Qemzwtecadett Jledktszakm £aad: en JxunB&uw WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN HENSBROEK. Frissche adem mondwater en gewild in 93 tandpasta 1 a n d e nl Op 3137 M2. lan worden bepaald. Aan het verzoek der vereeniging wordt daardoor in belangrijke mate tegemoet gekomen. Hierdoor zullen de huren het oorspronkelijk geraamde bedra<* slechts weinig behoeven te overschnj- den. Met het oog op het vorenstaande hebben wij het ontwerp-besluit in dien zin gewijzigd, dat sub I als volgt wordt gelezen: I „aan de Vereeniging voor Volkshuisves ting"., Alkmaar" te Alkmaar, te verkoopen een perceel bouwterrein in den polder Overdie en Achtermeer, gelijk dit op de aan dit besluit •rehechte teekening nader is aangegeven, ka dastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F nr. 2122 ged. voor den prijs van 6.50 per M2„ ter grootte van ongeveer 3137 M2., mits de kosten van overdracht komen voor reke ning van de Vereeniging en voorts zullen gelden de door Burg. en Weth. met de koop ster overeen te komen bedingen"; terwijl in plaats van het sub 11 A genoemd, bedrag J 23650.—" moet worden gelezen J 21450.—". Vrijdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente te half drie. Burgemeester Kooiman opende deze ver gadering. De heer Koning vroeg enkele inlichtingen aangaande de maximale belasting. Door den voorzitter werd de lieer Koning hierover ingelicht en B. en W. zegden toe, hiernaar een onderzoek in te zullen stellen en deze zoo laag mogelijk te zullen houden. De voorzitter deelde mede, dat de steunre geling is ingetrokken per 13 Febr., omdat door den minister de rijksbijdrage met in gang van dien datum is stopgezet. De 16e Febr. d.a.v. hebben B. en W. zich telegra fisch tot den min. gewend om alsnog ver lenging te krijgen. Den 22en Febr. kwam antwoord dat de minister met 't oog op de tuindersvoorschotten hierop niet in kon gaan. De betrokken kleine tuinders waren ook inmiddels in vergadering bijeengekomen en ontvingen op hun telegram aan den mi nister ook een afwijzend antwoord. Nog hebben B. en W. 22 Febr. den minis ter telegrafisch verzocht om een voorschot op de credieten doch ook hierop is 5 Maart een weigerend antwoord ingekomen. B. en W. hebben zich toen afgevraagd of het niet mogelijk zou zijn van gemeentewege steun te verleenen, doch zij hebben geen vrij heid kunnen vinden dit aan den raad voor te stellen, omdat de gemeente dan al heel gauw zonder geld zou zitten en dan van hooger- hand geen medewerking meer te verwachten zou zijn. Vanaf 3 Jan. tot 13 Febr. is in to taal uitbetaald 2116.80, terwijl vanwege de regeering voor steunverleening en Werk verschaffing al een voorschot is uitgekeerd van 2000. Spr. vroeg hierover het oordeel van den Raad. De gemeentekas is hoogstens voldoende om in April en Mei aan de belang rijke aflossing van school en sportterrein te voldoen. De heer Koning betreurde, dat het Rijk geen steun meer verleent, doch was er van overtuigd, dat de gemeente dit niet op eigen houtje kan doen. De heer Schrooder had verwacht, dat nu de voorschotten op de credieten direct zouden zijn verleend. De voorzitter zeide, dat er binnenkort toch wel iets is te verwachten. (Op de publieke tri bune denkt men er wellicht anders over.) Verder werd dit voor kennisgeving aange nomen. Inzake de werkverschaffing deelde de voor zitter mede. dat hiervoor subsidie was toege zegd tot 27 Febr. Een verdere toezegging is tot heden niet ingekomen. B. en W. zijn van oordeel, dat volgens de mededeelingen van den adj.-inspecteur dit wel weer zal gaan. Het aantal werkloozen is op 't oogenblik nog slechts 8. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Ged. Staten op het geldleeningsbesluit van 5500. De voorzitter deelde mede, dat het tot op he den nog niet is gelukt dit geld te leenen. Men heeft zich reeds tot Rijk en Provincie gewend. De loopende rekening bij de Boeren leenbank is geheel aan en bedraagt reeds J 15000. Daarvan zal een gedeelte moeten worden afgelost om credietwaardig te blij ven. De raad moet zich dus niet voorstellen dat er van de 5500 veel zal overblijven. Schrijven van Ged. Staten, houdende me- deeling, dat het Rijk in den regel geen gelden beschikbaar kan stellen voor kapitaalsuitga ven der gemeenten. Goedkeuring van Ged. Staten op de ge- meentebegrooting, waarbij er met het oog op de gemeentefinanciën op wordt aangedrogen zooveel mogelijk de zuinigheid te betrachten. Hierbij wordt echter nog niets vastgesteld in zake de beslissing op het beroepschrift van dr. Cohen tegen huurverhooging van zijn woning. Verslag van den cursus voor leerplichtvrije jeugd. Deze begon met 12 leerlingen en had een gunstig verloop. Verzoek van den heer Koppenol, hoofd der o.l. school, met verzoek per 1 Maart, dus ge lijktijdig met de salarisverlaging, de huur van zijn woning, thans bedragende 425 te verlagen en meer in overeenstemming te bren gen met die, welke door zijn collega's in den omtrek worden betaald. B. en W. stelden voor, in verband met de moeilijk sluitende begrooting over 1932 hierop niet in te gaan. Aldus besloten. Verzoek van den heer Korfage om f 5 ver goeding per jaar voor vervoer van een zijner kinderen naar de bijz. school. In verband met het feit, dat dit kind op vervoer is aan gewezen werd dit toegestaan. Behandeling verzoek eendenhouders inzake het los zwemmen van eenden. De eendenhouders verzoek nu de z.g. ban tijd te bepalen van 15 Juni—15 Aug. In de jaarvergadering der tuinbouwvereeniging was met groote meerderheid van stemmen be- j sloten te verzoeken de eenden geheel vast te i houden. B. en W. hebben tenslotte gemeend te moeten voorstellen den bantijd te bepalen van 15 Mei15 Sept. De heer Koning vroeg hierover bet woord. Als voorzitter der Tuinbouwvereeniging zei de hij, dat het voor de eendenhouders niet prettig is, want het is een bron van inkoms ten, doch het gaat grootendeels ten kostte van anderen. Spr. was bang dat er bij aanne ming van bet voorstel van B en W. nog veel meer eendenhouders zullen komen en daar de eenden 's avonds worden losgelaten en s morgens weer worden opgehaald, hebben ze hun kwaad in dien tijd gedaan en de schu.- digen vindt men niet. Ook de beide wethou ders verdedigden het voorstel van B. en w. maar hoopten dat dan ook de volle medewer king van de eendenhouders wordt verleend. De heer Schrooder meende, dat B en W. den bantijd wat lang hebben gemaakt. De heer Visser was ook geen bewonderaar j van eenden, maar meende, dat het voorste, van B. en W. beide partijen dient. Ook spr. rekende op medewerking der eendenhouders. Na stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Koning stemde tegen. De voorzitter zeide nog, dat als er eenden in den verboden tijd los zwemmen, deze met alle ten dienste staande middelen zullen wor den verwijderd en niet moet worden gedacht, dat deze later weer voor weinig geld zijn te rug te koopen. Vaststelling raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1932 en het aangaan van een geldleening tot het verstrekken van 30 pCt. der rentelooze voorschotten aan tuinders. De voorzitter deelde mede, dat er nu einde lijk een gedeelte zal worden uitbetaald, zijn de 7300. echter onder voorwaarde, dat er van gemeentewege 3128.57 wordt bijge daan, zoodat dit samen wordt 10.428.57. Volgens het advies was aangevraagd 