FOSTER'5 MflflCPlUENl £atid: en Juia&oum Jlecht&za&en LBinnenland. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN indien gij voortdurend last bebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster s Maagpillen. het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom valftygioot 0 65 se foton. tuur van den heer K. Veldkamp de oude kerk gemoderniseerd, zoodat het een waardig be dehuis werd. Maar bouwen kost geld en daarom moet er rente en aflossing betaald worden. En nu heeft men Vrijdagavond twee vliegen in één klap willen vangen, nl. het organiseeren van een gezelligen avond tegen een matige entree en deze afdragen aan het aflossingsfonds. Het bedehuis was aardig in palmen en bloemen gestoken. Een wit gordijn verborg iets geheimzinnigs, toen mevr. Stikkelvan der Kommer opencfe met Cezang 94, le en 5e vers. Nadat zij in gebed was voor gegaan, schetste zij het doel der bijeenkomst en sprak de hoop uit dat dit doel bereikt mag worden en dat men zou zeggen „het was goed en er is tot mij gesproken Toen het gordijn wegge schoven was, stond het gemengde koor „Sur- sum Corda", directeur de heer Dorhout uit Alkmaar, gereed en het koortje, bestaande uit 16 personen, zong „Paaschlied" van Jos. Butler en „Loflied" \an Leo Mens. Als altijd werd gevoelvol, stemmingsvol en zuiver ge zongen. We kregen ook zang van het kleine kinderkoortje, waarna een zangstukje „Per- rette en de "»*lkkan'\ Het koor zong, afge wisseld do 4 uitclub en kinderkoor, met als slot een tac.^au „Het werk der Zending" waarbij het koor achter het tooneel het Zen dingslied zong. De belichting hierbij slaagde uitstekend. Het was een mooie avond en het geheel ge vulde kerkgebouw heeft met belangstelling geluisterd. ZUID-SCHARWOUDE. Algemeene vergadering voor de vereeni- ging van Groothandelaars in Groenten en Aardappelen „de Koophandel" in het lokaal van den heer P. Kramer te Zuid-Scharwoude Voorzitter was de heer C. Wagenaar. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer J. Kramer, bleek, dat de reke ning van de nachttelefoon sloot met 'n voor- deefig saldo groot 28.80. De rekening der vereeniging sloot even eens met een voordeelig saldo, groot 208.90 Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer P. F. Slot, die memoreer de, dat de vereeniging tevens werkgeefster is geworden in verband met de sociale verzeke ring. Opgericht is de nieuwe landelijke cen trale van vereenigingen voor den groenten- en aardappelhandel. Aansluiting is nog niet geschied in ver band met de contributie. Ten aanzien der oneerlijke concurrentie met prijscouranten is weer dezelfde regeling getroffen. Overeengekomen is de wagons in den winter niet meer te frankeeren. Door de Spoorwegen is eene kleine verlaging inge voerd uitgezonderd voor aardappelen naar de zeehavens. Voor een vrachtreductiecontract voelt de maatschappij echter niets. Bij de gehouden bestuursverkiezing worden d' aftredende leden, de heeren W. Wagenaar en P. Deutekom, herkozen. Aan de orde is dan eene bespreking vooi aansluiting bij de „Centrale". Na eene toelichting van den voorzitter, waarbij werd medegedeeld, dat de contribu tie voor exporteurs op 25 en voor de bin- nenlandsche handelaars op 10 aanvankelijk was gesteld, bedraagt deze op aandringen van den voorzitter resp. 10 en 2.50 Reeds is een bureau opgericht en een direc teur aangesteld. In verband met een eventueel tekort drong de voorzitter er op aan om punt 7 der agenda aan te nemen. Dit luidt: Be stuursvoorstel tot wijziging voor het lidmaat schap der vereeniging, ia.dien zin, dat alleen de firma's lid zijn en niet langer alle leden daarvoor. Nadat door eenige leden voor toetreding was gepleit, werden beide voorstellen aange nomen. Bij de hierop volgende bespreking betref fende het loon en de werkregehng der transportarbeiders werd op voorstel van den heer Bonnet besloten eene commissie voor onderzoek in het leven te roepen. Leden kunnen hunne grieven bij deze 'commissie schriftelijk indienen. De heer J. Kuiper deelde mede, dat het ge middelde loon voor een arbeider, die steeds