EGMOND AAN ZEE. TEXEL. 459e STAATSLOTERIJ Met stoelen naar het bestuur ge worpen. Een man in een kelder gevallen. De vergadering van „De Eendracht" had ongeveer een zelfde verloop. Ook daar werd niet gestemd. Toen deze vergadering feitelijk reeds was afgeloopen, ontstond een geweldig tumult en opgeschoten jongens wierpen met 6tcelen naar het tooneel, waar het bestuur zich bevond. In paniekstemming vluchtte men naar de uitgangen. Een man, die een verkeerde deur opende, stortte in een diepen kelder en liep hevig bloedende hoofdwonden op, welke door een geneesheer moesten wor den verbonden. Verder bekwam niemand let sel. Een aantal stoelen, een ruit en eenige lampen zijn vernield. De Landelijke Federatie teleur gesteld over den gang van zaken. Voorts vergaderde de afdeeling Enschedé tan de Landelijke Federatie van textielarbei ders, aangesloten bij het N.A.S. Omtrent deze vergadering werd ons een communiqué verstrekt, waarin verschillende feiten worden geconstateerd, o.m., dat de fed. van 't bestuur van „De Eendracht" heeft voorgesteld een strijdfonds te vormen tot steun van de r.k. en christelijke arbeiders, waartoe de stakers zelf 10 van hun uitkeering zouden bijdragen, dat dit schrijven door „De Eendracht" niet beantwoord is, dat reeds voor den aanvang van de ledenvergadering van „De Een dracht" van Zaterdagmorgen door het be stuur van „De Eendracht' tot aanmelding aan de fabrieken is geadviseerd, waardoor de verwarring onder de stakers toenam, voorts dat de aanmelding op Zaterdagmor gen reeds een omvang aannam, waardoor de beëindiging van den strijd in feite werd ver wezenlijkt. In deze omstandigheden, aldus Jiet communiqué kon het parool van doorsto ken uit te geven door het federatiebestuur slechts de tegenstellingen tusschen de arbei ders toespitsen, hetwelk in het voordeel der werkgevers zou zijn en de noodzakelijke een heid in den verderen strijd van het textiel- proletariaat zou verzwakken. Het belang van de arbeiders vordert den gesloten terugtocht van de stakende arbeiders, zoodat de gehou den ledenvergadering van Zaterdag 2 April tot algemeene aanmelding en opheffing van den strijd besloot. De steunbeweging in het N.A.S. wordt in veiband met de afwikkeling van het conflict en de Rijnvaartstaking voortgezet. TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Zondagnacht is te Oudenbosch de ongeveer 50-jarige van Prundel uit Standaard-buiten met zijn rijwiel in de haven gereden. Zondag morgen is het lijk opgehaald. De ongelukkige was weduwnaar en laat 10 jonge kinderen achter. KWARTJESVINDERS IN DEN TREIN. Een kranige politie-agent. Het Hbld. vertelt: Vrijdagavond reisde een Amster- damsch agent van politie in burger, die een dag met verlof was geweest, in een derde klas coupé van Hilversum naar Amsterdam. In Bussum stapten vier personen in, waarvan er een, zoodra de trein zich in beweging had gezet, een horloge voor den dag haalde en aan de passagiers vroeg: Wie wii een zilveren horloge koopen? Daar er geen liefheb bers bleken te zijn, zeide de man: Dan zullen we het horloge verloten! Er kwamen nu notedopjes en dobbel- steenen voor den dag en de passagiers werden uitgenoodigd een kansje te wagen en te raden onder welk dopje de steenen lagen. Een variatie dus op het „één, twee, drie, klaveraas", maar evenzeer kwartjesvinderij. Een der pas sagiers verloor op die manier 15.aan het edele viertal! De agent-in-burger, die een uitnoodi- ging om ook zijn geluk te beproeven had afgeslagen, maakte zich, toen de trein or.ze stad genaderd was, bekend door zijn politie-penning t^ laten zien De kwartjesvinders reageerden hierop door het aannemen van een zeer dreigende houding en zij trachtten den agent in een hoek te dringen De agent trok nu zijn revolver, waarna