SPORT EN WEDSTRIJDEN. Hoornet JiecfkszoAm kinderherstellings- en vacantiekolon1es. mr kan naar doorn. onder dc tram. de veiligheid van den trein. Alleen het machinepersoneel ver antwoordelijk. zelfwerkend 17'/» cent waschmidde! \m f per pak BRANDEN. Enschedé en Veendam kampioen. Z. F. C. en Feijenoord in den beslissingsstrijd. Z.A.C. onderaan. Soussa Europeesch kampioen biljarten; Domme- ring tweede. Fraaie successen van onze zwemsters. Alkmaarsche kegelaars naar Haarlem. hn0Ting het wijnverbruik in Neder- jcci.Hsver ,r zaj doen afnemen, zoodat land Van het daartoe strekkende wets- neming iejd£n fot het ont8iag van een ont*er?„. van het personeel, dat in den «r0 handel werkzaam is, zien derhalve in dit *l,n Lpro een ernstige bedreiging van hun ,n verzoeken om die reden de Tweede ï>cSiaa; haar goedkeuring aan dit wetsont- ontiiouden. rFVTRAAL genootschap voor w verzoek* ons te vermelden, dat in ari 1032 een winst van 5000 verpleeg den geconstateerd werd tegen Januari l9, 'oor het geheele jaar 1931 was de voor aan7 niet minder dan 31500 dagen, ver geleken bij een jaar te voren. Uit Doorn wordt gemeld, dat oud-minister n gister een bezoek heeft gebracht aan gewezen Duitschen keizer. Wilde op de tram springen, toen zij reeds in beweging w<zs. Toen gistermiddag te ongeveer kwart cver één een 39-jarigt man op de Wetering- ac/ians ter hoogte van de Vijzelgr te A'dam 0r een rijdenden motorwagen van lijn 7 wilde apringen, kwam hij te vallen met het nood lottig gevolg, dat hij onder den baan- schuiver van den bijwagen terecht kwam. De wagen moest worden opgevijzeld voor dat men de ongelukkige icon bevrijden In zorgeliiken toestand is hij door den g. g. ai g. D naar het Tesselschadeziekenhuis »ervoerd. Tot dusver was aan den hoofdconducteur fan een trein mede een deel van de zorg voor de veiligheid van den trein opgedragen. Er bestaat een voorschrift dat hij zoo geplaatst moet zijn, dat hij de seinen op den weg kan waarnemen en voorts dat hij zich met den machinist in verbinding moet kunnen stellen. In overweging is thans, naar men ver neemt, een voorstel om deze beide bepalingen af te schaffen, zoodat in de toekomst de zorg voor de veiligheid van den trein uitsluitend zou berusten bij het machinepersoneel, in het bijzonder bij den machinirt. De wijziging is neergelegd in een ontwerp 'a. r. d dat aan de Spoorbonden voor advies is toegezonden. De Personeelraad heeft thans een rapport samengesteld dat aan het rijkstoezicht is ge zonden, waarin de bezwaren o.a. tegen deze wijzigingen zijn uiteengezet. De Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel zal, ver moedelijk in samenwerking met de andere vakbonden een actie op touw zetten tegen deze plannen, daar men ze bedenkelijk acht voor de veiligheid van het spoorwegverkeer. Weet U dat Holland in 1931 ter bestrijding /an werkloosheid en ar moede ruim 150 millioen heeft uitge geven. Weet U dat in 1931 voor ruim 3 millioen gulden aan z Afwerkende waschmiddelen uit het buitenland werd geïmporteerd. Weet U dat Holland een minstens even goed product levert, dat belang rijk goedkooper is. Overtuigt U zelf één maal en koopt het Hollandsche, Probeert het en oordeelt zelf. ONREGELMATIGHEDEN BIJ DEN REINIGINGSDIENST TE GRONINGEN In de Zaterdag te Groningen gehouden raadsvergadering brachten B. en W. een voorstel aan de orde om den directeur der gemeentereiniging te ontslaan. De redenen daarvoor werden niet gegeven, maar uit de besprekingen bleek, dat de direc teur gedurende vijftien a zestien jaar sche pen aan de gemeente verhuurde voor het ver voer van mest en zich daarvoor goed liet be talen. Dr. de Waard