ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK N.V. Boek-Handelsdrukkerij v.IL HERMS. COSTER ZOON Voordam C 9. Agenda 'fxovindxud Tlieuws £antU en Juintkuw £aatste /berichten 'lOeetêecicfit tBucgedijke Stand Stad en Omgeving, VOORZIEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL. Vraagt offerte aan de Donderdag 31 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De privé- secretaresse (rom); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater De luchthavik (realistisch); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-TheaterLiebescom- mando (operette); alle leeftijden. Vrijdag 1 April. 8 uur, zaal H. London, alg. verg. Bur gerwacht. Zaterdag 2 April. 8 uur, Harmonie, uitvoering Kracht en Vlugheid. Donderdag 7 April. 8 uur, café Hilbrand te Bergen, verg. op richting Landelijke Rijvereeniging. Zaterdag 9 April. 8 uur, Harmonie, opvoering Phyllis door T. O. P. LIMMEN. Boomplantdag van de Limmer jeugd Woensdagmiddag 2 uur: verzamelplaats in „Het Wapen van Limmen". Een groote schare schoolkinderen, onder leiding van den heer Boschman, hoofd der O.L. school en an dere onderwijzers stonden met schoppen ge reed om hun werk te doen. Allereerst verza melden ze zich in genoemd café waar B. en W. en genoodigden, waaronder pastoor de Wolff, aanwezig waren. De burgemeester, de heer J. J. Nieuwen- huisen nam het woord en zeide, dat de lang verbeide dag was aangebroken, dat de kin deren hun boom zouden planten. Hij heette de autoriteiten welkom en bracht dank aan den Rijkswaterstaat te Alkmaar voor de be reidverklaring om spoedig te helpen om Lim- men wederom van boomen te voorzien. Spr. herinnerde aan de mooie boomen, die voor het snelverkeer moesten vallen, doch verheug de zich over de groote verbetering die het snelverkeer bracht. Hij sprak de hoop uit, dat de boomen die de jeugd zou planten spoedig weer aspect en schaden aan omgeving zullen g^ven en beval de jonge boomen in de wel willendheid van de jeugd en ieder aan. Spr. had nog een prettige mededeeling. De film (die Dinsdagavond was vertoond) kwam door een technisch gebrek niet geheel tot zijn recht. Dit is nu verholpen en de pastoor heeft zijn zaal voor hetzelfde doel hedenavond beschik baar gesteld (gejuich van de jeugd). Daarop kreeg de heer Boschman 't woord. Aan het gemeentebestuur werd een oorkonde aangeboden, welke het feit memoreerde. Spr. verzocht den burgemeester om den eersten boom voor het raadhuis te planten, waarbij de wethouders zullen assisteeren. De oor konde werd in een looden bus gesoldeerd en in het plantgat gedaan. Daarna plantte de burgemeester de eerste kastanjeboom, waar na de kinderen een driewerf „hoera" aanhie ven. Vervolgens toog men naar café de Graaff, waar de jeugd onder leiding van een beamb te van de Ned. Heide Maatschappij en zijn personeel haar werk verrichtte. Na afloop werden de kinderen onthaald. Door een foto bureau werd de plechtigheid op de gevoelige plaat vastgelegd. NU NOG FOSFORZUUR BIJ KOOLTEELT. De controleur S. Vlaar te Hensbroek Xhrijft ons: Het is vooral in deze streken, waar zoo ont zettend veel kool wordt verbouwd, van zeer groot belang na te gaan, hoe de verschil lende meststoffen werken op het te telen ge-I was. Nog slechts betrekkelijk korten tijd zijn ook op het gebied van fosforzuur, vooral in den vorm van slakkenmeel, proeven gaande om na te gaan, hoe of deze meststof werkt op de opbrengst en wat ook van veel belang is, de kwaliteit. Daar ook onder mijn leiding enkele vel den zijn aangelegd en vooral ook op verzoek van eenige ingekomen brieven wil ik deze zaak eens nader bezien en de proeven, die het vorig jaar zijn genomen, eens uiteenzetten. Een veld was aangelegd bij den heer C. Obdam te Obdam, als vrucht stond hier Deensche kool (tusschenteelt). Het