fUkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Honderd vier en dertigsle Jaargang. Hlaandasf blaart. JiadiouieiMS Qememtecadm üeuiUeim JlcovUtciaai Hieuws HEILOO. fi? 1932 Ho. M Dinsdag 15 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V R.0 /L Gramofoonplaten. 10.- Morgenwijding, in 15 Gramofoonplaten. 10.30 Solistenconcert. L__ Gramofoonplaten. 12.30—2.Kovacs l aios en zijn Orkest. Bok Scholte, zang. P. h petri, accordeon. 2.30 Gramofoonp'aten. Hollandsch halfuurtje. 4.'30 Kinderzang •lv. Jacob Hamel. 5.— Mondorgelclub Door Oefening Kennis" 5.30 Vanuit Hotel "Centraal te Den Haag. Willy Honsbcck en jan Orkest. 6.30 Radio-Volks-Uni vei si teit. 7 Moderne Fransche Kamermuziek. 8. jXT Omroep-Orkest o.l.v Nico Treep Grethe Weynschenk-Hoogenbirk. zang. 8.30 Zang door Wouter Loeb. 8.50 Het Friesch Vocaal kwartet 9.Het Omroep-Orkest o.l v Nico Treep- 0.30 Grethe Weynschenk Hogenbirk, met begeleiding van Egbert Veen '9.45 Het Omroep-Orkest. 10.15 Friesch Vocaal kwar tet. 11-12.Gramofoonplatenconcert. Huizen, 298 M. (Uitsluitend K. R. O.) g915 Gramofoonplaten. 10.11.Uitz door de H.I R.O. 11.— Gramofoionplaten 12-151.45 Het KR.O.-Trio o.l.v. Piet Lus- tenhouwer. 4.Het K R.O.-Orkest o.l.v. Jo- }ian Gerritsen 8.Lijdensmeditatie o.l.v. J. Th van Noord. 9 45 Het K.R.O.-Kunstem- semble o.l.v. Piet Lustenhouwer. Daventry, 1554 M 1035 Morgenwijding. 12.20 Cinema-orgel-concert door Edward O'Henry. i.20 Concert door Leonardo Kemp en zijn Orkest. 4.50 Het Midland Orkest o.l.v. Frank Cantell. 6.50 Piano-muziek van Men- BBC-Concert door hei BBC-Dansorkest o.l.v delssohn 7 40 Sir Walford Davies. orgel. 8 20 Henry Hall. 9.40 Hoorspel. 10 25 Liebeslieder van Johanres Brahms, gezongen dooi het Radio-Koor o.l.v. Stanford Robinson. Mason en Lush-duetten voor piano. 10 5512.20 Dansmuziek door Jack Harris en zijn Dans- orkest. Radio-Paris, 1725 M- 8.05 en 12.50 Gra mofoonplaten. 8.2C Het Omroep-Orkest. 9.05 Concert. Kalundbcrg, 1153 M. 11.20—1.20 Con cert in Hotel „Palace". 2.20420 Het Om roep-Orkest o.l.v. Launy Gröndahl 7.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Emii Reesen. 8.40 Con cert van Strauss-muziek door het Omroep- Orkest o.l.v. Emil Reesen. 9.45 Deensche muziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Concert uit hamburg 11.20 Gramofoonplaten. 12.25 1.50 Middag-concert. 4.20 Strijkmuziek door ihet Omroep-Orkest. 7.20 Concert door het Berlijnsch Philharmonisch Orkest o.l.v Wil helm Fürtwangler. Rome, 441 M. 8.05 Kamermuziek, daarna Tooneel 9.20 Gedeelten uit de Opera „Ma dame Butterfly" Opera van G. Puccini. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.35 tot 2 20 Gramofoonplaten 5.20 Het Omroep- Orkest o 1 v. Francois Audré. 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Kumps. Lorenz. tenor. 338 M.: 12.35220 Gramofoonplaten. 520 Het Omroep-Orkest. 6.50 Gramofoonplaten 8 /0 De Socialistische Harmonie ,De Toekomst" Mej. Rambert, sopraan Rubeau tenor. Leiding' Babusiau 7eesen, 635 M. 3.504.50 Namiddagcon cert 7.50 Het Berliinsch Philharmonisch Or kest o.l.v. Wilhelm Fürtwangler. WIERINGERWAARD. Donderdagavond vergaderde de raad vol tallig onder leiding van burgemeester Ha ringhuizen tevens secretaris. Door Ged. Staten was medegedeeld dat de goedkeuring op het ingezonden besluit tot het houden van rekening-courant met de boerenleenbank is verdaagd. Dit besluit zal dus afgewacht moeten worden. Ingekomen stukken. Een adres van den Helderschen Bestuur dersbond inzake werkloosheid der bouwvak arbeiders. Verzocht werd dat bij langdurige onge steldheid de premie van de ziektewet door de gemeente worde betaald. De voorzitter deelde mede dat we hier hebben 3 gehuwde timmerlieden en voorts ongehuwden. Waar het menschen z,n die over 't alge meen zelf daarin kunnen voorzien stelden B. en W. vogr afwijzend te beschikken. Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A H 40 Lucille daarentegen was gerijpt tot een schoone vrouw; haar slanke vormen werden gevulder, waar door haar persoon en hou ding een echter zeldzaam bescheiden waar digheid kregen. Ze trad nu de treden van het bordes op, lady Darcy bij de hand geleidend. Toen ze op keek, zag ze den blik van Robert op zich ge vestigd. Zij glimlachte. Toen kwam er een soort bewustheid over haar: het besef van zijn bewondering. Om haar verlegenheid te verbergen wendde zij zich tot haar ladyschap: Vader en ik waren bang, toen de reger. begon die was het laatste half uur opge houden dat uw komst vertraging zou on dervinden. Juist toen ze deze woorden sprak, kwam Lonestaffe aangereden met den struikroover °P Maanlicht gebonden. HOOFDSTUG III. De tweede ring. Het was de negentiende verjaardag van Lucille Zii ontwaakte met een aangename gewaai- De heer Speets vroeg op welke gronden de voorzitter meent, dat ze zich zelf kunnen bedruipen. Wethouder Koster merkte op dat men de bouwarbeiders zou bevoordeelen boven de landarbeiders. Er zou dan een algemeene re geling getroffen moeten worden. Besloten werd afwijzend te besluiten. Van denzelfden bond een mededeeling dat onder de bouwvakarbeiders groote werkloos heid bestaat en nu werd verzocht om adhae- siebetuiging aan een aan de regeering te zenden adres, om deze arbeiders ook onder de crisiswerkloosheid te rangschikken. Dit adres werd na eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was een adres van den heer H. Boekei. Deze vroeg ontslag als opzichter van de begraafplaats. De voorzitter zeide dat de heer Boekei sinds 1906 opzichter is geweest en zijn werk steeds met belangstelling verricht heeft. B. en W. stetden voor dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dank betuiging voor de wijze waarop hij zijne be trekking heeft waargenomen. Verder werd voorgesteld om niet in de vacature te voor zien. Het administratief werk kan ter secre tarie worden gedaan en voor het overige zorgt de alhier bestaande begrafenisvereeni- ging. Ingekomen was het bekende adres van B. en W. van Bloemendaal. B. en W. meenden dat dit adres gericht behoort te worden aan de vereeniging van j Ned. gemeenten en stelden voor geen adhae i sie te betuigen. De bedoeling is echter dat al die adressen waarbij adhaesiebetuiging wordt verzocht aan de vereeniging van Ned. gemeenten worden gericht. Aldus besloten. Mej. wed. Kleen alhier vroeg een vergoe ding aan de gemeente van 76 voor reiskos ten voor haar tweeden zoon die te Alkmaar de ambachtsschool zal gaan bezoeken. B. en W. stelden voor hierop gunstig te beschikken onder bepaling dat de cijfers op het rapport minstens een gemiddelde van 6'A moeten zijn en voor vlijt en gedrag 8 en dat anders de bijdrage wordt ingetrokken. Goedgevonden. Verzoek van B. en W. van Schagen om een bijdrage voor leermiddelen U. L. O.