JUcfUsza&m ïïivumitand Gele tanden bij rookers 2; .invoer bedroeg in deze week 20.075 .,RC 65.575 K G. in de vorige week. «,-eder de noteering totdat op j.1. Za-1 werd betaald 10.50-/ 11.60 per ,er'n Voor de grove Uien werd betaald l°°ió O 60 en voor de drielingen 8— f l r 100 K.G. OPRUIING TOT VERZET. !n een stakingsredevoering te Enschedé Voor de rechtbank te Almelo stond Dins- terecht een bestuurslid van het N.A S. it Amsterdam, verdacht van opruiing. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 23 rw in een openbare vergadering der Lan- rv-L Federatie van Textielarbeiders in sa- inwerking met het N.A.S. te Enschede ge houden, zou hebben gezegd, dat het een chandé was, dat in Enschede de marechaus- werden weggezonden, omdat er niets te was, dat dit anders moest worden en dat dag aan dag en avond aan avond de straten van Enschede moesten dreunen van het oplaaiende verzet der arbeiders. Hij zou de arbeiders van Enschede hebben opgeruid tot grootst mogelijk verzet en deinende on- ust in de straten. Voorts werd hij ervan beschuldigd, op een op 6 Januari te Enschede gehouden openbare vergadering te hebben gezegd, dat aan de die in Enschede heerschte, weer eens een eind moest komendat de arbeiders met massa's de straat op moesten en dat hij met genoegen had vernomen, dat de rust den vorigen avond door de stakers was ver stoord en dat aan de onderkruipers moest "worden bijgebracht, dr.t zij hun plicht ver zaakten en straf hadden verdiend, welke straf zij ook zouden krijgen Voor deze zaak bestond zeer groote be langstelling. Verdachte had geen getuigen meegebracht, omdat, zooals hij opmerkte, daaraan toch geen waarde wordt toegekend. De door hem gesproken woorden beteeken- den in de terminologie van onze revolution- naire vakbeweging niets anders dan een aan sporing tot demonstratie in groote massa. Na het hooren van de politie-getuigen achtte de officier van justitie het bewijs ge leverd en eischte zes maanden hechtenis. Verdachte verdedigde zichzelf en conclu deerde tot vrijspraak. Uitspraak 15 Maart. Voortgezet werd de zaak tegen een inwo ner van Enschede, die zich op 6 Jan. aldaar eveneens aan opruiing zou hebben schuldig gemaakt. De officier van justitie eischte zes maan den gevangenisstraf, terwijl verdachte, die zich zelf verdedigde, vrijspraak concludeer de. Uitspraak 15 Maart. NED. BANKEN VOOR 100.000 BENADEELD. Roemeensch advocaat voor het Amsterdamsche gerechtshof. De 32-jarige Roemeensche advocaat M M. F., vroeger woonachtig te Parijs, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Amsterdam, stond gisteren in hooger beroep terecht voor het gerechtshof aldaar. De rechtbank veroordeelde den man op. 9 October 1931 wegens gebruikmaken van ver- valschte geschriften tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek der gehee'e voorar rest. F. was in Maart 1928 naar Nederland gekomen in gezelschap van zekeren Lupescu. Het tweetal was in het bezit van een crediet- brief van het bijkantoor Genua van „The National City Bank of New York". Ze had den dien brief, die op naam was gesteld van C. L. Dupont de la Tour, ten bedrage van 3000 dollar, gekocht, doch door een listige vervalsching was 3000 in 50.000 veranderd. Verd. was ook voorzien van een pas en een carnet indication ten name van Dupont Ge la Tour. Met kracht werden de opraties in Neder land ingezet, met het gevolg, dat eenige Nederlandsche banken