DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE PRESIDEHTSVERRI EZi H 8 IN DUITSCHLDND. WOEISUAO 9 WAART 1932 134e Jaargang. Hit hei Jïadanwt SuaeÜf&sch Ouevzkht „Energiek moet worden opgeireden tegen de agitatie der nazi's, welke ten verderve leidt". Dr. Bruening spreekt. ÏBuitmiand Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat Groote letters naar plaatsiuimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Jliü. 5S Directeur: C, KRAK. reaa Bta— Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DEN HAAG, 8 Maart 1932. In plaats van de behandeling van de Indi- gche Begrooting voort te zetten heeft de Tweede Kamer heden hare krachten gewijd aan het wetsontwerp tot verhooging. van eenige accijnzen en de heffing van een invoerrecht op zuidvruchten en de schrap ping der opcenten op ongebouwd. Alvorens men daartoe overging vroeg de heer Wij nko op (comm.) verlof tot een in terpellatie over onze houding ten aanzien van de kwestie in Sjanghai, onze houding op de Assemblée, de opdracht aan onzen consul- generaal te Sjanghai en de bijzondere belan gen welke wij te Sjanghai zouden hebben. Morgen zal over die aanvraag worden be slist. Eerste spreker over het genoemde wets ontwerp was de heer Oud (v.d.) Deze ver klaarde met het ontwerp in het algemeen te kunnen instemmen ter wille van de bijzon dere tijdsomstandigheden, al had hij bezwaar tegen verhooging van den wijnaccijns met het oog op de gevolgen voor onzen handel met Frankrijk en tegen de hoogere opcenten op de sigarettenbelasting omdat de kwaliteit er wellicht door zou achteruitgaan. De heer J ter Laan (s.d.a.p). gevoelde bitter weinig voor de regeeringsvoorstellen. Hij verdedigde dan ook een amendement om het invoerrecht op zuidvruchten, de opcenten op den suikeraccijns en de opcenten op de sigaretten te schrappen De opheffing van de opcenten op de ongebouwde eigendommen vond hij ook al niet goed, maar daar wilde hij in berusten De heer Bierema (lib.) kon zich in het al gemeen wel bij het regeeringsvoorstel neder- leggen, alleen keurde hij de verhooging van den wijnaccijns af en hij diende daarom een amendement tot schrapping er van in. Uit de hierop volgend? gedachtenwisseling bleek, dat men in het algemeen in de Kamer het voorstel goedgezind was en minister De Geer, die in zijn nadere toelichting de amen dementen met stelligheid afwees, zeer waar schijnlijk wel zijn voordel aangenomen zal zien. Morgen zal er evenwel eerst over wor den gestemd. De Eerste Kamer heeft heden haar middagvergadering gewijd aan de behande ling van de Begrooting van Binnenlandsche Zaken. Terwijl de heer Westerdijk (v.d.) de belangen van den landbouw voorstond, heb ben de vele overige sprekers haast uitsluitend het vraagstuk van de werkloosheid bespro ken. Uit den aard der zaak hoorde men, na de interpellaties, welke in den laatsten tijd in de Tweede Kamer over hetzelfde onderwerp zijn gehouden, niet veel nieuws. Minister Ruys heeft ook niet veel anders kunnen mededeelen dan hij in de andere Kamer heeft gezegd. Aan den heer Wester dijk verklaarde hij, dat er nog geen besluit kon worden genomen omtrent den rieun aan de Groningsche aardappeltelers te verleenen. Het door dezen geopperde denkbeeld van het ontwerpen van een algemeen steunplan was niet vooor verwezenlijking vatbaar, omdat de omstandigheden telkens veranderen en men bij steun steeds met de omstandigheden rekening moet houden. Met den heer H. Polak (s d.a.p.), die een bijna ontroerend tafereel had opgehangen van het troostelooze bestaan van werkloozen, in het bijzonder van de jongeren onder hen, met name de jonge diamantwerkers, was hij het eens, dat de toestand zeer somber is, maar de regeering kan niet meer doen dan zij thans doet. Ze'fs zou zij, wanneer de kos ten van levensonderhoud blijven dalen, wel licht moeten overwegen de