Agenda £anden SmwA&uux Sijdschciften föucqediike IVeec&ecicht £aatste éedchten Stad en Omgeving. VOORKEURING TE SCHAGEN EEN GEDENKNAALD OP DEN AFSLUITDIJK, EGMONDBINNEN (Maart). OUDKARSPEL (Maart). OUDE NIEDORP (Maart). KOEDIJK (Maart) SINT-PANCRAS (Maart). ZUIDSCHARWOUDE (Maart). DE VLIEGTUIG-EXPEDITIL VAN BERTRAM OP CEYLON. Nederlandsch proefelftal Coventry-City. DUBBELE MOORD EN BRAND STICHTING. Maandag 4 April. i.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen Ier onderwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Dirigible (Gevaarlijk Spel), rom.; boven 14 jaar. Dinsdag 5 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der ondérwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Dirigible (Gevaarlijk Spel), rom.; boven 14 jaav. 7 uur, Waakt en Bidt, opening bazar door is. Verwaal. Woensdag 6 April. 2 uur, A. B. T., matiflée, vertooning film De privé-secretaresse (voor eiken leeftijd). 2.305 en 710 uur bazar Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der onderwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 8 uur, Dancing Harmonie, verg. „De vereenigde Staten van Europa", spreker Ta co Mulder. Donderdag 7 April. 2.30—5 en 7—9 uur bazar Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen ier onderwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken •leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 8 uur, café Hilbrand te Bergen, verg. op richting Landelijke Rijvereeniging. 8 uur, in De Rustende Jager te Heiloo, spreekbeurt mr. Duijs, lid Tweede Kamer. Zaterdag 9 April. 8 uur, Harmonie, opvoering Phyllis door T. O. P. DE MOEILIJKHEDEN IN HET PLUIMVEEBEDRIJF. De moeilijkheden in het pluimeebe- drijf. De besturen van landbouworganisaties in de gemeente Barneveld, t.w. van de afdee- lingen Barneveld, Voorthuizen, Stroe en Gar deren der Geld. Ov. Mij. van Landbouw en van de afdeelingen Barneveld en Voorthuizen van den Chr. boeren- en tuindersbond en van de Coöp. aankoopvereenigingen en boe renleenbanken te Barneveld, Voorthuizen, Stroe, hebben, in vergadering bijeen, aan den minister van binnenlandsche zaken en land bouw geschreven: dat de pluimveeteelt in Gelderland een on derdeel van den landbouw uitmaakt waarvan de beteekenis niet onderschat mag worden en de pijler was, waarop het landbouw- en vee- houdersbedrijf der kleinezandboeren tot op heden nog steunde. dat door de voortdurende prijsdaling van de eieren ook het pluimbedrijf thans verlies oplevert, waarmede de laatste bron van in komsten is verdwenen. dat als er geen verbetering in dezen toe- standkomt, een groot gedeelte der landbou wers zich niet langer staande kan houden en dat vooral de kleine zandboer niet meer over de middelen zal beschikken om zijn loopende kosten te dekken en in zijn levensonderhoud Je voorzien. dat, wordt niet onverwijld ingegrepen, tal- looze kleine landbouwers binnenkort in aan merking komen, uit de steunkassen te worden onderhouden. Redenen waarom de besturen met klem verzoeken, direct maatregelen te nemen waardoor: le de prijs dér eieren niet beneden de 2'A a 3 cent inzinkt; 2e. een kwantum eieren van tenminste 100.000.000 met regee- ringssteun in de koelhuizen wordt opgesla gen, ingaande uiterlijk 15 April a.s.; 3e. de in voer van eieren uit het buitenland wordt belemmerd. H Het adres gaat vergezeld van een memorie van toelichting. Men schrijft ons: Het moet zeer zeker een groote verbete ring, dat de eertijds zoo groote keuring in Schagen thans over 2 