KIKKER KAREI EN TUIMELTJE BELEEFDEN HEEMSKERK. HEILOO. KOEDIJK. arbeidsbemiddeling werd nader geregeld, dit in verband met de bepalingen (thans agent) genoten en te genieten bezoldiging een be drag van J 250 per jaar zal worden aange merkt als vaste jaarwedde en het meerder? als een tijdelijke toelage voor de extra-werk zaamheden, welke de bemiddeling voor de Zuiderzeewerken met zich brengt. Aan den heer W. Verkerk te Den Oever werd voor een vergoeding van 25 tot 1 No vember als in gebruik gegeven een strook grond, gelegen langs de w estzijde van den Gasthuisweg, groot 3 X 30 M., ten einde daarop een inrichting te plaatsen voor den verkoop van alcoholvrije dranken e.d., annex inlichtingenbureau voor bezoekers der Zui derzeewerken. In verband met een ingeslopen vergissing werd de verordening op de winkelsluiting ge wijzigd en opnieuw vastgesteld. Ook de verordening op de heffing van waagloonen werd gewijzigd. In het vervo'g zal het waagloon bedragen voor het wegen van wol 5 cent per 10 KG. of gedeelte daar van met een minimum van 20 cent (was 10 cent per 10 K G. met een gelijk minimum) en voor het wegen van varkens enz. 3 cent per 10 K G. of gedeelte daarvan (was 2 cent per 5 K G.). Tot keurmeester der zeegras-exploitatie werd met 8 stemmen benoemd no. 1 van de aanbeveling B. Kat. No. 2 van de aanbeve ling, S. Heijden Nz. kreeg 3 stemmen Met het oog op de slechte vooruitzichten, wat be treft de zeegrasmaaierij werd bepaald, dat de benoeming geschiedt voor een tijdvak, loopen- de tot 1 Juni 1933, zijnde het tijdstip, waar op het contract inzake de pacht der wierwaar den eindigt. Tot onderwijzer van de school te Hippoly- tushoef werd in de vacature C. A. Dito be noemd no. 1 van de voordracht, de heer J J R. Groos te Haarlem, met 8 stemmen, 3 stemmen waren van onwaarde. Als no. 2 was op de voordracht geplaatst de heer C. Tjal- kens te Schagen en als no. 3 de heer H. J. M Krijnen te Ede. Tot leden van de commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling werden benoemd de heeren J. Tijsen Jz. (voorzitter), O. Bosker Jz., J. Klein Cz. en M. Bakker Sz. (leden-werk gevers) en T. Bakker, A. Vroone en E. Jager (leden-werknemers). Tot leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs werden benoemd de heer C. J. Bosker (aftr.) en mevr. K. Kaan Koorn, laatstgenoemde in de plaats van mevr. KolffVan Heurn, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Bij de rondvraag klaagde de heer P. Kooij opnieuw over het slechte bouw- en woningtoe zicht. Hij diende ten slotte een motie, waarin werd uitgesproken, dat het bouw- en woning toezicht onvoldoende is en waarin B. en W werden uitgenoodigd die maatregelen te nemen, die tot verbetering kunnen leiden en tevens tot het behoorlijk uitvoeren der voor schriften. Deze motie werd met 9 stemmen aangeno men. Hierna sluiting. De Noord Holl. Witte Kruis afd. houdt hare jaarvergadering op Donderdag des avonds 7.30 uur in 't lokaal „Flora". ZUIDSCHARWOUDE. Zaterdagavond had alhier de openbare herdenkingsavond plaats ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der Geheelonthouders- vereenigingen aan den Langendijk. De zaal van den heer Kramer was bijna geheel gevuld. Op de tafels prijkten bloemen, die het feestelijke van den avond verhoogden. De heer Jb. Rutsen, voorzitter van de afd. van de Ned. Vereeniging, presideerde. Bij zijn openingswoord releveerde hij de aanleiding en de beteekenis van dezen avond en hoopte, dat de bijeenkomst aan haar doel mocht be antwoorden. Voorafgegaan