fSST»1 in«aan r Jta* a/ SPORT EN WEDSTRIJDEN. Buitenland, ootterdamsche communisten ^Maatregelen met de leden m overleg iS^Jz met het gevolg, dat aan negen fir- ?etreden, ^aag) twaalf te Haarlem en ne- !°a's ^Amsterdam, allen lid van den Behan- afl tC 4 t-»J nn 11 111 m Q f lim ie wa«4a1/1 gen „.Vrtons Bond, een ultimatum is gesteld D« s;:„ r fn morgen zullen de besturen der Vjnca« r.j rrezellenorganisaties in over- nwerkende gezellenorganisaties in over gereden met de personeelen van de leden leg B0nd van Meubelfabrikanten in vajj, Zij zal daar adviseeren om de «■kondigde loonsverlaging niet te aan- aa"fden en op 21 Maart a.s. eveneens in sta king te gaan. f WEER IN VRIJHEID GESTELD. De vier communisten, w.o. het raadslid oeuderink, die gearresteerd werden naar aanleiding van de demonstratie voor het Ja- Lnsche Consulaat, zijn gistermiddag in vrijheid gesteld. EEN VROUW VERDRONKEN BIJ EEN VECHTPARTIJ. Door haar man te water geduwd? In den nacht van Zaterdag op Zondag Wbben twee schippersfamilies, die met hun schepen in het Schuitendiep liggen, flink ge- jufljen. Het gevolg was, dat 's nachts de nolitie erbij te pas moest komen om de ruzies, Ijle „p beide schepen waren ontstaan, te be zigen. Bij de eene familie gelukte dit, bij andere echter, de familie S. heeft de ruzie noodlottig gevolg gehad. De ongeveer 50-jarige echtgenoote van S. is namelijk in het water terecht gekomen en verdronken. Haar 69-jarige man is aangehouden Hij wordt ervan verdacht zijn vrouw in het water te hebben geduwd. De zaak is verder in on derzoek. MOND- EN KLAUWZEER. Op verscheidene boerderijen in de Betuwe komt mond- en klauwzeer voor, hier en daar zelfs kan men reeds aannemen, dat de ziekte tamelijk algemeen is. Het mond- en klauw zeer heeft in korten tijd snelle vorderingen gemaakt; het beteekent voor de veehouderij, c'ie toch niet rooskleurig mag worden geacht, een nieuwe zorg. BRANDEN. Rubberfabriek afgebrand Te Noorddijk bij Groningen is afgebrand de rubberfabriek „Mea". De schade aan machinerieën bedraagt 3000. Het gebouw is niet verzekerd, evenmin als de machines. Pakhuis uitgebrand. Vrijdagnacht is het groo'c pakhuis „Nach tegaal", staande op een weiland buiten de be bouwde kom van Wormerveer en toebehoo- rende aan de gemeente Wormerveer, geheel afgebrand. De brandweer kwam met drie motorspuiten te hulp, maar kon over het smalle voetpad, dat naar het pakhuis leidt, het terrein van den brand niet bereiken, zoo dat alleen door het uitleggen van driehon derd meter brandslang water kon worden ge geven. Inmiddels stond het pakhuis geheel in lichte laaie, zoodat aan behouden niet meer te denken viel. Naast het oakhuis stond een schuurtje van den veehouder Sikkes, waarin eenige koeien en varkens waren gehuisvest. Deze werden het land ingedreven, doch vijl varkens kon men niet meer redden, zoodat deze in de vlammen omkwamen. In een groot winkelpand te Apel doorn. Voor eenige honderdduizen den guldens voorraden verbrand. Zaterdagavond brak brand uit bij de N V Apeldoornsche manufacturen-, confectie-, meubel- en tapijthandel,, De Duif', aan de Hoofdstraat te Apeldoorn. De brandweer uit Apeldoorn tastte de vlammenzee met vijftien stralen aan, doch kon niet voorkomen, dat het vuur overslag naar de twintig meter lange passage en het daarboven gelegen woonhuis van den heei; Luykx. Eveneens werd aange tast het dbaraan grenzende bovenhuis van den heer Van Es, doch toen gelukte het ten slotte de brandweer verdere uitbreiding te voorkomen. De brand ontstond door nog niet opgehel derde oorzaak op de tweede étage van „De Duif", waar een groote hoeveelheid kapok is opgeslagen en waar werd gewerkt door twee personen van het 55 man sterke personeel. Nadat zij