keuringspjaatsten is verdeeld. In de eerste plaats is daardoor een opeenhooping van werk voorkomen en het wat kleine keuringsterrein ontlast, doch tevens wordt daardoor het bodemverschil bij de aanvoerders (lichtere en zware grond) weggenomen. Het is dan ook te hopen, dat de aanvoerders bij intuïtie deze scheidingslijn voelen, anders zou de provinciale commissie evenals in Friesland de gemeenten moeten aanwijzen waaruit aangevoerd mag worden Zeer jammer mag het genoemd worden, dat het zoo belangrijke district geen enkele andere stier toonde. Zijn die er niet? Zoo neen, is dit dan geen fokkerijfout? Heeft de keuring der eenjarigen niet aangetoond, dat er een stier veel te vroeg verdwenen is? Een 6-tal 2-jarige stieren verschenen op het appel, waarvan er 1 moest worden afgekeurd, terwijl de matig verzorgde en dito gespierde Frans 110, zoon van D. P. Timmerman te Schagen uitgesteld werd. De overige 4 konden zeer voldoende tot zeer goed heeten, een groot deel hiervan zal wel ter controle verschijnen. Het waren 2 zoons van Frans 110, n.1. Frans Max 53 van |n. Biaauboer Kz. en Frans Max 62 van A. Francis, beiden te Schagen, benevens Gerard 18 van R. Vader te Dirkshorn en Albert 13 van Jb. Th. Broersma te Lutjewinke], fokker Jn. Blauboer Kz. te Schagen. Van de 27 aangegeven éénjarigen werden ei 24 getoond, alien nog in het bezit van hun fokker*. Aan ülBBS, Mejuifers en Mevrouwen, Kunt U zich veilig toevertrouwen. Gebruikt zijn tandzeep. toiletzeep, huidciéme. poeder. Zoodra bij de eerste ronde er slechts 7 met een brevet van ongeschikt weggezonden en de rest een vrij uniforme collectie vrijgoed typische dieren bleek, was het voor het publiek, dat oudergewoonte vrij goed ver tegenwoordigd was, (toch hadden wij meer bezoek uit and-ere hoeken der provincie ver wacht) duidelijk, dat de jury een zware taak kreeg en de kwaliteit bevredigde. Waarschijn lijk gaat tot dezer: dag Schagen de beste keuring. Een 5-tal slachtoffers werden nog gemaakt, vaak naar wij vermoeden, door onvolledige of minder voldoende afstamming. Mogelijk waren hier nog stiertjes onder, welke bij de slechtere goedgekeurde van elders geen kwaad figuur zouden hebben gemaakt wat uiterlijk betreft. De 12 goedgekeurden waren in volgorde: Frans Wodan 7 van Wijbr. v d. Oord te Barsingerhorn (wat rijkelijk vet); Frans Wodan 5 van K. Reijne Kz. te Barsingerhorn; Frans Wodan 4 van dezelfde; Worteltjes Wodan (een Wodan Jan 5 met goede beenen) van D. Hoogland te SchagerwaardFrans A 4 van G. Appel te Burgerbrug; Frans Wodan van Jn. Biaauboer Kz. te Schagen (hadden velen een hooger plaats toegedacht); Cor 26 van H. C. K^oy te Harenkarspel; Frans C van A. Brak te St. Maarten; Frans Wodan 10 van Jn. Blaaubcer Kz. te Schagen; Frans Nicolaas 30 van dezelfde; Frans Nico- laas 32 van Wijbr. v. d. Oord Cz. te Barsin gerhorn en Frans Wodan 2 van E. G. Won der te Wieringerwaard. Opmerkelijk was het resultaat met de kin deren van den heer Wodan Jan 7, waarvan er 10 aangevoerd waren en 6 goedgekeurd als de nrs. 1, 2, 3, 6 en 9. Hoewel op bescheidener schaal had ook Frans 129 succes door zijn beide aange boden kinderen werden goedgekeurd. UITVOER VAN KAAS. Het bestuur der vereeniging van kaashan delaren in Noordholland schrijft in een adres aan den minister van buitenlandsche zaken: Dat de export van Hollandsche kaas naar Spanje door de buitengewoon hooge invoer rechten dagelijks achteruit gaat, en dit in hoofdzaak op uitvoer aangewezen product hier nagenoeg onverkoopbaar wordt, wat een ramp voor alle betrokkenen bij zuivelberei ding en zuivelexport beteekent. Spanje was tot kort geleden het op drie na grootste afzet gebied voor 40 pCt. Edammerkaas. Wij drin gen er derhalve nogmaals bij Uwe Excellentie op aan, het daarheen te leiden, dat onver wijld met Spanje een handelstractaat wordt afgesloten, waarbij Hollandsche kaas bij in voer aldaar op gelijken voet behandeld wordt, als Spaansche landbouwproducten, i.c. de zuidvruchten, amandelen, enz. bij invoer in Nederland. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het blijft maar slecht gaan aan de veilin gen te Langendijk. En we verwachten, dat er geen merkbare verbetering zal intreden, als de internationale economische verhoudingen zich niet in beduidende mate herstellen. Daarvan toch hangt veel voor den Langendij- ker tuinbouw af, daar de meeste, daar geteel de producten voor uitvoer naar het buiten land zijn aangewezen. Maar dan naar een buitenland, dat den in voer van vreemde producten niet belemmert door het optrekken van tariefmuren, het hef fen van invoererchten, die, veroveren die vreemde producten zich nog een plaatsje op de buitenlandsche markten, tot gevolg heb ben, dat de gemaakte rijzen veel te laag zijn om nog een winstmarge voor de producenten over te.laten. We vernamen dat veel, van wat aan de veiling wordt aangevoerd, naar het buitenland wordt geëxporteerd, doch de prijs, dien men er maakt, is zoo ongunstig, dat de Langendijker tuinbouwers al dieper in de moeilijkheden komen. Het wordt voor hen een hopelooze toestand. De protestvergadering van den Neutralen Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers, Zaterdag te Alkmaar ge houden, heeft duidelijk aangetoond, noe hoog de nood is gestegen, want zonder dezen nood was het niet mogelijk geweest, de tuin ders uit Westfriesland in zoo'n groot aantal bij elkaar te krijgen, als dit Zaterdag in Alk maar het geval. Het wordt heusch tijd, dat de regeering den tuinders in ruimere mate tege moet komt. Dat er nog belangrijke voorraden winter - producten aanwezig zijn, bleek in de afge- loopen week weer duidelijk. Als er toch in de zen tijd nog ongeveer 50 spoorwagons van 10000 K.G. worden aangevoerd, wil dit nog al wat zeggen. Aan de Noordermarktbonci veiling werden 90 spoorwagons roode kool verhandeld, die weer lage prijzen opbrach ten. Voor de allermooiste van dit soort werd ruim 3 betaald, Zaterdag was de hoogste prijs aan die veiling 2.90. Te Broek werd nog tot 3.40 besteed. Voor mooie groote werd 1 betaald, sommige partijen brachten tot 1.40 en 1.50 op. Klein doorschot kon nog een prijs van 2.60 tot 2.90 bedingen, groote, als ze wat mooi van stuk waren, werden voor 0.80 verhandeld. Het kwam echter meermalen voor, dat de tuinbouwers zich met 0.60 per 100 K.G. moesten tevre den stellen. Maar men is al blij, dat men zijn producten niet weer mee naar huis moet nemen, wat dus zeggen wil, dat nog alles kon worden verkocht. De handelaars wisten ze dus nog te plaatsen en we vernamen van hen, dat het zelfs voorgekomen is deze week, dat ze hun orders niet konden uitvoeren, we gens gebrek aan den aanvoer van bepaalde soorten, die werden gevraagd. Ongeveer hetzelfde kan worden gezegd van de gele kool. De prijzen ervan zijn ook bespottelijk laag, althans veel te laag wil er wat voor den tuinders op overschieten. De hoogste noteering die we de laatste week aantroffen, was er een van 2.90. Die zal dan wel gegolden hebben de mooiste gele kool van