zeide, dat hij indertijd naar aanleiding van de geruchten omtrent deze zaak in besloten vergadering eenige vragen aan B. en W. heeft gericht. Spr. wilde gaarne weten of hij die thans in openbare vergade ring mag herhalen. De burgemeester ant woordde, dat, als de heer De Waard daartoe behoefte gevoelt, hij hem dit niet kan beletten De heer de Waard wilde dan weten: lo. hoe lang deze zaak onderweg is ge weest; 2o. wanneer zij ontdekt is; 3o. wie de ontdekking heeft gedaan. De heer Kolthek vroeg voorts, wie voor deze malversaties of onregelmatigheden, zoo als men ze wil noemen, verantwoordelijk kan worden gesteld. Of bijv. iemand van de ge meentelijke arbeiders verantwoordelijk gesteld moet worden. De heer De Jager antwoordde, dat in de stukken is medegedeeld, dat de zaak sedert OctofcerNovember hangende is. Zij is ont dekt op een wijze, waarop steeds dergelijke 2aken ontdekt op een wijze, waarop steeds dergelijke zaken ontdekt worden. Wie er voor verantwoordelijk moet worden gesteld, kon spr. niet zeggen. In elk geval was spr. niet de verantwoordelijke persoon. De zaak loopt al van 1916 en nu zou spr niet gaarne willen beweren, dat de wethou ders, die vóór hem dezen tak van dienst on der hun beheer hadden, verantwoordelijk zijn Hef was moeilijk te ontdekken, omdat het hier betrof huur van schepen vcor een vervoer van mest. Het gaat hier thans slechts over de vraag of de directeur moet worden ontsla gen. B. en W. willen daarna de zaak nog nader bekijken om te overwegen, wat er nog meer moet gebeuren. De heer De Waard was tevreden, al moest IL j"*' dat de antwoorden van den n l er zeer diplomatiek gesteld zijn. a r* heer Kolthek deelde mee, dat hij wist, de zaak niet ontdekt is door den wethou- maar door twee leden van de commissie or de reiniging. Hier is jarenlang geld van ^g^eente ontvangen op niet toelaatbare dr,JBna pr' meende. dat daaruit blijkt onvol- controle. Hier heeft iemand misbruik dP van zijn functie als ambtenaar bij ae gemeente W0OrfwrP,em<?eSter noh °P- dat juist t00r den hr- Kolthek gebruikt, niet "teer i!"' pr wenschte daarover thans niets besproken^ M Ml latCr "°g •lag'tSfoten!d ZOnder ste®min£ tot het ont' Een voormalig kerkgebouw. Te half acht gisteravond is een felle brand uitgebroken in het pakhuis en de modelka mers, behoorende tot het meubelmagazijn van de firma G. Vogelenzang aan de West zijde nabij de Bullekerk te Zaandam. Toen de eigenaar, de heer A J. Frederiks, den brand vanuit zijn' woonkamer ontdekte stond het gebouw reeds in vollen gloed. Ondanks de groote hoeveelheid water, die op de vlam menzee werd geworpen, kon de brandweer niet verhinderen, dat het geheele van hout opgetrokken gebouw, dat twee verdiepingen hoog is, verloren ging. De vermoedelijke oorzaak wordt aan een defect aan den ouden schoorsteen toegeschreven. Verzekering dekt de schade. Het verbrande gebouw is nog een overblijfsel van het vroegere „Rusthof", dat het laatste bewoond werd door wijlen den kantonrechter mr. P. Dwars. Het dateert uit de zeventiende eeuw en heeft oorspronkelijk als kerk voor de doopsgez. gemeente dienst gedaan. Pension uitgebrand. Zaterdagavond omstreeks tien uur brak brand uit in het pension Bekkema aan de Druifstreek bij de Tweebaksmarkt te Leeu warden. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat toen de brandweer arriveerde, het huis reeds geheel in lichtelaaie stond. Mevr. Bekkema, die zich te bed bevond, wist zich bijtijds in veiligheid te brengen. De andere bewoners waren niet thuis. Het pand brand de geheel uit. Een deel van den inboedel ging in de vlammen op. De belendende gebouwen liepen zeer veel gevaar om door het vuur te worden aange tast, doch door het snele ingrijpen van de brandweer kon uitbreiding van den brand worden voorkomen. Een begin van brand ontstond in het aangrenzende huis van den muziekleeraar Beintema, die tijdig kon wor den gebluscht. Dit huis kreeg nogal belang rijke waterschade. De omstandigheid, dat hei hard vroor bemoeilijkte het optreden van de brandweermannen, merkt de Crt. op. Zij moesten met groote voorzichtigheid langs de bevroren brandladders klimmen. De oorzaak van den brand is onbekend. Ernstige brand te Losser. In den afgeloopen nacht heeft in de gem. Losser (Ov.) een hevige brand gewoed. Om streeks drie uur brak brand uit bij den win kelier en caféhouder J. A. Boerrigter, wonen de aan den straatweg van Losser naar Gro- nau. Het vuur greep snel om zich heen en werd door den feilen wind aangewakkerd. De woning van den heer Boerrigter is een gedeelte van een complex, waarin behalve een café, ook een zaak in koloniale waren en grutterswaren en een schoen-, meubel- en ijzerwinkel zijn ondergebracht. Toen de brandweren uit Losser en Gronau ter plaatse verschenen, stond het groote pand dat een oppervlakte van ongeveer 300 M2 beslaat, in lichter laaie. Aan blussching viel niet meer te denken. De vlammen joegen fel om hoog en de brandweer moest zich beperken met te trachten de belendende perceelen te be houden. Hierin is zij inderdaad geslaagd. De felle wind heeft echter het vuur overge bracht naar twee op ongeveer 200 M. af stand gelegen arbeiderswoningen, eigendom van den heer Dijkhuis. Beide woningen zijn eveneens geheel afgebrand. Om 6 uur heden morgen was men hét vuur meester en waren het pand van den heer Boerrigter en de bei de arbeiderswoningen nog slechts rookende puinhoopen. De bewoners van de verschil lende woningen konden zich redden. Onge lukken hebben niet plaats gehad. De schade, die gedeeltelijk door verzekering wordt ge dekt, wordt op 1CO.GOO geschat. Palmen verbrand. Op het terrein van de bloemenfirma van Kersbergen en Zoon te Den Haag is gister middag brand uitgebroken, waardoor o.a. een pas uit Gent aangekomen zending palmen ter waarde van eenige duizenden guldens, een prooi der vlammen werd. De palmen wa ren niet verzekerd. Boerderij afgebrand. Te Swolgen (L.) is de bcerdcrij van den heer H. H. Theeuwen afgebrand. Huis, schuur en stalling gingen in de vlammen verloren. Het vee en een nieuwe dorschma- chine konden nog gered worden. Eenige var kens hadden reeds zulke verwondingen op- geloopen, dat men ze heeft moeten afmaken. De oorzaak van den brand is onbekend. Auto van een dijk gevallen. Zaterdag trachtte mej. dr. Aberson, schoolarts uit Boven-Hardixveld, te Slie- drecht een jongetje, dat den weg overstak, met haar auto te ontrijden, doch zij verloor hierbij de macht over haar stuur. Nadat zij eerst met volle vaart tegen een huis was aan gebotst, sloeg de wagon om en kantelde vau den rivierdijk. In zeer zorgwekkenden toe stand is zij opgenomen en naar het zieken huis te Gorinchem vervoerd. Auto met vijf personen te water. Zaterdagmiddag is een personenauto, waarin vijf heeren zaten, te De Zweth onder Overschie in de Schie gereden doordat een band lek raakte. De auto kwam uit Den Haag, was op weg naar Rotterdam en werd bestuurd door dr. Siegenbeek van Heukelom, die vier Belgische gasten in zijn auto had. Schippers en passeerende automobilisten hebben de inzittenden bevrijd, nadat een ruit was kapot geslagen. Dr Siegenbeek van Heukelom kreeg een zware wonde aan de kaak. Een van de inzit tenden, de heer Davos, had zooveel water binnen gekregen, dat hij evenals dr. Siegen beek in