Amstecdamscfe Jkownciaai Tlieuws Jnqzzmden Stukken £uchtvaact Jhheepstiidüuiea Rechtszaken WINKEL. We zullen het hier voorloopig bii laten, DE POSTVLUCHTEN OP JNDIE. van 31 Maart I?)3Ï5. Opgave van !%oordl»oIlainlseli ■iaiidbouworediel fc'.V. C ÖX TKOIiliEHE .1 VA\ BALAISGV S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. 152. LEERAAR M. O. BOEKHOUDEN. - ACCOUNTANT. rezen conflict haar sanctie heeft gegeven, van een andere, van die der oppositie princi pieel afwijkende opvatting omtrent het wet tig gezag gebleken was. Maar dit legt dan ook te ernstiger de plicht op, om zelf toe te zien en den eisch van ons beginsel niet te laten verzwakken, dat zich tegen elk geroepsegoïsrae verzet Wij hebben er altijd tegen gewaakt, dat onze Unie een anti-sociaal-democratische partij zou worden, en er ons tegen verzet, wanneer men ons in dit opzicht in den een of anderen hoek wilde dringen. Zijn we in het algemeen geen voorstanders van het ingrijpen door de Overheid in het maatschappelijk leven, in tijden van crisis of zal ik zeggen van overgang, zooals het mij met anderen wil toeschijnen, kan dat noodig zijn; sterker nog, kan het door dezelfde beginselen geboden zijn- Tegenover de geweldige revolutionnaire actie ^clie onder ons volk wordt gevoerd, mag de actie, die het Evangelie in haar vaan voert, niet ontbreken, maar moet zoo moge lijk van sterker energie getuigen. Wel zal zij van gansch anderen aard zijn en verre blij ven van ieder pogen, zelfs om te willen wed ijveren in de wijze waarop de revolutionnai- re actie zich van de massa poogt meester te maken. Spr. eindigde zijn rede met de woorden: Wij lieven als politieke partij niet van het doen van beloften, en wenschen daarvan niet tr. leven; maar wel meenen wij in onze be ginselen den besten waarborg te hebben voor liet kostelijkste goed van een volk; vrijheid Vrijheid, niet als een ledig begrip, maar eene die positieven inhoud heeft, omdat zij gedra gen wordt door gezag. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine hield een inleiding over het onderwerp „Onze taak in crisistijd". BLOEMBOLLEN EN CONTINGEN- TEERING VAN DEENSCH VLEESCH. De groepen bloembollen, bloemisterij en boomkweekerij uit den Nederlandschen Tuin- bouwraad hebben aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw een telegram gezonden, waarin adhaesie betuigd wordt met het adres van de bonden van bloembol lenhandelaren en den Aalsmeerschen Tuin- bouwbond en dringend verzocht wordt reke ning te houden met de exportbelangen ten aanzien van de vaststelling van een nieuwen termijn van het contingent Deensch vleesch. ECONOMISCH CONFLICT OPGELOST. De rijksbemiddelaar prof. Aalberse had tegen vandaag partijen bijeengeroepen, be trokken bij het conflict bij de Coöperatieve Tilburgsche Melkinrichting en Zuivelfabrie ken. Aangezien prof. Aalberse bericht heeft ontvangen, dat partijen gisteravond tot over eenstemming zijn gekomen, ging de confe rentie niet door. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Een doode. Aan boord van de sleepboot Leonardus fan papitein van Riemsdijk uit Amsterdam heeft een geval van kolendampvergiftiging plaats gehad. Hedenmorgen werder m beide zoons van den kapitein bewusteloos in hun kooien gevonden. Het bleei-tfat zij door ko lendamp bewusteloos waren geraakt. Dr Buurman kon bij een van hen slechts den dood constateeren. De andere zoon is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. ZWAAG. Door den heer P. Buis Jz. zijn aan de veiling Bangert en omstreken de eerste stook