Alkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Radionieuws Qemeeutecaden Dinsdag 22 blaart. Woensdag: jteuilCetou Brieven uit de Hoofdstad WIERINGEN. jjo 69 1932 Henderö fier en dertigste Jaargang. Woensdag 23 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) ,0_ v.m. V.P.R.O. 6.45-7.— en 7.30-7.45 Cynlnastiekles. 8.— Gramofoonplaten. 9.— W. Drukker. 10.Morgenwijding lO.ló Voor Arb. in de Continubedrijven. M-tfi-V- Trio Drukker, Minny Erfmann (voor- darcht) en V.AR.A.-tooneel o. 1. v. W. van Cappelier.. 12.2.Amst. Solisten-Kwintet, en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers: Onze Keuken. 3.— Leo Fuld (zang) en johan Jong (piano). 3.30 Voor de kinderen. 5.30 Concert V.A.R.A.-septet o-l.v. Is. Eyl. 6.Onderwijs fonds Binnenvaart. 6.30 Henri Polak: Het be ginselprogram der S.D.A.P (VIII). 6.50 Mu ziek van dezen tijd. Trio „Filomusr", Berthe Seroen (zang) en Marcel van Gooi (piano) O.a. Impromptu pour Trio, M. Poot. 8. „De dolende soldaat", drama in 3 bedrijven van Martien Beversluis Muziek van Han van Dalen. (Groot Volkstooneel, Varatooneel, Vara-orkest). 10.3C Vaz Dias. 10.4512. Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Uitsluitend N. C R. V.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gramoioon- piaten. 10.N.C.R.V.-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.12.Harmoniumspel M. f. Juriaanz en zang door mej. A. Geest (sopraan). 12.152— Concert. Mevr. G. van RavenzwaayMöllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr R. A. v. d. HorstBleekerode (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.— Concert. ..Haagsche iTrio". H. van Calsteren viool), B. Oskam (cello), A. Rodenhuis (piano). 5.Kinder uurtje. 6.Uurtje voor de landbouwers. 7. Causerie over het muziekeven in de refor- inatieperiode. 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.Chr. Gem. Zangvereeii. „Soli Deo Glo ria" o.l.v. A. Vranken. 0.a. Psalm 75 en Ps. 138, J. Pz. Sweelinck. 8 40 Inleiding tot de Matthaus Passion van H Schütz. 9.Mat- ihaus Passion van Heinnch Schütz. V. v. Bers (tenor), W. Hessink (bariton), F. V. Bal (bas), J. Kort (orgel), Zangvereen. „Soli Deo Gloria". Leiding: A. Vranken. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Qunetin MacLean 1.05 Gramofoonplaten. 1.502.35 Piano-recital door Erik Brewerton. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Sted orkest van Bournemouth o.l.v. Norman Demuth en Sir Dan Godfrey. M.m.v 'Johan Hoek (cello). O.a. Concert in D voor viool, Dohnanvi en 5de Symphonie, Tschai- kowsky. 5.05 Orgelconcert Reg. New. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berich.'en. 6.50 Haydn- liederen door J- Armstrong en Joan Coxon. 7.10; 7.25 en 7 50 Lezingen. The Hunting of the Snark". Regie: E. J. King Buil. 9.20 Be richten en lezing. 9.55 BBC-orkest o.l.v. Pecy Pitt m.m.v. Huberman (viool (viool) O.a. Viool-concert E-mill, Mendelssohn en Kaisermarsch. Wagner. 11.2012.20 Dans muziek door Roy Fox en zijn Band. Pari/s Radio-Paris1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 „La tragique Ihistoire de Johann Faust", hoorspel van Mare Denis naar Goethe, Klingermann Mar- Jowe en het Faustbuch Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Con cert uit Hotel Angleterre. 3.104.20 Concert uit Rest. Wivex". 7.2010.20 Vergadering van de Radio-Luisteraars in Denemarken. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 11.12 10 Concert uit Bres- 3au. 12.201.50 Concert o.l.v. Eysoldt, 4.20 tot 5.20 Concert o.l.v Wolf. 7.209.30 De beide Werag-orkesten spelen dansen en mar schen o.l v. v. ühn en Eysoldt Hierna tot 11.20 Avondconcert o.l.v. Wolf. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.05 Uitzijding van een opera. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35 2.05 Gramofoonpiaten. 5.20 Sonatenconcert (Viool en piano). 5.5C Gramofoonplaten 6.50 dito. 8.20 Hoorspel „Gorilla ou les deux rendez-vous" van G. de Nerval. 9.0510.20 Concert in de Memlinc-zaal, Antwerpen. 338 M.: 12.352.05 „De Barbier van Sevilla". Rossini. (Gramofoonplaten). 5.50 Dans muziek uit Hotel Atlanta. 6.50 Gramofoon platen. 8.20 Concert o.l.v. Meuledans O.a. Fant. over Vlaamsche melodieën De Boeck 9.05 Goethe-herdenking. .Egmont" van Ber- nay naar Goethe, m.m.v. Omroeporkest. Zeesen, 1635 M. 7.20 Operetteconcert uit Weenen. Josef Holzer en zijn orkest 9.20 Berichten. 9.35 Uit Weimar: Goethe-Herden- kingsconcert door orkest en koor. 9.50—11.50 Concert door werklooze musici. RADIOMUZIEK VAN DE KOMENDE DAGEN. In het begin van den middag komt over Daventry een pianorecital met o.a. de Sonate Pathétique van Beethoven. Des middags geeft de N.C.R.V. kamermuziek, o.m. pianotrio's van Schubert (op. 99, Bee dur) en Beethoven (D-dur, op. 70 nr. 1, het z.g. Geister-trio). Het middagconcert van Daventry brengt o.m. een celloconcert van den heaendaagschen Hongaarschen componist Dohnanyi en de vijfde symphonie (e-moll) van Tsjaikofski, die door velen boven haar beroemde zuster, de Symphonie Pathétique, wordt gesteld. Op het eind van den middag geeft Berlijn een piano recital (Mozart en Beethoven). In het begin van den avond komen over Hamburg frag menten uit „klassieke" operettes, waarmede bedoeld worden operettes van Offenbach. Zeiler, Suppé, Strauss en Milöcker; als inter mezzo gaat een zangspel van Josef Strauss, den broeder van Johann Jr., Brüderchen Er go bibamus. München geeft een Wagner-con- cert met gedeelten uit Tannhauser en Meis- tersinger en verder de aubade Siegfried-Idyll, waarin thema's uit de laatste acte van Sieg- fried en de eerste acte van Götterdammerung verwerkt zijn. Boedapest herdenkt Haydn met de uitvoering van een drietal zijner werken, een pianoconcert in D-dur, de symphonie nr. 88 (ö-dur) en de symphonie nr. 103 (Es-dur, mit dem Paukenwirbel). Motala brengt ope rette-fragmenten, evenals Weenen. De V.A. R.A. geeft weer een programma „Muziek van dezen tijd" met kamermuziekwerken van he- dendaagsche componisten. Des avonds komt over Frankfort-Mühlacker een viool-recital met Reger's suite im alten Stil en sonates van Schumann en Brahms. London Regional geeft een viool-recital. Later op den avond speelt voor de microfoon van Daventry de beroemde Poolsche violist Bronislaw Huberman het po pulaire e-moll vioolconcert van Mendelssohn. Over Leipzig komen kamermuziekwerken (strijkinstrumenten en cembalo) van Johann Stanitz (17111742), den voornaamsten ver tegenwoordiger der z.g. Mannheimer School. Opera. Straatsburg geeft de opera Joseph, van Etienne Méhul, een der opvolgers van Gluck, doordat geen vrouwenstemmen hierin voor komen, is het werk wat eentonig, maar het bevat toch een aantal aria's en scènes van groote schoonheid. wist Naar het Engelsch vau Morice Uerard door Emma A H. 47) Hoewel Robert geen bijzondere aandacht schonk aan de schoon gevormde stijl-figuur van den goeden geestelijke, was zijn hart ver vuld van dankbaarheid wat op zichzeive aanbidding was zooals hij daar naast haar zat op een rood kusen in de groote vierkante bank, die