-schooi Gevraagd werd 10 per leerling per jaar Uit onze gemeente gaan 4 leerlingen aldaar ter school. B. en W. stelden Voor aan dat verzoek te voldoen. Algemeen goedgevonden. Een verzoek was ingekomen van de Com missie voor Wijkverpleging om een extra bij drage tot een totaal bedrag van 166.60 Het bedrag dat voor t. b. c. was uitgetrok ken werd met 181.80 overschreden, terwijl van de wijkverpleging 25 overbleef. Verder moest onze gemeente nog 1/4 van 39.19 bijpassen in een tekort. Aangezien de begroo- tingscijfers het toelaten, werd voorgesteld gunstig te beschikken. Allen voor. Ten slotte was nog een adres ingekomen van den Ned. Bond van Land- en Tuinbouw en Zuivelarbeiders waarbij ten eerste wordt verzocht de verzekerde arbeiders werk te ver schaffen en verder in de steunregeling op te nemen. De voorzitter deelde mede dat we hier geen uitgetrokken werkloozen hebben. Aan wat in het adres wordt verzocht werd hier voldaan. Ook heeft de voorzitter persoonlijk nog een verzoek ontvangen om lid te worden van de Zuiderzeevereeniging. De Polder is- reeds lid. De voorzitter zou nu willen voorstellen dat ook de gemeente zich opgaf als lid. De contributie bedragt 5 f>er jaar. Ook dit werd goedgevonden. Het aantel ongeoorloofde verzuimen in de nieuwe school over 19$1 bleek zeer gering te zijn geweest. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. tot onderhandsche verpachting van het grasgewas van het sportterrein. Het vorig jaar hebben de Gebr. Sleutel dit gepacht voor 80 onder verplichting om het terrein te maaien en schoon te houden. Ze willen nu 40 geven. De voorzitter merkte op dat de heeren Sleutel groote belangstelling hebben voor het sportterrein wat ook veel waard is. Voorgesteld werd om het voor 40 te geven onder dezelfde verplichtingen. Het grasgewas en tuingrond bij de be graafplaats werd weer toegewezen aan den zelfden pachter van verleden jaar voor ƒ16. Dit was het vorig jaar 20. Waterleiding Walingsweg. De voorzitter merkte op dat er den laat- sten tijd nog al watergebrek is geweest. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf is een beet je geschikter geworden. Vanmiddag werd een bespreking gehou den met de bewoners van den Walingsweg, waarbij ook tegenwoordig was de heer Bel administrateur van het Waterleidingbedrijf wording. Het ochtendzonlicht stroomde door het latwerk van de jalouzieëneen roodborst je, de eerste en de laatste van de zangers van het jaar, floot een vroolijk deuntje vanuit een kolossalen pereboom, die zijn vruchten bijna tot binnen haar bereik liet groeien, zoodat, als ze den arm had uitgestrekt, ze er zeker eentje had kunnen bemachtigenmaar ze wa ren nog niet rijp, dus voelde ze ook niet de verleiding. Lucille kon zich niet geheel verklaren en misschien verlangde ze dit ook niet de overweldigende vreugde van haar ochtendge dachten. Ze wist, dat het goed was jong te zijn mits niet al te jong, als de frischheid van het leven te voelen, als de frischheid van dien Septembermorgen om te weten, dat ze de wereld zich ontplooide met een belofte, die ze nog vervullen zou, met belangwekken de vraagstukken, ter oplossing geboden, ter wijl haar horizon zich verbreeden zou met de veruiming van haar geest en de voltooiing van haar lichamelijke ontwikkeling. Ze wist, dat ze mooi was, maar daar was zij niet minder om: het schonk haar voldoe ning, geen trots; de schoonheid, die zij in haar spiegel waarnam, verleende haar be staan dienzelfden opwekkenden glans als het uitzicht van den wachttoren haar bood, van waar zij de rivier nu eens in zilveren, dan in gouden schijnsel zag gebaad en dat toch al tijd schoon bleef, ook al was de lucht grijs en betrokken en de wateren donker