Agenda - iBinnenland £aatste Aecichten Jnqezonden Stukken Wzet&eüctit JCunst en Wetenschap Stad en Omgeving. l VLIEGTUIG GEVALLEN. Twee dooden. Overzicht. -j KATER Maandag 14 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De tweede /rouw in zijn leven (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: paragraaf 173 (zedenfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Huwelijksbu reau Meijer (kom.); boven 18 jaar. i 7.30 uur bioscoop Harmonie: Het congres danst (hist.-rom.); voor eiken leeftijd. Dinsdag 15 Maart. 7.30 uur. Cinema Americain: De tweede vrouw in zijn leven (dram boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Paragraaf 173 (zedenfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Huwelijksbu reau Meijer (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het con gres danst (hist.-rom.)voor eiken leeftijd. Woensdag 16 Maart. 7.30 uur. Cinema Americain: De tweede vrouw in zijn leven (dram.); boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Paragraaf 173 (zedenfilm); boven 18 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Huwelijksbu reau Meijer (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het congres danst (hist.-rom.); voor eiken leeftijd. Donderdag 17 Maart. 7.30 uur. Cinema Americain: De tweede vrouw in zijn leven (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Paragraaf 173 (zedenfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Huwelijksbu reau Meijer (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Het congres danst (hist.-rom.); voor eiken leeftijd. GEK VERKLAARD EN TE VENRAY OPGESLOTEN. Werkloos musicus te Arnhem opge pakt, zonder dat hij behoorlijk was onderzocht. Wij ontleenen het volgende verhaal aan het Volksblad De 20-jarige G. A. E. G., die in onmin leefde met zijn vader, is op verzoek van dezen en op advies van een psychiater, krankzinnig verklaard, op straat opgepakt en naar Ven- ray vervoerd. Daar verbleef hij eenige da gen, totdat m. Roobol gedaan wist te krip "gen, dat de jongeman werd ontslagen uit het gesticht. Na geneeskundig onderzoek bleek, dat de jongen in het geheel niet krank zinnig was en dus zonder reden zat opgeslo ten. Zijn ontslagbrief vermeldt, dat hij niet krankzinnig is. G had ongeveer een half jaar geleden zijn moeder verloren, die eenig geld naliet. De jongeman, die van beroep musicus is en* als alle musici in dezen tijd, slechts zeer moeilijk arbeid kan vinden, vroeg het deel op, dat hem van zijn moeders nalatenschap toekwam. Va der en zuster hadden daar blijkbaar ernstig bezwaar tegen en herhaaldelijk ontstonden hevige woordenwisselingen. wat de slechte verhouding niet weinig be- invloedde vormde het feit, dat G., die van huis uit katholiek is, niet meer naar de kerk gaat en verloofd is met een meisje, dat niet de sympathie van vader en zuster kan weg dragen. Al eenige malen had de vader bij een woordenstrijd verklaawi, dat hit n krank zinnig zou laten verklaren. Ongeveer vier maanden geleden, tijdens een woordenwisseling, belde de vader het zie kenhuis op en eenige oogenblikken daarna .verscheen een wagentje tot vervoer van zenuwpatiënten voor de deur. G. weigerde echter mee te gaan, overtuigd als hij was, dat hij geen verpleging in het ziekenhuis noodig had. Des avonds verscheen een dokter van het ziekenhuis en sprak met den jongen man. Hij vroeg hem, waarom hij nu niet gekomen was. Alles was nu in orde. Daarop kreeg hij natuurlijk ten antwoord van G., dat hij niets mankeerde en dus ook geen lust had om naar het ziekenhuis te gaan. Je gaat naar Venray. Woensdag