20 20 binnenland. Mackt&ecicfUm Spoct CIGARETTES wordt de werkverschaffing voort te zetten en indien er geen werk te vinden is, de arbeiders in de steunregeling te doen deeien. De voorzitter: Dat zou dus beteeke- nen onbepaalde voortduring der steunver- leening en dat gaat toch niet. fn andere gemeenten doet men het ook niet. Als de op gegeven werken zijn uitgevoerd, moeten we toch weten wat er dan gebeuren moet. Het vorige jaar waren er bij de stopzetting der werkverschaffing toch ook nog wel werkloo- zen. De heer G r e e u w meende dat de voor zitter den toestand niet goed inziet. De werk verschaffing en steunverleening moeten wor den voortgezet, omdat er geen werk te vinden is in het vrije bedrijf. De heer Dekker deelde mede, dat de commissie voor de tuinderssteunverleening besloten had voor te stellen met dien steun voort te gaan tot 1 Mei. Hetzelfde zou hij willen voor de overige werkloozen Voor den heer K osel ijk stond het vast, dat er de komende maanden werk zou komen, omdat er gezaaid moet worden en alles moet worden onderhouden. Daarom zullen er, als de oogegeven objecten zijn uit gevoerd, zeker heel wat minder werkloozen zijn dan thans. De heer Keer man zou willen voorstel len door te gaan tot 1 Mei en dan de situatie opnieuw onder oogen te jien. De voorzitter stelde vast, dat de reeds genoemde objecten uitgevoerd zullen moeten worden ook al zou het niet in werkverschaf fing gebeuren. De beide wethouders vereenigden zich met het voorstel-Dekker, daarbij bepa lende dat definitief op 1 Mei de steunverlee ning en werkverschaffing zullen moeten worden stopgezet. De heer G r e e u w had meer aandacht verwacht voor de adressen van de menschen uit de practijk en voorspelde, ciat er op 1 Mei nog werkloosheid zal zijn, die dan zal ver plichten tegen dien datum opnieuw om voort zetting der steunverleening te verzoeken. De heer K o s t e 1 ij k antwoordde, dat de raad van goeden wille is en zeker de men schen niet zal laten ten onder gaan. Isr voort zetting ook na 1 Mei noodig, dan is de raad er toch altijd ook nog. Het voorstel-Dekker werd hierop aan genomen met als tegenstemmers de heeren Keesman en Greeuw. Den heer Barnhoorn bevreemdde het, dat deze beide heeren tegen stemden, er blijkt uit dat zij weinig vertrouwen hebben in den raad, die toch vastgesteld heeft de men schen ook na 1 Mei niet in den steek te zul len laten. De heer Greeuw protesteerde tegen deze woorden, de raad stelt te weinig vertrouwen in de arbeiders, gezien de kwalificaties die werden gebezigd De heer Opdam vroeg wat de raad denkt over zijn voorstel De voorzitter verwees naar het besluit van den minister ten aanzien van een besluit van den Amsterdamschen raad De heer Kostelijk zou ook, indien hij er voor gestaan had, gedaan hebben zooals de minister deed, tenminste ten opzichte van Amsterdam. In Heiloo kan men elk geval op zich zelf bezien, wat in Amsterdam niet mogelijk is. De voorzitter merkte op, dat het kan voorkomen, dat men geen werk meer zal laten verrichten zonder toeslag. De heer Barnhoorn zei, dat de Am- sterdamsche diamantindustrie geheel ten on der zou zijn gegaan zonder steun van de gemeente. Zoo zou in Heiloo de cultuur in verdrukking komen, als de grond niet zoo danig werd bewerkt, dat de cultuurwaarde niet daalt. De heer Opdam geloofde, dat de com missie