door een paar mooie stukjes viool en piano van leden der afd. N. Niedorp van den J. G. O. B., sprak ds. Keuning van De Rijp een propagandis tische rede uit met als onderwerp: Stookt de vuren. Hij complimenteerde de afdeelingen der Geheel-Onthoudersvereenigingen aan den Langendijk met het 35-jarig jubileum. Blik kende in dat verleden, kwam men tot de over tuiging, dat de strijd voor de geheel onthouding een moeilijke is geweest. Dezen strijdsehetste spr. als een bijzonder gerecht- vaardigden, waarop ieder is aangewezen, die voor meer geluk, liefde en barmhartigheid op komt. Nog altijd is het echter dat vervioekte Kaïns woordBen ik mijn broeders hoeder, dat de wereld beheerscht. waarvoor in de plaats moet worden gesteld door ieder zede lijk en redelijk denkend mensch: Hebt uw naaste lief als u zelf. Het is de heilige plicht van ieder, tegen de duistere machten van het alcoholisme den strijd aan te binden. Al zijn de resultaten merkbaar, vooral als men de uitwassen van het alcoholisme ver gelijkt met wat het een halve eeuw geleden was, toch is de kamp tegen den kanker van den alcohol nog geboden. In dien tijd heeft men te worstelen +egen onverschilligheid, on nadenkendheid, onwetendheid en andere moei lijkheden. Te meer is dit net geval nu men het tegenwordige alcoholisme in anderen zachteren vorm ziet dan vroeger, welks uit spattingen spr. nader belichtte. Dat het alco holisme niet meer zoo welig tiert en niet in dien afschuwelijken vorm, is de gerechtvaar digde trots van de drankbestrijding. Met deze bestrijding dient men lichaam, ziel en maatschappij. Spr. richtte zich in het bijzonder tot de jongeren, die bij opwekte den drank af te zweren en uit hun leven te verbannen. Ook richtte hij een ernstig vermaan naar de om hoog strevende arbeidersklasse, die strijdt voor een gelukkiger samenleving, die slechts verkregen kan worden, als Koning Alcohol van zijn kroon zal zijn beroofd. Onderwijzers en predikanten, de intellectuelen, staan nog te veel aan den kant van onzen strijd. Ais zelfs het militairisme het moreel van den strijd wil verhoogen door den soldaat den alcohoi te onthouden, dan is het toch zeker de plicht van den beschaafden mensch de p^heel-onthouding te steunen Sr* wees verder op de macht van van het drank kapitaal. dat invloed heeft bij de groote dag bladen. die ooi: niet vrij zijn van vooringe nomenheid tegen den drankstrijd. In een met overtuiging uitgesproken, be zielende opwekking wees spr- de aanwezigen er op, zidi verantwoordelijk te stellen voor het welzijn van zijn naaste, en alzoo er aan mee te werken, met alle energie een betere maatschappelijke orde te scheppen, daar in de fouten van de huidige inrichtine, een oorzaak ligt van het alcoholisme. De strijd hiervoor wordt gevoerd uit een hoog en nobel idea lisme, tegen onverschilligheid en lamlendig heid, voor een zonniger toekomst. Met het geloof in den mensch en de menschheid, op gaande naar een betere samenleving, is het succes verzekerd. Mevr. Portegies uit Alkmaar verscheen na het uitspreken dezer rede op het tooneel om te declameeren: Vooruit kameraden, vooruit!, welke declamatriee verschillende bijdragen gaf, die getuigde van haar bijzondere zeg ging»- en uitbeeldingskracht en de aanwe zigen imponeerde door den suggestieven in houd van voorgedragen fragmenten uit stukken van Martin Beversluis, Gortel, Frans Pauwels e.a. De heer C. de Jong, de bekende drankbe strijder aan Langendijk, hoofdbestuurslid van den A. N. G. O. B., gaf een overzicht