voor een week vond wederom een heftige ruzie plaats. Toen de jongeman, die als marktkoopman thans in zijn onder houd tracht te voorzien op straat liep werd hij op den Jans Binnensingel aange houden door een rechercheur, die vroeg of nij even wilde meegaan. Hij verklaarde zich daartoe bereid, mits het niet te veel tijd in beslag zou nemen, daar hij anders op de markt geen kraam meer kon krijgen. Tijdens dit gesprek verschenen nog twee recher cheurs, zoodat hij toen reeds werd begeleid door drie man. Hij volgde hen naar het poli tiebureau, waar men zijn kleeding onderzocht en alle zakken leeghaalde. Vervolgens zette men hem in een auto en toen deze eenmaal reed, antwoordde een rechercheur, op her haalde vragen van G.: „Ik zal het je maar zeggen, je gaat naar Venray. wij hebben in gezelschap van mr. Roobol den jongen man bezocht en hem gevraagd naar zijn ervaringen. Hij had daarvoor slechts één woord: verschrikkelijk. „Direct toen ik aankwam", zoo vertelde hij, moest ik een bad nemen en kreeg ik gestichts kleeding aan. Ik werd gebracht in een zaal. waar zenuwzieken in een dwangbuis zaten en anderen aan het ledikant lagen vastgebon den. Toen ik den directeur vroeg, waar hij mij gebracht had, zeide deze: in die observatie zaal. Ik heb toen geantwoord: „Deze men- schen behoeven toch niet geobserveerd te wor den? Ieder ziet, dat zij stapelgek zijn". Het was onhoudbaar op deze zaal. Menschen in die verschrikkelijke gestichtskleeding hingen over de tafel en staarden je met verdwaasde oogen aan. Ik wist niet, hoe ik mij onder deze men schen moest gedragen en deed mijn uiterste hst, om normaal te doen, met het gevolg na tuurlijk, dat ik mij bijna niet durfde bewegen Bij elke handeling die ik verrichtte, vroeg ik mijzelf af, of dat nu wel normaal was, ten einde toch vooral niet een verkeerden indruk te vestigen. Bovendien werd ik voortdurend bezeten door den ontzettenden angst, dat ik er niet meer zou uitkomen. Men krijgt het ge voel, als men eenige dagen in deze omgeving vertoeft, dat men langzamerhand versuft. Dat er overdreven zacht met de menschen wordt omgegaan", aldus onze zegsman, „kan ik met beweren. Het gebeurde, dat 's nachts een verpleegde opstond en met open mond en wezenlooze oogen achten »ün bed schoof. De verpleger pakte daarop het ijzeren ledikant aan den anderen kant vast en duwde dit met een smak naar den muur, waardoor de verpleegde beklemd werd tus schen het ledikant en den wand, op een wijze die hem groote pijn moest bezorgen. Toen ik opmerkte: „Wees toch voorzichtig, het is toch ook een mensch", kreeg ik ten antwoord: „A's je goed behandeld wilt worden, doe je ver standig, je mond dicht te houden". Mr. Roobol greep in. Dat de jongeman uit deze ontzettende om geving is weggekomen, heeft hij te danken aan zijn vertrouwen in mr. Roobol. Nadat zgn vader eenige malen had verklaard, hem te zullen laten opsluiten, gaf hij zijn verloof de opdracht om, als er ooit wat met hem mocht gebeuren, direct mr. Roobol te waar schuwen. Het meisje gaf aan deze opdracht gevolg, zoodra de ionge man een dag weg bleef. Zij ging naar mr. Roobol toe en deelde hem mede te gelooven, dat de vader uitvoe ring had gegeven aan zijn voornemen. „Aan vankelijk", vertelde deze ons, „geloofde ik niet, dat zooiets werkelijk mogelijk was. Ik stelde echter onmiddellijk een onderzoek in en toen bleek mij, dat het geval maar al te waar was. Ik begaf mij naar Venray en had daar een onderhoud met den geneesheer-directeur, die zich zeer voorkomend gedroeg. Des Zater dags kon ik mijn cliënt mededeelen, dat hij