er wel voor zou waken, dat er een werkman op straat werd gezet door iemand, die daarna een werklooze zou nemen met toeslag. De heer Dekker geloofde niet dat er veel arbeiders zullen overblijven als de bona fide werklieden aan werk zijn geholpen. De voorzitter stelde ten slotte voor om bij het provinciaal bestuur in Haarlem te informeeren of een toes'ag op het loon als door den heer Opdam bedoeld, zal kunnen worden goedgekeurd. Indien dit het geval is, zou spr. er niet tegen zijn althans voor de maand April deze regeling in te voeren. Aldus werd besloten. Suppletoire begrooting. B. en W. stelden goedkeuring voor van een suppletoire begrooting met als uitgaven 9200 (verbetering Reguliers'aan 75CO en rioleering Nic. Beetsweg 1700) en als ont vangst een even groot bedrag uit een geldlee- ning. Werd goedgekeurd. Hierna sluiting der openbare vergadering. HET TWENTSCHE TEXTIEL INDUSTRIE. Overeenstemming tusschen werk geversorganisaties en St. Lamber- tus en Unitas. Op 29 en 30 Maart zijn te Arnhem, onder leiding van den heer R. C. de Bruyn, voorzit ter van het R.K. Werklieden Verbond in Ne derland, de onderhandelingen over het Twentsche Textielconflict voortgezet, welke onder leiding van burgemeester Edo Bergsma een aanvang genomen hadden, maar gestrand waren door de houding van den modernen textielarbeidersbond „De Eendracht". Het R.K. Werklieden Verbond, het Chris telijk Nationaal Vakverbond, de textielarbei dersbond St. Lambertus en de textielarbei dersorganisatie Unitas, benevens de Ensche- desche- en Twentsch-Geldersche fabrikanten- vereenigingen waren vertegenwoordigd. Zij kwamen tot een overeenkomst gebaseerd op den brief der fabrikanten van 18 Febr., wel ke indertijd gepubliceerd is. De leden der bovengenoemde organisaties zullen het werk hervatten tegen loonen. waarop voorloopig alleen de verlaging van vijf procent, welke op 16 November 1931 werd aanvaard, is toegepast. Zes weken na beëindiging van het conflict zal een tweede verlaging van vijf procent in werking tre- den. Deze verlaging zal echter niet toegepast worden op de kostwinners in uurloon, welke voor de eerste verlaging een loon van 18 of minder hadden, terwijl zij wier loon toen tusschen 1820 bedroeg een tweeden af trek zullen krijgen, die naar evenredigheid van het vroegere loon tusschen nul en vijf procent ligt. Deze limieten van 18 en 20 gul den gelden voor de kostwinners, werkzaam in de gemeenten Enschede, Lonneker, Henge lo, Almelo en Borne; voor de arbeiders in andere gemeenten zijn zij 2 lager. De arbitrage over het loon der gerationali seerde wevers bij Jannink, zooals die in de afgebroken onderhandelingen opgezet was, f;aat door, onder voorwaarde dat het con- lict op een behoorlijke wijze tot een oplos sing komt. Weliswaar waren zoowel de fir ma G. Janniftk en Zonen zelf, als de andere leden van de betrokken werkgeversvereni gingen principieel tegenstander van arbitra ge in loonconflieten, maar waar het hier een arbitrage betreft van zuiver incidenteel ka rakter, zijn zij bereid om der wille van het algemeen belang en den vrede in de industrie, aan deze arbitrage mede te werken. Verder hebben partijen een regeling ge maakt, waardoor in den vervolge het onder ling contact verbeterd zal worden. KERK TE ZUID-BEIJERLAND AFGEBRAND. Brand overgeslagen op drie woon huizen. Meer