Alkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Radionieuws HeuilÉeton Qemeentecaden Henderd vier w derligsle Jaargang. zelfwerkend waschmiddel per pak. (Wordt vervolgd). jf0i 65 1932 IKHiderdag: tt Maart. Vrijdag 18 Maart 1932. Hilversum 18 5 M. 812 V.A.R.A. 124 a V.R.O. 8—11 V.P.R.O. 11—12 V A.R.A. g QQ Gramofoonplaten. 10.15 Janny van rioeen voordracht. 10 30 Concert door het Trio Michel. 11.1512 Vervolg Trio Michel j2—12.15 Gramofoonplaten. 12.15 Vocaal- .-ncert door H. Simon. Egbert Veen begelei ding. 2.30 Het A.V.R.O.-Kamerorkest o.l.v il Heykens. H Simon zang. 2.30—4.00 Het A V.R.D.-Kleinorkest o.l.v. Nico Treep, af gewisseld door gramofoonmuziek. 4.00 Johan Jong piano. 5.00 Het V.R.A.-Septet o.l.v. Is iyl. 7.15 Radio-tooneel. 7.45 Vervolg V.A. R.A -Septet. 8 00 Uitz. cToor de Vrijz. Pro- testantsche Radio-Omroep. 11.00—12.óó Gramofoonplaten (Vara). Huizen 298 M. Alleen N.C.R.V.-uitz. (Al gemeen programma). 8.15—9.30 Gramo foonplaten. 11.0012.00 idem. 12.15 Solis tenconcert. 2.30 Solistenconcert. 5.30 Gramo foonplaten. Orgelmuziek 8.00 Concert door het N.C.R.V.-Symphonie-Orkest (De Haar- lemsche Orkest Verg.) o.l.v. F. Schuurman. JO.30—11.30 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert door het Orkest van Emanuel 6tarkey. 1.05 Helen T. Doung orgel. 1.50 Gramofoonplaten. 3.00 Uitz. van The Grand Nationaal-Paardenrennen. 4.50 Concert door Mochetto en zijn orkest. 6.50 Pianomu ziek van Mendelssohn. 8.20 Anne Thurs- field sopraan. Bronislaw Hubelman viool. 10.25 Het BBC-Orkest o.l.v. Victor Hely Hutchinson. 11.2012.20 Dansmuziek door lïhe Savoy Hotel Orpheans. Radio-Parijs 1725 M. 8.05 Gramofoon platen. 12.50 idem. 8.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Hendi Defosse en solisten. Gedeelten uit „Don Juan" van W. A. Mozart. Kalundborg 1153 M. 12.05 Concert in Hotel „UAngleterre". 2.00 Het Radio-Blaas- orkest o.l.v.orkest o.l.v. Johannes Anderson. 7.30 Het Omroep-Orkest o.l.v. Emil Reesen. 6.30 Viktor Fisscher piano. 10.1011.50 Dansmuziek. Langenberg 473 M. 6.25 Concert uit Hamburg. 11.10 Concert uit Berlijn. 12.20 1.50 Middegconcert. 4.20 Het Omroep- Orkest o.l.v. E. H. Kühn. 6.35 Het Omroep- Kleinorkest o.l.v. Leo Eysoldt. Marschen en Dansmuziek. 7.35 Herdenking van Goethe's sterfdag. 8.50 Concert m.m.v. solisten. 9.40 11.20 Het Omroep-Okrest. Rome 441 M. 8.05 Oprette-uitzending. Brussel 50 8M. en 338 M. 508 M.: 12 35 2.05 Gramofoonplaten 5.20 Het Omroep- Orkest o.l.v. Mr. Meulemans. 6.20 Gramo foonplaten. 8.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Fran^is André. Mevr. RomboutUten zang. 338 M. 12.352.05 Gramofoonpla ten. 5.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Fran?ois André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert door „Kunst en Vermaak" 'o.l.v. W. Derae- maeker en m. m. v. solisten. Zeesen 1635 M. 3.504.50 Orkestconcert. 7.35 Lezing. 8.40 Vroolijke avond m.m.v. Fritz Horrmann, leider. Het Omroep-Orkest o.l.v. Kard List 9.40 Dansmuziek door Net- telmann en zijn orkest. RADIOMUZIEK VAN DE KOMENDE DAGEN. V r ij d a g Des middags geeft de V.A.R.A. een piano recital. Op het eind van den middag komt over Boedapest een vioolrecital met werken van klassieke en van hedendaagsche compo nisten. In het begin van den avond brengt het concert van Warschau Schubert's wellui dende Rosamunde-ouverture, het populaire vioolconcert van Mendelssohn, het sympho- nisch gedicht Till Eulenspiegels lustige Strei- che van Richard Strauss en een werk van den modernen Poolschen componist Kondracki, het symphonisch gedicht Metropolis. Des avonds vervolgt de V.P.R.O. haar Haydn-cyc- lus met een tweetal sonates voor viool en Eiano en brengt later viooisonates van De- ussy en onzen landgenoot Willem Pijper. Het uitgebreide oikestprogramma van de N. C.R.V. vermeldt o.m. Borodien's Steppenskiz- ze, de suite uit het Notenkraker-ballet van Tsjaikofski en na