Amsletdafitsche 35eucs I OIF'JVT.^IKZIE.jSr VAN" IB^ Xj^.±TSE33STT I S. J. A. KEESOM, STEEN EN BRUG, TEL. 152. Pluimveeteelt. ZUIDSCHARWOUDE. BERGEN. AKERSLOOT. LEERAAR M. O. BOEKHOUDEN. ACCOUNTANT. Op de Nieuwe Zijds Voorburgwal bij de I St. Luciënsteeg is een communist gearre steerd en onder sterk politiegeleide naar bet i bureau Singel overgebracht. Voor verschil lende groote gebouwen in de binnenstad wa ren agenten geposteerde teneinde het in gooien van ruiten of andere baldadigheden te verhinderen. Enkele politie-auto's doorkruisten den ge- heden avond de stad. Te Rotterdam. Pinsdagavond is een groep van ongeveer 40 communisten verschenen voor het Japan- sche consulaat aan de Weterstraat te Rot terdam. De mannen begonnen te roepen: „Weg met het imperialistische Japan. Lctc sovjet-Rusland. Handen af van sovjet- China!" Er werd tevens aan den gevel een doek met opschrift bevestigd, wkelk doek- spoedig weer werd weggenomen. Na eenigen tijd geroepen te hebben, begonnen de mannen steenen te gooien, waardoor vijf groote spie gelruiten werden vernield. Toen de politie verscheen namen de man nen ijlings de vlucht. Het is niet gelukt een van hen te arresteeren. Gistermorgen werd er in de omgeving van het consulaat gesurveilleerd. Het was volko men rustig. BRANDEN. Boerderij met schuur afgebrand. Gisteravond omstreeks acht uur is een felle brand uitgebroken in de boerderij van den heer P. Kouwenberg te Escharen bij Grave. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en spoedig stonden huis en schuur in Jichte laaie. Deze gebouwen brandden geheel af. Van den inboedel kon slechts weinig ge red worden. Een partij landbouwwerktuigen werd door het vuur vernield. De schade wordt niet door verzekering ge- dekt Aan brandwonden overleden. Te Waspik is gisteren de zestienjarige De Zeeuw, die bij het redden van vee uit een brandenden stal, zeer zware brandwonden bekwam, overleden. J. A. DE ZWAAN, t 7 In den Haag is op ruim 70-jarigen leeftijd overleden de bekende organist J. A. de Zwaan, die tot voor enkele maanden hoofd leeraar was aa.n het Kon. Conservatorium voor muziek, aan welke onderwijsinrichting hij 35 jaar verbenden is geweest. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. De tentoonstelling te Parijs en het Plnimveeinstitaut aan de Vee artsenijschool te Alfort. Laatst schreef ik reeds een en ander over de tentoonstelling te Parijs. Zij is in staat om het gevoel van bekrompen heid of kaalheid, dat we op onze Hol- landsche tentoonstellingen vaak hebben, te doen verdwijnen. Ook maakt men daar kennis met een massa rassen die men in andere landen niet aantreft. Frankrijk heeft namelijk een groot aantal, ik zou haast zeggen: plaatselijke rassen en het aantal natio nale rassen op de tentoonstelling is dan ook zeer groot. Naast de kippen trekken echter de duiven en de konijnen de aan dacht en op het gebied van doelmatige, hygiënische konijnenhokken is hier dan ook voor den liefhebber veel te leeren. De nieuwere worden gemaakt van hout graniet-platen die in losse latten van men in zeer korten tijd een flinke hoe raamwerk geschoven worden en zoo kan veelheid hokken voor de langooren klaar zetten. Over de kippenhokken ben ik minder enthousiast, wij bouwen ze in ons land degelijker, doch wij moeten bedenken da' in ons land het klimaat ook ruwer is Zeer mooi zijn de stands der fokbedrij- ven, het waren a. h. w. nette kamers, waar de