afzonderlijk was gezet ovor de familie op de Abbey. Toen de Zegen was uitgesproken, en ze 6e met klimop overgroeide kerk verlieten, wer den hun vele groeten gebracht. Lucille nam die aan met blozend gelaat en lieftallige waardeering,» terwijl kapitein Darcy naast haar liep, met den hoed in de hand; kolonel Ingoldsby en de beide bruidsmeisjes waren vooruit gegaan. Vond je de preek lang, Lucille vroeg Robert. Een beetje, gaf zij toe, tegen het einde. Ik niet, zei Darcy met een'gen trots. Ik geloof niet, dat je over net geheel ge luisterd hebt. Ik wil wel bekennen van niet; ik deed Iets beters! Wat dan? vroeg zij, ofschoon ze het wist Een terras maakt nog geen zomer. Vrouwen-vernuft. De tijd is weer gekomen, dat men ons den zomer suggereert. Wij worden al vast lekker gemaakt door zonnige foto's van vroege bad gasten op de Scheveningsche pier, door de ontijdige afbeeldingen van ijscokarretjes meest nog in een vorig seizoen opgenomen en door de terrassen, wel speciaal op het Leidscheplein. De suggestieve- en fascinee- rende werking van zoo'n American-terras kent welhaast geen grenzen. Wij loopen rillend van koude en diep in onze kragen door een tochtige Leidschestraat, over onbe schutte bruggen, waar de gure Maartwind vrij spel heeft in de richting Leidsche plein. Daar drentelen bloemenverkoopers en taxi chauffeurs met ijskoude voetenonder het pe ristyle van den Stadsschouwburg, waar wij ons even beschermd dachten, huist een wind hoos, maar dan, als bij tooverslag, staan wij plotseling midden in den zomer. Een vol terras met bezoekers in wit rieten stoelen en zon. Alleen de plombières en ijskoude kwas ten ontbreken. Niemand ontkomt aan deze terras-hypnose. M«ar de American-directie schijnt vóór kalenderhervorming en ieder jaar opnieuw weer breken wij records, wan neer in December de terrassen nóg en in Maart, al weer uitstaan. En zoo tracht de vernuftige mensch ook weer hier, waar het toch niets anders dan nuchter cafébezoek be treft, de natuur te dwingen door tot' nu toe gebruikelijke jaargetijden, eenvoudig maar te negeeren. En waar moet dat naar toe? Van de Amsterdamsche IJsclub zijn wij dat ge wend. Daar laat men nu eenmaal het terrein onderloopen als het nog in het hartje van den zomer is en gaat men draineeren wan neer het aardig begint te vriezen Maar dat is tenslotte traditie en het komt de kas ten goedehoewe' er nog nooit plannen zijn geweest om daarvan nu een overdekte kunst ijsbaan te bekostigen Als evenwel deze sei zoenen-revolutie overslaat op andere geor dende bedrijven, dan kunnen wij ons pleizier Ik keek naar jou, liefste. Je gaat toch niet naar de kerk om naar mij te kijken? Men gaat naar de kerk om zijn dank baarheid uit te spreken voor al Gods genade En jij bent de grootste, die ik ooit gehad hel of zal hebben! Ten antwoord nam zij zijn arm, terwijl ze met de andere hand den sleep van haar kleed vasthield; zij drukte hem tegen zich aan. Ze hadden nu den hoofdweg verlaten en waren het park ingegaan. Boven hun hoofden een blauwe lucht; een lichte, witte wolk werd door een bescheiden bries voortgedreven naar den horizon. Het is een echte Zondag, zei hij na een pauze. Wij zullen 'm geen van beiden verge ten. Neen, vond zij ook. Het zal één van die herinneringen zijn, waaraan wij ons in de toekomst zullen verkwikken. Je bent toch niet bang voor dat laatste woord, liefst? Lucille's oogen schitterden, terwijl zij zich tot hem wendde. Niet wanneer ik met je samen ben. Hoe kon ik dan bang zijn? Wij zullen naast