des Maandags zou worden ontslagen, en j.L Maandag ben ik hem toen per auto gaan ha len. Het bleek, dat zijn kleeding direct was weggezonden, zoodat hij slechts de gestichts kleeding had om de inrichting te verlaten. Zoo, op pantoffels en met de onaanzienlijke kleeding aan, die in deze stichting wordt ge dragen, hebben wij in Boxmeer nog een ver- versching gebruikt, omdat wij toch even tot rust moesten komen. De bezoekers van het café, waar wij een oogenblik vertoefden, ge loofden minstens met een ontvluchte en zijn helper te doen te hebben. Zoo kwamen we in Arnhem aan bij de ouders van G.'s verloof de". De vraag rijst, hoe het mogelijk is geweest, dat een psychiater een verklaring heeft af gegeven, dat deze jonge man ter verpleging moest worden opgenomen, terwijl eenige da gen later de geneesheer-directeur van het gesticht zelf verklaard, dat hij niet in zijn ge sticht thuis hoort, omdat hij niet krankzinnig is. Het formulier dat voor opname noodig was, had de psychiater slordig en onvolledig ingevuld. Er werd op medegedeeld, dat de verklaringen van vader en zuster hem zeer betrouwbaar leken, aangezien hij eenige maanden geleden ten overstaan van den patiënt alles had kunnen controleeren. De patiënt ontkent dit zelf ten stelligste. Bij de vraag: „Wanneer hebt gij den pa tiënt bezocht? stond vermeld: „De laatste weken niet", terwijl niet was ingevuld, wan neer de dokter den patiënt het laatst had ont moet. De diagnose luidde, dat G. leed aan chronische hippomanie en euphorische exalta tie, terwijl hij er maar op los leefde en geld uitgaf. De laatste opmerking is, ten opzichte van iemand, die gedwongen is geworden zijn beroep vaarwel te zeggen en op andere wijze zijn brood te verdienen, al zeer wonderlijk „Chronische hippomanie", aldus mr. Roo bol, „is volgens een bij uitstek deskundigen psychiater, dien ik raadpleegde, geen krank zinnigheid, zoodat zelfs bij deze diagnose geen grond voor opsluiting aanwezig was. Hier mag de vraag gesteld worden: Is het niet meer dan ergerlijk, dat iets dergelijks in Nederland nog kan voorkomen?" ONTEVREDEN WERKLOOZEN. Bij de wekelijksche uitbetaling van steun aan de werklooze arbeiders te Krommenie is het Zaterdag tot betreurenswaardige in cidenten gekomen. Een aantal ongehuwde werkloozen, die geen uitkeering ontvingen, uitten diverse verwenschingen aan het adres van den penningmeester van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, den heer J. Caro Toen deze zich na de uitbetaling op straat vertoonde, werd hij door een honderdtal per sonen lastig gevallen. Opmerkzaam ge maakt door het hulpgeroep van den heer Caro, schoot de politie te hulp, die hem naar zijn woning bracht. Mr. BREVET 70 JAAR. Mr. K. W. Brevet, president van het Haagsche gerechtshof, heeft Zondag on der veel blijken van belangstelling zijn 70sten verjaardag gevierd. In de mid daguren kreeg hij bezoek van het vol tallige hof, namens welke hij toegespro ken werd, door den vice-president jhr mr. von YVeiler. Deze getuigde van groo te waardeering voor den 70-jarige en overhandigde als blijvend aandenken een zilveren blad met inscriptie. Na deze huldiging volgde een druk bezochte receptie, waarop vele vrienden en rechtsgeleerden kwamen gelukwen schen. CONFLICT IN DE MEUBEL INDUSTRIE. De rijksbemiddelaar in het tweede district mr. F. de Vries, heeft partijen betrokken bij het dreigend conflict in het meubelmakersbedrijf opgeroepen tot het verstrekken van inlichtingen op Don derdag 17 Maart in het departement van Handel en nijverheid te den Haag. Ongecorrigeerd. ONDER HET IJS