alarm hadden gemaakt trachten zij, bijgestaan door andere leden van het personeel, het vuur te bedwingen met drie snelbluschapparaten, doch met groote snel heid greep het vuur om zich heen. Den heer Sandmann, directeur der N.V., gelukte het met behulp van het personeel de boeken en bescheiden bijtijds in veiligheid te brengen. Onder de talrijke aanwezigen in den win kel ontstond een paniekstemming, zoodra de brand werd ontdekt. De magazijnen van „De Duif", waarin een groote verwoesting is aangebracht, beslaan een oppervlakte van ongeveer 1500 M2.; de frontbreedte is 17 M., terwijl de diepte 65 M bedraagt. De schade is zeer aanzienlijk. Groote voorraden waren voor het komende seizoen ingeslagen, zoodat allen de schade aan goe deren reeds eenige honderdduizenden be haagt. Alles was op beurspolis verzekerd. VERKEERSONGEVALLEN. Wandelaars door een auto aangereden. De vrouw ge dood, de man gewond. Zaterdagavond tegen 11 uur is op den Amsterdamschen straatweg te Utrecht ®ven voorbij den overweg een auto uit ue richting Amsterdam met flinke vaart een man en een vrouw ingereden, die ®e5jaid de straat overstaken. De vrouw, de 59-jarige juffr. W. Harts- ^ed. Vos, uit Amsterdam werd op slag terwijl de man, de 58-jarige opper- *0 H. Bmnenkamp, met zware been- v 6UZ'nge" naai de rijksklinieken is de VOerrï Toen de ziekenauto arriveer- vo<! W^s hij buiten kennis; men vreest Cn Z'V\ leven. Een later bericht van De melat reeds zijn overlijden, ziin gen® .°°ggetuigen zou het ongeluk WilH ^eschied, omdat de automobilist toen eHprP^eeren nog juist te passeeren ue boomen al werden gesloten. Van andere zijde wordt vernomen, dat de automobilist op hopelooze manier moet hebben gereden, zoodat zijn snel heid reeds de aandacht van de politie had getrokken, nog voor het ongeluk geschiedde. Bij den watertoren zou een politie-agent hem reeds in een anderen auto achterna hebben gereden, omdat hij de manier, waarop hier de snelheids bepalingen werden overtreden, onver antwoordelijk oordeelde. Van de situatie ter plaatse zijn onmiddellijk fotografi sche opnamen gemaakt. De automobilist is ter beschikking gesteld van den com missaris in de eerste afdeeling. Het bleek een '24-jarige student uit Utrecht te zijn. In den auto, welke slechts licht beschadigd is, hf.ti zich een gezelschap var vijf perso -.en bevonden, drie studenten o.w. de bestuurder J. W. en twee dames. Naar de bestuurder aan de politie verklaard heeft, was het gezel schap in Amsterdam bij familie op bezoek ge weest; daarna had men nog een udié bezocht en om kwart vóór tien Amsterdam verlaten Zooals bekend arriveerde het gezelschap te omstreeks kwart vóór elf te Utrecht. De bestuurder van den auto verk .erJe ten gevolge van de doorgestane emotie in zeer ze.uuwachtigen toestand. Hij verk'aarde met een snelheid van 35 tot 40 K M. gereden te hebben, toen het ongeval plaats vond. De maximumsnelheid in de stad is bepaald op 35 K.M. en ter plaatse in verband met de nabijheid van den spoorweg-overweg slechts 20 K.M. De remmen van den auto schenen oed te werken. Het onderzoek zal moeten uitwijzen of hier van roekeloos rijden of overschrijden van de maximumsnelheid inderdaad sprake is. Nog meer wandelaars het slachtoffer. Zaterdagavond zijn ook nog te Was senaar twee dames slachtoffer van het snelverkeer geworden. Beide dames. 65- jarigen afkomstig uit Gouda, stapten op den rijksstraatweg uit de bus en toen zij den weg wilden oversteken, werden zij door een vrachtwagen aangereden. Dc gevolgen waren noodlottig: een harer werd terstond gedood, de ander werd zwaar gewond en moest opgeno men werden in het academisch zieken huis te Leiden. KORTE BERICHTEN. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot tijdelijke korting op de uitkeeringen (het zoogenaamde korting wet je). Daarin wordt ontkend dat het ontwerp inbreuk zou maken op»de autonomie der gemeenten. Zaterdag is te 's-Gravenhage de alge- meene jaarlijksche vergadering gehouden van den Bond van politie-ambtenaren in Ne derland tot bescherming van dieren. Uit een brief, van Londen naar Am sterdam verzonden, wordt een chèque ten be drage van 17 vermist. Onze landgenoot ir. J. Romein, waar nemend directeur van de verkeersafdeeling van het Volkenbondssecretariaat, is Vrijdag avond na een korte ongesteldheid, vijf-en- dertig jaren oud, overleden. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japan en Mantsjoerije. Het Japansche kabinet heeft Zaterdag de kwestie der erkenning van den nieuwen staat Mantsjoerije behandeld. De kwestie der er kenning de jure of de facto werd evenwel uit gesteld. De Japansche regeering heeft haar consul generaal te Tsjangtsjoen gemachtigd onderhandelingen te voeren over de volgende drie punten: 1. Bescherming der Mantsjoerijsch grens; 2. Kolonisatie van Mantsjoerije door de Japanners; 3. Werkzaamheden en voorrechten voor het Japansche kapitaal in Mantsjoerije. De onderhandeling zullen tegelijkertijd te Tokio en te Tsjang Tsjoen worden gevoerd. Bloedige demonstratie voor het Japansche consulaat in Chicago Voor het Japansche consulaat te Chicago is Zaterdag een groote protestdemonstratie gehouden. Tijdens botsingen tusschen de c :monstranten en de politie werden talrijke personen gewond en twee politieagenten ge dood. Sjanghai als nieuwe Japansche vlootbasis. Het Japansche ministerie van Marine deel de mede, dat op voorstel van de Japansche admiraliteit besloten is, een bijzonder eskader, bestaande uit 14 oorlogsschepen en een vlieg tuigmoederschip te vormen, dat Sjanghai als basis zal hebben. EEN VALSCHE LINDBERGH-BABY. Teen Zaterdagmiddag het Amerikaansche stoomschip „President Roosevelt", van de United States Line de haven van Hamburg binnenliep, verspreidde zich zeer snel het ge rucht, dat het zoontje van Lindbergh zich aan boord van het schip zou bevinden. Direct nadat het stoomschip gemeerd was, begaf zich een twaalftal beambten der Hamburg- sche Crimineele politie aan boord, evenals talrijke Amerikaansche persvertegenwoordi gers en photografen. De Amerikaansche consul Kehl was even eens aanwezig. In een der salons van het schip nam spoe- dag daarna een uit de etat major, de politie en den consul-generaal bestaande commissie aan een ronde tafel plaats, waar midden bo venop de z.g. baby van Lindbergh zat te hui len, ten einde het geval nauwkeurig te onder- zoeken. Het bleek dat het niet de Amerikaansche nationale baby betrof, doch om een kind van 22 maanden van een repatrieerenden Deen, zekeren Serge Juergensen De vader kon een foto toonen, waarop de kleine Age met zijn moeder voorkomt. De vermeende ontvoerder kon vervolgens met zijn zoon aan land gaan. Weet U dat Holland in '1931 ter bestrijding an werkloosheid en ar moede ruim 150 millioen heeft uitge geven. Weet U dat in 1931 voor ruim 3 millioen gulden aan zelfwerkende waschmiddelen uit het buitenland werd geïmporteerd. Weet U dat Holland een minstens even goed product levert, dat belang rijk goedkooper is. Overtuigt U zelf één maal en koopt het Hollandsche, zelfwerkend /2'S cent waschmidde Yf per pa^ Probeert bet en oordeelt zelf. Nog niet gevonden. Zondagavond werd te Londen gemeld, dat volgens een bericht uit Crosville de politie vier manne zou hebben gearresteerd, die de baby van Lindbergh bij zich zouden hebben gehad. Er werd aan toegevoegd, dat de baby door een dokter als het kind van Lindbergh zou zijn herkend. Thans verneemt het persbureau Vaz Dias uit Trenton in