bezoeker rustig kan gaan zitten en met den eigenaar kan spreken over den aankoop van broedeieren, kuikens of kippen, waarvan in den stand meestal eenige levende exemplaren aanwezig zijn. Wat mij nog steeds niet meevalt in Frankrijk is de litteratuur. Er zijn voor zooht groot land weinig vakbladen en wat er is, is zoowel naar inhoud als naar uitvoering, erg matig. Van tijd tot tijd vindt men in de tijdschriften wel eens een goed, origineel, wetenschappelijk artikel, maar dat steekt dan ook flink af bij de rest. Ook de illustraties zijn niet fraai. Op het gebied van boeken is er verbetering te bespeuren in den laatsten tijd, doch ook hier is de afdeeling niet zooals wij dat gewoon zijn. De moderne kuiken-batterij was goed vertegenwoordigd en op verschillende plaatsen in werking te zien. Ik ben van dergelijke tentoonstellings-demonstra- ties altijd huiverig, ze duren veel t^ kort en men kan het publiek op elke manier voor den gek houden zonder dat dit direct te constateeren is. Over het algemeen raad ik nooit aan op tentoon stellingen te koopen, wèl daar van alles te bekijken en te bestudeeren en dan thuis ruslig overwegen en zoo mogelijk kennissen gaan opzoeken, die met de betreffende merken, hetzij broedmachi nes, kunstmoeders of batterijen, ge werkt hebben. Opvallend is in Parijs het aantal ker- miskraampjes, die eigenlijk met de zaak maken hebben. Speelgoed, koek. nougat, waar het om gaat (pluimvee) niets te messenslijpers enz. enz. zijn in talrijke kraampjes langs de wandpaden opge steld en vinden behoorlijk afzet. Als het weer niet te koud is, zooals jammer genoeg dit jaar, dan heerscht er een gezellige drukte, al is zooals ik reeds zeide, het stof van den zandbodem, op den duur hinderlijk voor de uitgestajde waren en de bezoekers - -- Mijnhardt's Laxeertab ietten regelen zonder Kramp of Pijn, Doos 60 et Bij Apoth. en Drogisten. Is dus Frankrijk op het gebied der be dt ijfspluimveehouderij landen als Duitschland, België of ons land zeker niet voor en ten achter, op het gebied van wetenschappelijk onderwijs heeft het aan de veeartsenijschool te Alfort een inrichting die de andere landen van Europa een flink eind voor is. Te Alfort, een voorstadje van Parijs en zeer gemakelijk met de ondergrond- scholen van Europa en deze is op zich- is een der meest bekende veeartsenij- schlen van Europa en deze is op zicB- zelf een bezoek volkomen waard. Naast de vrijwel ontvolkte paarden- afdeeling heeft men hier verleden jaar een prachtig modern instituut opgericht ter bestudeering van pluimveeziekten en de studenten krijgen daar dus gele genheid zich uitstekend te bekwamen in jJluimveezaken. Een groote tegen stelling met Engeland waar de opleiding op dit gebied aan de veeartsenijscholen werkelijk nog zeer gebrekkig is. Aan het instituut 4e Alfort heeft men verleden jaar niet minder dan 33000 kippen en andere vogels onderzocht, dus wel een bewijs dat zoo'n instituut in een groote behoefte voorziet. Tevens worden er echter interessante proeven genomen met verschillende ziekten en voor mij het meest interessant waren de nieuwe onderzoekingen inzake pullorum. Hier is werkelijk wat bijzonders daar zoowel Prof. Lesbouyeries te Alfort als Prof. Lahaye in Brussel, wat ik zou noemen twee professoren van de Fransche school, voorstanders blijken te zijn van een manier van onderzoek, welke in Amerika, Engeland en Duitschland (en Holland ook) heelemaal