DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. „DE AARDE". Hit het JPxulement T)jaQjdi\ksch Omvzicht ^Buitenland 134e Jaargang. DREIGENDE BURGEROORLOG IN FINLAND? MORGENAVOND ZIE FILMNIEUWS. HET ZOONTJE VAN KOLONEL LINDBERGH ONTVOERD. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door bet gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v b. HERMs. COSTEI ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. if O. «>2 Directeur: C. KRAK. WOKVSDUi 2 MAAKT 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladsn. Den Haag, 1 Maart '32. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw wordt morgen in de Eerste Kamer ver\vacht, wijl daar dan een aanvang wordt gemaakt met de algemeene beraadslagingen over de Rijksbegrooting van dit jaar. Dien tengevolge moest in de Tweede Kamer de interpellatie van den heer Weitkamp (c.h.) aangaande den toenemenden nood in den landbouw, speciaal in de gemengde bedrij ven, op de lichte gronden en de nadere voor zieningen, welke in verband daarmede die nen genomen te worden, uiterlijk heden wor den gehouden, terwijl, als de zaak niet in een middagvergadering in kruiken en kannen was, een avondvergadering er aan vastge knoopt moest worden. Nu, die avondverga dering is niet uitgebleven. In de Tweede Ka mer hebben zoovelen zitting, die den land bouw een warm hart toedragen en daarvan willen getuigen, dat 'n middagvergadering reeds spoedig niet voldoende bleek en de voorzitter tegen vier uur de heeren alvast ter avondvergadering samenriep. De interpellant, de gemoedelijke heer Weit kamp, heeft vermoedelijk nog nooit zulk een uitvoerige rede gehouden als die welke hij hedenmiddag na opening der vergadering heeft uitgesproken ter toelichting van de door hem opgestelde vragen. Zij luidden: 1. Is de minister bereid het daarheen te leiden, dat zoo spoedig mogelijk maatregelen worden genomen, opdat tijdens de huidige omstandigheden een eenigszins loonende melkprijs wordt verkregen? 2. Is de minister bereid op korten termijn t? "bevorderen, dat tot behoud der Engelsche markt van Nederl. bacon, ten bate van den varkensexport een uitvoerpremie wordt toegekend 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat de invoer van buitenlandsche rogge beperkt wordt en dat verplichtend wordt gesteld 25 percent roggebloem in het brood te bakken? 4. Is de minister bereid om het gebruik van inlandsche gerst voor de Nederlandsche bierbrouwerijen verplichtend te stellen? 5. Is de minister bereid op korten termijn in overleg te treden met zijn ambtgenoot van arbeid, handel en nijverheid over het vormen van een al of niet van Rijkswege gesubsi dieerd suppletiefonds, ten einde daaruit zoo lang deze crisis duurt te betalen de premiën der sociale verzekering voor eigenaars van land- en tuinbouwbedrijven, die in de Rijks inkomstenbelasting zijn aangeslagen voor een inkomen lager dan 1200? 6. Is de minister bereid bij zijn ambtge noot van waterstaat op verlaging der spoor- vrachten aan te dringen? 7. Is de minister bereid den toegezegden steun aan de koolverbouwers in Noordhol land zoo spoedig mogelijk te doen uitkeeren en de noodlijdenden met een uitvoerpremie te steunen 8. Is de minister bereid te bevorderen, dat aan landbouwers, aan wie rijkskapitaal werd verstrekt voor het inrichten van een landbouwbedrijf op woesten grond, tijdelijk vermindering wordt toegestaan voor hetgeen door hen aan rente en aflossing is te beta len? Het antwoord van minister Ruys de Bee- renbrouck was, gelijk te verwachten was, voor den wel wat veel vragenden interpel lant niet bijzonder bevredigend. Hij begon met de verklaring, dat de interpellatie niet op een erg gelukkig moment werd gehouden, daar veel van wat hij vroeg reeds in onder zoek is en de bewindsman er niet voor te vinden kon zijn op de te verwachten rap porten vooruit te loopen. Wat b.v. de melk aangaat, wat de interpellant vraagt zou zeer diep ingrijpen in den economischen toe stand. De