loonen der werk verschaffing te ver1agen. Zij mogen nooit zoo hoog zijn, dat zij den prikkel om werk te zoeken doen verslappen en van eenige verbe tering er van kan zeker geen sprake zijn. Het eenige wat de minister kon beloven, was, dat hii de toestanden in de keeten der werkver schaffing, waarover de heer De Bruijn (r k.) had gek'aagd, zou laten onderzoeken. Aan den heer Fock (lib.) verklaarde hij, dat hij er niet zeel voor gevoelde de samen voeging van kleinere gemeenten te bevorde ren! nu de nieuwe Gemeentewet de mogelijk heid van behoorlijke samenwerking heeft geopend. De Begrooting is zonder stemming goedgekeurd. Morgen de Begrooting van Ar beid. De presidentsverkiezing in Duitschland nadert met rassche schreden. Nog slechts vier dagen scheiden ons van dit gebeuren, waarnaar de heele wereld uitkijkt. Nog en kele dagen en het Duitsche volk zal kunnen beslissen, of het een von Hindenburg als eerste staatsburger, of een Hitier als zooda nig wil hebben. Voor beide candidaten (de overige drie laten we maar buiten beschouwing!) wordt de noodige reclame gemaakt, zij het op ver schillende manier. Terwijl Hitier zen schreeuwende redevoeringen houdt en zijn volgelingen niet minder hard schreeuwen en bergen belooven, gaan de aanhangers van von Hindenburg meer bezadigd te werk. Zij wijzen op den persoon van von Hindenburg en zij werken op het gevoel van de kiezers. Zoo ook dr. Bruening, de rijkskanselier, die eergisteravond een rede heeft gehouden in Essen, waar duizenden menschen waren verzameld, die of rechtstreeks, of door luid sprekers deze rede hoorden. o Nadat dr. Bruening herinnerd had aan wat er aan de candidaatstelling was vooi- afgegaan (o.m. zijn herhaaldelijk aangebo den ontslag!) wees hij op de houding van de rechterzijde, zoolang deze aan de regie ring was. In 1925 hebben de Duitsch Natio- nalen zich op bevel van Hugenberg uit de verantwoordelijkheid teruggetrokken. Brue ning keerde zich vervolgens tot de nat.-soc partij die naar het schijnt de nationale ge zindheid voor zich alleen heeft opgeëischt Wanneer de brief van Hitier aan den Rijks president eerst wordt medegedeeld aan de buitenlandsche pers, waar blijft dan de na tionale gezindheid? Anderhalf jaar lang heb ik geen hard woord tegen de nat.-soc. gebruikt, ten einde het volk in dezen moeilijken tijd niet te schei den, maar met allege mogelijke middelen tol eensgezindheid te brengen. Ik kon echter niet meer zwijgen, toen Hit- Ier tegenover de buitenlandsche pers verkla ringen aflegde, alsof hij overmorgen de macht in Duitschland in handen zou nemen Men vergist zich in mijn Westfaalsch karak ter. Bij ons is zwijgen en kalmte niet juist een teeken van zenuwachtigheid. Ik ben vast besloten, wanneer dit noodig en gerecht vaardigd is, energiek door te tasten. Ingaande op de noodverordeningen ver klaarde Bruening o.a., dat deze draconische maatregelen moesten genomen worden, aan gezien wij stonden tegenover fouten van het verleden, aangezien wij stonden in de econo mische crisis in een strijd om het bestaan, die weergaloos is in de geschiedenis. Wij hebben de regeering aanvaard met een on gehoorde last aan vlottende schulden, die deels stammen uit den tijd, toen de Duitsch Nationalen in de regeering zaten, in een tijd toen wij niet wisten of wij na 4 weken nog in staat zouden zijn te betalen. Het is ons ge lukt niet alleen den zwaren winter 1930'31 te overwinnen, maar ook den winter 1931 '32, ondanks alle voorspellingen, zij het ook met de ergste bezuinigingen en inspanning. De crisislasten, de werkloozenondersteunin- gen en de salarissen zijn betaald ondanks de crisis in het bankwezen. Wij hebben de valu ta op peil gehouden en in het binnenland betaald, wat wij moesten betalen. Ondanks de opzweping der hartstochten hebben wij orde en rust gehandhaafd. Daarbij hebben wij wegen