kasdruiven aangevoerd. Een uitnemend verzorgd programma, be staande uit 11 nummers, werd onder leiding van den heer S. Keesman op keurige wijze af gewerkt. Vooral in de 1ste afdeeling jongens zitten flinke krachten, die voor de toekomst nog veel beloven. De knotsoefeningen van dames en de vrije-oefeningen der meisjes muntten als tijd uit door sierlijkheid van be weging. Het laatste nummer: Rhytmische oefenin gen door dames, uitgevoerd onder schitteren ae verlichting, werd een succesnummer. Ter afwisseling werd door eenige jonge dames een voordracht, getiteld „Het Arbeids contract" gegeven. Na afloop volgde een kort, maar gezellig bal. WESTWOUD. De directie van de Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" stelde den uitbetalingsprijs van de melk over het laatste tijdvak vast op 5.20 per 100 K G. of 5.35 per 100 Liter, ge middelde noteering. HOORN. De Rijkswerkinrichting wordt opgeheven. Naar we vernemen heeft de minister van Justitie besloten de Rijkswerkinrichting alhier op te heffen. Waar momenteel een 30 a 40- tal ambtenaren aan deze inrichting zijn verbonden, zou deze opheffing een gevoelige slag voor onze stad beteekenen. De haringvischerij levert alhier over 't algemeen dit voorjaar slechte uitkomsten op Verschillende vaartuigen blijven dan ook de botvisscherij uitoefenen. DIRKSHORN. Ten huize van den heer D. Swager gaf de gymnastiekvereeniging U. d. I. alhier haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was goed bezet. NOORD-SCHARWOUDE In de gehouden vergadering van het plaatselijk crisis-comité werd besloten naast de 1000 Kg. zwavelzure ammoniak welke door het Nationaal Comité is toegewezen, zelf nog 1000 Kg. aan te koopen, en dit kwantum te verdeelen onder de gegadigden bij loting. Op het Nationaal Comité zal we derom een beroep gedaan worden om steun. Door den heer Jac. Smit Jz. werd voorge steld om ook hier een lichtbeeldenavond te houden zooals in andere gemeenten reeds plaats vond. Dit zal in overweging geno men worden. De heer H. Velthuijs, dienaar van politie alhier, is met ingang van 21 Maart j.1 aan gesteld als onbezoldigd Rijksveldwachter. TEXEL. De handel in kivietseieren is hier deze week begonnen. Dinsdag kocht de hande laar A. Plaatsman het eerste ei van D. v. Sijp, het was in Eierland gevonden. Later op den dag werden bij denzelfden hande laar meer eieren te koop aangeboden. In 1931 werd hier het eerste ei gevonden op 28 Maart, dus één dag vroeger. OTERLEEK. De tuinders en kleine veehoudertjes, wel ke kunstmest hadden ontvangen, en reeds be taald, hebben hun geld van het plaatselijk crisis-comité terug ontvangen. Dezer dagen heeft ten raadhuize alhier een conferentie plaats gehad tusschen een tweetal vertegenwoordigers van het P.E.N., B. en W. dezer gemeente en de lichtcommis- sie, over eventueele voorwaarden, waarop het P.E.N. bereid zou zijn, het G.E.B. over te nemen. De besprekingen droegen een voor- loopig karakter en dienden in hoofdzaak ter voorlichting. Het P.E.N. is in principe bereid de stroomlevering in deze gemeente zelf ter hand te nemen. Over de gestelde voorwaar den werd levendig van gedachten gewisseld. In een volgende week te houden raadsverga dering zal vermoedelijk deze zaak aan de or de worden gesteld. Door de rardsleden de Boer en Witteveen is een yoarstèl aanhangig gemaakt, om in verend met de crisis, aan die lichtgebrui kers, wier inkomens over 1931 minder heb ben bedragen dan 2000 een restitutie van hun vast recht te verleenen van 20 pCt. Bij de Dinsdagavond gehouden stemming voor notabel der Ned. Herv. kerk ter voorzie ning in de vacature J. de Wit, werd gekozen de heer H. Klerk. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). NOG EENS „ROTKREUPEL". Naar aanleiding van het stukje in het num mer van Donderdag 24 Maart van den heer C. Groot Wzn. het volgende: De heer Groot schrijft onder meer: De hulp van den veeartsenijkundigen dienst hier inroepen is voor deze met zijn, hoe deskun dig ook, te gering personeel op Texel met zijn zeer verspreide boerderijen, vrijwel ondoen lijk. Met andere woorden, de heer Groot zal zich met behulp van den veeartsenijkundigen dienst trachten op de hoogte te stellen met den gezondheidstoestand van de schapen op Texel. Het is echter niet aan den heer Groot om te beoordeelen of de heer Inspecteur kans ziet Texel aan een degelijk onderzoek te onder werpen. Wat hij echter niet doet zullen wij voor hem opknappen. Door de afd. Texel van de H. M. v. L., de afd. Texel van den L.T.B. en de afd. Eier land van de H. M. v. L. is een verzoek ge richt aan den heer Inspecteur van den Vee artsenijkundigen Dienst, om een uitgebreid onderzoek te doen instellen aangaande rot- kreupel op Texel. Gaarne zullen we hier aan dit onderzoek onze medewerking verleenen en de resultaten publiek maken. Een prompte bediening me neer Groot. U ontvangt meer dan U redelij kerwijze hebt kunnen verlangen. want de beurt is nu eerst aan den veeartse nijkundigen dienst. Weest er echter van verzekerd, dat we voor den goeden naam van het schaap op Texel zullen blijven strijden. Met dank voor de plaatsing, H. KLIMP. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN AMSTERDAM, 31 Maart 1932. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd Geen aanvoer. Hedenmorgen om 6.35 u. vertrok de „Rei ger" van Schiphol naar Indië. De beman ning bestaat uit P. Soer, S. J. de Nes, L. W. Stolk, boordwerktuigkundige en Beukering, radio-telegrafist. Het toestel vervoerd 195 K.G. post en 39.720 K.G. goederen. Een passagier, de heer Saunders' maakt de reis tot Athene mede. Het thuiskeerende postvliegtuig de „Duif" is gistermorgen te 5.50 uit Djask vertrokken en te 8.45 uur in Bushir geland. De „Ekster" is op uitreis om 7.17 uit Jodphur vertrokken. Het toestel landde om 11 12 te Allahabad en vertrok vandaar om 12.09 uur. Vervolgens kwam het vliegtuig om 16.28 te Calcutta aan. Inbreker, de gestolen beker bekijkend „Goeie help, ▼oor het wereldkampioenschap aardioopen 1" (Judge). STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Marnix van St. Aldegondo 30 Maart v Amsterdam n. Batavia. P C. Hooft (uitr.) 30 Maart v. Suez. Tabinta (uitr 29 Maart te Antwerpen. Poelau Tello 30 Mrt. v. Amst n. Hamb. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk 24 Mrt. v. Halifax n. Rott. Delftdijk, Pacifick. n. Rott., 29 Maart te Liverpool. Dinteldijk Rott./Vanc. 28 Maart v. Cham- perico. Statendam N. York/Rott. 30 Maart 10 u 50 m. v.m. v. Plymouth. Lochgoil, Vanc./Rott., 28 Maart te San Francisco. - Rotterdamsche Lloyd. Jacatra 30 Maart v. Bataavia 1. v. Lon den te Rotterdam. Slamat (thuisr.) 30 Maart v. Colombo. Baloeran (thuisr.) 29 Maart v. Marseille. Garoet (uitr.) 30 Maart v. Suez. Kon. Holl. Lloyd. Ajax (thuisr.) 