een der aanval lers riep: „ik heb ook een revolver." De agent loste vervolgens een schot, dwars door een der ruiten, waarna de aanval lers afdcinsden. Op het Centraal Station sprongen twee der kwartjesvinders aan den ver keerden kant uit den trein om te trach ten over de rrils te ontkomen. De voor 15 bedrogen burger riep onmiddellijk spoorwegpersoneel te hulp, dat er in slaagde het tweetal vluchtelingen aan te houden De agent greep den derden kwartjesvinder, alleen no. 4, vermoede lijk de beruchte Davidje Veth, wist ">p het station te ontkomen; de politie van het b'ireau-Warmoesstraat is druk bezig hem op te sporen. De drie arrestanten werden via het posthuis C S. naar de Warmoesstraat overgebracht, ze bleken allen goede De kenden van de nolitie te zijn. Een revol ver hadden zij echter niet in hun bezit. De burger, die het slachtoffer van de dobbelaars is geworden, is reeds door de politie gehoord en heden kon het trio, dank zij het flinke optreden van den agent in den trein, ter beschikking van de justitie worden gesteld. LIJK VAN EEN SMOKKELAAR GEVONDEN. Donderdag j.1. heeft men in de bos- schen bij Burth het lijk van een onge veer 50-jarigen smokkelaar gevonden. Naast den doode lag een pak, waarin zich nog smokkelwaar bevond. Vastge steld kon worden, dat de dood reeds twee dagen geleden moest zijn ingetre den en wel door een schot in Lat hoofd. Daar echter het door den kogel gevorm de gat niet overeenstemt met het kaliber der patronen, die door de douanebe ambten gebruikt worden, neemt men aan, dat de man is neergeschoten door andere smokkelaars, die hem voor een douanebeambte hielden. In een der zak ken van het pak waarin de man gekleed was, vond men een spoorbiljet van Buurlo naar Gelsenkirchen-Bismarck. ONGEVAL BIJ STATION HOLTEN. Duitsche beambte uit trein gevallen. Een Duitsche beambte, begeleider van een goudtransport uit Berlijn voor de Neder- landsche Bank, is Zaterdagmorgen bij Holten uit den trein gevallen en ernstig gewond. Zijn toestand was zorgwekkend. Uit een door de gemeentepolitie ingesteld onderzoek is gebleken, dat hier van een on geluk sprake moet zijn. De zending goud was in een Duitschen bagagewagen geladen, die niet met het overige deel van den trein in verbinding stond. Volgens de verklaringen van een medegeleider, die Zaterdagmiddag aan een verhoor werd onderworpen, had men even te voren nog met elkaar gesproken. Door den binnenkomenden luchtstroom bemerkte men, dat het portier los stond. De twee an dere beambten misten toen hun collega. D; trein werd door middel van de noodrem tot stilstand gebracht, doch hij moest zijn reis voortzetten. Door het personeel van een uit de tegenovergestelde richting komenden per sonentrein werd de zwaargewonde naar Hol ten vervoerd. Het slachtoffer moet na zijn val circa veertien meter verder zijn neergekomen. Hij kon wegens den ernst van zijn toestand nog niet worden verhoord. Het goudtrans port is behouden te Amsterdam gearriveerd. Uit Deventer wordt nog nader aan de Crt. gemeld, dat de verongelukte beambte nabij het station Holten van de retirade wilde ge bruik maken. De eigenaardige inrichting van den wagon eerst moest de beambte het bal kon passeeren is waarschijnlijk de oorzaak geweest, dat hij zich in de deur vergist heeft en uit den trein is gevallen. Zijn beide colle ga's wien het vreemd voorkwam dat de ander zoo lang wegbleef, gingen op onderzoek uit en trokken, toen zij hem niet vonden, aan de noodrem. Intusschen was een boemeltrein uit de richting Deventer, die om 7.06 uur te Hol ten aankomt, den D-trein gepasseerd en het is aan de groote oplettendheid van den ma chinist van dezen boemeltrein te danken, dat het slachtoffer, dat bewusteloos op de rails lag, niet overreden is. De Nederlandsche Bank heeft verklaard dc- kosten, door dit ongeval veroorzaakt, voor haar rekening te zullen nemen. Hoewel de toestand van het slachtoffer ernstig was, be stond geen onmiddellijk levensgevaar. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Te Zwindersche kanaal (Dr.) zijn bij het vuurtje stoken de kleeren van het vierjarige dochtertje van H. van der Veen in brand ge raakt, waarbij het kind zulke hevige verwon dingen kreeg, dat het aan de gevolgen is overleden. MEISJE VERMIST. Namens de ouders verzoekt de commissa ris van politie der afdeeling C in Den Haag, opsporing van de 18-jarige H.B.S.-scholier Else Hannesen, die sinds gistermorgen half zeven uit de ouderlijke woning in de Eerste Van den Boschstraat 4 wordt vermist, met haar zwart gelakte fiets. Het signalement luidt als volgt: lang 1.60 M., donkerblond haar, blauwe oogen, gave tanden, ovaal gezicht, gezonde gelaatskleur, tenger postuur, donkergrijze heerenregenjas, beige trui, bruine plooirok en bruine lage schoenen. Omtrent de redenen van haar verdwijning taat man nog in het duister, doch mogelijk heeft moeite met de studie haar parten ge speeld. Gevreesd wordt, dat haar een onge luk is overkomen. OPLICHTING. Een bewoner van het Van Alkemadep'ein te Rotterdam had met den 24-jarigen B. W. afgesproken, dat deze hem huisraad op af betaling zou leveren. W. zei. dat bij daarvoor naar Amsterdam moest en de ander gaf hem 5. Later vroeg en kreeg W. nog eens 5, toen nog een rijksdaalder, totdat hij tenslotte 15 bij elkaar had gekregen. Daarna liet hij niets meer van zich hooren. De politie werd in de zaak gemoeid, waarna zij W. opspoor de en aanhield. Hij is opgesloten. VERDUISTERING VAN 72.000. Bij een bank te Haarlem Een negen en veertigjarige procuratie houder. chef van de afdeeling effecten, van een bank te Haarlem heeft zich bij de justitie aldaar aangemeld met de mededeeling, dat hij sinds 1928 een to taal bedrag van 72.000 heeft verduis terd. Hij verklaarde door speculaties het geld te hebben verbruikt. De man is on geveer 35 jaar in dienst van die bank. Hij is thans in het Huis van Bewaring te Haarlem opgesloten. VERBOND VAN VAKORGANISATIES VAN HOOFDARBEIDERS. Het verbond van vakorganisaties van hoofdarbeiders in Nederland had Zaterdag middag in het gebouw de Eendracht te Rot terdam een congres belegd ondeF voorzitter schap van de heer Veenstra ter bespreking van de economische crisis en de wijze, waarop zij zich voor de onderscheiden groe pen van hoofdarbeiders doet gevoelen. VERKEERSONGELUKKEN. Auto door brugleuning gereden. Zondagavond omstreeks halfzeven is tus schen Dieren en Doesburg een personenauto, waarin gezeten waren de Doesburgsche han delsreiziger P. met zijn 10-jarig zoontje, door de leuning van de Drie Koningenbrug gereden. De auto stortte van een hoogte van vier meter naar beneden. De bestuurder P. hac slechts geringe ver wondingen opgeloopen, doch zijn zoontje was er minder goed aan toe. Dr. Brand ver leende de eerste hulp. De auto was zwaar beschadigd. Naar de Crt. verneemt, was P. onder den invloed van steden drank. Hij is door de politie ter ontnuchtering in arrest gesteld. Tegen telefoonpaal gereden. Gisteravond ongeveer kwart over zes reed een luxe auto op den straatweg van Dor drecht naar Willemsdorp, toen onverwacht een band sprong. De bestuurder, de heer E. C. W. Dinger Hattink uit Dordrecht, raakte ten gevolge hiervan zijn stuur kv ijt, waar door de wagen tegen een telefoonpaal botste. Ten slotte kwam de auto onderstboven in een naast den weg gelegen sloot terecht. De bestuurder werd vrij ernstig gewond, evenals een der drie zich in den wagen bevindende passagiers. Beiden werden per auto naar het ziekennuis te Dordrecht overgebracht. De auto is zwaar