bewandeld waarvoor geen voor beeld in de geschiedenis bestaat. Toch zijn de noodverordening van 8 December en de reorganisatie der banken prestaties geweest, waaraan maandenlang intensief moest wor den gewerkt, en enkele verkeerde stap in deze twee jaar en het zou niet mogelijk geweest zijn Duitschland van den chaos te redden. Wanneer de bestendigheid der verhoudingen beveiligd is door de herkiezing van den Rijkspresident von Hindenburg, zijn wij, dat kan ik thans zeggen, uit het acute gevaar der ineenstorting. Vervolgens besprak Brue ning de agitatie tegen den Rijkspresident en verklaarde, dat wanneer men den strijd te gen de huidige regeering voert, hem ook de hatelijkste vorm der aanvallen niet bijzonder opwindt Maar zijn geduld is ten einde, wanneer de aanvallen gericht worden oo den eerwaardigen figuur van den Rijkspre sident. Kan de Rijkspresident het helpen, dat de rechterzijde niet tot eenheid komen kan, dat Hindenburg geen verantwoordelijkheid op zich wil nemen, dat de soc.-dem. politiek verstandiger zijn, dan de rechtsche partijen? Wanneer de Rijkspresident zich op zijn 85ste jaar nogmaals ter beschikking stelt, dan is dat een historische stap die alle krin gen der bevolking hadden moeten toejuichen. Wanneer men de tegencandidaten van von Hindenburg ook maar aanziet en hun strijd bekijkt moet dat een grotesk schouwspel voor ieder vormen. Men moet er voor oppassen te zeggen dat het bij Hindenburg om een partijcandidatuur gaat Wanneer men den Rijkspresident voor waarden stelt, gelijk zulks gebeurd is, wat is dat dan anders dan een partijsysteem? Ge steld het geval, dat Hitier Rijkspresident zou worden ik spreek zuiver theoretisch wat zou hij dan realiseeren? De beloften die hij de economische leiders heeft gegeven, of de beloften die' zijn vrienden in het Oosten de landarbeiders gedaan hebben, of datge ne waarmede men een oplossing wil vinden voor het grootgrondbezit in het Oosten? Wil hij in de buitenlandsche politiek door voeren wat hij gezegd heeft aan Frankrijk en de buitenlandsche pers, of wat hij in in vroegere demonstraties heeft uitgespro ken: Wij nat.-soc. zijn in de buitenlandsche politiek heelemaal niet zoo erg. Energiek moet in alle openbaarheid wor den opgetreden tegen de agitatie van de nat.- soc., welke ten verderve leidt. Ten slotte trok Bruening een vergelijking tusschen George Washington en Rijkspresi dent von Hindenburg en gaf uiting aan de hoop, dat de erkenning en waardeering van Hindenburg niet zoo lang op zich zouden la ten wachten als bij Washington, maar dat reeds de 13e Maart de beslissing zou bren gen. Dat is mijn vaste overtuiging. Ik kan op grond van mijn waarnemingen zeggen: Het Duitsche volk moet Hindenburg kiezen. Het moet zichzelf redden, moet zorgen voor de vastheid, naar binnen en naar buiten voor de eerstvolgende jaren, dan zullen wij uit den nood in het binnenland en uit den strijd om de vrijheid naar buiten overwinnend te voorschijn treden. Aan het slot van zijn uiteenzettingen, die herhaaldelijk door levendige toejuichingen werden onderbroken, bracht de menigte den Rijkskanselier een stormachtige ovatie. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Nieuwe Japansche aanval? Men meldt uit Beiping, dat de Japansche autoriteiten en de regeering van Moekden tot overeenstemming gekpmen zijn ten opzichte van het overbrengen van Japansche reserve troepen naar Mantsjoerije, tot een aantal, dat de 3 millioen overschrijdt. Volgens de te Beiping verschijnende dag bladen beschouwt men aldaar de «benoeming van Siozawa tot commandant van de Japan sche marine op den Yangtse als een aanwij zing, dat de Japanners voornemens zijn over te gaan tot een nieuwe aanval in het stroom gebied van den Yangtse. Japansche voorzorgsmaatregelen voor troepenversterkingen. Japansche pioniers werken momenteel met koortsachtige