voor een gezamenlijk bedrag van circa 100.000 werden bena deeld. De twee internationale oplichters tou cheerden op 7 Maart bij de Rotterdamsche Bankvereenigingen te Amsterdam 8000 dol lar en 11.500 dollar. Op denzelfden dag in den zij 10.000 dollar bij de Nat Bankver- eeniging te Utrecht, terwijl bij de Incasso- bank de uitbetaling van 10.000 dollar werd geweigerd. Dt reeks werd besloten met het incasseeren van 17.000 dollar bij de Rotter damsche Bankvereeniging te Rotterdam. Verdachte werd op 5 December 1928 in Frankrijk voor soortgelijke misdaden gear resteerd en door de rechtbank te Parijs ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Na het uitzitten van zijn straf werd hij uitge leverd aan de Nederlandsche Justitie. Ook Lupescu werd naar Nederland uitgeleverd, doch moest wegens gebrek aan bewijs wor den vrijgelaten. Voor het Hof verklaarde verdachte, dat hij in hooger beroep is gekomen, omdat hl] de straf te hoog vond, mede met het oog op het feit, dat hij reeds 2 maal in de Parijsche gevangenis heeft doorgebracht. Hij legde een volledige bekentenis af. Het bleek, dat hij sedert 1925 herhaald? lijk wegens soortgelijke feiten als thans zijn ten laste gelegd, werd veroordeeld. De procureur-generaal Mr Bauduln vroeg vernietiging van het rechtbankvonnls en orpnieuw rechtdoende, tot een gevange nisstraf van twee jaar met aftrek van het voorarrest tot 23 October 1931. De verdediger Mr. Deiters zag in Lupes cu den hoofdschuldige, die de vervalsching cn Lupescu dwong M het geld op banken w innen. Het geld is door de Nat City Bank of New York aan de Ned. banken te rugbetaald zoodat geen schade is geleden concludeerde tot de uiterste clementie. Arrest 15 Maart. HET COMMUNISTISCHE RELLETJE OP DEN BOULEVARD TE SCHEVE NINGEN. toiril? Zonda8 19 Juli 1931, kwam in den van een troeP communisten in formatie trom e' me* onipl°oiden vlag en slaande over den boulevard te Scheveningen. mspecteur gal toen aan een paar sur- veilleerende agenten opdracht om naar den leider te gaan en den optocht te verbieden. Toen de agent L., die de vlag in beslag wilde nemen, daar naar greep, kreeg hij een slag van den drager den 33-jarigen bootwer ker B. Daarop schoten eenige agenten toe en er ontstond een formeele vechtpartij tusschen de politie en de communisten, waarbij van weerszijde harde klappen vielen. Eenige com munisten werden daarna naar het .politie posthuis an den Gevers Deijnootweg overge bracht. Een viertal communisten heeft voor de Haagsche rechtbank, wegens geweldpleging, mishandeling en beleediging, terecht gestaan van wie twee jongemannen van 18-jarigen leeftijd (de trommelslagers) zijn vrijgespro ken. Bovengenoemden Balsmede de 45-ja- rige steenlosser M. L. zijn echter ieder tot .3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. (Öe eisch was 6 maanden). Beide verdachten zijn van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Het O.M. heeft tegen het vrijsprekend von nis ten opzichte van den 18-jarigen loopjon gen W. A. J. geappelleerd. Als getuigen werden gister voor het ge rechtshof vier politie-agenten gehoord, die hun vroegr bij de rechtbank afgelegde ver klaring bevestigden. De verdachten B. en L. ontkenden geslagen te hebben. B. zeide daarentegen dat hij op onmenschelije wijze door de politie is mis handeld en hij niet in staat is geweest zich te verweeren, omdat hij dc vlag, welke hij tot geen prijs wilde overgeven, krampachtig in beide handen heeft gehouden B. zeide, dat het geheele geval wees op een hetze van de politie die, naar hij zeide, voor 90 pCt. tot de S D.A.P. behoort en modern georganiseerd is tegen de com munisten. Voorts beweerde verdachten, dat er gelijk tijdig een groep A.J.C.