ongeveer 3 pond. Overigens draai den de hoogste prijzen om de 2.50. Voor eerste soort groote werd van 0.70 tot 1.20 betaald en voor de soorten, die in gewicht tuschen de drieponds en de groote lagen, wer den prijzen besteed, die tusschen ongeveer 1 en 2.50 varieerden. Doorschot werd ook hier nog herhaaldelijk voor 0.60 verkocht en de hoogste noteering bleef beneden de 2. Deze prijzen in aanmer king genomen zou er nog alle aanleiding zijn, de tuinbouwers met een toeslag van regee- ringswege te helpen. Men wacht echter en wacht nog eens weer en het eind zal wel zijn, dat er niets wordt gekregen. Ongeveer 65 spoorwagens van deze kool werden aan beide veilingen verkocht. Met de Denen ging het ook slapjes. Vraag uit Amerika bleef nog uit en het is de vraag, als ze kwam, of die nog wel voldoende effect zou sorteeren, bij de geweldig hooge invoer rechten, ook daar geheven, om tot een rede lijken prijs te komen. De mooiste Denen, die om hun grootte den hoogsten 'prijs bedingen, moesten voor ruim 2 worden verkocht. De grootste brachten ruim 1, tot, als men zeer gelukkig was, 1.20 f 1.30. Doorschot liep tot 1.90, groote ongeveer 1, afwijken de kwaliteit natuurlijk nog minder. De totale aanvoer naderde de 90 spoorwagens. Klein was de uienaanvoer, maar best de prijzen. Gewone uien brachten 1113 per 100 prijzen. Gewone uien brachten mfwy per 100 K.G. op, grove 1112; een enkel partijtje kwam daar zelfs nog boven. Voor drielingen lagen de prijzen meestal tusschen 7 en 8. Met den aanvoer van bieten loopt het ook op zijn eind. De prijzen waren als gedurende den heelen winter verre van bevredigend n 1. 1.60 tot 2.20. De in niet groote hoeveelheden aangevoer de peen bracht minder op dan de laatste weken. Voor groote werd 2.703.70 betaald, voor kleine 1.201.30. Alles tezamen ge nomen een slechte week. Op aanstichting van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Harlin- gen zal op een dijk, die de Zuiderzee gaat afsluiten, een gedenknaald worden geplaatst op de grens van Friesland en Noordholland. Panorama heeft een artikel van mr. G Keiler over sterrewachten. Willy Leviticus schrijft over de lente, de film en de mode, de redactie vraagt zich af wat zij zou doen als zij een paard had waarbij Herman Moerkerk aardige teekeningen maakte, er zijn kieken van de Goethe-herdenking en een interessant artikel over de echtheid van kunstwerkeft. Harold Baynes en Mary Douglas zorgden voor novellen. De filmrecensent bespreekt de film Yorck. Kieken zijn er o.a. van de a.s wereldtentoonstelling in Chicago, van een volksfeest in Oslo, van de fabricage van pantservesten, van een trein-ongeluk te Nice, van de Fransche gymnasiasten in Den Haag en eenige interessante kunstfoto's. De tweede aflevering van De ontdekking van de wereld uitgave Elsevier te Amster dam verhaalt van de vroegste zeevaar ders. Vervolgens wordt bijzondere aandacht besteed aan de Grieksche reizigers en denkers waarbij vele oude kaarten en interessante af beeldingen worden gepubliceerd. De Hollandsche Revue. In het 1 April-nummer van „De Holland sche Revue'' treft een bijzonder belangwek kend en merkwaardig artikel van den beroem den Franschen romancier André Gide waar in hij zijn inzichten betreffende „De Wereld van Morgen" verkondigt. Johan Koning geeft een beschouwing over „De Indo in de Litte ratuur". Een uitvoerig interview met den snel befaamd geworden Duitschen filmregis seur Robert Siodmak vraagt om de aan dacht. Van Willy Corsari is er een knappe