GERAAKT EN VERDRONKEN. Zaterdagavond om 6 uur is de 43-jari- ge J. Boersma te Echter (gem. Lemster- land( van zijn rijwiel gevallen onder het ijs geraakt en verdronken. ONEERLIJKE NOTARISKLERK AANGEHOUDEN. De majoor van den rijksveldwacht te Heerlen en de rijksveldwacht te Voeren- daal en Hoensbroek hebben zekeren M„ notarisklerk te Klimmen, aangehouden verdacht van oplichting, verduistering en valschheid in geschrifte. Het betref: hier bedragen van verscheidene duizen den guldens. Vooral kleine landbouwers uit Klimmen, Ransdael en omgeving zijn het slachtoffer. M. is naar Maastricht overgebracht. Hij heeft een volledige bekentenis afge- Vermoedelijk zal de zaak tegen de beide le^d verdachten v. d. E. in April voor de Koer- mondsche rechtbank dienen. VOLGELINGEN VAN BACCHUS. Gearresteerd. Eenige weken geleden werden ten na- deele vajj den winkelier H. te Nieuwer- Amstel, een flink aantal fleschen wijn uit een achter de woning staande berg plaats ontvreemd. De diefstal was tame lijk brutaal opgezet; de buit werd nl. vervoerd per motor-bestelfiets van den winkelier zelf welke na gemaakt ge bruik. weer netjes in de bergplaats werd teruggebracht. De heeren hadden zich zelfs den tijd gegund om, alvorens met hun buit te vertrekken, eerst de ben- zine-tank behoorlijk bij te vullen. Dezer dagen werd bij de gemeente politie aangifte gedaan van het verdwij nen van een paar voetballen uit een clublokaal in de omgeving van de Nieu we Kalfjeslaan. Het onderzoek in deze zaak bracht de politie tevens op een spoor van de vermoedelijke wijnproe vers, met het gevolg, dat gisteren een viertal arrestaties plaats vond. ONDERZOEK NAAR DE ENGELSCHE SWEEPSTAKE Naar De Crt. verneemt, heeft een der inspecteurs van de Centrale Recherche, de heer H. Ph. Clasie, zich naar Enge land begeven, ten einde zich op de hoog te te stellen van verschillende sweep- stake-aangelegenheden. De opdracht daartoe is verstrekt door den officier van justitie te Amsterdam wien een uit voerig rapport zal worden uitgebracht. BRAND. In een hotel. Hedennacht heeft een brand gewoed in het hotel-restaurant Astor in de Mo lenstraat te Nijmegen. Het achterste ge deelte brandde geheel uit. De epxloitant en zijn gezin, die boven het achterste gedeelte wonen, konden zich nog redden. De brandschade is tamelijk groot. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. VERKEERSONGEVALLEN. Van een hengel part ij naar het zie kenhuis. Gistermiddag is op den Bodengraaf- scheweg te Gouda een door den 33-jari- gen gehuwden K. N. uit de Bingelystraat te Rotterdam bestuurde motor, waarop een kennis van den eigenaar als duo passagier meereed, verongelukt. Daar de bestuurder niet voldoende macht over het stuur had, slipte de motor in een scherpe bocht en sloeg om. Beide opzit tenden werden er afgeslingerd. De duo passagier kwam er met eenige ontvel lingen af, doch de bestuurder, die met zijn hoofd tegen den vloog, bleef bewus teloos liggen. Nadat medische hulp was verleend, werd hij met een vermoedelij ke schedelbreuk en verschillende andere verwondingen per brancard naar het Van ItersonziakenJauis vervoerd. De po litie nam het mólorrijwiel in beslag. Het tweetal keerde van een hengelpartij in den omtrek huiswaarts. DE LOONEN DER MIJNWERKERS. Overeenstemming bereikt. In de heden gehouden vergadering van de contact-commissie heeft men ten aanzien van de verlaging der mijnwerkersloonen overeen stemming bereikt. Het bemiddelingsvoorstel, dat de r.k. mijnwerkersbond in de vergade ring van Zaterdag j.L te berde had gebracht, werd thans door de