haast aan het herstel van het spoorwegtraject NankingSjanghai tus schen Nansiang en Hangsjau, dat door de Japansche vliegers werd verwoest. De Japan ners zijn thans voornemens het traject te be nutten om eigen versterkingen naar het front te zenden. Nieuw Japansch ultimatum. De Japansche opperbevelhebber heeft het zenden van een nieuw ultimatum aan de Chi neesche autoriteiten bevolen. In dit ultima tum wordt geëischt, dat de Chineesche troe pen nog tien K.M. terugtrekken, derhalve tot 45 K.M. afstand van Sjanghai zullen terug gaan. Mochten de Chineezen dezen eisch niet in willigen, dan zullen de Japansche troepen opnieuw de vijandelijkheden openen. Het verluidt, dat de Japanners vreezen, dat de nieuwe Chineesche versterking, welke on geveer 50.000 man zouden bedragen, de 20 K.M. zone zouden kunnen doorbreken. Japansche opmarsch naar Nanking? Het Chineesche hoofdkwartier deelt mede, dat de Japansche troepen de aanvallen ver der voorzetten. Op het traject Sjanghai Nanking hebben zij talrijke plaatsen bezet. De Chineezen beweren, dat de Japansche troepen uit Tokio bevel hebben ontvangen. Nanking aan te vallen zoowel van de land- als van de zeezijde. Te dien einde zijn onge veer 80.000 man Japansche trcepen gecon centreerd. Zij zouden de eerstvolgende dagen den aanval op Nanking openen. Sjanghai van het achterland af gesneden. De Chineezen hebben de spoorlijn van Sjanghai naar Hang Sjau opgebroken en het gebied van den spoorweg ontruimd. Sjanghai is thans zoowel in het Noorden als in het Zuiden geïsoleerd. Tsjang Kai Sjek opperbevelheb ber der Chineezen. Het telegraafagentschap der Sovjet Unie meldt uit Sjanghai, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek benoemd is tot voorzitter van den Oppersten Oorlogs- en defensieraad en tege lijkertijd tot chef van alle Chineesche leger-, vloot- en luchtvlootstrijdkrachten. Chineesche troepenbewegingen. Te Sjanghai zouden Japansche berichten worden verspreid volgens welke Japansche verkenningsvliegtuigen sinds Zaterdag groo te troepenconcentraties zoudden hebben waar genomen in de omgeving van Taitsiang. Hieruit zou door de Japanners worden ge concludeerd, dat de Chineezen een groots op gezette tegenaanval tegen de Japanners voorbereiden. Een Chineesche troepen afdeeling is Maan dag naar Lioeho opgemarcheerd, waar zich de pas ontscheepte Japansche troepen bevin den. Japansche voorposten zijn door Chinee sche soldaten beschoten. Ook bij Hangsjau zouden Chineesche versterking in aantocht zijn. Chineesche politie te Sjanghai onder Japansche controle? Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie meldt, dat het Japansche hoofdkwartier te Sjanghai besloten heeft, een politieorganisa tie te vormen uit Chineesche onderdanen on der Japansche leiding ter handhaving van de orde in de Chineesche stadswijk. Het aan tal beambten zou 4.000 a 5.000 bedragen. De te Sjanghai aangerichte schade. De Chineesche autoriteiten schatten den totalen schade, die tijdens de gevechten in Sjanghai is aangericht, op ongeveer 250 millioen gulden. 700.000 Inwoners zijn ge dwongen geweest uit het strijdgebied te vluch ten en zoodoende hunne werkzaamheden al daar op te geven. apan tegen non-agressiepact met Rusland. De Japansche officieele instanties verkla ren in verband met de recente mededeelingen in de „Iswestiia" en „Prawda" betreffende de noodzakelijkheid van een Russische-Ja pansch nonagressiepact, dat een dergelijk verdrag volkomen nutteloos is, daar de Rus- sisch-Japansche betrekkingen goed zijn en de vrede door het Kellogg-pact volkomen gega randeerd is. Derhalve wordt een speciaal Russische-Japansch nonagressiepact over bodig geacht. Bezorgdheid te Washington. In officieele kringen wint de meening veld, dat Japan zal trachten de „zuiverings actie" rondom Sjanghai zonder zich te be kommeren om de