31.350. Waar zeer binnenkort de Rijksgel- den in komen is van B. en W. gevraagd een specificatie van verde^jng, wat spr. een bui tengewoon moeilijke en zware taak vond, te meer als soms het definitief crediet wordt af gewezen, alle risico voor de gemeente komt. Inmiddels is een geldleening van 10.000 aangevraagd tegen een rente van hoogstens is alleen dan mogelijk, wanneer 's mor gens en *8 avonds de tanden goed gerei nigd worden. De tanden onderhoudt men het beste met ODOL-tandpasta, en den mond natuurlijk met ODOL-mond- water, dat in Uw mondholte een rag fijn antiseptisch laagje vormt, hetwelk Uw mond nog urenlang frisch houdt tegenwoordigen leider als zoodanig ontslag p prijzen, in de afgeloopen week be*^.. te geven. lieten weer buitengewoon veel te Het prae-advies van het bestuur om zich °ver.Hetweer was anders best. GrootlfwS niet te mengen in de kwestie der aanvraag bracht 60-90 cent op; voor de kool van^l van den Chr. Boeren- en Tuindersbond te meest gewenschte grootte werH de Broek aan den Minister om aldaar een Chr. deze prijs nog iets en kon?IToVden^,^8 gen. Aan de veiling van den NoordermJu II Uitzonrfprinrr c 'arkt- gen schot kon tot ruim 2 worden gemaakt kool van ongeveer 3 pond Veel moest J£0r voor 0.60 of iets meer worden XS* zoodat gemiddeld voor een spoorwagéi rZSl kool wel niet meer dan 150 zal zim CT maakt. De aanvoer beliep in de afgélooivi inleiden, terwijl ae giuvi- i week aan de Broekerveiling 46 spoorwagen? het bestuur der afdeeling aan die te Noordscharwoude 100 In h"t keuren van pootaard- overeenkomstige week van het vorige iaaÜ waren die getallen 32 en 89. Dat iswelfrtl minder, doch de prijzen waren toen veel W ger. Een kleine vergelijking werpt scherp licht op den een toe- heden toe is hier nog niets van ge hoord. De bedoeling is de eerste 5 jaar geen verplichte aflossing te stellen, daarna mag men er 15 jaar over doen. De heer Visser is bang dat er nog een maand over verloopt voordat men geld heeft en vraagt of het ge deelte dat men van het Rijk ontvangt niet di rect kan worden uitbetaald. De voorzitter zeide. dat dit niet het geval is, doch men zal zich hierover desnoods direct tot den minister kunnen wenden. De heer De Wit maakte zich hier anders zoo bang niet voor. De raad kan er verder mee accoord gaan. Dan deelde de voorzitter mede, dat door Ged. Staten is verzocht de kosten van steunverleening a 2.116.80 bij suppl. be grooting te regelen. Nu is gebleken, dat het Rijk over 't algemeen niet meer bijdraagt dan 75 pCt., in dit geval dus 1587.60, zoodat er nog 529 voor de gemeente overblijft. B. en W. weten niet hoe ze dat moeten betalen ten zij de opcenten personeele belasting van 125 op 150 worden gebracht. Met dezen voort gang zou men spoedig op de 200 zitten. Ze stellen daarom voor onder de ontvangsten een bedrag van 100 pCt. Wordt goedgekeurd. Ingebruikneming sportterrein. B. en W. stelden voor het terein voor lichamelijke oefe ningen per 1 April in gebruik te doen nemen mits men zich aan bepaalde regelen houdt. De heer Koning zag er als het droog weer is geen bezwaar in. De heer Schrooder zou dan het voetballen op het schoolplein absoluut willen verbieden. De voorzitter zeide, dat dan voor, in en na schooltijd niet meer op het schoolplein mag worden gevoetbald. Ook de heer Visser kon zich wel met het voorstel ver eenigen. Nu vroegen B. en W. hoe de Raad het beheer wil regelen. Het zou wel ge- wenscht zijn, daar iemand voor aan te stel len. De heer Oudejans zeide, dat de heer Wit daarvoor wel de gewenschte persoon is, daar die er het dichtst bij woont en deze geheele zaak reeds heeft behandeld. Na de hierover gehouden