanzien van de door of voor bovenbedoelde personen gestorte premiën kan restitutie plaats hebben voor zoover het betreft premiën, betaald over eenig tijdvak, voorafgaande aan het bekend worden van de betreffende uitspraken. De Raden van Arbeid hebben immers met betrekking tot de per sonen, die blijkens de door den Centralen Rcad van Beroep gewezen uu.spraken niet verzekeringsplichtig zijn, over de tijdvakken, voorafgaande aan deze uitspraken, verze keringsrisico gedragen. Wel is restitutie billijk van premiën, be taald over tijdvakken, verstreken na het be kend worden der hierbedoelde uitspraken. De politie uit Coervorden heeft zooak gemeld thans ook den tweeden dader van den aanslag op den heer j. van Tarel aange houden Beiden zijn door den aangevallene herkend. De aanranders moeten den aanslag met zorg hebben voorbereid. Ook de hamer, waarmede geslagen is en het touw, wat men wenschte te gebruiken om het slachtoffer de keel dicht te trekken en waaraan een strop bevestigd zat, heeft men gevonden. De aanranders kwamen meermalen ten huize van de wed. Van Tarel, de moeder van den aangevallene, en waren dus op de hoogte met de samenstelling van het gezin, zoodat zij wisten dat zij, wanneer de zoon die te Coevorden was, hun bij een inbraak niet kon overvallen, geen tegenstand van beteekenis hadden te verwachten. Plotseling oversteken van een weg Te Woudsend is een 75-jarige venter in manufacturen bij het oversteken van den weg door een auto overreden en gedood. Auto driemaal over den kop geslagen. Gistermiddag reed een auto van de firma h. Roos uit Bunschoten, geladen met visch, met een 70-k.m. vaart in de richting van Workum, komende van Gaast. Dicht bij Wor- kum kon de chauffeur de bocht niet halen, waardoor de wagen den hoogen zeedijk op vloog en vervolgens naar omlaag viel. De auto sloeg driemaal over den kop, waarbij de drie inzittenden door de voorruit vlogen, .daarna kwam de wagen in de langs den weg loopende vaart terecht Slechts een der inzit-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9