onderbreking o.a. een symphonie van Leopold Mozart, de vader van den grooten Wolfgang Amadeus en de be- Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 43) Dien ochtend was zij opgewonden blij ge weest; nu zij alleen was maakte zich een ge voel van neerslachtigheid van haar meester, van reactie na de groote voldoening van dien ochtend. Niet dat zij aan Robert of aan zich- zelve twijfelde, niet dat zij minder hoopvol uitzag, op wat de toekomst brengen kon, maar omdat zij begreep, dat in het weefsel van het leven vele draden elkaar kruisen, dat of schoon er enkele gouden en enkele zilveren bij zullen zijn, andere noodwendig van een donkerde tint en een harder stof moeten wezen Een uur lang stond zij daar uit te kijken, al wachtende en peinzende; toen dacht zij ineens, dat het nu wel dicht om den tijd zou zijn, dat de ruiters konden terugkeeren. Zij liep naar dien kant van den toren, vanwaar men het uitzicht had over den weg, dien zij zeker zouden berijden. De ondergaande zon wierp een schuinen straal over haar gelaat; zij hield de hand boven de oogen om beter te kunnen uitkijken. Na enkele minuten werd zij beide gestalten gewaar als een paar stipje tegen den verren horizon. Ze wierp hun een kusthand toe; ze wist, hoe het een onmogelijkheid was dat ze haar zouden zien, maar de wind kon haar groet overdragen. Ze moest zelve lachen om kende eerste suite uit Grieg's Peer Gynt-mu- ziek van moderne componisten, een septet van den Duitscher Stephan en een strijk-oc- tett van den Rus Glière. Aan het kamermu ziekconcert van Daventry werkt de violist Bronislaw Hubermann mede, die o.m. Bach's Chaconne zal spelen; later brengt dit sta tion een symphonie van Mozart (D-dur, K. V. 85, de Haffner-symphonie), een nocturne van Dvorak en de suite uit de muziek van het No tenkraker-ballet van Tsjaikofski. Nort Regio- nal brengt de mis in D-dur en de zevende symphonie van Beethoven. Opera's en operettes. Dezen avond zijn twee opera's van Mozart te hooren. Boedapest brengt Die Zauberflö- te en over Radio Paris gaat Don Juan. Mühlacker en Frankfurt geven de komische opera Der Waffenschmied van Lortzine-. Over Oslo komt Gounod's Faust en London Regio- nal geeft de tweede en derde acte van de ope ra Aïda van Verdi. Zaterdag: In het begin van den avond speelt voor de microfoon van Weenen de Spaansche violist en componist Juan Manen een eigen composi tie, een Spaanschen concert, en verder het be kende, mooie eerste vioolconcert (g-moll) van Max Bruch. Over Beromünster komt een uit voering van het oratorium Die heilige Elisa- beth, van den Duitschen componist Joseph Haas, ter herdenking van den sterfdag vóór 700 jaren van de H. Elisabeth van Thürin- gen. Aan het door Berlijn en de meeste ande re Duitsche zenders uitgezonden Weldadig heidsconcert werken een groot aantal promi nenten mede. Heilsberg geeft een Mozart- concert met het klarinetkwintet in A-dur (klarinet en strijkkwartet) en het hoornkwin tet in Es-dur (hoorn, viool, twee altviolen en cello). Des avonds brengt het concert van Boedapest o.m. de balletmuziek Les petits riens van Mozart, het twaalfde symphonisch gedicht, Ideale, van List en de beroemde Strausswals Geschichten aus dem Wiener- wald. Over Midland Regional komen o.a. een celloconcert van Dohnanyi en de vierde sym phonie (c-moll) van Schubert. Over de Noord- Italiaansche zenders komen een aantal viool- werken, o.a. sonates van Franck en Brahms; verder worden hier o.m. de eerste Roemeen- sche Rhapsodie van den Roemeen Enesco en de ouverture van Smetana's opera Verkaufte Bruat gespeeld. De Avro geeft de generale repetitie van Bach's Mattheus-Passion in het Amsterdamsche Concertgebouw onder Men gelberg door; deze en de Johannepassion zijn de eenig overgeblevenen van de vijf door Bach geschreven passie-muzieken, als wij af zien van een Lucaspassion, waarvan de authenticiteit niet vaststaat. Later op den avond