beschadigd. BRANDEN. Korenmolen afgebrand. Te Oploo is de windkorenmolen van den heer W. Rutten afgebrand. In korten tijd was de geheele molen een prooi der v'ammen. Bovendien was daar kort tevoren een groote voorraad meel opgeslagen, zoodat ook deze verloren ging. De oorzaak van den brand is onbekend. Boerderij afgebrand te Heerenveen. Door onbekende oorzaak is hedennacht de groote boerderij van den heer J. J. Bosma te Oldeouwer tot den grond toe afgebrand. Met groote moeite wist men het vee uit de stallen te verwijderen, waarbij een der red ders zulke ernstige brandwonden opliep, dat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. De boerderij ging geheel verloren. Verzekering dekt de schade. NEDERLAND EN POLEN. Onderhandelingen ever het weder zijds toestaan van invoer-contin- genten. Reuter meldt uit Warschau aan de N.R Crt.: Tengevolge van de contingenteering van den invoer in Nederland, waaruit ook moei lijkheden voor den uitvoer van Poolsche goe deren voortvloei, ziet men van Poolsche zijde de noodzakelijkheid in om zich te verstaan met de bevoegde Nederlandsche autoriteiten, ten einde een regelmatigen omloop van Pool den Haag sinds een week onderhandelingen verzekeren. Tot dit doel heeft de Poolsche legatie in den Haag sinds een week onderhandelingen geopend met de Nederlandsche regeering, oie zullen strekken tot het wederzijds toe staan van invoercontingenten. HANDELAARS IN VERDOOVENDE MIDDELEN GEARRESTEERD. Donderdagmiddag heeft de Kriminal-poli- zei te Aken drie Nederlanders gearresteerd, die handel dreven in verdoovende middelen. Een halve K.G. cocaïne enz. werd in beslag genomen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden nog twee Nederlanders ge arresteerd, die eveneens een halve K.G. ver doovende middelen bij zich hadden. Bij hun arrestatie boden de twee laatsten heftigen tegenstand. Tevens nam de politie een auto in beslag, waarmede de Nederlanders geko men waren. De politie vermoedt, dat de auto gestolen is. STAKING STOOMSPINNERIJ „TWENTHE" OPGEHEVEN. De neutrale organisatie van textielarbei ders en de organisatie „De Eendracht" heb ben besloten, de staking aan de stoomspinne rij „Twenthe" te Almelo op te heffen en de bekende voorwaarden te aanvaarden. Deze staking was reeds uitgebroken, vóór dat de groote strijd begonnen werd, zooals men zich herinneren zal, grootendeels de oor zaak van het uitbreken van het conflict, daar, naar aanleiding van deze staking de fabri- kantenvereenigingen, bij wijze van strafmaat regel, de tweede loonsverlaging van 5 aan kondigden. OPZICHTER DOOR ELECTRISCH'E HOOGSPANNING ERNSTIG GETROFFEN. Hedenmorgen is in een transformator huisje van het gemeentelijk electriciteitsbe- drijf te Dordrecht de technische opzichter J. Arkema uit Dordrecht in aanraking gekomen met een spanning van 6000 Volt. Kunstma tige ademhaling werd toegepast, waarop de man naar het ziekenhuis werd vervoerd. Men heeft weinig hoop op het behoud van den on gelukkige. JACHTOPZIENER DOOR GEWEERSCHOT GETROFFEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag ont stond tusschen eenige families aan den Vis- schedijk te Almelo na een verjaarpartijtje een hevige twist. De twist werd tusschen de gebroeders S. en den jachtopzniener en veldwachter Kolt- hof verder uitgevochten. Hierbij werden van de zijde van de gebroeders S. eenige geweer schoten gelost, waardoor de jachtopziener in zijn linkerbeen getroffen. De jachtopziener is jn het ziekenhuis opge nomen. De gebroeders S. zijn door de politie gearresteerd. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is een 60-jarige smid, werkzaam bij de stoomtram OldambtPeke- la op de wielen van een tramwagen gevaiien. Hij is aan de gevolgen overleden. Een 72-jarige vrouw, wonende in de Westerstraat te Amsterdam, was reeds geruimen tijd ziek; aangezien de buren haar eenige dagen niet hadden gezien, werd een onderzoek in de woning inge steld, waarbij bleek, dat zij overleden was. Xcovüiciaat TUams HEEMSKERK. Door een samenloop van omstandighe den werd J. S. die een paard en wagen mende op den Viersprong G. v. Assendelft- straatTolweg aangereden door een luxe auto die juist van Assendelft kwam waar proef gereden was waarin behalve de chauf feur, een r.-k. geestelijke uit Wijk-aan-Duin ook de aldaar gevestigde gemeenteveldwach ter de heer H. gezeten was. De schok was niet ernstig en dientenge volge de materieele schade gering. De voerman die nog getracht had het paard in toom te houden viel van den wagen en liep daarbij enkele verwondingen- op, ge lukkig niet van ernstigen aard. Het paard dat op hol sloeg werd spoedig tot stilstaan gebracht en daar de chauffeur terstond aan bood de schade te vergoeden bleef proces verbaal achterwege. Uitvoering ten bate van het crisis comité. De gymnastiekvereeniging „Achilles" gaf in de zaal van den heer Mulder een uit voering ten bate van het crisis-comité. De voorzitter der vereeniging de heer Dek ker heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den beschermheer, Burgemeester C. J. Eyma. Spreker zette uit een, dat deze uitvoering niet was bedoeld als propaganda voor de vereeniging, noch om de kas te sterken, doch dat zij werd ge houden ten bate van het Crisis-comité. Dik wijls is in ons dorp het woord nood gebruikt. Spr. dacht aan „schip in ncod". Dadelijk staan dan de redders klaar om de helpende hand te bieden. Thans is het niet een schip, dat in nood verkeert, doch de geheele wereld Het bestuur heeft dan ook gemeend mede te moeten helpen trachten den nood te lenigen. Bij het organiseeren van deze uitvoering, hebben wij, aldus de voorzitter, getracht de onkosten voor dezen avond zoo laag moge lijk te houden. De heer Mulder had de zaal gratis afge staan. Het trio van der Stok had gratis zijn medewerking aangeboden. De vereeniging „Alkmaarsch Tooneel" zou voor de minst mogelijke kosten het tweede gedeelte van den avond voor haar rekening nemen. Deze me- dedeelingen werden met applaus begroet Met den wensch, dat een flink bedrag aan het crisis-comité ten goede zou mogen komen en dat de aanwezigen een prettigen avond zouden hebben, gaf de voorzitter de leiding over aan den directeur, den heer Budding. Na den tradioneelen opmarsch en vaandel- groet werd begonnen met de afwerking van het program vermeldende een dertien-tal nummers uit te voeren door dames, heeren, meisjes en jongens. Ieder nummer oogstte een dankbaar applaus, terwijl zoo nu en dan voor mooie oefeningen met daverend hand geklap een extra belooning werd gegeven, waaruit blijkt, dat de leiding bij den heer Budding in zeer goed handen is. Na de pauze, waarin een taart verloot werd, werd opgevoerd een blijspel in één be drijf „Voor Anker". De rolverdeeling was als volgt; de man, J. Rossenbackerde vrouw, mw. J. Narold-Bas; de broer, J. Swiers; de dienstbode, Mw. C. KootKra mer. De regie was van den heer Rossen backer. Er werd zeer goed gespeeld. De burgemeester, als voorzitter van het plaatselijk crisis-comité, sprak woorden van dank tot bestuur en leden, doch in het bij zonder tot hen. die belangeloos hunne mede werking voor dezen avond hadden gegeven en dankte voor alles wat voor het crisis comité was gedaan. Een gezellig bal sloot den avond. fP-uMicaües BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar Nr. 1276 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 17 Maart 1932, waarbij is vastgesteld eene Verordening tot wijziging óer verordening betreffende den ver koop van bevroren vleesch. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijg baar. Alkmaar, 4 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van P. J. Timmer, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Ritsevoort nr. 24. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 4 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GRONDBELASTING. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat eene opgave van de uitkomsten der plaats gehad hebben de metingen en schattingen inzake de grond belasting van heden af gedurende dertig dagen ter secretarie dezer gemeente voor be langhebbenden ter inzage ligt. Bezwaarschriften behooren binnen dertig dagen na heden bij Gedeputeerde Staten dezer provincie te worden ingediend. Alkmaar, 4 April 1932. De burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Qemeentecadeit De agenda voor de vergadering, die Zaterdagmiddag gehouden werd, bevatte reeds 16 punten, doch er werden nog een drietal toegevoegd,- zoodat het geen wonder mag heeten, dat de vergadering, die om 3 uur een aanvang nam, eerst te bijna 8 uur geëindigd was. Onder de ingekomen stukken was er weer een van den heer C. Boon Pz.; die nog eens terug kwam op zijn bewering, dat hij op het raadhuis een som van f 1000 achterliet, be nevens een brilledoos, en dit bedrag en de doos opeischte onder bedreiging van proces, enz. De voorzitter lichtte toe, dat volgens een geregistreerde, door den heer Boon getee- kende verklaring, den heer B. slechts een derde gedeelte van dit geld toekomt, en reeds aan den heer B. is medegedeeld, dat dit be drag tot zijn beschikking ligt (Niet officieel.) 2e Klasse, le Lijst. Maandag, 4 April. Tïooge prijaen. No. 18119: 1500. No. 6873: 5000. No. 11549: 2000. Nos. 2417 4474: 1000. Nos. 5793 12477 elk f 400 No. 1791: 200. mi mV£U™hT: 597 655 669 713 750 73- 498 844 872 892 903 931 944 1024 1S7 1071 1080 1136 1156 U77 „33 ^4 1047 1521 1545 1568 1602 1644 1689 17M S 2025 *037 £2 1806 1 866 1960 1967 2025 *037 2044 2052 2144 2240 22Qq 2343 2371 2394 2402 2452 2531 2565 2593 2655 2C63 2665 2707 2723 2749 2753 2768 2782 2836 2866 2930 2931 2940 2985 3010 3148 3360 3380 3418 3419 3421 3477 3491 3550 3570 3584 3609 3645 3657 3696 3846 3896 3927 3928 3942 3993 4011 4023 4031 4058 4294 4298 4401 4432 4560 4605 4675 1716 4773 4788 4789 4849 4853 4962 4969 !5 5124 5132 5160 5195 5230 5279 5358 „522 5034 6023 6036 6053 6141 6238 6264 6363 6403 6539 6601 6692 6693 6927 6962 6972 7002 7015 7023 7029 7044 7068 7135 7164 7209 7217 7247 7283 7310 7322 7332 7474 7483 7563 7597 7601 7684 7827 7840 7869 7306 7938 7950 8050 8126 8159 8185 8199 8265 8356 8223 8424 8482 8543 8618 8640 8675 8719 8793 8832 8846 8832 8924 8934 9013 9023 9039 9105 9131 9147 9153 9269 9340 9363 9457 9485 9488 9493 9494 9496 9624 9658 9709 9767 9862 9959 9884 10087 10093 10097 10223 10335 10352 10356 10452 10461 10480 10496 10504 10511 10544 10555 10596 10610 10633 10636 10639 10701 10743 10746 10752 10755 10766 10840 10862 10886 10891 10897 10903 10909 10922 10934 10961 10981 11028 11038 11042 11126 11142 11186 11172 11259 11274 11442 11446 11578 11620 11817 11824 11924 12030 12056 12112 12126 12128 12159 12208 12220 12285 12333 12375 12386 12409 12448 12451 12452 12454 12457 12608 12623 12644 12751 12756 12807 12826 12883 12898 12918 12959 12963 12965 12994 13005 13051 13086 13183 13217 13222 13241 13266 13307 13381 13450 13452 13453 13470 13607 13647 13660 13705 13720 13731 13791 13854 13883 13966 14049 i4087 14176 14178 14182 14190 14257 14375 14604 14613 14666 14681 14688 14691 14713 14744 14748 14789 14S03 14823 14986 15149 15157 15158 15231 15241 15261 15294 15315 15341 15379 15417 15529 15547 15595 15554 15691 15716 15745 15761 15781 15810 15863 15898 15901 15921 15922 15927 15997 16043 16109 16131 16139 16176 