el kaar aan. hand in hand, altijd; daar ben ik ■Jéker van. Je maakt mij zeer gelukkig, antwoordde hij en sloot de hand tegen zijn arm Weet je, zei ze, ik was in het eerste wat bang toen die tijding kwam van een zeeslag, waarin de hertog van Albemarle één van de bevelhebbers was, dat ie ook zoudt willen eerstdaags wel op. Dan zal de tramdirectie, voortvarend als zij thans is, de open trams ook wel van November tot Maart laten loopen en worden de bruinkolen in Juni weer duurder, dan eten we ijsco's in November en boerenkool bij 80° en dan zal natuurlijk deze eigenaardige wisselwerking zich wel even eens bij de open- en overdekte bad- en zwem inrichtingen doen gevoelen. Want werkelijk, met de terrassen schijnen ook de traditioneele plannen en verzuchtingen van Zandvoorts burgemeester en de beroemde badplaatsver- bindingen van de hoofdstad weer op de proppen komen Met klapperende tanden ver tellen vrienden ,»f kennissen je van hun aan staand zomerverblijf, en in gedacthen nemen wij zonnebaden op Holland's blonde duin. Dat doet hem allemaal de „terras-itis" en de koffie, door American wijselijk extra heet geserveerd bij dit vroege voorjaar. En het mooiste van alles is, dat de terras-enthousias ten niet voor elkaar willen onderdoen en on derling weer een soort vriespuntrecord schij nen te vestigen. Men bekent niet graag kleur en wij willen geen koudkleumen lijken; dus zitten wij onzen tijd uit, om pas als het zon netje wegkruipt ostentatief wat kouwelijk te doen en verantwoord te zijn. Van zoo'n Leid scheplein moet toch wel een magische wer king uitgaan om dit te doorstaan. Zoo is het dan ook. Want hier op 't statige plein met de groote gebouwen, Hirsch, Ame- rican-Hotel en Stadsschouwburg, klopt tus- schen 12 en 2 uur het zij het dan niet in dit seizoen warme hart van Amsterdam's zaken- en kunstleven, hier paradeert de mode en demonstreert de autohandel, hier roddelt de journalistiek en babbelen grijze magistra ten, hier is het dorado van straatmuzikanten en rijdende antieknegotie; zelfs volvoeren hier sluwe „zakenlieden" hun duistere prak tijken en schijnen voor hun onwaarschijnlijk mooie proposities op dit vruchtbare jachtter rein hun prooi toch altijd nog te vinden. Maar zij vormen dan ook de schaduwzijde van het zonnige terras en een niet noemens waardige minderheid gelukkig van het hoofdstadleven op het plein, dat in de ge schiedenis van Amsterdam op velerlei gebied zulk een belangrijke plaats inneemt. En wel licht heeft, gauwer dan wij denken, de café directie een 12-maanden terras weten te be reiken met gewijzigden barometerstand, zoo dat een Amsterdamschen briefschrijver daar in niet eens meer een onderwerp zal kunnen vinden. De tijden veranderen en wij met hen! Huurden wij vroeger fietsen, bokkewagens en vouwstoelen en later stofzuigers en naai machines, wij veramerikaniseeren degelijk en snel: in het moderne kantorengebouw, dat 8 verdiepingen telt en fier uitsteekt boven het oude stadsgedeelte rond den Dam, verhuurt een kantorencentrale bureauruimte per vier kante meter met inbegrip van alle gemakken Het zijn twee geroutineerde kantoordames, die volgens het Amerikaansche systeem lesse naars uithuren aan handelsagenten of andere zakenmenschen, voor wie het houden van een eigen kantoor met personeel, telefoon enz. vaak niet alleen overbodig, doch boven- iden te kstbaar zou zijn. Een loffelijk streven voorwaar, in deze tijden speciaal, waarin een ieder er op uit is te bezuinigen en te be sparen. En het kan niet