van de geheel-onthoudersbeweging in deze streek, waarbij hij vertelde van de moeilijkheden in de eerste jaren van den strijd en van de moeite, maar ook van het vuur en den strijd lust, waarmee 35 jaar geleden de heilige taak der drankbestrijding werd opgenomen en verricht. Uit een reeks van cijfers ver melden we, dat in 1881 het hoofdelijk ver bruik aan sterke drank in Nederland 9,80 L. was (in N. Holland 12.87 L., in Limburg 3.62 L.) In 1928 was het hoofdelijk verbruik 1% L., maar in tusschen is het bieralcohol isme ver bijsterd gestegen, n.1. tot 27 a 28 L. per hoofd. In zijn causerie memoreerde de heer De Jong de verdiensten der pioniers, als ds. Melchers, ds. Schermerhorn, S. Zeeman, Jb. Smit ea. Op 25 Maart :897 is aan Langen dijk een geheel-onthoudersvereeniging opge richt. Op 1 April 1898 waren er 136 aan gesloten leden. Op 19 Juli 1900 werd de eerste meeting te Nocrd-Scharwoude ge houden. waar 1200 personen aanwezig waren. In 1903 waren er 194 leden aange sloten bij de geheelonthouders vereeniging alhier. In 1905 werd een geheelonthouders zangvereeniging opgericht. In datzelfde jaar werd weer een meeting te Noord-Scharwoude gehouden; aanwezig 800 personen. In 1907 telde de vereeniging 286 leden. Cursusver gaderingen werden gehouden met Prof. Van Rees en den heer F. U. Schmidt als in leiders. In 1908 splitste de vereeniging zich doordien besloten werd tot de Ned. Vereen, over te gaan. Drie dagen later werd de afd. van den A.N.G.D.B. door de tegenstanders van aischeiding herboren. Gememoreerd werd verder o.m. het houden van een volks stemming in 1910, het houden van St. Nico- laasfeesten, van een tentoonstelling te Noord-Scharwoude, het houden van kinder feesten, rijtoeren, enz. Op het oogenblik zijn er nog: 30 personen, die reeds 30 jaar als lid staan ingeschreven. Aan den Langendijk zijn momenteel 6 geheelonthouders organisaties. Spr. besloot: Houdt vol, de zege is ons! Het optreden van de Mondharmonica-club te Alkmaar was voor de meesten een prettige verrassing. De muziekstukjes hielen buiten gewoon in den smaak en verwierven een spontaan applaus. Mooi was ook de zang van eenige leden van de afd. Nieuwe Niedorp. die de beteeke nis van dezen avond nog verhoogden. Tusschen de bedrijven door werd thee en gebak geserveerd. Met voldoening kunnen de geheel- onthoudersvereenigingen „p dezen Herden kingsavond terugzien. Alles te zamen vorm den de propagandanummers een uitstekend middel om een sfeer te scheppen, die past bij den sympathieken strijd voor een drank- vrije samenleving ter bereiking van het be oogde doel, dat zijn grondslag vindt in hu maniteit en naastenliefde. SINT PANCRAS. Een ongeval dal goed afliep. De motorrijder Scheltus van Cudkar- spcl reed met een kaim gangetje door onze gemeente. Van den anderen kant kwam een vrachtauto waaraan een jongen zich vast hield. Plotseling verliet de jongen den auto, stak dwars over den weg en raakte onder eer. juist passeerenden motor. De jongen iiep slechts eenige ontvellingen motorrijder kwam te vallen. Alleen de lamp werd verbrijzeld, de motorrijder kwam er goed af. De ongeil sliep slechts eenige ontvellingen op. Vrijdag gaf de gymnastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren" een uitvoering in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer G. de Rie van Alkmaar. Dc zaal was flink b \t Ais eerste nui r kregen wij vrije oefe ningen meisjes (t unschouwen. Dit nummer getuigde van goede leiding, de kleuters werkten schitterend de oefening af. De