27 Maart v. Pernambuco. Gerwin (uitr.) 25 Maart te Rosario. Paraguay (uitr.) 28 Maart v. Paranagua. Waterland (uitr.) 30 Mrt. v. Las Palmas Siërra Cordoba (uitr.) 28 Maart van Boulogne. Ivo 30 Maart v. Rott. n. Hamburg. Kon. Paketv. Maatschappij. Cremer 23 Maart te Hong-kong. Sawahloento 26 Maart v. Sydney naar Hongijkong. Cremer 24 Maart v Hongkong n. Singa pore. Le Maire 28 Maaart v Singapore te Sydney. N. Zeeland 26 Maart v. Brisbane naar Singapore. Roggeveen 28 Maart v. Lorenzo Marqués naar Port Natal. Sigli 27 Maart te Belawan. Kon. Ned, Stoomb. Maatschappij. N'ereus 30 Mrt. v. Amst. n. Kopenhagen. Poseidon 30 Maart v. Amst. n Hamburg. Ceres 29 Maart v. Malta n. Algiers. Cottica (uitr.) 29 Maart v. Madeira naar Paramaribo. Erato 29 Mrt. v. Passages n. Bilbao. Haarlem (uitr.) 28 Maart v. Callao naar Mollendo. Hermes 28 Maart v. Saloniea n. Smyrna. Orestes (thuisr.) 29 Maart v. Paita naar Guavaaquil. Saturnus 29 Maart v. Malta n Alexan- drië. Venus 29 Maart v. Valencia te Rotterdam Vesta 29 Maart v. Malaga te Amsterdam. Amaazone 29 Mrt. v. Allicante te Malaga Erato 30 Mrt. v. Pasages te Bilbao. Hebe 30 Mrt. v. Triest te Fiume. Jason (thuisr.) 30 Mrt. te Havre. Orpheus 29 Mrt. v. Danzig n. Stettin. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk (uitr.) 29 Mrt. te Madras. JavaChinaJapan Liln. Tjibadak 23 Mrt. v. Batavia n. Hong kong. Tjinegara 24 Mrt. v. Shanghai n. Java. Tjisalak 27 Mrta v. Tsingtao n. Keelung. Tjikembang 29 Mrt. v. Hongkong te Shanghai. HollandAfrika Lijn. Nijkerk 30 Mrt. v. Hamburg n. Amst. Springfontein (thuisr.) 29 Mrt. te Mom- bassa. Rietfontein 30 Mrt. v. Hamburg n. Amst. JavaNew-Tork Liln. Kotoa Radja 28 Mrt. v. Java te Boston Polyphemus. Batavia n. New York, 26 Mrt. v. Belawan. Prometheus 26 Mrt. v. Philadelphia n. Batavia. Sembilan, Java n. New York, 30 Mrt. v. P Said. Silver—Java Pacific Lijn. Silverash, Pacifickust n. Calcutta 28 Mrt v. Singapore. Kota Baroe 24 Mrt. v. Calcutta naar Vancouver. Kota Gede. Caclutta n de Pacifickust, 27 Mrt. v. Cebu. Silveray, Calcutta n San Francisco, 24 Maart te Batavia. RotterdamZnid Amerika Lijn. Alwaki (uitr.) 28 Mrt. te Montevideo. Stoomvaart Mij. Oceaan. Menelaus Japan/Rott., 27 Mrt. v. P Said Tantalus 27 Mrt. v. Batavia. I. v. Amst.. te Londen. Menelaus, Japan/Roti., 27 Mrt. v Port Said. Perseus, Japan/Rott., 29 Mrt. v. Hong kong. Sarpedon, Japan/Rott., 29 Mrt. v. Co lombo. Troilus, Rott./Japan, 29 Mrt. te Hong kong. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 25 Mrt. v. Barriana n. Castello. HollandWest-Afrlka-Lijn. Maaskerk 30 Mrt. v. Amst. n W.-Afrika Holland—Oost- Azië-Lijn. Gaasterkerk (uitr.) 29 Mrt. v. Singapore DRONKEN ACHTER HET STUUR. Jong chauffeur in hooger beroep. Een twintigjarige chauffeur uit Middel - harnis is door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot negen maanden gevangenis straf wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op 3 Juli 1931 heeft verdachte als be stuurder van een vrachtauto, na een café be zocht te hebben alwaar hij o.a. tien glazen bier en eenige hoeveelheid port heeft gebruikt te Nieuwe-fonge een aanrijding veroorzaakt waarbij een wielrijder, de landbouwer Van der Boom, als gevolg van deze aanrijding, het leven verloor. In hooger beroep voor het gerechtshof te 's Gravenhage terecht staande ontkende ver dachte in staat van dronkenschap achter het stuur te hebben gezeten. Verschillende getuigen verklaarden echter, dat hij wel onder den invloed van drank was. De advocaat-generaal zeide uit de getui genverklaringen de overtuiging te hebben, dat de jongeman wel degelijk dronken achter het stuur is gaan zitten. Spr. meende het Hof te mogen adviseeren in geen geval de opgelegde gevangenisstraf door hechtenis te vervangen. Arrest 13 April. DE OVERVAL AAN DE LAAN VAN NIEUW-OOST-INDIE TE 's-GRAVENHAGE. Het Gerechtshof heeft