anders of het initia tief van deze ondernemende amazones van de schrijfmachine en telefoon, die zich met een dosis gezond verstand, stencils en stenogra fie hebben gewapend, moet succes hebben. Hier is werkelijk sprake van een lessenaar en niet meer, hoewel daarop en daarin natuur lijk de benoodigde zaken te vinden zijn. En wanneer de betrokken huurder niet aanwezig is, worden zijn zaken al even goed behartigd als wanneer hij aanwezig zou zijn. Telefoon gesprekken en post worden in ontvangst ge nomen en desgewenscht eventueel behandeld, bezoekers te wooord gestaan en orders ge noteerd. En wil de abonné brieven dicteeren, dan staat er een typiste; wil hij telefoneeren, dan is er een afgesloten cel, terwijl hij zelf al zijn conferenties in speciale spreekkamers kan voeren. Hier behoeven geen jaarcontrac ten te worden afgesloten, immers zelfs hij, die één of twee keer in de maand een pied- a-terre in de hoofdstad wenscht en zijn za ken niet in café-lokalen of bij anderen wer.scht af te doen, kan hier krijgen wat hij verlangt. Voor velen zal deze instelling een uitkomst zijn: nier. schijnt in zaken wel eens wat grooter dan cL werkelijkheid te moeten doen en voor weinig geld fokt zich de han delsman uit de provincie in gebouow „Can- dida" een Amsterdamsch filiaal, dat alles zins representafcel is, waar de telefoon altijd gehoor geeft en de jongste bediende of de tvpiste nooit eens een boodschap wat rekt of een uurtje vrii af, vanwege een tandarts, den kapper of welke andere afspraak ook. weet te forceeren. Ik hoop, dat ik mij door deze lof rede op een nieuw Amsterdamsch instituut niet den eeuwigen haat op den hals haal van gaan, vooral toen ze totaal verlagen waren. Misschien zou ik dat gedaan hebben on der andere omstandigheden, antwoordde hij, hoewel ik liever te land dan te water zou wil len strijd vceren. Mijn oude leermeester houdt van» veldslag leveren cp zichzeive en geeft er weinig om cp welk element de strijd wordt gevoerd. Ik zou niet graag hebben, dat je ging' riep Luciile. Ik zou wel willen hce je mij be loofde, dat je nooit meer vechten zoudt in eenigen strijd, heizij dan in een openbare of een particulieren. Trol: er een wolk ever de lucht of waren zij gekomen oo de plek waar de bcomen den glans van de zon verduisterden? Het land schap leek ineens zijn helderheid te verliezen. Waarom trad het visioen van Zijn Genade, den hertig van Buckingham, voer Darcy's geestesoog op dit eigenaardig mement? Ik zal 'nooit een strijd zoeken, zei Ro bert na een pauze, ja, zelfs terwille van jou, liefste, zal ik 'm altijd vermijden. Meer kan ik niet beloven, want daar kon mijn eer mee gemoeid zijn. O, ik smeek, Rcbert, dat je voor mij be waard blijft, want inderdaad mijn hcele leven gaat uit naar je welzijn! Ze liepen door het park naar de Abbev Eén vleugel was ingericht vcor hun uitslui tend gebruik; de bedoeling wat dat ze min stens een maand zouden blijven eer ze naar Kingston trokken. Lucille had zich ongerust gemaakt over de eenzaamheid van haar vader, als zij niet lan alle beminnelijke kantoorfeeën en secretares sen, maar in deze tijden van versobering en economie is een dergelijk risico wel gewet tigd. En toen ik, na het bezoek aan de Kantoor- Centrale-Kenau's in dit geval natuurlijk in de gunstige beteekenis van het woord met een lift zonder eind op een daktuin was gekomen, waar het postkantoor en de koop mansbeurs op speelgoed leken, de Wester toren zoo voor het grijpen scheen en belang rijke kantoorgebouwen uit den