het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam moest worden opgenomen. De chauffeur wist den weg niet. Een drietal Amsterdamsche grondwerkers had Zaterdagavond laat een auto gehuurd, om h*n te brengen naar polder VIII, aan den overkant van het IJ. waar zij gistermorgen moesten zijn. De chauffeur van den gehuur- den auto wist den weg niet en nam als vijfde man iemand mee. die hem als gids zou dienen. In de nabijheid van de Vuilverbranding is de gids den weg bijster geraakt en met een vaartje verdween de auto in het Papaver kanaal. Er kwam spoedig hulp opdagen. Een paar agenten van politie en de nachtwaker van de Fokkerfabrieken hebben de eerste hulp verleend. De chauffeur en de gids waren spoedig uit den wagen, die ongeveer vier meter var. den kant lag. Over een badding, die men neergelegd had, konden zij op den kant komen. Een van de drie passagiers wist door het raampje naar buiten te kruipen. E*e twee andere grondwerkers zaten in den wagen en waren niet dadelijk te bereiken. Gelukkig lag de auto niet geheel onder water en konden zii het h ;ofd boven houden. De brandweer heeft hen uit den wagen ge haald door de kap open te snijden. Alle vijf drenkelingen zijn naar het Binnengasthuis overgebracht en zijn daar ter observatie op genomen. KORTE BERICHTEN. Te Zwammerdam is ingebroken in de ga rage van den heer H. L. van Bunningen. Er wordt voor een waarde van ongeveer 500 aan auto-onderdeelen vermist. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van het zevende hoofd stuk B der Rijksbegrooting over het dienst jaar 1931. Bij wijze van proef zal op lijn 11 te Amsterdam een 5-minutendienst 'worden in gevoerd. De Nederlandsche Vereeniging van Ge zagvoerders bij de Binnenvaart hield giste ren te Amsterdam een ledenvergadering, waarbij tegenwoordig waren o.a. de heeren H. Zijlstra namens den minister van Wa terstaat. De commissaris der koningin in Over- ijsel heeft bij de skisport in de omgeving van Arosa (Zwitserland) een been bij den enkel op vier plaatsen gebroken. Het zal nog wel een maand duren eer hij weer naar Neder land terug kan gaan. Op de ijsbaan te Bussum in het ge meentelijk sportpark is gisteravond voor het eerst gereden. VERKEERSOKGEVALLEM Autobus tegen een boom gereden. Twee autobussen, die arbeiders van Hoog kerk (Gren.) naar de Tolberter-petten heen en terug vervoeren, zijn Zaterdagavond met eikaar in botsing gekomen. De bus, welke achterop reed, wilde de voorste bus passen ren, maar meest, toen van den kant van Vier- verlaten een personenauto aankwam, te spoe dig naar rechts uitwijken, waardoor het ach terstel het voorstel van de andere bus raak te De chauffeur van dezen wagen kon toen het stuur piet meester blijven; eerst raakte de kap een boom langs den weg en daarna reed de bus tegen den volgenden boom. De inzittenden werden door den schok door el kaar geworpen. Een zevental liep liclue ver wondingen op; één der inzittenden weid nog al ernstig gewond, zoodat hij per huurauto naar het ziekenhuis te Groningen moest wor den vervoerd- HET LICHT IN DEN NACHT. Men verzoekt ons opname van het volgen de: Dit buitengewoon mooi tooneelwerk van wijlen Inte Onsman wordt Zondag in Het Gulden Vlies door het Intiem Tooneel voor 't voetlicht gebracht. Liefhebbers van een mooi tooneelwerk kunnen v. .'j aanraden deze de pauzes aanvullen, terwijl een prima jazz- de pauze's aanvullen, terwijl een prima jazz band tijdens het bal de stemming zal ver- hoogen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. (Mondelinge uitspraak 26 Februari 1932). A. Z. te Egmona Binnen, loopen over ver boden grond, 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. L B. te