komt over Warschau weer een piano recital met werken van Chopin, gegeven door den Russischen pianist Orloff. Opera's en operettes. Het Vlaamsche Brussel brengt Puccini's La Vie de Bohème. Over Daventry komt het eer ste bedrijf van Strauss' Fledermaus. Straats burg geeft een operette van Kalman, Die Czardasfürstin. WINKEL. (Vervolg.) Aanvaarding schenking wijlen D. Bossen, wed. P. Zijp. Ingekomen was een uittreksel van het testament van wijlen Dieuwertje Bos sen, weduwe van Pieter Zijp, later echt- genoote van K. Winkel, overleden te Alkmaar 21 Januari 1932, waaruit blijkt dat door haar aan de gemeente Winkel is gelegateerd een bedrag van 150 vrij van suuccessierechten en kosten en onder voorwaarde dat de gemeente uit de opbrengst daarvan zal onderhouden een graf op de algemeene begraafplaats staande ten name van erflaatster en waarin begraven is het lijk van wijlen K. Wiegman. B. en W. stelden voor op genoemde voorwaarde de schenking te aanvaar den. Aldus besloten. Verzoek ontheffing van schoolgeld. Door den heer H. Beukman te Dordrecht is verzocht ontheffing van schoolgeld te willen verleenen voor één leerling die de U.L.O.-school bezocht en voor één leerling die de O. L. school be zocht. B. en W. stelden voor in beide geval len voor 10/12 van den aanslag onthef fing te verleenen, wegens vertrek uit deze gemeente. Aldus besloten Aankoop grond voor verbreeding van den weg. In verband met aan de ver dezen inval en zij voelde zich weer lichter ge stemd worden toen van lieverlede de gestal ten van de nadernde ruiters al duidelijker te onderscheiden vielen en zij haar verloofde herkende. Ze kon nu ook zien het gemak en de meesterschap, waarmee hij zijn paard be reed; nu en dan schonk hij zijn aandacht aan sir Evelyn, of die dit bijzonder noodig had. Ook kon het zijn dat hij mischien luisterde naar iets, wat deze zei. Ze reden het park binnenineens nam Ro bert den hoed af en wuifde daarmee om haar te begroeten; hij wist; dat zij naar hem uit keek. Ze bleef een paar minuten langer staan waarop zij de deur achter zich sloot en de wenteltrap af ging. Een kwartier later knielde zij in de kapel naast Robert Darcy, in de koorstoelen die haar vader bij het altaar had laten zetten. Sir Evelyn alleen zat tegenover hen'; er lag een trek van vermoeidheid op zijn fijn besne den gelaathij was haast niet meer bestand tegen den rit van dien middag. 'Terwijl ze knielden, voelde zij haar hand in die van Robert; een seconde later werd haar een ring over den vinger geschoven. Dit duurde maar één ondeelbaar oogenblik. On middellijk daarna boog Darcy biddend het hoofd. Het deed hem aangenaam aan die ge dachte, dat zij nu stonden ingeschreven in de register van dat oude familieheiligdom. Maar een andere gedachte benauwde haar ze wist haast niet waarom, maar zij vond ze hinderlijk, verontrustend; in datzelfde ge bouw had zij een anderen ring gekregen. Dien droeg zij op haar boezem. In gedachten werd zij teruggevoerd naar dien angstigen nacht, toen het mogelijk leek dat haar vader, breeding en vernieuwing van den weg in Winkel gestelde eischen is er door den Provincialen Waterstaat op gewe zen, dat nog meer afdoende verbetering kon worden verkregen, door o.a. achter de herv. kerk en in den Leekerweg den weg nog rechter te maken. Dit kan worden verkregen door voor de verbreeding aan te koopen van den heer L. v. Stipriaan een stroookje grond en water; van de Ned. herv. kerk een strookje grond en water; en van den heer S. Over een strookje grond en water aan beide kanten van den Lee kerweg. Nadere grootte en voorwaarden zul len worden overgelegd. B. en W. werden gemacht een en ander n^der te regelen. Vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de Gemeentefondsbe lasting. Aangezien 1 Mei a.s. de verordening op de heffing van opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting moet worden herzien, leggen B. en