novelle „De keuken". Jan R. Th. Campert schrijft over Ferdinand Brückner's „Elisabeth van Engeland". Hein von Essen staat een drie-tal verhaaltjes af, een soort parabels, welke door den bekenden schilder-houtsnijder J. Franken Pzn. werden geïllustreerd. De reportage „Tusschen Landloopers en Zwer vers" wordt voortgezet. In het rijk-geïllus treerde en goed-verzorgde nummer treffen alsnog een artikel van een Duitschen scho lier: „Goethe afgewezen", „Avontuur in Californië", „Dialoog van Ernst Verhoeven", terwij! verder de gewone rubrieken de afleve ring tot een boeiend geheel maken. Het Aprilnummer van „Ons Eigen Tijd schrift", uitgave C. J. van Houten en Zoon, Weesp, ziet er als steeds weer goed verzorgd uit. De voorpagina wordt in beslag genomen door een pracht foto, voorstellende een wel land met schapen met een rivier en een stad op den achtergrond en een prachtige be wolkte Hollandsche lucht. De foto is ver vaardigd door Ir. N. Rusting jr. De inhoud, van het nummer is als volgt: P. H. de Wit, Op zoek naar Verzonken milioenen (geïll.) Van den Enkhout, In de wereld van het Microscopisch kleine (geïll.) Jan Verheyen, Da Vinci's model voor liefde en haat. Willy Verster, De Valkenburgsche grotten (geïll.). H. Menagé Challa, Spaan sche Boeren. R. Tepe, Geen te wachten be zoeker: De Griet (geïll.) A. den Doolaard, Het Kampeer-Paradijs Andora (geïll.). P. Potjemkin, De Automaat (vert. en teekenin gen van Wl. Kielkine). David Tomkins, Ph. Kampfaath-Malipaard, Gedichten, Hand werken. Voorts bevat het nummer de bekende ru briek voor jongeren en voor vrije uurtjes. „De Huishouding", tijdschrift voor de mo derne huisvrouw. Het nieuwe nummer opent dezen keer met een artikel van dr. I. H. J. Vos, oud-wethou der van de volksgezondheid te Amsterdam, waarin hij een beschouwing wijdt aan de consumptiemeik. Schrijver vestigt speciaal de aandacht op het groote belang van het op hygiënische wijze winnen van de melk, de behandeling welke zij moet ondergaan, het vetgehalte; enz. De volgende bijdrage is van Zr. La Chapelle, die haar verhandeling over de babyverzorging voortgezet Mej. de Holl. vertelt iets van de 26ste Kon. Nederl. Jaarbeurs en toont ons ver schillende nieuwigheden op huishoudelijk ge bied. Dan volgt een artikel over het Bureau of Home Economics in de U. S. A. en een bijdrage van dr. van der Laan „Hoe leer ik visch kennen".. Onder „Huishoudelijk aller lei" vertelt Jeanne Revneke van Stuwe eeni ge aardige bijzonderheden omtrent de gastro nomische namen der spijzen. Tot slot de ru briek „Keukenpraet", waaraan met het oog op het a.s. israëlietische paaschfeest ook ver schillende Joodsche recepten zijn toege voegd, en de puzzlerubriek. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia Adriana d. v. Gerrit Mul en An na Hinke. Franciscus Jacobus z. v. Francis- cus Vaars en Jacoba van Vuuren. Egbertus Gerardus z. v. Gerardus Duijneveld en Be- rendina Veenendaal. Frederik z. v. Peter Meijberg en Klasina van Lienen. OVERLEDEN: Matthijs Preijer 86 jaar. Dieuwertje Kos- sen gehuwd met Pieter de Vries 37 jaar. Ja- cob Kooij 19 jaar. Johannes Jacobus den Houdijker l3 jaar. Geboren: Johanna, d. van Johan nes Lute en Cornelia Admiraal. Jan netje, d. van Dirk de Jongh en Jannetje Strooker. Gezina Bernardina, d. van Hendria W. Kohier en Maria Chr. E. Schouten. Neeltje, d. van Jakob Wis se en Cornelia Walraven. Agatha, d. van Cornelis Meijne en Elisabeth A. Adrichem. Petrus Cornelis, z. van Johannes P. van Dam en