veld was verdeeld in 6 perc., die naast voldoende stik stof en kalie ontvangen perc. 1 en 4 600 K G slakken, opbrengst per H.A. 50126 K.G.; perc. 2 en 5 geen slakken, opbrengst per H.A. 41350 K.G.; perc. 3 en 6 1000 K.G. slakken, opbrengst per H.A. 51000 K.G. Wij zien dus een verschil tusschen geen slak en 600 K.G. van 8776 K.G. a 1.80, dus een meer-opbrengst van 155.96. Hier van gaat af aan bemestingsonkosten ong- 20Er blijft dus een voordeel van ruim 135, of door 100 K.G. slak een meer-op brengst van 22.50. Tuschen 600 en 1000 K.G. slak per H A. lag een verschil van 874 K.G. Wij zien dus dat de laatste 400 K.G. wel meer heeft op gebracht, doch gezien de tijdsomstandig heden ligt de rentabiliteitsgrens tusschen 600 en 1000 K.G. per H.A. en wij zouden bij de thans lage prijzen van het slakkenmeel, n.1. ruim 2 per 100 K G., bijv. 800 K G. voldoende mogen achten. Voor een bedrag van ruim 16 mogen wij ons product niet in de waagschaal stellen. De opbrengst mag m.i. niet lijden door gebrek aan fosforzuur. Daar echter door de tijdsomstandigheden bij verschillende tuinders de aankoop van de bemesting tot nu toe is uitgesteld, kwamen enkele brieven binnen over de vraag of ook nu nog met succes slakkenmeel kan worden gestrooid, vooral ook in verband met de te gebruiken ammoniak. Voor vele streken is super naast ammoniak niet aan te bevelen, in verband met de ontkalkende werking, die voor kool zeer nadeelig kan zijn (het is bekend, dat knolvoet vaak optreedt of kalkarme zuren grond) Een landbouwer vertelde mij, dat hij reeds 3 jaar proeven heeft genomen met fosforzuur in den vorm van slakkenmeel en super, terwijl als stikstof kalksalpeter werd gebruikt Hij kwam tot de ontdekking, dat het perc. met 3 jaar super dit jaar knolvoet vertoonde, ter wijl op 't veld met slakkenmeel en kalksalpeter geen knolvoet voorkwam. Nu zal, doordat de grond besmet is, wellicht de zwam ook op het andere perceel komen, maar toch leert ons dit eenvoudige veldje m.i. dit, dat wij met zure bemesting vooral op de koolvelden uiterst voorzichtig moeten zijn, vooral ook nu door het veelvuldig gebruik van ammoniak. Het kan de koolteelt voor jaren onmogelijk maken. En nu de prijs geen invloed uitoefent, is alle bezwaar opgeheven. Maar, zoo vraagt men zich af, is het nu niet te laat? Het moet toch in den herfst of winter gestrooid worden, meende men vroe ger. Ook hebben wij dit veel gehoord en vroe ger was men algemeen deze meening toege daan, maar de laatste jaren hebben ons ge leerd dat dit toch anders is, dan men vroeger meende. De hooilandproeven bewezen dit al reeds eerder, en zeer interessant is ook het vol gende proefveld aangelegd bij D. Vlaar, Noordijk. gem. Ursem. Ook hier waren 6 perc.. welke eveneens voldoende stikstof en kali ontvingen. Hiervan waren 2 perceelen bestrooid met 800 K.G. slak per H.A. in Dec 2 niet bestrooid en 2 perc. bestrooid in Maart. Wij hadden dus hier een goede gelegenheid om na te gaan, of deze laatste keer het slak kenmeel nog met succes werkte. Ziehier de opbrengstenHet veld was beplant met witte kool. Perc. 1 en 3 December 800 slak per H A. 116358 K-G.perceel 1 en 5 geen slakken meel per H.A. 101900 K.G.; perc. 4 en 6 Maart 800 slak per H.A. 114092 K.G. Er kwam hier een opbrengst welke als een record mag worden beschouwd. Het was een lust om dit veld te zien. Toen wij de laatste maal de kool oogsten, waren er nog bij van 25 pond, terwijl wij er eerst hadden van 36 pond. Er was tevens een mooi verschil, n.1. 