W. hierbij over een schaal, waarnaar die heffing zal kunnen plaats hebben en waarin een progressie wordt voorgesteld van 580 opcenten en waarvoor de bereke ning heeft plaats gehad naar den toe stand 19311932. Aldus vastgesteld. Vaststelling suppletoire begrootingen B. en W. stelden voor vast te stellen een suppletoire begrooting voor 1931 en 1932, respectievelijk tot een bedrag van 285.23 en 196. Aldus besloten. De door Ged. Staten teruggezonden begrooting voor 1932, heeft enkele ad ministratieve wijzigingen ondergaan en werd opnieuw vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 103961.55. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid betoogd om pogingen aan te wenden nog enkele afgelegen perceelen aan de waterleiding aan te sluiten bij de thans heerschende droogte wordt daaraan ernstig behoefte gevoeld. Zal overwogen worden. Voorts werd gewezen op het te werk stellen van werkloozen uit de gemeente aan het Hoogheemraadschap. De voorzitter deelde mede dat dit bij het werk aan de wegen voorwaarde is. Wat echter gebeurd aan het werk aan den Westfrieschen dijk gaat buiten 's voorzitters bemoeiingen. Daarna sluiting. EGMOND AAN ZEE. Maandagavond 8 uur vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig alle leden De voorzitter heette het nieuwe lid, den heer J. de Graaff, van harte welkom. De rekening en verantwoording van den penningmeester der V.V.V. alhier zal 14 da gen ter inzage leggen voor de raadsleden. Ingekomen- was een schrijven van de ge meente Egmond-Binnen, betreffende de ver betering van den weg CastricumBergen. De voorzitter zette uiteen, dat er twee plan nen bestaan. Het eene plan is: een weg ter •breedte van 5.50 M. en het andere, een weg van 5 M. met aan.iederen kant een rijwielpad van 1.25 M. breedte. Dit twee plan, het mooi ste en grootste, zal alleen dan kunnen worden uitgevoerd, wanneer de vier aanliggende ge meenten garant willen blijven voor een som van 100 per K.M. Het is niet zeker, dat wij, aldus de voorzitter, dit zullen moeten bij dragen; alleen in geval de subsidie uit de wegenbelasting minder wordt. De heer Snoeks merkte op, dat de gemeente Egmond aan Zee al jaren lang den weg on derhoudt van den blauwen paal (grenspaal) tot aan den Hoef en van Egmond-Binnen nooit een financieele bijdarge heeft ontvan gen. Spr. bracht naar voren, dat het Hoog heemraadschap het werk tot het verbreeden van dezen weg van de gemeente Egmond- Binnen had overgenomen. De voorzitter antwoordde, dat het voor onze gemeente een groot belang is, dat er goede toegangswegen zijn. De heer Snoeks: Wat had Egmond-Binnen over voor het rijwielpad HeilooEgmond? De voorzitter: Dat is een zaak voor Eg mond-Binnen. We kunnen nu goede toe gangswegen krijgen e nde vraag is nu, of het voor onze gemeente niet gewenscht is, daar aan medewerking te verleenen. De heer Blok was er wel voor, maar zou dan als voorwaarde gesteld willen zien, dat werkloozen uit Egmond aan Zee daarbij te werk werden gesteld. De heer Hartman kon haast meegaan met den heer Snoeks, als hij in aanmerking neemt, dat Egmond-Binnen wel wil halen die nu in vrome aandacht neerknielde, vreedzaam en onverstoord, zou betrokken worden in een van die treurige dingen, die helaas maar al te dikwijls in Engeland voor kwamen en waarbij hij zijn trouw met zijn le ven zou moeten bekoopen. De hoeken van het gebouwtje waren reeds in duister gehuld, waardoor het geheel iets sombers en geheimzinnigs kreeg; het leek Lucille of de stem van dr. Fletcher van verre klonk, haast onwezenlijk; ze kon nauwelijks gelooven dat het heiligdom weer hersteld was tot zijn oorspronkelijke bestemming; ze mocht nog eens met verwoesting en verval dreigen. Lucille keek naar Robert, als om zich te overtuigen, dat zij niet onder den invloed was van de een of andere zinsbegoocheling; zijn gelaat schonk haar zekerheidhierop stond kracht en schoonheid te lezen, overtogen als