Alkmaar, overtreding Melkbe- sluit, 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. v. W. te Oudorp, J. B te Wijk aan Zee, overtreding Art. 427 W v. Str., de 1ste 10 boete of 10 dagen hechtenis de 2e 8 boete of 8 dag enhechtenis. J. V te Rotterdam, overtreding Kanaal- reg'ement, 8 boete of 8 dagen hechtenis. F. K. te Veendam. P M. te Muntendam. W. S. te Alkmaar, dronkenschap, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. S., H. P. Jr., J. de V. en W. v. P. te Egmond aan Zee, J. te P. te Amsterdam, overtreding Jacht- en Visscherijwet de 1ste 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e 2 X 15 boete of 2 X 2 weken tuchtschool, de 5e 4 boete cf 4 dagei hechtenis. W. D te Limmen, N. v. d. A. te Castri- cum, R. V. te Amsterdam, M. H. F. N. te Groningen, L. B. te Sappemeer, L. v. W. te Utrecht. P. K., T. B., M. R. en G. de B.. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de lste 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e en 9e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 5e en 6e, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e 12 boete of 12 dagen hech tenis, de 8ste 4 boete of 1 week tuchfschool d< 10e 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. B. te Castricum, W. M. te Velsen, P. P en H. H te Haarlem. B. v. H. en P. A. K. te Heiloo, J. K te Oterleek. K. F. te War- menhuizen C. N. L. te 's Gravenhage, W J. to Edam, P. de G. te Zuid en Noordscher mer, D. W. te Koog aan de Zaan, A. Th. R. te Vogelenzang, D. de V. te Oudorp, H. de W. te Broek op Langendijk, H. P C. P. en S S. te Amsterdam, P. B. te Andijk, L. A. C te Heerhugowaard, G. K., J. B„ C. B E. v. O. te Alkmaar, overtreding Moter- en Rijwielwet, de lste, 5e, 6e, 8ste, 11e, 14e, 16e, 19e en 22ste, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis de 2e en 15e ieder 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hechtenis, de 3e en 21ste ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 4e, 7e en 12e ieder 10 boete of 10 dagen hech tenis, de 9e en 17e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 10e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 13e -r 18e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 20ste 2 boete of 2 da gen hechtenis, de 23ste 5 boete of 5 dagen hechtenis. KINDERVERGIFTIGING UIT WRAAK DOOR EEN 14-JARIG DIENSTMEISJE. De verdediger van het veertienjarige meis je, dat door den kinderrcehter te 's-Graven- hage terzake doodslag (het geval van vergif tiging van een jong kindje te 's-Graven- hage) is veroordeeld met ter beschikkingstel ling van de regeerfhg tot haar 21ste jaar, heeft van dit vonnis hooger beroep aangetee- kend. 't Was gisteren een belangrijke voetbaldag Twee nieuwe kampioenen zijn bekend gewor den, een beslissing van de laatste plaats is gevallen en in totaal moeten nog 12 wed strijden gespeeld worden, t. w. 1 in afd. I, 6 in afd. IV en 5 in afd. V. 't Loopt dus op het einde. Afdeeling I is thans uitgespeeld op één wedstrijd na. Hermes ontving K. F C en klopte deze met 4O. Daardoor is R. C. H thans definitief op de tweede plaats gekomen en haar laatste wedstrijd tegen Stormvogels kan alleen de laatste nog op de vierde plaats brengen. De stand is: Ajax 18 13 3 2 75—31 29 R C. H. 17 10 1 6 48-40 21 West Frisia 18 6 7 5 51—47 19 K. F. C 18 8 3 7 43—40 19 H. D. V. S. 18 6 4 8 35—41 16 Sparta 18 6 4 8 3346 16 Stormvogels 17 6 3 8 4039 15 H B. S. 18 5 5 8 44—50 15 Gooi 18 6 3 9 41—54 15 H. V. V. 18 4 5 9 42—64 13 In afdeeling II is het nu zoover gekomen, dat een beslissingswedstrijd noodig is. Im mers. Z. F. C. en Feijenoord wonnen beide en zijn dus precies gelijk gekomen. Z. F. C. ging naar D. F. C. en keerde met een 6—0 overwinning terug! Dat bewijst dus wel, dat de Zaansche club veel en vee! sterker was. Voor de rust moest Z. F. C. te gen den krachtiger, wind op tornen en maak te slechts een doelpunt, dat ook nog vrij ge lukkig ter wereld kwam. Maar na de thee ging het van een leien dakje. Binnen een mi nuut was het 2—0. En langzamerhand werd de score opgevoerd tot 60. Door deze nederlaag is D. F. C. dus voor de zooveelste keer op 't laatste nippertje uit geschakeld En nu V. S. V.