dan een ton schade. Gistermiddag te ongeveer 1 uur bemerk ten voorbijgangers dat rookwolken sloegen uit den toren van de Ned. Herv. kerk van Zuid-Beijerland. In een oogwenk stond het geheele kerkgebouw in lichterlaaie terwijl de brand, aangewakkerd door een krachtigen Z.W. wind, spoedig oversloeg naar de aan de overzijde van de straat gelegen huizen. De vrijwillige brandweer van Zuid-Beijer land, welke onder leiding van opperbrand- meester P. Boer met de handspuit spoedig ter plaatse was, stond machteloos tegenover den vuurzee. Eerst tegen twee uur kon de brand dank zij de medewerking van de uit Nieuw- Beijerland ontboden brandweer, welke met de motorbrandspuit verscheen, krachtiger worden bestreden. De toren was inmiddels evenwel reeds bezweken. Met veel geraas stortte te ongeveer twee uur het 30 M. hooge bouwwerk, de trots van het dorp dateerende uit het jaar.1679, in. De werkzaamheden der brandweer moesten in hoofdzaak beperkt blijven tot het voorko men van een verdere uitbreiding van den brand. Met de beperkte middelen kon dan ook niet worden tegengegaan, dat de kerk en de consistorie een prooi der vlammen zijn geworden. De drie tegenover de kerk gelegen huizen, eigendom van den heer F. H. Botten berg zijn geheel uitgebrand. De bewoners, o.m. de manufacturier H. Por hadden hun huisraad nog tijdig in veiligheid kunnen brengen. De achter de kerk gelegen pasto rie, bewoond door ds. A. van Griethuysen, kon evenals het archief behouden blijven. De zilveren voorwerpen welke bij den eeredienst worden gebruikt, konden worden gered. Het Kerkgenootschap lijdt een schade van nuer dan honderdduizend gulden, welke door verzekering wordt gedekt. De puinhoo- pen van de kerk zijn omgehaald. Ook de par ticuliere huizen hebben ongeveer tienduizend gulden schade geleden. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend, doch kort sluiting wordt niet uitgesloten geacht. De na- blusschingswerkzaamheden duren nog voort. NEDERLANDERS NAAR AMSTERDAM. In een gisteravond gehouden persconferen tie heeft de heer J. H. Bergman, van de reede- rij van dien naam, mededeeling gedaan om trent een nieuw plan, in samenwerking met de V.V.V. 't Koggeschip opgesteld, ten doel hebbende de schoonheden en aantrekkelijk heden van de hoofdstad aan duizenden te toonen zonder dat hiermede van de beurzen der toeristen een min of meer stevig offer wordt gevergd. In de voornaamste plaats is het de bedoeling de menschen uit het eigen land naar Amsterdam te trekken en daarom zullen gedurende de maanden Mei tot en met September aan vele spoorwegstations en ge accrediteerde rei&bureaux in Nederland cou ponboekjes verkrijgbaar worden gesteld voor de z.g. „Bergmann-Toer Amsterdam", welke boekjes gerekend van den datum van uitgii te af, drie dagen geldig zullen zijn. Een be- perkt aantal couponboekjes, niet voorzien van de reisbiljetten der Spoorwegen, zal elders tegen aanmerkelijk hoogeren prijs aange- schat kunnen worden. De Spoorwegen stel len zich voor de couponboekjes te verkoopen voor vijf gulden, al dan niet verhoogd met de kosten der reisbiljetten. Op deze reisbiljetten wordt een reductie gegeven, doch de voordel len der verschillende coupons komen op onge veer 50 reductie. De couponboekjes zullen omvatten een heenreis (van elk willekeurig station in Nederland) naar Amsterdam, de