het was door een blos van opgewondenheid. Hij koesterde in elk geval geen twijfel en door zijn vertrouwen voelde zij haar eigen geestelijk evenwicht hersteld. Lucille's hart was te vol voor woorden, toen ze aan zijn zijde de kapel verliet. Sir Evelyn Lee was nog achter gebleven om dr. Fletcher mee te brengen voor het avondeten; de kapelaan bediende een klein district met zijn dorpskerk, een paar mijlen van de Abbey af, behalve dat hij dagelijks minstens één dienst leidde in het particuliere heiligdom van de Lee's. Het was nu zoowat half zes; de zon ging onder. Hier en daar waren donkere laantjes onder de schaduw van de boomen; dan kwa men er weer open gedeelten, waar ieder blad van varen of struikgewas was. ieder gras sprietje glinsterde, of er rijkelijk diamanten maar niet brengen, doch hij steunde ook den heer Blok door te willen probeeren Egmond- zeer werkloozen geplaatst te krijgen. De voorzitter noemde deze voorwaarde zeer moeilijk. Hoeveel moeten er te werk gesteld worden? Twee man zij ook al werkloozen Bovendien, het gaat niet aan om bij de ge meente Egmond-Binnen, die een bedrag van 210.000 in deze zaak steekt, met zoo'n be paling aan te komen. De heer Snoeks wilde wel zijn standpunt wijzigen, als er werkgelegenheid kwam voor onze werkloozen. De heer Blok achtte deze verbetering niet belangrijk genoeg voor onze gemeente. Spreker voelde meer voor wegen langs den duinvoet in Noordelijke en Zuidelijke rich ting, die den hoek op den Hoef afsneden. De heer v. d. Pol stelde voor dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. De voorzitter had hiertegen geen bezwaar De heer Snoeks vroeg, waarom de Provin cie dezen weg niet verbeterde, dan hadden wij geen bijdrage te geven. De voorzitter zeide, dat 't geen Provinciale weg was. De onderhoudsplichtingen moeten de wegen verbeteren. Hierna werd besloten dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering. Van den heer Bakkum, vertegenwoordigen de de neringdoenden alhier, was een met rede nen omkleed schrijven ontvangen houdende verzoek een einde te willen maken aan het venten door vreemde kooplieden, door het in stellen van een ventverbod. De voorzitter stelde voor dit niet te behan delen, doch wegens de groote belangrijkheid aan te houden tot een volgende vergadering, ten einde een grondig onderzoek in te stel len. Z. h. st. werd besloten aan te houden. Daar in de vorige vergadering de stemmen staakten over het voorstel van B. en W. om wederom den accountant van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten op te dragen de boeken na te zien had nu herstemming plaats. Het voorstel werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (tegen deh eeren Hartman, v. d Pol en Snoeks). Voorts werd besloten de gemeentebedrijven aan te wijzen als takken van dienst. Een adres van den Ned. Bond van Land- bouwarbeiders e.a. werd samengevat met an dere verzoeken en adressen van de IJmuider Federatie. De heer Snoeks informeerde naar de gron den, waarop het uurloon voor de werkver schaffing op 32 cent was bepaald. De voorzitter zeide, dat met stukwerk wel 3334 cent werd bereikt. Hierbij overhandigde de heer Hartman eenige loonzakjes aan den heer van der Pol met de mededeeling, dat geen der arbeiders dit loon bereikt had De voorzitter zette uiteen, dat wegens de vorst verleden week de arbeiders een paar dagen niet hebben kunnen werken. De heer Snoeks vond 32 cent per uur te weinig. De heer Blok: Wij hebben 25 cent voorge steld, doch de minister stelde dat op 32 cent. De heer van der Po! stelde voor, werkloo zen, die aan het zanden zijn, niet meer weg te sturen. De heer Blok wilde ieder geval afzonder lijk onderzoeken. Wat betrof de zorg voor de jeugdige werk loozen stelde de heer Blok voor, gelegenheid fe geven voor algemeen vormend onderwijs. In het adres van de IJmuider Federatie, be treffende de jeugdige werkloozen werd ver meld, dat er