landbouwcrisiscommissie heeft evenwel op 22 Febr. over die kwestie een rapport vastgesteld, dat den minister op 25 Febr. ter hand is gesteld. Het bevat o.a, 8 conclusies en de minister had nog geen gelegenheid ge vonden om het ernstig te bestudeeren. Spr. wacht nu op verdere voorlichting alvorens te beloven ten dezen spoed te betrachten. Om trent een verlaging der spoortarieven valt ook nog niets te beloven. De desbetreffende commissie-De Vries vergadert Vrijdag a.s. tot vaststelling van haar rapport en dit zal nog deze maand het licht zien. Het denkbeeld van het verkenen van uit- vcerpremies is den minister niet sympathiek, maar hij wacht nog rapporten daaromtrent Den koolverbouwers hoopte de minister zoo spoedig mogelijk betaling te bezorgen van den toegezegden steun. wat den steun aan den roggeverbouw be treft, over de mogelijkheid van een contin- genteering heeft de landbouwcrisiscomité een rapport uitgebracht, waaromtrent de cri siscommissie den minister nog nader zal ad- wseeren. Men beware daaromtrent dus zijn geduld evenals ter zake de andere maatrege lentot hulp aan den roggebouw. Wat de verplichting aan de bierbrouwers Betreft om inlandsche gerst te gebruiken, flat is een inmenging in de bierfabricage, welke niet zonder bedenking is en waarover hij met zijn ambtgenoot van arbeid te rade wenscht te gaan. Voor de vorming van een suppletiefonds, als de interpellant bedoelde, gevoelde de mi nister zeer weinig. In de eerste plaats ge loofde hij niet dat de druk van de sociale verzekering voor een landbouwbedrijf te zwaar zou zijn. Hij raamde dit op ongeveer 56.25 per 1000 loon. Bovendien zou d» vorming van een dergelijk fonds een tr- zwaar offer van de staatskas eischen. Hij be rekende dit op ongeveer negen millioen per jaar, terwijl er reeds zooveel van die kas wordt gevorderd. Zijn ambtgenoot van ar beid is er een principieel tegenstander van, ook met het oog op de consequenties. De laatste vraag van den interpellant be antwoordde de minister ontkennend. Het is hem niet gebleken, dat bedoelde landbouwers aanspraak zouden mogen maken op verlich ting van hun lasten en bovendien zou dit een onbillijke bevoorrechting zijn van enkelen. De heer Weitkamp was begrijpelijkerwijze weinig gesticht over dit antwoord en hij stak zijn ergernis dan ook niet onder stoelen en banken. Hij hoopte, zei hij ongeveer, dat dit de laatste maal was, dat minister Ruys, op kwam als vertegenwoordiger van de zorg voor den landbouw. Men weet dat er een voordracht aanhangig is om die zorg in het vervolg aan den minister van arbeid op te dragen. Van alle kanten kwamen medestanders op dagen. De eerste was de heer Van Voorst tot Voorst (r.k.), die verschillende middelen aan de hand deed om den tot wanhoop gebrach- ten landbouw te helpen. Hij sprak o.a. van een accijnsheffing op graan, van een meng- gebod wat de rogge betreft, enz. De heer Bakker (c.h.) kwam ook zijn par tijgenoot te hulp en klaagde in het bijzonder over het uitblijven van een verlaging van de spoortarieven. De heer Fleskens (r.k.) beweerde, dat de regeering, al deed zij reeds veel, toch nog verder moet gaan en alle landbouwproduc ten moet contingenteeren. De boeren, die van lasten krijgen. Verder moeten de var- woesten grond ontginnen, moeten ontheffing kensmesterij, de pluimveeteelt en de eierex- port geholpen worden. De heer Ebels (v.d.) erkende, dat de staatskas geen directen steun toelaat, maar daarom wilde hij de invoering van een ac cijnsheffing op boter en andere spijsvetten, waarvan de opbrengst afkomstig uit de beur zen der consumenten, zou dienen tot vor ming van een steunfonds voor den noodlij denden landbouw. Verder hoorden we o.a. nog den heer v. d. Sluis (s.d.a.p.), die den toestand toeschreef aan de kapitalistische buitensporigheden en den heer Van Rappard (lib.) die in de bres sprpng voor de veehouders en varkensfokkers en aandrong op maatregelen tot verbetering van het crediet. Toen ging men tot des