directies aanvaard, j voorstel houdt in, dat de mijnwerkers de 10 loonsverlaging aanvaarden, terwijl de gezinstoeslag en de verlofregeling gehand haafd blijven. De verlaging gaat met 5 in op 1 April a.s., terwijl de tweede 5 verla ging ingaat op 1 Juni a.s. COCAINE-SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Door de gerechtelijke politie te Luik wei den de vorige week gearresteerd zekere S. uit Luik en zekere S. uit Sittard, die beiden in het bezit waren van een kwantum cocaine. In verband hiermede werd Vrijdagmiddag door de recherche te Heerlem te Sittard gear resteerd de Duitsche vrouw W. Na een ver haar bekende deze de cocaine in Duitschland te hebben overgebracht en aan de beide bo vengenoemde mannen te hebben overgegeven De vrouw K. W. werd heden op transport naar Maastricht gesteld. Te Aken is zekere S., de leverancier der cocaine, gearresteerd OUDE VROUW VERBRAND. Vrijdagavond is de 82-jarige weduwe R. List te Coevorden waarschijnlijk doordat zij in haar stoof een brandend petroleumlampje had gezet, in brand geraakt. Zij werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij gister morgen is overleden. HET DRAMA TE ECHT. In April voor de rechtbank Het onderzoek in zake het drama te Echt loopt ten einde. De rapporten van de deskun digen zijn bij de rechtbank ingekomen. Daar toe behooren een rapport van dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op de lijken van de vier slachtoffers heeft verricht, twee rapporten van den heer Van Waegeningh, scheikundige te Maastricht, en een van den meester-g weermaker van het garnizoen te Maastricl... Het rapport van dr. Hulst bepaalt zich tot het weergeven van de bevindingen tijdens de sectie en beschrijft den aard der verwondin gen der slachtoffers. Uit het rapport van den meester-geweermaker valt op te maken, dat de in beslag genomen schietwapens in deug del ij ken staat waren. Ten aanzien van de gevonden hulzen vordt in het rapport van den heer van Wae- ningh de mogelijkheid geopperd, dat deze afkomstig zijn uit de in beslag genomen wa pens. Ook heeft de deskundige bloedsporen aangetroffen op de kleeren van een van de verdachten. *•«-»- Hedenmorgen steeg te Soerabaja het sportvliegtuig Libel op, bestuurd door den officiervlieger der tweede klasse Kon. marine L. H. Blink, terwijl een leerling, genaamd Frits Mielke, mede- vloog. Gekomen op een hoogte van 80 M., maakte het vliegtuig een looping, waar na het plotseling omlaag stortte. De neus van het vliegtuig en vervolgens de motor boorden zich in den grond. Beide inzittenden werden geheel verpletterd en op slag gedood Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Velen in Warmenhuizen ontvingen het vol gende schrijven: TUINDERS-CREDIETEN Mijnheer, Nu één dezer dagen de tuinderscredieten zullen worden verstrekt voor betaling van kunstmest enz. en wij op U nog een oude vordering hebben van geleverde kunstmest, verwachten wij, zoodra U deze gelden in uw bezit heeft, dat U ons zoo spoedig mogelijk zult betalen. Op deze manier kan deze zaak gemoedelijk worden opgelost, zonder inmenging van ad vocaten enz. Wij zien uw betaling met be langstelling tegemoet en verblijven inmiddels Hoogachtend Kunstmesthandel. Ziezoo, nu weten de tuinders uit Warmen huizen alvast waar het geld van het crediet gebracht kan worden. Reeds weken terug is mij bekend, dat goed gesitueerde verpach ters van landerijen zinspeelden op betaling van pacht door middel van de te verstrekken credieten. Wat beteekent dit alles voor de noodlijdende tuinders? Zij kunnen het cre diet met de ééne hand ontvangen en met de andere hand weer uitgeven en komen dan nog te kort. Is dat hulpverleening? Is dat de tuinbouw en de tuinbouwers bewaren voor ondergang? 