stemming werd de heer Wit tot wederopzeggings toe benoemd. De heer Wit kreeg machtiging een hok op het terrein te timmeren voor de schapen. Bij de rondvraag kwam de heer Koning nog even terug op een door hem gedane uit lating bij de opening van de vorige tuinbouw vergadering en wel dat de Raad in dezen slechten tijd den moed kon vinden om tot be- lastingverhooging over te gaan. Dit was niet naar den zin van weth. Wit, mede aanwezig op genoemde vergadering, wat spr. hem niet kwalijk nam, doch wel nam deze hem kwa lijk, dat de heer Wit later een misleidende mededeeling heeft gedaan en wel deze: dat zoo de belasting niet was verhoogd, er de volgende week niet meer dan 9 steun zou kunnen worden uitgekeerd. Dit noemde spr. de armoede van de menschen uitspelen en ze gevraagde een voorloopig voorschot was ver strekt van 30.800, zoodat met de distributie kon worden begonnen zoodra deze gelden en de formuli -schuldbewijzen waren gearri veerd. Waar nog geen definitieven uitslag omtrent de aanvragen was binnen gekomen, bestond nog de mogelijkheid dat door de centr. commissie sommige van deze zouden worden uitgeschoten. De daarop voorgescho ten gelden bleven geheel voor risico van de gemeente. De voorzitter deelde mede dat door de leden vijf wagons crisis-comité-ammoniak waren aangevraagd, 31 balen waren toege staan en inmiddels gedistribueerd aan die genen, die door het bestuur voor de meest noodlijdenden werden gehouden. Hierna kwam de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te houden op Dinsdag 22 Maart in café Halfweg van den heer Wester ter tafel. De voorzitter wees er op dat in de laatste vergadering gezegd werd dat door het marktbestuur alles met een geheimzinnig waas werd omhuld. Wat dezen beschrijvings- betrof kon van groote openhartigheid worden gesproken v.n.1. wat de post dubieuze credi teuren aan ging. Aangestipt kan worden, dat men er in het algemeen er mee accoord ging, dat er door den tuinbouw voor werd gezorgd, dat men in de toekomst over een fonds beschikte, waaruit eenige vergoeding werd betaald voor producten die door de veiling niet „geno men" werden, dus een vernietigingsprijs werd vastgesteld, waardoor zou worden voorko men, dat deze producten verder de veiling drukten of in handen kwamen van den un- fairen handel. Op een vraag van den heer D. Wagenaar, deelde de voorzitter nog mede dat de grond idee is, dat iedere veiling een fonds voor zichzelf vormt, waaruit slechts voor die be paalde veiling de vernietigingsprijs betaald zal worden. Over het punt alleen die voorstellen op de agenda der algemeene vergadering te plaat sen, die het belang als veilingsvereeniging aangaan, bleken de meeningen zeer verdeeld De heer Bierhaalder noemde het begrijpe lijk, dat als punten, die politieke organisatie betreffen stelselmatig worden geweerd, de tuinbouwer, wien het thans ook duidelijk be gint te worden dat in (politieke formati; kracht ligt opgesloten, zich in vereenigingen naast de veilingverenigingen gaat organi- seeren. Als dus de organisaties meenen de politiek te moeten weren is dit hun goed recht, maar waarom zien zij dan die andere vereenigingen met zulke leede oogen aan. Besloten werd vrij mandaat in deze te ver leenen. Bij het punt statenwijziging (art. 14) werd gevraagd of thans het teekenen der ledenlijst gelijk stond met het stellen van persoonlijke borg van het in de wijziging genoemde bedrag. .Gaarne wilde men nog vernemen hoe groot het eigendomsrecht der gemeente Broek op grond en gebouwencom plex was, daar men van meening was, dat bij een momenteele verkoop het bedrag hier van de schulden niet zou kunnen dekken Waar echter algemeen