omtrek aan mijn voeten lagen, toen drong de gedachte zich op, dat wij toch wel heel moderne allu res beginnen te krijgen met onze wolkenkrab bers, onze automatische restaurants, bank overvallen en lessenaars-centrale; en de be gane grond scheen voorloopig nog een heer lijke uitkomst. Hetgeen de damesdirectie vooral niet ontmoedigen moet gezien het feit, dat wij ons wel aan vreemdere vondsten hebben overgegeven, dan aan dit voor deze tijden zoo bij uitstek toepasselijke en gezonde idee VAN SIEGEN. De voltallige raad vergaderde Vrij dagmiddag 2 uur, ondervoorzitterschap van burgemeester Kolff Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen was o.a. de maandstaat der zeegras-exploitatie over Januari. In die maand zijn verkocht 1236 pakken van 50 K G. Diverse stukken werden voor kennis geving aangenomen Den heer L. Spaander verzocht ontslag als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. stelden voor het ontslag onder dankbetuiging eervol te verleenen. Goedgekeurd. Het Ned. Instituut cvan Architecten een verzoek om concurentie van ge meente-ambtenaren te weren door hen bij instructie het doen van particulier werk te verbieden. De voorzitter deelde mede dat voor den gemeente-opzichter van Wieringen een dergelijk verbod reeds bij instructie bestaat. Besloten werd wel adhaesie te betui gen en aan het bekende adres van het gemeentebestuur van Wehl. De heer D. Lont, waagmeester te Hypo- lytushoef verzocht om herziening van zijn jaarwedde. B. en W. stelde voor de bezoldiging te brengen van 100 op 150 per jaar. Goedgekeurd. Van de voor kort opgeheven afdeeling van de J. G. O. B. was er een verzoek om ontheffing van huurbetaling voor het oude schoolgebouw te H.'hoef. B. en W. wezen er op, dat deze vereeniging een soortgelijk doel nastreefde als de gesub sidieerde J. V. O. en stelden daarom voor op het verzoek gunstig te beschik ken. Goedgevonden. Van den Wieringer Bestuurdersbond kwam een verzoek om aandrang uit te oefenen bij de regeering om de bouwar beiders onder de crisiswerkloozen te rangschikken. B. en W. merkten hierbij op, dat te Wieringen onder de arbeiders van deze bedrijfsgroep geen werkloos heid van beteekenis heerscht, behoudens de seizoenwerklcosheid in den winter. Al nemen B. en W. gaarne aan, dat in het land onder de bouwvakarbeiders groote werkloosheid heerscht, dan mee- nen zij toch, dat de raad zich moet be palen tot de eigen gemeente. In verband hiermede stelden zij voor niet aan het verzoek te voldoen. Na eenige discussie werd dit goedge vonden. Van hetzelfde bestuur was er een ver zoek om werklooze arbeiders van ge meentewege ingevolge de Ziektewet te verzekeren. B. en W. schreven hierover: „Erkennende, dat het in vel'; gevallen voor deze personen bezwaarlijk is zelf de premie voor de verzekering te beta len, moeten B en W. toch inwilliging van het verzoek ontraden. Het zijn niet alleen cte arbeiders, wien, van den finan- cieelen kant bekeken, ziekte ongelegen komt. Zou men voor al deze menschen de openbare kassen met de geldelijke gevolgen van ziekte willen belasten, dan weet men wel aar het begin naar niet waar het eind van een dergelijKen maat regel is." B en W. stelden daarom voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Dit werd na eenige discussie goedge vonden. ger oneer zijn dak zou vertoeven. Een nicht, een weduwe Frankland Sommerville, zou eenige maanden bij sir Evelyn blijven, tot ka pitein en mrs. Darcy terugkeerden. Teen zij het huis bereikten was de rest van het