terugreis van Amsterdam naar het station van afgifte, een tramkaart der gemeente Amsterdam' geldig op den dag van afgifte en op allé tramlijnen, bus- en veerverbindingen, een rondvaart van ruim een uur door de havens en grachten met Bergmann's watertrams, een bezoek aan Artis en Aquarium, een lunch of diner naar keuze in twintig der voornaamste hotels en restaurants en verder nog eeif uit bezoeken aan het Rijks- of Koloniaal Mu seum, terwijl de deelnemers ook een voorstel ling in het Theater Tuschinski of een der an dere Tuschinski theaters wordt aangeboden met desgewenscht zelfs 50 voor de aller duurste rangen. Verder groote reductie op watertochtjes naar Schiphol, enz. Dit is slechts in hoofdzaak een opsomming van de mogelijkheden van deze „Bergman- Toer Amsterdam"; er zijn nog tal van onder handeling gaande. De deelnemers ontvangen ook een com pleet beschrijvend week-programma ten kan tore van de reederij, met illustraties, platte gronden, een opsomming van de beziens waardigheden der hoofdstad en wat dies meer zij. Van belang is tenslotte dat ongebruikte coupens bij de reederij tegen een gering ver lies kunnen worden ingewisseld; wil men dus het geheele programma niet afwerken, dan behoeft men geen schade te lijden De Spoorwegen van hun kant organiseerer. een grootsch opgezette reclame campagne met affiches en strooibiljetten voor deze „Bergmann-Toer". Na deze uiteenzetting werd er van de zijde van 't Koggeschip op gewezen, dat de Spoor wegen meer kunnen doen; zouden zoo vroeg men deze b.v. geen reductie kunnen geven op de gezelschapsbiljetten? Naar aanleiding van deze vraag merkten de vertegenwoordigers der Nederlandsche Spoorwegen o.m. op dat, geheel afgescheiden van de Bergmann-toer de Spoorwegen in de maanden Juli, Augustus en een deel van September in het geheele land goedkoope treinen doen rijden, waarvan eventueel ook liefhebbers van de Bergmann-toer gebruik kunnen maken. Van de circa 150 goedkoope treinen komen er ongeveer dertig te Amster dam. In dit verband werd van deze zijde nog de aandacht gevestigd op een reclame-Doekje, dat de Nederlandsche Spoorwegen tegen be- taljng van 5 cent ter beschikking zal stellen van het reizend publiek, welk beekje op popu laire wijze inlichtingen geeft over de ver schillende tarieven, over de attracties in de hoofdstad enz. Ook de Bergmann-toer wordt er niet in vergeten; vooral ook omdat de be langen van de reederij en de Spoorwegen parallel loopen, wordt de samenwerking met Bergman-teer gewaardeerd. INBRAAK. Een dienstbode neergeslagen. Den tweeden Paaschdag trof de dienstbode van het café „Admiraal de Ruyter" te Ter- neuzen na sluitingstijd In een der bovenka mers een onbekenden man aan, die langs een lantaarnpaal was binnengeklommen. De ke rel sloeg het meisje neer, dat bewusteloos bleef liggen. Hij heeft een zakje, inhoudende twaalf gouden tientjes, een gouden broche en een gouden medaillon gestolen en is langs den lantaarnpaal weer uit het huis verdwe nen. Hoewel het op dit uur in de straat ta- melijk druk is, kon hij ongezien ontsnappen. De eigenaar had zich inmiddels ook naar bo ven begeven en zoo ae sporen van den in braak ontdekt. VALSCHE MUNTERS TE ROTTERDAM. Zes arrestanten. De afd. Valsch Geld van de centrale re cherche heeft Dinsdagmiddag te Rotterdam verschillende invallen