en somber als weerspiegeling daarvan. Er waren er onder haar dak. die zij graag daar had. Op dit oogenblik voelde zij zich Alle aanwezigen hebben besloten het 1 O-Ja rig contract aan te gaan. Alle perceelen zul len dan ook aangesloten moeten worden. De rekening is van dien aard dat gedekt zal zijn 60 van de opbrengst- De provincie wil in het tekort bijdragen 20 zoodat dan de gemeente ook 20 moet bijdragen. Regel is dat belanghebbenden 70 beta len, doch bij de besprekingen bleek, dat de bewoners van den Walingsweg dan in on gunstiger conditiën zouden staan dan de an dere ingezetenen. De gemeente zal dan staan voor 170,80 per jaar. B. en W. vroegen nu machtiging die zaak verder uit te werken en mede te werken dat de waterleiding aan den Walingsweg tot stand komt. De boeren moeten 10 jaar garandeeren; dit is hetzelfde tarief wat allen betalen. De gevraagde machtiging werd verleend. Rondvraag. De heer P. Visser vroeg naar de bedoe ling van het vasthouden van honden. De voorzitter deelde mede dat de honden op het erf los mogen loopen doch niet op het land, ook niet onder geleide. De heer Visser zou wenschen dat het wat soepele werd gedaan. De schapen zijn ge wend aan de honden. De voorzitter was er persoonlijk tegen, ten zij er van de boeren zelf een dergelijk ver zoek komt. De heer Visser vroeg of er in Februari wel eens klachten gekomen zijn. waarop de voor zitter ontkennend antwoordde. De heer Visser wilde er een voorstel van maken om de verordening buiten werking te ste'len en zoodra er een klacht komt dan .de verordening weer te handhaven. We kunnen dan direct "een rroef nemen. De voorzitter was daar niet voor, doch wilde de zaak omkeeren. Komen er verzoe ken om de honden los te laten loopen, dan kunnen we 't nader overwegen. De heer Visser ging hiermee accoord. Daarna comité-vergadering. ZUIDSCHAR WOUDE. De coöp. verbruiksvereeniging „Nieuw Leven" hield Donderdagavond haar elfde jaarvergadering in de kolfbaan van „De Roode Leeuw". De heer Jasper Glas releveer de direct in zijn openingswoord, dat de coöpe ratie over de financieele resultaten kan tevre den zijn. Er is wel eens een andere tijd ..ge weest, doch het gaat nu in de goede rich ting. Hij deelde nog mede, dat wel de tijd voor propaganda aanwezig is en hoopt, dat ieder propaganda aanwezig is en hoopte, dat ieder Alkmaar is definitief besloten tot oprichting van eene coöperatie over te gaan. Het jaarverslag van den heer Jan de Jong getuigde van een optimistischen geest. Mede gezien de algemeen slechte toekomst, is de fi nancieele toestand der coöperatie bevredi gend. De samenwerking werd eveneens goed genoemd. Om nader contact met de vrouwen te krijgen, zijn hiervoor twee vergaderingen gehouden. De broodprijzen werden verlaagd. Het ledental klom van 82 tot 140. De heer J. Zeeman vroeg of er controle wordt uitgeoefend zooals art. 33 der notulen aangeeft, of dat althans in die richting wordt gewerkt en ten 2e vond hij het wel wat voor barig, dat het dividend over 1931 nu reeds op zijn boekje voorkomt en toch eerst de be krachtiging der ledenvergadering noodig heeft, terwijl verder de opgevraagde regle menten weer niet tijdig in het bezit der leden zijn. Het antwoord van den voorzitter luidde op de eerste vraag, dat er in die richting ge werkt wordt; ten 2e zijn de reglementen op gevraagd om dividend bij te schrijven naar aanleiding van art: 41, omdat daar nogal veel werk aan zit. De bedrijfsleider Mammen zeide, dat voor bijschrijving