gezelschap nog niet uit de kerk terugge komen, daar zij een langeren weg hadden ge nomen. Er zou neg een half uur verloopen voor de eerste bel voor het diner zou gaan iVaar is sir Evelyn? vroeg Lucille den butler. Ik heb hem in een uur niet gezien, ma dam Ik denk dat hij in de bibliotheek in slaap is gevaleln, verklaarde Lucille tct haar echt genoot. Zij had cok vast verwacht, dat haar vader hen begroet had bij hun terugkeer, te meer daar hij immers niet met hen had kun nen meegaan. Met lichten tred ging zij den hall door en klepte zacht aan de bibliotheekdeur. Er kwam geen antwoord. En met een knikje tot Robert, of zij zich in haar oorspronkelijke opvatting versterkt voelde, draaide zij zach- jies den knop om en trad het vertrek binnen Een vuur brandde in den haard, maar dit was bijna uitgedoofd; er was een tijdlang niets bijgedaan, cfschoen een heele voorraad blokken in een mand bij den haard stond. Sir Evelyn bevond zich in half-zittende, halfliggende houding, in zijn lievelingsstoel; een kaf, die bijzonder aan hem gehecht was, lag cp zijn knie ineengerold. Wij zijn weer terug, Vader, zei Lucille zacht. ma?r toch met de bedoeling om hem te wekken Het was een ongewoon iets voor hem dai Aan het adres van het gemeentebe stuur werd adhaesie betuigd. Van den heer P. Veerdig werd een na der schrijven ontvange: over het ge bruik van de noodslachtplaats. Naar aanleiding daarvan schreven B. en W., dat ook zij van meening zijn, dat indien er onregelmatigheden plaats hebben, deze niet geduld kunnen worden. Zij wezen er echter op, dat in het geval, door den heer Veerdig medegedeeld, door de politie een onderzoek is inge steld, en dat daarbij is gebleken, dat voor een strafvervolging een voldoende termen aanwezig waren. Van het in stellen eener commissie van onderzoek verwachtten B. en W. weinig resultaat, al ware het slechts, omdat deze commis sie niet over bevoegdheden beschikt, of althans niet over de bevoegdheden, be schikt of althans niet over de bevoegd heden, welke de politie heeft. Het leek B. en W. daarom het meest ge- wenscht de overeenkomst met den tegenwoor- digen contractant te beëindigen en van ge meentewege tot stichting van een noodslacht plaats over te gaan. Al zullen daardoor de kosten vcor de gemeente vermoedelijk hooger worden, zoo heeft men dan ten minste de zaak beter in de hand, dan wanneer men op nieuw met een particulier contracteert. B. en W. stelden daarom voor hen te mach tigen een plan voor die stichting bij den raad in te dienen. Dit werd aangenomen. Van bewoners van 't Lage pad te Wester- land en van de z.g. Boven-Elft waren verzoe ken ingekomen om aanleg van waterleiding; idem van den heer H. Wieringh in de Laan in het Oosten en van de directie van het Prov. Waterleidingbedrijf prijsberekeningen voor uitbreidingen in Boven-Elft en op Dam. De behandeling werd uitgesteld tot een volgende vergadering. Van het plaatselijk comité van actie tegen het wetsontwerp-Terpstra kwam een verzoek om bij de regeering te protesteeren tegen de voorgestelde leerlingenschaal. Werd goedge vonden. Voor het binnenkort hier te houden muziek concours werd een crediet verleend voor het beschikbaar stellen van een prijs. Verleend werd een voorschot op de vergoe ding van de exploitatiekosten der R.K. school te Hippolytushoef tot een bedrag van 890 en voor de Christelijke school te Den Oever tot een bedrag van 1937.50, berekend naar een bedrag van 12.50 per leerling. In verband met de gewijzigde voorschrif ten moest een nieuwe