14458 K.G. of wel bijna 1 'A wagon tusschen het in December bestrooide en het niet met slak bestrooide veld. Maart-bestrooiïng bracht ruim 2000 K.G. minder op als Dec. Zeer duidelijk bleek hier m.i. dat ook in Maart slakkenmeel nog met succes kan wor den gestrooid, over latere tijdstippen is ons op bouwland nog niets bekend, maar April is ook nog niet te laat, temeer daar het vaak wordt ondergeploegd of ingeëgd. Daarom heb ik de vragers gaarne een en ander uiteen gezet, opdat men er zijn Voor deel mee zou kunnen doen. Het geldt m.i. hier beter nu dan niet, dat zou nadeelig kun nen zijn. Ik herinner mij nog de woorden van wijlen dr. Haar in „de Veldbode" (dit gold toen zijn ervaringen in Duitschland"). Inderdaad, de Duitschers hebben het phosfor- zuurgebruik tot een minimum beperkt. De oogstresultaten hebben echter uitgewezen, dat de leer van Aereboe en van Wrangell absoluut niet opging. Tot op neden is per H.A. de vooroorlogsche hoogte niet bereikt. En dat (let wel) terwijl het stikstof- en kali- gebruik daar is toegenomen. Wat men dus in Duitschland op phosforzuur bezuinigde, heeft groote nadeelen meegebracht. In verband met de proeven kan men hier dus nog zeer goed slakkenmeel gebruiken, men vergete echter niet dat men de Ammoniak niet met deze tegelijk en ook niet te gauw achter elkaar Urooit. Onderploegen en (of) ineggen van het slakkenmeel is dus nood zakelijk. Het lijkt mij beter nu nog strooien dan niet. HENSBROEK. De Rundveefokvereeniging „de Toe komst" te Hensbroek—Obdam heeft Dinsdag haar algemeene vergadering gehouden in café de Boer. De voorzitter, de heer T. Schrooder, me moreerde de ziekte van den secretaris, den heer W. Zwagerman, oie de twee laatste ver gaderingen wegens langdurige ziekte niet heeft kunnen bijwonen. Mededeelingen. De voorzitter deelde mee dat 2 leden zijn uitgetreden. Betreffende het op punten zet ten der koeien deelde de voorzitter mee dit nu eens in het najaar op het land te doen. Na bespreking werd dit voor een jaar aangeno men. Aangaande een gesprek met den con troleur, zeide spr., zou het voor de vereeni- ging wel gewenscht zijn dat een beetje meer medewerking van den kant der zuivelfabrie ken gegeven werd. Dit in verband met het onderzoek der koeien aan de fabriek, wat voor de vereeniging een strop is. De contro leur lichtte dit ipunt nader toe en zou een adres aan den directeur willen zenden inhou dende een verzoek om de controle in het ray on der fokvereenigingen zooveel mogelijk te beperken. De voorzitter was bang dat als er pressie op de niet-leden wordt uitgeoefend, deze heelemaal geen lid worden. Na gehouden bespreking werd besloten dat het bestuur eens in overleg zal treden met den directeur der fabriek. Rekening van den penningmeester. Uit het verslag van den penningmeester, den heer jb. Rooker, bleek, dat er een ont vangst is van 1207,33 en een uitgaaf van 1075,27. Het batig saldo is 132,06. De penningmeester ontving een woord van dank voor zijn accuraat beheer. Wijziging omslag. De omslag zooals die nu wordt geheven is voor controleur en penningmeester zeer lastig. De heer Grootes (Wogmeer, voorheen daar lid van de fokvereeniging) deelde mee dat daar van de koeien die met Mei in 't land werden gedaan de omslag werd gehe ven zonder meer. Deze regeling werd na be spreking aangenomen. Er aan toegevoegd werd nog dat als een boer een koe heeft om in de weide te doen, hij hiervoor geen om slag heeft te betalen, mits het niet langer is dan drie maanden, daar hij dan weer voor den vollen omslag wordt aangeslagen. Bespreking Stierenkeuring. Besloten werd dit weer op dezelfde manier te doen als het vorige jaar. Jaarverslag Controleur. De controleur ving zijn verslag aan met de mededeeling dat hij net als het vorige jaar een overzicht zal geven van de 5 der beste en 5 der slechtste dieren. De dieren die het afgeloopen jaar in controle zijn geweest zijn: Vaarzen 44 verleden jaar 48 twenters 36 verleden jaar 34, derdkalvers 37 om 172 oudere koeien 65r om 66. Totaal 182 om 172 Van de 5 beste vaarzen was de vetopbrengst te