16192 16196 16304 16320 16323 16354 16364 16376 16461 16566 16646 16743 16796 16907 16927 17097 17101 17106 17118 17153 17156 17158 17332 17494 17632 17668 17714 17759 17810 17883 17910 18006 18114 18160 18170 18206 18276 18309 18316 18322 18323 18368 18492 18553 18578 18597 18599 18654 18690 18698 18716 18772 18813 18888 18895 18958 18969 18995 19006 19013 19103 19105 19181 19191 19249 19254 19272 19292 19321 19357 19399 19423 19440 19548 19571 19659 19708 19866 19935 19936 19989 20022 20033 20068 20125 20137 20184 20208 20225 20226 20267 20303 20373 20393 20412 20504 20547 20562 20576 20585 20604 20631 20679 20744 20781 20821 De raadsleden lieten de zaak verder aan B. en W. ter afwikkeling over. De rekeningen over 1931 van Wijkver pleging en Landbouwschool werden goed gekeurd. De begrooting van het Alg. Wees huis over 1932 werd gesteld in handen eenet commiss e van onderzoek. Een voorgestelde wijziging van de Aard appelenverordening werd, na met gesloten deuren behandeld te zijn, niet goed gekeurd. Bezwaarschriften tegen aanslagen voor vergunningsrecht werden eveneens met ge sloten deuren behandeld. Tot onderwijzer aan de O. L. school te Oudeschiid werd benoemd de heer J. Elion te Amsterdam, terwijl de heer J. Molenaar, wegens zijn benoeming te den Helder eervol ontslag gegeven werd. Tot onderwijzer te de Cocksdorp werd inplaats van den heet Klinkers benoemd de neer J A Brinks te Leiden. Aan de bijzondere scholen werd een voor- schot toegekend tot een bedrag van 80 pCt. van f 15.6ó per leerling, welk bedrag in 1929 voor de leerlingen der 0.-1. scholen be taald werd. De woning Burgerhout werd voor 5 50 per week verhuurd aan mej. wed. Sanibeek. Steun werd toegezegd aan Jb. Maas Dz. ter verkrijging van een oiaatsie voigens de Landarbeiderswet. Besloten werd ot> kosten der gemeente van 1 April tot 1 Aug. een onderwijzer als kwee- keling aan te stellen a's 5e leerkracht aan de o.l. school te den Burg en een handwerk lokaal als leslokaal in te richten. Na de groote vacantie. a's vele leerlingen naar de U. L. O -school gaan. wordt een en ander overbodig. Ter bestrijding der werkloosheid zullen verschillende fietspaden worden aangelegd langs en door de duinen De gemeente zal zich tot het Rijk wenden om steun voor de werkverschaffing. Een verzoek van de S. D. A. P. raadsleden om een steunregeling in te stellen, werd met 84 stemmen ver worpen. Besloten werd vercLr gelden te leenen tegen een hoogere rente, dan waartoe aan vankelijk was besloten. De heer Lap heeft een rapport ingediend over het bijwonen der vergadering van aan deelhouders van de T. E. M.. welke spr. als afgevaadigde van den raad bijwoonde. In dit rapport werd mededeeling gedaan over vrasren. gesteld aangaande kolenlevering aan de T. E. M.. waarover in den raad klachten waren geuit. De levering zou eerst gegund zijn aan den niet aüerlaagsten inschrijver en later aan denzelfden zonder inschrijving. Over dit punt werd een heftig debat ge voerd. Het bleek, dat een der leden, de heer Parlevliet reeds vooraf het rapport van den heer Lap ter inzage had gehad, en hierover waren andere leden ontvreden. De voorzitter deelde mede, dat de levering gegund was omdat die koien aan de eischen voldeden. Doch d# heer Parlevliet had nog, volgens zijn bewering het bewijs, dat de T. E. M. zelf aan de S'aatsmijn prijsopgave gevraagd had, hoewel de voorzitter dit ont kend had. De voorzitter sloot deze discussies en dit punt werd niet afgehandeld. Bij de rondvraag werd niets belangrijks behandeld, een adres over het plaatsen van een danstent geduiende de kermis op de_ Groeneplaats werd weer in de geheime ver. gadering behandeld. Deze vergadering hau wel veel geheimen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10