niet als be trouwbaar beschouwd wordt. In de laatst genoemde landen onderzoekt men namelijk het bloed der kippen op pullo- rum-smeistüf en bereikt daarmede goe de resu'taten. In Frankrijk spuit men de kippen aan de lellen in met een soort extract van de pullorum-smetstof. Als nu de kippen pullorum onder de leden hebben dan zwelt de ingespoten lel sterk op na 36 uur, zoodat men het reeds op een afstand onderkennen kan (dezelfde methode wordt ook in andere landen toegepast om tuberculose te on derkennen. Men spuit dan nl. z.g. tuber- culine in de lellen der kippen). Deze pullorine-methode nu stemt tot nadenken. Aan den eenen kant vele be trouwbare onderzoekers die haar ver- oordeelen, aan den anderen kant man nen van gezag in Frankrijk en België die haar gunstig beoordeelen. Mogelijk dat het verschil in uitkomst verklaard kan worden uit de verschillen in de ge bruikte preparaten. Zelf heb ik in deze richting tot heden geen proeven geno men, doch kreeg van Prof. Lesboyeries een flinke hoeveelheid pullorine mede, zoodat de proeven hiermede kunnen be ginnen, tenminste voor zoover de tijd het toelaat. Hoe echter ook het resultaat roge zijn, voordeel en ten opzichte der in ons land thans veel gebruikte bloed- druppelsnelmethode zie ik er niet in, te meer daar deze laatste methode binnen enkele seconden met vrij groote zeker heid de besmette hennen aanwijst. Dr. TE HENNEPE. JkwMciaat Tlieuws BEVERWIJK. In 't hotel Ter Burg vond Dinsdagavond de ledenvergadering plaats van bovenge noemd Genootschap. Van den heer P. Stam was bericht inge komen dat hij als lid wenschte te bedanken. Tijdens de bestuurs vei kiezing wegens peri- odieïc altreden van de heeren W. de Wildt en P. Stam zag eerstgenoemde zijn mandaat hernieuwd, terwijl de vacature P. Stam voor- loopig onvervuld blijft. Het hoofdbestuursvoorste! om de contri butie voor het lidmaatschap van het H B G met 25 pCt. te verlagen, vond algemeene in stemming. Een voorstel van de afd. Winkel om de be taaltijd voor geleverde bloembollen te ver vroegen of zoo noodig contant te doen, acht te men in deze benarde tijd dat er geen ter men aanwezig waren om hierover van ge dachten te wisselen. Tot afgev. naar de op 14 dezer te Haarlem te houden Algem. Vergadering werden ge kozen de heeren jac. Meyer Gz. en N P. H de Wildt, welke vrij mandaat meekregen. TEXEL. *Bij de dijkverhooging te Oost kreeg Woensdagmorgen een der arbeiders een spoorrails op den rug, waarbij hij zich zeer ernstig verwondde. Dr. Boswijk van den Burg was bevreesd, dat de ruggegraat gebro ken was, omdat de man zeer hevige pijn had. Per ziekenauto is de patiënt direct naar 't zie kenhuis te den Helder verve :rd. GTERLEEK. Door de kerkvoogdij der herv. kerk al hier is een boerenplaats te huur aangebo den. De animo was niet groot, slechts één briefje was ingekomen. Het bod was van dien aard, dat het niet kon worden geaccepteerd. Ten behoeve van noodlijdende tuinders en veehouders was alhier bij het crisis-comité aangevraagd 18000 K G. zwavelzure ammo niak. Toegewezen is slechts 1000 K.G., het welk onder de ingezetenen zal worden ge distribueerd. URSELI. Heden werd alhier ten overstaan van notaris Verhoeff verkocht de boerderij van den heer J. Buys. De plaats en eenige percee- len land brachten totaal 16543 op. Door eenige leden van het plaatselijke crisiscomité is bij de ingezetenen gecollec teerd. Het resultaat ,':zer collecte