't Kan gemoedelijk worden op gelost, zegt de heeren zonder advo caten Ik vrees dat de gemoedelijkheid bij de tuinders straks wel zal verdwijnen en met recht. C. A. (Het is zeker noodzakelijk, dat de gemeen tebesturen, die toch 30 pCt. van het bedrag moeten garandeeren de uitdrukkelijke bepa ling maken, dat het crediet alleen voor. hst aangegeven doel en niet voor het aflossen van oude schulden besteed zal mogen wor den. Red. Alkm. Crt.) DE STEM DES VOLKS. Deze gemengde zangvereeniging, dirigent de heer P- A. Blaauw, had voor het concert gisteravond in het „Gulden Vlies" gegeven, en dat door den voorzitter Veen met 'n kort woord geopend werd, waarin hij eenige mededeelingen deed, de medewerking van den bekenden declamator en voordrachtkuns tenaar Willem van Cappellen, die het talrijk gehoor in hooge mate boeide niet het ten beste geven van het gedicht „de Vlucht" van Adama van Scheltema, van een fragment uit „Schakels" van Heijermans (de scène tus- schen Hein en Pancras Duif. en meesterlijtc weergegeven) en van 'n Falklandje ,,'n Ansti- ge droom". Tot de best geslaagde nummers van het koor behoorden: „Het Socialisme komt" van O. W. de Nobel, „Du Hirte Israëls" van Bortniansky (het best van alle zangnum mers); het laatste couplet van „De wereld aan ons" van W. Lanfermeier, .Beati Mortuï" van Mendelssohn, dat mooie koor ging heel goed, tot dat op het eind 'n ongelukje kwam. erg jammer. „Waak op" van den Hertog was vooral goed aan het slot, juist in tegenstelling met Beati. „Ecce quomodo moritur" van Handl. en „Ontwaking" van Joh. H Caro heb ik niet gehoord. A. K. 40-JARIG JUBILEUM. De heer S. H. de Raat, controleur van de be weging van de Spoorwegen, Cabeljauwstraat alhier, herdenkt heden den dag waarop hij vóór 40 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. Op 16-jarigen leeftijd werd hij bij de Spoor wegen te werk gesteld. Van 1 April 1901 tot 1 Sept. 1918 was hij als commies werk zaam te Santpoort, daarna werd hij contro leur in Leeuwarden en sinds 1 Januari 1920 is de jubilaris als controleur van de bewe ging alhier werkzaam. De jubilaris bracht den feestdag in familie kring door en reeds vroeg bleek door de be zorging van verschillende bloemstukken, dat velen met zijn jubileum meeleefden. Des middags kwamen de inspecteur en de adjunct-inspecteur van het vervoerwezen, als mede verschillende vertegenwoordigers van het personeel hem hun gelukwer.schen aan bieden, terwijl de driekleur op het stations gebouw er van getuigde, dat er bij de Spoor wegen alhier een jubilaris is. De heer De Raat is ongetwijfeld een sym pathiek ambtenaar, die, krasse baas als hij is, stellig wel zijn 50-jarig jubileum zal bele ven. naar waarnemingen, verricht in den morton van 14 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 768.5 mM München. Laagste barometerstand 743.6 te Stock- holm. Verwachting, geldig tot den avond van 15 Maart: Zwakke tot matige later wellicht toene mende Westelijke tot Noordelijken wind* zwaar bewolkt tot betrokken; wellicht enkele regen- of hagelbuien; kouder overdag. Nadat gisteren de Westelijke strooming tot ons land en Noord-Duitschland door- drong en de temperatuur aanmerkelijk deed stijgen, vertoont zich thans weer een krach tige stijging van den luchtdruk in het Noord- Westen en een daling in het Oosten en het Zuid-Westen, zoodat de wind tusschen IJs land en Noorwegen naar het Noorden liep en weer