brugoefeningen, waar k.eine jongens aan werkten getuigden cok van traning, als mede de stokcefening voor jongens. De evenwichtsboom werd door kleine meis jes goed uitgevoerd. Velen liepen met gestrek te beenen vrij over den boom. De stokceieningen meisjes B. vielen ook zeer in den smaak van het talrijke publiek Wij zagen aan het rek schitterende toeren uit voeren door de heeren. Onder hen schuilen schitterende athleten De vrije oefeningen door de heeren uitgevoerd waren zwaar en werden keurig uitgevoerd. De dames gaven cok heel aardig werk te zien op brug en rin gen. Als laatste nummer kregen wij te aan schouwen rythraische oefeningen dames. Me de door de bel chting en de correcte uitvoe ring. kunnen we dit niet anders dan eer pracht nummer noemen Tusschen de verschülende oefeningen door werden een tweetal tooneelstukjes opgevoerd eti een zangnummertje. - In de pauze werden eenige prüzen verloot ten bate der kas. De beschermheer, de heer van Kampen, sprak na afloop nog eenige woorden van waardeering en wenschte den heer De Rie ge luk met deze zoo schitterend geslaagde uit voering. Door de leden was voor den heer De Rie een bloem ".tuk aangekocht, weike door den heer Van Kampen werd overhandigd. HOORN. De Kamer van Koophandel en Febrieken voor Westfriesland vergaderde Zaterdag on der leiding van den heer M. A. Emmerling in de raadszaal te Hoorn. Deze installeerde den heer E. J. M. Stumpel met eenige vrien delijke woorden als lid der Kamer. Mededeel ingen werden gedaan over de maatregelen, die zijn getroffen in verband met de crisisinvoerwet, terwijl werd uiteen gezet, hoe gerezen bezwaren zooveel mogelijk worden ondervangen. In antwoord op een desbetreffend schrijven heeft de Kamer bericht ontvangen dat de di rectie der Ned. Spoorwegen, ingaande de nieuwe dienstregeling, aanvangende 22 Mei 1932, de stopplaats Westerblokker op te hef fen. Steun zal worden verleend aan een adres van den Ned. r.k. bond van hotel-, café- en restauranthouders en slijters „Sint Joseph'' aan den minister van financiën inzake ver voer van gedisstilleerd. Besloten wordt toe te treden als lid der Zuiderzeevereeniging. Na uitvoerige besprekingen stelde de Ka mer zich op het standpunt, dat zij het althans voorloopig nog niet wenschelijk en noodig acht, dat wettelijke maatregelen worden ge nomen te aanzien van uitstel van betaling enz. De Kamer sprak zich uit voor de totstand koming van een tolunie met België. De rekening over 1931 werd goedgekeurd tot een bedrag van 13.851.68 in ontvang en uitgaaf, met inbegrip,van een batig saldo van 963.44t Eerste lusVum van de Rijvereeniging. Zaterdagavond 8 uur klonk Jazz-muziek uit „De Rustende Jager". Feestgangers en vele auto's reden a." en aan. De tooneelzaal van de Rustende Jager bood een feestelijken aanblik. Er was een schitteiende versiering en een even mooie belichting, het vaderland- sche dundoek hing in de hoeken der zaal. Kortom, het was een aankleeding die af was. De Rijvereeniging herdacht haar eerste lustrum, in een tot in alle hoeken gevulde zaal. Rijvereenigingen waren aanwezig van Texel tot Haarlemmermeer en vele genoodig- den, waaronder de burgemer~*er. Een korte hamerslag en de muziek ver stomde. De voorzitter, jhr. H. van Foreest, opende en terwijl allen zich van hun zetels verhieven wijdde hij oorden van nagedach tenis aan het ijverige lid N. Zwart, die het vorig jaar op tragische wijze op zijn bedrijf en in zijn werk de dor-d vond. Zijn aandenken zal bij ons in herinnering blijven. Daarna