niets gedaan was voor deze jon ge menschen. De voorzitter merkte op, dat verleden jaar in de Visscherijschool een cursus is gehouden 74 gaven zich op, 37 brachten den cursus ten einde, 35 deden examen en 31 zijn er ge slaagd voor het diploma voor het uitwijken. De voorzitter wist niet wat er verder gedaan moet worden. Wat betreft het algemeen vormend lager onderwijs deelde de voorzitter mede, dat als er liefhebbers voor zijn, de gelegenheid er is. Verder kwam de steunregeling ter sprake, zooals die was binnengekomen van de IJmui der Federatie. B. en W. stelden echter de volgende wijzi gingen voor: Bij art. 1. Dit luidde: De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners 11 per week, benevens 1 per week boven de twee personen tot een maximum var. 8 personen. B. en W. stelden voor „8 personen" te ver anderen in „4 personen", zulks in overeen stemming met het loon van de tewerkgestel- den bij de werkverschaffing. De heer Hartman had bezwaar tegen deze LH l'!H—i n i waren gestrooid op hun pad; iedere droppel water, die uit den avondnevel was afgevloeid straalde in den laatsten groet van de zon aan de aarde. Darcy was zeer verwonderd over dat stil zwijgen van Lucille en de uitdrukking op haar gezichtje maakte hem ongerust. Ze was de kapel binnengetreden, opgewekt, en blij hem weer te zien na enkele uren van schei ding. Nu was er blijkbaar een wolk bij haar aan den hemel gekomen, die een schaduw had achtergelaten op haar uiterlijk. Je hebt 't koua. Lucille? vroeg hij.- Een lichte rilling liep haar door de leden. Er zijn zoovele herrinneringen voor mij aan de kapel verbonden, verklaarde zij. Ja, maar die betrekkingen met het ver leden zijn er achter gelaten. Wordt er iets in dien geest ooit geheel achter gelaten? vroeg zij, naar hem op kij kend. Is niet het heden, wat het verleden het gemaakt heeft? Het heden is de anti-chambre van de toekomst en de toekomst zullen wij, Gode zij dank, hand in hand ingaan, om met moed onder de oogen te zien wat ons overkomen moge, elkaar helpend. Dit is het zinnebeeld van een onverbreekbaren band. Terwijl hij dit zei, nam hij haar linkerhand en hield die op, waardoor de met diamanten bezette ring fonkelde. Ja, dat denk ik graag; hij is heel moi! Ik kan nog haast niet gelooven Ze hield op, toen keek ze rond; er was ie mand te zien, haar vader en dr. Fletcher had den waarschijnlijk een anderen weg geno men. Ze borg het hoofdje tegen Robert's schouderhij kuste het zachte haar. Dat ik waarlijk de jouwe ben! Wie b.v. Californisclie appelen of Engelsche anthraciet wil koopen, om dat die beter zijn of goedkooper, kan dat in Holland vrij doen. Geen in voerverbod of hooge beschermende rechten maken het leven hier duur der dan het al is. Maar koop toch geen geïmpor teerde artikelen als Holland het minstens even goed levert en goed kooper. Kent U het Hollandsche, Probeert het en oordeelt zelf. wijziging en deelde mede, bezwaar te maken tegen iedere voorgestelde wijziging van de zijde van B. en W. Na eenige discussie werd het punt „huur- toeslag, indien de huur meer bedraagt dan 2.50 per week, tot een maxium van 2" op voorstel van B. en W. geschrapt. Tegen de heeren Hartman en Snoeks. Verder werd besloten de regeling vast t{ stellen, zooals deze was ontvangen. Commissie van advies. De heer Hartman drong aan tot het benoemen van een com missie van advies. De voorzitter zeide, dat deze commissie al leen tot stand kon komen op voorstel van B. en W. B. en W. kunnen niet accoord gaan met het in het leven roepen van een commissie van advies, omdat B. en W., of althans een der leden van het dagelijksch bestuur dan met den heer Blaas zitting zouden moeten hebben, wat B. en W. niet van plan zijn, naar aanleiding van een ingezonden stuk van genoemden heer Blaas in de Haarlemsche Courant. De heer Hartman was van meenifng, dat dit een persoonlijke' kwestie is. De voorzitter zegde toe, dat