avonds uiteen. De interpellatie-Weitkamp heeft de Kamer tot na middernacht bijeen doen blijven, doch een praktisch resultaat is niet bereikt. Wel stelden de heeren Braat en Wijnkoop moties voor, doch zij waren van dien aard, dat zij niet eens yoldpende ondersteund werden. Van de acht sprekers, die zich deden hooren vóór minister Ruys aan het woord kwam, hebben de heeren van den Heuvel en Oud met nadruk er oo gewezen, dat het wel gemakkelijk is eischen te stellen, maar dat daarbij de wer kelijkheid teveel over het hoofd wordt gezien. Dat heeft ook de minister betoogd, er op wij zend, dat de regeering naast de wenschen van de landbouwers ook rekening heeft te houden met de belangen van de verbruikers Hij verklaarde zich zeer ingenomen met dé werkwijze van de commissie Lovink, waarin alle gToote landbouworganisaties zijn ver tegenwoordigd en hij blijft op haar adviezen wachten. Met de kwestie der spoorvrachten zal, nu Vrijdag de slotvergadering wordt ge houden, spoed worden betracht. Of voor 1932 steun zal worden verleend aan de veenkolo niale aardappeltelers kan nu nog niet wor den beslist. Inzake de credietvraagstukken wacht de regeering spoedig adviezen van haar adviseurs. Nadat de heer Weitkamp zich slechts half voldaan had verklaard, werd de interpellatie gesloten. Een groote Lappo-beweging tegen de regeering. o— Sinds het begin van deze week heerscht er in Finland groote onrust. Te Maentsaele, ongeveer 50 K. M. ten Zuiden van Helsing- fors, deden Zondagavond ongeveer 4000 Lappo-aanhangers een aanval op een so cialistische vergadering van mannen, vrou wen en kinderen. De leiders van die bewe ging verklaarden, dat nog 20 a 30.000 be wapende mannen zich in Maentsaele gingen concentreeren en ernstig was men bevieesd, dat zij naar Helsingfors zouden oprukken. De toestand leek dus zeer ernstig en nog Zondagavond kwam de Finsche regeering in een buitengewone kabinetszitting bijeen. Na afloop van de zitting heeft de minister president Fahlgren geweigerd een verkla ring over den toestand af te leggen. Hij zei- de slechts„De regeering weet wat zij doet". De Lappo-aanhangers zouden voornemens zijn Maandag naar Helsingfors op te ruk ken en van de regeering de ontbinding van alle sociaal-democratische organisaties in Finland te eischen. De sociaal-democrati sche ipartij is de sterkste in het parlement. Toen te Maentsaele de socialistische verga dering bijeen kwam, eischten de leiders der Lappo-beweging, dat de vergadering zou woraen gesloten. Toen dit geweigerd werd, openden de Lappo-mannen het vuur op het gebouw. De politie dwong tenslotte de Lap- po-mannen het vuren te staken, waarna de vergadering ontbonden werd. De leiders der Lappo-beweging bevolen daarna de mobilisatie van al hun aanhan gers in geheel Finland voor een vervolging der socialisten. Het verluidt, dat een generaal het bevel der gewapende Lappomannen op zich geno men heeft. De door de ontvoering van Stahlberg bekend geworden Wallenius begaf zich Zondagavond met ongeveer honderd goed bewapende mannen naar Maentsaele. In deze stad hebben de gewapende opstande lingen alle wegen versperd en den oorlogs toestand afgekondigd. Alle vertrekkende vrachtauto's worden onderzocht. Het aantal gewapenden wordt reeds op vijf duizend ge schat: elk uur komen echter versterkingen aan. De correspondent van „Svenska Dagbla- det" te Helsingfors heeft zich telefonisch met de leiders te Maentsaele in verbinding ge steld en op zijn vragen slechts ten ant woord gekregen „Spoedig zal alles duidelijk zijn; eer wordt niets medegedeeld. Wellicht, wanneer wij tienduizend man hebben". De Lappo-leiders eischen de afzetting van den Landspresident Jolanda en van den mi nister von Born evenals de ontbinding van alle socialistische Cjibeidersorganisaties. De Lappo-leider Kosola verklaarde, dat de schuld bij de regeering te zoeken is, die niet heeft willen luisteren naar de waar schuwingen van de Lappo's Men eischt thans, dat de sinds