de boekjes nooit opgevraagd zijn en dit nu geschied is aan de hand van het register. Dat het boekje van den vrager reeds inge vuld is, is blijkbaar wel een abuis, want al leen is slechts uitgerekend. Het bleek evenwel dat de bijschrijving van 1930 in het boekjaar 1931 is geschied/ wat volkomen accoord is. Naar aanleiding van de broodprijsverla ging, waarvan het jaarverslag gewaagde, deelde de voorzitter mede, dat een deputatie van bakkers van Heerhugowaard, St. Pan- cras en Koedijk het verzoek deed om de broodprijzen te verhoogen. Wij hebben gemeend daarop niet in te gaan, hoewel met het oog op de tarwewet het er wel naar stond. Ook de bedrijfsleider meende aan de hand van berekeningen dat verhooging noo dig is. Het meel van de regeering werd wel duurder, maar de bloem goedkooper. Wij meesteresse van de Abbey; ze had gewild dat lady Darcy de plaats aan het hoofd van de tafel had ingenomen, maar haar gaste had dit voorstel van de hand gewezen en zoo had zij, blozende, de honneurs waargenomen met een vriendelijke beschroomdheid en bevallig heid, die onuitsprekelijk bekoorlijk waren - voor èèn der aanwezigen in ieder geval Robert Darcy! Als zij in haar spiegel keek, dacht zij aan hem; ze voelde zijn blik op zich rusten ter wijl hij over haar schouder naar haar beeld keek, haar gezichtje met het hooge blanke voorhoofd, den schoon gevormden hals, de houding van haar jeugdige gestalte. Ze bloosde. Ze dacht met verwonderen! Negentien! Het volgend jaar zou zij zich al heel oud voelen, twintig! Hoeveel kon er gebeuren in een jaar. Lu cille dacht aan aangename dingen. Wat de toekomst inhield, was voor een groot deel voor haar verborgenin deze dingen is God goed voor ons. Wij hebben het tegenwoordige wij begrijpen iets van het verleden, maar de toekomst! Och, die is quantité négligeable, een onbekende factor, met zijn oneindige steeds wisselende mogelijkheden. Het jonge meisje had maar weinig van Ro bert gezien gedurende de drie dagen, die ver- loopen waren sinds zijn komst; de zaak van den struikroover had beslag gelegd op veel van zijn tijd en zijn aandacht, evenals dit bij sir Evelyn Lee het geval wasnu was de man naar de gevangenis van het graafschap ge voerd. waar hij de uitspraak zou afwachten van de volgende zitting van rondgaande meenden in antwoord op de deputatie niet tot verhooging over te gaan. Trouwens, wij moeten ons zelve blijven, want men weert ons zooveel mogelijk, zelfs Ons Weekblad neemt geen advertenties cp onze zaak betreffende, alleen bijv. als wij personeel vragen. Het blijkt, zeide spreker, dat de prijzen der parti culiere bakkers steeds hooger staan dan die van de coöperatie. Als wij niet zoo gewerkt hadden, dan waren de broodprijzen over het algemeen hooger geweest. De coöperatie is dus een middel, dat prijsopdrijving voorkomt, hoewel erkend moet worden, dat dit voor den kleinen bakker nadeelig is, doch daar kunnen wij niet naar kijken. Bij deze algem. beschouwingen wilde de heer v. d. Abeele mededeelingen doen, die vol gens hem liever niet in de pers moesten ko men. De voorzitter was dit niet met hem eens en was voor publiceering. Op een vergade ring van een andere vereeniging werd dit ook gedicteerd door een lid, en zoo moet het niet. Als de voorzitter of het bestuur zoo iets noodig achten is het wat anders. De heer v. d. Abeele gaf eene uiteenzetting welke in hoofdzaak het optreden van den bedrijfsleider betreft tegenover bestuursleden en commissarissen. Hij noemde