heette, spreker allen we'kom De eere-vcorzitter, de burgemeester, de be schermvrouwe, mevr. c'r? Lange—van Foreest. dr. Veeninga, voorzitter van den Prov. Bond en mr. van Regteren Altena, oud-voorzitter van de vereeniging. Van het Federatie bestuur was bericht van verhindering ont vangen. Dank aan de zusterverenigingen die met ons eerste lustrum willen vieren, dank aan leden en donateurs en zooveel vrienden en vriendinnen van onze vereeni- Daarna ging spr. de wordingsgeschiedenis na Op initiatief van de L. E T. T wiens ijverige voorzitter, wijlen de lieer M. Me'der, aan de voorbereiding den stoot gaf, werd op 23 Maart 1927 de vereeniging opgericht. Als we ren??" 'drs dn vccritter. wat onze jonge vereeniging in die jaren presteel Je, dan kunnen we tevreden zijn. We namen (kei aan een 25-tal demonstraties en behaalden evenveel prijzen. Het glanspunt van ons kun nen was wel de demonstratie te Brummen, waar we de medaille van de koningin-moeder behaalden. In wel gekozen woorden bracht spr. dank aan den ijver en toewijding van he: bestuur, doch in zonderheid aan den instruc teur, den heer P. de Jager Jr. en den heer P- Bakker Pz„ den ijvervolle secretaris. Van de oprichters zijn nog in het bestuur de zooeven genoemde heer Bakker en de heer C. Muijs Kzn. Spr. weidde uit over de belangrijkheid van de ruitersport en maakte de woorden van den minister, gesproken op de jaarvergade ring te Utrecht tot de zijne, die zeide: „Een der zeer bijzondere voordeelen van de thans bloeiende lande'ijke ruitersport is dat hij een krachtig bolwerk vormt tegen het urbanisee- ren (tegen het verstedelijken) van het platte land. Het platteland, dat juist in een zoo uiterst moeilijken tijd als wij thans beleven, onze liefde en onze toewijding noodig heeft". Moge de landelijke ruitersport, ook hier in Heiloo het saamhoorigheiasgevoel ten platte- lande bevorderen. Moge hij aankweeken en versterkende eerbied voor ons boerenbedrijf, de toewijding aan onze dikwijls harde en moeilijke plichten; de liefde voor onzen grond. De met zooveel enthousiasme en met klem uitgesproken woorden maakten op allen indruk. Dr. Veeninga feliciteerde de vereeniging, onderstreepte de woorden van den voorzitter en bood de beste wenschen voor de toekomst aan. Daarna was het woord aan de heer J. Klerk uit Stompetoren, lid onwr vereeniging. Met vrijmoedigheid hield hij een uitvoerige speech, waarin hij het bestuur, doch vooral den instructeur, de lieer de Jager en den secretaris, den 'neer Bakker, huldigde. Aan den heer de Jager bood hij aan een stilleven en aan de heer Bakktr een vulpen. Daarna was het woord aan den afgevaar digde van de vereenigingen uit Texel, Anna Paulowna en Purmerend. Bloemen werden aangenomen en in dank aanvaard. De aandacht werd gevraagd voor een tableau. Een opgetuigd paard, dat een hin dernis moest nemen en daaromheen de ama zones, ruiters en het bestuur. Het was prach- tig- Daarna werd opgevoerd „Het Ruiter aan zoek", tooneelspel in 3 bedrijven door H. Vogelaar en W. Slob. De korte inhoud was dat men in een niet genoemd dorp tegen een Rijvereeniging was omdat „boerepeerden het altijd moeten afleggen tegen dieren van beroepsrijders. Bovendien behoort het „peerd" op de boerderij. Doch er komt con nectie met Haarlemmermeer, daar Amor zijn peilen op de dochter in de vreedzame hoeve heeft gericht. De boertjes oesluiten naar de dmonstraties te gaan, men krijgt tegenbezoek- van amazones en ruiteis en het slot is het oprichten van een rijvereeniging en als klap op de vuurpeil een verloving. Het spel, opge voerd door de leden van de Rijvereeniging voldeed goed. De auteurs hebben met dit aardige tooneelstuk een mooi propaganda middel in handen. Jhr. H. van Foreest bood onder daverend applaus aan de dames bloemen aan. Na eenige afwisseling werd de Ruiterfilm vertoond, een film die we het vorig jaar in de manegie zagen en toen beschreven. De feest vreugde hield lang aan. Voordrachten en muziek wisse'den elkander af. 