den staat New-Yersey, dat de politie Zondagmiddag aldaar na een confe rentie, medegedeeld heeft, nog niets nieuws te kunnen bekend maken. DEBERLHNSCHE KINDER MOORDENAAR GEARRESTEERD. Thans is vastgesteld, dat de moordenaar van de 6-jarige Elfriede Woitschick de in de Mannteuffelstrasse in hetzelfde huis woon achtige 43-jarige arbeider Wilhelm Ketzrich is. De man heeft na langdurig ontkennen gis ter een volledige bekentenis afgelegd. Na den moord had hij het lijkje op zolder verborgen en had zich kort daarna naar de politie be- Seven, waar hij mededeelde, het lijkje te heb- en gevonden. MOORD OP TWEE ARBEIDERS. Vrijdagavond laat hebben twee gebroeders Franke te Schönebeck aan de Elbe een woordenwisseling gekregen met de in hetzelfde huizenblok wonende arbeiders Paasche en Schneidewind, in den loop waar van een der broeders Franke eenige schoten loste, waardoor beide arbeiders gedood wer den. ZIJN BROEDER NEERGESTOKEN. Politieke oneenigheid. In het dorp Asslar (Duitschland) is de 27- jarige Karl Heinz lid van de nat.-soc. partij door zijn jongeren broer, die lid is van den rijksvlag tijdens een politieke gedachtenwis- seling met een messteek in de hartstreek le vensgevaarlijk gewond. SPOORWEGONGEVAL IN HET VOGTLAND. 15 gevonden. Zondagmorgen om 7 uur 12 is op het sta tion Falkenstein een locomotief in botsing ge komen met een personentrein. De tender van de treinlocomotief en twee personenwagons derailleerden. Dertien passagiers, een post- conducteur en een machinist werden licht ge wond. Nalatigheid is de oorzaak van dit on geval. 77 MENSCHEN IN SNEEUW STORM OMGEKOMEN. Volgens een bericht uit Tiflis zijn in de omgeving van Araschenda 77 personen, o.w. 2 onderwijzers en 25 leerlingen, tijdens een sneeuwstorm om het leven gekomen. ANDERHALF JAAR GEVANGENIS STRAF WEGENS KAPITAAL- VLUCHT. De Berlijnsche koopman Ludwig Ringwald is Zaterdag wegens overtreding van de devie- zenverordening en de wet op de kapitaal- vlucht veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 5000 M. Ringwald had van een Nederlandsch han delsman Duitsche papieren ter waarde van 525000 Mark gekregen, die in Duitschland verkocht en den opbrengst zonder een toe stemming van het deviezenbureau den Ne derlander weer ter beschikking gesteld, die er mede over de grens naar Nederland gegaan is. Om het kampioenschap van Nederland. De twee eerste kampioenswedstrijden zijn overwinningen geworden van de Westelijke eerste-klassers. Ajax klopte in het Stadion vrij gemakkelijk Veendam met 40 en En schedé liet zich thuis door Feijenoord met 21 slaan. De wedstrijd in het Stadion is niet zeer fraai geweest. Ajax kon haar spel tegen het hard werkende Veendam niet ontplooien en stond, ondanks een overwicht in 't veld, tot kort voor 't einde slechts met 10 voor. v. Reenen werd zeer gemist en Vogel, die zijn plaats innam, kon hem geen enkele keer doen vergeten. De halflinie der Veepdammers had zich geheel teruggetrokken en belette dus aan Ajax het scoren. Dat lukte vrij goed en ver dedigend heeft Veendam dan ook niet zoo slecht gespeeld. De aanval was echter bui tengewoon slecht. Geen behoorlijke balcon trole, geen behoorlijk systeem, geen tempo. Veendam leek gisteren op een middelmatige Westelijke tweedeklasser.... Ajax begon dadelijk met aanvallen, maar de eerste kans kreeg Veendam, toen Woltjes Jr. alleen voor 't doel kwam. Zijn schot ging echter naast. Een minuut later was het al 10, toen Mulders en Schubert door de verdediging van Veendam liepen. Na dien volgt aanval op aanval, maar 't blijft 10, zoodat de rust in gaat met on- veranderden stand. Na de thee kreeg Veen dam weer een mooie kans, om te scoren, maar niemand was bij den bal, toen Bonne- veld dezen liet