o.a.dat een regelmatig nazien toch noodzakelijk is. Bij 't opmaken van den driemaandelijkschen staat van bakkerij en winkel behoeft men geen des kundige te zijn en hierbij ondervindt men niet de gewenschte medewerking van den bedrijfs leider. Evenwel is altijd getracht den vriend- schappelijken band te bewaren. Ook over het aannemen en uittreden van nieuwe leden wordt nooit gesproken. De prijzenpolitiek kunnen wij niet bewonderen. Punt 8 van de agenda betreffende machtiging om tot nieuw bouw over te gaan heeft niet de sympathie van ale bestuursleden en commissarissen. De fondsuitkeering geschiedt door den bedrijfs leider en is niet volgens de statuten. Dit gaat alles ten koste van den goeden gang van zaken Wij zouden willen, dat de bedrijfsleider voort durend rekening houdt met bestuur en com missarissen, en zich niet meer zoo verzet, en dat verdere ingrijpende voorstellen ter tafel komen namens bestuur en commissarissen. De bedrijfsleider vond het onaangenaam, dat hij zoo behandeld wordt. Deze aangele genheid is in zekeren zin niet in het belang der coöperatie. Geen bedrijfsleider zal heb ben verricht, wat door spr. wordt gedaan. Zelfs de Handelskamer getuigt, dat de leiding hier in goede handen is. Dag en nacht zit spr. in de beweging en als dan iemand komt controleeren, dan neemt spr. ook een houding aan die hem passend voorkomt. De boeken zijn bij, al gebeurt het eens, dat bij uitzonde ring wegens de drukke werkzaamheden, spr. hierbij even ten achter komt. Voor iemand die niet in het zakenleven zit is het moeilijk over prijzen te oordeelen. Als evenwel de prijzen nog meer omlaag moeten, laat men dan ook niet spreken over winst. Betreffende punt 8 verklaarde spr., dat wij hierin heelemaal geen kwaad gezien hebben. Als men teleurstellingen ontmoet, krijgt men cogenblikken van inzinking, maar als spr. weer omkijkt krijgt hij weer moed. Gaat de leiding hier niet goed, welnu, het eerste rap port hierover moet nog van de Handelskamer komen. Aangaande art. 41 meende de voorzitter, dat dit niet met het jaarverslag verband houdt, maar nu eerst komt. Aangaande de in schrijving van nieuwe leden, och, het is van zelf sprekend, dat het zoo gaat. Komt er iemand bij een onzer, dan wordt hij ge boekt. De bestuursvergaderingen duren ook te lang, doordat de heer v. d. Abeele er ingeko men is. Zijn ijver is trouwens grodt, doch hij zegt dingen die ons niet aanstaan. De heer v. d. Abeele zeide o.m., dat de be drijfsleider niet diep genoeg op een en ander ingaat. Die inschrijving heeft spreker slechts als voorbeeld aangehaald. De propaganda van de coöperatie in de vakbeweging wordt nu te veel bemoeilijkt. Spr.'s werk is aangewezen door de statuten. De tactiek is verkeerd. De heer Mammen heeft de zaak opgewerkt, doch er heerscht een verkeerde geest. De ver standhouding deugt niet, men moet intensie ver werken. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur op een desbetreffende vraag van een uitge treden lid «gezegd had, dat dergelijke perso nen ook geen rechten meer kunnen laten gel den. Deze meening liet ruimte voor twijfel, waarna op voorstel van den heer J. Zeeman werd goedgevonden, dat het bestuur eens een en ander zal onderzoeken, ook bij de Handels kamer. Aangaande de balans vermelden wij, dat deze een eindcijfer aangeeft van 31356.10. De winst bedraagt voor de bakkerij 6969.46 rechters. Darcy was maar heel kort blijven stilstaan bij dat voorvalletje in het bosch, waarbij hij de eerste