was, dat 440 kon worden aiiredragen voor het be kende doel, BOVENKARSPEL, Bij de gehouden veiling van de Bloem- bollenveilingsvereeoiging Westfriesland was wederom groote belangstelling. Er waren echter weinig handelaren aanwezig, wat uit den aard der zaak invloed had op de prijzen. HOORN. Mede als gevolg van de laatste bespre kingen in den gemeenteraad heeft nader over leg laats gehad tusschen het gemeentebestuur en het Nationaal Crisiscomité inzake de werkwijze, samenstelling enz. van het plaat selijk comité. Het ligt in de bedoeling tot de vorming van een hoofdcomité te komen, waarvan de burgemeester voorzitter zal wor den, terwijl de heer E>e Flart voorzitter wordt van het subcomité voor steunverleening A (algemeene crisishulp aan noodlijdenden) en de heer Plomper van sub-commissie B (extra hulp aan werkloozen). GROOTEBROEK. De heer P. J. Vertelman alhier slaagde voor het eind-examen van den 51 jarigen cur sus Teekenschool en Werkplaatsopleiding ZU1DERMEER. Een schaap van den veehouder A. Ruis Pz. heeft vier gezonde lammeren ter wereld gebracht, welke alle door het moederschaap worden gevoed. mk Van de centrale commissie van advies is bericht ingekomen, dat in afwachting van de geheele uitbetaling der rentelooze voorschot ten kan worden overgegaan tot uitkeering van 35 van het geadviseerde bedrag, het geen voor deze gemeente beteekent uitbeta ling van voorschotten tot een bedrag van pl.m. 21000. Wij vernemen, dat bij den alhier wonen den secretaris van den N. Holl. Zangers- bond bericht is ingekomen dat weer 5 nieu we leden-vereenigingen zich hebben aange meld die hoogstwaarschijnlijk nog aan het concours te IJmuiden kunnen deelnemen. De uitslag van de gehouden verloting door de vrouwenclub „Onder Ons", ter ge legenheid der tentoonstelling is als volgt: le prijs no. 1045, 2e prijs 485, 3e prijs 663. De heer Theo Knijnsberg opent in het perceel Oude Prinsweg 9 naast den Eerste Berger boekhandel een lunchroom, die het aanzien van de omgeving verhoogt. De heer Knijnsberg exploiteerde het vorig jaar te Egmond aan Zee het ipaviljoen „Zeehuis" en zit al 14 jaar in zaken. Op bescheiden wiize heeft hij de vertimme ring onder zijn leiding tot stand doen bren gen. De meubileering is van de firma Spraijt uit Alkmaar, terwijl een keurig nieuw bil jard van den heer Hoed uit Alkmaar de lief hebbers van deze sport gelegenheid geeft die te beoefenen. De zaak maakt een zindelijken indruk. Door den houder der Centrale van de B.E.R.D.O. alhier is voor het oude dokters huis, 't welk door mevr. Dekker voor ont spanningslokaliteit der werkloozen is afge staan, een luidspreker beschikbaar gesteld met gratis aanleg en vrijstelling van abonne mentsgeld. Het gebrek aan drinkwater begint voor hen, die niet aan de waterleiding zijn aange sloten, steeds nijpender te worden. De bewo ners van den Kanaaldijk worden zoo nu en dan met den sproeiwagen der gemeente van het benoodigde water voorzien. Vertrokken personen. A. L. Burgering, R.K., z.b., n. Velsen. IJmuiden. T. Krabbendam, D.G., hulp in de huishouding, n. Medemblik. S. L. Hof- ma (eefdgen. D. Hopman), G.K., z.b., naar Koedijk. K. de Bruin, G.K., verpleegster, naar Alkmaar. M. E. H. Jongmans (echtgen. E. W. Creyghton), R.K., z.b., n. Den Helder. Chr. Braak, R.K., dienstbo de, naar Egmondbinnen.A. C. E. Hoog land (echtgeno. C. Klaver), N.H., z.b., naar Heiloo. T. de Boer, N.H., dienstbode, n. Amsterdam. H. G. Tomson, C. G., z.b., naar