't Was een in menig opzicht geslaagd" avond. UITGEEST. Personalia. De heer H. Stegeman, weg werker bij de Neoerl. Spoorwegen alhier is bevorderd tot ploegbaas en is in verband hiermede overgeplaatst naar Oosthuizen. Crisissteun. Het plaatselijk crisiscomité heeft van het Nationaal Crisiscomité ontvan gen 10 ton eierkolen, 10 wollen dekens en IOC aan geld. Jaarvergadering van de Hanze. De afd Uitgeest van de Hanze kwam Donderdag in vergadering bijeen. In verband met de wen- schelijkheid om des middags gedurende etenstijd den winkel te sluiten werd besloten bii den gemeenteraad een verzoek in te dienen tot het opnemen in de plaatselijke verorde ning van een bepaling waarbij het sluiten des middags van 12 'A tot 1 'A uur verplichr gesteld wordt. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 421.43 en de uitgaven 359 30. zoodat er een batig saldo is van 62.13. Het aantal leden bedraagt thans 31. Tot leden van de commissie belast met liet onderzoek der boeken en bescheiden van den penningmeester werden benoemd de heeren H. Vos en P W Kalkman. Besloten werd bij den gemeenteraad te klagen over het doen van bestellingen door d" pemeente buiten de plaats waardoor de zakenmensehen ter p'aatse v orden gepas seerd terwijl door de werkverschaffing aller lei werkzaamheden worden uitgevoerd ten nades'e van de gevestigde patroons. Vrijdagavond werd door de woningbouw vereeniging „Goed Wonen" te Koedijk een algemeene vergadering gehouden in de zaal van den lieer M. K. de Weerdt. Tot waarne mend secretaris is benoemd de heer Jn. Ploe ger. De voorzitter deelde mede, dat deze ver gadering is belegd naar aanleiding van een verzoek om over te gaan tot de verkoop van een stuk grond, groot plm. 1 H.A., aan de gmeente Koedijk, voor de som van 5000 Dat deze grond verkocht wordt vindt zijn oorzaak hierin, dat bedoeld stuk grond voor de woningbouwvereeniging elk jaar een ex ploitatietekort opleverde en daar het terrein thans voor sportdoeleinden gebruikt wordt, is het dus nu geheel een gemeenschapsterrein geworden. De minister heeft het besluit tot den verkoop goedgekeurd, terwijl het even eens door de algemeene vergadering be krachtigd meet worden, waartoe met alge- heele stemmen werd besloten. Met het be stuur van de muz.ekver. „Aurora" is over eengekomen, dat de muziektent binnen enkele dagen op de N.W. hoek van het sportveld zal verrijzen. Door ziekte van den administra teur is de algemeene jaarvergadering uitge steld. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat binnenkort een aanbouwtje aan zijn huis gebouwd zal worden, dat zal dienen voor mogelijke bestuursvergaderingen en andere besprekingen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Aan 50 gezinnen werd door het plaatse lijk crisiscomité 1 K.G. gesteriliseerd vleesch beschikbaar gesteld. Het voornemen bestaat om op 30 Maart a.s. een vergadering te beleggen ter oprich ting van een vrijwilig brandweerkorps. Zij die daartoe hunne medewerking willen ver kenen kunnen zich vóór dien datum opgeven bij den opperbrandmeester, den