daling van temperatuur in een groot deel van Europa te wachten is. In Scandinavië is de vorst in het Noorden weer streng geworden, ook bij München is in verband met een sneeuwdek de temperatuur tot 18 graden Celsius onder nul gedaald, en zelfs in Ierland en Engeland kwam in den nacht lichte vorst voor. In Spanje en Zuid Frankrijk is de tempe ratuur nog vrij hoog. Alleen Scandinavië meldt neerslag van be- teekenis. SCHOORSTEENBRANDJE. De politie bluschte Zaterdagavond met twee Totai-apparaten een schoorsteenbrand) bij den heei J. Westendijk, wonende in Perronstraat alhier. - ONGEVAL. De 10-jarige v. d. Berg reed Zaterdag middag komende per rijwiel uit de Nieuwstraat tegen een rijtuig op het Verdronkenoord. De jonge bekwam ge lukkig geen kwetsuren doch zijn rij wiel werd ernstig beschadigd. EEN VERSTOORDE PELGRIMS TOCHT Een groep van 14 deelnemers uit Alkm-.aV en omgeving aan den 2en Stillen Omgang te Amsterdam, die loojrende, ter verhooging van de intentie, uit Alkmaar waren vertrokken, werden Zaterdagavond tusschen de Hembrug en het pont van het Noordzeekanaal, op een punt waar toevallig juist een lantaarn niet brandde, door een auto van den heer J. S uit Duinen aangereden. De auto had tengevolge van het niet vol doende geladen zijn van de accu onvoldoende licht.. De heeren Louter uit Heiloo en Groot, Baansingel alhier, bekwamen dermate kwet suren, dat zij de reis niet konden voortzetten en per auto naar den trein werden gebracht, die hen naar Alkmaar terug bracht. De beko men verwendingen zijn, doordat de auto niet hard reed, niet van ernstigen aard. De heeren J. Keuter, Laat en Oome, Laugestraat alhier, werden eveneens over den weg geslingerd, doch konden den tocht vervolgen. De heer Louter werd nog op het politiebu reau te Zaandam verbonden. De politie maakte ti/.en den autobestuur der proces-verbaal op en nam den auto in beslag. Als een bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat onder de groep pelgrims die loo- pende naar Amsterdam waren gegaan, zich ook twee Bergenaren bevonden, die ouder zijn dan 60 jaar. DÉRAILLEMENT. Door het te vroeg vertrekken reed Zater- dagavond 10 uur een goederentrein met 60 wagons op het stationsemplacement alhier, op een dood spoor met het gevolg, dat een siootblok in elkander werd gereden, de loco motief met zijn neus in het zand kwam te staan en een achttal goederenwagens bescha digd werden. Persoonlijke ongelukken had- oen niet plaats. De tram naar Egmond on dervond door het gebeurde eenige vertraging- Onmiddellijk werd echter begonnen met het vrijmaken van de baan en het overladen der goederen uit de beschadigde wagens, zoodat hedenmorgen 5.30 een extra goederentrein kon vertrekken. DE WEGEN OP HET TERREIN VAN „WESTERLICHT". Wij laten hieronder den volledigen uitslag volgen van de inschrijving voor het maken Vfvn toegangswegen enz. op het terrein van „Westerlicht", waarvan wij Zaterdag nog de laagste inschrijvers meldden. Ingeschreven was als volgt: G. Coevert en J. Klompmaker te Alkmaar 3716; K. Schot en A. Rus te Alkmaar 5840; R. Holman *e Alkmaar 6550; J. Pleyt te Assendelft 6800; W. J. Karssen te Alkmaar 7100; Fa. T. Roemer en Zn. te Wognum 7748; P- en J. v. d. Kuyt te Alkmaar 7777.77; C. de Graaf te Alkmaar 7860; De Meel en Her mes te Alkmaar 7878; J. Verhage te Alk maar 8663; W. Castricum te Bakkum 8875 en J. v. Herp en Co te Amsterdam 9750. DE EERSTE BLOEMKOOL. Door den heer N. J. Zut uit Waarland 4 heden aan de Alkmaarsche Exportveiling de eerste bloemkool aangevoerd-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2