gedaan. In een huis aan den Goudschen Singel vond men een volledige, installatie voor het vervaardigen van valsche rijksdaalders en guldens. De geldstukken werden vervaardigd van tin en antimoon, daarna werden zij verkoperd en en ten slotte verzilverd. De valsche rijksdaalders zijn vooral zeer bedreigelijk nagemaakt en men heeft dan ook een groot aantal van deze munten in omloop weten te brengen, In verband met deze zaak heeft de politie zes menschen aangehouden, w.o. een oekend valsche munter. Aangehou den zijn een 37-jarige kapper, een 31-jarige koperslager, een 31-jarige kantoorbediende en een vrouw, benevens een 26-jarige reizi ger, die de munten heeft uitgegeven. BRANDEN. De schooljeugd had vacantie en stookte een vuurtje. Gisteravond kort na elf uur werd de Am- sterdamsche brandweer gealarmeerd voor een brand in een houten beschoeiing van een inpoldering aan den Hemweg. Een motorwa gen van de hulpwacht aan het Haarlemmer plein rukte uit, doch toen deze aan den Hem weg verscheen, bleek het niet mogelijk het terrein, waar het vuur woedde, met de motor spuit te bereiken. Men besloot toen de hulp van de baby-spuit in te roepen, welke tegen middernacht aan den Hemweg verscheen. 't Was voor de brandweermannen geen gemakkelijk karwei met de „baby" het vuur te naderen. De weg leidde dwars door een aardappelveld in den polder; de zware vet tige kleigrond maakte den toch zwaar en lang. Inmiddels had het vuur in de zware balken van een houten viaduct voor smalspoor, dat hier was aangelegd en dat tevens als een beshoeiing van de inpoldering dieode, vrij spel. Toen eindelijk de brandweer, na een moei- zamen tocht van plm. zeven honderd meter over den vettigen kleigrond ter plaatse arri veerde, kon gebluscht worden. De bekisting had een lengte van ongeveer acht meter en een hoogte van zeven meter. De oorzaak van het brandje was: vuurtje- stoken van de vacantie-vierende straatjeugd. Hotelbrand te Diever. Hedennacht omstreeks half één is door tot nu toe mopgehelderde oorzaak brand ontstaan in het bekende dorps hotel te Diever gelegen aan de kruizing van den rijksweg Assen—Meppel en de straatweg Diever—Dwingeloo. Op het oogenblik dat de brand uitbrak kwam de eigenaar van het hotel de heer Blok juist thuis. Hij snelde het brandende ge bouw in en slaagde er in zijn vrouw en drie kinderen te redden. Bij zijn verder pogingen om nog enkele voorwerpen in veiligheid te brengen werd de heer Blok door den rook bedwelmd en raakte hij bewusteloos. Men wist hem echter spoe dig uit het huis te halen waaraa hij weer bij kennis kwam. Gasten bevonden zich niet in het hotel. De brandweren uit Diever en Dwingeloo waren spoedig tor plaatse doch konden weinig tegen de vuurzee uitrichten. Het gebouw dat uit de 18e eeuw dateert en in den ouden tijd als posthuis werd gebruikt is tot den grond toe afgebrand. In het hotel was tevens gevestigd het plaatselijk kantoor van de Nederlandsche tramwegmaat schappij, dat door het vuur geheel is verwoest. Ook eenig geld ging verloren. Het blusschingswerk was om 5 uur hedenmorgen afgeloopen. De schade be draagt ongeveer 8000.