zoo spreker er van overtuigd was, dat bedoelde commissie van advies eenig nut zou kunnen hebben voor de werkloozen, hij over dit bezwaar zou heen stappen ter wille van de werkloozen. De burgemeester was van meening dat deze ccmmissie geen nut heeft. De heer Hartman: Indien de heer Blaas met U over dat geval sprak? De voorzitter: Wanneer de heer Blaas schriftelijk zegt, dat hij toen buiten zijn boek je is gegaan, dan zeg ik: „fiat". De heeren Hartman en v. d. Pol gaven B. en W. gelijk met hun ingenomen standpunt. De heer Hartman zegde dank aan de N.V. V. voor de toegezonden steunregeling. Spr. wenschte, dat hij deze vier maanden eerder had gehad. De voorzitter zeide, zoolang wij nog de menschen bij de werkverschaffing kunnen plaatsen, zal er weinig verandering in ko men. De voorzitter stelde voor een bedrag van 300 uit te trekken voor het nationaal crisis- camité. Aldus werd besloten. De voorzitter merkte hierbij nog op, dat hij geen bezwaar heeft om met den heer Blaas zitting te hebben in een commissie, zooals bedoeld is in de circulaire van het nationaal crisiscomité, omdat deze commissie wel in het belang van de menschen is, in tegenstelling met de commissie van advies, die hij absoluut niet in het belang van de menschen acht. Suppletoire begrooting. De voorzitter stel de voor, voor de werkverschaffing 10.000 op de begrooting te zetten en voor den steun 2700. Aldus besloten. De bedragen zouden worden gevonden uit de winst van de bedrijven. Bij de rondvraag vroeg de heer Snoeks of het zand, dat van de zandauto's op straat te recht komt door de betrokken personen weer kan worden opgeruimd. Spr. had opgemerkt, dat dit zand door jongens midden op straat op gevaarlijke wijze wordt opgehoopt, zoodat wielrijders hierover komen te vallen. Verder informeerde spreker naar de boven- grondsche afwatering en wanneer de afrit verlegd kon worden. De vootzitter antwoordde, dat de boven- grondsche afwatering te duur komt en dat men met het verleggen van den wagenweg op goedkeuring van den minister wacht. De heer v. d. Pol zag gaarne de bestrating van de Noorderstraat vernieuwd, doch de voorzitter zeide, dat de financiën niet toelie ten extra uitgaven te doen. De heer Hartman wenschte, vooral ook met het oog op een klacht van een viertal tewerk- gestelden, dat de commissie voor de werkver schaffing weer bijeen kwam. Aldus besloten. Hierna sluiting. HOOFDSTUK IV. Een voorspelling. De maand, die volgde, was zeker een van de gelukkigste, die ooit door twee menschen werd beleefd. Robert en Lucille waren veel op eikaars gezelschap aangewezen en geen van beiden verlangden ze iets beters. Ze reden samen, wandelde in het park, haalden soms de boot uit het schuitenhuisje en gingen op den Avon roeien. Lucille vertelde Robert alles van dien be langrijken tijd teen Karei, als vluchteling en in levensgevaar verkeerend, zich aan de gena de van de Lee's had overgegeven. Ze staken de rivier over naar de plek, waar de paarden hadden staan wachten op den Prins en zijn geleider; sir Evelyn had ze gewezen aan lady Lee en zijn dochter, al kort na de gebeurtenis Darcy, die zijn kleine rol had gespeeld in hetgeen hierop gevolgd was wat de aan vulling was geweest van die voorafgaande geschiedenis had er levendig belang in ge steld. Zij had hem alles verteld, behalve van dat dragen van den ring; misschien maakte het bewustzijn van de plaats, waar zij dien borg, haar wat verlegen. Hij had natuurlijk dikwijls het gouden kettinkje gezien, dat zij bij alle gelegenheden dgoeg en dat wel aan den dag moest komen 'door de lage halzen, die in dien tijd gedragen werden. Hij had er nooit in zooveel woorden op gezinspeeld, als toen zij dien ochtend aan den anderen kant van de rivier stonden, onder de schaduw van de boomen, die de paarden voor het oog ver borgen hadden gehouden op den dag van de vlucht.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5