dertien jaren in het land ingeslagen richting wordt opgegeven en men is vast besloten het program door te zetten. Volgens een Dinsdagmorgen te Reval ont vangen berichten is de toestand in Finland nog steeds onzeker. De regeering heeft eerst Maandagavond de verscherpten staat van beleg in het land afgekondigd. Maandagavond laat werd te Reval bericht ontvangen dat de mobilisatie der Lappo- troepen niet zoo vlot van stapel loopt als men verwacht had. Ook zouden Lappo-troe- pen die reeds op weg waren naar Maentsaele, weer huiswaarts gekeerd zijn nadat bekend geworden was, dat de regeering militaire maatregelen had genomen. Sterke troepenmassa's zijn bij Helsingfors samengetrokken om elke opmarsch naar de hoofdstad onmogelijk te maken. Aan de toe gangen naar de stad heeft een strenge wa pencontrole plaats. De regeering wenscht in geen geval gevolg te geven aan de eischen der Lappo-beweging, die zouden uitloopen op een aftreden der geheele regeering. Volgens berichten bestaat nog- steeds de hoop, dat de moeilijkheden zonder bloedver gieten zullen worden bijgelegd. Ook de lei der der Lappo-beweging generaal Wallenius verklaarde aan een correspondent van een blad te Reval, dat hij hoopt, dat het conflict op vreedzame wijze zal worden geregeld. Volgens hem staat het geheele land achter de Lappo-beweging met uitzondering van de marxisten. Geheel Finland wenscht drin gend aan het hoofd van den staat een wer kelijk nationale regeering. Het is zeer moeilijk nauwkeurige opgaven te verkrijgen over het aantal der bewapende Lappolieden. „Afton Bladet" meent, dat men met 30.000 niet te hoog schat. Concen tratiepunten bevinden zich zoowel in Mid- den-Finland als ook in de Oostelijke en Zui delijke plaatsen. Een vrij groote menigte zou zich in de stad Wasa samentrekken. Alle spoorwegbruggen, belangrijke spoorwegover gangen, en stations worden door militairen bewaakt. Te Tavasthus wilde men overgaan tot arrestatie van generaal Wallenius, doch toen men in zijn hotel kwam, was hij reeds vertrokken. Wallenius en Kosola hebben voor het voeren van onderhandelingen een vrijgeleide naar en van Helsingfors van den president geëischt. Deze heeft geantwoord, dat hij niets met hen wilde uit te staan heb ben. De regeering heeft op grond van de wet tot bescherming van de republiek, die indertijd door de Lappolieden doorgedre ven werd, strenge afweermaatregelen geno men. o Na de weigering, om onderhandelingen aan te knoopen, heeft de Lappo-leiding den president een brief geschreven, waarin o.a. verklaard wordt, dat de opstandige sociaal democraten en communisten onder bescher ming van de regeering en van de wet reeds tien jaar lang druk- en pressiemaatregelen uitoefenen tegen de deelnemers aan den Vrij heidsoorlog. Velen van deze laatsten zijn vermoord zonder dat de staat ook slechts een poging heeft gedaan de Marxisten hierin te hinderen. Finland zal op deze wijze weer tot een roode gemeenschap gemaakt worden. De Lappo-beweging kan niet dulden dat de regeering de sociaal-democratie verder laat ageeren. Voor de komende gebeurtenissen zijn die genen verantwoordelijk, die in hun bekrom penheid het Marxisme beschermen. De Lap po-beweging denkt niet aan terugkeeren of onderwerping. Gisteravond meldde Reuter nog uit Hel singfors, dat door de tegenstrijdige berich ten uit verschillende bron, die elkaar dikwijls tegenspreken, het nog steeds niet goed mo gelijk is, een duidelijk beeld te krijgen van wat er gebeurd is. Terwijl van den eenen kant verluidt, dat elke versterking van de Lappobeweging is opgehouden, hoort men weer van anderen kant het tegendeel. In elk geval is de hoofd stad en zijn de grootere steden in de pro vincie nog steeds in handen der regeering, die troepen in Helsingfors concentreert. Waar de Lappo-leiders zijn, weet men ook niet precies. In elk geval zou een ar restatie-bevel tegen hen voorloopig niet uit gevoerd kunnen worden. De staatspresident heeft de vereeniging van