Maria Houten- bos. Catharina, d. van Gerardus A. Stevenhaagen en Joanna M. Hodjes. Leonardus, z. van Anthonius Fr. Alle man en Geertruida Admiraal. Huber- ta Christina, d. van Nicolaas Broekhof en Catharina van Ruiten. Overleden: Hendrik Bakker, 93 jaar. Leonardus Alleman, 2 dagen. Ondertrouwd: Nicolaas Burger en Catharina E. Wittebrood. Petrus Johannes van der Zei van Bovenkar- spel en Margaretha Frederika Maria Deen. Overleden Klaas Kroon, 67 jaar, weduwnaar van Neeltje Kooij. Matthijs Witsmeer, 85 jaar, weduwnaar van Kaatje de Jongch. Ondertrouwd Nicolaas Theodorus Rood te Opmeer en Maria Martha Adriana Johanna Putker. Theodorus Bisschop te Schermerhorn en Bertha Kuilboer. Petrus Boerdijk te Harenkarspel en Maria Geer truida Stet. Simon Dekker te Broek op Langendijk en Aaltje Talsma. Geboren: Petrus, z. van Jan Bakker en Johanna Sophenia Bruin. Petrus Gerardus, z- van Cornelis Burger en Maartje Klaver. Helena Margaretha, d. van Petrus Jong en Anna Maria de Jong. Matthias Lucas Cornelius, z. van Mathijs de Graaf en Maartje Dekker. Johanna, d. van Nicolaas Johan- nis Ligthart en Maria Portegijs. Cornelis Embertus, z. van Willebrordus Hermanus Bierman en Vrouwtje de Boer. Geboren: Jan z. v. Bastiaan den Har- tigh en Aaltje Schuur. Henricus Francis cus z. van Theodorus Beers en Trijntje van 't Hof. Overleden: Gerrit Kuiper, 53 j., geh. m. Guurtje Schuit. Arie Heeman, 72 j., geh. m. Grietje van Waveren. 'IV HEEMSKERK. April. Ondertrouwd: P. Baltus en E. v. d. Meulen. Bevallen: J. A. Verburgt-Stuifbergen, zoon. P. Benning-Kuijen, zoon. Overleden: A. Beuker wed. B. Ben- nema 78 jaar. J. Beentjes, wed. Ph. Tuin 81 jaar. Geboren: Roelof en Dirk, zoons van Roelof Wever en Maartje Hoofd. Marinus, z. v. Marinus, z. v. Marinus Ja cobus Snoep en Helena Pieterne'la van den Dorpel. Annie, d. v. Aris Bobel- dijk en Anna Blom. Overleden: Pieter Koedijk. 64 jaren, echtgen. van Trijntje Madderom. Aaltje Doves 26 jaren, ongehuwd. Geboren: Geertje, dochter van Hendrik Borsten en Cornelia Maria Grootjes. Antonie Petrus Wilhelmus, zoon van Louris de Graaf en Femmetje Verweij. Overleden: Aaltje Kooij, 81 jaar, weduwe van Cornelis van der Molen. Ondertrouwd: Roelof Menkveld en Johanna Maria Tak Ongecorrigeerd. Hedenmorgen is de Bertram vlieg tuigexpeditie te Colombo op Ceylon ge land. Zij kwam van Irak en heeft de kust van de Perzische Golf gevolgd om vervolgens te landen te Karachi en te Bombay. Te Colombo zullen tal van filmopnamen worden gemaakt. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 756,1 mM. te Torshavn. Laagste barometerstand 742,9 mM. te Isa- fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 5 April: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Weste lijken later-weer krimpende en toenemende wind; meest zwaar bewolkt tot betrokken- aanvankelijk weinig of geen neerslag; wei nig verandering fn temperatuur. Overzicht. 1 Het depressiegebied dat Zaterdag over Noordzee en Noorsche zee gelegen was, ver plaatste zich Zuidwaarts, terwijl op IJsland een nieuwe depressie verscheen, die waar schijnlijk in ongeveer Zuidoostelijke richting zal verder trekken. Over het geheele gebied met uitzondering van het deel van den Oce aan ten Westen van de Britsche eilanden is de toestand depressie-achtig. Van de 66 sta tions die op het weerkaartje voorkomen, zijn er slechts 11 waar het half of minder dan half bewolkt is. Voor onze omgeving is in den regenachtigen toestand wel een tijdelijke onderbreking te