gevoeld werd dat de Tuindersschool te stichten, deed den heer A Volkers opmerken, dat het z.i. wel degelijk ..v„lucnna op den weg van een vereeniging ligt die voor bond vera bij uitzondering nog 33^ het grootste deel bestaat uit leden die voor steed Dit gold alles eerste soort. Voor don? een neutrale school zuilen voelen, te ageeren I schot kon tot ruim t ivnrHm vóór een dergelijke school. Na stemming werd uitgemaakt het voorstel-Zuidscharwou- <le (de Toekomst) te steunen. Medegedeeld werd in verband met punt 13 (voorstel Hugowaard), dat de heer D. Wagenaar dit zou inleiden, terwijl ^groot ste activiteit van werd toegezegd in appelen van het dezen zomer te vel staande gewas. In de rondvraag drong nog de heer u Wagenaar er op aan, dat van de L. G. C. actie moest uitgaan, om den norm der T. L. verhoogd te krijgen. De gemeenten hadden deze kwestie beoordeeld uit het standpunt van gemeentelijk belang. De tuinder zag het echter van zijn kant. De heer de Ruiter wees er nog op, dat de tuinder den geheelen zomer met een kluitje in het riet was gestuurd en hij dit nu pas be gon in te zien. In zeer kort woorden kon men alles samen vatten: „De regeering laat ons stikken". Tot deze conclusie moest men wel komen als men zag wat de regeering voor andere branches deed, al kon niet ont kend worden dat zij daar wegen had om zich te dekken. Dit was met tuinbouwproduc ten nu eenmaal niet het geval, doch daar stond tegenover, dat de nood van den tuinder er niets minder om was. De heer Wagenaar werd opgedragen dit punt in de rondvraag op de algemeene ver gadering ter sprake te brengen. Toegezegd weid nog op een klacht van den heer de Ruiter, dat nagegaan zal wor den of de sluis in Broekhorn steeds goed ge sloten wordt. De voorzitter weerlegde nog een opmer king van den heer Oortmeijer, die uit de marktberichten in de couranten de conclusie had getrokken dat N.-Scharwoude steeds iets hooger noteerde dan Broek. Een mededeeling dat na 1 Januari alleen nog taaie gele en veldkool uit de hand mocht worden ver kocht, bracht een veelzeggend gemompel in de vergadering te weeg, waaruit was op te maken, dat er dit voorjaar dan wel heel veel kool onder dezen naam verkocht was. Nadat nog medegedeeld was dat bij den heer N. Groot (naast café Wester) gele genheid bestond om op daarvoor bestemde dagen koolzaad gratis te doen ontsmetten en besloten was het rattendoodmiddel celio- pasta niet van vereenigingswege aan te schaffen sloot'de voorzitter met een woord van dank. Dat onze gemeente van doktershulp ver stoken is, kan niet bepaald gezegd worden Door de eigenaardige ligging in verband met de randgemeenten oefent hier naast den plaatselijken geneesheer min of meer practijk uit minstens 'n zevental artsen uit deze ge meenten. Thans is naar we vernemen, de pastorie der Ned. Herv. Gemeente aan een arts ver huurd, die begin April zich alhier zal ves tigen. wel tegenwoordigen stand: op 11 Maart '30 werd aan de Broeit veiling 9.70—14.20, op 11 Maart '3? slechts 0.702.70 voor eerste soort roo- de kool besteed, voor doorschot waren de?» prijzen resp. 9.30—12.50 en f 06nl 2.10. 