heer P. Hart. OUDE NIEDORP. Donderdagavond werd door de „Flora- liavereeniging" alhier, een ledenvergadering gehouden in café Balk. Aanwezig waren slechts 14 leden. Voorzitter was de heer D. Kriller. Geen der commissieleden voor het nazien der rekening 1931 kon op deze verga dering aanwezig zijn, waarom een ingeko men schriftelijk rapport van genoemde com missie werd voorgelezen. Op 1 Jan. 1931 was het kassaldo 122.621/*. In den loop van het jaar bedroegen de ontvangsten 735.72, al- zoo totaal 858.3434. De uitgaven waren 738.341/^. Het saldo op 31 December 1931 bedroeg 120. Alles werd in de beste orde bevonden en de commissie adviseerde tot goedkeuring der rekening. Aldus werd be sloten. De voorzitter bracht den penningmeester een worod van dank voor het accuraat be heer, er tevens op wijzende, dat de vereeni ging in 1931 circa 50 extra uitgaven heeft, zoodat we dus ook, wat het financieele ge deelte betreft, over het verkopen jaar tevre den kunnen zijn. Nu volgde er een langduri ge bespreking over den aankoop van plantjes voor 1932. Bij eindstemming werd besloten, om zoo mogelijk, evenals voorgaande jaren, de plantjes bij de firma Kruit te Schagen te koo- pen, terwijl er tevens bij het bestuur op aan gedrongen werd beslist goede planten te ne men. De data der te houden tentoonstelling werd vastgesteld op 18 en 19 Sept. a.s. De heer Wit gaf hierbij 3 nieuwe leden op. Hierna sluiting. £attd: en ÜmUt&auw WARMENRHUIZEN Vrijdagavond hield de tuinbouwvereeni- ging „De Noord" een algemeene ledenverga dering in het locaal van den heer Jb. Wester. De voorzitter, de heer W. Gutker, wensch te niet over den thans heerschenden toestand uit te wijden daar die ons allen te goed be kend is. De hoop die nog steeds gekoesterd was voor de bewaarkool is ijdel. Deze kool is ook jammerlijk misgeloopen. De gewone ontvangsten hadden bedragen 324.77, aan uitgaven 275.95, voordeelig saldo 48.82. Exploitatie druivenserre 1/4 netto op brengst ƒ106.35, aan uitgaven 141.50, na- deelig saldo 35.15. Uit het jaarverslag hebben we vernomen dat het ledental is teruggeloopen van 190 tot 120 leden. Verder nog een mededeeling van den p'antenziektenkundigen dienst, kring Langedijk, over de heerschende rattenplaag. Een zeer afdoend middel werd door genoem de instelling beschikbaar gesteld a 10, per KG. Op de ingekomen circulaire was echter niet vermeld de gebruiksaanwijzing. Besloten werd aan den heer van Herwij nen hieromtrent nadere inlichtingen te vra gen, waarmede de heer Jb. de Groot als cor respondent van den plantenziektenkundigefl dienst werd belast. Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren W. Gut- 'l uime!L,c en kikker kerel smeekten om genade, dcch tie kok zei, dat het tijd werd, dat ze hun ondeugende streke? cena ai- leerden en met de pook in zijn hand bracht hij hun naar dei koning. Groote tranen van berouw vielen overal vaar cc liepen en de schildwachters begrepen aanstonds, dat fui.rk .e en zijn vriend weer wat hadden uitgevoerd. 170. In de hall, waar de zaal van den koning was, heerschte groote verwarring. De secretarissen van den koning schreeuw den om hulp. De oudste vertelde met betraande oogen, dat er can groote ooievaar in het vertrek van den koning was bin nengedrongen. Deze had na een korte korsteling den koning vastgepakt en was er mee weggevlogen. Tuimeltje en kikker Karei ijlden allebei naar buiten en daar zagen ze honderden meters boog de ooievaar vliegen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6