-ers met ontplooide banieren en met trommelslagers op den bou levard, in verboden formatie (4 personen) liepen, welke groep door de politie onge moeid werd gelaten. Na verhoor van de agenten-getuigen, wier verklaringen categorisch door den verdachte B., die als woordvoerder optrad, werden te gengesproken, en die verzekerde, dat het hier een politieke zaak gold, nam de advocaat- generaal mr. J. A. de Visser requisitoir. Naar spr.'s meening hebben de verdachten zich niet aan overtreding van art. 141 W. v. S. schuldig gemaakt, wel aan mishandeling. De andere tenlasteleggingen van weder- spannigheid en beleediging moeten z.i. in stand blijven. Ten aanzien van de straffen aan B. en L. opgelegd, meende spr., dat deze te laag zijn. Hij requireerde deze straffen te verhoogen tot vier maanden, terwijl hij tegen J. wegens mishandeling een maand gevangenisstraf eischte. Arrest op 26 Maart. DE SCHILDERIJENDIEFSTAL OP „N YENRODE". De correspondent van het Hbld. te Utrecht heeft naar aanleiding van den diefstal van kunstschatten uit het kasteel „Nyenrode" een onderhoud gehad met den burgemeester van Breukelen, jhr. mr. H. H. Rcell, bij wien het onderzoek in deze zaak berust. Deze vertelde, dat het niet gemakkelijk zou zijn, de daders op te sporen, omdat zij hun plan te voren goed beraamd moeten hebben, met gummihandschoenen hebben gewerkt (er is een zwakke afdruk van een dergelijken handschoen gevonden) en zich ter plaatse klaarblijkelijk eerst hebben georiënteerd. Natuurlijk deden dadelijk allerlei geruch ten in het dorp de ronde, vervolgde de heer Röell, en zoo is al een student, die in den be- wusten nacht per auto uit Utrecht kwam en aan het poortgebouw om benzine heeft ge vraagd, van zijn bed gelicht, omdat hij, toen men hem niet aan stookmateriaal kon hel pen, naar Utrecht is teruggekeerd. Dit had eenige achterdocht gewekt. Verder heeft men wel enkele voetsporen gevonden op het grasveld voor het kasteel, maar te vreezen valt, dat de politie daar wei nig aan zal hebben, omdat het den bewusten nacht erg heeft gewaaid waardoor de om trekken onduidelijk zijn geworden. Mijn meening, aldus de heer Röell, is dat we hier te doen hebben met een goed geor ganiseerde internationale bende, die er in het bijzonder werk van maakt schilderijen te ontvreemden, zooals we dat den laatsten tijd meer gehoord hebben. De daders zijn geraf fineerd te werk gegaan, want de kasteelbe woners hebben niets gehoordde dieven heb ben de gordijnen in de Louis Quinze-zaal gesloten, die anders nooit dicht worden ge daan en verder hebben ze de grendels ver wijderd nadat enkele van de glas-in-lood- raampjes waren ingedrukt. Verder vertelde de burgemeester nog dat hij van den kant der assurantiemaatschap pijen het verzoek had gekregen, of de heer van Ledden Hulsebosch voor hun rekening een onderzoek mocht instellen, hetgeen hij natuurlijk toegestaan heeft. Een vitrine met gouden en zilveren voor- werpeu is o.m. totaal leeg gehaald Kostbare uurwerken uit den tijd van Lodewijk XV, by- jouterieën en flacons zijn hierbij verdwenen. Gevreesd wordt dat de dieven de gestolen goederen