samen in K.G. berekend 758 of peen ach teruitgang van 18 K.G. vet bij 't vorige jaar. De slechte vaarzen gaan in de goede rich ting. Verleden jaar 417 K.G. en nu 491 K.G., een vooruitgang dus van 74 K.G. Van de 5 beste twenters was de opbrengst dit jaar 933 K.G. vet, 't vorige jaar 841 K G. een vooruitgang dus van 92 K.G. Ook bij de slechte was 'n vooruitgang van 5 K.G. Bij de derdkalvers is bij verleden jaar een teruggang merkbaar van 24 K.G. bij de beste en 31 K.G. bij de slechte. De beste gaven dit jaar 951 en verleden jaar 975. De slechte verleden jaar 610 en dit jaar 579 K.G. vet. Bij de andere koeien is een vooruitgang van 57 K.G. Was de vetproductie over 1930, 12 K G. minder dan in 1929, dan is het een verblijdend teeken dat we die beide jaren ver slaan met een meerdere opbrengst van 57 K.G. Dit is in hoofdzaak te danken aan hyee koeien n.1. Mantel No. 189 en Schoorl No. 138. De koe Schoorl was voor twee jaar de kampioen der vereenigin? met een produc tie van 7556 K.G. melk 237—313—280 melkdagen, in 1931 waren die cijfers 7430, 2503.36280. In werkelijkheid gaf ze als 9-jarige koe 15024-356—3.38-475 melk dagen. Deze beste koe wordt echter ver slagen door Mantel No. 189. Als 7-jarige had deze koe een opbrengst in 461 melkdagen van 121094053,34, of 26,25 K.G. melk per dag met 8.77 gram vet per dag tegenover Schoorl 22,16 K G. melk per dag met 750 gram vet. Na deze gegevens eindigde de controleur zijn jaarverslag en bracht de leden dank voor de aangename samenwerking. De voorzitter bracht den heer Houtkooper een hartelijk woord van dank. Het verslag bondsvergadering werd aan de leden voor lezen. Benoeming plaatsvervangend keurmeester. Benoemd werd de heer Jb. v. d. Molen. De heer A. Pijper wil bij niet verschijnen ter vergadering 50 ct. boete heffen Dit werd niet gesteund. De heer S. Grootes vroeg hoe het staat met het nummeren der koeien. De voorzitter antwoordde, dat daar ai mes is begonnen. De heer Rooker deelde de ver gadering mee dat hij na gehouden boek houding van 't vorige jaar bijna 500 meer had gekregen dan 3 jaar geleden, wel een bewijs dat het voor een boer nuttig is om lid van een fokvereeniging te zijn. Hierna sluiting. Tot directeur van de Boerenleenbank is in plaats van den heer Jn. Blauw benoemd den heer D. .Wit, wethouder dezer gemeente. Toen Maandagmiddag een paar jonge lui zich per motor naar Alkmaar wilden begeven kregen zij bandenpech op de brug aan 't Zuideinde. De moh>r werd op de brug geplaatst om de band te repareeren. Vanuit de Heerhugowaard kwam de melkauto van Krijn te Opmeer. Deze gaf "oldoende sig naal, maar de motor werd niet opzij gezet, zoodat de bestuurder het er maar op waagde er langs te gaan r.iet gev> !g dat door de trilling van de brug de motor om viel en net onder het achterwiel van de auto terecht kwam, zoodaf het voorste gepe lte van de motor geheel plat gereden werd. Voor de betrokkenen een schadepost en natuurlijk geen reis naar Alkmaar. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. Spr. betoogt, dat de gestie van den Volkenbond weinigen zal bevredigen. Nederland moet medewerken om den Volkenbond te verheffen. De heer de Zeuw meent als inwoner van Rotterdam reden te hebben tot wan trouwen jegens de regeering inzake de onderhandelingen met België. De Rot- terdamsche belangen zijn nationale be langen. Rotterdam zou niet zooveel heb ben gedaan voor zijn havens als het zeker was, dat er een kanaal zou komen als hier thans besproken. Spr. wil de kanalenkwestie niet verschuiven tot gunstiger tijden en zal de regeeringsver- klaring afwachten. De heer Smeenge wil voorkomen, dat dubbel belasting wordt geheven van Nederlandsche schippers in België. De heer v. Citters is van oordeel, dat er tijdens de onderhandelingen niet veel over het Ned.