rol had gespeeld, het wegredeneerend als een gewone, alledaag- sche gebeurtenis, nauwelijks waard er eenige aandacht aan te schenken, maar Lucille wist, dat haar vader van andere zijden met de grootste waardeering had hooren opgeven van den moed en het beleid, die Robert had getoond op het oogenblik van de bedreiging. De geheele toedracht had haar verbeelding geprikkeld; de duisternis van het bosch, het kletteren van den regen, den plotselingen overval en Robert's onverschrokken wijze van optreden. In het kalme leventje, dat zij leidde waardeerde zij des te meei den moed van den man. die onmiddellijk gereed stond, krachtig handelend op te treden; daarom kon zij ook een soort somberheid, om niet te zeggen norschheid vergeven op het gelaat van kapi tein Darcy, als hij tot rust was gekomen of wanneer er het een of andere onderwerp werd behandeld, dat te maken had met het welzijn van den Staat, den oorlog van Hol land bijvoorbeeld, of de buitensporige en roe- kelooze levenswijze van het Hof; ze voelde, dat dit de uiterlijke weerspiegeling was van het karakter, dat zij bewonderde. Ze zou hem niet graag maar vroolijk, lichtzinnig en knap hebben gezien, meer vervuld van een welge- vormden enkel en de laatste mode op het punt van schoengespen en dassen; ze vond hem veel beter, ernstig, sober, zelfs wat Puri- teinsch onder zijn kleeding van Koningsge zinde. Uit zijn houding jegens zijn moeder, zijn eerbied, zijn bedachtzaamheid, voor al en voor den winkel 442.62. Het netto winst bedrag bedraagt na reserveering 6216 ifi totaal. Het blijkt gewenscht niet tot nieuwbouw over te gaan en gezien de groote saldi is h«S beter tot aflossing van het hypotheekbedrag van 10.000 te besluiten. Het voorstel om de winstverdeeling op ltf pCt. voor de bakkerij en 3 pCt. voor den witte kei te bepalen, werd na eenige beschouwing gen aangenomen. De heeren v. d. Abeele en Zeeman zeiden, dat een gelijke uitkeering van bakkerij en win* kei hun wenschelijk voorkwam, doch onder* vonden geen steun. De heer Mammen meende dat winst uitge keerd moest worden aan hen die winst ma ken. Het volgende bestuursvoorstel was om op niet volgestorte aandeelen 50 pCt. van het t« ontvangen dividend bij te schrijven en 50 pGt uit te betalen. Ook dit punt werd na korte bespreking bfk acclamatie aangenomen. Het bestuur vroeg machtiging om zoo noo dig dit jaar over te gaan tot het bouwen vas een nieuwen winkel. De heer P. Zeeman te Alkmaar had veff» schillende bezwaren om tot nieuwbouw ovef te gaan, die volgens hem plm. 15000 zo* kosten. Met aflossing en rente wordt dit een uitgave van 1250 per jaar. De heer Mammen hield hierna een pleidooi voor den nieuwen winkel. Gezien den omzet van den winkel en <K kosten van nieuwbouw achtte de heer H. Bak ker den stap te groot. Als wij toch in groote onkosten vervallen, achtte de voorzitter het beter tot het bouwen van een nieuwen winkel over te gaan. De heer J. Zeeman deed het voorstel nog een jaar de zaak aan te houden. De heer Stoop was voor nieuwbouw en. stelde in deze in het bestuur vertrouwen. De heer v. d. Abeele zeide, cfet constante propaganda moet gevoerd worden om den omzet te vergrooten. Nu staat hij op losse schroeven. Op de agenda had moeten staan, dat eerst een kostprijsberekening moest gemaakt wor den. De voorzitter: De bedoeling is toch hetzelf de. Wij zouden machtiging vragen en dat ge schiedt thans. Als wij 15000 aanstonds noodig hebben, dan toch moeten we weer een ledenvergadering