vallen: Daarna een trouwe afbeelding van de eerste helft. En dan, in de laatste 5 minuten komt het. Drie doel punten kwamen er, zoodat Ajax met 4—0 won —o— 8 In Enschedé ging het beter. Daar speelde Enschedé beter dan ooit en al heeft het ver loren van Feijenoord, toch kan de Sportclub op een goeden wedstrijd terug zien. Mis schien is Enschedé zelfs een tikje sterker ge weest dan de Rotterdammers, maar doelpun ten maken bleek zeer moeilijk. Trouwens, de voorhoede van Enschedé was het zwakste deel der ploeg. Feijenoord speelde vrij goed. v. Male in het doel.... schitterde! En in de voorhoede was Barendrecht de gevaarlijke man. De wedstrijd begon met een aanvallend Enschedq. En er kwamen kansen, die echter niet benut worden. Langzaam aan wordt Feijenoord echter sterker en gaat het spel op en neer in snel tempo. Als weer Ensche dé sterker is, komt er plotseling een aanvai der Rotterdammers en met een kopbal wordt het eerste doelpunt gescoord. Enschedé, niet opgevend, valt verwoed aan en het gelukt de Sportclub, om tegen te scoren, zoodat de rust met 1—1 aanbreekt. Na de thee weer een snel spel en weer is Enschedé het meest aanvallend. En weer scoort Feijenoord onverwacht na 20 minuten spelen. Barendrecht scoorde ook nu! En ondanks felle Enschedé-aanvallen wint Feijenoord den strijd met 2—1. Om een plaatsje in de eerste klasse. In Haarlem hebben Haarlem en E. D. O een spannend partijtje voetbal gespeeld en het resultaat was, dat Haarlem met 4—1 won. 't Was een zeer slechte wedstrijd, die geen oogenblik deed denken aan twee candi- daten voor de eerste klasse. E. D. O. deed verkeerd, door den geheelen wedstrijd kort samenspel te geven. Dat was gemakkelijk voor de Haarlem-verdediging, die dus een vrij gemakkelijke taak had. ;D. H. C. ontving H. F. C. en ondanks de sterkte verdediging won D. H. C. met 60. Dat ziet er leelijk uit voor H. F. C. Noordster verloor thuis van Sneek met 41. Zou Sneek nu eindelijk eens eerste klasser worden?! Competitiewedstrijden. Er hadden verder nog vijf competitiewed strijden plaats, die althans dit resultaat had den, dat F. V. C. definitief onderaan staat. Willem II verloor thuis van B. V. V. met 54, dat nu zoo goed als veilig is. Want dat Bleijerheide van N. A. C. wint, is niet aan te nemen, vooral niet, nu N. A. C. haar protest gewonnen heeft en dus bij een overwinning op Bleijerheide met P. S. V. gelijk staat. De Valk redt het ook. Wel verloor het gis teren van N.O.A.D., maar voor haar geldt hetzelfde als voor B. V. V. In het Noorden speelden Achilles en G. V. A. V. gelijk. Het puntje was voor Achilles precies genoeg, om vrij te komen, 't Had an ders niet veel gescheeld, want F. V. C. won met 76 van Frisia! Wat een cijfers!! Be Quick deed fraai werk, door Alcides met 8—0 te kloppen. Er resten nu nog twee wedstrijden in het Zuiden. v. Reenen naar A. F. C-? Naar de Crt. verneemt, zal de bekende Ajax-middenvoor P. van Reenen binnenkort Ajax verlaten en voor den Amsterdamschen 2e-klasser A. F. C. gaan spelen. Bij informa tie bleek dat van Reenen zich reeds als lid van A.F.C. heeft aangemeld, tegelijk met den Ajax-speler Jurriaans. Of van Reenen nog in de kampioenswed strijden voor Ajax zal uitkomen is daardoor aan twijfel onderhevig. Gedurende de laatste trainingsavonden was van Reenen niet aan wezig, hetgeen mede verband kan houden met een enkel-blessure. Opvallend was echter dat van Reenen voor den wedstrijd tegen Veendam niet in de kleedkamer bij zijn club- genooten verscheen. Voor de laatsten was het bericht een volkomen verrassing. De overschrijvingsbepalingen van den K.N.V.B. bepalen, dat van Reenen en Jur riaans niet eerder dan Januari 1933 voor hun nieuwe vereeniging in officiëele wedstrij den