'w- Gele kool was in de afgeloopen week nog wel onverkoopbaar. Herhaaldelijk werd weer 60 cent per ICO K.G. betaa'd voor eerste kwaliteit. Voor grootere werden iets betere prijzen betaald. Aan de veiling van de L. G C werd als maximum-prijs voor het mooist» goed 1.90 betaald, te Noordscharwoude 2. Voor doorschot, dat voor de consumptie even goed is als eerste soort, werd niet meer dan 0.601.2C besteed al naar de groot- te en meerdere ofwijking van eerste soort. Bij dergelijke prijzen moet de einduitkomst wel een groot nadeel opleveren. Dit springt nog te meer in het oog. als men weet, dat het vorige jaar, toen het ook slecht was, in de overeenkomstige week nog 2.40—6.90 voor 100 K.G. gele kool werd betaald. De aanvoer beliep gepasseerde week aan beide veilingen in totaal 117 spoorwagens. Al kan gezegd worden, dat zoo goed als alles, wat aan Deensche witte kool werd aan- gevoerd, ook werd verkocht, de prijsverbete ring was van slechts geringe beteekenis. In het begin was het nog slechter dan de vorige week, later kwam er eenige verbetering: de mooiste kool bracht toen 1.401.70 op, de minder mooie en groote 0.701. Er werden in 't geheel 142 spoorwagens van 10.000 K.G. aangevoerd Gelukkig was de vraag naar uien weer zeer levendig, waardoor beste prijzen konden worden gemaakt, /oor gewone uien werd 1113.10 besteed, grove brachten 9.80 12.10 op, voor drielingen werd 10— 12 betaald en voor nep 9. Aangevoerd werden 11 spoorwagens. De aanvoer van wortelen was grootër dan gewoonlijk. De rrijzen waren bevredigend. Voor groote werd 3.804.70 betaald, voor kleine 1.50—3.20. Ook was de aanvoer van bieten grooter. Evenwel lieten de prijzen te wenschen over, men besteedde 0.60320. Spruitjes brachten 7.10 op. Voor taaie gele kool is al evenmin groote belangstelling als voor de andere koolsoor ten. Ze bracht 1.302.50 op. meJ d j ^Ifstingverhooging. vereeniging hier de machtige was, die bij on weth. wit betreurde, dat de heer Koning wiliio-hpiH rlmir van Knvpn «it kon oefenen hiermee naar voren komt, al had hij wel ver wacht, dat dit den een of anderen keer zou gebeuren. Het is niet de bedoeling geweest, den heer Koning te beleedigen. Spr. wees er op hoe moeilijk het was de begrooting slui tend te maken, maar men moest met het voorstel komen om de samenwerking met Rijk en provincie te behouden. Spr. heeft niet beweerd op die vergadering dat zonder verhooging geen steun meer zou worden verleend, doch wel dat dit met elkaar in verband stond. Het trof mij, zeide spr., een dergelijke uit lating te hooren van den voorzitter der ver eeniging, die tevens raadslid is. De voorzitter zeide, dat het hier geen de batvergadering is en sloot de vergadering. willigheid druk van boven uit kon oefenen, doordat men dan verplicht zou zijn de hoo- gere veilingskosten voor niet-leden geldend, te betalen, werd besloten de ledenlijst in ge- wijzigden aanhef te teekenen. Besloten werd het voorstel-Koedijk om de jjers toegang tot de bestuursvergaderingen der L. G. C. te verleenen, te steunen. Het zelfde werd, na gehouden stemming, besloten over het voorstel dier vereeniging om de functie veilingleider met een der an dere functies te doen samengaan, in den DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Nog maar zeer weinig verandering is er op onze twee groote Groentenveilingen te con- stateeren. Het blijft er maar slecht gaan, zelfs ondanks het echte winterweer van de afgeloopen week. In andere tijden, we bedoe len in niet-crisistijden, gingen de prijzen bij een weersgesteldheid als die van de afgeloo pen week, met sprongen omhoog; nu bleven ze op ongeveer dezelfde hoogte. Naast de tuinbouwers komen de groentehandelaars met hun klaagliederen, ook voor hen, wier bestaan ten nauwste samenhangt met het wel en wee van den tuinbouw, zijn moeilijke tijden aangebroken. Ook voor hen is bijzonder wei nig te verdienen. Hoe lager de prijzen der producten zijn, Toe geringer de winst. Maar daarnaast licht voor hen nog een andere moeilijkheid op. Op het oogenblik valt het voor hen nogal mee, de gekochte goederen te plaatsen, doch de moeilijkheden, om betaling na levering te krijgen, schijnen groot te zijn, zoodat er groote risico