andere mogendheden en den Volkenbond ten uitvoer te leggen. De Japan sche excuses, dat de te Sjanghai aangekomen versterkingen tijdens de wapenstilstandson derhandelingen reeds onderweg waren en derhalve niet meer konden worden opgehou den, wordt als ongeloofwaardig beschouwd, aangezien de duur der reis drie dagen is en de troepen draadloos hadden kunnen worden teruggeroepen. Men vermoedt, dat Japan door de versterking van het front een nieu wen aanval aan de Yangtse wil voorbereiden, ten einde zoo mogelijk nog meer havens te bezetten. De hoop op een doeltreffende en snelle beslissing van den Volkenbond ver dwijnt na de laatste redevoering van den Britschen minister van Buitenlandsche Za ken, steeds meer. De voormalige Chineesche kiezer in de Mantsjoerijsche hoofdstad aangekomen. Het nieuwe hoofd van de Mantjoerijsche republiek de voormalige Chineesche keizer Poe Yi is gisteravond in de nieuwe hoofdstad van Mantjoerije Tsjangsjcena aangekomen, waar heden de feesten ter gelegenheid van de oprichting van de nieuwe republiek worden gevierd. Poe Yi werd aan het station ontvan gen door den Japanschen consul en de mi nisters van den nieuwen staat. Onder de ge kruiste vlaggen van Japan en Mantsjoerije door begaf hij zich naar zijn auto en reed langs het front der der opgestelde Japansche en Mantsjoerijsche troepen, waarachter een groote menschenmenigte stond opgesteld, ter wijl schoolkinderen met Mantsjoerijsche vlag getjes den nieuwen heerscher toejuichten. Poe Yi begaf zich naar het stadhuis, waarin hij voorloopig zijn intrek zal nemen, en dat ge heel door Mantsjoerijsche troepen is om geven. De hoop op staking der vijande lijkheden tijdens de behandeling van het Jap.-Chin. conflict in de V.B.assemblée verdwenen. De hoop, dat men erin zou slagen althans gedurende de behandeling van het Japansch- Chineesche conflict door de V.B.assemblée te Genève, te bereiken, dat de vijandelijkheden gestaakt zouden worden, is zoo goed als ge heel verdwenen. De Chineesche regeering is voornemens zich te blijven verzetten tegen de Japanners, zoolang deze geen blijk geven, den status quo te handhaven. Het Japansche hoofdkwartier verklaart, dat Japansche troe pen niet anders doen, dan de Japansche stellingen in de omgeving van Kwinsan te consolideeren op een afstand van ongeveer 23 Mijl van Sjanghai. De Chineezen beschul digen de Japanners er echter van langzaam voortwaarts te dringen in de richting van Nanking. Van tijd tot tijd worden hevige ge vechten geleverd, waarbij de Chineezen er eenige malen in geslaagd zijn de Japanners terug te dringen. ANTI-FASTISCHE BOMAANSLAG OPGEHELDERD. In verband met de bomaanslagen die aan het eind van 1931 op fascisten gepleegd zijn, heeft de politie te Chicago een anarchist, Bori genaamd, gearresteerd. Men heeft bij hem 2 kisten springstoffen en talrijke docu menten met terroristischen inhoud gevon den. Bori wordt ervan beschuldigd verschei dene bomaanslagen te hebben gepleegd. DE ONTVOERING VAN BABY LINDBERGH. Op verzoek van kolonel Lindbergh heeft de politie zich practisch geheel teruggetrokken uit de opsporingen naar den zoon van Lind- bregh. Men gelooft, dat Lindbergh thans in direct contact is getreden tot de ont- voeders en onderhandelingen met hen voert. Tevens heeft hij den autoriteiten ver zocht zich niet met zijn post te bemoeien. Zijn geheele houding, die in scherpe tegenstelling staat tot zijn eerste opwinding, schijnt aan te geven, dat hij er thans van overtuigd is, dat het kind leeft en gezond is. Lindbergh heeft gisteren twee brieven ont vangen, wier inhoud niet bekend gemaakt is. Naar verluidt, is de ontvangst van deze brie ven te middernacht gevolgd door het bezoek van een vooraanstaand advocaat, die ver klaarde, dat hij gemachtigd was alle regelin gen te treffen voor het terugzenden van het kind, zoodra de