— en wordt door verzekering gedekt. dusstraat bij drie nalatige huurders pand beslag gelegd. Dit verwekte in die buurt nog al eenige bedrijvigheid. Tot onregelmatighe den is het daarbij echter niet gekomen. Op het Kastanjeplein te Amsterdam heeft Dinsdagnamiddag een jongen bij het voetballen een been gebroken. De lijnwerker H. de Man uit Angeren, die Dinsdag door een tramtrein van de Be- tuwsche stoomtrammij. werd overreden, is in het Ludwina-ziekenhuis te Bemmel overle den. VARIA UIT DE VOGELWERELD. Weersgesteldheid en Vogelzang. Weersveranderingen, in het bijzonder strenge vorst of sneeuw zooals bekend laten Roodborst, Winterkoning en Hegge- musch ook in den winter hun zang hooren beïnvloeden den zang van verschillende vogelsoorten in ongelijke mate. Een bekend Engelsch ornitholoog, H. G. Alexander, deed nauwkeurige waarnemingen over den invloed van zekere weersgesteldheden op de uitingen van bepaalde vogels en deelt daar omtrent o.a. het volgende mede. Vorst doet den zang verminderen en be- invloedt vooral die vogels, welke hun voed sel op den grond zoeken, zooals Leeuwe riken en Lijsters (vroege zangers), doch koude winden hebben dezelfde uitwerking op soor ten, die het meer in de boomen zoeken. Som mige reageeren positief op zonneschijn, zoo als de Koolmees; andere op regen, zooals de Merel. Zon of regen kan gunstig op den voedselvoorraad dezer vogels inwerken en zoodoende tot zingen aansporen; regen ech ter zet de Merel in sterkere mate daartoe aan dan Lijsters of Roodborsten, ofschoon hun voddsel vrijwel hetzelfde is. Bij nauw- verwante soorten treden in hun uitingen merkwaardige .^evoels-vatbaarheden aan den dag. De Zanglijster zingt in den vroegen morgen, bij gunstig weer, van eind Novem ber af; de Merel hoort men schaars vóór Februari en dan meestal in den namiddag. Misschien ligt aan den zang zoo zegt A. bij beide soorten niet eenzelfde prikkel ten grondslagbij den Zanglijster is het wellicht meer een uiting van bovenmatige energie, bij de Merel mogelijk meer een liefdezang. De„psyche"vanwitte varianten onder de vogels. In een mededeeling over de vogels in Whitley's particuliere diergaarde te Paignton (Devon, Eng.), maakt dr. E. Hopkinson mel ding van vijf witte Australische Zebra- vinken, die wegens hun boosaardigheid elk afzonderlijk waren ondergebiacht. Dit is wel merkwaardig, want genoemde vogels, hoe wel levendig van aard en niettegenstaande hun zéér geringe grootte, heel goed in staat voor zichzelf te zorgen, zijn zelfs in het broed- seizoen tegenover soortgenooten niet onver draagzaam. Het schijnt dus alsof de witte vogels, die onlangs voor het eerst zijn opge treden, psychisch van de normaal gekleurde verschillen. Zeker is dit het geval met een ta melijk nauw-verwante, doch veel grootere soort, het Rijst-vogeltje, waaronde» de witte voorwerpen ongetwijfeld veel minder goed geaard zijn dan de normaal gekleurde. Wel licht spruit dit voort uit het feit, dat de witte Rijstvogeltjes een gedomesticeerd ras vor men. dus in gevangenschap om zoo te zeggen „te huis" zijn, terwijl feitelijk alle normale voorwerpen wild-gevangen en daarom allicht sterker zullen zijn. Wat echter de Zebra- vink aangaat, thans kweekt men zoowel witte als normale exemplaren daarvan; deze soort, reeds lang als onbezorgd broedster in ge vangenschap bekend, heeft men in den loop dezer eeuw volkomen gedomesticeerd. Indien wit vaderkleed en strijdlustigheid dikwerf met elkander gepaard gaan, kan dit misschien ook wel de oorzaak er van zijn, dat de Reuzenstormvogel in de Zuidelijke deelen van zijn verspreidingsgebied (Zuidpool-zee. noordelijk tot Nieuw-Zeeland, Australië, Zuid-Afrika en Zuid-Amerika) gewoonlijk in den witten vorm optreedt; daar toch is de str,d om het bestaan onder die roofzuchtige zeevogels het hevigst. Arnhem, Maart 1932. A. A. VAN PELT LECHNER. 