Heiloo. H. H. van der Houwen, N.H., z.b., naar Arnhem. J. C. van den Muijzenberg, D.G., onderwijzer, naar En schede. J. Verkerk, geen. z.b.. naar Am sterdam. W. M. Nijkamp, E.L.. z.b naar Deventer. G. Hopman, N.H., dienstbode, naar Anna-Paulowna. A. Jonker. N.H. huishoudster, naar Beemster. G. M. Wokke. R.K., z.b., naar Alkmaar. A. Flormann. R.K.. dienstbode naar Limmen E. M. Eijmer (wed. J. Hille). R.K., z.b naar Beverwijk. T. Dijkstra, N.Hland bouwer, naar Zuid en Noordschermer. J. Leinweber. R.K., dienstbode, naar Amster dam. J. M. J. Leibbrand, N.H.. boek houder. naar Amsterdam. E. F. J Alten burg (wed. W. de Lange), N.H., z.b., naar Egmond aan Zee. Ph. C. Kappers, geen. z.b., naar Eindhoven. Kooij (echtgen. W. van Leeuwen), D.C> z.b., naar Vlissingen. Vergadering Witte Kruis afd. Aker sloot in café Dekker. Het bezoek was matig. Voorzitter was de heer J. van 't Hof Sr. Uit gebracht werd het jaarverslag. Op 1 Januari 1932 bedroeg het ledental der afd. 272 leden. In 1931 is overleden de heer J. Verduin Pzn., die jaren bestuurslid is geweest. Er werden gehouden 2 bestuurs- en 2 ledenvergaderin gen. Tot afgevaardigden werden in 1931 naar de alg. verg. aangewezen de heeren J. Verduin Pz. en C. Hoogland. Vaststelling rekening Witte Kruis en T B C.-bestrijding. De rekening van het Witte Kruis werd vastgesteld in ontvangst op 1010.12, uitgaaf 520.52, met een batig saldo van 489.60. De rekening van T.B.C -bestrijding gaf aan in ontvangst 217, uitgaaf 47.32, batig saldo van 169.87. Bestuursverkiezing wegens periodiek af treden van den heer J. van 't Hof Sr. en twee vacatures, een ontstaan door het overlijden van den heer J. Verduin Pz. en een door het bedanken van den heer J. F. de Goede. De rrïiM iiTiTi lil heer J. van 't Hof Sr. werd wederom herko zen en als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heeren J. Buur Sr. en Jn. Blokker Jz- De Gebr. Krom, aannemers alhier, is het werk te Uitgeest, het bouwen van een Zuster huis, gegund als zijnde de laagste inschrij vers op één na. UITSLAG VEILING. Bij opbod, gehouden door notaris P. H- Hilbrand, te Obdam, op Woensdag 9 Maart 1932, in café „De Kroon aan het Waag- plein.. te Alkmaar, van: 1. Woonhuis, schuur en erf, a. d. Noorder kade no. 27. te Alkmaar, groot 1,54 A., op ƒ2925- _r a- 2. a. Woonhuis, schuur, steeg en erf, a. a. Druivenlaan no. 15, te Alkmaar, groot ong. 1,11 A., op 2800. b. Pakhuis en erf, aldaar groot ong. 4y c.A., op/740. De afslag en definitieve toewijzing blijtt bepaald op Woensdag 16 Maart a.s., des avonds tc 7 uur, in gemeld café. JUufUbecichtw BROEK OP LANGENDIJK, 10 Maart'32. Langendijker Groentenveiling. 95000 K G. Roode Kool le s. 0.80-2.90, 2e s. 0.60 2.10; 115000 K G. Gele Kool le s 070 1.80; 105000 K G. Deensche Witte Kool f 0.901.80; 12000 K G. Uien Uien 11.20f 11.40, Grove Uien f 10.10— 10.80; Drielingen 10.30—10.80; 5200 K G- Bieten 1.50-/ 2.40; 1450 K G Peen f 4.10, kleine Peen f 2.10, alles per 100 K G EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 10 Maart 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 140.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin f 2.903.60, wit f 2.70— f 3.10; 2000 stuks Eendeieren f 2.502.80. SCHAGEN. 