kunen uitkomen. AIcmaria II—W.F.C. U 13. Alcmaria II speelde gisteren met een vrij goed elftal voor de competitie tegen W.F.C. II. Voor de rust waren de Alkmaarders niet onverdienstelijk, doch de afwerking der aan vallen liet nog al te wenschen over. In de tweede helft voerde W.F.C. den stand op tot 30. Toen pas wist Alcmaria een tegenpunt te maken, terwijl er nog meerdere kansen wa ren om den achterstand te verkleinen, maar de stevige verdediging van Wormerveer gaf weinig kans Corners werden niet best geno men. Het einde bracht voor Alcmaria II een 31-nederlaag. R. C. Z.Go-ahead 70. Men schrijft ons: Onze plaatselijke voetbalvereeniging Go-ahead spee.de gisteren iiaar laatsien com petitiewedstrijd tegen R. C. Z. De Alkmaar ders kwamen met een gehavende ploeg in het veld, o.a. voor Homan, die voor 2 wedstrij den is geschorst. Men had enkele adspiran- ten opgenomen, de keeper Rolie stond mid- voor, terwijl Sougé de plaats onder de lat innam. Reeds direct namen de Zaandijkers het spel in handen en de Alkmaarders boden weinig tegenstand (De feestavond!) Rust ging in met 4—0. Ook in de 2e helft het zelfde spelbeeld. Koeleman van Go-ahead viel wegens een enkelblessure uit en de stand werd door R. C. Z. successievelijk tot 70 opgevoerd. Met dezen stand kwam het einde. Voor Go-ahead een ongunstig afscheid van den N. H. V. B. Een buitengewone dag Voor de „Alkmaarsche Boys". Gisteren was 't een dag voor de Alkmaar sche Boys, die zij met gulden letteren in de vereenigings-annalen kunnen neerschrijven. Des morgens speelde het tweede elftal tegen C. S. V. II (Castricum) en wist een 3O overwinning te behalen, waardoor dit elftal een prachtige gooi naar het kampioen schap doet. De rust trad in met een blanco score. Des middags was 't eerste elftal der Alk maarsche Boys, dat den strijd aanbond tegen C. S. V. I. Dat deze strijd zeer zwaar zou zijn en dat van beide zijden hard zou worden gewerkt, behoeft geen betoog, daar C. S. V. I. langen tijd aan den spits stond, doch deze moest afstaan aan de A. B.'s, die thans de kroon op het werk hebben gezet door dezen wedstrijd te winnen met 21. Door een talrijk publiek werd dezen wed strijd, waarin vlug spel werd geleverd, bij gewoond. Niettegenstaande de rust intrad met 1O voor de A. B.'s. (V. Indri had voor dit doel punt gezorgd) was niemand zeker van een overwinning Nadat opnieuw was begonnen, was het de spil, C. v. d. Hilst, die den voorsprong ver grootte. Van beide zijden werden alle krach ten in het werk geste'd, eenerzijds om den voorsprong te behouden, anderzijds om dezen te verkleinen. Het duurde niet lang, of de Castricummers wisten het doel der A. B 's te vinden en de stand was 21Zoo werd noj eenigen tijd gespeeld en velen ontsnapte een zucht van verlichting, toen het eindsignaal weerklonk. Het kampioenschap was behaald! Hoe de feestvreugde was der Boys, laat zich gemakkelijk begrijpen en het was een aardig moment, toen de kampioenswimpei omhoog werd geheschen. Na afloop van den wedstrijd togen de spe lers, bestuur en leden der A. B.'s naar het vereenigingslokaal van den heer B. Bruia aan den Helderschenweg, waar vele harte lijke woorden gesproken werden. Echter werd nie, vergeten de eerste elftal speler Jan Hoogland, die ziin plaats voor dezen dag moest afstaan aan een invaller en door een ernstige ziekte thans verblijf houdt in 't ziekenhuis. Ook 'rij heeft menig steentje bijgedragen aan de vele succesvolle wedstrij den. Immers deze laatste wedstrijd beteeken- de de 14e overwinning. De voorzitter deelde mede, dat de feeste lijke viering van he< kampioenschap uitge steld is, totdat Jar. Hoogland geheel is her steld. Het succes van het eerste en tweede elftal bleak nog niet genoer te