werk heeft, thans 17.60 per week bedraagt en gaf in overweging het loon niet te verla gen. De voorzitter zeide, dat dit in de commis sie ter sprake zal worden gebracht. Besloten werd het kortingspercentage op 10 100 te handhaven. Het bestuursvoorstel om ook het plaatsen- geld gelijk te laten aan dat van het vorige jaar werd met 26 tegen 6 stemmen aangeno men. Bij de rondvraag deelde de heer J. Kramer mede, dat den leden tér circulaire bericht zal worden gedaan van het besluit inzake de loon en de werkregeling. Door den heer K. de Nijs werd medege deeld. dat hij een boer voor zijn wagon had gehad, die, toen direct lossen niet mogelijk was, naar huis was gegaan en niet meer teruggekomen w as Spreker vroeg of zulks ge oorloofd is. De voorzitter antwoordde ontkennend, er aan toevoegende dat men elkaar zooveel mo gelijk terwille moet zijn. De veilingleider, de heer S. de Boer, lichtte deze zaak toe en zeide den bouwer in het ge lijk te hebben gesteld, omdat er geen vol doende volk bij den wagon w as. De heer H. Kamp drong er op aan, dat de „reclame" in de couranten, dat de kool „waar deloos" is, wordt tegengegaan. De voorzitter antwoordde, dat zulks in de hand wordt gewerkt. (Op elke tuinbouwver gadering wordt medegedeeld, dat de kool waardeloos is Red. Alkm. Crt). Op verzoek van den heer Bonnet zal de boeteregeling door de commissie worden on derzocht. Voorts stelde spreker voor het con tract met -den heer Vaz Dias te verbreken en zich aan te sluiten bij Centraal Beheer. Dit werd echter ten sterkste ontraden, wijl Cen traal Beheer op winst werkt en niet voor het belang der verzekerden. Adnaesie werd betuigd aan het adres voor de heere Col ij n, Bruyns ca. Vervolgens drong de heer Bonnet er op aan, dat de commissie het bennenstelsel on der de oogen zal zien, daar de wenschen voor „Koophandel" totaal door de tuinders worden genegeerd. Het wordt nu toch tijd, dat de tuinders bij den handelaar komt. De heer J. Hoogland zou het toejuichen als koolzaad onder de Landbouwuitvoerw et wordt belast met een flinke premie. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN. Dezer dagen vergaderde de L. T. B. in het patronaat. De voorzitter memoreerde de slechte bedrijfsuitkomsten van den tuinbouw die voor onze streek wel allerdroevigst zijn. Van den heer Groen was bericht ingeko men dat hij dezen avond niet aanwezig kon zijn, wat voor velen een teleurstelling was. Den heer A. Tesselaar, die moest altreden, werd met groote meerderheid als bestuurs id herkozen. Wegens de toeneming van het le dental werden 2 nieuwe bestuurslrtlen geko zen en het bestuur werd van 5 op 7 gebracht. Gekozen werden de heeren Jb. Blokker en C. Mosch. Door den voorzitter werden nog enkele waardeerende woorden gewijd aan het over leden bestuurslid, den heer Nannes. Als afgevaardigde voor dit jaar werd be noemd den heer A. Tesselaar, plaatsvervan ger de heer W. Dekker. Hierna volgde een verloting waarbij door den heer Koger 5 rot ting koolmanden waren beschikbaar gesteld. Bespreking pachtreductie. Besloten werd aan de verschillende colleges in de gemeente voor dit jaar een reductie te vragen op het bouwland. Van 20 pCt. onder de 4 per snees; van 25 pCt. onder de 5 per snees; van 30 pCt. onder de 6 per snees; van 35 pCt. onder de 7 per snees en van 40 pCt. boven de 7 gulden. Voorstellen voor de vergadering van C. V. V. Door den heer K. Tesselaar werd voorge steld de minimumprijzen voor alle producten na 1 Maart vast te stellen op 2. De voorzitter ontried dit echter en vroeg of de voorsteller zich wel bewust is van de consequenties welke hieraan zijn verbonden. Daar spr.'het geen ondersteuning vond, werd het voorstel ingetrokken. Door den heer C. Mosch werd voorgesteld dat de gecontrac teerde bewaarkool over het betaalkantoor zal worden betaald. De heer Joh. de Groot meende dat dit het contracteeren zal tegenwerken doch het zal voor den betaalmeester te bezwaarlijk wor den. De heer A. Tesselaar was van meening dat we de contractbouw hiermee in de hand wer ken. Immers de verkoepe- is nu zeker van zijn geld, terwijl de betaalmeester den kooper een acte van cessie kan laten teekenen. Na eenige discussies werd besloten het voorstel in te dienen. De heer W Mosch vroeg of een partij kool van minder dan 1000 K.G. denzelfden dag moet worden gelost. De voorzitter zeide dat de koopman hiertoe verplicht is. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Mosch Pz. of voor het laten keuren van de aard appelen dit jaar een certificaat van herkomst noodig is. De secretaris dacht van niet. De heer Jo de Groot zou den secretaris een kleine vergoeding willen geven. Na am pele bespreking werd besloten hem een sala ris te geven van 25 per jaar. Door den voorzitter werd nog medegedeeld dat spoedig het bondsblad zal worden vervangen door de R K. Boerenstand, waardoor de contributie met 50 cent zal worden verhoogd. Ook werd meegedeeld dat Maandag om 10 uur bij 't patronaat gelegenheid wordt gegeven om koolzaad te laten ontsmetten. Daarna slui ting. AANDRANG OP HET HEFfEN VAN ACCIJNS OP SPIJSVETTEN. De Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, het Kon. Ned. Landbouw-Comité en de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond vestigen in een adres de aandacht van den minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw op de catastrophale ontwikkeling van den boterprijs, die thans reeds is gedaald tot 95 cent per K.G. Hiermede is de toestand voor den veehou- denden boerenstand onhoudbaar geworden Daarenboven nadert onheilspellend het oogenblik, dat de export van onze kaas naar Duitschland zoo goed als geheel zal zijn lam geslagen, vooral tengevolge van de deviezen- regeling, die in dat land wordt toegepast. De centrale landbouworganisaties dringen er daarom bij den minister met de meeste klem op aan te willen bevorderen, dat het door de landbouwcrisiscommissie ingediende voorstel inzake b .t heffen van een accijns op spijsvetten met 1 adoeling den melkprijs te steunen, zoo spc.„ig mogelijk tot stand ko men. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 11 Maart 1932. J. S. te Wijk aan Zee en Duin, loopen over verboden grond en opgeven valschen naam, 10 en 15 boete of 10 en 15 dagen hechte nis. C. H. te Bergen, overtreding bouwverorde ning, 6 boete of 6 dagen hechtenis. P. G. Hzn., A. G. Dzn. te Egmond aan Zee, overtreding jachtwet, de le 3 weken hechte nis, de 2e 15 boete of 2 weken tuchtschool. H. H. te IJmuiden, overtreding visscherij- wet, 6 boete of 6 dagen hechtenis. W. F. L. te Norg (D.), dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. T. G. K. te Haarlem, G. v. D. te Alkmaar, W. F. L, te Norg (D.), J. F. v. W. te Rotter dam, J. G., P. V. te Koedijk, H. F. te Amster dam, overtreding politieverordening, de le 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 3e en 4e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 5e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 6e en 7e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. A S., C*J. de W te Heiloo, A. S. te Scnoorl, J. C. v. W. te Bloemendaal, P. J- S. te IJmuiden, G. H. te Santpoort, A. S. te Egmond aan den Hoef, A. J- M, P B. te Amsterdam, J. A. B. te Heemstede, J. P. te Oudorp, J. W. K. te Den Helder, H. K. te Oterleek, E. H. te Zaandam, N. G. Z. te Krommenie, J. T. te Akersloot, J. P- te Heer- hugowaard, A. de G. te Driehuizen, J. G. N. te Burgerbrug, D. de G„ J. K, te Alkmaar, A. L. te Harenkarspel, J. H. te Hensbroek, overtreding motor- en rijwielwet, de le 15 boete of 2 weken tuchtschool, de 2e, 17e, 18e en 23e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e, 10e en 20e ieder 12 boete of 12 da- fen hechtenis, de 4e en 22e ieder 8 boete of dagen hechtenis, de 5e, 7e, 9e en 19e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e, 11e, 14e en 15e ieder ƒ7 boete of 7 dagen hechte nis, de 8e 50 boete of 50 dagen hechtenis, de 12e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 13e 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 15e 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 16e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 21e 2 