oud-strijders ont vangen en verklaard, dat de regeering niet van plan is, militaire offensieven te begin nen tegen de oproerlingen. De rijksdag is gisteravond bijeengeko men. Twee ministers, n.1. de minister van so ciale aangelegenheden en de minister ad in terim voor binnenlandsche zaken zijn afge treden. Door het besluit haar ministers te doen af treden, ondersteunt de eenheidspartij de eischen van de Lappobeweging moreel Men verwacht dat de geheele regeering thans zal aftreden. De eenheidspartij heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin het optreden der regeering tegen Lappo afgekeurd wordt. Generaal Walenius en Kosola hebben zich naar het verzamelpunt der Lappolieden Maensaelae begeven, waar gisteravond groote hoeveelheden wapens, munitie en pro viand gearriveerd zijn. De toestand is nog steeds zeer gespannen. De regeering heeft tot dusverre nog geen opperbevelhebber be noemd. Ook is de heden verwachte verkla ring der regeering over den politieken toe stand in den Rijksdag uitgebleven. De partijen hebben alleen de regeerings- verordening inzake het versterken van de openbare veiligheid. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japan bereid tot vredeson derhandelingen. Officieele Japansche kringen zouden van oordeel zijn, dat een terugdringing der Chi nezen tot de 20K.M. zone de eerste voorwaar de is voor een vreedzame bij legging van het geschil. Indien tot nu toe dan al niet veel uitzicht bestaat op een gunstig verloop der bemidde lingspogingen te Sjanghai, zoo zijn niette min de voorstellen van Paul Boncour aan nemelijk, aangezien zij het bijeenkomen eener bemiddelingsconferentie eerst vaststelt na beëindiging van den strijd, althans na het tot stand komen van een Japansch Chineeschen wapenstilstand. Een gelijktijdige terugtrek king der Japansche en Chineesche troepen schijnt evenwel onaannemelijk, omdat men de Chineezen niet zou vertrouwen en in Japan sche kringen eerst aan hun terugtocht zou willen gelooven, indien men de ontruiming van het gebied ziet. De stand van zaken te Sjanghai. De positie van beide partijen was gister avond kort samengevat ongeveer als volgt: Japan aanvaardt volledig de Volkenbonds- raadvoorstellen betreffende een rondetafel conferentie en handhaving van den vrede tij dens de besprekingen dezer conferentie, doch verwerpt een gelijktijdig terugtrekken der troepen door beide partijen. Geëischt wordt, dat voor de Japansche troepen terug getrokken worden, de Chineesche troepen zich zullen hebben teruggetrokken, vrijwillig of gedwongen, tot een afstand van 20 mij) van de internationale nederzetting. China van zijn kant eischt het staken der vijandelijkheden en wederzijdsch, gelijktijdig terugtrekken der troepen onder controle van een neutrale commissie. Verder eischt China herstelbetalingen voor de schade, toegebracht door artillerie- en luchtbombardementen. Ondanks de aanvaarding der voorstellen door Japan worden nog steeds Japansche troepen te Sjanghai aan land gezet. Naar verluidt, bevinden zich thans 50.000 man Japansche troepen te dezer stede. Japan meldt successen bij Tsjapei. Het Japansche hoofdkwartier deelt mede, dat de Japansche troepen bij Tasang ander halve kilometer zijn opgerukt. Talrijke Chi neesche stellingen zijn genomen. Door de be zetting van een belangrijke Chineesche stel ling te Tsjapei is het Chineesche front tus- schen Kiang Wan en Tsjapei doorbroken. De Japansche verliezen, gister geleden, worden zeer hoog geschat. De Mandsjoerijsche republiek. De Mandsjoerijsche republiek is van af I Maait officieel geïnstalleerd. De stichtings plechtigheid zal Zaterdag plaats vinden in de hoofdstad Sjang Tsjoen. Daarbij zal de vroegere keizer Pee Di tot president worden uitgeroepen. Chineesch kruitmagazijn in de lucht gevlogen. In de nabijheid van Charbin is een Chi neesch kruitmagazijn in de lucht gevlogen. Daarbij werd en de Chineesche bewakings manschappen, ongeveer 120 man, gedood "of gewond. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. De Chineesche troepen trek ken van het Kiangwanfront terug. Gedurende de afgeloopen 24 uur, zoolang de onderhandelingen over een wapenstil stand aan den gang zijn, hebben de Japan ners de Chineesche stellingen bij Tazang opnieuw heftig gebombardeerd, terwijl eeni- ge aanvallen werden ondernomen met vlieg tuigen, tanks en infanterie. Langs de Jangtse zijn nieuwe afdeeling van de elfde Japansche divisie geland ter versterking van de Japan sche troepen. De eerste aanvallen der Japan ners waren tevergeefs. Tazang is nog steeds in het bezit der Chineesche troepen; meer naar het Zuiden wisten Japansche marine troepen echter door de Chineesche linies heen te breken en Patzoejo te bezetten. Ter hoogte van Kiangwan trokken de Chinee sche troepen regelmatig en in goede orde te rug op achter het front gereed gemaakte stel lingen, daarbij groote verliezen toebrengend aan de hen achtervolgende Japansche troe pen. In den loop van den nacht begonnen de Japanners weer met een heftige beschieting over het geheele front, tegen het aanbreken van den morgen gevolgd door een aanval tusschen Kiangwan en Sjanghai. Tegen den middag plaatselijke tijd heeft het Japansche hoofdkwartier een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat de Japan sche troepen oprukken in de richting van Tazang en tot nog toe op geen enkelen tegen stand zijn gestuit. Gebruik makende van de duisternis, hebben de Chineesche troepen in den afgeloopen nacht hun stellingen aan het Kiangwanfront verlaten en zijn in goede orde tot een algemeenen terugtocht overge gaan. Volgens Japansche mededeelingen zou de heftige artilleriebeschieting van de laatste dagen den Chineeschen troepen ernstig heb ben gedemoraliseerd. ONRUST ONDER DE MOHAME- DANEN IN BRITSCH-INDIE. Te Calcutta is een gespannen toestand ontstaan tengevolge van het feit, dat twee Mohamedanen, die in 1930 een Hindoe, een boekhandelaar, hadden vermoord, ter dood zijn veroordeeld. Als motief voor hun daad gaven zij op, dat de Hindoe boeken verkocht, die beleedigend waren voor den Koran. On der de Mohamedaansche bevolking is de on tevredenheid in verband met de terdoodver- oordeeling groot, weshalve gevreesd wordt voor gemeentelijke onlusten. Het doodvonnis is reeds in December uitgesproken, doch de executie is reeds eenige malen uitgesteld. Ed- ward Villiers, de voorzitter van de Europee- sche vereeniging doet thans te Delhi persoon lijk een beroep op den onderkoning om in te grijpen, daar Zaterdag j.1. vastgesteld werd, dat de beide executies binnen vijf dagen moesten plaats hebben. Mocht het inderdaad tot executie komen, dan wordt gevreesd, dat de reactie onder de Mohammedanen groot zal zijn. Gisteravond tusschen 7 en 10 uur is het zoontje van Amerika's populairste man, de bekende vlieger kolonel Charles Lindbergh, uit zijn slaapkamer in Lindberghs villa te Hopewell in den staat New Yersay, ont voerd. De jongen Charles Augustus Jr., die 19 maanden oud is, heeft zijn slaapkamer op d'' eerste verdieping van het huis. Tegen half acht had mevr. Lindbergh hem toege dekt en zijn slaapkamer weer verlaten. Toen zij twee uur later toevallig even op de eerste étage moest zijn, ging zij nog even zijn ka mer binnen, doch vond hem niet in bed. Zij riep haar echtgenoot en nadat het echtpaar nog even had rondgekeken of de kleine mis schien uit bed was gekropen, ontdekte Lind bergh een openstaand raam en waarschuwde hij de politie. Terstond werden alle politie posten gewaarschuwd en werd de ontvoering per radio bekend gemaakt. Alle automobielen in den staat New Yersey werden aangehou den en doorzocht, alle wegen worden be waakt en in bijna alle steden zijn speciale de tectives gemobiliseerd om te trachten de da ders op het spoor te komen en den kleine te ontdekken. Mevr. Lindbergh is een dochter van de voormalige ambassadeur der U. S. A. Dwite Morrow.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1