—Feijenoord. Een enorm aantal toeschouwers was opgekomen, om te zien hoe V. S. V. geklopt werd. Feijen oord bleek minder last te hebben van den wind, dan de thuisclub en was ondanks het feit, dat ze eerst tegen den wind in speelde, dadelijk gevaarlijker. Toch werd er voor de rust niet gescoord, zoodat bij het begin der tweede helft beide doelen nog maagdelijk waren. Na de thee kwam V. S. V. een oogen- blik geweldig opzetten, maar Feijenoord liet zich niet verrassen en er was een kwartiertje gespeeld, toen Barendregt v. d. Griendt af strafte en scoorde (0—1). Ongeveer 5 minu ten later werd de voorsprong vergroot en toen het tegen einde liep en Feijenoord nogmaals scoorde, scheen alles in orde. Doch plotseling kwam V. S. V. meer opzetten en binnen een minuut was het 23! Daar bleef het bij en Feijenoord had gewonnen. Nu dus de groote beslissend: striid Z. F C.Feijenoord. Wie zal dat winnen? De twee overige werdstrijden waren van geen belang. Xerxes verloor thuis van Hil versum en V. U. C. klopte haar stadsge- noote A. D. O. Z. F. C. 18 11 3 4 49—28 25 Feijenoord 18 12 1 5 4032 25 D F. C. 18 11 1 6 48-30 23 V S. V. 18 10 3 5 36—34 23 BI. Wit 18 6 6 6 42—38 18 Hilversum 18 8 1 9 4144 17 V U C 18 5 4 9 37—41 14 A D O. 18 6 2 10 35-43 14 Xerxes IS 5 3 10 29-44 13 H. F. C. 18 3 2 13 24—47 8 In het Oosten ging het tusschen Enschede en Go ahead. Eerstgenoemde ontving Tu- bantia en slaagde er met groote moeite in, om te winnen, Na tot de rust de score geheel blank te hebben gehouden, zag Tubantia in de tweede helft al spoedig een doelpunt tegen haar gemaakt Meer wist Enschede niet te bereiken, maar 't zou voldoende zijn. Echter, even voor het einde een strafschop te gen Enschede! 't Schot ging precies cver de lat en Enschedé was kampioen Intusschen liet Go-ahead zekerheidshalve zich niet verrassen en klopte Z A C. met 3—0. 't Gevo'g was, dat Z.A.C. definitief onderaan kwam en Go-ahead nog geen kam pioen was! P. E C. won thuis met 5—3 van Heracles in een onbelangrijke ontmoeting. En Wage- ningen deed goed werk, door thuis Yitesse met 2—0 te kloppen. Tenslotte won AG.O.V.V de plaatselijke ontmoeting tegen Robur met 2—1. Gok deze afd. is nu uitgespeeld en ziet er thans aldus uit: Enschede 18 13 1 4 4113 27 Go ahead 18 12 2 4 46—20 26 A. G. O. V. V. 18 10 2 6 57—39 22 P. E. C. 18 9 2 7 34—40 20 Heracles 18 7 5 6 3437 19 Vitesse 18 8 2 8 3644 18 Robur 18 6 2 10 38—49 14 Wageningen 18 5 3 10 3043 13 Tubantia 18 5 2 11 3845 12 Z. A. C. 18 3 3 12 21—45 9 In het Zuiden ook twee belangrijke wed strijden: EindhovenN. A. C. en Willem II -P. S. V In laatstgenoemde wedstrijd wist P S V te zegevieren met 2—1 Alle drie doelpunten werden gemaakt in het eerste half uur. 18 16 1 1 61—19 33 18 16 0 2 100—20 32 17 7' 5 5 44—42 19 16 6 5 5 51—48 17 16 g 3 8 33—48 13 17 6 1 10 36—59 13 17 5 2 10 38—49 12 17 4 3 10 33—42 11 17 5 1 11 27—70 11 17 2 5 10 25-52 9 zijn: Afdeeling I. Eindhoven en N. A. C. speelden een span* nende partij, waarin beide partijen een keer scoorden. Het doelpunt van Eindhoven schijnt niet heelemaal zuiver te zijn, althans N. A. C. protesteerde