1.20—2.40; 880CO K.G. Deensche Witte Kool 1.50—2.30; 3200 K G. Uien, Uien 13.30—14, Grove Uien 12.40 en Drie lingen 7—7.60, alles per 100 K.G. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 29 Maart 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 146.733 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zén als volgt: 5862 K.G. (per 100) 2.30—2.70; 62—66 2.50—3; Kleine eieren 1.80—2.30; Piepkuikens (vorige week) 95 cent per K.G. TEXEL, 29 Maart 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 koeien 150175; 17 Nuch tere kalver en 3j 72 Varkens en 1 korf kippen, waarvan de prijzen niet genoteerd. BEVERWIJK, 30 Maart 1932. Bartigou 1324 cent; Copland 1022 cent; Victors 1021 cent; Rauwenhoff 1523 cent; Eli- zabeth 1528 cent; L. Nótre 1427 cent; Oostenrijk 1218 cent; Gris-de-lin 715 cent; La Reine Max 9—16 cent; Flamingo 10—20 cent; Murillo 816 cent; v. d. Hoef 2032 cent; Prisn 1525 cent; Rijzende Zon 18—28 cent; Sanders 11—20 cent; In- glero, Jellow en Bouton d'or 18—29 cent; Pitten 10—20 cent, Roze dTnland 20—32 cent; div. Narcissen 4—16 cent f>er dozijn; Anemonen per bosje 1830 cent; blauwe druifjes per bosje 7—15 cent. NOORDSCHARWOUDE, 30 Maart '32. 2300 K.G. Uien, Uien 13.10—13.50, Grove Uien 12.60—13.40; 1000 K.G. Kroten 1.60; 129100 K.G. Roode Kool 0.603.30, doorschot 0.60—2; 131700 K.G. Deensche Witte Kool 1.10 2, doorschot 0.701.80; 63300 K.G. Gele Kool 0.70—2.50, doorschot 0.60 1.40, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 30 Maart 1932. Roode Kool les 0.602.90, 2e s. 0.60 2.50; Gele Kool le s. 1 1.90, 2e s. 0.70—1.40; Witte Kool le s. 1.20— 2; Grove Uien 9.90. Aanvoer: 36475 K.G. Roode Kool; 5775 K.G. Gele Kool; 6950 K.G. Witte Kool; 850 K.G. Uien. PURMEREND, 30 Maart 1932. „Af- slagvereeniging Beemster, P urmerend en Omstreken". Witlof le s. 1.201.63 en 2e s. 0.20—f 0.93 per 8 K.G.; Roode Kool 0.60-/ 5.50 per 100; Witte Kool 2— 3.10 per 100; Savoye Kool 2.305 per 100; Spruitkool 0.451.60 per 15 K.G.; Boerekool 0.250.50 per 6 K.G.Spina zie 0.30—f 1 per mand, 6 K.G.; Andijvie 4575 cent per kist; Radijs 2.104.20 per 100 bos; Pieterselie 19 per 100 bos; Selderie 18 per 100 bos; Raapstelen 3.10—5 pjer 100 bos; Bieten 2 7.50 per ÏOOO; Wortelen 1.10 per zak; Prei 4.60—14.70 per ICO bos; Bellefleur 616 per 100 K.G. KORTE BERICHTEN. Te IJmuiden is, 64 jaar oud, overleden de heer M. B. Osendarp, één der grootste reeders en visch-exporteurs. Wegens ziekte moest hij zich eenigen tijd geleden uit zaken terug trekken. Te Zaandam is Dinsdag in betrekking tot de huuxderstaking aan- de Jonge Arnoi- ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 30 Maart 1932. Op de he den gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuk 7.209 40; Boe renkool per 100 stuks 0.80—3.60; Bieten per 100 K.G. 1.80; Gele Kool per 100 stuks 0.801.80; Kropsla per 100 st. 3.30—9.60; Prei per 100 bos 3.60— 9.20; Roode Kool per lOOstuks 0.8<T— 3.60; Selderie per 100 bos 1.80—3.20; Spinazie per bak 4470 cent; Spruiten per zak 0.45—2.50; Uien per 100 K.G. 12.60; Wortelen per 100 bos 15; Witlof le s. per bak 2—2.50, 2e s. 1.20— 1.80. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 31 Maart 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 1750C0 stuks Kipeieren aangevoerd, w3ar- van de prijzen als volgt: bruin 2.30— 2.80, wit 2^.40; 6000 stuks Eend- eieren 2.20—2.30. SCHAGEN, 31 Maart 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 6 Paarden 180—375; 6 Geldekoeien (mag.) 100—190; 39 Gel dekoeien (vette) 180—255; 38 Kalf- koeien 125—225; 309 Nuchtere kalveren 3—10; 169 Overhouders 1320; 2 Bokken en Geiten 4—6; 5 Varkens (mag.) 10—13; 71 Varkens (vette) per K.G. 22—26 cent; 225 Biggen 3—6; 8 Konijnen 1—2; 20 Kippen 0.75— 1.10. HOORN, 31 Maart 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 17 ctapels kleine fabrieksbaas 22, 1 stapel kleine boerenkaas 20. Totaal 18 stapels wegende 18898 K.G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Maart 1932. Langendijker Groentenveiling. 53000 K.G. Roode Kool le s. 1.10—3.10, 2e s 0.60-ƒ 2.90; 73000 K.G. Gele Kool le s Motoren. Groote prijs van Nederland. Voor de T. T.-races, die op 25 Juni a-.s. op het Circuit van Drente worden verreden zijn reeds een drietal inschrijvingen binnen geko men en wel in de 250 c.M3. klasse: G. Tim mer, Assen, op New-Imperial; in de 350 c.M3. klasse: P. van Wijngaarden, Rotter dam, op Norton en in de 500 c.M3. klasse: A. R. K. van der Pluym, Rotterdam, even eens op Norton. Timmer kwam vorig jaar als eerste Neder lander binnen in de 250 c.M3. klasse en werd daardoor „Kampioen van Nederland" in die klasse. Zijn gemiddelde snelheid was 104.3 K.M. per uur. P. van Wijngaarden reed in 1931 de morgen- en middagraces mede en kwam in de 350 c.M3. klasse als tweede en in de 500 c.M3. klasse als derde Nederlander binnen, resp. met een gem. snel heid van 114.2 en 117.5 K M. per uur, ter wijl van der Pluym in de 500 c.M3. klasse als vierde Nederlander aankwam met een ge middelde van 114.2 K M. per uur. ^pw""'"Trrrjfj WINNENDE NUMMERS. lste prijs 5116 Een dames- of Heeren rijwiel. 2e prijs 2789 Een Porseleinen Ontbijt servies. 3e prijs 6291 Een Porseleinen Thee servies. 4e prijs 0273 Een Schemerlamp. 5e t/m. 10e prijs 0132, 9822, 6301, 5282, 0321 Een Bureauklokje. 11e t/m. 25e prijs 6350, 3263, 0932, 0785, 2829, 4567, 0134, 1678, 1247, 0899, 9721, 7618, 1213, 0914, 6012 Een étui met zes alpacca koffielepels. 26e t/m. 30e prijs 0666, 7386, 5673, 0087, 1725 Zilveren dames- öf heerenvulpot lood syst. Eversharp. 31e t/m. 35e prijs 5687, 3471, 0016, 7456, 0376 Een modern nachtkastklokje. 36e t/m. 50e prijs 0002, 1665, 4137, 1972, 1553, 6924, 0499, 0412, 1135, 0091, 3634, 9187, 1890, 0268, 1921 Een pakje Gold-Cup sigaretten in lederen étui. |S T U K S CENT S ■■ééMMéééÉ! Kegelen. De kegelsport te Schagen! Dank zij de onvermoeide pogingen van den heer R. Brugman te Schagen, penning meester van den Alkm. Kegelbond, zal bin nenkort ook in Schagen gelegenheid zijn, om de kegelsport te beoefenen. De banen zullen worden aangelegd in het hotel Igesz en de A. K. R zal er wel voor zorgen, dat deze ba nen aan alle eischen voldoen. Plannen bestaan, om de banen te openen met een groot kegelconcours. De op te richten club(s) zullen lid worden van den Alkm. Kegelbond. S

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7