over de grens hebben gebracht, om dat het hier te lande niet gemakkelijk zou zijn, de kostbaarheden aan den man te bren gen. WISSELLOOPER OVERVALLEN. Op klaarlichten dag in een druk deel van Amsterdam. Gistermiddag tegen half twee liep een be jaarde wissellooper van een kassierkantoor te Amsterdam op den hoek van de Spuistraat en de Raadhuisstraat daar ter stede. Een portefeuille met effecten hield hij stevig on der den arm. Plotseling werd hij aangegre pen dopr iemand, die poogde hem de porte feuille te ontrukken. De loopei^ begon dadelijk hard te schreeu wen. Eenige voorbijgangers schoten toe, waarop de aanrander de tasch losliet en wegrende. Hij sprong in een auto, welke in de nabijheid stond. Blijkbaar had de wagen staan wachten. Men heeft gezien, dat in den auto nog iemand zat. Voordat de omstan ders er goed op bedacht waren, was de auto „Ka lang zoeken eindelijk datgene, wat ik voor mijn tanden noodig heb! Nadat ik het drie maal gebruikt had, waren mijn tanden beider wit hoewel zij er door het Tele rooken bruin en leelijk hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer gebruiken dan Chlorodont." B., Horst Berg. Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta met rcod-wit-blauwe garantiestrook, tube 35 cent en 60 cent! Overal verkrijgbaar. met den aanrander en zijn helper verdwenen. Men had nog gezien, dat het nummer van den wagen was 834 (vermoedelijk G). De da ders zijn dus tot nu toe ontkomen, maar hun aanslag ,op klaarlichten dag gebeurd in een druk stadsgedeelte is niet gelukt. Kort na de aanranding kwam een motor van de motorbrigade ter plaatse. De berij ders konden de auto niet meer achtervolgen, daar zij niet wisten waarheen de wagen was gestqyen. Zij hebben den looper in den zijspan naar zijn kantoor gebracht. Het onderzoek der politie naar de daders van den roofoverval had gisteravond nog geen waardevolle resultaten opgeleverd. Het uitgangspunt van dit onderzoek, n.1. de be kendheid van nummer en merk van de auto, waarmede de daders zijn ontvlucht, heeft slechts geleid tot de wetenschap, dat de wa gen, die oorspronkelijk in Haarlem thuisbe- hoort, enkele malen verkocht is, o.a. ook ver moedelijk aan iemand die in Vlaardingen woont. Het signalement van den auto is door den politie-radio-omroep door het geheele land verspreid, GEEN STAKING ONDER DE ZEE LIEDEN. Ook de Centrale Bond ertegen. Onder de zeelieden, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, is een referendum gehouden over de vraag ot al dan niet moet worden gestaakt tegen de gageverlaging. Aan het referendum namen deel zeelieden uit het geheele land. Naar het Hbld, verneemt zijn uitgebracht 1416 stemmen. Hiervan waren vóór staking 704 stemmen, tegen staking 687, blanco 25. Daar volgens de statuten om tot een staking te besluiten de meerderheid van tweederden noodig is, hadden dus in dit geval tenminste 944 stemmen vóór moeten worden uitge bracht, om het bestuur te machtigen een sta king te proclameeren. Daar er slechts 704 vóórstemmers waren, is dus de staking ver worpen. De Centrale Bond heeft in de havens mani festen doen verspreiden, waarin wordt mee gedeeld, dat er niet zal worden gestaakt. Zooals men weet hadden de chr. en r.k. bonden de gage-verlaging reeds eerder aan vaard. Deze bedraagt 9 pCt. Aanvankelijk had den de werkgevers een verlaging van 15 pCt. gevraagd. De verlaging der gages met 9 pCt. is een gevolg