boete of 2 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraken: C. A. B. te Bergen, overtreding politiever ordening, ontslag van rechtsvervolging. E. P., M. de U. te Egmond aan Zee, over treding der jachtwet, de le 14 dagen hechte nis, de 2e 25 boete of 15 dagen hechtenis. H. T. S. te Alkmaar, overtreding motorwet, vrijspraak. DOODELIJKE AANRIJDING. Te Sassenheim. Een portier te 's-Gravenhage is bij vonnis van de Haagsche rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens het veroorzaken van dood door schuld, van welk vonnis hij thans in hooger beroep terecht stond. In den avond van 7 Juli 1931 bestuurde verdachte een personenauto, waarmee hij uit de richting Leiden door Sassenheim reea. Evenals bij de behandeling voor de recht bank verklaarden ook thans eenige getuigen, dat verdachte met groote snelheid was ko men aanrijden en dat de auto slingerende bewegingen maakte en daardoor in aanra king is gekomen met een autobus. Het ge volg is geweest, dat zijn auto eerst tegen een huis opbotste en vervolgens tegen den muur van het hoekhuis aan de Burchtstraat. Het bleek, dat een jong meisje onder den auto lag, terwijl een negenjarig jongetje uit Sassenheim tusschen den auto en den muur bekneld zat. Kort daarna is het knaapje overleden. Tegenover al deze verklaringen hield ver dachte vol, dat hij niet te snel gereden heeft. De advocaat-generaal, requisitoir nemend, betoogde dat vast staat, dat verdachte niet voldoende is uitgeweken, hetgeen de oorzaak van de botsing is geweest. Spr. kan geen aanleiding vinden eenige wijziging in de straf te stellen. DEKKING VERLIES NEDERL. BANK. Wetsontwerpen bij de Tweede Kamer ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot dekking van het verlies van de Nederlandsche Bank, geleden in het boek jaar 1 April 193131 Maart 1932, ont staan door het pondenbezit. Dit verlies zal in verband met de in het contract met Neder- landsch Indië gestelde grenzen ten aanzien van het te leveren bedrag en den te bepalen prijs, zich bewegen tusschen 28 Yt en 30 millioen. Door het gedeeltelijk aanspreken van de reserve in vereeniging met het bedrijfsover- schot over het loopende jaar zal het verlies w orden gereduceerd tot een bedrag, dat ver moedelijk niet heel ver zal afliggen van 20 millioen. Het voornemen bestaat, deze 20 millioen uit de in de volgende jaren door de Neder landsche Bank te maken winsten allengs af te schrijven. Het jaarlijksche winstaandeel van den Staat en de uitkeeringen aan de aan deelhouders zullen hierdoor, gelijk vanzelf spreekt, gedurende een aantal jaren in aan zienlijke mate worden gedrukt. Teneinde dien druk niet onevenredig op de eerste jaren te leggen, is een stelsel van geleidelijke afschrij ving van het verlies aangenomen. De nieuwe winstverdeeling komt op het gende neer: de helft van de jaarlijksche winst zal worden gebezigd tot afschrijving op het verlies. Dit met een minimum van 1 mil lioen. Het niet aldus bestemde deel der winst zal in de eerste plaats worden gebruikt om, indien de algemeene reserve onverhoopt be neden de 3 millioen mocht zijn gedaald, deze reserve wederom tot het genoemde be drag op te bouwen. E>e daarna overblijvende winst zal gelijkelijk aan den staat en aan de aandeelhouders worden uitgekeerd tot een zoodanig maximumbedrag, dat aan de aan deelhouders 5 pCt. zal worden uitgekeerd. De winst, die daarboven neg aanwezig zal zijn, wordt gebezigd tot verdere afschrijving van het verlies. DE LOONEN IN HET MIJNBEDRIJF. Zaterdag hebben de leden der contactcom missie voor het mijnbedrijf vergaderd over het reeds meegedeelde voorstel der directies en de tegenvoorstellen der drie samen wer kende organisaties. De directies deden een nieuw voorstel, waarbij zij zich bereid ver klaarden de verlofregeling en den gezinstoe slag te bestendigen, mits de bonden toestem den in een der voorgestelde loonsverlaging met 10 pCt. De organisaties wenschten die verlaging in twee termijnen, 5 pCt. op 1 April en 5 pCt. op 1 Juni. Zij verklaarden zich bereid een voorstel daartoe in de besturenconferen- tie te