er tegen. Volgens N. A. C. tenminste, maakte Eindhoven dit doelpunt, nadat de bal was uit geweest en via een paaltje weer in 't veld terugsprong. Ver liest N. A. C. dit punt, dan is P S. kam pioen, wint ze het, dan kan de laatste wed strijd van haar in zoover beslissend worden, dat N. A. C. met P. S. V. gelijk komt. De stand is hier: P S. V. 18 12 2 4 54—32 26 Eindhoven 18 12 1 5 4731 25 N A. C. 17 10 3 4 45 32 23 M. V. V. 17 8 3 6 43—40 19 N. O. A D. 16 6 5 5 38—36 17 Longa 17 5 4 8 38—38 14 Willem II 16 6 1 9 39—33 13 De Valk 16 5 1 10 27—62 11' Bleyerheide 17 3 5 9 25—38 II B V. V. 16 4 1 11 37—51 9 In het Noorden een enorme verrassing: Veendam ging naar Velocitas en wist daar van zoo waar met 10 te winnen! Dit was weliswaar ook meer, dan haar toe kwam, maar de Veendammers zijn er kampioen mee. En mogen voor 't eerst mee doen aan den strijd om den hoogsten titel. Doordat Friesland van Achilles won (2—1) en F V. C. van G. V. A. V. (6—1), staan de beide Leeuwarder clubs nog onver anderd onderaan en zullen de twee restee- rende wedstrijden (n.b. tegen Frisia en Leeu warden!) de beslissing moeten brengen. •De stand is hier: Veendam Velocitas Leeuwarden G. V. A. V. Be Quick Frisia Alcides Achilles Friesland F V. C. Hermes-D. V. S.K. F. C. 40 Afdeeling II. D F. C.-Z. F. C. 0-6 V. S. V.—Feijenoord 2—3 Xerxes—Hilversum 13 V. U. C—A. D. O. 3—2 Afdeeling III. P. E. C.Heracles 53 Wageningen—Vitesse 20 A. G. O. V. V.—Robur et Vel. 2I EnschedeTubantia 10 Go ahead—Z A. C. 30 Afdeeling IV. EindhovenN. A. C. 1H Willem II—P. S V. 1—2 Afdeeling V. VelocitasVeendam 01 Friesland—Achilles 2—1 F. V. C—G. V. A. V. 6-1 Enschede's derde kampioenschap. Door de overwinning die Enschede giste ren op Tubantia heeft weten te behalen, heb ben de Enschedeërs voor de derde maal in hun bestaan het kampioenschap van het Oos ten veroverd. De levensloop van Enschede, in Twente kortweg „Sportclub" genoemd, is over 't algemeen steeds een voorspoedige geweest, zegt de Tel Opgericht in 1910 door een fusie van de vereenigingen Hercules en Phe- nix, werd in het jaar 1916 reeds het eerste klasserschap behaald cn sedert dien tijd ko men de Enschedesche wapendragers onafge broken in de hoogste klasse van afdeeling III uit. De rol, die de nieuwe kampioenen hierin gespeeld hebben, is steeds een zeer be langrijke geweest. Slechts eenmaal sloten ze het seizoen af met een plaats in de onderste helft, doch overigens behoorden ze steeds tot het leidende peleton en Sportclub was bijna altijd de voornaamste belager van de rcod-gele Deventenaren Het eerste kampioenschap werd veroverd in het seizoen 1923'24, doch in de kam pioenscompetitie brachten de Enschedeërs het niet verder dan tot de voorlaatste plaa's. In het seizoen 1925'26 legde Enschede voor de tweede maal beslag op den kam pioenstitel en dit was wel het gunstigste sei zoen, dat deze Twentsche club in haar le vensloop heeft gekend. De zwarthemden kwamen toen uit de kampioenscompetitie, waaraan werd deelgenomen door M.V.V.. Feyenoord, Stormvogels, Be Quick en En schede ongeslagen te voorschijn en behaal den aldus op fraaie wijze het kampioenschap van Nederland. De seizoen 1626'27 en 1927'28 brachten Enschede weer aan de spits, doch beide keeren moest een beslis singswedstrijd gespeeld worden, resp. tegen Heracles en Z.A.C., waarin Sportclub beide malen aan het kortste eind trok. Veendam voor de eerste maal kampioen. Veendam zag, naar de Crt. meldt, in 1894 het levenslicht onder den naam van „Look Out".en speelde aanvankelijk in den reeds l«ng verdwenen Noordelijken Voetbalbond

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7