-Belgisch Tractaat moet worden gesproken, teneinde de positie van den onderhandelenden minister niet te bemoeilijken. TWEEDE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken. De heer van der Lande betoogt, dat inzake de onderhandelingen met België nog niet alles in kruiken en kannen is. België heeft niets te eischen, doch agn verlangens kan worden volstaan. Men houde rekening met de belangen zoowel van België als van Neder land. De heer Fok betoogt, dat onze diplomatieke vertegenwoordiger beter de belangen ook van Idnië moeten voorstaan. INVOEROONTINGENTEERING VAN BUITENLANDSCH SCHOENWERK Naar wij vernemen, zal de staatscourant van hedenavond een K. B. bevaten, waarbij de con tingen teering van den invloer van schoenwerk, welke op 1 April zal beëindigd zijn voor den tijd van 6 maanden wordt ver lengd op de zelfde basis als over de afgeloo pen drie maanden gegolden heeft. DE KONINKLIJKE VEREENIGING ONTBONDEN. Naar wij vernemen, is in de heden gehouden algemeene ledenvergadering van de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel met algemeene stemmen besloten tot ont binding der vereeniging. DE STAKING IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Heden had de ledenvergadering plaats van de afd. Enschedé van den Ned. Chr. Textielarbeidersbond Unitas. Omtrent de vergadering ,die door ongeveer 1000 per sonen was bezocht en ongeveer drie uur duurde, vernemen we het volgende: Het bestuur was van oo:rdeel, dat de vergadering uitsluitend een informato- risch karakter droeg. In de vorige ledenvergadering was het bestuur op dracht gegeven, om het daarheen te lei den dat do staking op een behoorlijke wijze zou kunnen worden beëindigd. Het bestuur heeft daartoe in het te Arnhem gehouden conferentie besloten. HET DRAMA IN DEN TOREN VAN DE MAJELLAKERK. Verd. opnieuw tot levenslange - gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest in de strafzaak tegen den leidekkers patroon Maring aldaar, die in hooger beroep terecht heeft gestaan verdacht van moord op zijn knecht Arkenbout, gepleegd op 29 Maart 1929 in den toren van de Majellakerk te Am sterdam. Op 30 October van het vorige jaar werd hij conform den eisch van den officier van justitie veroordeeld tot levenslange gevange- nistraf wegens moord. De procureur-generaal, mr. Bauduin, elsch- te in hooger beroep op formeele gronden ver nietiging van het vonnis en, opnieuw recht doende, verd.'s veroordeeling wegens moord tot levenslange gevangenisstraf. De president, mr. Jolles, deelde, alvorens 't arrest in zijn geheel voor te lezen, mede, dat verdachte wederom tot levenslange gevange- nistraf is veroordeeld wegens moora. „Dit". aldus mr. Jolles „om u niet langer in spanning te laten". Verdachte riep uit: „Ik ben onschuldig, edelachtbare". Uiterlijk kalm ging hij weer in de bank zitten. Hierop las de president het geheele arrest voor. Op formeele gronden werd het vonnis van de rechtbank vernietigd. In het arrest overwoog het Hof allereerst, dat Arkenbout is overleden tengevolge van hem met een stomp voorwerp toegebrachte slagen op het hoofd. Verdachte heeft met voorbedachten rade gehandeld. Reeds bij het aangaan van de zeer hooge compagnonsver zekering liep hij rond met de gedacht, dat hij A. van het leven zou berooven, wanneer de gelegenheid zich zou voordoen. In Maart 1929 nam het plan om te dooden vasten vorm aan. Hij zuiverde de achterstallige pre mies aan op een cogenblik, dat dit voor hem naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,9 mM. te Akureyn. Laagste barometerstand 741.4 te Aber- deen. Verwachting, geldig tot den avond van 1 April: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; regen buien, kouder. Overzicht. De depressie blijft stationnair op de Noordzee en vormt met een secundaire