is verbonden aan den export van tuinbouwproducten naar het bui tenland. De kooplieden zouden natuurlijk gaarne in deze moeilijkheid één lijn trekken, doch wie den handel als handel ként, beseft, dat men industrieel wel eens wa* wagen wil en wagen moet, om zijn zaak op peil te hou den. Trouwens, al zou men de hechtste soli dariteit weten te smeden het resultaat zou we! eens negatief kunnen 7ün. De betalings moeilijkheid in het buitenland is van dien aard en omvang, dat zij een ernstig beletsel vormt voor een opgewekten handel. Dat de tuinbouwers ook daardoor gedupeerd wor den, is duidelijk. Van groot belang zou het voor hen zijn, als aan de betaling door het buitenland geen enkele moeilijkheid meer in den weg werd gelegd LANGENDIJK. Het hoofdbestuur van den neutralen bond van boeren-, land- en tuinbouwers heeft besloten, een protestvergadering te be leggen te Alkmaar, waar 4 leden van het hoofdbestuur ieder een onderwerp zullen behandelen, dat dan tevens een protest nu houdt tegen den geringen steun, welke de regeering den kleinen land- en tuinbouwers verleent. Zoo zal de heer A. Veltrop te Beemster spreken over sociale wetgeving, de heer A. Hoogland te St. Pancras over teeltpremie, de heer P. Hart te Koedijk zal het hebben over de noodzakelijkheid van een staatshypotheekbank, terwijl de heer N. Kaan te Oudkarspel de vraag zal beant woorden: Hebben we recht op steun? VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 14 Febr. EEN ZWIJNTJESJAGER MET EEN JAAR-ABONNEMENT. Als introductie verscheen voor den politie rechter, Mr. Krabbe, de 34-jarige los werken de Klaas M. te Den Helder, aan wien de officier tenlaste legde diefstal van een drie tal rijwielen, die hij in het jaar 1931 respec tievelijk op 22 Maart, 5 Juli en 13 Septem ber aldaar had ontvreemd en ten eigen bate te gelde gemaakt. Rijwiel nummer één behoor de vermoedelijk aan P., werkman te 't Zand< Het tweede exemplaar was het eigendom van J. v. Erkelen ie Breezand en de fiets op 13 September meegenomen, werd heelemaal niet herkend, omdat de veronderstelde bezit ter K. Kwak niet aanwezig was en nu door den ambtenaar van het kantongerecht om- HEERHUGOWAARD. De tuinbouwvereeniging Hugowaard vergaderde Vrijdagavond in café Rus. Na opening door den heer Glas een voor lezing der notulen door den heer Volkers, deelde de voorzitter mede, dat naar aanlei ding van het feit dat door B. en W. was overgenomen het advies der commissie uit den Raad om den norm der Tuinderscredie- ten. niet op 500 per H A. te handhaven, doch op 200 te brengen, zoowel aan het college van B. en W., als aan den Raad een schrijven was gericht dezen norm te verhoo gen. Het resultaat was echter nihil geweest. De Secr. deelde mede, dat hij naar aanlei ding der Tuinderscredieten gistermorgen een bespreking ter secretarie had gevoerd en hem daar was medegedeeld, dat op het aan- 157. Wat moest Tuimeltje toch lachen, toen hij dat zag. „Ka- reltje, wat zie je er toch uit' zong hij, maar zijn plezier bedaar de plotseling toen het vogeltje eensklaps vlak voor hem kwam zitten. „Ik zal jullie", begon het te huilen. „Ik zal je net zoo lang pikken tot je vergiffenis vraagt" en meteen begon het al in de arm van Tuimeltje te pikken. 158. Maar moet ik niks van hebben, dacht Tuimeltje en ook kikker Karei zag wel dat het gevaarlijk was. Hij gunde zich niet eens den tijd meer zijn muts schoon te maken en samen zetten ze het op een loopen. Maar het vogeltje kon hard vlie gen en toen ze meer dan een half uur zoo achter elkaar aa° gezeten hadden, vloog het vogeltje weg en konden de ondeug den uitrusten.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6