hebben. De winkelhouder P. Wit gaf een resumé hoe het in werkelijkheid met den toestand van den winkel gesteld is. De heer v. d. Wal adviseerde niet tot nieuwbouw over te gaan. De heer v. d. Abeele zeide, dat als men hier de machtiging verleent, dan heeft men ook de 15000 te pakken. Deze zienswijze werd door den heer Nouen onderstreept. Tenslotte deed de heer Mulder van Koedijk een tusschenvoorsteleen commissie te benoe men die den toestand van den winkel onder zoekt en het bestuur volmacht te geven om nadere plannen uit te werken. Op een volgen de vergadering kan dan rapport uitgebracht worden. Bij acclamatie werd dit voorstel aangeno men. De heer H. Bakhuijs werd bij enkele can- didaatstelling als bestuurslid herkozen. De heeren T. Kliffen en P. Kist werden tot commissarissen herkozen. Het bestuur vroeg machtiging om met de op te richten coöperatie te Alkmaar een over eenkomst aan te gaan, inzake het leveren van brood en kruidenierswaren. De voorzitter lichtte dit punt nader toe en zeide o.m. dat de overeenkomst voor 3 jaar geldt en in hoofdzaak betreft de bakkerij artikelen. Alkmaar heeft hier echter niets te zeggen. Wil Alkmaar over 3 jaar zelf een coöperatie stichten, dan moet men ook de door ons gemaakte onkosten vergoeden. Ver der geniet Alkmaar de medewerking van „Ko- fibé'De storting is 1, het lidmaatschap 10. Bij acclamatie werd dit aangenomen. De volgende balans-commissie bestaat weer uit de heeren Nouen, Bakker en Zee man. De commissie die den toestand van den winkel zal onderzoeken bestaat uit de heeren B. v. d. Wal, H. Stins en J. Zeeman. De voorzitter sloot te middernacht deze sa menkomst. Een gezellige avond. Gehoor gevend aan de uitnoodiging van het bestuur van de herv. evangelisatie, togen we Vrijdagavond naar het vriendelijk kerk gebouw aan de Kerklaan, om een gezelligen avond bij te wonen. Doch eerst een korte inleiding. Het vorig jaar heeft genoemd bestuur onder architec- wat haar gemak kon verschaffen, zijn be zorgdheid voor haar gezondheid, las zij met vrouwelijk instinct de ware natuur van den man en besefte de groote teederheid en zijn mannelijk medegevoel, die voor den gewonen waarnemer verborgen waren achter dat mas ker van strengheid, dat hij deels van nature bezat, maar dat hij deels verborgen had in de oefenschool van Monk, de school van den krijgsman bij uitnemendheid. Na het ontbijt zette Lucille haar zonne hoed op en wandelde, met een mandje aan den arm, in de richting van den hoenderhof; hier was een broedsche, grijs gespikkelde hen met een zekeren trots in haar gang, een be wustzijn van komende moederschap. Lucille nam wat stroo voor haar mee om een nest voor haar te maken en twee steenen eieren, als een soort uitnoodiging voor de aanstaan de moederkip om het kwartier te betrekken. De hoenderhof grensde aan de boerderij, die een paar honderd meter verder in het park nog binnen de murenlag. Het jonge meisje bracht er haast alle dagen een bezoek in den regel met een lekker hapje voor het ge vederde volkje. Ze kende ze alle uit elkaar, van den grooten kenmphaan met zijn kortge- knipten kam en gele pooten, tot het kleine Bantampaar met hun kroots, dat achteraan getrippeld kwam, met al de airs van raskip- pen en met een ernst die alleramusantst was om waar te nemen. Mag ik met je meegaan, nichtje? Ze schrikte; ze dacht aan hem en nu had hij haar zoo ineens in dien gedachtengang verrast, (Wordt vervolgd), j

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5