voorwaarden daarvoor wa ren nagekomen. De baby naar Europa. Het is juist een week geleden, dat de baby van het echtpaar Lindbergh uit zijn slaap kamer in de villa te Hopewell in New Yersey werd ontvoerd. Zonder dat men tot nog toe met het onderzoek ook maar iets verder is gekomen Toch schijnt er een verandering in de situatie te zijn gekomen. Lindbergh heeft zich althans uitgelaten, dat hij zeer hoopvol gestemd was. In hoeverre er reeds contact tusschen hem of zijn medewerkers met de daders bestaat weet men niet. Lindbergh stelt alles in het werk om voor de ontvoerder alle wegen open te laten om het kind terug te brengen zonder dat zij daarbij eenige ri sico loopen. Hij heeft zelf de politie verzocht zich zoo min mogelijk met het geval te be moeien. De commandeur van het Amerikaansche legioen te Parijs heeft gisteravond medege deeld uit New York een telegram te hebben ontvangen, volgens hetwelk ae ontvoerder of ontvoerders van het kind van Charles Lind bergh zich met het kind naar Europa zouden hebben begeven. Op verzoek van den com mandeur van 't Amerikaansche legioen heeft de Fransche recherche zich terstond bereid verklaard een scherp toezicht te houden in alle havensteden en speciaal op de kaden bii aankomst van de booten uit Amerika. 50 POLITIE-AGENTEN BESTORMEN GEBARRICADEERDE WONING. In een huurwoning in het Londensche district Peckham is gisteren een hevigen strijd geleverd tusschen werkloozen en politie agenten, waarbij een politie-agent en ver scheidene werkloozen gewond werden. Een op de vierde étage gelegen woning was door den bewoner, die een politieverordening had overtreden, gebarricadeerd en alle pogingen van de politie om binnen te dringen waren vergeefsch geweest. Gister nu rukten 50 agenten, gewapend met bijlen en hamers uit om zich met geweld toegang te verschaffen. Aan den ingang van het huis stonden zij ech ter plotseling tegenover een groot aantal werkloozen. Er ontstond een handgemeen, waaraan spoedig alle bewoners van het huis deelnamen. De politie werd met stukken hout. bierflesschen en etensresten bekogeld. Eerst toen de brandweer met een waterstraal ten tooneele verscheen en dezen op de vechten den richtte, terwijl tevens een detachement politie ter versterking aanrukte, slaagde de politie er in het terrein meester te worden: DE DIEF VAN DEN KONINGS MANTEL GEVLUCHT. Naar het buitenland. De dief van den kostbaren koningsmantel met helm uit Hawai is volgens de nasporin gen der recherche en het universiteitsbestuur de op 18 December 1907 te Loeflingen bij Ulm geboren student in de Volkenkunde, Arthur Pfleghar, die sinds Maandag is ver dwenen. Hij was in het bezit van een buiten landsche reispas en is waarschijnlijk naar het buitenland uitgeweken, ten einde daar het gestolene van de hand te doen. De helm heeft den vorm van een renais sance helm, is 25 c.M. hoog en 30 c.M. breed Hij is uit riet en kokosvezels gevlochten. Dc mantel heeft den vorm van een overjas, is 55 c.M. breed en 150 c.M. lang en samengesteld uit kokosvezels. Mantel en helm zijn rijkelijk met veeren van den boomlooper, een uitge storven vogelsoort op Hawai, bedekt. ARRESTATIE VAN SCHOOL KINDEREN TE AHMEDABAD. Een demonstratieve optocht te Ahmedabaa tegen de gevangenhouding van Gandhi ge organiseerd, waarbij congresvlaggen werden medegedragen, werd door de politie omsin geld en uit elkaar gedreven 89 schoolmeis jes werden gearresteerd. ERNSTIGE STORM BOVEN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Men betreurt 36 raenschenlevens. De beide afgeloopen dagen teisteren zware stormen de Atlantische kusten. 36 personen zijn om het leven gekomen, terwijl aanzien lijke materieele schade werd aangericht. Tal rijke kleine schepen worden vermist. De kust vaartuigen zijn ter assistentie uitgevaren.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1