verwachten, doch waar schijnlijk zal bij de nadering van de depres sie uit het Noordwesten opnieuw een regen- toestand bij ruimenden en toenemenden wind intreden. Alleen in het binnenlad van Scan dinavië komt nog matige vorst voor. en de vrouw, die doodgeschoten bleken te zijn. In de woning vond men voorts drie patroonhulsen. Een vuurwapen ontbreekt echter. De politie heeft de zaak in onderzoek, aangezien men hier onge twijfeld met een misdaad te doen heeft. Voetbal. Het Nederlandsch proefelftal, dat op Woensdag 6 April des middags te drie uur op het Spartaterrein te Rotterdam zal spelen tegen Coventry-City is als volgt samengesteld: Doel: Odijk (De Hollandiaan). Achter: van Stokken (D. WS.) en Weber (A. D. O.) Midden: Pelikaan (Willem II). v. d. Wildt (V. U. C.) eïf Dragt (D. F. C.) Voor: Wels (Unitas), Bonsema (Velo- citas), Op horst (H. B. S., Mol K. F. C.) en Kruiver (K. F. C.) MR W. C. WENDELAAR HOOFD BESTUURSLID VAN DEN VRIJHEIDSBOND. In de Zaterdag te Leeuwarden gehouden algemeene vergadering van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond is mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, ge kozen tot lid van het hoofdbestuur. EEN JUBILEUM IN DE DIACONIE Men verzoekt ons te melden, dat hé Woensdag 6 April 65 jaar geleden is, dat de heer A. de Louw als barbier aan de Diaco nie is verbonden. Als jongen van 12 jaar kwam hij reeds met zijn vader mee om de oudjes in te zeepen en te scheren. Een jubileum, dat om zijn langen duur zeker niet onopgemerkt zal blijven. De oudjes zijn voornemens hem een cadeautje aan te bieden. In een dorp bij Muenchberg (Duitschl.) brak gisteravond brand uit in het huis van een weversgezin. Bij de blussching vond men in de huiskamer de lijken van den man COUR ANTEN-JUBILEUM Zaterdag is de „Nieuwe Langendijker Courant" zijn 41sten jaargang in gegaan. Ter eere van dit feit verscheen het nummer in jubileumuitgave, waarin naast andere bekende personen uit deze streek ook Tle burgemeesters van Oud karspel, Zuid- en Noordscharvoude, Broek op Langendijk en St. Pancras, een bijdrage plaatsten, waarin zij van waardeering voor hetgeen het blad voor de streek deed, getuigden. De tegenwoordigs redacteur, de heer J. H. Keijzer, oprichter en uitgever, geeft in een uitvoerig artikel het wel en wee van het blad in den loop der jaren. Zeer zeker heeft hij reden om met voldoening op het bereikte terug te zien. Aanvankelijk een weekblad is de cou rant thans geworden een driemaal per week verschijnend orgaan, dat in de locale behoefte voorziet. Gaarne bieden wij onze collega ook voor de toekomst onze beste wenschen UITBREIDING KAPPERSZAAK. Heel vele dames weten, dat cp de hoek He< keistraat—Verdronkenoord zich de dames kapsalon van den heer J. B. Geels bevindt. Hier is nu een nieuwe afdeeling bijgekomen, niet voor de dames, maar voor de heeren en wel een keurig ingerichte heerenkapsalon met ingang aan de Hekelstraat. Dit is de eerste in Alkmaar, waaruit blijkt, dat onze stad al weer een bescheiden stap in de richting van de „groote stad'' heeft gedaan. Het geheel is uitgevoerd onder leiding van den architecten Spoor en Muylaart, de betimmering in blank eiken met zwart afgezet, is aangebracht dooi de firma Zantfoort, de toilettafels, die naar de laatste smaak en met het overige volkomen in overeenstemming zijn, zijn geleverd dooi de fa. De Rie. Verder vestigde de heer Geels onze aandacht op de Amerikaansche kapstoe-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2