van een compromis tusschen de werk gevers en de werknemers. MINISTER1EELE BEZWAREN TEGEN RAADSLIDMAATSCHAP. Hoewel vroeger geregeld inspecteurs van het lager onderwijs tevens de functie van raadslid waarnamen, zondei dat hierop van de zijde van den minister van Onderwijs, K. en W. aanmerking wordt gemaakt, is thans bericht ontvangen dat minister Terpstra be zwaar heeft gemaakt tegen het lidmaatschap van den gemeenteraad van Zwolle van den heer D. W. Reinders, waarop deze als raads lid bedankt heeft. Zijn opvolger op de a.-r. lijst is mr. P. Kapieyn. DE ACTIE IN HET HEERENKLEEDINC.- BEDRIJF. Naar de „Stand." meldt hebben thans alle arbeidersbonden in het heerenkleedingbedrijf de voorstellen van den Rijksbemiddelaar var, 20 Februari aanvaard. Over eenige onderdee- len zullen partijen nog nader confereeren. NEDERLANDSCH-BELGISCHE ONDERHANDELINGEN. Gister aangevangen. Een Reuter-telegram uit Brussel meldt, dat gister aldaar de Nederlandsch-Belgische on derhandelingen begonnen zijn. De punten van bespreking hebben wij reeds dezer dagen medegedeeld. Van Nederlandsche zijde worden de onder handelingen gev ?rd door de heeren dr. J A. Nederbragt, chef van de afd. Economische zaken van het departement van buitenland- sche zaken, J. Takken, hoofd der afd. Directe Belastingen van het departement van finan ciën en J. F. Boer, referendaris van de afd. Juridische zaken van het departement van buitenlandsche zaken. Voor België treden op de heeren Putman van het Departement van Financiën, Lavars en Herment van het depar tement van buitenlandsche zaken en De Vogel en Servais van het departement van arbeid. DE BRAND IN DE PEEL. 500 a 600 H. A. terrein verbrand. De brand in de Peel, waaromtrent wij reeds in ons vorig nummer berichtten, is zooals gemeld, des nachts omstreeks 1 uur tot staan gebracht. Uit de nadere berichten blijkt, dat de brand Dinsdagmiddag om half een op het Seve- numsche terrein begonnen is. De felle oosten wind joeg de vlammen over de droge heide, die binnen korten tijd over een groote uitge strektheid in brand stond. Ondanks krachtige pogingen om het vuur te sluiten is alleen op de Sevenumsche heide 500 a 600 H.A. terrein verbrand, waaronder ook vrij wat turf, zegt het Hbld. Van het Sevenumsche terrein sloeg het vuur over op de veenderijen van de N.V. Van der Griedts Landexploitatie en daarna op die van de N.V. Maatschappij „Helenaveen". Tot overmaat van ramp brak Dinsdag avond om half negen bij wachtpost 18 aan de spoorlijn EindhovenVenlo, vermoede lijk ten gevolge van vonken uit een locomo tief, een tweede brand uit op de gronden van Griendtsyeen. Onmiddellijk werden alle be schikbare krachten op het blusschen van dezen tweeden brand samengetrokken. Na groote moeite mocht het gelukken het vuur meester te worden. Aan dezen tweeden brand vielen 20 tot 25 hoopen turf, eigendom van de „Griendtsveen", tra offer. Een juiste opgave van de schade was gis ter nog niet te geven, omdat de terreinen waar het vuur gewoed heeft, nog te warm zijn om te betreden. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. In Noord-Oost-Brabant. Dinsdag omstreeks zeven uur is langs den Rijksweg 's-Hertogenbosch-Grave nabij het gehucht Zevenbergen een heidebrand uitge broken. Aangewakkerd door den feilen wind was het vuur spoedig over een groote opper vlakte verspreid. De brandweer uit Oss trachtte met behulp van de bevolking het vuur te blusschen, doch het duurde geruimen tijd eer dit mocht gelukken. Een groot com plex heidegrond, beplant met jonge dennen, is verwoest. Het terrein is eigendom van de gemeente Berghem. De oorzaak van den brand is onbekend. In Friesland Onder Beetsterzwaag is vijf H.A. bosch en heide van de Anette van Boelensstichting te Olterterp afgebrand. 