zijn, daar de Juni ores in Zaandam tegen de Z. F. C. Juniores hun meerderheid demonstreerden, door maar eventjes met een 6—0 overwinning thuis te komen. En nu de promotiewedstrijden om een plaatsje te veroveren in de eerste klasse van den Noord-Hollandschen Voetbalbond! AIcmaria's feestavond. De feestavond van een voetbalvereeniging kan gezellig en nuttig zijn, maar heeft bijna evenveel kans, om grondig te mislukken, of tenminste zoo te verloopen, dat de organisa toren er later spijt van hebben, dat ze zoo'n avond op het touw hebben gezet. Dat komt. omdat op dergelijke avonden een zeer -gemengd publiek aanwezig is. Daar zijn de leden van de vereeniging, leden, die tientallen jaren lief en leed met de club ge deeld hebben, leden, die toevalligerwijze lid zijn geworden, omdat de verandering van woonplaats bijv. hen deed toetreden leden, die nog maar nauwelijks als zoodanig ge rekend kunnen worden, omdat ze eigenlijk nog kinderen zijn. Daar zijn verder een aan tal genoodlgden, introduce's, een groote schare damesEn tenslotte zijn daar nog andere personen, die als lid van de suppor ters vereeniging ook nu de club niet in de steek laten. Met al deze menschen moet een feest commissie rekening houden. Ze moet een programma samen stellen, dat voor „groote menschen" amusant is, maar dat daarnaast ook door de jongeren gezien en gehoord kan worden. Het moet een programma zijn, dat dc „intel'.ectueelen" niet verveelt, dat de „meer gewonen van geest" „leuk" vinden. Ze moet voor een vroolijk programma zor gen, dat streng neutraal moet blijven, maar dat de aanwezigen in de beste stemming brengt. En dan moet die commissie een „gokje maken! Ze moet afwachten, of zoo'n beste stemming niet de oorzaak wordt van een al te dolle uitgelatenheid bij sommigen! Ziedaar in 't kort de taak van een feest commissie, die daarbij in den regel met be perkte kasmiddelen zit en dus het program ma niet al te duur mag laten worden. En nu de eventueele gevolgen! Stel, een groepje leden wordt hinderlijk vervelend. Een verzoek om rustig te blijven, helpt niet. Wat dan? Wel. óf de stemming van de heele zaal is bedorven, óf men krijgt booze ge zichten en misschien den volgenden dag be dankjes! Maar daartegenover staat een ander punt, dat tegen deze risico opweegt: een feest avond brengt alle leden, met hun dames, met hun supporters, genoodigden, enz., enz. te zamen. 't Wordt gezellig, 't wordt intiem, 't Wordt zoo. dat men dagen later nog over den avond praat! En dan kan het niet anders, of het vereenigingsleven is door zoo'n en kelen avond hechter geworden, de toenade ring en het contact tusschen leden en sup porters is weer een flink stuk in de goede richting geschopt. o We zullen met deze inleiding hier eindi gen en dan nu beginnen met een verslag van den feestavond van Alcmaria Victrix. Een feestcommissie van Alcmaria is maan denlang aan 't werk geweest, om een zoo danig programma in elkaar te zetten, dat ongeveer 100 pCt. zekerheid gaf van slagen. Aan het hoofd dier commissie stond (wel niet officieel) Bram Elte, die vele kilometers ge fietst en geloopen heeft in al die weken en die daardoorniet dikker is geworden! Naast hem dient genoemd te worden Jacques Amoureus, de man, die niet alleen veistand bleek te hebben van voetballen, maar die (dat bleek later op den feestavond) nog heel wat meer noten op zijn zang had! En dan was er nog een voorzitter, welken titel wij aan den heer Sietsma hebben gegeven. Deze commissie had alles kant en klaar ge kregen, zoodat Zaterdagavond de Harmonie het middelpunt werd van Alcmaria en haar aanhang. Geleidelijk liep de zaal vol. Voor aan op de gereserveerde plaatsen, kwamen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7