verdedigen. In verband niermee zal de contractcommissie heden weer bijeen komen. De directies zullen dan ook hun standpunt tegenover dit voorstel meedeelen. DOODELIJK ONGELUK. Op een erf aan den Sloterdiikmeerweg te Amsterdam waren gistermorgen een mon teur en een chauffeur bezig een auto te her stellen. Op een gegeven oogenblik sloeg de wagen om en kwam op den monteur terecht Toen men den 23-jarigen jongeman bevrijd had, bleek hij reeds te zijn overleden. De chauffeur bekwam geen letsel. MOORDAANSLAG OP ZIJN GESCHEIDEN VROUW. Gisteravond te 7 uur kreeg de bewoonster van perceel Heerensingel 99 te Haarlem bezoek van haar vroegeren man S., van wien zij gescheiden leefde. De man was in het bezit van een revolver. Er ontstond een twist, waarna de man zijn revolver trok en eenige schoten loste op de vrouw en haar zoon. De vrouw werd geraakt aan het voor hoofd en aan één der armen, terwijl de zoon licht gewond werd. De vrouw is naar het St. Elisabethsgast- huis overgebracht, haar toestand is bevredi gend te noemen. Inmiddels hadden buren de politie gewaarschuwd. De dader is kort daarop op straat door de politie aangehou den en in bewaring. De man heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. SOC.-DEMOCR. VROUWENCLUBS. Zaterdag begon te Deventer de tweedaag- sche jaarvergadering van sociaal-democrati sche vrouwenclubs. De bejaarde presidente, mevrouw Wibaut Berdenis van Berlekom, kantte zich tegen de regeering om niet alleen de gehuwde vrouw doch ook de ongehuwde vrouw voor het ver vullen van ambten achter te stellen bij den tehuwden en zelfs bij den ongehuwden man pr. protesteerde tegen de h. i. slechte af vaardiging van ons land naar Genève, in welke deputatie geen enkele vrouw zit. Het jaarverslag werd goedgekeurd evenals het financieele verslag. HET CONTRACT IN HET DAMES- KLEEDINGBEDRIJF. De vereeniging van patroons in het dames- kleedingbedrijf heeft de arbeidsovereenkomst opgezegd. De wijzigingen, die de werkgevers thans in de arbeidsvoorwaarden voorstellen, bevatten o.a. een verlaging van de loonen voor de naaisters en de hulpen van circa 10 In een dezer dagen gehouden bespreking hebben de vertegenwoordigers van de werk nemersbonden de voorstellen afgewezen. PROF. DR. J. DE LOUTER f Op de algemeene begraafplaats te Utrecht is Zaterdag onder groote be langstelling ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van prof. dr. J. de Louter, oud-hoogleeraar aan de universiteit te aldaar. Er werd gesproken door prof. dr. Verzijl, jhr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris der koningin in Zuidhol land en dr. Blokker, rem. predikant te Utrecht. De heec J. de Louter, een zoon van den overledene dankte daarop allen die van hun sympathie en genegenheid hadden blijk gegeven. Kransen van de koninklijke familie. Aan het woonhuis van prof. De Lou ter te Hilversum werden Zaterdagmor gen, voordat de lijkkist om even na elf uur naar Utrecht vertrok, kransen be zorgd van de koningin, van de koningin moeder, van wie ook een hartelijke brief werd ontvangen, en van de Zuid-Afri- kaansche vereeniging. TEGEN ANNEXATIE VAN IJMUIDEN DOOR AMSTERDAM. F.enigen tijd geleden heeft de heer F. J. Buckman een adres aan den gemeen teraad van Amsterdam gezonden waar in hij op verschillende gronden de wen- schelijkheid van annexatie van IJmuirfen door de hoofdstad vaststelde. Bij de behandeling van het adres bi*, ken enkele heeren eveneens voorstan ders van die annexatie te zijn Het adr* werd in handen van B en W cpct-vS om praeadvies sesie[a Op initiatief van de vereenishnir „IJmuidens Bloei" werd nu Vrijdag avond te IJmuiden een vergadering ge houden, waarin de heer R. P Vermeulen" lid van den gemeenteraad van Velsen' het woord voerde om een pleidooi tegen annexatie te houden. De belangstelling voor dit onderwerp bleek niet groot te zijn. Spr. noemde verschillende argumen ten van den heer Buckmann niet steek houdend en onderwierp ze een voor een aan critiek. EEN BLINDE MAN DOOR DE TRAM GEDOOD. Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur is op den weg Amsterdam—Haarlem bij de Vinkebrug een 62-jarige man door de tram gegrepen en overreden Het was de te Haarlemmerliede wonende blinde C. Kroon die daar met zijn zevenjarig zoontje liep Hij wilde de tramrails over steken, toen de jongen hem waarschuw de, dat er een tram aaankwam. De man keerde terug *n werd toen juist door de tram gegrepen. Zwaar gewond is hij naar een ziekenhuis te Haarlem ver voerd, waar hij kort daarna overleed. EEN OVERVAL. Een portier-magazijnmeester aan* gevallen. Poging om hem van een tasch met geld te berooven. Zaterdagmorgen werd de 24-jarige portier-magazijnmeester Elshof van de emailleerfabriek Beccon te Doetincbem naar een plaatselijke bank gestuurd om de voor uitbetaling der loonen noodige gelden te halen, circa 3900. Op den te rugweg is hij dicht bij de fabriek over vallen door een persoon van ruim 20 jaar, die hem van de fiets sloeg en hem, ondanks hevig verzet, de tasch uit de handen wist te rukken. Zijn hulpgeroep trok de aandacht van het fabriekspersoneel en de arbeider Terbraak was de eerste, die toeschoot, terwijl tegelijkertijd telefonisch politie- hulp werd ingeroepen. De dader liet de tasch los en zette het toen op een loopen in de richting van het nabij gelegen spoorstation. De politieagent Duca, die de telefonische boodschap had aange nomen, begon direct de vervolging in de richting van den Vijverberg, vermoe dend, dat de aanrander zou trachten zich in de Gaandersche bosschen schuil te houden. Bij het passeerem van het roomsch- katholiek- kerkhof, precies tegenover het spoorwegstation, kwam een verdacht uitziend persoon juist de kerkhofpoort uit. Hij werd gegrepen en door het fa- b,iekspersoneel, dat de vervolging had ingezet, als de aanrander erkend. De dader had vóór den overval zijn overjas op het r.-k. kerkhof achtergela ten, schijnbaar met de bedoeling zich onherkenbaar te maken, daar hij den overval zonder overjas had verricht. Deze voorzorgsmaatregel had echter tot resultaat, dat hij juist in d» armen der politie liep. De aanrander is een oud-verpleegde van het rijksopvoedingsgesticht Df Kruisberg. EEN DREIGEND CONFLICT IN HET MEUBELMAKERSBEDRIJF. Staking op 21 Maart? De onderhandelingen, die tusschen de ver tegenwoordigers van werkgevers- en werk nemers-organisaties in het meubel- en behan- gersbedrijï zijn gevoerd over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst, hebben niet tot overeenstemming geleid. De Bond van Meubelfabrikanten in Nederland heeft thans aan alle personeelen, die bij zijn leden in dienst zijn, doen weten, dat met ingang van 21 Maart a.s. de loonen der gezellen met drie cent per uur zullen worden verlaagd en dat met 28 Maart en 4 April de loonen op nieuw met één cent per uur verlaagd zullen worden. De Bond wenscht dus de uurloonen in totaal met vijf cent te verlagen. Voorts is den gezellen medegedeeld, dat met ingang van 21 Maart de helft van de premie voor ziekengeldverzekering op de werknemers zal worden verhaald. De Bond van Behangers- en Meubelma- kerspatroons heeft eveneens maatregelen inzake loonsverlaging aangekondigd. Laatst genoemde organisatie wil de loonen der ge zellen met tien pC verlagen. Voor de drie groote plaatsen beteekent dit een loonsverla ging van zeven cent per uur; voor de provin cieplaatsen zes cent pier uur. De drie samenwerkende gezellen-organi saties zijn naar aanleiding van de aangekon- 155. Maar ze werden zoo wild en ze keken voartaan zoo wei nig uit, waar ze den bal naar toe schopten, dat ze weer heelc- rraal vergaten, dat boven in een boom een nestje met eitjes lag. En ineens gaf kikker Karei den bal een schop en daar kwam hij recht in het nestje terecht Het vogeltje dat er bij zat schrok zich een ongeluk en piepte om hulp, - 156. Het vogeltje probeerde weer recht op te komen en toen het nestje met al de eitjes naar beneden. Oh, wat was dat beestje kwaad. Het keek de eitjes na en zag toen dat kikker Karei ze allemaal op zijn hoofd kreeg Maar dat was nog uiet genoeg. Nee, ze zou die deugnieten wel krijgen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6