3000 H.A. gras verbrand in Noord-Limburg. Dinsdagavond omstreeks zes uur is in de Vennen onder de gemeente Ottersum in Nrd.- Limburg een groote grasbrand ontstaan Het vuur woedde over een breedte van onge veer 300 M. en werd door den feilen Zuid- Oostenwind sn^l verbreid. Tegen acht uur stond een terrein van 3000 H.A. in volle vlam wat een fantastischen aanblid oplever de. Van heinde en verre kwam het publiek toestroomen, om het vlammenspel te zien. Door het maken van een brandgang slaag de men er ten slotte in, het vuur te stuiten. Tegen 9 uur was al wat brandbaar was door de vlammen verteerd en was het vuur spoe dig gedoofd. Huizen bevonden zich in het kaalgebrande terrein niet, terwijl de omlig gende bosschen gespaard bleven. INBRAAK IN EEN GEMEENTEHUIS. Niet veeI te halen. In het gemeentehuis te Bakel is gister nacht ingebroken. Gistermorgen kwam de gemeentebode als gewoonlijk het eerst op het gemeentehuis. Door den wanordelijken toe stand, waarin alles verkeerde, vermoedde hij inbraak. Een onderzoek wees uit, dat o.m. 20 aan legcsgelden werden vermist. De brandkast had men getracht te forceeren, zonder succes echter. Daar de daders ruim schoots den tijd hadden, konden ze alle pa pieren overhoop halen. CONTINGEERINGS-MOE1LIJKHEDEN. Particulier bestellingen in hel buifenland. Men meldt aan het Hbld.: Bij het crisis Ia- en Uitvoer Bureau komen dagelijks verzoeken binnen om invoerver gunningen voor goederen, welke door par ticulieren in het buitenland zijn gekochi. Tot heden is aan deze verzoeken zooveel mogelijk voldaan, waarbij men zich op het standpunt geplaatst heeft, dat particulieren nog onvoldoende bekend konden zijn met de op de contingenteering beirekking hebbende bepalingen. Thans echter mag worden aange nomen, dat dit wel het geval is, weshalve geen invoervergunningen aan particulieren meer zullen worden verstrekt. Slechts een uitzondering zal gemaakt wor den voor die particulieren, die kunnen aan- toonen, dat zij reeds vóór 1 Maart een be stelling op maatkleeding in het buitenland hadden gegeven. Monster voor handelsagenten. Het is noodig gebleken om in de verstrek king van invoervergunningen, speciaal be stemd voor monsters, wijziging te brengen. In het vervolg zullen dergelijke vergunnin gen nog slechts worden afgegeven aan die personen, die kunnen bewijzen, dat zij be paalde buitenlandsche firma's vertegenwoor digen, zoodat alleen van die firma monsters kunnen worden ingevoerd. Tevens moet aan nemelijk worden gemaakt, dat de goederen, die men als monsters wenscht in te voeren, ook werkelijk monsters zijn. Voor boven bedoelde invoervergunningen wordt, uit sluitend door het Crisis In- en Uitvoer bureau een toewijzing afgegeven, waarop de Kamer van Koophandel, waarbij de agent is ingeschreven een invoervergunning kan ver krijgen. Alle aanvragen voor toewijzingen betref fende monsterzendingen dienen derhalve aan het Crisis In- en Uitvoerbureau gericht te worden. HET LOON IN HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF Gister is definitief overeenstemming be reikt tusschen de drie werkgeversbonden en de drie werknemersorganisaties in het bloem- bollenbedrijf over den grondslag van de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst, welke met ingang van gisteren in werking getreden is. Het gemiddelde weekloon is bepaald op 21. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Gistermiddag sprong op de Hengelosche Bierbrouwerij te Hengelo een weer opnieuw in werking gestelde warmwaterketel plotse ling uit elkaar. Drie arbeiders, die daar werkzaamheden verrichtten, werden tenge volge van deze ontploffing ernstig gewond De arbeiders Scholhuis en Nieuwenhuis wer den zoo ernstig gewond, dat men vcor hun leven vreest. Beiaen zijn zij in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. De arbeider Kraayenzang werd minder ernstig gewond en kon na verbonden te zijn naar huis terug- keeren. Het lokaal, waarin de warmwaterketel zich bevond, werd zwaar beschadigd. KORTE BERICHTEN. Gisternacht is in het Wilhelmina-Zieken- huis te Nijmegen overleden de 40-jarige heer Drijdijk, die verleden week door een auto werd aangereden en zwaai" gewond.. Te Eist is op 56-jarigen leeftijd plot seling overleden de heer E. M. Sipman, in landbouw- en veeteeltkringen een markante en zeer bekende figuur in den lande. Een 13-jarig meisje uit Haarlem, dat Dinsdag van de H.B.S. aldaar was wegge stuurd en sedert dien verdwenen was, is gis termiddag bij familie te Utrecht opgespoord. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft in de commissie voor buitenlandsche aangelegenheden als opvolger van mr. J. Schokking aangewezen den heer J. R. Snoeck Henkemans. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer over hoofdstuk IV Rijksbegrooting 1932 (Justitie). De „Stcrt" bericht, dat de gep. luit—i generaal-tit. van het leger in Nea-Indië S. A. Drijber met ingang van 1 Mei a.s. eervol is ontheven van de waarneming van de be trekking van commandant van het Kol. Mili tair Invalidenhuis „Bronbeek" te Arnhem. Op 1 dezer lagen in de havens te Rot terdam opgelegd 110 zeeschepen, waarvan 79 Nederlandsche, met een totale bruto ton- nenmaat van 461.193; tegen 111 schepen met een totale bruto tonnenmaat van 484.857 op 1 Februari. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen in alle gemeenten des Rijks speciale werktijdvergunningen verleend voor de weken van 21 tot 26 Maart en van 9 tot 14 Mei voor arbeiders van zestien jaar of ouder. ALKMAAR. VERTROKKEN PERSONEN. J. A. Klaver, R.K., dienstbode, van Van Everdingenstraat 18 naar Opmeer. Wed. L Groen, geen, van Hoeverkade 8a naai Amsterdam. T. Huijer, R.K., z. b., echtge- noote en kind van Stationsweg 58 naar Reek heirn (België). J. Pool, N.H., z. b, van Spoorstraat 19 naar Amsterdam. N. Ploeger, geen, van J. S. Millstraat 5 naar Zaandam. T. Ploeger, geen, van J S. Millstraat 5 naar Haarlem. A. Peetoom, R.K., z.b. en echtg., van Koorstraat 6 naar Bergen. N R, van der Baan, R.K., machi nist N. S., en gezin van Dijkgraafstraat 29 naar Haarlem. R. Indri, R.K., z.b., van Eikelentergstraat 9 naar Bergen. A. J. N. Streicher, geen, timmerman, en gezin, van Hoeverkade 3 naar 's Hertogenbosch. J. Glorie, geen, weci. J. H. J. Erkamp, van Krelagestraat 1 naar Amsterdam. H. B. B. Woltering, R.K., z. b., van Mient 9 naar Bergen. N. Rodenburg, R.K., z. b., van Koornlaan 7 naar Bergen. A. G. H. Lan sen, R.K., z.b., van Laat 159 naar Bergen. W.. de