kern op de Noorsche zee en een in de golf van Biscaye een langerekt strookvormig gebied van lage druk. Aan de Westzijde stijgt de luchtdruk en beweegt zich een strooming van koude polaire lucht naar het Zuiden die heden ook merkbaar is in Schotland. Aan de Oostzijde is het daarentegen nog zeer warm en worden in midden Duitschland, tempera turen ver boven normaal gevonden. In onze omgeiing werd het weer wat koeler. Daar de as van het lage drukgebied zich lang zaam naar het Oosten beweegt is het te voorzien dat de koude strooming zich even eens naar het Oosten zal verleggen en de kustwaarden zal behouden. Het weer zal dan zijn buiig karakter behouden met geleidelijk dalende temperatuur en langzaam ruimende wind. zeer bezwaarlijk was, hij moest zijn kleeren zelfs beleenen. Kort vóór het gebeurde liet hij Arkenbout een schuldbekentenis van 9600 teekenen. Tijdens het onderzoek is verd. gebleken te zijn een buitengewoon misdadig en sociaal gevaarlijk persoon. Het Hof achtte den moord bewezen en ver oordeelde verd. tot levenslange gevangenis straf. De president deelde hem hierop mede, dat hij acht dagen tijd heeft om van het vonnis in cassatie te komen, waarop M antwoordde: „Ik heb het gehoord, maar 't is een misver stand en ik hoop, dat het spoedig zal worden opgehelderd. Zoo waar als ik hier sta, mijn geweten is zuiver. Als^fk voor Gcd's rechter stoel verschijn, zal het blijken, dat U zicft vergist hebt, maar vergissen is menschelijk. Ik ben onschuldig". M. werd hierop door de veldwachters weg geleid. Verdachte zal van het vonnis in cassat;e gaan. i Man, die een slechten zakendag gehad heeft, en bij z'n thuiskomst een paar goudvisschen vindt: „Verdraaid nog toe, Je weet hoe beroerd het in den handel is en nou haal Je nog een paar opvreters in huis I" (Passing Show.) GETROUWD: Gerardus Burkunk en Maria Homma. Jan de Boorder en Maria Koolwijk. Johannes Morauw en Guurtje Nederveen. Hendrik Verver en Gerarda van der Himst. GEBOREN: Catharina Johanna Maria d. v. Arnoldus Raaijmakers en Cornelia Berks. Geertruida Theresia Maria d. v. Barteld Stuurop en Kornelia Rood. Jan Hendrik z. v. Kienk van Noord en Cornelia Göddeke. OVERLEDEN: Johan Petrus van den Idsert 67 jaar. Jan Cornelis Twisk 54 jaar. Cornelis Molenaar 19 jaar. DRENKELING GERED De 20-jarige leider-padvinder M. Slort uit Amsterdam had hedenmiddag het ongeluk bij de Hoornsche brug, die in reparatie was, doordat hij met zijn knie tegen het stuur van zijn rijwiel kwam. met fiets en al in het Kanaal terech te komen. Als goed padvinder zwom hij naar den walkant, waar hij zich vastklemde aan een schoeiïngspaal en door den brugwachter, den heer Idema, op het droge werd gebracht. Doordat c schoei ïngspaal met doorntjes bezet was, ver wondde de heer Slort dermate zijn knie dat het noodig was deze te verbinden. Na door den heer Idemr. van droge klee- ïen te zijn voorzien, kon hij echter zijr reis vervolgen. VOORAS VAN AUTO GEBROKEN. Hedenmiddag brak bij de Friesche brug de vooras van den transportauto van de firma Keg te Zaandam. De chauffeur botste met zijn hoofd, tegen de voorruit, doch bei am geen kwetsuren. GESLAAGD. Op het gisteren te Amsterdam gehou den examen voor kantoorstenograaf, af genomen door den ontwerper zelf. slaagde de heer A. Meijer te Alkmaar. Bij de examens voor stenografie, ge houden op 30 Maart, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenografi 130 lettergrepen per min., mej. A. Schrale; voor Engelsch stenografie "mej. A. Schra le, woonachtig te Alkmaar. BRUGGENBOUW. Burgemeester en Wethouders hebben het maken van twee gewapend betonnen bruggen over de Bleekersloot en de Molentocht met bijkomende werken opgedragen aan I. G- Fukkink en Co. te Amsterdam-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2