gister uitspraak ge daan in de zaak tegen den 21-jarigen reizi ger H. H W. W., verdacht van medeplichtig heid aan den overval met roof aan de Laan van Nieuw-Oost-Indië te 's-Gravenhage, ge pleegd op 5 November j.1., waarbij de winke lierster E. M. Kins met een revolver werd be dreigd. Evenals de verd. M. v. W was W door de rechtbank te ditr zake tot drie iaar en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld Se V°nmS ber0eP aantel Het Hof, rekening houdende met het feit dat verdachte door den Krijgsraad te 's-Her- togenbosch na het plegen van dit misdrijf tot tien maanden gevangenisstraf is veroordee'd wegens desertie, veroordeelde W. tot twee jaar gevangenisstraf. MORPHINE EN COCAÏNE. Oehein^e verkoop Een 30-jarige zeeman en een 32-jarige vrouw zijn door de rechtbank te Rotterdam ter zake van het opzettelijk morphine en co caïne aanwezig hebben en verkoopen, ver- oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, van welk vonnis de verdachten in hooger beroep zijn gekomen voor het gerechtshof te 's-Gra venhage. De verdachten ontkenden zoowel het aan wezig hebben als het verkoopen van bedwel mende stoffen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat in Fe bruari van het vorig jaar door een kellner twee poeders zijn gekocht voor een rijksdaal der. Den volgenden dag deed de recherche een inval en vond bij die gelegenheid onder den drempel van de W.C. twee fleschjes, twee lucifersdoosjes en 1 cigarettendoosje, totaal inhoudende 24 poeders morphine. Zoowel verdachte als de vrouw, met wie hi' samenleeft, kwamen op vroeger door hen voor de politie afgelegde verklaringen terug. De man beweerde thans dat de kellner met de poeders door de politie naar zijn wo ning was gezonden om hem op deze wijze te vangen. Herhaaldelijk werden beide verdachten er door den president op gewezen, dat zij zich in hun uitlatingen tegenover de politie hadden te matigen. De advocaat-generaal betoogde, dat uit de feiten zoowel het aanwezig hebben van ver- doovende middelen als de verkoop daarvan is komen vast te staan en concludeerde tot be vestiging van het vonnis. Verdachten, die zich zelf verdedigden, be schuldigden de politie van „oneerlijke" han delingen en bleven ontkennen in het bezit van morphine te zijn geweest. Arrest 13 April. Koers van beden te: (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v, 1000 Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 1007/ie 987. 92-/8 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 Gij pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 731/g 551/4 61 92 58 61'/, 351/4 25 57 3i/s lU»/! 685/8 1087s 57'/, 117 67'/4 110'/, 35-6 3-Vi 67-i/s 109'-10 109'/, 35'/, 68 ios;-9i 135/4,-, 14?/lG 2'/l6 198/s 58/. 28/., 42-Vs 8 2% 23i/s 12'/, 147, 2'/, 198/, 6 42'/, 73/, 25/8 14V16-) 218/i6 i^/i6-i 19-20 141/46 -i 6V4 173-Vs 133 82 44 27 50 177 132 82 44 176 II51/4 181/8 70 117'/, 18 70 1177,-8 116|-7( 117-f 113'/, 127 995/g 61/i» 3''46 121 133'/, 93'/, 33/, 6»/io 132.1-3} 6% 1327,-3 37 87, 137, 9'/, U/l6 37'/, 8' 13 37J-'/, 3'/, 28/s 127, 127, 551/4 56 115 16 126 152 120 15 130 155 71'/, 103/4 76i/18 3i/i6 "97, 76'/, 3 3Ï PROLONGATIE Vorige koers U/, oCt. Heden 1 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCL NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-YorW Italië 100 Vorige Koers op koers heden 2 uur 9.23 9.40 58.90 58.95 9.75 973'/, 34.627, 34 577, 48.027, 47 98 51 50 51AO 50 CO 50 50 49 00 50 00 247 78 - 247 12 87'/, 12.85

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10