10 Maart 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Paarden f 100400; 6 Geldekoeien (mag.) 100—200; 16 Gelde- koeien (vette) f 180-f 265; 33 Ka:fkoeien 200275; 424 Nuchtere kalveren f 5— 12; 80 Overhouders f 1423; 26 Var kens (mag.) 9—16; 57 Varkens (vette) p. K.G. 24—26 cent; 153 Biggen Konijnen 0.50—1.50; 30 Kippen f 0.50_I HOORN. 10 Maart 1932. Op de kaa* markt waren heden aanvoer en prijzen af" volgt: 9 stapels kieine fabriekskaas 27- i stapel kleine boerenkaas f 27, totaal 10 ct3 pels, wegende samen 8608 K.G. De handel was matig. BEVERWIJK, 9 Maart 1932. W. Coplann 9—28 cent; Bartigon 12—25 cent; Victors 10 —23 cent; Sanders 1424 cent; MuniUo 13 —18 cent; Theeroos 1521 cent; v. d Hoef 20—26 cent; L. Notre 16—28 cent; Parmen 16—21 cent; La Reine 9—16 cent; Gem. de Wet 17—26 cent; Oostenrijk 1519 cent" Schlegel 9—13 cent; Gris-de-Lin 812 cent div. Narcissen 416 cent, alles per dozijn. PURMEREND, 9 Maart 1932. .Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Witlof le s. f 0.96—f 1.54 per 8 K.G., 2e s 0.24—1Roode Kool 0.70 J 2.60 per 100; Witte Kool 1—2.40 per 100; Savoye Kool f 0.803.30 p. 100; Spruitkool f 0.202.30 per 15 K G.; Boe- rekool 20—60 cent per kist. 10 KG.; Spina zie 1.98—2.22 per mand. 6 K.G.; Andij vie 4580 cent per kist; Selderij f 1f 4 per 100 bos; Rapen 2.10 per 100; Bieten f 3f 8.50 per 1000; Uien 1 85f 29) per 25 K.G.; Sjalotten 1.30—1.75 p. zak; Prei 3.60— f 13; Present van Engeland 9f 34 per 100 K.G.; Zoete Bellefleur 23— f 25 per 100 K G.; Zure appelen 9 19 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart 1932. 4300 K.G. Uien, Uien 11.60f 12.20. Gro ve Uien f 10.70; 1000 K.G. Peen f 4.40— 4.60; 2800 K.G. Kroten f 1 30-/ 2 60; 105200 K.G. Roode Kool 0.603, door schot f 0.60—1.90; 136200 KG Deenscne Witte Kool f MO—2, doorschot f 0.90 1.40; 40100 K.G. Gele Kool 0.60—2, doorschot 0.60—0.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 9 Maart 1932. Roode Kool le s. f 0.60— f 2.80, 2e kw. 0 60— f 1.60; Gele Kool le s. 0.70140, 2e s. f 0 60—0.80; Witte Kool le s 070— 1.70. 2c sf 0 60f 0.90; Uien 11.40- 11.70; Grove Uien f 9 60—9 80. Aanvöer: 46925 K.G Roode Fooi; 15975 KG Gele Kool; 25400 K.G. Witte Kool en 3075 K G. Uien. van IO Maart 1932. Opgave van ^oordlioilaiidsc.h liaiidbouwcrediet (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 r Koers van heden t«: STAATSLEEN1NGEN. 4K Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert., Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor Mij Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers mio 94 88 641/4 67 98 45ö/8 25 661/4 4 136 7<% 125% 17% 22% 33/4 243/4 7i/s 3%6 5H%6 11% 5>8/l« 73 192% 148 94% 478/, 32 00 104i/i 22 78 144 163% 106 Ti/is 4% 46i/2 183/, 25>/2 191/2 1%8 pl.m. 1.45 441/j 4-% 77-3/4 1211-21 6% 863/, 12% 893/, 43/16 PROLONGATIE Vorige koers 1 4% 213/, 16 16% W/s 68 160 26% 176-/2 212 pl.m. 1.30 64 69 451/2 67% 139 761/a 123 17% 22%0 3% 23% 51 ~3l/s 189 148 94 47 104 22 78 146 163% 104 43/g 463/4 18 25 18 13/16 69 160 27 176 215 12 S9% 44 oCt. Heden 1 pl.m. 2.00 189 90$ 104-4 1613/2-3' 66%-! _4Vs 76-% 1211/4-2 22-Vie pl.m. 2.15 3% 187-81/2 46*-730 103%. 162 104-5 45 4> 122-31/2 22-Vie 233/4 3% I88.1/, IO31/2 162-1/4 Si-* 46 4'/ie pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. - ib I Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL Vorige Kiers op koers I heden 2 uur 100 9.24 59.20 9.76 34.57% 48.10 00 00 50 00 50 00 49.00 2.48% 11 90 9.12% 59.15 9.76V, 34.55 48.077, 5LOO 51.00 50.— 2.481/4 12.90

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10