besluit worden genomen tot het a deposito plaatsen van gelden bij de Coöperatieve Boerenleenbank en wel tot een bedrag, berekend naar 1 per inwoner op 1 Januari j.1., naar boven afgerond in honderd tallen van guldens. B. en W. werden gemachtigd het opnemen van kas en boeken van den gemeente-ontvan ger op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. De verordening op de veemarkten werd aangevuld met een bepaling, houdende ver bod tot aanveer van runderen, bezet met z.g. „wormbuiten" van de runderhorzel. De rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd getvijzigd. De marge van de debet-rente werd gesteld op 1 boven het promesse-discor.- tot van de Nederlandsche Bank (was 1 Met den heer D. van Duin werd een nieuwe overeenkomst aangegaan betreffende het op halen van huisvuil. Het ophalen werd uitge breid met den Slingerweg, Poel weg, W es ter- la nder weg en Koningsweg (van Poelweg tot Hollebalg). De kosten bedragen in totaal 1350 per jaar. In een volgende vergade ring zal een voorstel worden" ingediend tot vaststelling van een regeling, volgens welke van belanghebbenden in de kosten een bijdra ge zal worden gevorderd. Aan den heer M. Benne, Kamp I, Wierin- germeer, werd een tegemoetkoming gegeven van 38 voor de aanschaffing van een rij wiel voor het bezoeken van zijn dochtertje van de school te Hippolytushoef. Besloten werd tot aanle gvan een gedeelte rioleering langs de Westzijde van de Voor straat te Den Oever. Jn de kosten, geraamd op 115, zal door 2 particulieren de helft worden bijgedragen. Van het bouwterrein te Oen Oever werden de perceel en 2 tot en met 7, gelegen aan de Noordzijde van de nieuwe straat verkocht, respectievelijk aan de heeren G. Smid, C. Zcmerdijk, P. Lont Dz., C. Kaan, P. Rot gans en J. Smid Gz. De verkoopsprijs be draagt 3.25 per M2.; koste nzijn ten laste van de koopers. Voor het dorp Oosterland werd, in verband met ingekomen klachten over het snelle rij den, een maximum-snelheid vastgesteld. De bezoldiging van den correspondent der hij op den ochtend in slaap zou vallen, al ge beurde dit ook dikwijls op den middag of in den avond Sir Evelijn verroerde zich niet en er kwam geen antwoord. Lucille schritke; de stilte trof haar als on heilspellend; zenuwachtig voelde zij haar hart kloppen. Zij keerde zich om, om te zien of haar echtgenoot ook achter haar het ver trek was binnengekomen, maar blijkbaar was hij in den halle gebleven. Zij kwam dichter naar haar vader tot en zag dat zijn hoofd op zij was gevallen in een ongewone houding; ze legde haar hand op zijn arm, maar hij bleef zco zitten. Haar ergste vrees, dat in enkele seconden was gewekt, werd bewaarheid. Sir Evelyn Lee was zijn rust ingetreden. Lucille knielde neer en verborg haar gelaat op haar vaders knieën; zij was verslagen, verplet. Het leek of zij ineens alle houvast aan het leven verloor en zij in een onbeken de zee dreef. Haar vader was haar zoo véél geweest, zoolang het haar heugde; nu was hij heen. Toen zij daar knielde trad Robert binnen, werd haar houding gewaar en kwam nader; hij ook, zelfs nog sneller, merkte wat er had plaats gehad. Zich voorover buigend sloeg hij den ram om Lucille en vlijde haar hoofa tegen zijn schouder. Ze voelde zijn sterke ar men om zich heen en zelfs in haar leed en verlatenheid dankte zij God, die haar een echtgenoot had geschonken, haar vertrouwen waardig, en die haar ter zijde zou staan in haar uur van driefheid en beproeving. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5