Nijs, R.K., echtg. F. Voogd, buf fetjuffrouw, van Luttik Ourlorp 1 naar Am sterdam. J. Havelaar, N.H., verpleger, van Van der Woudestraat 60a naar 's-Gra- venhage. P. van der Knaap, R.K., machi ne-bankwerker, van Eikelenbergstraat 20 naar Amsterdam. W. Aarts. N.H., echtg. van Willem Aarts, van Lindenlaan 83 naar Medemblik. H. J. Weenink, N.H., kellner, van Langestraat 70 naar Rotterdam. J. H Haksteen, G.K., buishoudster, van Kin heimstraat 39 naar Amsterdam. G. Bon tan, G.K., adj. commies Dira Bel., en kinde ren van Kinheimstraat 39 naar Amsterdam. Chr. C. Dolff, N.H., grossier in electr. techn. art., echtg. tn kinderen, van Nieuw- pcortslaan 104 naar Heiloo. G. G. Peere boom, echtg. S. Zijnustra, geen, van Nieuwe- sloot 89 naar Wormer. E. Troll,geen, ass. huishouding, van Wi'helminalaan 11 naar Haarlem. K. Schhiefelfcein, H.A., huis schilder, van Jaagpad 38 naar Duitschland. M. de Boer, D.G., winkelier, en gezin, van Ccmansstraat 26 naar Velsen. E W. Wil- lemse, E.L., wed L. D. de Koekkoek, en zoons, van Westenveg 110 naar Amsterdam. C. Wijie, R.K., z. b van Overdiestraat 10 naar Utrecht. A. Brugge, wed. van H. Timmerman, N.Ü., z. b.. van Kanaaldijk 23 naar Graft. H. Chr. Willemse. E.L., kin derjuffrouw, van C. W. Bruinvisstraat 20 naar Amsterdam. Niet vertrokken naar N. O.-Indië doch naar Den He'der H. Groot, H.L., machinist ter koopvaardij. INGEKOMEN PERSONEN. J. de Vries, R.K., niet vertrokken naai Haarlem maar wonende alhier Bloemstraat 14. J» C. van Riel, N.H„ dienstbode, van Uithoorn naar Jaagpad 31. J. J. Rands- huizen, R.K., bakker, van Amsterdam naar Nieuwpoortlaan 92. D. Snijders, N.H., koopman, van Koedijk naar Heiligland. A. J. W. Ente, N.H., chauffeur, van Amster dam naar Tuinstraat 69. S. van der Meu- len, R.K., winkelbediende, van Amsetrdam naar Oudegracht 104a. C. Kleef, R.K., stucadoor, echtg. en kinderen van Heiloo naar v. d. Woudestraat 13. P. den Boer, N.H., verbandmeester-verpleger, van Rotter dam naar Westerweg 129. H. de Jong, N.H., warmoezeniersknecht, van Beemster naar Omval 51. K. de Bruin, G.K., ver pleegster, van Bergen naar Steijnstraat 90. H. G. Otto. N.H.. analyste, van Nieuwer Amstel naar Lindenlaan 115. Chr. Nien- tump, R.K., db., van Bocholt (Dld.) naar Costerstraat 7 I. Igelbrink, R.Kbuffet juffrouw, van Duitschland naar Nieuwesloot 55. J. Krul, N.H., slager, van Zuid- en Noord naar Snaarmanslaan 17. W. W. Kaper, geen, onderwijzeres, van Wormer- veer, naar Toussaintstraat 2. M. C. Ver schuur, geen, dienstbode, van Amsterdam naar Keetgracht 4. M. Hitzig, R K., hulp in de huishouding, van Baden-Baden naar St. Annastraat 15. J. H. Winkelaar, N.H. caféhouder en echtg., E.L., en kinderen, v. Amsterdam naar Nieuwesloot 47. J. J. Desauois, R.K., slager, van Grootebroek n. Zevenhuizen 8. L. A. J. Deneef, R.K., broeder-onderwijzer (hoofd), van Lisse naar Nassaulaan 30. J. Borgstein, N.H., ar beider-telegrafist en echtg. en kinderen van Utrecht naar Leeghwaterstraat 17a. J. A Brinksma, G.K., rigtwerker en echtg. en stiefkinderen en kinderen, van Den Helder n. Noorderkade, woonwagenpark, Alkmaar. C. J. Oomen, R.K., afdeelingschef en echtg. en kinderen, van Dongen naar Huigbrouwer- straat 8a. C. A. M Kraakman, R.K.„ leerares N. O., van Delft naar Verdronken- oord 104. P. J. Ederveen, R.K., liefdezus ter, van Rotterdam naar Van Everdingen straat 18,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7